Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.25. 09:26:40

Az egyik legnagyobb kritizálójaként, el kell ismerni, bejött a tegnapi taktikája. Az első két csere is jókor jött, és jól is cserélt.

Ettől függetlenül nem változott meg a véleményem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.25. 08:49:07

Az Inter elleni meccsért meg kell dicsérni Valverdet: kitalált valamit és azt a csapat sikeresen végrehajtotta. Figyeljük a továbbiakban, hogy mit hoz ki Messi távollététől megnövekedett szerepéből.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.24. 13:54:21

geridoss írta:Nekem az a játék tetszik a legjobban, amit Luis Enrique hozott be az első szezonjában tavaszra. Az brutális játék volt. Labdatartáson alapult, de mégis alkalmaztunk hosszú labdákat. Rövid és hosszú indításokkal is végzetes volt a csapat, és jól tudta alkalmazni a kettő elegyét. Dinamikus és erőteljes volt a támadójátékunk, nekem az a number 1.

Ezt Contéval esélytelennek látom. De Ernő is totál alkalmatlan még a mágnestáblára felrajzolni is ezt.
Nem védve Ernőt, de abban a csapatban egy MSN volt elől, amiből mindhárom támadó top 4-es volt, talán túlzás nélkül. Plusz volt egy Iniesta. Ami viszont tényleg a játékrendszert dicsérte, hogy parádésan kontráztunk, ezzel nyertünk BL-t.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.10.24. 13:42:45

kluivert1899 írta:Tegnap megint nem tudott mit kezdeni a kialakult helyzettel, csak nézte ahogy a Sevilla átrohan rajtunk és alakítja ki a helyzeteket. Még szerencse, hogy van egy ter Stegenünk. Egyszerűen nem olvassa a meccs alakulását és képtelen belenyúlni abba. Csak a posztra csere, javarészt időhúzás jelleggel. Ez ide nagyon kevés.
Teljesen egyetértek. Nekem nem tűnt fel, nyilván a Messi sérülés következményeivel voltam gondolatban elfoglalva, de most olvastam a sport.es cikkét, ahol leírták, hogy Leo a 15. percben sérült meg és Dembelé csak a 25. percben állt be. tehát 10 percig 10 emberrel voltunk. Persze be kell melegíteni egy beugró játékosnak, de hát milyen edző ez? Látható volt azonnal, hogy nagy a baj.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.21. 18:16:58

Nekem az a játék tetszik a legjobban, amit Luis Enrique hozott be az első szezonjában tavaszra. Az brutális játék volt. Labdatartáson alapult, de mégis alkalmaztunk hosszú labdákat. Rövid és hosszú indításokkal is végzetes volt a csapat, és jól tudta alkalmazni a kettő elegyét. Dinamikus és erőteljes volt a támadójátékunk, nekem az a number 1.

Ezt Contéval esélytelennek látom. De Ernő is totál alkalmatlan még a mágnestáblára felrajzolni is ezt.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.21. 17:01:13

pep71 írta:Klopp féle foci felé kéne elindulni szerintem, de Valverde-vel sem a védekezés, sem a támadás nem kimagasló, ezt felesleges erőltetni..
Conte meg a Chelsea-nél nézhető, jó focit játszatott, bajnok is lett, Valverde-nél komolyabb eredményeket tud felmutatni(mielőtt idejött volna), nem azok az idők járnak amikor 5-0 -ás meccseket vár az ember a Barcától..
Elindulni elindulhatunk a Klopp-féle foci felé, de arra nem két hét lesz átállni, és rövidtávon megsínyli majd a csapat. Ha meg nem lesz mondjuk kupa az év végén, viszont mi leszünk a legszimpatikusabb ezüstérmesek minden sorozatban, gondolom elégedett lesz majd a fórum. :D

Conte meg azért nem a mi stílusunk, a tavalyi 1-1-es Chelsea-Barca meccsen itt mindenki a mi csapatunkat fikázta a fos játékunk miatt, de attól se tekintsünk el, hogy közben a Chelsea öt védővel bekkelt hazai pályán (kb. 30%-os labdabirtoklás, játéktördelés, minden, ami ezzel jár). Megint csak úgy gondolom, hogy a fórumon kevés ember ujjongna, ha elkezdenénk ezt játszani.

A Barca (és Real) sztároknak ráadásul sok lenne szerintem Conte stílusa, az ilyen Piquék, Albák, Ramosok szimplán kiröhögnék az idegbeteg olaszt.
Amúgy a tiki-takának én sem vagyok feltétlen híve.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.21. 16:28:58

Cestus írta:
pep71 írta:Conte-t sajnálnám, ha a Real-ba menne, elég jó edzőnek tartom, biztos rendbe szedné őket, Valverde helyett is megnézném.
Vele aztán tolnánk a tiki-takát meg az 5-0-ákat. :lol:
ki írt itt tiki-takát??
többször leírtam itt a fórumon is, hogy a tiki-taka nagyon kiismert lett, a legtöbb kiscsapat is képes már kivédekezeni, plusz az emberanyag sincs MÁR itt meg hozzá...egyébként az a mázlija Valverde-nek, hogy a Real épp tiki-takázni próbál egy komoly edzővel.. =D>
Klopp féle foci felé kéne elindulni szerintem, de Valverde-vel sem a védekezés, sem a támadás nem kimagasló, ezt felesleges erőltetni..
Conte meg a Chelsea-nél nézhető, jó focit játszatott, bajnok is lett, Valverde-nél komolyabb eredményeket tud felmutatni(mielőtt idejött volna), nem azok az idők járnak amikor 5-0 -ás meccseket vár az ember a Barcától..
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.21. 16:05:52

pep71 írta:Conte-t sajnálnám, ha a Real-ba menne, elég jó edzőnek tartom, biztos rendbe szedné őket, Valverde helyett is megnézném.
Vele aztán tolnánk a tiki-takát meg az 5-0-ákat. :lol:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2018.10.21. 15:58:02

Már az az egyetlen pozitívuma sincs meg ami tavaly majdnem egész évben kitartott: a szervezett védekezés, stabilnak tűnő csapat(Római visszavágóig..).Ameddig ez megvolt, sokan elnézték, hogy a játék, az előző évekhez képest, amit a Barcánál megszokhattak a szurkolók, sokkal gyengébb, nem annyira támadó szellemű, szinte semmi kreativitás...
Adtak neki még időt, de nem úgy tűnik, hogy változtatni tudna,inkább még rosszabb lett a helyzet, siralmas a játék képe a legtöbbször és bármelyik csapat átrohan a csapaton..kíváncsian várom, mit tud alkotni a csapat Messi nélkül, sok jóra nem számítok, de cáfoljanak rám!
Conte-t sajnálnám, ha a Real-ba menne, elég jó edzőnek tartom, biztos rendbe szedné őket, Valverde helyett is megnézném.
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2018.10.21. 08:30:22

Tegnap megint nem tudott mit kezdeni a kialakult helyzettel, csak nézte ahogy a Sevilla átrohan rajtunk és alakítja ki a helyzeteket. Még szerencse, hogy van egy ter Stegenünk. Egyszerűen nem olvassa a meccs alakulását és képtelen belenyúlni abba. Csak a posztra csere, javarészt időhúzás jelleggel. Ez ide nagyon kevés.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.21. 05:55:09

Az edző alkalmazott, felelőssége csak szerződése időtartamára szól. Az igazolások meg akár 10 évre befolyásolhatják a csapat sorsát.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.21. 00:50:30

Nem is akarta ezeket a játékosokat...

Cilessen majd a kupába véd, mint eddig is
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.21. 00:36:37

Nem akarok egyesével beírni minden egyes játékos topikjába, úgyhogy ha nem sért semmilyen szabályt, itt hagynék egy érdekes, bár biztosan csak számomra felettébb elkeserítő statisztikát.

Semedo: 630 perc
Lenglet: 430 perc
Arthur: 388 perc

______________________
Vidal: 176 perc
Vermaelen: 160 perc
Rafinha: 111 perc
Munir: 82 perc
Malcom: 25 perc
Cilessen: 0 perc
Denis: 0 perc
Samper: 0 perc
Alena: 0 perc


A vonal alatti emberek ÖSSZESEN 554 percet töltöttek a pályán, ez átlagosan 61,5 perc a szezonban. De tekintsünk el Sampertől és Alenatól. Ez esetben ez a szám felkúszik egészen 79 percig. Ezt a tetemes mennyiséget az eddig lejátszott 12 meccsen sikerült összehozniuk.

Zárójelben megjegyzem, Lenglet kényszerű helyettesítés, míg Semedo kb felesben játszik SR-rel. Arthurral belenyúlt az öreg a jóba, ezt kár elvonni tőle.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.20. 12:18:18

Nekem olyan érzésem van vele kapcsolatban, hogy Messivel és Zs kategóriás játékosokkal is hozná ugyanazt az eredményt, viszont a világ 20 legjobb játékosából se lenne képes, látványos támadó focit játszó korszakos csapatot összehozni.

Hihetetlen hogy mennyire fél a változtatásoktól. Nála fiatal nem fog tudni bekerülni a csapatba, ezzel meg tönkre is téve a csapat utánpótlást.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.18. 10:44:22

honsapeter írta:Nem a cserék az erősségei az már biztos, de valaki komolyabban át tudja érezni a dolgait?
Elég az ha felküldőm a gálát és majd lesz valami, vagy folyton nyaggatnak az meg amaz miért nem játszik hisz 20 millióba került és minden perce xxx euróba kerül a klubnak...
Valaki egyszer ezeket a dolgokat átgondolja?

El tudjátok képzelni mit érezhet amikor valakit ki kell hagynia, és nem biztos hogy midig az a jó, a cserepadunk a világon talán a legerősebb:)
Sok sok idő kell hogy ráérezzen, mi a jó és mi a nem!
Rotáció? Nem Ő választotta... kénytelen mert "megölik a szponsorok a játékos ügynökök" miért nem játszik, viszem azonnal más csapatba stb stb!
Sajnos nem csak a tudása számít és el tudom képzelni, rettenetesen magára hagyatottan csinálja mindezt!!!
Ez több sebből is vérzik. Dembélé akiért egy egész nyáron keresztül futottunk és rekordigazolás voltössz-vissz egy meccset játszott végig, az utóbbi időben el is kezdte hanyagolni. Malcom aki biztosan nem az ő kifejezett kérésére jött még azt se nagyon tudja, milyen a stadion gyepe (sérült is volt, de egészségesen sem számolt vele, sokszor a keretben sem volt). Rakiticet sem hiszem, hogy annyira a nyomás miatt tolná agyba-főbe, ha ott van Vidal, aki több helyen is bevethető. De jobbhátvédként is SR-t preferálja jobban. Az a Rafinha állt be többször, akit biztos nem hátulról eröltettek és lehetne még példákat hozni. Egyedül Suarezzel kapcsolatban lehetne kijelenti, amit írtál.

Szóval ez nem hiszem, hogy ok lenne arra, hogy nem rotál, főleg azzal együtt, hogy ha cserél azt a 80. perctől kezdi el. Egy edzőnél pedig talán a legfontosabb szempont, hogy használja a keretet, főleg, ha olyan játékosok ülnek a padon, akik tudnak változtatni a meccsen. Pont tavaszra fog kifulladni mindenki, amikor az igazán kemény és fontos meccsek jönnek, plusz sokszor bele kellene nyúlni a mérkőzésbe, ha egyértelmű, hogy nem működik az ami a pályán folyik vagy éppen igazodni kellene az eredményhez/ellenfélhez.
Mindent egybevéve azzal, hogy a nyomás miatt történik mindez nem igazán lehet kifogás. Zidane egy taktikai zseni sem volt és sokszor hasonló hibákat csinált a rotációban, ha nem is ilyen látványosan, de legalább hangja/tekintélye volt az öltözőben. Pontosan nem látunk bele mi folyik ő és a játékosok, de nem úgy tűnik, mint akiben vakon bíznak és tűzbe mennek érte. Én mindig védtem Valverdet, de ezeken a hibákon már nehéz túllépni.
Persze ez nem csak az ő sara, a játékosok is bőven benne voltak a buktákban, de az, hogy egész meccsen ugyanazokkal a játékosokkal ugyanaztz erőlteti az nem a fent lévő 11 ember hibája.
Forca Barca!!!!
Avatar
honsapeter
Jugador del Barça
Hozzászólások: 148
Csatlakozott: 2018.03.24. 14:27:45

2018.10.18. 00:12:17

Nem a cserék az erősségei az már biztos, de valaki komolyabban át tudja érezni a dolgait?
Elég az ha felküldőm a gálát és majd lesz valami, vagy folyton nyaggatnak az meg amaz miért nem játszik hisz 20 millióba került és minden perce xxx euróba kerül a klubnak...
Valaki egyszer ezeket a dolgokat átgondolja?

El tudjátok képzelni mit érezhet amikor valakit ki kell hagynia, és nem biztos hogy midig az a jó, a cserepadunk a világon talán a legerősebb:)
Sok sok idő kell hogy ráérezzen, mi a jó és mi a nem!
Rotáció? Nem Ő választotta... kénytelen mert "megölik a szponsorok a játékos ügynökök" miért nem játszik, viszem azonnal más csapatba stb stb!
Sajnos nem csak a tudása számít és el tudom képzelni, rettenetesen magára hagyatottan csinálja mindezt!!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.17. 17:26:16

Valverde sorsáról nem a tavasz fog dönteni, hanem már az ősz. Egyelőre nem sok jót várhat, mert sok irányból kap támadásokat. Ha most nem táltosodik meg a csapat, félidőben meg fog születni a döntés a sorsáról.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.17. 14:58:36

Chino írta:
MessiNeymarSuarez írta:
Ronal.10 írta:Megint a múlt idézés, emlékszem Enrique alig játszatta együtt ősszel az MSN-t igaz Suarez el volt tiltva de visszatérése után 3 hónapon keresztül össze vissza játszatta őket.
Aztán jött a Sociadad elleni vereség február körül, onnantól végig MSN támadósor volt elege lett a rotálásból....tripláztunk is.
Remélem megtalálja a helyét a támadóinknak 2019-re és ami potenciál van ebbe a keretbe ki is használja mert szerintem simán nyerhetünk BL-t vagy akár triplázhatunk is.
Bár kitudja lesz e itt Valverdének 2019... :mrgreen:
Ez igaz, de azt tegyük hozzá hogy Lucho elmebeteg módon rotált(sokszor túl is tolta), ez is kellett ahhoz hogy tavasszal hengereljünk, és olyan jó fizikai állapotba legyenek.

Potenciál az bőven van, de ha így folytatja Valverde, hogy kihajtja a kezdőcsapatot, a beugrósakat pedig hanyagolja, azzal mindent megtesz azért, hogy gyenge tavasza legyen a srácoknak, és akkor BL-ről álmodni sem érdemes, bajnokságról meg csak akkor, ha jelentős előnyt sikerülne összehozni.
Nem azt mondom, hogy taktikailag analfabéta, mert, ha nem is kimelkedő, de ebben aránylag rendben van, viszont, hogy változtatni nem képes az nagyon kiábrándító. Ezek a 80+ perc utáni cserékkel fogalmam sincs mi a szándéka. Taktikai vátoztatásnak kevés az idő és a lecserélt emberek sem pihennek ezzel többet. Pedig most minőségi padról beszélhetünk, akik tényleg tudnak változást hozni. Zidane-nal nem hasonlítanám össze, mert a rotálásban ő sem járt élen, volt ott is háborgás, Isco majdnem el is igazolt emiatt. De legalább -főleg a múltja miatt- rá felnéztek a játékosok. Kezdetben éreztem egy kis tekintélyt Ernőnél is, de már egyértelmű, hogy csak azon múlik a jó játék, hogy a játékosok maguktól képesek-e felszívni magukat.
Szerintem akármi lesz a szezon vége jó eséllyel pattanni fog, legalábbis finoman nyomást fognak helyezni rá, hacsak nem változtat gyökeresen a dolgokon. Ha már a játékosok is kezdik hallatni a hangjukat régen rossz.
Malcom mellőzését viszont valahol meg lehet érteni, ott van Dembélé, aki szinte bármelyik csapatban kezdő lenne mégis jegeli, a brazil pedig kb. egy poszt vele. Szóval ebben az aspektusban valhol érthető, ez inkább a vezetőség sara. Sanszos, hogy télen, legkésőbb nyáron menni fog kölcsönbe, aztán szépen elfelejtjük.
Ezzel azért nem értem egyet, hogy Dembele bárhol a kezdőbe lenne. Énia aztmondom, hogy jó játékos, kétlábas és lehetne sorolni az érveket, hogy miért kezdő. Mindamellett Teis biztos láttad és sokan ezt írták, hogy azért nem feltétlen mondanám, hogy Barcelonaba való játékos. Volt 3-4jó meccse a szezon elején, de utána abszolút eltűnt, a passzai a cselei, lövései eléggé gyengék voltak sokszor. Énszerintem akkor lenne itt igazán jó, ha Lucho féle pl Paris SG elleni támadó focit játszanánk ahol kamatoztatni tudna a hihetetlen sebességét amit képes egy egész meccs alatt hozni. Viszont védekezésbe ami Valverdenel fontos lenne, elég harmatos teljesítményt nyújt, Malcomot igazából nem láttuk itt játszani, az a 20 perc amit összesen eltöltött a pályán édeskevés, hogy véleményt alkossunk. Lehet, hogy Malcom talán gyengébb képességű mint Dembele (amit igazából nem jelenthetünk ki mert nem láttuk, hogy mire lenne itt képes, de az biztos, hogy a Bordeauxba nagyon jó volt). Dembele azthiszem bal oldalon játszott a válogatottban, Dortmundban jobb oldalon, Malcom támadóközép vagy jobb oldali támadó. Kiváncsi lennék azért, hogy ők ketten a széleken Messi hamis 9esbe mit alkotnának. Nem akarom védeni Malcomot sem pedig nem akarom Dembelet degradálni, de ami számomra nyílvánvaló, hogy mind a kettő játékos ügyes, az előző csapataikba kivételesek voltak, de Dembele itt egyenlőre nem az igazi Malcomot meg nem láttuk. Mögöttük/mellettük a két villámléptű Alba, Semedo, elég gyorsak lehetnének.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.17. 12:41:32

MessiNeymarSuarez írta:
Ronal.10 írta:Megint a múlt idézés, emlékszem Enrique alig játszatta együtt ősszel az MSN-t igaz Suarez el volt tiltva de visszatérése után 3 hónapon keresztül össze vissza játszatta őket.
Aztán jött a Sociadad elleni vereség február körül, onnantól végig MSN támadósor volt elege lett a rotálásból....tripláztunk is.
Remélem megtalálja a helyét a támadóinknak 2019-re és ami potenciál van ebbe a keretbe ki is használja mert szerintem simán nyerhetünk BL-t vagy akár triplázhatunk is.
Bár kitudja lesz e itt Valverdének 2019... :mrgreen:
Ez igaz, de azt tegyük hozzá hogy Lucho elmebeteg módon rotált(sokszor túl is tolta), ez is kellett ahhoz hogy tavasszal hengereljünk, és olyan jó fizikai állapotba legyenek.

Potenciál az bőven van, de ha így folytatja Valverde, hogy kihajtja a kezdőcsapatot, a beugrósakat pedig hanyagolja, azzal mindent megtesz azért, hogy gyenge tavasza legyen a srácoknak, és akkor BL-ről álmodni sem érdemes, bajnokságról meg csak akkor, ha jelentős előnyt sikerülne összehozni.
Nem azt mondom, hogy taktikailag analfabéta, mert, ha nem is kimelkedő, de ebben aránylag rendben van, viszont, hogy változtatni nem képes az nagyon kiábrándító. Ezek a 80+ perc utáni cserékkel fogalmam sincs mi a szándéka. Taktikai vátoztatásnak kevés az idő és a lecserélt emberek sem pihennek ezzel többet. Pedig most minőségi padról beszélhetünk, akik tényleg tudnak változást hozni. Zidane-nal nem hasonlítanám össze, mert a rotálásban ő sem járt élen, volt ott is háborgás, Isco majdnem el is igazolt emiatt. De legalább -főleg a múltja miatt- rá felnéztek a játékosok. Kezdetben éreztem egy kis tekintélyt Ernőnél is, de már egyértelmű, hogy csak azon múlik a jó játék, hogy a játékosok maguktól képesek-e felszívni magukat.
Szerintem akármi lesz a szezon vége jó eséllyel pattanni fog, legalábbis finoman nyomást fognak helyezni rá, hacsak nem változtat gyökeresen a dolgokon. Ha már a játékosok is kezdik hallatni a hangjukat régen rossz.
Malcom mellőzését viszont valahol meg lehet érteni, ott van Dembélé, aki szinte bármelyik csapatban kezdő lenne mégis jegeli, a brazil pedig kb. egy poszt vele. Szóval ebben az aspektusban valhol érthető, ez inkább a vezetőség sara. Sanszos, hogy télen, legkésőbb nyáron menni fog kölcsönbe, aztán szépen elfelejtjük.
Forca Barca!!!!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.17. 11:43:01

Tegyük hozzá azért, hogy az öreg malmára hajtja úgymond a vizet, hogy a fél kezdőnk pihen a válogatott szünetekben. Emiatt nem gondolnám azért, hogy kifinganak tavaszra, de valóban jobb lenne pár embernek több lehetőséget adni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.17. 11:15:33

Ronal.10 írta:Megint a múlt idézés, emlékszem Enrique alig játszatta együtt ősszel az MSN-t igaz Suarez el volt tiltva de visszatérése után 3 hónapon keresztül össze vissza játszatta őket.
Aztán jött a Sociadad elleni vereség február körül, onnantól végig MSN támadósor volt elege lett a rotálásból....tripláztunk is.
Remélem megtalálja a helyét a támadóinknak 2019-re és ami potenciál van ebbe a keretbe ki is használja mert szerintem simán nyerhetünk BL-t vagy akár triplázhatunk is.
Bár kitudja lesz e itt Valverdének 2019... :mrgreen:
Ez igaz, de azt tegyük hozzá hogy Lucho elmebeteg módon rotált(sokszor túl is tolta), ez is kellett ahhoz hogy tavasszal hengereljünk, és olyan jó fizikai állapotba legyenek.

Potenciál az bőven van, de ha így folytatja Valverde, hogy kihajtja a kezdőcsapatot, a beugrósakat pedig hanyagolja, azzal mindent megtesz azért, hogy gyenge tavasza legyen a srácoknak, és akkor BL-ről álmodni sem érdemes, bajnokságról meg csak akkor, ha jelentős előnyt sikerülne összehozni.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.10.17. 11:04:02

Megint a múlt idézés, emlékszem Enrique alig játszatta együtt ősszel az MSN-t igaz Suarez el volt tiltva de visszatérése után 3 hónapon keresztül össze vissza játszatta őket.
Aztán jött a Sociadad elleni vereség február körül, onnantól végig MSN támadósor volt elege lett a rotálásból....tripláztunk is.
Remélem megtalálja a helyét a támadóinknak 2019-re és ami potenciál van ebbe a keretbe ki is használja mert szerintem simán nyerhetünk BL-t vagy akár triplázhatunk is.
Bár kitudja lesz e itt Valverdének 2019... :mrgreen:
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.17. 10:56:14

nagyatyesz írta:Vidal után már Malcom ügynöke is nyilatkozott a minap, hogy ügyfele nem elégedett a játékpercekkel. Nyilván nála a sérülés is közrejátszott, de tatok tőle, hogy EV nagyon hamar el fogja veszíteni az öltözőt, ha ez így megy tovább.
A védelemben kényszerből rotálnia kellett, hiszen lesérült Umtiti, így jutott szóhoz Lenglet és Verma is. Utóbbi is lesérült. S. Roberto is kiesett sérülés miatt, így jutott nagyobb szerep Semedonak. Alba helyén meg nem mert fiatalt bevetni, ha pihentette őt, hanem jött Verma. Most ugye jelenleg 4 védőnk van összesen. Középen a kezdeti alap trión túl Arthur játszott az elmúlt meccseken, valamint Vidal eleinte, de főleg csereként. Utóbbi időben a nyáron biztos távozónak gondolt Rafinhát dobta be inkább, míg Denis Suarez ha jól tudom nem is játszott még idén. (lehet rosszul emlékszem). Elől Coutinho feltolásával Demb kiszorult a kezdőből, és azóta rendszeresen megkapja a 7 percekit csereként, míg Malcom és Munir kb 1-1 alkalommal játszott.
Fájó nézni, hogy mennyire nem tudja ez az ember használni a keretet...és most jön egy erősebb sorozat, ahol biztosan nem fog rotálni semmit sem.
Engem leginkább az bosszant fel nagyon, hogy nem cserél soha, holott többször ráfért volna a csapatra a frissítés. Pl mikor Lngletet kiszórták, akkor is töketlenkedett, ahelyett, hogy pályára küldött volna gyorsan egy középhátvédet. Addigra meg is kaptuk a gólunkat. Rendszeresen a 80. perc után cserél csak, holott a 60-70 perc körül már jöhetnének a friss emberek és akkor talán a cserepadon ülők sem morgolódnának, hiszen ésszerűen elosztva mindenki megkapná a perceit...
El fogja veszíteni az öltözőt?

Szerintem már a római évezredes égés utána elveszítette. Nem is nehéz, ha a fél csapat félidőben reklamál neki hogy"Főnök, nem így kéne mert mi ezzel a felfogással megégünk", aztán ragaszkodik a gyáva felfogáshoz, és ennek hála kiestek mint a huzat.
Egy ilyen után kb annyira lehet tekintélye, mint Emerynek a 6-1-es égés után, láthattuk hogy következő évben mi volt.

Itt is sajnos érezni, hogy nincs meg a csapatban az a precíz, "Valverde kitalálja a taktikát és mindenki azt csinálja ahogy kéri", hanem rég nem látott káosz van, főleg a védelemben.

BL-ben nagyon felpörögtek a Tottenham ellen, és Valverde is felkészíthette őket, megmutatták hogy fő esélyesek, viszont ezzel semmit sem fogunk érni, ha Ernesto tavaszra leszázalékolja a csapatot, mert fullba nyomja a kezdőt(meg a kretént is), a cserejátékosokat pedig addig padoztatja amíg az élettől is elmegy a kedvük, aztán majd hidegen, tavasszal így szálljanak be megmentőnek, ha ég a ház...Akkor aztán álmodozhatnak BL-ről, a valóság az lesz hogy szétfutják őket, mert mozdulni nem tudnak már addigra.
Totális ellentéte Zidane-nak, aki még az utolsó szertárosról is el tudta hitetni, hogy nagyon fontos tagja a csapatnak, ezért a cserejátékosok nagy része is beváltotta a reményt.
El tudom képzelni mi járhat egy Malcom,Vidal,Dembele, Semedo fejében, mikor látják hogy a kezdőcsapat tagjai kidurrannak, és őket max időhúzó cserének állítják be, vagy ha hordágyon viszik le valamelyik játékost. :roll:

Én ezért is köszönnék el tőle 1-2 hónapon belül, ha ezen nem tud felülkerekedni. Egy bólya is fel tudja küldeni a kezdő 11-et, és véggyengülésig játszatni, nem kell ahhoz ő ide.
De reménykedem hogy valahogy összekapja magát, a csapatot, észhez tér és belátja hogy rotálni kell, nem dísznek van rég nem látott kaliberű pad.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.10.17. 10:01:15

Vidal után már Malcom ügynöke is nyilatkozott a minap, hogy ügyfele nem elégedett a játékpercekkel. Nyilván nála a sérülés is közrejátszott, de tatok tőle, hogy EV nagyon hamar el fogja veszíteni az öltözőt, ha ez így megy tovább.
A védelemben kényszerből rotálnia kellett, hiszen lesérült Umtiti, így jutott szóhoz Lenglet és Verma is. Utóbbi is lesérült. S. Roberto is kiesett sérülés miatt, így jutott nagyobb szerep Semedonak. Alba helyén meg nem mert fiatalt bevetni, ha pihentette őt, hanem jött Verma. Most ugye jelenleg 4 védőnk van összesen. Középen a kezdeti alap trión túl Arthur játszott az elmúlt meccseken, valamint Vidal eleinte, de főleg csereként. Utóbbi időben a nyáron biztos távozónak gondolt Rafinhát dobta be inkább, míg Denis Suarez ha jól tudom nem is játszott még idén. (lehet rosszul emlékszem). Elől Coutinho feltolásával Demb kiszorult a kezdőből, és azóta rendszeresen megkapja a 7 percekit csereként, míg Malcom és Munir kb 1-1 alkalommal játszott.
Fájó nézni, hogy mennyire nem tudja ez az ember használni a keretet...és most jön egy erősebb sorozat, ahol biztosan nem fog rotálni semmit sem.
Engem leginkább az bosszant fel nagyon, hogy nem cserél soha, holott többször ráfért volna a csapatra a frissítés. Pl mikor Lngletet kiszórták, akkor is töketlenkedett, ahelyett, hogy pályára küldött volna gyorsan egy középhátvédet. Addigra meg is kaptuk a gólunkat. Rendszeresen a 80. perc után cserél csak, holott a 60-70 perc körül már jöhetnének a friss emberek és akkor talán a cserepadon ülők sem morgolódnának, hiszen ésszerűen elosztva mindenki megkapná a perceit...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.14. 19:34:54

Nem hiszem, hogy bármelyik védőt kéne pihentetnünk, egyrészről 1 hónapja tart a szezon, másrészről Lenglet alig játszott, Piquének meg sztem pont kell a meccs, mert nagyon "nyári" formában van. Válogatott meccsek miatt sem lesznek fáradtak, szal csak játszanak nyugodtan ezen a 3 meccsen. :D
Válasz küldése