Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.10.27. 09:24:56

Most láttam egy reklámot: "Magyarországon kízárólag a Spíler 2-n..."
Kiba.ott nagy szégyen, hogy tizensok év után ez lesz az első alkalom, amikor nem nézhetem magyar csatornán a meccset... köszönöm mindenkinek, aki ehhez hozzájárult... =D>
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.26. 18:04:03

Capon írta:Hazai pálya előnyén kívül én nem érzek túl sok különbséget.
Ha az előzményekre, statisztikákra hagyatkozunk, ez inkább hátrány mondjuk. :D

Az elmúlt néhány barcelonai EC eredménye alapján a várható végeredmény az iksz, nem lepődnék meg, ha így sikerülne megint. Azért jó lenne már hazai pályán elkalapálni őket.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2018.10.26. 18:00:17

Az utolsó bajnokinkat leszámítva, szerintem kb. ugyan olyan gyenge mind két csapat. Egy nehezen, 70-80 perc alatt kiharcolt két gólos előnyt is simán le tudunk adni, bárkivel szemben, pár perc alatt.
Hazai pálya előnyén kívül én nem érzek túl sok különbséget.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.10.26. 17:35:55

visca el barca írta:
Stalkyard írta:Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni
teljesen esélytelen. a játék minden elemében gyengébbek nálunk. vmi elképesztően borzalmas napot kell kifognunk ahhoz, hogy nyerjenek. max ha piqué ver 3 öngólt...
Amellett,hogy most egyetértek,az utóbbi 2 évben is ezt írtad a bl elején is
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.26. 16:33:10

Stalkyard írta:Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni
teljesen esélytelen. a játék minden elemében gyengébbek nálunk. vmi elképesztően borzalmas napot kell kifognunk ahhoz, hogy nyerjenek. max ha piqué ver 3 öngólt...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.26. 15:36:49

Annyira le van nézve most a madrid, hogy pont ezért fognak nyerni. Mindig ez van. :D

Dembélé tuti nem fog kezdeni, 100% hogy megint biztonsági játékot fog játszani EV Rafinhával vagy SR-rel. Pedig ha nekik mennénk, egy sokgólos meccsen 2-vel is verhetnénk őket akár, de erre nem számítok.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.26. 15:23:23

Chino írta:Reméljük, hogy Lopetegui az eddigi labdatartós, sokpasszos játékukat próbálja majd folytatni, mert abban leiskolázzuk őket, de nem hiszem, hogy lesz ilyen ostoba.
Nem tudom, nekem olyan edzőnek tűnik a pali, aki nem nagyon hajlandó alkalmazkodni az ellenfélhez, és a saját filozófiáját akarja erőltetni mindig. Legalábbis ami spanyol/Real meccset láttam, azokon mindig a labdabirtoklós focit tolta. Szóval szerintem vasárnap is ezt akarja majd játszani. Ha a középpályánkat kisegíti hátulról Alba és Roberto, elölről Coutinho és Rafinha, akkor tényleg nagy eséllyel mi fogjuk uralni a meccset.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.26. 11:21:29

Mats-Semedo,Piqué,Lenglet,Alba-Rakitic,Busi,Arthur-Cou,Suarez,Dembelé.

Ez lenne a legjobb kezdő,a jobboson lehetne megverni a Madridot,Marcelo rengeteget fent ragad,de ez nem újdonság. Sebességben is ott lennénk. Pocsék formában vannak,bűn lenne nem kihasználni,én még az x-et is kisebb kudarcnak gondolnám,klasszikus ide-oda,otthon játsszunk,ők meg gólt alig bírnak rúgni mostanság. Remélem nem szerencsétlenkedünk, meg nem fogunk bekkelni 1-0 után,mert akkor szokás szerint megszívjuk.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7404
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.26. 11:00:54

Cestus írta:A Sport szerint Ernő ugyanígy kezdene a klasszikuson is. Mondjuk a mostani meccshez képest több létjogosultsága lenne egy valódi szélső kezdetésének, mivel a RM feltehetően nem bekkelni jön, és így Dembélének/Malcomnak több babér teremne Marcelo vagy a jobbszélső hátvédjük mögött. De ha Dembélé komolytalankodik, érthető a mellőzése. Mondjuk azt nem értem, Malcomot miért nem próbálta még eddig ki. Dembivel elsősorban a gyenge védőmunkája, taktikai éretlensége a problémája elvileg, Malcom ezekben állítólag jobb. De megnézni meg lehetne legalább.
Malcomot biztosan nem most fogja kipróbálni, sanszos, hogy még padon sem lesz. Ha egyáltalán fog játszani még a szezonban. Az Inter elleni kezdőtől én nagyon tartanék. Semmi átütőerő nem volt a támadásokban. Ha Alba nem hoz olyan meccset simán benne lehetett volna egy X. Plusz Suarez is átlag fölött teljesített a mostanság mutatott formájához képest. Így csak abban bízhatnánk, hogy a Real védelme sorra fog hibázni. SR szinte borítékolható. Dembélé nagyon kellene, mert Marcelo mögé gyors emberrel nagyon könnyen be lehet kerülni, ezt ki lehetne használni, de ha megint az lesz, hogy a jobb oldalt teljesen feladjuk pont neki nyitunk teret, ha szinte szélsőként/kp-ként engedjük játszani garantált egy-két gól onnan.

Cestus írta:Mindenesetre az Inter elleni kezdő is beválhat újfent. Lopetegui gondolom birtokolni akarja majd a labdát, ahogy mi is. Ha meg akarjuk nyerni a labdáért folyó harcot, ahhoz nem árt egy technikás, taktikailag fegyelmezett játékosokból összerakott kezdő. Mindkét csapat védelme sebezhető, emellett ők gólokat nem nagyon tudnak szerezni, viszont mi is sokkal nehezebben rúgunk Messi nélkül. Ez megint egy taktikus meccs lesz szerintem.
Messi kiválása a Clásicó szempontjából a legrosszabbkor jött, nem igazán tudja Valverde sem így milyen taktika a legjobb, jó lett volna még 2-3 meccs, hogy megtaláljuk a legmegfelelőbb felállást/stratégiát. Ha a Bolha egészséges lenne magabiztos győzelmet várnék, de így csak a hazai pálya előnyével érzem magunkat esélyesebbnek. A hullámvölgyük most nem igazán releváns, tudják, hogy muszáj minimum 1 pontot hazavinni és mikor, ha nem most nyílna meg odaát a gólcsap. Nem lehet arra építeni, hogy majd a kulcsjátékosaik megint besülnek.
Reméljük, hogy Lopetegui az eddigi labdatartós, sokpasszos játékukat próbálja majd folytatni, mert abban leiskolázzuk őket, de nem hiszem, hogy lesz ilyen ostoba.

Én nagyon régóta nem tartottam ennyire Klasszikustól, amiatt hogy hullámvölgyben vannak csak még veszélyesebbnek érzem őket, a mi játékunk pedig idén egyértelműen Messire épült, ennek megfelelően régen függtünk ennyire tőle. Reménykedjünk, hogy Lajos végre megtalálja a góllövő cipőjét és Cou is meg tud ereszteni néhány egészséges bombát.
Forca Barca!!!!
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2018.10.25. 21:03:00

A jelenlegi forma nem sokat nyom a latba, ez a klasszikusoknál általában igaz. [Ki gondolta volna, hogy tavaly 3:0-ra nyerünk a Bernabeuban?] Nagyon kemény meccsre számítok, jó lenne Valverde-től valami váratlan húzás ami be is jön.:) Mondjuk kb. azt nézem ki belőle, hogy Semedo és Roberto is kezdenek, ami tavaly egyszer sem sült el jól. Lényeg, hogy a srácok - főleg Pique - ott legyenek fejben és akkor nagy baj nem lehet.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.25. 18:18:22

A Sport szerint Ernő ugyanígy kezdene a klasszikuson is. Mondjuk a mostani meccshez képest több létjogosultsága lenne egy valódi szélső kezdetésének, mivel a RM feltehetően nem bekkelni jön, és így Dembélének/Malcomnak több babér teremne Marcelo vagy a jobbszélső hátvédjük mögött. De ha Dembélé komolytalankodik, érthető a mellőzése. Mondjuk azt nem értem, Malcomot miért nem próbálta még eddig ki. Dembivel elsősorban a gyenge védőmunkája, taktikai éretlensége a problémája elvileg, Malcom ezekben állítólag jobb. De megnézni meg lehetne legalább.

Mindenesetre az Inter elleni kezdő is beválhat újfent. Lopetegui gondolom birtokolni akarja majd a labdát, ahogy mi is. Ha meg akarjuk nyerni a labdáért folyó harcot, ahhoz nem árt egy technikás, taktikailag fegyelmezett játékosokból összerakott kezdő. Mindkét csapat védelme sebezhető, emellett ők gólokat nem nagyon tudnak szerezni, viszont mi is sokkal nehezebben rúgunk Messi nélkül. Ez megint egy taktikus meccs lesz szerintem.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.25. 18:12:30

MessiNeymarSuarez írta:biztos hogy felszívják magukat
amennyi gyenge formában lévő emberük van (bale, modric stb) sokra nem mennek a "felszívással". messivel sima lenne, de sztem 1-2 góllal így is behúzzuk, egyszerűen jobb csapat vagyunk jelenleg... :roll:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.25. 18:01:06

Döntetlen esetén nem dőlnék a kardomba, de jó lenne hét pontra elhúzni, és ki kellene használni a RM gyenge formáját, ez sem fog örökké tartani. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.25. 17:51:14

Vészesen közeledik az El Classico, tényleg mindjárt itt van.

Akármilyen pocsék formában vannak, nem lehet leírni őket, mert szinte biztos hogy felszívják magukat, akkor viszont kemény meccs lesz. Igazából nem is tudom hogy mikor volt olyan, hogy az egyik csapat pocsék volt, és olyan eredmény született mint amilyenre előlegesen számítottak(pl: elsöprő győzelem a jobb formában lévő csapattól)

Ami még továbbra is aggodalomra adhat okot(Messi távollétén kívül), hogy rég nem sikerült elverni a Realt a Camp Nou-ban, ez utoljára 2015 tavaszán jött össze 2-1-re, amivel lényegében megnyertük a bajnokságot.
Ez idő óta otthon a mérleg ellenük:
*4 meccs
*2 döntetlen(1-1, 2-2)
*2 vereség(1-2, 1-3)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.25. 17:48:36

Vasárnapi kezdőnkre kíváncsi leszek.

MAtS - X, Piqué, Lenglet, Alba - Busi, Rakitic, Arthur - Y, Suárez, Coutinho

9 ember tuti a kezdőből. X helyére én SR-t tenném, Y helyére pedig Dembélét, de lehet, hogy megint Rafinha fog kezdeni.

Nyerni kell!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.23. 19:49:13

visca el barca írta:
LG írta:Vidal erőszakossága pedig hátrány is lehet, ha összeszed egy pirosat.
azt ugye vágod h egész életében kb 2x állították ki?
Utánéztem, 3x, eléggé meglepő számomra amúgy, mert elég vehemens játékos, jóval többre tippeltem volna. Ettől függyetlenül tartom, amit írtam, ha van partnere, pl. Casemiro, Ramos, akkor hajlamos ő is átmenni butába. Anno ellenünk sem bírt magával a BL döntőn.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.23. 12:02:10

LG írta:Vidal erőszakossága pedig hátrány is lehet, ha összeszed egy pirosat.
azt ugye vágod h egész életében kb 2x állították ki?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.23. 09:53:24

Vakmacska írta:Remélem Dembelé kezd a jobboson.
Marci nagyon szeret felszaladni, aztán meg elég kényelmesre szokta venni a figurát a visszatérésnél.
Kp-n szerintem Vidallal most jobban járnánk, mint Rakétával. Sokkal harciasabb, erőszakosabb tud lenni, amire szükség lehet szerintem.

A védelemről meg kár beszélni, mert abban most nincs válogatás.
Rakétának voltak gyengébb meccsei mostanság, de a Sevilla ellen nem volt rossz, szóval én nem hagynám ki. Vidal erőszakossága pedig hátrány is lehet, ha összeszed egy pirosat. Volt már rá ugye példa.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.23. 09:50:39

Én is örülnék Vidalnak,de szerintem nem fogja a klasszikuson bolygatni a csapatot,Roberto visszakerül Semedo helyére,Dembelé meg átveszi Messi helyét a jobb szélen. Arthurnak nagyon örülök,hogy az utóbbi meccseken kezdett. Az Inter ellen esélyesebb pár változtatás,ott szerintem Rakitic és Cou is pihenni fog,aztán jöhet Vidal,vagy esetleg Malcom,ha végre bekerül a keretbe. Még Messi nélkül is esélyesebbek vagyunk szerintem,ott nagyon közeleg az az edzőváltás,ami megoldani nem fogja minden gondjukat,mert ott nem csak elől hiányzik a minőség,hanem hátul is. Tényleg kár azért a pár pontvesztésért,most mehetnénk 7-10 pont előnnyel is a klasszikusra,de lehet jobb is,ha kicsit közelebb vannak.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.23. 00:54:40

Remélem Dembelé kezd a jobboson.
Marci nagyon szeret felszaladni, aztán meg elég kényelmesre szokta venni a figurát a visszatérésnél.
Kp-n szerintem Vidallal most jobban járnánk, mint Rakétával. Sokkal harciasabb, erőszakosabb tud lenni, amire szükség lehet szerintem.

A védelemről meg kár beszélni, mert abban most nincs válogatás.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.22. 15:12:38

MessiNeymarSuarez írta:Vb előtt aláír, kirúgják, majd a Realban is rég nem látott gyengélkedés vann, hát ő aztán jól belenyúlt a tutiba :D

Remélem a Klasszikusig marad még
Eléggé megszívta a pali. Összerakta a spanyolokat, kikaparta a gesztenyét nekik, aztán a VB előtt menesztették és nézhette, ahogy a tornán romba dől a munkája. Aztán a Realban pedig áldozatul esett a vezérét vesztett csapat jóllakottságának. Mindeközben pedig havonta más játékost nevezett meg a világ legjobbjának. :D

Én nem tudom eldönteni, hogy mi lenne nekünk most a jobb. Ha maradna az ipse a klasszikusra, az mindenképp jó lenne nekünk, ha meg más embert neveznének ki akkorra már, azon vagy nagyot nyernének vagy még nagyobbat vesztenének. Mindkét csapat gödörben van, a Real nagyobban, mint mi (mégiscsak ők vannak a hetedik helyen jelenleg). Mi már szerintem jövünk ki a gödörből, ők nem hiszem. Viszont mi meg közben elveszítettük Messit. Szóval nehéz megjósolni, mi lesz a meccsen, de szerintem meg kellene nyernünk, és inkább a klasszikust hozzuk, mint a hétközi BL-meccset.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.22. 14:53:20

Cestus írta:A spanyol/katalán médiában ( El Chiringuito TV, Sport) olyan hírek vannak, hogy Lopeteguit hamarosan meneszti Pérez. Elképzelhető, hogy a klasszikuson már más fog a kispadjukon ülni. Ez a malmunkra hajthatja a vizet.
Vb előtt aláír, kirúgják, majd a Realban is rég nem látott gyengélkedés vann, hát ő aztán jól belenyúlt a tutiba :D

Remélem a Klasszikusig marad még
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.22. 14:44:54

Cestus írta:A spanyol/katalán médiában ( El Chiringuito TV, Sport) olyan hírek vannak, hogy Lopeteguit hamarosan meneszti Pérez. Elképzelhető, hogy a klasszikuson már más fog a kispadjukon ülni. Ez a malmunkra hajthatja a vizet.
Én annak örülnék, ha a Klasszikusig mindenképp maradna. Egyrészt lélektanilag dobhatna rajuk egy új edző, illetve ha tényleg Conte a kiszemelt, ő összerakhat egy ütőképes taktikát ellenünk, de legalábbis sokkal inkább tartanék tőle, mint Lopetegui-tól.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.22. 13:47:55

A spanyol/katalán médiában ( El Chiringuito TV, Sport) olyan hírek vannak, hogy Lopeteguit hamarosan meneszti Pérez. Elképzelhető, hogy a klasszikuson már más fog a kispadjukon ülni. Ez a malmunkra hajthatja a vizet.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.21. 18:40:52

Szerintem sem kell pihentetni, talán most pihent is vagy két hetet amúgy is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése