Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.28. 20:03:49

Na szep volt,latom Benzema alkotott megint nalunk.
658. felvonast lehozta.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.10.28. 18:41:36

Amíg nincs elképzelés,koncepció,hajtó játékosok,addig minden mindegy.
Az alapoknál kell kezdeni,kell egy edző. Nem Conte,nem Mourinho.
A játékosok 80%-a rommányerte magát és nem tartom őket alkalmasnak egy újjáépülésre. Courtois,Ramos,Varane,Kroos,Carvajal. Itt kb meg is áll az érinthetetlenek sora nálam.
A keret megnyert mindent,olyat is,amit a játék,képességek alapján "nem lett volna szabad" talán. Volt az elmúlt években annyi mázli,annyi pozitív eredmény,hogy el tudom minden rossz érzés nélkül engedni ezt az évet és akár még kettőt. De ehhez látni kell,hogy merre van az arra. Kell egy irány,egy koncepció,egy edző és 2 zsák türelem. Célom az idényre: kell egy edző legkésőbb nyáron. 4be kell lenni a bajnokságban. bl-ben tisztes helytállás. kb legjobb 8. Játszatni kell a fiatalokat is,lehessen látni,hogy van-e értelme időt szánni rájuk.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 18:26:43

Leon írta:
Az "élőben" is elmondtam Ronaldo nélkül a Real történelmi mélységekbe süllyedt/süllyed, szerintem a BL indulás sem lesz meg nekik jövőre...
Azért ezt nem hiszem, télen van lehetőség konszolidációra egy jó edzővel és 1-2 igazolással.
15/16-ban a Pincérrel is hasonló gyalázatot hoztak ősszel, aztán tavaszra rendbe jöttek. Igaz, akkor volt CR, de télen beszerezhetnének vkit, akit legalább a góljainak egy részét tudja hozni. Akár ideiglenes megoldásnak hozni egy Ibrát, aki valószínűleg még ennyi idősen is gólerősebb, mint bármelyik emberük.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.28. 17:13:45

ezt a Madridot tényleg Zidane meg Ronci vitte, teljesen szétestek nélkülük. na meg Modric hulla a VB óta, van egy edzőjük, aki igazából soha semmi durvát nem tett le az asztalra, meg egyedül arra a posztra igazoltak, ahova bazira nem kellett volna...szóval szépen megcsinálták ezt maguknak. mi meg rendben vagyunk ma.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 15:18:23

recrea írta:Messivel sima lenne sztem, így bármi benne van.
Messivel szerintem is, de nélküle eléggé meg vagyunk lőve támadójátékban.

Ez nem 2015 vége, mikor volt egy csúcsformában játszó Neymar, de mellette Suarez, Busquets, Rakitic és Pique is sokkal jobb formában voltak, mint mostanság. Dembelét nem preferálja Valverde, és vissza is esett a jó kezdés után, Malcom egyátalán nem játszik, Coutinho pedig néhány villanásból él meg a bombáiból, de játékban messze nem ad annyit, mint amennyit vártunk tőle. Arthur jó, de előre fele ő sem ad sokat.

Szóval ne azon aggódjunk, hogy náluk ki ló gólt, hanem azon, hogy mi hogy jutunk el egyáltalán helyzetekig.
otthon vagyunk ez azért felénk billenti a mérleget
Az utóbbi években pont, hogy nem. Idegenben gyapáljuk őket, de otthon nem bírunk velünk. Nem lepődnék meg, ha megint így lenne, ma nem nyernék, tavasszal pedig Messivel csapnánk őket a Bernabeuba.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2018.10.28. 14:38:32

Mindig három esélyes, otthon vagyunk ez azért felénk billenti a mérleget. Kíváncsian várom, szerintem egy góllal jobbak leszünk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.28. 13:20:06

LG írta: Azért esély mindig van, egy Ramos fejes mindig jöhet a nehéz helyzetekben, de Bale vagy Marcelo lába is elsülhet.
Amúgy meg szerintem pont az a jó nektek, hogy nincs vesztenivalótok, egy győzelem hatalmas siker lenne, talán sorsfordító is, ha meg kikaptok, akkor valószínűleg belebukik az edző, télen jöhet a helyére vki, is lehet lépeseket tenni, hogy egy jó tavasszal megmentsétek a szezont, ahogy pl. 15/16-ban sikerült is.
Talán a döntetlennel jártok rosszul, mert akkor a vezetőség azt mondja, hogy a Nou Campban ez nem rossz eredmény, és ezért tovább marad Lopetegui és a szenvedésetek.
Holnap Lope repul az fix..
Szerintem ezek nem ugy mennek ma ki hogy 110en fognak porogni.
Egy golra szamitok toletek az elejen,vagy sok helyzetre,mi probalunk alibi passzolgatni 40percet,de betalaltok,onnan meg felrobban barcelona.
2-3 lesz kozte szerintem..

Szerk. Lesz piros is szvsz. Ramos,Marcelo,Casemiro vagy Bale akar azzal kitunni hogy kemeny.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.10.28. 13:04:39

Messivel sima lenne sztem, így bármi benne van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 12:55:39

MQuCsabi írta:Nem nézek real meccseket, valóban indokolt lehet a menesztése?
Nem is kell meccseket nézni hozzá. Utolsó hat meccsen 4 vereség, 1 döntetlen, 1 győzelem, az is Viktroia Plzen ellen. 8 kapott gól, 3 rúgott. :roll:
Szóval, ha ma kikapnak, nem is hiszem, hogy kérdéses lesz a sorsa.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.28. 12:46:47

Nem nézek real meccseket, valóban indokolt lehet a menesztése?
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 12:18:23

miro. írta:Esely szerintem semmi nekunk,nem is fogom nezni ez a real egyaltalan nem erdekel. Futkossanak csak a Ceballosok,Vazquezek,Asensiok..Kijottem inkabb a milan-sampra.. :D
Azért esély mindig van, egy Ramos fejes mindig jöhet a nehéz helyzetekben, de Bale vagy Marcelo lába is elsülhet.
Amúgy meg szerintem pont az a jó nektek, hogy nincs vesztenivalótok, egy győzelem hatalmas siker lenne, talán sorsfordító is, ha meg kikaptok, akkor valószínűleg belebukik az edző, télen jöhet a helyére vki, is lehet lépeseket tenni, hogy egy jó tavasszal megmentsétek a szezont, ahogy pl. 15/16-ban sikerült is.
Talán a döntetlennel jártok rosszul, mert akkor a vezetőség azt mondja, hogy a Nou Campban ez nem rossz eredmény, és ezért tovább marad Lopetegui és a szenvedésetek.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.28. 11:42:23

Esely szerintem semmi nekunk,nem is fogom nezni ez a real egyaltalan nem erdekel. Futkossanak csak a Ceballosok,Vazquezek,Asensiok..Kijottem inkabb a milan-sampra.. :D
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.10.28. 11:32:44

Cestus írta: Hasonló a helyzet a Barcában is. Suárez gólképtelen, Coutinho gyengusz formában, Roberto/Rafinha (ő kettejük közül fog valaki kezdeni valszeg) nem támadók, nem gólerősek. Talán a védelmünk javult azért, Piqué a válogatott szünet alatt szerintem összeszedte magát.
Viszont a Barcának van egy játéka,amihez nyúlhat. A Realnak régóta nincs. És most nem tagja a csapatnak olyan ember,aki majd eldönti a semmiből.
Fura dolog a Madrid ellen beszélni,de rég volt olyan klasszikus,ahol ilyen borúsan láttam az elkövetkezendőt,míg ha maximálisan egyet is értek azzal,hogy ennél a meccsnél a forma mit sem számít. Persze azért góllövő és koncepció nem ártana.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.28. 11:27:09

Mióta Barca-Realt nézek nem emlékszem ilyen rossz passzban lévő Madridra. Volt,hogy úgy jött a klasszikus,hogy vezettünk előttük 5-10 ponttal,becsúszott nekik pár döntetlen,vagy kikaptak,de az hogy ennyire nem tudnak gólt lőni,cserébe meg folyamatosan kapnak gólokat,ilyen nem rémlik.Ráadásul a védekezésük nekik sem a legjobb,a két klasszis kapusnak pedig nem tesz jót az,hogy felváltva védenek. Nem láttam idén meccsüket teljes egészében,de mindenhol azt olvasom hogy labdatartós passzolgatós játékot játszanak,de nem túl eredményesen ahogy látjuk.
Ha Messi játszana,és egy kicsivel magabiztosak lennénk hátul,egy újabb 5-0-t is elképzelhetőnek tartanék,de így is azt érzem,hogy ha hátul nem csinálunk olyanokat mint a korábbi bajnokikon egy 3-1-re jók leszünk. Én ma Suarez gólokat várok,legutóbb nem jött neki össze az Inter ellen,de szerintem most kettőt eltesz.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.28. 11:19:37

Számtalanszor bebizonyosodott, hogy ennél a párosításnál semmit nem számít, hogy eddig mi történt. A madrid jóval jobban fog játszani, mint az elmúlt meccseken, vagy mint azt a jelen formája adná. Remélem erre fel leszünk készülve. Messivel a sorban kétségem nem lenne, hogy behúzzuk, nélküle viszont-a védelmünk sebezhetőségét belekalkulálva-teljesen kiegyenlített csatát várok. Egy góllal talán jobbak lehetünk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.28. 10:54:40

Fenomeno írta:Madridban nem látom,hogy ki lőne gólt,míg a saját kapu előtt garantáltak a bakik.
Hasonló a helyzet a Barcában is. Suárez gólképtelen, Coutinho gyengusz formában, Roberto/Rafinha (ő kettejük közül fog valaki kezdeni valszeg) nem támadók, nem gólerősek. Talán a védelmünk javult azért, Piqué a válogatott szünet alatt szerintem összeszedte magát.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Fenomeno
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2018.05.27. 13:12:29

2018.10.28. 10:45:11

LG írta:Én most x-et értek. Gyenge formában vannak, de szerintem fel fogják szívni magukat, így pedig Messi nélkül kevesek leszünk a győzelemre. Unalmas 1-1-re tippelnék.
Furcsa,mert én meg pont sima hazait mondok. 3-0. Madridban nem látom,hogy ki lőne gólt,míg a saját kapu előtt garantáltak a bakik.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 10:29:55

Én most x-et értek. Gyenge formában vannak, de szerintem fel fogják szívni magukat, így pedig Messi nélkül kevesek leszünk a győzelemre. Unalmas 1-1-re tippelnék.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.23. 17:46:24

csababarca írta:Mondom ezt úgy, hogy ha a nyers focitudást nézem akkor az elmúlt 15 év legjobb védője a szememben.
PUYOL!
Csak is Puyol
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.10.23. 08:16:49

Veidt, ha ebből kihozod azt hogy Ramos azért csinálta ezt tudatosan, hogy építse a közösséget és a csapatszellemet akkor többet nem jövök :D te sem gondolhatod komolyan.

Amúgy nem a durva vagy a gusztustalan szót használnám az esetre, hanem a pitiánert. Mint amilyen Ramos minden megnyilvánulása.
Mondom ezt úgy, hogy ha a nyers focitudást nézem akkor az elmúlt 15 év legjobb védője a szememben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.23. 05:30:21

Imadom Ramost,de undorito volt.
Ez a futball van ilyen,ezt O aztan pontosan tudhatna.
Egy “oreg” visszavaghat edzesen de nem igy.
Jatek kozben kemenyebben odalep,labdaval egyutt kicsit odarug hogy erezze a gyerek hogy mikent kozlekedjen.
De ez a rugdosodas,vicc. Ebbol is latszik hogy az uj edzo ota azt csinal amit akar,semmibe nezi.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.22. 23:39:49

Én Gattusot meg Ibrát is unszimpatikusnak találtam sokszor, azért hoztam fel őket példának mert velük emberére akadt volna és az ilyen típusú palikra néha ráfér hogy valaki elmagyarázza mekkora a kabát.

Teljesen nyilvánvaló hogy nem szándékosan konyokolte le a gyerek, egy ilyet mindenkinek azonnal fel kell tudnia mérni, pláne egy csapatkapitánynak egy ifivel szemben. Ha holnap VÉLETLEN valaki nekem jön az utcán akkor utána hátba rúgjam kétszer, wtf?

Még egyszer mondom én nem tartozom a Ramos utálók közé, kifejezetten szánalmasnak találtam amikor vele akarták megmagyarázni a Liverpool vereségét, egy védőnek keménynek és rafkósnak kell lennie a pályán, de ez az edzéses jelenet abszolut nonszensz az én olvasatomban.

Más: Mourinho neve egyre inkább felmerül bár csak pletyka. Megvan a véleményem a tolmácsról, de az a vicc hogy szerintem jobb megoldás lenne mint Conte vagy Lopetegui.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.22. 23:20:03

Az meg a másik, hogy pl. Nero itt felhozta Ibrát meg Gattusót. Mindkettejükről jut eszembe bőven olyan megnyilvánulás, akár pályán, akár pályán kívül, ami távolról sem fér bele a sportemberi becsületkódexbe. De azt soha a büdös életemben nem láttam, hogy bárki, bárhol patkányozta volna őket.
Pont ez a különbség közöttük. Utóbbiaknak voltak aljas megmozdulásai, de alapvetően olyan sportemberek, akiket lehet tisztelni és szeretni, Ramos viszont tényleg gusztustalan, és nyilván egy Barca szurkoló véleménye nem releváns, de azon elgondolkodhatnátok, hogy rajtatok kívül kb. minden futballszerető ember hasonló véleményem van, legalábbis én ezt tapasztalom.

Egyébként ez a konkrét eset szerintem sem kirívó.
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 835
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2018.10.22. 22:55:19

Ki beszél itt Suárezről meg a többiről? :D Én csak azt mondom, hogy ebben a konkrét esetben én nem látok semmilyen brutális aljasságot, elítélendő gusztustalanságot. A focisták továbbra sem rózsaszín Barbie babák, akiknek 0/24-ben példát kell mutatniuk. Ez az, amit demagógnak (és emellett álszentnek) tartok. Feltételezem, hogy nektek is volt már rossz napotok életetekben, mikor nehezen kezeltétek az ártalmatlan odaszólásokat például. Emellett minden közösségben vannak kisebb-nagyobb surlódások, a tesztoszterontól túlfűtött futballban meg aztán pláne. Fociztam eleget kispályás csapatban a megyei bajnokságban, és mi például egy-egy vereség után nem a labdát vágtuk egymáshoz. :D Viszont a következő alkalommal minden el volt felejtve, és teljesen normálisan álltunk egymáshoz. Ezek mind hozzájárulnak egy csapat mint közösség fejlődéséhez, sőt ezek járulhatnak csak hozzá igazán. De persze sok köze már ezeknek a soroknak sincs Ramos esetéhez. Röviden, Ti zsigerből utáljátok őt, és ez egy újabb remek alkalom h beleálljatok.

Az meg a másik, hogy pl. Nero itt felhozta Ibrát meg Gattusót. Mindkettejükről jut eszembe bőven olyan megnyilvánulás, akár pályán, akár pályán kívül, ami távolról sem fér bele a sportemberi becsületkódexbe. De azt soha a büdös életemben nem láttam, hogy bárki, bárhol patkányozta volna őket.
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.22. 22:30:31

Nero. írta:Részemről nincs gyűlölet Ramos iránt de ez egy elképesztően felesleges és gusztustalan megmozdulás volt. Próbálna meg egy ilyet Ibrahimoviccal vagy Gattusoval, igazi barom.

Komoly problémák vannak a Realnal mióta CR távozott
Ugyan, ne legyél demagóg. Csak belemagyarázod. Az a baj, hogy hiszel a saját szemednek, pedig tudhatnád, hogy rá utaznak. Meg különben is, csak férfias.

Én sem misztifikálom túl, van bőven nálunk is olyan játékos, aki legalább ennyire utálnivaló. Mindenesetre azért várom az első olyan megmozdulását, amibe nem lesz "demagóg belelátni" azt ami épp történik a szemünk előtt. Ahogy nem demagóg érdekes módon Diego Costánál, Suareznél, és még sorolhatnék pár nevet. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése