Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.10.24. 13:43:49

TS - Semedo Pique Lenglet Alba - Sergio Arthur - Coutinho - Dembele Suarez Malcom

Ha igazak a hírek és foghíjas Inter jön, egy iyen kezdőt megnéznék ma, de valószínűleg Ernő még a gondolatától is elhányná magát. :D
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.24. 10:30:23

Megnéztem volna Denist ma, de végül nem került be a meccskeretbe.

Vidal szerintem kezdeni fog este, és van egy olyan érzésem, hogy Malcom most leülhet a padra.
A védelemről igazából nincs mit beszélni, a jobbhátvéd poszt kérdéses, de szerintem most Semedo játszik majd, és hétvégén SR. Lehetséges, hogy utóbbi a kp-n kap helyet, hogy kellőképpen játékban legyen a klasszikusra.

Elől meg feltehetőleg a Cou - Luis - Demb trió lesz. Egy fél órára azért Munir is beszállhatna. (Malcomot már ide se veszem, neki még a padot is szokni kell :lol: )
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.22. 13:36:22

Sérülés miatt nem játszik az Interből Nainngolan, Perisic és Brozovic. Így be kell húzni Leo nélkül is.

Szerk.: utóbbi kettő még nem biztos, Nainngolan tutira nem lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.06. 13:26:53

Varatrix írta:Egyenlőre úgy látom, hogy nem a levegőbe beszélnek amikor azt mondják, hogy a Bl az idei cél. Mintha kicserélték volna a csapatot. Voltak védelmi hibák, de sokkal bocsánatosabb hibák mint az elmúlt bajnokikon.

Nem tudom kicsit tartalékolnak az erejükkel a BL meccsekre, vagy egyszerűen komolyabban veszik, de teljesen más akarást mutatnak.

Biztató, viszont akkor is csak az egyenes kiesés számít majd...
Az utolsó mondat a lényeg. A BL koncentrálunk dologgal az a baj, hogy egy rossz meccsen elmehet az egész éves munka, hiába parádézunk addig minden egyes meccsen. Tehát korainak tartom az ünneplést, tavaly a Juvet is megvertük rendesen a csoportkörben, aztán a legjobb nyolc között jött a búcsú, most már sajnos azt kell mondanom, hogy menetrendszerűen.
Jó, hogy motivált a csapat, de a legkeményebb, legkellemetlenebb ellenfelek ellen, mint pl. az Atletico (azért velük példázódok, mert az egyenes kiesésben szerintem ők talán a leginkább veszélyesek ránk) a motiváció önmagában még kevés.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.04. 15:13:48

Többen is jó teljesítményt tettek le az asztalra, viszont így hogy Messi főleg a pálya közepét játszotta be, iszonyatosan féloldalasak lettünk. A jobb oldal szinte egy senki földje volt, Semedo hiába lépett fől nem volt játszótársa. A másik oldal viszont kegyetlen volt. Cou az első félidőben, de még a második elején nagyon élt, utána mintha elfáradt volna. Sajnos könnyelműek lettünk, kétszer-háromszor visszahoztuk őket a meccsbe. Gyakorlatilag az első helyzetükből lőttek gólt. Ha 2:0 után még elteszünk egy gólt már nem állnak fel, lehetőség pedig volt rá bőven.

Piquét énb annyira nem ostoroznám, Kane-t egész jól levette a pályáról, szinte mindig vissza kellett lépnie, nem került helyzetbe, ami rohadt fontos volt, mert ő könyörtelenül bever mindent. Lenglet remélem egy időre most leül a padra, mert nem keveset hibázott, ami ilyen szinten megbocsáthatatlan. Volt egy mentése de előtte néha a frászt hozta rám, plusz a második gól is az ő lelkén szárad.
Messiről teljesítményéről felesleges írni, ami viszont nagyon meglepett, hogy mennyire hajt. Általában csak úgy ímmel-ámmal támad le elől, most ment mint a gép, mindenhol ott volt.
Kicsit féltem, hogy túlságosan defenzív lesz a játék, de szerencsére tévedtem. Alba meg Cou is kiemelendő, csak a brazil a 60. perc körül már nagyon elfáradt.

Arthur viszont nagyot játszott, sokszor tényleg nagyon Xavi-s volt. A lefordulásai, meg ahogy szorult helyzetből megjátszotta a labdát kísérteties volt. Előrefelé kell egy kicsit bátrabbnak lennie, mert sokszor túlságosan konzervatív volt. Még nem vonnék le következtetést, majd tavasszal, de eddig nagyon jó irányba halad.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.04. 12:13:20

divadka írta:A csapat jól játszott, ennek meg is lett az eredménye. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mikor lesz egy "európai minimum" a pálya minőségére? (a stadion minőségére van) Gusztustalannak tartom, hogy csapatok megpróbálnak ilyen eszközökkel operálni, és a "ferpléj" UEFA semmit sem tesz, miközben ha meccsen megeszek egy szem negrót, akkor rasszista vagyok és 5 zárt kapus meccs a csapatnak. Ez nem az első ilyen húzás, ami természetesen szankció nélkül marad.Hála Messinek és a csapatnak nem ettől hangos a sajtó, de ne legyenek illúzióink, nem a télapó rénszarvasai legelték ki a füvet merő véletlenségből csak a pálya közepén.
Tényleg ritka gusztustalan, hogy egy 90ezres csúcsstadionban, a legfelső szinten "egész véletlen" ilyen a gyep...A legnagyobb vicc hogy ezt még hagyják is, minden halálra van szabályozva a stadionban, meg az egész sportban, csak pont a pálya nem, ahol maga a foci zajlik.
Ez olyan mintha egy Forma1-es pálya tele lenne kátyúkkal, aztán elintéznék annyival hogy aki igazán profi pilóta, az majd kikerüli. :roll:

A tegnapihoz pedig: Erre aztán nem sokan fogadtunk volna, én már egy keserves döntetlennel is megelégedtem volna a csapat elmúlt meccseit látva, ehhez képest nem is tudom hogy mikor játszottunk BL-ben utoljára így idegenben.Talán 2-3 éve.Védelem még mindig kabaré volt, de legalább a srácokban látszott a küzdés, és a játékukon hogy egy BL főesélyes csapatról van szó.
Remélem ezek után nem úgy mennek ki idegenben, mint az elmúlt 3 szezonban, hanem úgy ahogy tegnap, és akkor tényleg jobbal pályázhatnak a BL címre.
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2018.10.04. 11:23:07

A csapat jól játszott, ennek meg is lett az eredménye. Arra viszont kíváncsi lennék, hogy mikor lesz egy "európai minimum" a pálya minőségére? (a stadion minőségére van) Gusztustalannak tartom, hogy csapatok megpróbálnak ilyen eszközökkel operálni, és a "ferpléj" UEFA semmit sem tesz, miközben ha meccsen megeszek egy szem negrót, akkor rasszista vagyok és 5 zárt kapus meccs a csapatnak. Ez nem az első ilyen húzás, ami természetesen szankció nélkül marad.Hála Messinek és a csapatnak nem ettől hangos a sajtó, de ne legyenek illúzióink, nem a télapó rénszarvasai legelték ki a füvet merő véletlenségből csak a pálya közepén.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.10.04. 08:58:50

Egyenlőre úgy látom, hogy nem a levegőbe beszélnek amikor azt mondják, hogy a Bl az idei cél. Mintha kicserélték volna a csapatot. Voltak védelmi hibák, de sokkal bocsánatosabb hibák mint az elmúlt bajnokikon.

Nem tudom kicsit tartalékolnak az erejükkel a BL meccsekre, vagy egyszerűen komolyabban veszik, de teljesen más akarást mutatnak.

Biztató, viszont akkor is csak az egyenes kiesés számít majd...
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.04. 08:51:02

westerngom írta:Nagyon odatette magát, az a csk. karszalag talán jelent valamit a számára, vagy csak szimplán eldöntötte, hogy ismét Bl-t szeretne nyerni. :mrgreen:
Nekem az tetszett, amikor lecseszte Coutinho-t, amiért nem volt a helyén, és így neki kellett Trippiert faltolnia. Az olyan kapitányos pillanat volt. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2018.10.04. 08:25:56

Le a kalappal a csapat, és Messi elött. Tartottam a meccstől, de jól jött az első gyors gól.
Messiről még annyit, hogy máskor -birálgatták-hogy keveset fut. Most sokat dolgozott, DE mutatták az arcát a lefujás után, hát látszott rajta, hogy eléggé kifulladt a végére.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.10.04. 08:22:18

Leon írta:„Nem a Barcelonától kaptunk ki, hanem Lionel Messitől” – mondta Mauricio Pochettino, miután csapata, a Tottenham szerda este 4–2-es vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája B csoportjának rangadóján.
Nem tévedett sokat..., tegnap Leo minden hol ott volt, nem is tudom mikor láttam ennyit futni és ilyen harcosan játszani. Nagyon odatette magát, az a csk. karszalag talán jelent valamit a számára, vagy csak szimplán eldöntötte, hogy ismét Bl-t szeretne nyerni. :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.04. 07:50:03

Leon írta:„Nem a Barcelonától kaptunk ki, hanem Lionel Messitől” – mondta Mauricio Pochettino, miután csapata, a Tottenham szerda este 4–2-es vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája B csoportjának rangadóján.
Mondjuk Pochettino argentin, várható volt, hogy elsősorban Messit fogja ajnározni. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.10.04. 07:44:50

„Nem a Barcelonától kaptunk ki, hanem Lionel Messitől” – mondta Mauricio Pochettino, miután csapata, a Tottenham szerda este 4–2-es vereséget szenvedett a Bajnokok Ligája B csoportjának rangadóján.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.10.04. 06:56:41

Szerintem a körülményekhez képest most egészen jól játszott a csapat. Ebben a csapatban ennél több nincs. Van egy Messink, ami a különbség. Futtatták az angolokat, el is fáradtak aztán lecsillapodtak. Kár hogy nekünk is látványosan elfogyott a levegő, ha nincs Lenglet lába, össze is jött volna nekik az egyenlités. Suarez az átlépős remek csele után is egész egyszerűen emberhátrány. Összjátékban teljesen haszontalan. A Valencia ellen nehezebb lesz, sokkal nehezebb.
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.10.04. 00:05:39

westerngom írta:Semedo nagyon gyors, technikás, de ami az első pár meccsén kiugrasztott a fotelból örömömbe, azt nagyon régóta nem látom tőle és az az érzésem, hogy már nem is fogom. (Kiölték belőle a magabiztosságot)
Dettó ugyanezt érzem. Sajnos ő nagyon rosszkor jött, ha egy évvel korábban érkezik és LE alatt letol egy évet, nagy eséllyel ő beépítette volna és mostanra már betonkezdő lenne. Remélem Valverde előbb megy el mint ő, és kibontakozik egy másik edző alatt.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.10.03. 23:52:05

Nálam ma (is) Messi volt a MOM, "sajnos" torony magasan.

Győztes meccs után a győztesnek nem kell magyaráznia semmit, de nekem maradtak kételyeim az eredménytől eltekintve.
Kezdem a negatívval: két középhátvédünk teljesítmény változatlanul botrányosan gyenge. Semedo nagyon gyors, technikás, de ami az első pár meccsén kiugrasztott a fotelból örömömbe, azt nagyon régóta nem látom tőle és az az érzésem, hogy már nem is fogom. (Kiölték belőle a magabiztosságot) A középpályánk Busival és Rakétával nagyon lassú, attól eltekintve, hogy ma rengeteget robotoltak. Raki gólja szenzációs bomba volt, de az első félidőben rengeteg labdavesztése és pontatlan passza volt. (Mit keresett a baloldalon??)
Lalyoson besz@rok lassan, hogy mit művel, de az akarását és a kepesztését nem lehet elvitatni.
Bejöttek az átlépős/ elengedős cselei.. :D
EV: tökéles edző egy Bilbao kaliberű csapat számára, de a Barca varázspálcájához ehhez több kell. A 80' percben kezdünk cserélni, mikor már a középpályán a seggükön szívják a levegőt a srácok?? és akkor is A. Vidal helyett Rafi-t hozza be??

Na jöjjön a csoki:
Stéga amit lehetett azt megfogta, sőt!, ma is pacsi!
Alba szenzációsan bejátssza a baloldalt, érzi a beadásokat és visszatett labdákat a kapu elé.
Arthur-t játszatni kell folyamatosan, nem kétség, hogy nagy eséllyel őt kerestük a kp-ra (Xavi után) Nagyon magabiztosan és biztatóan játszott, szépen tartotta a labdát és ha az előre játékban (kulcspasszokban) is javulni fog én már elégedett leszek.
Cou a végére elfáradt és eltűnt, de nálam rendben volt a mai produkciója összességében.
LEO, ma mindenhol ott volt, támadott, védekezett, irányított, isten volt a pályán, a Barca istene! =D>
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.03. 23:24:43

Azért ne feledjük el, hogy ez a TH úgy rúgott kettőt, és szögezett minket a kapunkhoz 20 percre, hogy tartalékosan álltak fel.
Továbbra is EV-t tartom a csapat kerékkötőjének.
Ma pl miért nem nyúlt bele a meccsbe, egyszerűen nem értem.
Rafinha miért jött? Valaki magyarázza meg nekem.
Vidal kellett egyértelműen a kp-ra, már a 60. perc környékén jöhetett volna.
És Dembi is jöhetett volna, hogy visszafogja a feljövő védőket.

a 4. gól után Messi nagyot fújt. Abban minden benne volt. Érezték, hogy azzal a góllal van meg a meccs.

Lajos Messi első góljánál nem lépte át a labdát. Látszik, hogy bele akart rúgni, de aztán érezte, hogy nem jön neki jól a labda, ezért engedte el.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.03. 23:21:28

Pesszimista vagyok. Hiába a győzelem ha védelem ugyanúgy rossz, nincs csere pedig páran alig éltek a végére, dembelé padon közben legalább lenne gyorsaság ha játszana. De a legszomorúbb hogy a második góljuk után húsz percig úgy játszottak velünk mint macska az egérrel. Rossz volt nézni. És ez "csak" a Spurs. Egy komolyabb csapat kicsontoz. Most még Messifüggőbb a csapat mint eddig.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nyiri81 2018.10.03. 23:25:17-kor.
Csak is Puyol
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2018.10.03. 23:18:31

Nehéz volt, de kétség kívül megérdemelt. Leo az Leo, Suáreznek pedig nem volt sok helyzete de annyit melózik, hogy az hihetetlen. Én ma is kimondottan elégedett voltam vele, a gólok úgyis jönnek majd, de láthatóan van aki megszerzi helyette is. Kell a 4-4-2. Ha van egy kis szerencséje a Messinek, 50 perc után ez 4 nekünk. Dembelének nehéz lesz ide bekerülnie ebben a rendszerben, mert ennek a Barcelonának ez a sikeres rendszer, ezekkel a támadókkal, a védelemben természetesen Umtitivel és Sergivel kiegészülve. Arthur egyszerűen fantasztikus volt. Remélhetőleg láthatjuk még a kezdőben.

A Mestallában ugyanezt a rendszert szeretném látni. Ebben sikeres a csapat és azt hiszem ez a legfontosabb, ami számít. Három nyeretlen meccs után égetően nagy szükség volt erre a győzelemre. Lélektanilag azért nem jön rosszul, hogy ezt a piszkosul nehéz októbert egy Spurs elleni győzelemmel kezdünk, ráadásul négy gólt is sikerült betalálni. Egyébként pontosan ennyit rúgtunk az azt megelőző három mérkőzésen is, amennyit végig 4-3-3-ban toltunk.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.03. 23:17:15

Arthur nagyon jól tolta, remélem én is , hogy egyre többet lesz kezdő, nagyon érzi a kényszerítőket, remekül fedezi a labdát.
Messi nagyon jó volt, kár a két kapufáért, végre kihajtotta magát 8)
Suárez viszont engem nagyon idegesít, lehet csak én vagyok így, de annyira nem bénának tűnik, hogy hihetetlen, csetlik botlik, össze-vissza szaladgál, csak belerúg sokszor a labdába amerre áll éppen,Kane jó lenne a helyére :D :D ..jó meccs volt, Tottenham is jól játszott(főleg a sok hiányzó ellenére).
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.10.03. 23:06:35

A védelem az elmúlt heteknek megfelelően gyenge, a középpályán a labdajáratást lassúnak érzem, hiányoznak a gyors egy-két érintős passzok a játékból és persze a labdatartás. Laller meg már eltehetne egy gólt.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.10.03. 23:05:59

Azt nem értem azért hogy van a padon jo ember, miért kell várni a 80+ percig a cserével, mikor látványosan fáradtak voltak 1-2 en. De fontos győzelem volt, örülök neki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára barca0417 2018.10.03. 23:07:25-kor.
Kép
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.03. 23:05:25

Tetszett ma a játék, végre láttam az az agresszív letámadást az első harmadban, ami már úgy kellett, mint egy falat kenyér.

Remélem nem csak a BL-re tesszük oda idén, hanem innentől elindul valami örömteli.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.03. 23:00:15

Megúsztuk.

Szerencsére Messi megmentette őket
EV képtelen jól belenyúlni a meccsbe.
Védelmünk meg totál nulla.

A csapat meg megtanulta, h Laller szereti átlépni a lasztit
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.03. 22:54:50

Védelmet,védekezést rendbe kell tenni, többit Messi megoldja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése