Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.31. 12:46:36

Hány olyan futballista van, aki több mint tíz éven át a legjobbak között volt
Alves, Piqué, Busi, Ini, Messi, CR, Ramos, Marcelo ők mindannyian 10 éve top5-ben vannak a posztjukon.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.31. 12:27:24

Akkor Inivel együtt már három. Ez még egy kézen elfér;)
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.31. 12:19:49

Leon írta:Ronaldo:

Nyilatkozta, nem zárja ki, hogy Messi nem lesz ott a legjobb háromban. Az esélyesek között Szalah, Mbappé, Varane, Modric és Griezmann nevét említette.

Majd beszélt Messiről és magáról:

Hány olyan futballista van, aki több mint tíz éven át a legjobbak között volt? Egy kézen meg lehet számolni. Igazából két ilyen futballista van: Messi és én. Természetesen vannak, akik szeretnék, hogy lezáruljon ez a korszak, de ez nem így lesz, itt vagyok, folytatom és megérdemlem az Aranylabdát.

=D> :mrgreen:
Ennek már a DNS-ébe van kódolva a kisebbségi komplexus...igazi díszkötsög... :evil:
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.10.31. 11:42:40

MQuCsabi írta:Igaza van
Jah pl Iniesta se tolta végig az elmúlt 10 évet magas szinten, többször egyedül zsebre rakva Ronci épp aktuális csapatát.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.31. 11:23:43

Érdekes, Messinél nem nagyon számít az 50 gól szezononként...
Hagyjuk ezt, nem kell túltoni az objektív nézőpontot. Kummára nem érdemel sz@rt se azért, amit idén lerakott. Egyedül a bl címet lehet felhozni mellette, bár ugye ott meg az elődöntőknél "kiszállt", észrevehetetlen volt onnantól.
Az ősz meg érdekes. Volt, hogy meghosszabbították a szavazást, hogy ne sírjon a szája (2013).
Azóta majd minden ősszel botrány, viszont ugyanúgy fényesre van nyalva a hátsója, mint mikor eltett egy hármast a svédeknek. Szóval a kettős mérce jogos, csak épp ebből ő jött ki mindig jól...Mint tavaly pl. A bl-nél beleszámít, mert ott jól megy neki, a ligateljesítmény már kit érdekel...
De mondom, miután a bl-ről szóló uefa díjat bezsebelte Modric, szakmailag érdekes lenne magyarázatot találni, mire is kapna aranylabdát a szezononkét 50 gólt lövő.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.31. 10:46:03

Igaza van
Kép
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2579
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.10.31. 10:19:28

Ronaldo:

Nyilatkozta, nem zárja ki, hogy Messi nem lesz ott a legjobb háromban. Az esélyesek között Szalah, Mbappé, Varane, Modric és Griezmann nevét említette.

Majd beszélt Messiről és magáról:

Hány olyan futballista van, aki több mint tíz éven át a legjobbak között volt? Egy kézen meg lehet számolni. Igazából két ilyen futballista van: Messi és én. Természetesen vannak, akik szeretnék, hogy lezáruljon ez a korszak, de ez nem így lesz, itt vagyok, folytatom és megérdemlem az Aranylabdát.

=D> :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.31. 09:36:48

Szajkózzátok ezt a butaságot, hogy 3-4 meccsre kapja az Aranylabdákat. Ahhoz képest 50 gólt lő szezononként, azt elég nehéz 3-4 meccs alatt.
Az ősznél megintcsak a kettős mérce. Most jól megy neki, most ne számítsák be, amikor gyengébben ment neki, akkor bezzeg be kellett volna.

Szerintem is nagyobb a hype a fickó körül, mint a valódi teljesítménye, de néhányan már szinte betegesen próbálják lehúzni.

Az sem éppen a gyengeségét mutatja, hogy a Real összeomlott, mióta elment. Hogy ebben mekkora az ő távozásának szerepe, azt lehet vitatni, de ettől még az előző mondat vitathatatlan tény.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.31. 07:37:45

Mire kéne aranylabdát kapnia a portugálnak? Most tényleg ennyire szánalmas ez a díj, hogy kb 4 mecccsre meg lehet kapni? Mert kb erreveri magát ronci. Azokon is csak a gólok miatt. Ennyi erővel akkor simán Mbappé.
Amúgy érdekes lenne ha megkapná. Az uefa díj az, ami inkább a bl ről szólt. Azt sem kapta meg. Az aranyzsuga az, amibe nagyobb súllyal eshet számításba a vb. Érdekes logika lenne, ha így nem Modric kapná...
Az pedig vicc, hogy mondjuk az ősz beleszámít...
Vagy csak akkor számít bele, ha ver az empolinak kettőt...? Amikor egész ősszel nulla, a csapata kiszáll a bajnoki címért való harcból, a decemberi clasicon meg akkora lyukat rúg ziccerben hogy a felső karéjból hozzák vissza a lábát a valahavoltlegjobbnak, akkor nem érvényes az ősz?
Vagy hogy van akkor ez most?
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.30. 22:34:37

LG írta:
Viszont hozzá kell tenni, hogy 2010-ben Messi godmode-ban tolta végig és Iniesta és Xavi is gyakorlatilag karrierjük egyik legjobb évét hozták.
Messi tényleg messze jobb teljesítményt nyújtott akkor, mint most akárki, kivéve VB-n, ahol nagyon nem ment neki. Iniestát is sokan emlegetik 2010-nél, viszont azt elfelejtik, hogy a tavasszal alig játszott sérülés miatt, tulajdonképpel a VB-n kezdte meg csak igazán a szezont. Így sajnos reális esélye nem volt, ha nincs a sérülés, és magához képest csak átlagos tavaszt lehoz, akkor az övé lett volna szinte biztosan a díj.
Nem szeretem a “ha” meg “mi lett volna” kifejezést de szerintem ha Iniesta velunk lett volna 2010 tavaszán akkor megoldjuk az Intert és megvan a BL címvédés.
Keitát csíptem, de nem az a szint volt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.30. 22:00:37

Viszont hozzá kell tenni, hogy 2010-ben Messi godmode-ban tolta végig és Iniesta és Xavi is gyakorlatilag karrierjük egyik legjobb évét hozták.
Messi tényleg messze jobb teljesítményt nyújtott akkor, mint most akárki, kivéve VB-n, ahol nagyon nem ment neki. Iniestát is sokan emlegetik 2010-nél, viszont azt elfelejtik, hogy a tavasszal alig játszott sérülés miatt, tulajdonképpel a VB-n kezdte meg csak igazán a szezont. Így sajnos reális esélye nem volt, ha nincs a sérülés, és magához képest csak átlagos tavaszt lehoz, akkor az övé lett volna szinte biztosan a díj.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.30. 21:45:09

Én pl. most hetvegen se láttam semmi olyat a horváttól, ami miatt neki kellene adni az aranylabdát.
Top 5 kp jelenleg ez tény, de hatalmas vicc lenne ha behúzná ezt a díjat.

Sneijderrel egyet értek. 2010ben sokkal jobb szezonja volt a hollandnak mint most Modricnak, és az se volt elég aranylabdára.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5723
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2018.10.30. 21:19:24

LG írta:Én hamarább adnám CR-nek, mint Modricsnak. Persze, a horvát szimpatikus srác, akit mindenki szeret, még a riválisok is. De szerintem semmivel nem tett többet a BL győzelemért és a VB ezüstért, mint mondjuk Sneijder 2010-ben, akkor meg hol a következetesség? Az ősze meg kifejezetten pocsék, bár tudom, ez korábban sem számított.
Nem volt igazságos 2010 (bár szerintem Xavinak járt volna), de azóta változott is a díj. Viszont hozzá kell tenni, hogy 2010-ben Messi godmode-ban tolta végig és Iniesta és Xavi is gyakorlatilag karrierjük egyik legjobb évét hozták. Idén senki nem volt, aki teljesítményben annyira Modric felé nőtt volna. Se Messi, se Ronaldo, se más. Messi eltűnt a fontos meccseken, hiába volt jó a kicsik ellen, Ronaldónak pedig gyakorlatilag tényleg 3 kiemelkedő meccse volt egész évben, azon kívül semmivel sem csinált többet, mint akármelyik sok gólt szerző csatár. Sneijdernek, Xavinak, Iniestának, stb, nem volt szerencséjük, én bízom benne, hogy Modricsnak azért összejön.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
pydev
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.02.28. 11:32:57

2018.10.30. 20:57:44

rikko írta: Annyi különbséggel, hogy a JUve bőven BL esélyes lesz a luzitánnal.
Ha megnyeri velük, akkor kalapom emelem... de
A Juve BL nyerése engem hidegen hagy, de bármit sakkozott ki Fortuna, könyörgöm, csak most ne . A legjobb játékosból legeslegjobb játékost konstruálnának seperc alatt, de... egy játékos nem attól a legjobb, mert golt lő, az is egy eleme, de ki látott Roncitól egy félpályás asszisztot, az ellenfél teljes védelmének lerohanását egyszál gatyában?? A többi focistához visszonyítva Messi annyira más, hogy Solari szavaival élve, ha nála a labda, "az ellenfelek edzői pedig behúzzák a fejüket a vállaik közé", és nem azért mert a hatoson bóklászik.
De mivel a France Football jelenleg érvényes kiírása szerint az a labdarúgó kapja, aki a legjobb teljesítményt nyújtja az adott évben, mégiscsak Modric-t illetné a trófea, becsülettel kivette a részét mindenik csapat teljesítményéből.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.30. 17:48:00

Én hamarább adnám CR-nek, mint Modricsnak. Persze, a horvát szimpatikus srác, akit mindenki szeret, még a riválisok is. De szerintem semmivel nem tett többet a BL győzelemért és a VB ezüstért, mint mondjuk Sneijder 2010-ben, akkor meg hol a következetesség? Az ősze meg kifejezetten pocsék, bár tudom, ez korábban sem számított.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.30. 17:11:57

CR közben elkezdte fényezni magát, megy a kampány. Sosem fogja ezt kinőni szegény.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.23. 20:16:38

miro. írta:
Rivaldo11 írta:Azért ne állitsuk be úgy sem, hogy mekkorát rizikózott 2009-ben...nagyon jól tudta, milyen projekt indul, és mennyi lóvéból...
Ok.
Akkor Messi nem mer valtani,mert fel hogy mashol nem fog ilyen jol jatszani?
Lehet beteg dolgokat irni mindket oldalrol.
A különbség a kettő között az, hogy előbbi igaz, utóbbi kevésbé. :D
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.23. 20:09:37

Rivaldo11 írta:Azért ne állitsuk be úgy sem, hogy mekkorát rizikózott 2009-ben...nagyon jól tudta, milyen projekt indul, és mennyi lóvéból...
Ok.
Akkor Messi nem mer valtani,mert fel hogy mashol nem fog ilyen jol jatszani?
Lehet beteg dolgokat irni mindket oldalrol.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.23. 13:40:27

Inkább nyerje Modric, minthogy CR nyerje, és hat legyen neki, miközben Messinek öt van. Az már röhejes lenne. Modric meg egy alázatos, szimpatikus jó játékos, tőle én nem sajnálom.

Idén meg remélhetőleg most már mi nevetünk a végén (ami a BL-t illeti), és Messi begyűjti a hatodikat a következő alkalommal.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.10.23. 13:39:59

LG írta:
Netto focitudásra meg nem adnak kupákat. CR csapataival 4 BL-t nyert és egy EB-t az utóbbi 5 évben, míg Messi csupán 1 BL-t ebben az időszakban, az utóbbi időben pedig még BL elődöntőig sem jutott. A bajnokságokban 3:1 az arány Messinek, de tudjuk, hogy ez nyom kevesebbet a közvéleménynél.
Ezt most kicsit nem értem, nem arról volt szó hogy kvázi ki a jobb játékos? Abba azért csak bele-bele kéne számítania a foci tudásnak is. Ha nem, akkor mondjuk ki hogy Ramos a GOAT, mert mindent megnyert amit CR plusz mellé még van 2 EBje meg 1 VBje, kérdés lezárva. Alves meg szám szerint több címet nyert mint akárki más, sőt olasz és francia bajnok is (több ország!!!), szóval akkor ő a legjobb.
LG írta: És igen, ezeket a sikereket a portugál nem egyedül érte el, kellettek hozzá a társaik is, és igen, lehet, ha Messi körül is erősebb a csapat, minden máshogy alakul, de ez egy csapatsport. Messit is úgy kéne felépíteni a szezonokra, hogy ne Getafék ellen lője el a puskaporát, hanem a BL rangadókon. Nyilván ez így sarkítás, de fogadjuk el már végre azt a tényt, olyan játékos ne kap Aranylabdát, aki a TV-ből nézi a BL elődöntőket és szurkol a legnagyobb rivális vereségéjért.
Erre meg teljesen komolyan, madridistáktól is kérdezném, ez a CR MR CLUTCH PLAYER szöveg mikor lett kitalálva? Mióta clutch player ő? Mármint, a tavalyi Atletico előtti meccs előttről nem nagyon emlékszem olyan pillanatokra hogy ő egyedül átlendítette bl elődöntőn a csapatát. 16-ban volt az aktuális német 8. helyezett ellen egy mesterhármasa, Messi is lőtt 5öt a schalkének annó, clutchclutchclutchclutchclutch. 14-ben lőtt a bayernnek 3-at, de akkor ha jól emlékszem Benzin már az odavágón lőtt 1-et, és Ramos a visszán is 1-et tehát gyakorlatilag 2-0n álltak idegenben 1 idegenben lőtt góllal.
Sőt úgy emlékszem, régebben pont hogy azt hiányolta tőle mindenki hogy a fontos pillanatokban döntsön, ilyen getafe elleni 8-0kon lőtte a góljai nagyját. 16-ben pedig az atletico elleni meccs előtt annyira nagybetűs CLUTCH PLAYER volt, hogyha nincs az a bizonyos kassai, akkor a bayern ellen szó szerint miatta esnek ki, mert kb 4-5 ajtó-ablak ziccert hagyott ki.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.23. 13:34:12

rikko írta: Olyan is csak ritkán, aki egy full őszt és egy fél tavaszt magasról letesz és 4 meccsel aranylabdát nyer.
CR ezt 2-3 alkalommal eljátszotta. Tudom BL az BL ....
Nem sajnálom tőle, sokat melózott érte , de ha idén is ő nyeri, akkor az már nagyon vicces lesz...
Itt a lényeg.
Egyébként az uefa díj a bl-ről szólt, azt pedig már megkapta a horvát. Az aranylabdánál pedig még hozzáteszik a vb t is. Egyértelmű hogy Modricé lesz.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.23. 12:36:45

Nyilván ez így sarkítás, de fogadjuk el már végre azt a tényt, olyan játékos ne kap Aranylabdát, aki a TV-ből nézi a BL elődöntőket és szurkol a legnagyobb rivális vereségéjért.
Pedig most megint ott tartunk, hogy kinek kevésbé gáz adni. Modricnak volt egy jó vébéje (ezüst+BL), azóta semmi. CR-nek tavasszal volt két jó meccse a BL-ben(BL-cím), vébén egy. Messinek szintén két jó meccse volt a BL-ben tavasszal, azóta a PSV és a Spurs ellen is odatette magát, vébén neki is egy jó meccse volt - bár nyilván CR-é nagyobb szám volt.

Ha Messi most nem dől ki, és mondjuk az El Clásicón nyerünk, és ő is lő gólt, plusz továbbra is így játszik a BL-ben ősszel, simán odaadhatták volna neki, így valószínűleg Modric marad, ha nem robbant valami nagyot CR.
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.10.23. 12:31:44

LG írta:

Nyilván ez így sarkítás, de fogadjuk el már végre azt a tényt, olyan játékos ne kap Aranylabdát, aki a TV-ből nézi a BL elődöntőket és szurkol a legnagyobb rivális vereségéjért.

Olyan is csak ritkán, aki egy full őszt és egy fél tavaszt magasról letesz és 4 meccsel aranylabdát nyer.
CR ezt 2-3 alkalommal eljátszotta. Tudom BL az BL ....
Nem sajnálom tőle, sokat melózott érte , de ha idén is ő nyeri, akkor az már nagyon vicces lesz...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.23. 11:38:02

Rivaldo11 írta:Azért ne állitsuk be úgy sem, hogy mekkorát rizikózott 2009-ben...nagyon jól tudta, milyen projekt indul, és mennyi lóvéból...
A netto focitudásról meg azért nincs szó, mert akkor egyből annyi a generált rivalizálásnak, a különbség ordító. Csak nézni kell pár percig.
Méghogy egy szint a kettő...hátafa.omat :D
A PSG-nél és a Citynél is indult projekt nagy lóvéból, ehhez képest BL elődöntőbe is alig jutottak el. Ráadásul a spanyol bajnoksága igazolt, ahol Pep Barcája éppen fénykorát élte. Messze van ez a beleült a tutiba kategóriától. Nem is jött könnyen a siker, az első bajnoki címre 12-ig, a BL-re 14-ig kellett várnia.

Netto focitudásra meg nem adnak kupákat. CR csapataival 4 BL-t nyert és egy EB-t az utóbbi 5 évben, míg Messi csupán 1 BL-t ebben az időszakban, az utóbbi időben pedig még BL elődöntőig sem jutott. A bajnokságokban 3:1 az arány Messinek, de tudjuk, hogy ez nyom kevesebbet a közvéleménynél.


És igen, ezeket a sikereket a portugál nem egyedül érte el, kellettek hozzá a társaik is, és igen, lehet, ha Messi körül is erősebb a csapat, minden máshogy alakul, de ez egy csapatsport. Messit is úgy kéne felépíteni a szezonokra, hogy ne Getafék ellen lője el a puskaporát, hanem a BL rangadókon. Nyilván ez így sarkítás, de fogadjuk el már végre azt a tényt, olyan játékos ne kap Aranylabdát, aki a TV-ből nézi a BL elődöntőket és szurkol a legnagyobb rivális vereségéjért.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.23. 11:32:32

Most komolyan, ilyen romantikus eszmékkel takaróztok, mint a futballtudás? Fogadjátok már el, hogy Ronaldo ÁLLVA HAGYTA Messit statisztikában. Hisz évek óta sokkal több a sikeres csele, kulcspassza, gólpassza, szabadrúgásgólja, tizenhatoson kívülről szerzett gólja, meg úgy en-bloc gólja is. :D Abba meg végképp komolytalan belemenni, hogy ki milyen szerepkörben játszik, ki az aki bejátssza a komplett támadó harmadot és sok esetben a középpályát is, és ki az aki elől áll középcsatárként.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése