Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.22. 13:47:55

A spanyol/katalán médiában ( El Chiringuito TV, Sport) olyan hírek vannak, hogy Lopeteguit hamarosan meneszti Pérez. Elképzelhető, hogy a klasszikuson már más fog a kispadjukon ülni. Ez a malmunkra hajthatja a vizet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.21. 18:40:52

Szerintem sem kell pihentetni, talán most pihent is vagy két hetet amúgy is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.21. 18:34:33

Vakmacska írta:...Én Munirt előbb hoztam volna, hogy legyen Lajos mellett egy másik ék is, hátha ez egy kicsit visszafogta volna a Sevillát. Lajosra ráférne a pihenés.Volt egy jó gólpassza, meg kiharcolt egy tizit, de megint nagyon sok hibával játszott. Látszik, hogy görcsösen akar már. Ráadásul a térde is fáj, újfent. Tavaly pár meccset kihagyott, rendbe hozták a lábát, és utána elkezdte rúgni a gólokat. Megint ráférne egy pihi.
Az eredmény igazságos.
Most akarod pihentetni, amikor Messi hiányában neki kell átvennie a vezér szerepet? Akinek fáj a térde, az biztos hogy nem így focizik. Megy mint az őrült, szerel, hosszan indít, helyzetbe kerül. Rá nagyon nagy szükség lesz, nem csak mint egyedüli komolyan vehető csatárunk, de mint Messi első számú helyettesítője, beleértve a csapatkapitányi szerepet is, ha a karszalagot nem is ő viseli.
A másik kulcs szerep Coutinhoé lehet, ha fel tud nőni a most rá háruló feladathoz. Én bízom benne, hogy igen.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.10.21. 14:00:55

Ha nem sérül meg Messi akkor kb behuztuk volna bajnokságot,így meg majd megy ugyanaz a bukdácsolás amit a Real leművel Ronaldo nélkül... :?

Jo hír hogy Leo egyszer felépül de Cunci már nem lesz reálos hogy kirántsa őket a ganéból. :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.10.21. 12:41:40

18Barca99 írta:A tegnapi meccsben - és Messi lecserélésében - egy nagyon fontos pozitívum mindenképp volt szerintem: végre nem Messit kereste minden támadónk a labdával. Mertek távolról lőni, váratlant húzni. Nekem főleg Suarez, Coutinho és az első félidőben Dembele is nagyon tetszett. Sokszor áldás, hogy van Messink (lasd 2-0ig), ugyanakkor, ha neki nem megy, akkor is ráerőltetünk mindent.
Suarez Liverpoolos énjét idézte, harapott (:D), olyan sprinteket kivágott, és solokat (3. gólt egymaga hozta össze), hogy öröm volt nézni. Pedig szerencsétlent mennyit szidjuk, amikor elpattan róla minden. Ennyit számít, hogy mikor tudja, hogy neki kell átvenni a vezérbika szerepét nem összerogyik a teher alatt, hanem mégjobb lesz. Cou szintén ugyanez, bár ő Messivel a pályán is hozza ezt.

Hangsúlyozom a támadásépítésünk tetszett nagyon, a kontráink LE első évét idézték (hozzáteszem nagyon sokszor mikor Dembelét indítottuk, akarva akaratlanul is eszembe jutott, ha Neymar van ott, szinte biztos másképp oldja meg). Összességében a tegnapit látva, már nem először az az érzésem, hogy a Messi nélküli Barcának is lesz helye az elitben.

A védekezés viszont förtelmes volt, ha nincs Ter Stegen, akkor ez 10 gólos meccs is lehetett volna, nem biztos, hogy a mi győzelmünkkel.
Gondoltam, hogy írok egy summás véleményt a tegnapi, Messi nélküli játékról. A te írásodat kéne bemásolnom :) Nem teszem. Kíváncsi leszek az elkövetkező hetek játékára, és arra, hogy amikor Messi visszatér mindebből kamatoztatni tudunk! Bízom benne!
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.10.21. 12:35:09

Driftwood írta:
lics írta:
Geri777 írta:A listavezető - velünk karöltve legtöbb gólt rúgó - ellen, az elmúlt időszakban mutatott teljesítményünkhöz képest nem csak az eredménnyel, de - bármely csapatrészt tekintve - a mutatott játékkal is elégedett voltam a meccs túlnyomó részében. A keretünkben rejlő lehetőségekhez képest, ismét gyengécske. Ez az edző hibája. Szerintem megcsömörlött, túl nagy falat ez neki (tavaly még bíztam benne). Ne legyen igazam! Dembelé? Egy fiatalt kivenni meccsekre a játékból, amikor jól teljesít, sőt döntő érdemei vannak? Ne csodálkozzunk a mai pridukcióján!
Szerintem azután ültették padra, miután már 2 meccse gyenge volt. 3-4 meccse volt jó és ennyi,utána 2 meccset lehozott egy jóval gyengébb produkcióval, számomra nem csoda, hogy ott van. Ellenben jó játékosnak tartom, ha valaki látta a Rennesbe akkor kb ugyan az volt mint most a Lillebe Pepe, Ikone, Bamba. Jójátékosok, biztos, hogy Dembelebe is több van, de amíg ezt a lövünk 1-2t majd utána backeljük és mennyünk már haza féle focit játszuk, kivéve 2-3meccset, addig kb egy számunkra használhatlannak tűnő játékos. Másrészt fájdalmasan sok pénzt adtunk kiérte, eddig feleslegesen, biztos ezis rátesz a véleményünkre. Akkor nyáron ne sajnáljunk 120-130milliót a De Ligt, De Jong kettősre. Bízzunk bennt jó vétel lesz ha lesz. Dembele szerintem ebben a Barca fociban egy kész csőd egyenlőre, de tuti, hogy pl Liverpoolba nagy király lehetne.
Tökéletesen egyetértek ,sajnos Dembele nem ér fele annyit sem mint amennyit kiadtunk érte.
Szuper tehetség játékintelligencia nélkül.Sokan bírálják Suarezt ,de "gyengébb "formájában is klasszisokkal jobb /főleg a csapatjátékot illetően/a futóbolond gyereknél .
Dembele soha nem lesz igazi topjátékos /ne legyen igazam/,az agya kevés hozzá...
Nagyon sok mindenben egyetértek veletek, főleg a szakmai érvekkel. De: mindig arról beszélünk, mi szurkolók, hogy képesnek kell lennünk taktikai és stílusbéli változtatásokra ahhoz, hogy a meglepetés erejével is tudjunk operálni. Dembelé teljesítménye a szezon elején, ill. tudása és tehetsége bőven rászolgált arra, hogy rá is építve ezt az új irányt (mintegy plusz taktikai repertoárt) elindítsuk. Kifejezetten élveztem a lendületes fociját, ami eredményes is volt (tudom, ez szubjektív)! Nem kéne kirobbanthatatlan kezdő legyen, de a meccs közbeni változtatásokra és a meglepetés kezdőbe tökéletes! Több bizalmat neki! Persze, a tegnapi teljesítménye után nehéz...
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2018.10.21. 10:54:44

lics írta:
Geri777 írta:A listavezető - velünk karöltve legtöbb gólt rúgó - ellen, az elmúlt időszakban mutatott teljesítményünkhöz képest nem csak az eredménnyel, de - bármely csapatrészt tekintve - a mutatott játékkal is elégedett voltam a meccs túlnyomó részében. A keretünkben rejlő lehetőségekhez képest, ismét gyengécske. Ez az edző hibája. Szerintem megcsömörlött, túl nagy falat ez neki (tavaly még bíztam benne). Ne legyen igazam! Dembelé? Egy fiatalt kivenni meccsekre a játékból, amikor jól teljesít, sőt döntő érdemei vannak? Ne csodálkozzunk a mai pridukcióján!
Szerintem azután ültették padra, miután már 2 meccse gyenge volt. 3-4 meccse volt jó és ennyi,utána 2 meccset lehozott egy jóval gyengébb produkcióval, számomra nem csoda, hogy ott van. Ellenben jó játékosnak tartom, ha valaki látta a Rennesbe akkor kb ugyan az volt mint most a Lillebe Pepe, Ikone, Bamba. Jójátékosok, biztos, hogy Dembelebe is több van, de amíg ezt a lövünk 1-2t majd utána backeljük és mennyünk már haza féle focit játszuk, kivéve 2-3meccset, addig kb egy számunkra használhatlannak tűnő játékos. Másrészt fájdalmasan sok pénzt adtunk kiérte, eddig feleslegesen, biztos ezis rátesz a véleményünkre. Akkor nyáron ne sajnáljunk 120-130milliót a De Ligt, De Jong kettősre. Bízzunk bennt jó vétel lesz ha lesz. Dembele szerintem ebben a Barca fociban egy kész csőd egyenlőre, de tuti, hogy pl Liverpoolba nagy király lehetne.
Tökéletesen egyetértek ,sajnos Dembele nem ér fele annyit sem mint amennyit kiadtunk érte.
Szuper tehetség játékintelligencia nélkül.Sokan bírálják Suarezt ,de "gyengébb "formájában is klasszisokkal jobb /főleg a csapatjátékot illetően/a futóbolond gyereknél .
Dembele soha nem lesz igazi topjátékos /ne legyen igazam/,az agya kevés hozzá...
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.21. 10:15:22

A tegnapi meccsben - és Messi lecserélésében - egy nagyon fontos pozitívum mindenképp volt szerintem: végre nem Messit kereste minden támadónk a labdával. Mertek távolról lőni, váratlant húzni. Nekem főleg Suarez, Coutinho és az első félidőben Dembele is nagyon tetszett. Sokszor áldás, hogy van Messink (lasd 2-0ig), ugyanakkor, ha neki nem megy, akkor is ráerőltetünk mindent.
Suarez Liverpoolos énjét idézte, harapott (:D), olyan sprinteket kivágott, és solokat (3. gólt egymaga hozta össze), hogy öröm volt nézni. Pedig szerencsétlent mennyit szidjuk, amikor elpattan róla minden. Ennyit számít, hogy mikor tudja, hogy neki kell átvenni a vezérbika szerepét nem összerogyik a teher alatt, hanem mégjobb lesz. Cou szintén ugyanez, bár ő Messivel a pályán is hozza ezt.

Hangsúlyozom a támadásépítésünk tetszett nagyon, a kontráink LE első évét idézték (hozzáteszem nagyon sokszor mikor Dembelét indítottuk, akarva akaratlanul is eszembe jutott, ha Neymar van ott, szinte biztos másképp oldja meg). Összességében a tegnapit látva, már nem először az az érzésem, hogy a Messi nélküli Barcának is lesz helye az elitben.

A védekezés viszont förtelmes volt, ha nincs Ter Stegen, akkor ez 10 gólos meccs is lehetett volna, nem biztos, hogy a mi győzelmünkkel.
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.21. 10:13:18

Hát elég érdekes meccs volt, két gyors góllal.
A Sevilla a második félidőben mindent egy lapra feltéve támadott.
Érdekes, hogy leginkább a mi bénázásainkból lettek a legnagyobb helyzetei.
Első félidőben a kapufánál Semedo teljesen bejött középre, Lenglet és Piqué nyakára, a bal oldal meg ott maradt üresen.
Lenglet a gólról nem tehet, próbálta lehúzni a fejét, nem sikerült. Pech. Sajnos mostanában minden meccsre jut egy ilyen.
Stegen a kirúgásaival... egy nem ment csapattárshoz, csak ellenfélhez. Ráadásul középre rúgja ki.
Amikor volt az a két hatalmas védése, ott is az ő hibája lett a helyzet.
Minden meccsre jut valaki, aki hajmeresztő dolgokat képes művelni, ez is már Barca DNS lassan.

A második félidőben teljesen szétszakadt a pálya, a Sevilla mindent egy lapra feltéve támadott, ahogy mi is. Védekezéssel alig törődtek a csapatok. Néha mi próbáltuk lassítani a játékot, de ez nem sikerült.
Én Munirt előbb hoztam volna, hogy legyen Lajos mellett egy másik ék is, hátha ez egy kicsit visszafogta volna a Sevillát. Lajosra ráférne a pihenés.Volt egy jó gólpassza, meg kiharcolt egy tizit, de megint nagyon sok hibával játszott. Látszik, hogy görcsösen akar már. Ráadásul a térde is fáj, újfent. Tavaly pár meccset kihagyott, rendbe hozták a lábát, és utána elkezdte rúgni a gólokat. Megint ráférne egy pihi.
Az eredmény igazságos.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.10.21. 00:10:24

Geri777 írta:A listavezető - velünk karöltve legtöbb gólt rúgó - ellen, az elmúlt időszakban mutatott teljesítményünkhöz képest nem csak az eredménnyel, de - bármely csapatrészt tekintve - a mutatott játékkal is elégedett voltam a meccs túlnyomó részében. A keretünkben rejlő lehetőségekhez képest, ismét gyengécske. Ez az edző hibája. Szerintem megcsömörlött, túl nagy falat ez neki (tavaly még bíztam benne). Ne legyen igazam! Dembelé? Egy fiatalt kivenni meccsekre a játékból, amikor jól teljesít, sőt döntő érdemei vannak? Ne csodálkozzunk a mai pridukcióján!
Szerintem azután ültették padra, miután már 2 meccse gyenge volt. 3-4 meccse volt jó és ennyi,utána 2 meccset lehozott egy jóval gyengébb produkcióval, számomra nem csoda, hogy ott van. Ellenben jó játékosnak tartom, ha valaki látta a Rennesbe akkor kb ugyan az volt mint most a Lillebe Pepe, Ikone, Bamba. Jójátékosok, biztos, hogy Dembelebe is több van, de amíg ezt a lövünk 1-2t majd utána backeljük és mennyünk már haza féle focit játszuk, kivéve 2-3meccset, addig kb egy számunkra használhatlannak tűnő játékos. Másrészt fájdalmasan sok pénzt adtunk kiérte, eddig feleslegesen, biztos ezis rátesz a véleményünkre. Akkor nyáron ne sajnáljunk 120-130milliót a De Ligt, De Jong kettősre. Bízzunk bennt jó vétel lesz ha lesz. Dembele szerintem ebben a Barca fociban egy kész csőd egyenlőre, de tuti, hogy pl Liverpoolba nagy király lehetne.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.20. 23:51:17

Örök hagyomány marad hogy októberben kihirdetjük a BL győztest meg hogy kik azok akiknek esélyük se lesz rá.

A City ma 5t lőtt a Burnleynek, 100% hogy ők nyerik, mondjuk én a PSG ellen se mernék kiállni viszont a Realt abszolút leírom!!
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.10.20. 23:23:11

Stalkyard leirta az igazságot! CSAK NEHOGY KIZÁRJÁK A FÓRUMBÓL.... Mindazonáltal jelen pillanatban ez egy nagy győzelem!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.20. 23:19:58

Ezzel a védekezéssel semmi keresnivalónk nem lesz a bl-ben. Bajnokság vagy kupa leeshet, mert a Real is gyenge, de ennyi.

Egy európai középcsapat vagyunk ahol van egy Messi.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.10.20. 22:58:27

A listavezető - velünk karöltve legtöbb gólt rúgó - ellen, az elmúlt időszakban mutatott teljesítményünkhöz képest nem csak az eredménnyel, de - bármely csapatrészt tekintve - a mutatott játékkal is elégedett voltam a meccs túlnyomó részében. A keretünkben rejlő lehetőségekhez képest, ismét gyengécske. Ez az edző hibája. Szerintem megcsömörlött, túl nagy falat ez neki (tavaly még bíztam benne). Ne legyen igazam! Dembelé? Egy fiatalt kivenni meccsekre a játékból, amikor jól teljesít, sőt döntő érdemei vannak? Ne csodálkozzunk a mai pridukcióján!
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2018.10.20. 22:52:22

Dembele egy rakás szerencsétlenkedés!!!!
eva
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2017.04.27. 14:40:49

2018.10.20. 22:52:01

Dembele egy rakás szerencsétlenkedés!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.20. 22:47:06

Sajnos csak a meccs végét láttam, kb utolsó negyed órát. TS mekkorát védett, Rakéta meg megint hogy bevarrta! Viszont kérdezném, hogy Dembelé mutatott valamit a meccs többi részében, mert ebben a negyed órában nagyon gyenge volt. Eddig nem igazán értem, miért fényezik ezt a srácot annyira...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.20. 22:39:06

Messi nélkül...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.20. 22:29:23

Túlzottan defenzívvé vált a csapat. Megérdemeltük.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.10.20. 22:11:56

Hát Lajos, legalább ebből megy.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.20. 22:08:12

Lajos majdnem elesett a saját lábában. Fáj a térde is. Tavaly is volt ilyen idòszaka. Miért nem pihentetik?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.20. 21:59:57

Most kontrára álltunk be?

Jééé.. Ernő magyaráz
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.20. 21:46:43

Nem Ede72 írta:Marca szerint kiugrott a könyöke
A katalánok szerint sincs törés, csak húzódás. Már megy is kivizsgálásra.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.20. 21:44:42

Fecooo írta:Végülis a VAR minek... Elég arra tartani, ha utólag meg kell ítélni a realnak egy büntetőt vagy annullálni ellenük...
Bíró látta, de mutatta, h nem ott volt a labda, hanem Semedonál. Akkor ezek szerint ha nincs ott labda, akkor nem szabálytalan
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1640
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.10.20. 21:43:16

Fecooo írta:
Yokozuna írta:Most egy más meccs kezdődik. Nem Dembelét hoztam volna.

Tudjuk, te akkor se őt választottad volna, ha nincs más a padon... Tudnál vmi újat is írni?
Remélem rám cáfol, és ontja majd a gólokat. Kettő nullnál én Sergi Robertót küldtem volna be, de fenntartom a tévedés jogát.
Válasz küldése