Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.23. 11:03:09

Azért ne állitsuk be úgy sem, hogy mekkorát rizikózott 2009-ben...nagyon jól tudta, milyen projekt indul, és mennyi lóvéból...
A netto focitudásról meg azért nincs szó, mert akkor egyből annyi a generált rivalizálásnak, a különbség ordító. Csak nézni kell pár percig.
Méghogy egy szint a kettő...hátafa.omat :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.23. 09:46:32

rikko írta:Klubhűség.... nekem ez mindennél többet ér....
Messi nem csak a futballtudása, de emiatt is jobb nálam.
Giggs , Maldini, Gerrard mind mind követendő példák.
Az, hogy CR elment az amúgy is egycsapatos digó bajnokságba focizni és majd megmutatja , hogy ott is király az kb olyan vicc, mint a hófehérkék által svazott Neymar PSG-be igazolása....
Annyi különbséggel, hogy a JUve bőven BL esélyes lesz a luzitánnal.
Ha megnyeri velük, akkor kalapom emelem... de egy bajnoki cím az vicc és komolyan se lehet venni .... mégha lenne ellenlábas...
Én is nagyra tartom a klubhűséget, de szerintem az is érthető, hogy CR-ben nem alakult ki olyan szintű kötödés a MU és a Real esetében, mint azokban, akiket te említettél. Ő is más mentalitású, de a klubjai és a klubok szurkolói is máshogy álltak ő hozzá.
Amúgy is egyre ritkább lesz már a klubhűség, a mai világban ez már egyre kevésbé érték, max mi idősebbek károkhatunk, mint a bácsi a chipses reklámban.
Ja egy szint a kettő, gól-gól.
Tudom, hogy ironikusan írtad, de egyébként ez az igazság. Sőt, egy ici-pici gól egy BL rangadón többet ér, mint egy fantasztikus mesterhármas a Getafe ellen.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.10.23. 09:35:27

Amúgy érdekes, hogy a ki a jobb játékos "vitában" valahogy sehogy nem tűnik fel a nettó focitudás, csapatra gyakorolt hatás, esetleg olyan elhanyagolható dolog mint amit a pályán látsz. Lehet azért mert kb akkora a különbség 2 játékos között mint egy spanyol és egy magyar első osztályú játékos között.
Végülis a hétvégén is mindketten 1-1 gólt lőttek Messi 30 méterről berohant vele a kapuba, CR meg 3 méterről egy védőről megpattant labdát belsőzött be. Ja egy szint a kettő, gól-gól.
Sikerességben pedig külön gratulálni szeretnék MR Konzisztensnek a 9 év alatt elért 2 spanyol bajnoki címhez, a kis Douglasnak is pont annyi van.

Ja, szerintem is X..
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.23. 08:51:13

Klubhűség.... nekem ez mindennél többet ér....
Messi nem csak a futballtudása, de emiatt is jobb nálam.
Giggs , Maldini, Gerrard mind mind követendő példák.
Az, hogy CR elment az amúgy is egycsapatos digó bajnokságba focizni és majd megmutatja , hogy ott is király az kb olyan vicc, mint a hófehérkék által svazott Neymar PSG-be igazolása....
Annyi különbséggel, hogy a JUve bőven BL esélyes lesz a luzitánnal.
Ha megnyeri velük, akkor kalapom emelem... de egy bajnoki cím az vicc és komolyan se lehet venni .... mégha lenne ellenlábas...
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.23. 05:26:43

LG írta:
Csak azzal nem értünk egyet, hogy több csapattal sikeresnek lenni nagyobb dolog, mint egyel, de azzal hosszútávon. Szerintem mindkettő ugyanúgy elismerésre méltó.
Nem is a tobb csapat szerintem ami szep,hanem a mas-mas futballban valo sikeresseg.
De nalam is X,boven elismeresre melto mindketto..
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.23. 00:27:14

Egyébként is egyre inkább kihal az a mai fociból, amit úgy hívunk, hogy klubhűség... :)
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.22. 23:13:26

miro. írta:Az akkori Real akihez igazolt 4 eve nem volt a BL negyeddontobe ,nem hogy az aktualis legjobb volt.
A mostani Juve meg evek ota az egyik legerosebb csapat,de ott van mellettuk a Real,Barca akar a Bayern,Pool,City stb.
Nyilvan elitcsapatba igazolt,de azert azt nem akarnad elvarni tole hogy az Empolival BL-t nyerjen,ugye?
Ezzel egyet értek. Messze nem a tutiba ült bele, főleg nem a Reallal, rövidtávon pl. a MU-val sokkal nagyobb esélye lett volna kupákat, Aranylabdákat nyerni.

Csak azzal nem értünk egyet, hogy több csapattal sikeresnek lenni nagyobb dolog, mint egyel, de azzal hosszútávon. Szerintem mindkettő ugyanúgy elismerésre méltó.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.22. 22:12:07

Szerintem csak Pepet akarja utánozni, ő ül bele ugye mindig a jóba...


:mrgreen:
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.22. 20:43:58

Az akkori Real akihez igazolt 4 eve nem volt a BL negyeddontobe ,nem hogy az aktualis legjobb volt.
A mostani Juve meg evek ota az egyik legerosebb csapat,de ott van mellettuk a Real,Barca akar a Bayern,Pool,City stb.
Nyilvan elitcsapatba igazolt,de azert azt nem akarnad elvarni tole hogy az Empolival BL-t nyerjen,ugye?
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.22. 11:38:26

Nyiri81 írta:Nem kedvelem CR-t és jobb játékosnak tartom Messit ez tény. A mostani Juveval biztos bajnok lesz és a Juve eléggé esélyes BL-re (ütős csapat lett). Ha ez összejön nekik akkor sajnos el kell ismernem, hogy Angol/Spanyol/Olasz bajnokságban is sikeres és 3 különböző csapattal nyert BL-t és statisztika alapján CR a jobb.

Akármennyire is fáj ezt leírni.

Arról nem is beszélve hogy az elmúlt 3 évben folyamatosan elbénáztuk a BL-t. Közben itt van az is, hogy elment Zizu és elment CR a real meg egy középcsapat szintjére esett vissza. Ez is CR malmára hajtja a vizet még akkor is ha csak a tipikus őszi formahanyatlás van a Realnál.
Azért ez nem teljesen így van! Mindig elmenni az épp aktuálisan legjobb csapatba és ott nyerni, vagy akkor is itt maradni, amikor nem megy annyira a csapatnak, váltják egymást az edzők és a társak sem mindig a legnagyobb klasszisok... Ha Messi pl. elment volna pár éve a City-hez, lubickolna Pep stílusában és keretében, biztos lenne most még angol bajnoki aranya, BL-je is lehet és tuti aranylasztija is több lenne... Ehhez képest meg néha szinte egyedül viszi a hátán a csapatot évek óta! A Real-t meg ne írjuk már le, tavaly is pont így kezdték, pedig akkor ott volt még Roncika, a végén tudjuk mi lett. Nem spanyol középcsapat szint azért... :D Meglátjuk mi lesz jövő héten a CR és a Messi nélküli klasszikuson, az igazi értékmérő lesz, mire megy a Madrid Ronci nélkül és mire mi Messi nélkül! Sztem ezt várjuk meg... az a 4 pont gyorsan lehet csak 1 és akkor a Barca is spanyol középcsapat szint???
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.22. 11:20:35

Rivaldo11 írta: Majd még elmegy a Bayernhez, és nyer egy ligát, mehet a négy országban is sikeres volt duma :D
Ez valszeg luzitán vonás... :D
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.22. 11:02:07

Nyiri81 írta:
pr13 írta:Ez megint egy totál értelmetlen összehasonlítás kettőjük között.. #-o Ha így nézzük, akkor Seedorf is jobb. Messi egyetlen csapatnál tölti a profi pályafutását, nem értem miért kellene más bajnokságban is bizonyítania bármit. A statisztikusok nézegessék a táblázataikat, a többiek meg nézik azt ami a pályán van.
Azért felveti a kérdést hogy Messi más csapatban hogyan érvényesült volna.
Ugyanúgy. Mióta itt van, a játékosok teljesen kicserélődtek körülötte, játszott több edző kezei alatt, több féle formációban, stílusban, poszton, szerepkörben. És mindenhol hozta a klasszis teljesítményt.

Ha pl. a jelent nézzük, Pep Cityjében szerintem lubickolna, itt meg hátán kell vinni az impotens támadójátú csapatot.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.22. 10:43:07

Nincs nagyobb ferdités, mint ez a több csapattal is sikeres tudott lenni "duma.
Egy csapatban eltölteni egy pályafutást, megélni a törvényszerűen bekövetkező hullámvölgyeket, frissítéseket, edzőváltásokat, és még így is sikeresnek maradni, ott tartani az elitben a csapatot szerintem nagyobb dolog, mint megjárni nagyjából három tutit.
Majd még elmegy a Bayernhez, és nyer egy ligát, mehet a négy országban is sikeres volt duma :D
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.22. 10:39:12

pr13 írta:Ez megint egy totál értelmetlen összehasonlítás kettőjük között.. #-o Ha így nézzük, akkor Seedorf is jobb. Messi egyetlen csapatnál tölti a profi pályafutását, nem értem miért kellene más bajnokságban is bizonyítania bármit. A statisztikusok nézegessék a táblázataikat, a többiek meg nézik azt ami a pályán van.
Azért felveti a kérdést hogy Messi más csapatban hogyan érvényesült volna.
Csak is Puyol
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2018.10.22. 10:37:54

Nyiri81 írta:Nem kedvelem CR-t és jobb játékosnak tartom Messit ez tény. A mostani Juveval biztos bajnok lesz és a Juve eléggé esélyes BL-re (ütős csapat lett). Ha ez összejön nekik akkor sajnos el kell ismernem, hogy Angol/Spanyol/Olasz bajnokságban is sikeres és 3 különböző csapattal nyert BL-t és statisztika alapján CR a jobb.
Ez megint egy totál értelmetlen összehasonlítás kettőjük között.. #-o Ha így nézzük, akkor Seedorf is jobb. Messi egyetlen csapatnál tölti a profi pályafutását, nem értem miért kellene más bajnokságban is bizonyítania bármit. A statisztikusok nézegessék a táblázataikat, a többiek meg nézik azt ami a pályán van.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.22. 09:14:04

Nem kedvelem CR-t és jobb játékosnak tartom Messit ez tény. A mostani Juveval biztos bajnok lesz és a Juve eléggé esélyes BL-re (ütős csapat lett). Ha ez összejön nekik akkor sajnos el kell ismernem, hogy Angol/Spanyol/Olasz bajnokságban is sikeres és 3 különböző csapattal nyert BL-t és statisztika alapján CR a jobb.

Akármennyire is fáj ezt leírni.

Arról nem is beszélve hogy az elmúlt 3 évben folyamatosan elbénáztuk a BL-t. Közben itt van az is, hogy elment Zizu és elment CR a real meg egy középcsapat szintjére esett vissza. Ez is CR malmára hajtja a vizet még akkor is ha csak a tipikus őszi formahanyatlás van a Realnál.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.12. 11:42:11

Nincs itt semmi látnivaló :D

Nyilván azért vették le a szavazást, mert baromi ciki volt az eredmény azt figyelembe véve, hogy már Júniusban eldöntötték szigorúan politikai alapokon (ahogy szokták) Modric győzelmét.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.12. 08:35:09

Nem hiszem,hogy azért vették le a szavazást,mert befolyásolta volna az újságírókat. Befolyásolják ők saját magukat is,hónapok óta megy a Modric hype,elég eredményesen. Tényleg az egyik legjobb középpályás,de még mindig egyéni díj,és 2018-ban (nem 2018 májusban,meg 2018 júliusban) Messi a legjobb nálam is. De ugye az ősz az megint nem számít,hiába veri el esetleg a klasszikuson megint a Madridot,akkor se nyertünk bl-t :D

Tavaly a Ronaldo a legjobb duma ment,be is húzta,most is ez lesz Modric esetében. Jövőre mehet a Ramos hype,és megnyeretik vele is.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.12. 08:25:46

Stalkyard írta:vagy a Befejezőcsatár nyeri.
Nah azért tudd már, hol a helyed, mikor róla beszélsz...
ő nem "a Befejezőcsatár", ő A Befejezőcsatár... :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.12. 07:39:38

Fecooo írta: de a csapatra gyakorolt hatása kivételesen előbbinek volt nagyobb...
Ebben annyira nem vagyok biztos. Mármint ha azt nézem, hogy Messi nélkül hótziher, hogy egyik címet se nyerjük meg a tavalyi duplából...

De teljesen mindegy, mert úgyis vagy Modric (te jó ég, én elismerem hogy kiváló középpályás, de ezt a hype-ot pont erre a szezonjára a mai napig nem értem...) vagy a Befejezőcsatár nyeri.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.12. 06:54:05

Ha vki idén kétség nélkül megérdemelné, az nálam Szalah... sose gondoltam volna, hogy képes lerakni a fáraó ilyen teljesítményt az asztalra, de megtörtént... persze statisztikában messze Messi volt a legjobb, de a csapatra gyakorolt hatása kivételesen előbbinek volt nagyobb...
Viszont azt tudom, hogy ki NEM érdemli meg: cuncika arra a 4-5 meccsre, Modric a trófeákra és a VB ezüstre sem, mert mindkét csapatban volt vki, aki egyénileg többet tett le az asztalra. (ramos, bármekkora patkány, többet tett a BL-címért, mint bárki a balettben és itt nem csak arra gondolok, hogy Szalaht kiszedte a képletből, vmint a mi Ivánunk a VB-n...)
Francia játékosnak nem adnám a díjat, mert szép teljesítmény, amit lerakott/lerak az asztalra a tininidzsa, vicc lenne, ha erre megkapná...

Szóval nálam csak Szalah és Messi az, aki tett eleget egy aranybogyóért...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2018.10.12. 08:23:59-kor.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.12. 06:04:17

hajnesz írta:Én pl biztos nem adnám idén Messinek.
Egyéni teljesítményt nézve nem volt nála jobb, és jelenleg sem nagyon van.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.12. 00:07:42

MessiNeymarSuarez írta:Mondjuk az vicces hogy leszedik a szavazást :lol:

Fent hagyhatták volna, hadd lássák szavazáskor az újságírók is hogy kit tart a jónép érdemesnek rá.
Gondolom gázul sülne ki, ha továbbra is lehetne szavazni, aztán az igazi szavazásnál az újságírók gyökeresen mást gondolnának.



Ettől függetlenül ne legyenek illúzióink, az újságírók meglátják hogy "jajj Ronaldo BL-t nyert és BL gólkirály" akkor rá fognak szavazni és megkapja idén is a 2 jó meccsére.(Annyi Messinek is volt a BL-ben)
Pont ezért szedték le, hogy ne befolyásolja az újságirókat a szavazás.
Az meg, hogy a jónép kit lát érdemesnek, az nem számit, mert legtöbb ember szimpátia alapján szavaz. Én pl biztos nem adnám idén Messinek.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.11. 22:52:06

Mondjuk az vicces hogy leszedik a szavazást :lol:

Fent hagyhatták volna, hadd lássák szavazáskor az újságírók is hogy kit tart a jónép érdemesnek rá.
Gondolom gázul sülne ki, ha továbbra is lehetne szavazni, aztán az igazi szavazásnál az újságírók gyökeresen mást gondolnának.



Ettől függetlenül ne legyenek illúzióink, az újságírók meglátják hogy "jajj Ronaldo BL-t nyert és BL gólkirály" akkor rá fognak szavazni és megkapja idén is a 2 jó meccsére.(Annyi Messinek is volt a BL-ben)
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.10.11. 21:14:22

MatyiG írta:
westerngom írta:

http://www.nemzetisport.hu/minden_mas_f ... ni-2662953" target="_blank

Az FF-nél ezeket az adatokat látva döntöttek úgy, hogy nincs értelme a szavazás folytatásának, hanem majd az újságírók eldöntik, hogy ki volt 2018 legjobbja.

na ez ultra gáz! :evil: , szóval akkor baromira mind 1, h. kit tart a világ egyértelműen a legjobbnak, majd döntenek a firkászok. (akkor úgyis Cunci lesz vagy Modrics)
:?:

Bár az Aranylabda odaítéléséről csak és kizárólag az újságírók döntenek
igen, igen :oops:

nem gondoltam át..., csak szimplán dühöngtem egyet.
Válasz küldése