Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.28. 10:09:29

MessiNeymarSuarez írta:Érdekes belegondolni, hogy a mai lesz az első Klasszikus, amin videóbíró is lesz.
Reméljük hogy kompetens lesz a bíró, és legalább visszanézi a kérdéses eseteket, nem eszi meg a színészkedéseket, aljasságokat, vagy a Ramos-féle "kezezek ezért eljátszom hogy nagyon fejbe/hasonszabott a labda és majdmeghalok" megoldásokat.
Lajosunkat sem kell félteni mondjuk, ha tahóságokra kerül a sor. A Ramos-Suárez show biztosan most is szórakoztató lesz. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.28. 09:28:20

Érdekes belegondolni, hogy a mai lesz az első Klasszikus, amin videóbíró is lesz.
Reméljük hogy kompetens lesz a bíró, és legalább visszanézi a kérdéses eseteket, nem eszi meg a színészkedéseket, aljasságokat, vagy a Ramos-féle "kezezek ezért eljátszom hogy nagyon fejbe/hasonszabott a labda és majdmeghalok" megoldásokat.

Én azért félek a meccstől, a túloldalon mindent kihagytak mostanában, tipikus lenne ha pont most indulna be Bale, Isco, vagy Marcelo és eltenne 2-t.
Nagyon sok fog múlni Valverde felállásán(pont ezért is félek), mert az Inter elleni kezdő Rafinhával nem volt túl hatékony elől.

Szerintem is kellene Semedo, és Dembelé(utóbbi legalább a második félidőben a fáradt ellenfél ellen), hogy legyen sebessége is a csapatnak.

Az meg hogy a Camp Nou-ban van a meccs, vicces módon inkább a RM-nak kedvez az elmúlt években, Bernabeuban sorra szívtak(0-4, 2-3, 0-3), míg a Camp Nou-ban is 3 éven át a legrosszabb eredmény nekik a döntetlen.(+2 db győzelem)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.27. 23:08:08

Szerintem ez lesz holnap: TS - Semedo, Piqué, Lenglet, Alba - Rakitic, Busquets, Arthur - Roberto, Suárez, Coutinho.

Lényegében Valverde a sajtótájékoztatón közölte, hogy Arthur játszani fog (gondolom kezdőként):

"I have not spoken to Arthur, rather than commenting on Wednesday's game, it's a different game and he's facing it for the first time, he's fit and he has entered very well into the team's philosophy."

Rafinha játékával kapcsolatban pedig nem volt egyértelmű:

"I have decided my eleven, but I will not say it... Rafinha played a good game the other day, but this is another game."

Szerintem a két csapat hasonló abból a szempontból, hogy mindkét együttesben a bal oldal a meghatározó, így az a csapat nyerhet, amelyiknek a bal oldala jobban tud majd érvényesülni, és amelyiknek a jobb oldala jobban tud majd védekezni. Valverde szerintem látja, hogy egyrészt Marcelot ki kell venni a játékból, amennyire csak lehet, másrészt Robertot kihagyni vétek lenne, mert az EC-kon mindig nagyon jól teljesít. Úgyhogy Semedo-Robi jobb oldal lesz megint szerintem, és remélhetőleg jobban fog elsülni, mint a Róma ellen. Ha ők ketten jól játszanak, védekezésben is jók lehetnek, és a sebességük révén ki is tudják majd használni azt a területet, amit Marcelo sokszor maga mögött szabadon hagy. Rafinhával ez utóbbi szerintem nem menne olyan jól, mert sebességben nincs ott a brazil. Dembélével meg a védekezés lenne gyengébb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.10.28. 09:36:43-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.27. 21:51:00

Én eltudom képzelni, hogy van valami a felvetett dologban. Más csapatoknál is hallani, hogy a klikkesedés jelentős problémákat okoz az öltözőn belül. Napjaink társadalmára ez nagyon jellemző dolog, kb. mindenhol ez megy, és igen, még ilyen magas, profi szinten is.

Valverdének, de a többi edzőnek is piszok nehéz dolga lehet emiatt, szerintem a mai sztárfocistákat jóval nehezebb kezelni, mint mondjuk a 15-20 évvel ezelőttieket, jóval kevesebb tisztelet, lojalitás, bajtársiasság van bennük.

Most a konkrét esetben nem azt állítom, hogy ez a mester eslőszámú szempontja, de szerintem is szerepet játszik a válogatásnál. Azt is lehet mondani, hogy az elmúlt két meccs őt igazolja, de várjuk meg, hosszú távon mi lesz ebből.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.27. 21:20:21

MessiCesc írta:Umtiti is inkább a négerekkel van, különösen Dembelevel, mégis bekerült anno Masche helyére, aki meg leginkább Messiékkel lógott. Nem hinném, hogy számít ez, inkább csak az, hogy van egy dél-amerikai részleg, egy spanyolos, itt van rajtuk kívül még Rakitics biztosan, illetve van egy legfőképp ifikkel és újakkal...
Arthur azért is került ilyen körbe, mert sokat játszik, látják rajta, hogy ügyes, gondolom azért Busi el is látja néhány tanáccsal, így értelemszerűen jó a kapcsolatuk.
Arról nem is beszélve, hogy az anyanyelv rohadt sokat számít. Persze hogy a délamerikaiak portugál/spanyol nyelven tolják lazázva, mígy umtiti, dembelé pedig együtt franciául.
Csak is Puyol
MessiCesc
Capitá del Barça
Hozzászólások: 591
Csatlakozott: 2013.07.26. 14:51:09

2018.10.27. 17:59:19

Umtiti is inkább a négerekkel van, különösen Dembelevel, mégis bekerült anno Masche helyére, aki meg leginkább Messiékkel lógott. Nem hinném, hogy számít ez, inkább csak az, hogy van egy dél-amerikai részleg, egy spanyolos, itt van rajtuk kívül még Rakitics biztosan, illetve van egy legfőképp ifikkel és újakkal...
Arthur azért is került ilyen körbe, mert sokat játszik, látják rajta, hogy ügyes, gondolom azért Busi el is látja néhány tanáccsal, így értelemszerűen jó a kapcsolatuk.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.27. 15:25:47

MatyiG írta: Inkább megfordítanám ezt. Miután a tányér közelébe kerültél, akkor társalogsz azokkal, akik régóta ott ülnek.

Nem hinném, hogy EV az alapján állítaná össze a kezdőt, hogy ki-kivel beszélget/van egy társaságban az edzések alatt... :)

Arthur azért elég gyorsan odakerült a mézesbödönhöz, ahhoz képest, hogy idén jött
Nem csak ez alapján, ez jogos. Viszont ha Suarez fél év alatt 2 gólt hoz össze, biztos lehetsz benne, hogy nem fog 1 hónapra kikerülni a kezdőből, mert:
1. hangadó az öltözőben
2. Ha EV kirakná 3 meccsre, Messi vagy más odaszólna neki, hogy hé tesa, nem ártana ha átgondolnád ezt.
(Irhattam volna Busquetset, vagy Rakiticet is)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.27. 14:55:57

Akkor kerülsz a tányér közelébe, ha azokkal társalogsz, akik már ott ülnek régóta.
Inkább megfordítanám ezt. Miután a tányér közelébe kerültél, akkor társalogsz azokkal, akik régóta ott ülnek.

Nem hinném, hogy EV az alapján állítaná össze a kezdőt, hogy ki-kivel beszélget/van egy társaságban az edzések alatt... :)
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.10.27. 14:38:15

Megnéztem a mai edzés nyilvános elso 15 percét.
Már ennyi idő alatt is szépen kirajzolódott, hogy ki miért játszik annyit, amennyit, és ezt nem feltétlenül a teljesitményre értem.
A bemelegitésnél a középpontban nem meglepő módon Suarez állt, körülötte Rafinha,Arthur és Coutinho. Kicsit távolabb, de még ehhez a csoporthoz tartozott Busquets, Rakitic és Alba, de ők leginkább csak egymással beszélgettek (kivéve Alba, ő elég sokat hülyéskedett Arthurral). Piqué elszeparáltan maga melegitett. A "hangadóktól " jobbra külön csoportban a négerek egymással beszélgettek (Semedo-Malcom-Dembélé-Vidal), míg balra külön a saját nevelések Lenglet-tel.
Szomorú, nem szomorú, ez bőven hozzájárul ahhoz, hogy pl Semedo sokszor kimarad Roberto kárára, pedig képességekben szerintem sokkal jobb hátvédben, mint a spanyol. Ugye nem lehet kérdés, ha Messi is edzett volna, akkor nem a szélén beszélgetett volna Malcommal, esetleg Alenaval a másik szélén, hanem a középen osztotta volna az észt a többi nagyágyúval.
Ezek azok a dolgok, amiket mi nem értünk, hogy xy miért nem játszik többet, mert esetleg jobb képességü, stb, közbe meg egy nagycsapat életében ez szimpla politika. Akkor kerülsz a tányér közelébe, ha azokkal társalogsz, akik már ott ülnek régóta.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.27. 13:03:05

OFF: M. LÖLÖ Nagykorú egyébként hamarosan felvásárolja Vajnától a birodalmát.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.27. 12:48:44

Fecooo írta:Most láttam egy reklámot: "Magyarországon kízárólag a Spíler 2-n..."
Kiba.ott nagy szégyen, hogy tizensok év után ez lesz az első alkalom, amikor nem nézhetem magyar csatornán a meccset... köszönöm mindenkinek, aki ehhez hozzájárult... =D>
Drága jó pockunk a mi adóforintjainkból vette meg.
Vajon Vitya bának van spíler kettője, vagy kimegy magángéppel ezt is megnézni?
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.27. 11:59:13

Itt a remek alkalom, hogy meglátogassam anyámat :D

Egyébként hány éve volt utoljára ilyen, hogy sem Messi sem CR nem volt a pályán?

Pörgős meccset várok, adok kapokkal. Talán 1-2 vagy 2-2 lesz az eredmény.
Kép
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.27. 09:24:56

Most láttam egy reklámot: "Magyarországon kízárólag a Spíler 2-n..."
Kiba.ott nagy szégyen, hogy tizensok év után ez lesz az első alkalom, amikor nem nézhetem magyar csatornán a meccset... köszönöm mindenkinek, aki ehhez hozzájárult... =D>
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.26. 18:04:03

Capon írta:Hazai pálya előnyén kívül én nem érzek túl sok különbséget.
Ha az előzményekre, statisztikákra hagyatkozunk, ez inkább hátrány mondjuk. :D

Az elmúlt néhány barcelonai EC eredménye alapján a várható végeredmény az iksz, nem lepődnék meg, ha így sikerülne megint. Azért jó lenne már hazai pályán elkalapálni őket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2018.10.26. 18:00:17

Az utolsó bajnokinkat leszámítva, szerintem kb. ugyan olyan gyenge mind két csapat. Egy nehezen, 70-80 perc alatt kiharcolt két gólos előnyt is simán le tudunk adni, bárkivel szemben, pár perc alatt.
Hazai pálya előnyén kívül én nem érzek túl sok különbséget.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.10.26. 17:35:55

visca el barca írta:
Stalkyard írta:Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni
teljesen esélytelen. a játék minden elemében gyengébbek nálunk. vmi elképesztően borzalmas napot kell kifognunk ahhoz, hogy nyerjenek. max ha piqué ver 3 öngólt...
Amellett,hogy most egyetértek,az utóbbi 2 évben is ezt írtad a bl elején is
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.26. 16:33:10

Stalkyard írta:Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni
teljesen esélytelen. a játék minden elemében gyengébbek nálunk. vmi elképesztően borzalmas napot kell kifognunk ahhoz, hogy nyerjenek. max ha piqué ver 3 öngólt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.26. 15:36:49

Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni. Mindig ez van. :D

Dembélé tuti nem fog kezdeni, 100% hogy megint biztonsági játékot fog játszani EV Rafinhával vagy SR-rel. Pedig ha nekik mennénk, egy sokgólos meccsen 2-vel is verhetnénk őket akár, de erre nem számítok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.26. 15:23:23

Chino írta:Reméljük, hogy Lopetegui az eddigi labdatartós, sokpasszos játékukat próbálja majd folytatni, mert abban leiskolázzuk őket, de nem hiszem, hogy lesz ilyen ostoba.
Nem tudom, nekem olyan edzőnek tűnik a pali, aki nem nagyon hajlandó alkalmazkodni az ellenfélhez, és a saját filozófiáját akarja erőltetni mindig. Legalábbis ami spanyol/Real meccset láttam, azokon mindig a labdabirtoklós focit tolta. Szóval szerintem vasárnap is ezt akarja majd játszani. Ha a középpályánkat kisegíti hátulról Alba és Roberto, elölről Coutinho és Rafinha, akkor tényleg nagy eséllyel mi fogjuk uralni a meccset.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3301
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.26. 11:21:29

Mats-Semedo,Piqué,Lenglet,Alba-Rakitic,Busi,Arthur-Cou,Suarez,Dembelé.

Ez lenne a legjobb kezdő,a jobboson lehetne megverni a Madridot,Marcelo rengeteget fent ragad,de ez nem újdonság. Sebességben is ott lennénk. Pocsék formában vannak,bűn lenne nem kihasználni,én még az x-et is kisebb kudarcnak gondolnám,klasszikus ide-oda,otthon játsszunk,ők meg gólt alig bírnak rúgni mostanság. Remélem nem szerencsétlenkedünk, meg nem fogunk bekkelni 1-0 után,mert akkor szokás szerint megszívjuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.26. 11:00:54

Cestus írta:A Sport szerint Ernő ugyanígy kezdene a klasszikuson is. Mondjuk a mostani meccshez képest több létjogosultsága lenne egy valódi szélső kezdetésének, mivel a RM feltehetően nem bekkelni jön, és így Dembélének/Malcomnak több babér teremne Marcelo vagy a jobbszélső hátvédjük mögött. De ha Dembélé komolytalankodik, érthető a mellőzése. Mondjuk azt nem értem, Malcomot miért nem próbálta még eddig ki. Dembivel elsősorban a gyenge védőmunkája, taktikai éretlensége a problémája elvileg, Malcom ezekben állítólag jobb. De megnézni meg lehetne legalább.
Malcomot biztosan nem most fogja kipróbálni, sanszos, hogy még padon sem lesz. Ha egyáltalán fog játszani még a szezonban. Az Inter elleni kezdőtől én nagyon tartanék. Semmi átütőerő nem volt a támadásokban. Ha Alba nem hoz olyan meccset simán benne lehetett volna egy X. Plusz Suarez is átlag fölött teljesített a mostanság mutatott formájához képest. Így csak abban bízhatnánk, hogy a Real védelme sorra fog hibázni. SR szinte borítékolható. Dembélé nagyon kellene, mert Marcelo mögé gyors emberrel nagyon könnyen be lehet kerülni, ezt ki lehetne használni, de ha megint az lesz, hogy a jobb oldalt teljesen feladjuk pont neki nyitunk teret, ha szinte szélsőként/kp-ként engedjük játszani garantált egy-két gól onnan.

Cestus írta:Mindenesetre az Inter elleni kezdő is beválhat újfent. Lopetegui gondolom birtokolni akarja majd a labdát, ahogy mi is. Ha meg akarjuk nyerni a labdáért folyó harcot, ahhoz nem árt egy technikás, taktikailag fegyelmezett játékosokból összerakott kezdő. Mindkét csapat védelme sebezhető, emellett ők gólokat nem nagyon tudnak szerezni, viszont mi is sokkal nehezebben rúgunk Messi nélkül. Ez megint egy taktikus meccs lesz szerintem.
Messi kiválása a Clásicó szempontjából a legrosszabbkor jött, nem igazán tudja Valverde sem így milyen taktika a legjobb, jó lett volna még 2-3 meccs, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb felállást/stratégiát. Ha a Bolha egészséges lenne magabiztos győzelmet várnék, de így csak a hazai pálya előnyével érzem magunkat esélyesebbnek. A hullámvölgyük most nem igazán releváns, tudják, hogy muszáj minimum 1 pontot hazavinni és mikor, ha nem most nyílna meg odaát a gólcsap. Nem lehet arra építeni, hogy majd a kulcsjátékosaik megint besülnek.
Reméljük, hogy Lopetegui az eddigi labdatartós, sokpasszos játékukat próbálja majd folytatni, mert abban leiskolázzuk őket, de nem hiszem, hogy lesz ilyen ostoba.

Én nagyon régóta nem tartottam ennyire Klasszikustól, amiatt hogy hullámvölgyben vannak csak még veszélyesebbnek érzem őket, a mi játékunk pedig idén egyértelműen Messire épült, ennek megfelelően régen függtünk ennyire tőle. Reménykedjünk, hogy Lajos végre megtalálja a góllövő cipőjét és Cou is meg tud ereszteni néhány egészséges bombát.
Forca Barca!!!!
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2018.10.25. 21:03:00

A jelenlegi forma nem sokat nyom a latba, ez a klasszikusoknál általában igaz. [Ki gondolta volna, hogy tavaly 3:0-ra nyerünk a Bernabeuban?] Nagyon kemény meccsre számítok, jó lenne Valverde-től valami váratlan húzás ami be is jön.:) Mondjuk kb. azt nézem ki belőle, hogy Semedo és Roberto is kezdenek, ami tavaly egyszer sem sült el jól. Lényeg, hogy a srácok - főleg Pique - ott legyenek fejben és akkor nagy baj nem lehet.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.25. 18:18:22

A Sport szerint Ernő ugyanígy kezdene a klasszikuson is. Mondjuk a mostani meccshez képest több létjogosultsága lenne egy valódi szélső kezdetésének, mivel a RM feltehetően nem bekkelni jön, és így Dembélének/Malcomnak több babér teremne Marcelo vagy a jobbszélső hátvédjük mögött. De ha Dembélé komolytalankodik, érthető a mellőzése. Mondjuk azt nem értem, Malcomot miért nem próbálta még eddig ki. Dembivel elsősorban a gyenge védőmunkája, taktikai éretlensége a problémája elvileg, Malcom ezekben állítólag jobb. De megnézni meg lehetne legalább.

Mindenesetre az Inter elleni kezdő is beválhat újfent. Lopetegui gondolom birtokolni akarja majd a labdát, ahogy mi is. Ha meg akarjuk nyerni a labdáért folyó harcot, ahhoz nem árt egy technikás, taktikailag fegyelmezett játékosokból összerakott kezdő. Mindkét csapat védelme sebezhető, emellett ők gólokat nem nagyon tudnak szerezni, viszont mi is sokkal nehezebben rúgunk Messi nélkül. Ez megint egy taktikus meccs lesz szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.25. 18:12:30

MessiNeymarSuarez írta:biztos hogy felszívják magukat
amennyi gyenge formában lévő emberük van (bale, modric stb) sokra nem mennek a "felszívással". messivel sima lenne, de sztem 1-2 góllal így is behúzzuk, egyszerűen jobb csapat vagyunk jelenleg... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.25. 18:01:06

Döntetlen esetén nem dőlnék a kardomba, de jó lenne hét pontra elhúzni, és ki kellene használni a RM gyenge formáját, ez sem fog örökké tartani. :)
Válasz küldése