Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.14. 12:54:37

DaVeR írta:Kíváncsi leszek, h a következő meccseken bármi féle változást fog e eszközölni.. Gondolok arra, h most fog jönni nekünk egy Sevilla - Inter - Madrid trio.. Nem éppen a legpihentetőbb túrák lesznek.. És mivel jelenleg két középhátvéd bevethető én kipróbálnám Busit is védőként és Vidalt elé betenni.. Jolly Joker lehetne, de tény bőven lenne benne rizikófaktor
Mindhármat otthon játsszuk, szóval utazgatni nem kell szerencsére. Busit meg minek tennénk hátra, ha van két középhátvédünk? Majd ha lesérülés/eltiltott lesz az egyik. Piqué és Lenglet se fárad el a válogatott szünet alatt... :)
DaVeR
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2012.01.09. 00:30:11

2018.10.14. 09:11:46

Kíváncsi leszek, h a következő meccseken bármi féle változást fog e eszközölni.. Gondolok arra, h most fog jönni nekünk egy Sevilla - Inter - Madrid trio.. Nem éppen a legpihentetőbb túrák lesznek.. És mivel jelenleg két középhátvéd bevethető én kipróbálnám Busit is védőként és Vidalt elé betenni.. Jolly Joker lehetne, de tény bőven lenne benne rizikófaktor
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.13. 18:28:25

Cestus írta:Setiénnel biztosan jó focit játszanánk, de ha Valverdét középszerezzük, ez a szempont nála is ott van.
Nekem Valverde is jó lenne HA, nemis támadó, de jóval támadóbb focit játszanánk ha már azbembereink megvannak hozzá és stabilizilná amennyire lehet a középpályát meg a védelmet. Bízom bennt, hogy a következő edzőnél ezbösszejön, bárki is legyen majd. Ja elfeleljtettem írni, hogy rotálni is tudjon, Piquét meg Suarezt főként, de legjobb lenne, ha egyre kevedebbet kéne őket nézegetni amilyen suták sokszor.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.13. 16:45:26

Setiénnel biztosan jó focit játszanánk, de ha Valverdét középszerezzük, ez a szempont nála is ott van.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.10.13. 15:08:31

MatyiG írta:A SPORT szerint EV után Quique Setién vagy Jordi Cruyff érkezhet, előbbinek nagyon tudnék örülni. 8)
Egyetértek, Quique jó jelölt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.13. 13:20:25

A SPORT szerint EV után Quique Setién vagy Jordi Cruyff érkezhet, előbbinek nagyon tudnék örülni. 8)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.11. 21:30:45

A bajnokság végén lejár Valverde szerződése. Ha a téli szünetig nem születik megállapodás hosszabbításról, akkor a következő félév már az utód keresése jegyében fog zajlani.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.10. 09:39:28

crixus írta: EV-vel soha a büdös életben nem fogunk látványos és eredményes játékot tolni. Ha pedig ráhelyezik ezt a nyomást a palira, akkor az fog történni, mint ami most. Tavaly volt, hogy Messi és Suárez mögött egy Iniesta-Rakéta-Busi-Paulinho középpálya biztosított, 4-4-2-ben. És azt azért be kell ismerni, Ini sokkal többet segített hátra, mint Coutinho idén.
Jelen pillanatban vagy egy bekkelős fociban jó edzőnk, egy játszós focira alkalmas kerettel és azzal a nyomással, hogy legyen látványos játék. Vagy az edzőt kellett volna a nyáron lecserélni, vagy a keretet máshogy kialakítani.
Én a játék képében akkora problémát nem látok. Nagyon sok (él)csapat szeretne így játszani, mint mi. És azt se felejtsük el, hogy kb. 4 pontot egyéni hülyeségből, leginkább Piqué baromságaiból vesztettünk. Nem az volt a jellemző, hogy csak úgy átgyalogoltak rajtunk és abból nyeltük a gólokat. Messi pedig ki tudja hány év óta most tűnik a legmotiváltabbnak.
Valverde hibáját én egyedül abban látom, hogy nem forgatja a keretet, a cserék csak dísznek vannak. Egyedül Arthurhoz mer bátrabban nyúlni, a többi szinte csak időhúzó csere, annak ellenére, hogy vereségre vagy X-re álltunk többször. És azt se lehet mondani, hogy nem lenne kit becserélni, mert vannak minőségi emberek a padon. Most még ráadásul ez nem is a legnagyobb gond, de tavaszra sokkal kifacsartabbak lesznek az emberek. Ha a Soci, Spurs, Valencia vagy Sevilla ellen felküldi a gálakezdőt és tényleg csak a vége felé cserél az védhető, de a kiscsapatok ellen ez teljes mértékben az ő sara.
Suarez agyba-főbe nyomatása sem hiszem, hogy Messi miatt lenne. A Bolhán látszik, hogy nagyon eltökélt, motivált, rendszeresen a saját térfélen védekezik vagy szerez labdát. Még az is lehet, hogy ebben Ernőnek is van szerepe.
Malcom mellőzése valahol védhető, bár nem 0 perccel. Ott van Dembélé, akit minél többet kell nyomatni és széljátékot nem is igazán használ. Emiatt sem értettem, hogy miért hozták ide.

Szóval szerintem EV-nek csupán az (legalábbis legnagyobb) hibája, hogy nem mer a cserékhez nyúlni, ha be is jön valaki az szinte kizárólag az utolsó 10-15 percben. Pedig van jó néhány játékos akire ráférne a pihi vagy Suarez személyében teljesítménye miatt indokolandó padoztatás. Nem elhanyagolva azt a tényt, hogy rövid időn belül nagyon kemény rangadóink lesznek, nem ártott volna ezekre pihentetni. Ha ezen változtat egy kifejezetten jó szezon is kinézhet, nagy szerencsénk, hogy a Real, és valamennyire az ATMA is kissé beragadt, így nem szedtünk össze komolyabb hátrányt. A többi cssapat inkább csak a nagyok dolgát nehezíti meg, az első helyre nagyopn kevésnek érzek egy Sevillát vagy Valenciat.
Forca Barca!!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.10. 05:07:25

MatyiG írta:Nálam a közeljövőben Sarri, Quique Setién és Xavi neve jönne csak szóba. :)
Henry?
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.10. 00:39:17

Nálam a közeljövőben Sarri, Quique Setién és Xavi neve jönne csak szóba. :)
Avatar
randomguy
Capitá del Barça
Hozzászólások: 580
Csatlakozott: 2016.08.11. 12:22:07
Tartózkodási hely: τᴏᴘ ᴏғ τʜє ωᴏʀʟᴅ

2018.10.10. 00:03:42

Ha úgy alakul a helyzet, hogy megköszöni neki a klub szezon közben, vagy akár a végén is, Jardim egy jó opció lehet. Úgy néz ki meneszteni fogja a Monaco. Szép focit játszott alatta a csapat, főleg 2 éve Bappéval. Mostanság nem jönnek az eredmények, de úgy nehéz is, ha minden évben eladják a csapat legjobbjait, és fiatal játékosokat vesznek apróért a helyükre, aztán építkezhet újra meg újra.
Xabi Prieto: "I have gone to the Bernabeu just to watch Messi play."
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.09. 21:38:53

geridoss írta: Inkább a szememet bántja ez a játékfilozófia, ami az övé.
Ezzel várjunk kicsit, hátra bátrabban nyúl az emberekhez! :)
geridoss írta: És a motiváltsággal is vannak nem kis bajok, az viszont már 90%-ba az edző sara.
Megkockáztatom, azzal mindenkinek lesz (lenne). Piqué..már rég a lelátón kellene üljön! Kit raksz be most helyette? Csak úgy lehetne észhez téríteni!
Busi se mindig olyan, mint az elején, nem szereti, ha nyüstölik fizikálisan, nem gyors, nem erős, de kiválóan olvassa a játékot, viszont ez nem mindig elég (Roma pl.) van, hogy harcolni kell! Ő nem tud ütközni, sodorni, az alkata alkalmatlan rá!
Messi mindig Messi marad, de ő is van hogy elsétálgat és nem érdekli igazán! Mondjuk labdát veszít nagyon [auto_cenzúra] helyen, de úgy sétál tovább, mintha még az öltözőben lenne! Kérdezem én, ki merne szólni neki, hogy üljön le, ha nincs kedve, lehet más szívesebben játszana helyette!
Suarez bűn rossz, néha nem merek odanézni annyira kellemetlen nekem, amit csinál. Mi lenne, ha Ernő jegelné mondjuk három-négy meccsre? Esetleg Messi szóvá tenné? Nem tudjuk, elképzelhető...
És akkor Big Samról még nem is beszéltem!
Ezek az emberek talán nem túlzás, kulcsjátékosok! Hogy motiválod őket? Úgy, hogy fizetést emelünk nekik! Tehát nem egyszerű feladat! :)
geridoss írta: Meg azt is értem, hogy sokkal fárasztóbb végig olyan elánnal játszani, mint a Wembleyben. De erre lenne jó a rotáció. Ha jól tudná használni emberünk. De látjuk, hogy erről szó sincs.
Itt azt gondolom, a pontvesztéseink miatt nem játszottak többet, nem mert Ernő jobban próbálkozni, mert itt eredménykényszer van, rögtön beszámoltatják szóban és írásban! :shock:
(ez csak a saját véleményem, némi tréfával fűszerezve)
geridoss írta: Akkor vár vele jövő szeptemberig, mert a többiek már bizonyítottak?
A pontvesztéseket nagyon nem kalkulálta bele, ezért nem jött Malcom meg Vidal többet szerintem. (csak saját gondolatok)
geridoss írta: Halkan megjegyzem, hogy Suarez most térdproblémákkal küszködik, és kiesik 1 ember elölről. Kíváncsi vagyok, így kap-e esélyt Malcom.
Erre én is! Én nagyon szeretném, ha kipróbálná már! De Vidalt is nyomatnám! Ott vagyunk elöl a tabellán, lehetne adni az újaknak sanszot, hátha kirakják a belüket a pályára! :P
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.10.08. 23:11:22

Baltazar írta:...
A szimpatikushoz lehet kellett volna tennem egy idézőjelet, mert így nem jött át a cinizmusom. :D

Hogy ne legyek off meditálhatunk itt edzőcserén.De akkor kérdem én ki?Komoly edző ki van szabad?Emery?Conte?Hagyjuk már... Vagy gyorsan Barca DNSt?Koeman?Szintén kapufa lenne szerintem.Xavinak meg hagyjuk már hogy legalább befejezze a képzést emberek.Még semmilyen papírja sincs de sokan már a padon látjátok.Várjuk már meg hogy legalább edzen egy tini csapatot vagy valami minimális rálátást szerezzen a tényleges edzői munkára.

Az igazság az hogy nem is nagyon lenne szerintem kit hozni EV helyett.Akkor lesz érdekes ha a szünet után ránk üt a Real meg az Inter is.Na onnantól fog szépen kerekedni ez a story.

Ebben a tökölésben amúgy az a dühitő hogy az évek mennek és mennek Messi, Lajos,Busquets,Piquet és Rakitic pedig harminc fölöttiek.Egy Dembele,egy Artur, egy Semendo, meg egy Malcom pedig nem fejlődnek úgy ahogy kéne Couthino helye még mindig nincs igazán meg és ahogy haladunk elnyeli őket előbb utóbb a Barca játékostemetője.Így múlik el a világ dicsősége...
Kép
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.10.08. 22:27:23

geridoss írta:...
Valverde-ről egyre inkább az derül ki, hogy nem ide való. Benne van az is, amit mondasz, de a problémát én abban látom, amit a klub és a szurkolók elvárnak tőle és ő ennek meg akar felelni minden áronl.
Tavaly megmutatta, hogy azzal a focival, taktikával, amivel a kisebb csapatoknál jó eredményeket produkált, nálunk is képes jó szezont hozni. Tavaly ugyanis nem semmi bajnokságot hoztunk. Ennek ellenére inkább kritikával illették, ami a BL miatt érthető is, ugyanakkor az egyetlen meccs volt, amit én inkább a játékosok pofátlan hozzáállására kennék, mint az edzőre. Mondhatsz te a félidőben akármit, ha a csapat sztárjai úgy futnak, ki, hogy a párharc már eldőlt.
EV-vel soha a büdös életben nem fogunk látványos és eredményes játékot tolni. Ha pedig ráhelyezik ezt a nyomást a palira, akkor az fog történni, mint ami most. Tavaly volt, hogy Messi és Suárez mögött egy Iniesta-Rakéta-Busi-Paulinho középpálya biztosított, 4-4-2-ben. És azt azért be kell ismerni, Ini sokkal többet segített hátra, mint Coutinho idén.
Jelen pillanatban vagy egy bekkelős fociban jó edzőnk, egy játszós focira alkalmas kerettel és azzal a nyomással, hogy legyen látványos játék. Vagy az edzőt kellett volna a nyáron lecserélni, vagy a keretet máshogy kialakítani.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.08. 20:55:54

Bartoéknak kell a siker. Ha az meg van, azt csinálnak, amit akarnak. Ha viszont kudarc van, akkor bűnbak is kell, különben a vezetőség viszi el a balhét. A leginkább kézenfekvő bűnbak az edző: egy van belőle, mig játékos több, mint 20. Tavaly még védve volt Valverde, mert friss volt, hogy a vezetőség a jelöltek közül őt választotta. A mai helyzetre ez már elhalványult. És Barto már Guardioláról zeng ódákat. Így aztán vagy siker, vagy utilapu.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.08. 20:38:57

Értem amit mondasz, itt nem a pontvesztések verték ki nálam a biztosítékot, ahhoz Ernőnek kvázi annyiból nincs semmi köze, hogy nem ő tehet Pique botrányos formájáról. Nekem az összképpel van bajom. És nem tartom EV-t középszerű edzőnek - én legalábbis, de tudom, hogy ezt nem rám értetted, csak gondoltam elmondom -, egy bekkelős taktikus csapatnál szerintem megállná a helyét a legmagasabb szinten is.

Inkább a szememet bántja ez a játékfilozófia, ami az övé. Én nem azt mondom, hogy az rossz vagy nem eredményes, mert lehet az (Inter BL, Chelsea BL). Egyszerűen csak nem ebbe a klubba való. És igen Pep idejében is voltak marha unalmas meccseink, ahol meg kellett néznem a pulzusomat, hogy egyáltalán van-e. Itt az aránnyal vannak bajok. Itt inkább ez a játék jellemző, és néha becsúszik egy Spurs elleni jó meccs, mint fordítva. Egy Barcelonánál, de mondhatnám a Madridot, Bayernt sosem lesz követendő példa. És nem elvitatva EV eredményeit, ő ennyit tud. Ezt a játékot tudja. Nekem speciel ez nem tetszik.

És a motiváltsággal is vannak nem kis bajok, az viszont már 90%-ba az edző sara. Nekem ne mondja senki, hogy egy tök utolsó Leganes ellen 1 védelmi hiba miatt kap ki egy Barcelona. Vagy otthon a Girona ellen csak döntetlen. 3-4 gólokkal kéne őket verni minimum, akkora a képességbeli különbség. Csak ugye ők fel tudtak pörögni a meccsre, míg a mi nagy világlegjobbjaink valamiért nem.

Meg azt is értem, hogy sokkal fárasztóbb végig olyan elánnal játszani, mint a Wembleyben. De erre lenne jó a rotáció. Ha jól tudná használni emberünk. De látjuk, hogy erről szó sincs.
A Malcomos résszel nem értek egyet. Nem szakadt bele azért Ernő, hogy annyira játszassa őt. Oké, megsérült. De azt az érvet nem fogadom el, hogy akik már eddig bizonyítottak... Október van, könyörgöm. Nem az utolsó, sorsdöntő szakaszban járunk, épp csak elkezdődött a bajnokság. Akkor vár vele jövő szeptemberig, mert a többiek már bizonyítottak?

Halkan megjegyzem, hogy Suarez most térdproblémákkal küszködik, és kiesik 1 ember elölről. Kíváncsi vagyok, így kap-e esélyt Malcom.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.08. 19:59:35

Rinku! Az írásod veleje, hogy így van-e? Nem tudom! De nagyrészt egyetértek, valamilyen szinten meg van kötve a keze..
Az "elnök úr" botrányos formát mutat, ha lerakja a padra, vajon ki játszik a helyén? Másképp pedig, hogy regulázod meg Geri? Az egyetlen jobblábas lépegetőnk...
Most lehet, ide-oda kapkodok, nem szedtem össze a gondolataimat előtte..
Nézhetetlen játékról írtok.. így van, igaz is lehet, de mihez képest? Az "aranycsapathoz" biztos, de kérdezem, ott nem volt tili-toli a busz ellen? Egymillió passz ment körbe-körbe nulla eredménnyel néha, ha egy szívósabb bekkelős csapatnak kijött a lépés. Kumma unalmas volt, ugyanúgy, mint most! Persze több jó játék is becsúszott, de egy idő után egyre nehezebb lett játszani a játékunkat. A Vale elleni meccs pedig.. két sort húztak fel a tizenhatosuk előtt, mint a kiesőjelöltek basszus!!! Nincs olyan csapat, aki egy szervezett, jobb képességű, bekkelős gárda ellen brillírozik!!! Ellenünk pedig majdnem mindig ezt nyomják!
Az új játékosok! Arthur mélyvíz a Tottenham ellen! Parádés játék, szinte nulla perccel! Hatalmas potenciál lehet benne, majd elválik hová jut, de csak berakta egy húzós meccsre! Malcom! Valverde gondolom több percet adott volna neki, de megsérült, utána pedig (nekem abszolút érthető módon) azokban bízott, akik már játszottak! Dembele! Hatalmas potenciál! Tényleg! De a gyerek néha sárgásbarna fuvallatként gomolyog a pályán, mintha nem tudná, mi a feladata! Nekem a Tottenham ellen nem hiányzott az összkép alapján. Szerintem nagyon jól nyomtuk! Ha Messi a két kapufából az egyiket elteszi, lesimázzuk őket! Nem így lett, szenvedtünk! A foci ilyen. Akik pályán maradtak a nyolcvanadik percig, mind labdabiztosabbak voltak Dembelénél, én ezért megértem, hogy későn cserélt és azt is, hogy Vidal sem jött korábban. A pontvesztések pedig! Lenglet kiállítás, (jogos vagy sem, minden felborul) utána pedig Piqué magánszámai következtek.. és Samu sem volt a topon hátul...
Olyan egyéni hibákat csináltak, amit nem szoktunk meg! Ez Valverde hibája?
A tavalyi középpályánk tudott stabil lenni, de egy Busi egy Rakéta nem tud lefordulni és varázsolni, ők nem alacsony súlypontú, gyors emberek, nem olyanok, mint Iniesta, Xavi, esetleg Arthur és Cou.. nem lehet tőlök azt a játékot várni, amit itt megkaptunk éveken keresztül! A mostani középpálya megközelítheti, de ezt majd a jövő eldönti..
Úgy gondolom, a brutális egyéni hibák nélkül legalább négy ponttal többünk lehetne, az pedig sima első hely lenne a tabellán. A játék pedig mindig hasonló lesz a busz ellen, mert nem tudsz varázsolni, ha nincs terület! Itt a fórumon a Valverde középszerű edző teóriát már egymást gerjesztő folyamatnak látom az edzőt nem kedvelők körében. Valverdén látszik a teher, és eddig mindenkin nyomot hagyott az ittlét, ezért nem cserél olyan könnyen, mint itt elvárják a fórumon! Nyilván nem kell velem egyetérteni, de ettől még ez a véleményem! :)
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Baltazar
Barça B
Hozzászólások: 37
Csatlakozott: 2018.04.18. 13:24:13

2018.10.08. 19:06:02

Feast4 írta:Felejtsétek már el az edzőcserét!

Szegény Titot sem küldtük el amikor hónapokig egy meccsen nem volt ott a kezelések miatt.(Mondjuk ez egy full korrekt hozzáállás volt.) Inkább idevágó példa, hogy Tatát sem küldtük el amikor kb. fogalma sem volt arról, hogy milyen rendezvényen van.

Sőt a szimpatikus van Gaal és Antić eset óta nem dereng, hogy szezon közbe volt e edzőcserénk, de lehet rosszul emlékszem és Rexach volt az utolsó szezon közbeni váltás és már én öregszem.

Szóval EV marad az fix!
Véleményem szerint vannak akik így látják és vannak akik úgy. Tiszteletben kell tartani mindenki meglátásait hiszen egy csapatnak szorítunk.
Nem akarok senkit megbántani csak a saját nézeteimet írom, talán erre is való ez a fórum.
Az én fejemben Louis van Gaal egyenlő Rivaldo elűzőjével és teljes eltüntetőjével az európai fociból. Valamint az akkori korszakban Riquelme tehetségével sem tudott mit kezdeni, így inkább majdnem tönkretette teljesen.
http://www.hitc.com/en-gb/2015/01/28/lo ... -riquelme/" target="_blank
Én úgy látom EV hasonlít ebben rá.
A mostani felgyorsult világban amelyik klub tartani szándékozik a pozícióját biztosan nem fogja ezt hosszútávon tétlenül nézni.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.08. 18:55:46

Azért ez nem fekete és fehér
Miből jön le az utóbbi időben, hogy jól tud meccselni és jól nyúl bele? Pont az ellenkezőjét gondolom. Felküldi a 11et,általában ugyanazokat, vagy eszetlen módon rotálva és vagy megoldják vagy nem.

De olyat, hogy meccs közben taktikát váltunk (és itt nem arra gondolok, hogy 1-0 után bealszunk visszaállás néven), talán nem is emlékszem. Lehet volt 1-2, de elenyésző.

Az, hogy nem tudja megregulázni Piquet, az megint csak az ő hiányossága, egy csapatnál nincs olyan, hogy az edző szava ne az első legyen. Ha ez a valóság, akkor egy nulla karakter, nem való ide, de egyik sztár csapatba sem.

Végezetül a cserék. Malcom. 40 millió euróért vettük. Tavaly - állítólag - az egyik legjobb volt a francia ligában. Itt pedig nem akarok hülyeséget mondani, de van két meccsen néhány perce? Minden meccsen nyomatja az alap kezdőt, Messi berúgja, akkor szerzünk pontot, ha nem rúgja be, akkor a 80. perc után beküldi Dembelét, aki mire felveszi a meccs ritmusát, a többiek már le is zuhanyoztak.

Es a ráadás. A stílus. Én nagyjából Rijkaard érkezése óta követem a csapatot, de aktívan 2006 óta. Játszottunk mi rosszul, voltak motiválatlan játékosok, képességben és mentálisan is gyenge játékosok, mégsem volt ilyen nézhetetlen semmi a játékunk. Tavaly arra fogta mindenki, hogy kevés az alapanyag. Valamilyen szinten egyet is értettem, de már akkor is fájt nézni a játékunkat. Idén már nem lehet erre fogni, hiszen olyan játékosok állnak a rendelkezésére, amivel le kéne dózerolnia Európát.

Egy ötlettel nulla semmi a játékunk, és ez nem azért van, mert Suarez vagy Pique rossz formában van.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.10.08. 18:20:16

Egy ideje már nem igazán nézek meccseket, illetve illene korrektnek lennem és leírnom, hogy ebben a szezonban egy meccset sem láttam, mert már nem érdekel a csapat, elkorcsosult rengeteg elem és messze nem ott vagyunk, amiért leültem 2004-2005 táján a tévé elé. Továbbra is jól esik látni az ilyen 2:4-es londoni meccseredményeket, meg az ilyen józan jó srácokat, mint Rakitics, de sokszor bőven elég ránézni ugyanígy az eredményjelzőre, hogy az embernek elmenjen a kedve az egésztől. Girona, Bilbao, sorolni tovább nem szükséges. Egy velős miaf.ez?!-en kívül mit egyebet gondol akárki is?

Egyébiárnt azt az egyet ne feledjétek, ha Suarez balfsz a kapu előtt, azért ne Valverdének a krva anyját. Illetve, ha Piqué vagy bárki más azt gondolja, hogy ő szarta a spanyol viaszt, hombár arrogancia fejével jár-kel, mint egy címeres kö.csög, szintén ne Valverde anyját. Most őszintén, mit csináljon Ernesto? Meg van kötve a keze, a retek vezetőségünk olyan mennyiségű pénzt ad némely semmirekellő kezébe, hogy mit teszel az ilyennel? Kiülteted 2-3 meccsre, tegyük fel. 10-15 millióba kerül a nevezett illető évente. Jön a board és indul a csesztetés, hogy évi 10 milliós játékos minek ül a padon. Mehet vissza a kezdőbe, mert jött az ukáz fentről, és Te viszont pótolható vagy, mert ezek az emberek már reklámanyagok, nem holmi futballjátékosok.

Hogy tudsz fenyíteni egy Piquét? Pénzt muszáj adnod neki, mert jön a jogászokkal és beperel - jogosan, mivel akkora gyökszi szerződéskötőink vannak, hogy mindent megadnak nekik, következményekre gondolás nélkül. Kanyarodjunk vissza - kirakod a padra, "majd abból tanul". Elkezdi lázítani az öltözőt. Ezt a gyökeret mindenki kedveli, pedig egy általános negatív elem volt egész életében és a focisták 90%-a egyébként is primitív, tanulatlan, olvasatlan, iskolázatlan, mocskosul túlfizetett agyatlan véglény, olyan egysejtű kö.csögök gyűjtőheje a futballvilág, akikre bármit rá lehet beszélni bármikor. Piquének még törnie sem kell vagy kellene magát sok esetben. (Xavi, Iniesta, Puyol, Rakitics, óriási kivételek futballoznak vagy futballoztak nálunk, ez az egyetlen szerencsénk, ezért billen meg egy kicsit a szaros bödön.)

Most tényleg, Valverde mit csináljon? Ha a vezetőség nem segíti, egyedül nem fog menni semmire. Már pedig Bartóék semmihez nem értenek, csak az offshore-hoz, meg hogyan nyaljunk a kínai/usa piacnak és hogyan terpesszünk az araboknak, azon kívül semmi. Idehozzák Minát, Gomest és azt a gyereket Franciaországból, akinek még a nevét sem tudom. Az edző nem kérte, de a nyakára hordták. Ha ennyire nem tisztelik a szavát, egyenesen tesznek rá, hogyan várhatjátok, hogy egy Piqé vs. Valverde; Suarez vs. Valverde; sőt, Piqué-Suarez vs. Valverde vitát az észérvek alapján döntsenek el és a renitens játékost megfékezzék?

Semmi baj nincs Valverdével, jól nyúl a meccsbe (tavaly legalábbis), józan és korrekt ember. Ezért is őszült meg már ő is, mert itt aztán nálunk óriási szrkavarás és fejetlenség megy a háttérben. Ha túlfizetett kiskirályokat raknak alád, és nem számíthatsz senkire, akkor ezt kapjátok, drága fórumtársak. Egyébként lazán el tudom képzelni, hogy azért játszatja mindig ugyanazt a 14-15 embert, mert meg van mondva neki. És azért talán a nap végén mégiscsak emberek vagyunk mind, és inkább jobb megkötött kézzel, sok pénzért Barcelonában ülni három évet, és utána bárhova menni, ahol már tényleg nyugi fog várni, mint Vigóban, Corunában vagy akárhol máshol próbálni vitézkedni és folyton, egyfolytában a fallosz rosszabbik végében állni...
Football, bloody hell. /SAF/
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.10.08. 16:46:33

Mindket aranykorszakunkban olyan ember volt az edzo aki egyreszt kotodott a klubhoz, masreszt elotte a klub legendas jatekosa volt. Mindenki felnezett rajuk es csunya szoval elve kuss volt a jatekosok neve. Na marmost, el tudom kepzelni mennyire veszi Valverdet komolyan Suarez, Pike, Alba vagy eppenseggel Busquets. O egy kozepcsapat elere valo. Xavinak odaadnam, ettol rosszabb nem lehet, mindenki jol jarna vele, de kulonosen Dembele. Az o beepitese a legfontosabb a jovore nezve, egy kincs a gyerek de a padrol nem fog tudni fejlodni.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.08. 16:18:53

barca0417 írta:
lesliejr12 írta:Xavi-nak nincs tapasztalata, de talán ez előny is lehet. Pep-nek és Zizou-nak sem volt...
Henry még opció lehet ha kaki van.
Xavinak még korai lenne, épphogy visszavonult. Pep és Zizou is vezetett előtte utánpótláscsapatot.
Xavinak is előbb a B-t kéne, megismerné a fiatalokat egy kicsit, meg pici rutint szerezne. De a későbbiekben mindenképpen le kell ülnie itt a padra.
De még ne benne gondolkozzunk szerintem.
Xavi visszavonult? Én erről miért nem tudok?
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2018.10.08. 14:44:46

Fecooo írta:
lesliejr12 írta:Rijkaard pl féltávnál ült le ha jól emlékszem és szedte össze a csapatot anno.
Rosszul emlékszel, 2003-ban hozta ide Laporta és az első félévünk iszonyat bitang pusztulatosan f.stos volt, utána félévkor idekerült Davids és agyonvertük tavasszal a mezőnyt, így lettünk ezüstérmesek... Szóval tavaszra állt össze a csapat R10-zel...
...és tényleg...Davids zavart meg, mert emlékeztem, hogy volt egy pozitív törés akkor féltávnál.
Reméljük most nem abba az 5 éves sötét korszakba zuhanunk vissza, ami Rijkaardot előzte meg.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.10.08. 13:17:20

Tartom továbbra is, hogy nagy csapatokhoz olyan vezetőedző kell, akire felnéznek a játékosai, aki tud motiválni. EV nem ilyen, ahogy írták is többen, egy középcsapatnál ilyen edzőre van szüksége, de a nagy csapatoknál, ahol tele az öltöző sztárral, oda más karakter kell. Nem az edzői múlt és tapasztalat számít, mert ha jól rakja össze a stábot, akkor neki csak a közösen kidolgozott taktika átadása a feladata. A meccsbe meg tuti a fél fórum jobban nyúlna bele, mint ahogy EV tette az utóbbi meccseken.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.08. 12:42:20

lesliejr12 írta:Rijkaard pl féltávnál ült le ha jól emlékszem és szedte össze a csapatot anno.
Rosszul emlékszel, 2003-ban hozta ide Laporta és az első félévünk iszonyat bitang pusztulatosan f.stos volt, utána félévkor idekerült Davids és agyonvertük tavasszal a mezőnyt, így lettünk ezüstérmesek... Szóval tavaszra állt össze a csapat R10-zel...
Válasz küldése