Neymar

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.10.18. 21:05:33

Ezt a kis brazil taknyot remélem nem hozzuk vissza. Ahogyan távozott és ahogy azóta viselkedett a PSG-ben kritikán aluli és a teljesítménye sem olyan amire azt mondanám, hogy mindenképp kell a csapatba.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1635
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.18. 20:13:01

Ha lehetne szó egy ilyen Neymar Dembele cseréről akkor a francia először szolgálná meg horribilis vételárát. De nyilván ez szóba sem jöhet, úgyhogy Neymar visszatérését csak úgy tudom elképzelni, ha tényleg önmagát vásárolja ki.
Abban sem vagyok biztos, hogy Valverde tudna vele mit kezdeni. Úgy értem, úgy beilleszteni, hogy a csapat hasznára váljon.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.18. 19:16:16

Én sem erőltetném a visszahozását, de tartok tőle, hogy jövőre lesz egy Neymar - Dembele csere.
Ugye már nyáron írkáltak róla, hogy a PSG szeretné Dembelet, ha jól tudom M'Bappe-val is nagy spanok, otthon is játszhatna stb.

Nem örülnék neki, de simán el tudom képzelni.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2018.10.18. 18:10:24

Érdekes, nem is tudom mit gondoljak.

Egyfelől sosem voltam oda érte, tiniként Brazíliában nagyon elrontották, bazári majmot csináltak belőle, igazi ütni való hülye gyerek lett és soha nem is fog felnőni (Barcelonában nem véletlen figyeltek anno oda Messire és korlátozták szinte teljesen a médiában való szereplését).
A fentiek miatt nem volt túl nehéz elengednem, ráadásul nagyon szép pénzt kaptunk érte, szóval én nem erőltetném a visszavételét.

Másfelől ha felteszem magamnak a kérdést, hogy hasznára lenne-e ennek a csapatnak, akkor a válaszom igen. Mindentől függetlenül jó játékos és ahogy meg tudtuk ítélni nagyon jól kijöttek Messiékkel, ez ennél a csapatnál sarkalatos pont.

Ha tényleg vissza akar jönni ide, akkor én nagyon komoly anyagi áldozatot várnék tőle. Mondjuk a 220 milliós kivásárlási árának a felét saját zsebből fizesse ki szépen. Amennyire anyagias a Neymar család ez kellő bizonyíték lenne arra, hogy valóban nálunk akar játszani és fél év múlva nem áll tovább.
Amennyiben nem akar áldozatot hozni és csak vissza akar ülni a jóba, akkor mehet Madridba, ott jelenleg talán jobban kinyalnák a seggét mint Barcelonában.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2018.10.18. 17:33:10

Nekem az a Neymar, aki 100%-ig a focira koncentrál mind pályán mind azon kívül, az óriási kedvencem volt/van nem is tudom milyen időbe írjam, azt a játékot nagyon kedvelem és zsugát amit a Messi-Neymar-Suarez fémjelzett alakulat alkotott, viszont sajnos a pénz elvitte a srác eszét. Ezzel a trióval megnyert jó pár kupát, de egyénileg messze nem olyan klasszis mint Leo és nem is lesz már, ezzel a szellemiséggel. Sajnáltam hogy elment és meg is éreztük tavaly a hiányát, hiányzik az a brazilos foci, de Dembele kezdi be-be tölteni azt az űrt, olyan sose lesz, de legalább nem fetreng 60 percet és zéró sztárallűr.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.18. 17:31:51

MatyiG írta:Pénzt én sem adnék már érte. Szép volt, jó volt, vége. :)
Nem rossz játékos, talán még a mai napig nem sikerült pótolni, de sehol sincs azokhoz a játékosokhoz képest akikhez hasonlítják, Ronaldo, Messi, Ronaldinho.

Neki a pénz a fontos, nem a sikerek, itt voltak jó meccsei tényleg, de inkább menjen a Realba, mint ide vissza. Pedig beférne. Amúgy is pereskedik a klubbal, fura lenne ha visszatérne, plusz ugye ő is öregszik.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.18. 13:37:36

Pénzt én sem adnék már érte. Szép volt, jó volt, vége. :)
Avatar
kanty
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7783
Csatlakozott: 2009.02.27. 17:29:30

2018.10.18. 12:49:29

Ő úgy ment el, hogy onnan nehezen képzelem el, hogy lenne visszaút. Ha meg igen, akkor az ismét azt bizonyítja, hogy a fejesekkel nálunk mindent lehet majdnem.

Bírtam, amikor itt volt, a PSG-s viselkedése azonban már távol áll tőlem. Nyilván klasszisjátékos, de én nem szeretném többé a Barcelonában látni.
Az előző évtized közepesen aktív fórumozója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.18. 12:38:13

Sinya22 írta:Úgy 400 milla lenne kb
a cadena ser szerint a szerzodeseben van egy záradék, hogy 2019 nyarán 220-ért vihető.ha dembelét eltudnánk passzolni vkinek 100-ért simán visszahoznám.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.18. 12:21:57

Én nagyon szeretem a játékát(már amikor tényleg a focira fókuszál,és nem az értelmetlen ugrálgatásokra a labda fölött) de nem akarom hogy visszajöjjön. Esélyt se látok rá,még akkor se ha elkezdi verni az ajtót,hogy menni akar,és mi hoznánk. Úgy 400 milla lenne kb. Már ha szóba állnának velünk. Vannak jó fiataljaink,csak még messze nem tudtuk kihozni belőlük a maxot.
Volt olyan játékosunk aki amúgy 1-2 év kiruccanás után visszatért?(Nem kölcsönökre gondolok,abból csinálunk egy párat évente :D )Én nem tudok ilyenről,de csak 11-12 éve nézek focit.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.18. 10:02:15

Nero. írta:
hajnesz írta:Én is szerettem azt a csapatot(nagyjából mindegyiket szeretem :D), de remélem Neymar soha többet nem lesz a mi játékosunk.
Nagyjából nulla realitása van, úgyhogy mindegy. Érzelmi alapon egyébként én is azt mondanám hogy ha elment ne jöjjön vissza, de világszinten top 3as játékosról beszélünk.

Mondjuk a 2018as árlistát elnézve szerintem minimum egy fél milliárd eurós történet lenne vissza hozni a gyereket.
Abban az esetben, ha helyre rázódna, és megtalálná a helyét a ranglétrán(értsd: Messi a csúcs, de ő lehet a második, és Messi után az örökös), akkor örömmel látnám, de erre aligha van esély.
Pedig jót tenne neki, ha nem akarna kényszeresen túllicitálni Messin, és ő lenni a legjobb.

De ennek az esélye úgy 0, a PSG tevéjét ismerve inkább padoztatja 30-31 éves koráig, minthogy odaadja nekünk, ezt a játékos is tudja ezért értelemszerűen azt választja hogy marad a PSG kezdőcsapatában.
Előre kellett volna gondolkoznia, a beképzelt, elszállt döntése miatt most ő is szív, meg kicsit a Barca is, mert tény hogy a Messi utáni éra vezéregyénisége ment el, plusz a játék képéből továbbra is hiányzik, az MSN tényleg bámulatos volt.
Azért az tény, megnézném az arcát, ha hamarabb nyerne a Barca BL-t, és kapna Messi újból aranylabdát, mint ő a PSG-vel.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.17. 23:47:42

hajnesz írta:Én is szerettem azt a csapatot(nagyjából mindegyiket szeretem :D), de remélem Neymar soha többet nem lesz a mi játékosunk.
Nagyjából nulla realitása van, úgyhogy mindegy. Érzelmi alapon egyébként én is azt mondanám hogy ha elment ne jöjjön vissza, de világszinten top 3as játékosról beszélünk.

Mondjuk a 2018as árlistát elnézve szerintem minimum egy fél milliárd eurós történet lenne vissza hozni a gyereket.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.17. 23:26:47

Én is szerettem azt a csapatot(nagyjából mindegyiket szeretem :D), de remélem Neymar soha többet nem lesz a mi játékosunk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.17. 23:02:58

Ronal.10 írta:Egész héten régi Neymar-os Enrique MSN videokat :
Ember ha eltudnám mondani mennyire hiányzik az a csapat
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.17. 18:16:38

MessiNeymarSuarez írta:Áhh, esélytelen, PSG amúgy sem engedné. Bartoék meg szerintem szimplán nem akarnák visszahozni azok után hogy beégette őket, és hogy már a leigazolása is problémás volt.
Szerintem simán visszahoznák Bartoék, ha a párizsiak - valamilyen elég furcsa oknál fogva - méltányos áron visszaadnák. Ha sztárokról, marketingértékről, csillogásról van szó, a vezetőségünk nem ismer nemet. :lol:

Neymar eligazolása után 1-2 hónappal már felröppentek az első ilyen hírek, hogy már jönne is vissza. Persze adja is magát, hogy egy-egy pletykalap lehozza ezt a hírt, pár kattintásra/lájkra jó. De ha tényleg igaz, akkor óriási baklövés volt neki elmenni innen, finoman szólva nem is produkált emlékezetes szezont tavaly.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.17. 13:28:24

Ronal.10 írta:Egész héten régi Neymar-os Enrique MSN videokat nézegettem erre nem megjelent ma Mundoba főcím oldalon, nem kizárt hogy visszajön :oops:
Áhh, esélytelen, PSG amúgy sem engedné. Bartoék meg szerintem szimplán nem akarnák visszahozni azok után hogy beégette őket, és hogy már a leigazolása is problémás volt.

Ráadásul szerintem ez a Neymar már nem az, aki 2014-15-16-ban volt, azóta nagyon elszállt magától, kevés profizmus, és csak az számít neki hogy a brazil haverokkal elhülyüljön, meg az hogy valahol ő legyen a király.Elmenekült Messi árnyékából, most meg egy tizenéves nő a nyakára...
Az mindent elmond róla, hogy egy ilyen csapatból elment amikor imádta a Camp Nou, és a társak is marasztalták, ő meg inkább lelécelt, azóta sem valami erős fejben.
De ez már a 2016-17-es szezon második felében is látszott, ahol arról szóltak a meccsek, hogy hány helyzetet sikerül kihagynia.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.10.17. 12:16:24

Egész héten régi Neymar-os Enrique MSN videokat nézegettem erre nem megjelent ma Mundoba főcím oldalon, nem kizárt hogy visszajön :oops:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.09.27. 21:56:52

“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.09.26. 20:37:00

Már a távozásakor sok volt játékos, szakértő megjegyezte, hogy a PSG nem feltétlenül az álmok megvalósítására legalkalmasabb klub.
Nem írnám le a PSG-t, főleg nem hosszútávon. Szerintem jól kezdték anno az építkezést, csak az utóbbi 1-2 évben csömörlöttek meg, illetve hibáztak azzal, hogy túl orrnehéz csapatot csináltak, de szerintem ezeket még lehetne javítani. Hogy Neymarrral vagy Neymar nélkül, az kérdés. Kiváló játékos, de a csapatszellemet biztos nem erősíti, és lehet többet árt ezzel, mint amit a játékával adni tud.

Ami a játékost illeti, utólag azt mondanám, Messi kifejezetten jót tett neki, és nemcsak a pályán, de a hozzáállására is pozitívan hatott, hogy meg kellett húznia magát egy nagyobb kutya mellett. Most, hogy már ez nincs, egyből kinyílt a csipa, előjött a problémás brazil mentalitás és a klikképítés. Bár nincs nagyon értelme azon elmélkedni, hogy mi lett volna, ha, de most már könnyen el tudom képzeli, ha anno nem a Barcát választja, a problémái sokkal hamarabb kiütköztek volna.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.09.26. 10:11:04

MatyiG írta:
Nyiri81 írta:Ezért ez kemény :)

https://index.hu/sport/futball/2018/09/ ... _szavazat/" target="_blank
Nincs miért rá szavazni. VB-n és a BL-ben sem játszott jól, plusz sérült is volt.
Nincs hát, de azért nálam felvet pár kérdést ez az egész.

A saját képességeit becsüli túl, vagy a Barcáét alul?

Már a távozásakor sok volt játékos, szakértő megjegyezte, hogy a PSG nem feltétlenül az álmok megvalósítására legalkalmasabb klub.

Én most, hogy túl vagyok a gyász mindegyik fázisán, már kicsit sajnálom a srácot. Egyszerűen semmilyen ütőképességet nem látok a PSG-ben. Nincsenek játszótársai. Amikor jönnek a düh kitörései, eddig lehordtam, most már inkább azon gondolkozom, hogy miért CSAK ennyire frusztrált.

A Barca, és a PSG közötti különbséget zongorázni lehet, még a taktikusnak minősített Valverde érában is, de hogy a Liverpool is mennyire erős csapatnak tűnt a mellettük, az már-már kínos. Tekintve, hogy Ők eladják, nem veszik a 100 millás játékosokat.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.09.25. 21:26:20

Nyiri81 írta:Ezért ez kemény :)

https://index.hu/sport/futball/2018/09/ ... _szavazat/" target="_blank
Nincs miért rá szavazni. VB-n és a BL-ben sem játszott jól, plusz sérült is volt.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.09.25. 20:50:31

Csak is Puyol
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.05. 18:22:28

Én valahogy Nem tudom Suarezt komolyan venni, ezért a viselkedésével nem nagyon tud felbosszantani, csak a teljesítményével.

Amikor reklamál én halál komolyan, valamiért elkezdek röhögni :D

A maradékból pedig Alba és Busi nem olyan problémásak szerintem, ha bármelyik másik csapatban játszanának, ugyanúgy szeretnék őket ott.

Piqué viszont soha sem volt a szívem csücske, őt abszolút megértem, ha a nem Barcások nem csipázzák.
Ugyanúgy Neymart sem bírtam igazán. Nagyon örültem amikor idejött, megkomolyodik, az idióta haját is levágatták vele, stb. Kicsit visszafogta magát, de kutyából nem lett szalonna, Ő tényleg a PSG-be való.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.09.05. 13:20:24

Neymar esetében azért közrejátszott, hogy itt volt még Xavi, Iniesta, Messi mellette, nem nagyon csinált ennyi hülyeséget (erre a konkrét esetre lejjebb kitérek).
Most direkt kimondva-kimondatlanul azért ment Párizsba, hogy ő legyen a király, azt csinál jóformán amit akar, ez meg ezt hozza ki belőle.

Érdekes, hogy amikor itt csinárt egy esernyő félét talán a Bilbao ellen egyszer, és a védő nekiment, mindennek el lett hordva, hogy tiszteletlen, bohóc. Most PSG-ben csinálta meg nemrég, sehol nem láttam ilyen véleményt. Hozzáteszem, én akkor is úgy gondoltam, hogy ez tökre belefér, egy sikeres csel volt, amire nem az a válasz hogy nekimegyünk az embernek hőbörögni. Most is így látom. Aki ellenfél megalázásáról beszél, az hülye, és sose sportolt, focizott.
Ez egy eset, csak itt kijött egy különbség a véleményformálásban.

A konkrét eset amit linkeltél is, szerintem teljesen rendben van és belefér. Nem alázott meg senkit, a szurkolók hergelni próbálták, befogta a szájukat góllal, majd sajátos módon ünnepelt. Abidal is gépfegyverezett Madridban, Messi is mutogatta a mezét, stb. Ezekbe semmi nincs. Ha oda ment volna a szurkolókhoz és elkezd velük veszekedni, meg köpködni őket, az megint más.
Szóval én itt nem venném elő, szerintem semmi rosszat nem csinált.

Nyilván van egy elnézőbb szemüveg minden szurkolón a sajátjaival szemben, az én szememen is biztos van, mondjuk Lajos vállalhatatlan mind teljesítménybe, mind főleg viselkedésben. Gyomorforgató amiket megenged magának, és fáj tőle mindenem, hogy ezt kell nézni évek óta.
Úgy, hogy egyébként nagy kedvencem volt, ha visszaemlékeztek hányszor álltam mellett első évében meg a másodikban is, ez tiszta mindenkinek. De nem emlékszem rá, hogy akkor ennyire suttyó volt. (oké harapás, de az kirívó eset volt akkor)
Most úgy veszem nála észre, hogy ahogy esik a teljesítménye, úgy nő a suttyósági szintje.
Ezt még akkor se nézném el neki, ha mellette normálisan játszana.

Nálam Piquével semmi baj nincs, amit a pályán csinál abban nem látok semmi problémát (nem a teljesítményről beszélek, hanem a viselkedésével). Amit pályán kívül az meg megint olyan, hogy hasonló stílusért (csak még nagyképűbb és önelégült) Zlatan istenítve van, mert szókimondó.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.09.05. 13:08:34

Az említett emberek tekintetében szerintem nincs. Egy két kirivó eseten kivül nem voltak már régóta gázos megnyilvánulásaik. Neymar ezzel szemben szerintem elveszítette kicsit a kontrollt.
Kép
Válasz küldése