Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.11.01. 11:43:35

Nero. írta:Szoszerint sajnálom a videoban szereplő embereket, hogy az egesz életüket ekkora sötétségbe élik le. Bár ugye “boldogok a lelki szegények” szoval kitudja
Én magunkat sajnálom, azt a néhány százezer szerencsétlent, aki több millió vak, ostoba, bocskoros senki miatt kell, hogy ezt a sza.rt nap, mint nap elviselje.

Ugyanitt egy kis elégedett 2 mp-es grimasz.

ui.: alig lehet leírni ide most már, hogy sz.a. r.t. Porcelánból van itt mindenki, vagy az összes moderátor az MTA-ról van kirendelve, vagy mi a jó tök van már? Vannak problémásabb szavak is, mi ez a komolytalanság..
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.01. 11:39:41

Nero. írta: Nem bicskanyitogato jelleggel, meg tisztelet a kivételnek, de elképesztő hogy otthon mennyivel butábbak/egyszerűbbek/naívabbak az emberek vidéken mint Budapesten.
A helyedben úgy írtam volna, hogy nagyobb arányban buták az emberek faluhelyen, mint a fővárosban... ;)

Nekem Gazdagréten kínáltak munkát egy baromi jó, kulturált helyen, saját irodaházban működő jól menő cég, aztán meglepődtek, hogy a mostani fizetésemért nem akartam felköltözni... kérleltek, hogy fogadjam el, mondtam, hogy a mostani fizum+a lakhatásom a minimum, amiért nekem megérné felköltözni... "de szóljak már, ha aktuális lesz, mert tudnak nekem bármikor munkát adni!"
Ez nekem nem azt támasztja alá, hogy annyira sokan lennének a magasan kvalifikált emberek helyben... ;)


Nyilván tudom, hogy nem bántó szándékkal írtad, de azért inkább óvatosabban fogalmazz, ha lehet ;)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.01. 11:23:45

zola8787 írta:https://www.youtube.com/watch?v=atMMysP90Ko

Tudom, rasszista vagyok, meg Soros ügynök. Egy párt jut eszembe ilyenkor: NSDAP. Miért a zsidósággal kezdték.
Nem bicskanyitogato jelleggel, meg tisztelet a kivételnek, de elképesztő hogy otthon mennyivel butábbak/egyszerűbbek/naívabbak az emberek vidéken mint Budapesten.

Szoszerint sajnálom a videoban szereplő embereket, hogy az egesz életüket ekkora sötétségbe élik le. Bár ugye “boldogok a lelki szegények” szoval kitudja
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.01. 11:12:28

https://www.youtube.com/watch?v=atMMysP90Ko

Tudom, rasszista vagyok, meg Soros ügynök. Egy párt jut eszembe ilyenkor: NSDAP. Miért a zsidósággal kezdték.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.30. 16:43:46

Nero. írta:https://index.hu/techtud/2018/10/30/50_ ... irtasahoz/

Bolygonk pestise: az ember.

Ezert nem szeretek ilyen vallasos kerdesekbe belemenni, mert ha esteleg van odafent Joisten, akkor ketlem hogy pozitivan osztalyozna az emberek munkassagat.
Es akkor nem beszelve a haborukrol, vagy hogy amennyit fegyverkezesre koltunk csak egy ev alatt annnyibol orokke fellehetne szamoltatni az ehezest, vagy amennyi penz elkoltott a NASA arra hogy kideritsek hogy van e viz a Marson annyibol meglehetett volna oldani hogy a Foldon mindenkinek jusson tiszta ivoviz, stb. stb. stb.

Szegyen.
Én sem hiszem, hogy ezen fórumon vallási kérdéseken kéne vitatkoznunk, de a Bibliában a Teremtés könyvében az áll, hogy Isten a Földet az emberiségnek adta, hogy uralkodjon rajta. Látjuk, hogy milyen uralkodó az ember, ez van sajnos, de ha a kereszténységet vesszük alapul, meg van hozzá a joga. Az már más kérdés, hogy egy napon számot kell adnunk, hogyan sáfárkodtunk a ránk bízott dolgokról, így a bolygónkról is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.30. 15:03:24

https://index.hu/techtud/2018/10/30/50_ ... irtasahoz/" target="_blank

Bolygonk pestise: az ember.

Ezert nem szeretek ilyen vallasos kerdesekbe belemenni, mert ha esteleg van odafent Joisten, akkor ketlem hogy pozitivan osztalyozna az emberek munkassagat.
Es akkor nem beszelve a haborukrol, vagy hogy amennyit fegyverkezesre koltunk csak egy ev alatt annnyibol orokke fellehetne szamoltatni az ehezest, vagy amennyi penz elkoltott a NASA arra hogy kideritsek hogy van e viz a Marson annyibol meglehetett volna oldani hogy a Foldon mindenkinek jusson tiszta ivoviz, stb. stb. stb.

Szegyen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.21. 09:52:49

Bocs srácok, de nekem már olyan szinten szúrja a szemem itt ez a jelenség a fórumon, hogy ezt a linket muszáj itt hagynom:

http://tudasbazis.sulinet.hu/hu/magyar- ... gy-ban-ben" target="_blank
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.15. 19:58:12

Írtam a topikjába, aztán majd kiderül, hogy lesz-e elég jelentkező.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.15. 19:46:41

De csak eredeti dvd-n lehessen megnézni :$ :P
Kép
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.10.15. 19:43:54

Huh, doksi nincs, de nagyjából tudom, hogy melyik volt. Ha emlékezetem nem csal, akkor sjd (ő sem fórumozik már...) összegyűjtötte anno.

Akkor a topicban folytathatjuk. Legyen az őszi/téli estékre néznivaló :D
"And my heart will leave you never."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.10.15. 18:30:31

Benne vagyok :) Legyen filmklub.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.15. 18:27:35

messideco írta:Ha megszervezed és toborzol embereket, miért ne :) Nekem sajnos nincs időm az ilyenekre :?
Szervezkedni nem fogok, beírjuk a topikba, ha van legalább nyolc jelentkező, akkor lehet értelme.

Egyébként van valami doksi az eddigi filmklubokról? Megnézném, milyen filmek voltak, csemegéznék. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.10.15. 18:21:41

Ha megszervezed és toborzol embereket, miért ne :) Nekem sajnos nincs időm az ilyenekre :?
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.15. 17:51:42

A filmklubnak én is örülnék amúgy. :)
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.10.15. 17:31:54

Bob, gratulálok én is a kis tündérhez! :)

Szeretném, ha ismét aktív lenne a fórum. Jöjjenek vissza a régi arcok! :D

(szervezzünk filmklubot)
"And my heart will leave you never."
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.10.13. 10:40:28

Habár nem írok naponta a fórumra, mégis napi szinten olvasom és követem a dolgokat. Meccset viszont egy kezemen megtudnám számolni, hogy mennyit láttam az idei szezonban. Egész egyszerűen azért, mert csak hétvégén van szabadidőm, és sokszor nem vagyok itthon, továbbá ami nyomós indok, hogy DIGI-nél nincs Spíler, neten vadászni meg nem fogok. A játékunk sem fog meg annyira, amiért még hajlandó lennék gépen nézni. Évekkel ezelőtt ki nem hagytam volna egy meccset sem. Viszont számomra a meccs adta élményhez hozzátartozik, hogy egy nagy TV-n a fotelből nézem, és élvezem a meccset. Na már most, ha nem élvezetes a meccs, nem tudom rendesen nézni akkor mi benne nekem a szórakoztató? Helyette akkor elmegyek szórakozni, vagy ide oda.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.10.09. 08:37:09

Nero. írta:Lassan 15 éve vagyok barcás, és mindig is az leszek bármi történjen, de mostanába már nem akkora a szerelem. Alapból a foci se köt már le annyira, ez a rengeteg időhúzás, szineskedes, pofázás elég idegesítő.
Hasonlóan érzek, de inkább a mutatott játék alapján. Őszinte rajongással talán Lucho első évét néztem tátott szájjal utoljára. A szerelem, ez jó hasonlat, nézem-nézem, de nem ugyanaz, és simán elkalandozom meccs közben, aztán néha fogalmam sincs mi történt, de túl sok izgalom biztosan nem. Valami nem az igazi a csapat körül, de nehéz szavakba öntenem, pedig én sem Pep miatt lettem szurkoló, nem gondolom, hogy csak az volt az elfogadható. :roll:
LG írta:Érdekes, de nekem úgy tűnik, hogy Guardiola-éra hiába volt minden idők egyik legnagyobb dominanciája, nem hozott közel sem annyi új szurkolót, mint előtte Ronaldinhoék.
Egész egyszerűen rengeteg divatszurkolót hozott az az éra. Rengetegen lekoptak. A mai világban már nagy múltú PSG szurkolói oldal is létezik, lehet ott érdemes utánuk járni. :mrgreen:

Én mondjuk nem kevés "távozásának" nagyon örülök, néha mostoha dolognak éreztem akkoriban Barca szurkolónak lenni, pedig a legsikeresebb időszakunk volt.
A másik verzióm a jelenségre semmivel sem vígasztalóbb: most is sokan lesznek Barca szurkolók, csak fb-n, instagrammon, stb-n nevelkedő fiatalok nem jutnak el arra szintre...
Szerintem ez teljesen reális, én például ott vagyok képtelen kommentelni, mert ott tart a színvonal, ahol!

Amúgy korábban olvastam egy cikket, arról. hogyan befolyásolta a FIFA (játék) a fiatalok futballhoz fűződő viszonyát. Olyanokat írtak, hogy a játék jobban stimulálja őket, unalmasnak tartják amikor csak nézniük kell egy meccset. a felmérések szerint a BL meccseket követik, de bajnoki, vagy kupa meccseket már nem annyira, csak a rangadókat. Hiányosak valódi ismereteik is, mert sokszor a játék alapján ítélnek meg egy játékost, és számukra az a mérvadó.

És hangsúlyozom, ezek felmérések voltak, tehát nem légből kapott elmélet. Minek beszélgetnének olyanról, amit nem is láttak. Nem is tudom van e igazán fiatal a fórumon, aki aktív.

Végül, pedig ahogy sokan leírtátok a legkiábrándítóbb probléma, hogy tő mondatokban fogalmaznak, aki pedig ír egy hosszabb véleményt, azt el sem olvassák... Így nehéz.

A fórum idejét múlt, de egy ilyen közösséget kár lenne veszni hagyni! :-({|=
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.08. 22:52:50

Tudom hogy ezzel nem leszek népszerű, és mindenki letagadja, de szerintem a Roma elleni vereség (inkább szégyen, elárulás, etc.) és a Real triplázása, 5/4 is hozzá tartozik ahhoz hogy a szurkolók nagy részében most nincs akkora tűz.
Ráadásul Valverdével a tavalyi év egy kínszenvedés volt.

Lassan 15 éve vagyok barcás, és mindig is az leszek bármi történjen, de mostanába már nem akkora a szerelem. Alapból a foci se köt már le annyira, ez a rengeteg időhúzás, szineskedes, pofázás elég idegesítő.

Bob, grat!
Veb se ír már túl sokat, ezek szerint sikerült felszednie azt a gárét :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2018.10.08. 19:53:10

Szerintem a pangás oka leginkább az ,hogy bár relatív sok regisztrált tag van, igazán aktívnak kb.5-6 ember mondható. Van nagyjából 20-30 fő akik ritkán ugyan, de megnyilvánulnak, és nagyjából ugyanennyi akik kizárólag csak olvasni járnak a fórumra.
Nagyon jó lenne, ha új arcokat is látnánk, nem csak hugyos valamelyik reinkarnációját.
Továbbá felgyorsult világunk (oké, ez kicsit közhelyes :D ) megváltoztatta az online közösségeket, tény hogy hosszabb cikkeket, hozzászólásokat már nem olvasnak végig a népek (ezért igyekszem én is rövidre fogni), egyszerűen azért mert az olvasási szokások is megváltoztak sajnos.
Sokkal egyszerűbb facebookon, messengeren, stb. párszavas kommentet odabökni, mint megfogalmazni a mondanivalót. Persze így nincs is mélysége ezeknek a "beszélgetéseknek".
Hogy a régi arcok miért tűnnek el annak az egyik lehetséges oka amit Bob is írt, a mindennapi élet képes arra hogy felzabálja a szabadidőt, kapcsolatokat, más dolgok lesznek fontosabbak. De az is lehet hogy úgy vannak vele mint pld. én is, ha nincs olyan téma amihez szívesen hozzá tudnék szólni akkor inkább nem teszem. Ha már nem járnak ide a komáim akikkel jót tudtam dumálni, én sem jövök. Persze ez csak egy tipp.

Bob! Én is gratulálok a kislányhoz! Mikor az én lányom született, a fél fórumot felvertem hajnalban az sms-ekkel :D
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.07. 23:02:03

Bob_Marley írta: s itt racsatlakoznek samperre, mert egy abszolút értelmesen író emberke. Nem ért valaki vele egyet, erveljen ellene. Öt inkább kiutakta a közösség és nagyon szomorú. Nem emlékszem rá se szemeleysekedesre se karomkodasra, se illetlensegre. Páran példát vehettek volna róla.


De azt tartom elharapodzott a helyzet, s nem azt kéne jelenteni aki normális hangnemben ír, hanem akinek a száját szappannal kéne kimosni.
Szerintem fórumos pályafutásom alatt először értek egyet veled valamiben!
Én már többször szóvá tettem, hogy rosszabb a Samperre reagáló fika- és gyűlöletáradatot olvasni, mint magát a csávót, aki pl. nekem aki nem követi annyira a B-csapatot, igenis tud hasznosat mondani.

A múltidőt továbbra se értem.

A kislányodhoz pedig gratulálok!
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.10.07. 22:30:31

Először is nem lettem kiutalva, nekem más az ertekrendem. Belefaradtam abba, hogy gyűlölködés megy, csupa cinizmus, rengeteg káromkodás. Csalad is máshogy alakult, született egy gyönyörű kislányom, élet megváltozott. Senkire nem tekintek negatívan, vagy ilyesmi.

Másodszor meg sose volt kenyerem se a provokáció se a negatív hozzaallas bárkihez is. Nem gondolom, hogy valakit valaha bántottam volna, ha igen mélységes elnézését kérem. Elvileg ugyanannak szurkolunk, s itt racsatlakoznek samperre, mert egy abszolút értelmesen író emberke. Nem ért valaki vele egyet, erveljen ellene. Öt inkább kiutakta a közösség és nagyon szomorú. Nem emlékszem rá se szemeleysekedesre se karomkodasra, se illetlensegre. Páran példát vehettek volna róla.


Nagyon élvezetes volt mindig a közösség, s köszönet is érte sok mindenben. Szoktam olvasgatni, de egész egyszerűen már nincs az embernek ideje s energiája az anyazassal, gyűlölettel, dögöljön meg a szomszéd tehene is nezettel szemben. Nem hiszem hogy másabb lenne sokkal most a helyzet s nem azt mondom régen minden jobb volt, félre ertes ne essék. De azt tartom elharapodzott a helyzet, s nem azt kéne jelenteni aki normális hangnemben ír, hanem akinek a száját szappannal kéne kimosni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.07. 22:03:53

LG írta:most is sokan lesznek Barca szurkolók, csak fb-n, instagrammon, stb-n nevelkedő fiatalok nem jutnak el arra szintre, hogy fórumozni tudjanak, mert csak tőmondatokkal meg szmájlikkal tudnak kommunikálni. Belegondolva, talán ez a második a reálisabb...
Én így látom, Petr is jól leírja, a Facebook tele van Barca-oldalakkal, ahol borzasztó színvonalon "tárgyalnak", nem csak a tizenévesek, hanem az "egyszerűbb" emberek is.

A fórumozás azért egy igényesebb forma, szerencsére (néha az Élő közvetítések topicon kívül) azért itt egy fokkal magasabb színvonalon mennek az eszmecserék.

A nagy öregekhez meg:
Én is most tapasztalom a saját bőrömön, hogy ahogy belekerülsz a mókuskerékbe egy komolyabb melóval és amellett heti pár szabadidős tevékenységgel, annyira nincs idő fórumozni se.

A Samper-témához:
Lemaradtam valamiről, hogy itt mindenki múlt időben emlegeti?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.10.07. 21:52:15

Ott sem írnak szerintem többen, mint itt. Inkább többször. Talán jobban egyben maradt a kezdeti társaság, de az a fórum később is született, mint ez.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.07. 21:49:12

hajnesz írta:Én is erre gondoltam elsőre, de hogy van az, hogy a sötét oldalon mégis pörög a fórum? Ott se 15évesek irkálnak. Én nem a tiniket hiányolom, azok irásából bőven eleget lehet olvasni a facen, még sok is. Én az időseket hiányolom, akiknek van rálátásuk a focira, és nem csak Messit látták focizni. Sokkal sokszinübb lenne a fórum szerintem.
Ez is jogos, tény, hogy az a fórum jobban él, de annyit azért nem olvasom őket, hogy tudjam, mit csinálnak jobban.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.07. 21:46:09

Én is erre gondoltam elsőre, de hogy van az, hogy a sötét oldalon mégis pörög a fórum? Ott se 15évesek irkálnak. Én nem a tiniket hiányolom, azok irásából bőven eleget lehet olvasni a facen, még sok is. Én az időseket hiányolom, akiknek van rálátásuk a focira, és nem csak Messit látták focizni. Sokkal sokszinübb lenne a fórum szerintem.
Válasz küldése