Barça vs. Real - El Clásico

Foci a Barçán kívül
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.30. 12:10:27

A keretükhöz visszatérve még annyit, hogy a kettős terhelést már tavaly sem bírták. 2 éve, mikor megcsinálták a bajnoki duplát, még ott volt James és Morata, akik becserélve nem egyszer hozták nekik a meccset. Tavaly már nem voltak, de most nyáron még Kovacic is elment, meg a keződőből CR. A fiatal spanyolok, akikről azt hitték, hogy megoldják (legalább részben) a pótlásukat, pedig egyelőre nagyon nem tudják megugorni a szintet.

Nekem egyébként tök szimpatikus, hogy Perez most a mérhetetlen költekezés helyett a fiatal hazai játékosokhoz nyúlt, sokszor hiányoltam tőlünk is ezt a vonalat, de most már utólag örülök, hogy nem mi próbálkoztunk vele, mert nagyon nem jött be. Bár ki tudja hosszútávon mi lesz, de most nagyon nem gondolnám, hogy bármelyikből meghatározó játékos lehetne Madridban, sőt szerint LV vagy Asensio kiegészítőnek is kevés lesz. Sem tudásban, sem mentalitásban nem olyanok ezek a játékosok, mint a korábbi spanyol aranygeneráció. :roll:


Lopeteguinak pedig szurkolni fogok, hogy a következő csapatánál összejöjjenek a dolgok, nem akart ő rossz dolgokat csinálni a Reallal, még ha csúnyán bele is bukott, jobb edzőnek gondolom, mint amit ezek az eredmények mutatnak. Rosszkor rossz helyen tipikus esete.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.30. 11:16:35

Csak is Puyol
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.10.30. 09:53:12

az nso amugy bedobta roberto martinez nevét is.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Argyelus
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2004.10.12. 07:26:07

2018.10.30. 08:06:53

Azt azért látni kell, hogy CR azért sok meccset a jelenlétével és a hatékonyságával oldott meg (50 gólból, ez 20-25 legalább). Amúgy meg mitől lennének motiváltak, elment az egyik legjobb játékos--edző Zidane (akire felnéztek), jött Lopetegui, akire nem. Ramos, Modric, Varane, Marcelo, Benzema, Kroos mitől lenne motivált? Vagy lásd Casemiro, Zidane megtalálta a neki való 10x10 méteres helyet, ahol jól szűrt, ez most arrébb ment, és nem is játszik jól. Az emberhez kell a taktikát alkalmzni. (ez volt Messivel is, amikor Suarez jött, Suarez jobb szélen Messi középen, aztán cseréltek és működött a dolog:))
De a fentiek legyenek a Madrid bajai, és remélem sokáig:) Ha leszakdunk, akkor a BLre mennek rá megint.
jobban aggódom, hogy a Atleti idén is mákolja az 1 gólos meccseket...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.30. 06:00:27

LG írta: Tavaly ősszel sem sokan gondolák, hogy tavasszal újra behúzzák a BL-t. Ne temessük őket. CR hiánya kétségtelen, de azért így is jóval több van ebben a keretben, Ramos, Kroos, Modric és többiek nem felejtettek el focizni, csak most nagyon nem megy nekik, de láttunk ilyen időszakot más csapat életében is, és ezek nem tartanak örökké. Jólakottság, morális válság? Ha egy jó edzővel belenyúlnak a tutiba, ezt is lehet kezelni.
Szerintem nem Cr hiánya a legnagyobb baj. Persze,évi 50 gól elment,meg az az ember aki a bajnokikon is lőtt gólt,még akkor is mikor egyébkét borzalmas meccset játszott. A védelmükkel is hatalmas gond van,Ramos és Varane már tavaly is formán kívül játszottak,értelmes cseréjük meg nincs,Nacho és Vallejo lenne,de előbbi jobbhátvéd,meg balhátvéd is,utóbbi meg elég sérülékeny. Marcelo az ő Dani Alvesük,sokat ad nekik támadásban,de legalább annyit (ha nem többet) veszítenek azzal,hogy jönnek a gólok arról az oldalról. A kp is gyengült szerintem,elment Kovacic,ő volt az akit bátran lehetett volna játszatni most Modric helyett,aki szintén nem találja magát,meg ő is baromi fáradt,Rakiticcel együtt rájuk fért volna még vagy 3 hét pihenő. Az elől lévőkről inkább nem írok sokat,de az tény hogy ezekkel az emberekkel nem fognak tudni kupákért harcolni,mert bár mindenki tudja hogy ha bl-t nem nyernek pár évig nincs gond,de a bajnokságban nagyon szeretnének lenyomni minket,és erre Benzema,meg a cserék kevesek.
Solarit nem ismerem,annyiból biztos jó,hogy ő ki fogja próbálni Viniciust,aztán hogy meddig mard az kérdés. De szerintem ebben a szezonban nagy feltámadás nem lesz tőlük,a bl indulás biztos meglesz,a király kupára meg akár rá is mehetnek.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2018.10.29. 23:29:53

Hát fogalmam sincs hogy kit lehetne náluk a padra ültetni.
Nem tudom mi belőle az igazság hogy a játékosok fúrták meg Conte szerződtetését élükön Ramossal.Ha ez igaz akkor tényleg a farok csóválja a kutyát madridban. =D> =D> =D> =D> =D>
Hogy Solari meddig lesz a padon? Ezt szerintem senki sem tudja,nagy név aki szabad lenne nincs,Zidane szerintem akkor se menne vissza ha arannyal fizetnének neki.
De minél tovább tart a madrid válsága nekünk annál jobb. :D :D :D :D :D
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.10.29. 23:15:14

Fogalmam sincs, hogy ki lenne a legjobb választás, de mindenképpen olyan kell nekik, akinek tekintélye van, és felnéznek rá!

Szerintem, egyedül Zidane tudta kordában tartani, az iszonyat elszállt arcokat.
Ahogy odakerült Lopi, az Isco, Assensio, Lukász Vászkez triónak akkora arca lett, hogy csodálom, hogy beférnek a bernabéuba...csak nem értem, hogy mire fel...!

Mindenesetre, a kis spanyol túlértékelt játékosoknak, most megvolt a lehetőségük, nem tudtak élni vele, irány vissza padozni...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.29. 23:13:09

Sinya22 írta:Várható volt. Állítólag Conte és a klub között nem sikerült a megegyezés,szerintem Mourinho alapból kacsa volt,kíváncsi vagyok kit hoznak. Bár ezzel a kerettel mindegy is,ide 1-2 játékos kevés.
Tavaly ősszel sem sokan gondolák, hogy tavasszal újra behúzzák a BL-t. Ne temessük őket. CR hiánya kétségtelen, de azért így is jóval több van ebben a keretben, Ramos, Kroos, Modric és többiek nem felejtettek el focizni, csak most nagyon nem megy nekik, de láttunk ilyen időszakot más csapat életében is, és ezek nem tartanak örökké. Jólakottság, morális válság? Ha egy jó edzővel belenyúlnak a tutiba, ezt is lehet kezelni.

Remélem minél tovább kitart a msotani válaságuk, de nem írnám le őket. Kapnak egy olyan sorsolást a BL-ben, mint 2016-ban, a döntőben megy egy meccsen bármi lehet, főleg, hogy ők a Real Madrid. A bajnokság sem dőlt még el, 2016-ban tavasszal 11 pontot hoztak rajtunk, most csak 7 az előny. Ezért írtam Valverde topicjában, hogy szép, hogy megvertük a Sevillát és gáláztunk a Real ellen, de kicsik elleni botlásokat is be kell fejezni, különben a végén mennek a levesbe ezek a szép sikerek.
Egyébként is Conte egy ordítozó suttyó barom. Biztos Ő kell oda?
A barom kiváló munkát végzett a Chelseavel, amíg föl nem lázadtak a játékosok ellene, de olasz válogatottból is szvsz kihozta a maximumot, a juvés munkásságára sem lehet panasz. Szóval szerintem igen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.10.29. 23:18:25-kor.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2018.10.29. 22:33:38

Sinya22 írta:Várható volt. Állítólag Conte és a klub között nem sikerült a megegyezés,szerintem Mourinho alapból kacsa volt,kíváncsi vagyok kit hoznak. Bár ezzel a kerettel mindegy is,ide 1-2 játékos kevés.
Korábbi hirek alapján Courtois és Conte nem volt jóban. Gondolom biztos örül ha Ő jön edzőnek. Aztán Hazard sem volt kellemes kapcsolatban vele. A Real folyton pedzegeti hogy hozná, de ha Conte jön esélyes hogy azt is bukták. Nem hiszem hogy jó választás lenne Conte. Real nem buszozós csapat.

Egyébként is Conte egy ordítozó suttyó barom. Biztos Ő kell oda?
Csak is Puyol
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2018.10.29. 21:40:59

gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2018.10.29. 21:20:59

Nemár, nem kell az alaptalan gányolás :D
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.29. 21:17:03

Várható volt. Állítólag Conte és a klub között nem sikerült a megegyezés,szerintem Mourinho alapból kacsa volt,kíváncsi vagyok kit hoznak. Bár ezzel a kerettel mindegy is,ide 1-2 játékos kevés.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.10.29. 21:13:00

Lopeteguit menesztették, Solari vette át a helyét.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.10.29. 18:30:41

Nem mostani kep, paran tulgondoljak ezeket a sztorikat.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.10.29. 17:33:12

Biztos, h ez a kép most készült? Bár nem tartom egy nagyon gerinces fickónak, de nem hiszem, hogy ezt most a meccs miatt tette volna ki bárhová. Szerintem ez egy korábbi kép, a fia is kisebbnek tűnik.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.10.29. 14:07:11

LG írta:
Viszont magunktól se lennék elszállva, Rafinha pl elvolt elől, de az látszik, hogy nem tud pluszt adni, mégha hátrányt nem is jelent.
Ezzel egyet értek. Nagyon örülök, hogy sikerült egy újabb nagyarányú győzelem ellenük, de ha már a nagy győzelmeinkről van szó, nálam pl. az 5-0-nak sokkal nagyobb presztízse van, és nemcsak azért, mert akkor nem kaptunk gólt, hanem egy jóval erősebb Realt vertünk még igazi iskolajátékkal, most meg azért az elmúlt évek messze leggyengébb Realját vertük meg közel sem tökéletes játékkal.
Azért ne hasonlítsuk a két meccset össze. Ott magasan a világ legjobb középpályája volt nálunk, csúcs Xavival és Iniestával, a védelemben Puyollal, Rafinha helyett egy Pedro/Villa, plusz egy szintén kirobbanó formában lévő Messi. Ráadásul egy olyan csúcsra járatott stílusunk volt a megfelelő emberekkel, ami még új volt minden ellenfélnek és nem nagyon találtak rá ellenszert. Az a csapat akkoriban kérdés nélkül a világ legjobbja volt.
Az a Real is inkább nevekben volt erősebb, Mou pont akkor vette át őket és még egy normális játékrendszert se tudott kialakítani.

Szóval jól hangzik, hogy mennyire lejátszottuk őket, de az akkori helyzethez képest minden szempontból ég és föld a különbség.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.29. 00:42:47

Viszont magunktól se lennék elszállva, Rafinha pl elvolt elől, de az látszik, hogy nem tud pluszt adni, mégha hátrányt nem is jelent.
Ezzel egyet értek. Nagyon örülök, hogy sikerült egy újabb nagyarányú győzelem ellenük, de ha már a nagy győzelmeinkről van szó, nálam pl. az 5-0-nak sokkal nagyobb presztízse van, és nemcsak azért, mert akkor nem kaptunk gólt, hanem egy jóval erősebb Realt vertünk még igazi iskolajátékkal, most meg azért az elmúlt évek messze leggyengébb Realját vertük meg közel sem tökéletes játékkal.

Persze így is szép a dolog, de még van ebbe a csapatba több is. Pl. tavasszal Messivel, a már beépült Dembelével és lényegesen jobb Coutinhoval remélem a saját stadionjukban is megkapják a már szokásosnak mondható gombócadagjukat. :) Remélem tanultunk 15/16-ból, és bármekkora előnyünk lesz, nem lötyögni megyünk...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.10.28. 22:41:18

Zozzy 5 írta:ezt a Madridot tényleg Zidane meg Ronci vitte, teljesen szétestek nélkülük. na meg Modric hulla a VB óta, van egy edzőjük, aki igazából soha semmi durvát nem tett le az asztalra, meg egyedül arra a posztra igazoltak, ahova bazira nem kellett volna...szóval szépen megcsinálták ezt maguknak. mi meg rendben vagyunk ma.
Volt egy évük, amikor minden befelé pattant, és azért tavaly is inkább már a BL-ben mentek mint a bajnokságban. És a BL is valahogy mindig jól jött ki, Juve elleni továbbjutás tavaly vagy a PSG ellen már az első meccs első félidejében csúnya lehetett volna, aztán minden szép és jó lett.

Viszont magunktól se lennék elszállva, Rafinha pl elvolt elől, de az látszik, hogy nem tud pluszt adni, mégha hátrányt nem is jelent.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.10.28. 22:34:48

0-3
2-6
5-0
0-4
0-3
5-1

...meg az apró :mrgreen: :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.28. 21:14:13

LG írta:Nem lesz könnyű dolga a madridi kiskirályokkal. Akkor lehet esélye, ha vezetőség szabad kezet ad neki, és mindenben kiállnak mellette.
Akkor sülhetne ez jól el szerintem, ha tudna is igazolni egyúttal játékosokat a csapatába, és eladnák azokat, akiktől már nem várnak sokat. Nem hiszem, hogy díjazni fogják a jóllakott kezdők, ha rárúgja az ajtót az öltözőre, hogy mától ő a főnök. De talán belátja ezt, és változtat a kezdeti stratégiáján.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.10.28. 21:04:14

Cestus írta:Conte menni Real a spanyolok szerint (AS, onda cero). Holnap már hivatalos lehet. Kíváncsi leszek.
Nem lesz könnyű dolga a madridi kiskirályokkal. Akkor lehet esélye, ha vezetőség szabad kezet ad neki, és mindenben kiállnak mellette.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.28. 20:51:28

Conte menni Real a spanyolok szerint (AS, onda cero). Holnap már hivatalos lehet. Kíváncsi leszek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
pydev
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.02.28. 11:32:57

2018.10.28. 20:23:56

Fenomeno írta:Amíg nincs elképzelés,koncepció,hajtó játékosok,addig minden mindegy.
Az alapoknál kell kezdeni,kell egy edző. Nem Conte,nem Mourinho.
A játékosok 80%-a rommányerte magát és nem tartom őket alkalmasnak egy újjáépülésre. Courtois,Ramos,Varane,Kroos,Carvajal. Itt kb meg is áll az érinthetetlenek sora nálam.
A keret megnyert mindent,olyat is,amit a játék,képességek alapján "nem lett volna szabad" talán. Volt az elmúlt években annyi mázli,annyi pozitív eredmény,hogy el tudom minden rossz érzés nélkül engedni ezt az évet és akár még kettőt. De ehhez látni kell,hogy merre van az arra. Kell egy irány,egy koncepció,egy edző és 2 zsák türelem. Célom az idényre: kell egy edző legkésőbb nyáron. 4be kell lenni a bajnokságban. bl-ben tisztes helytállás. kb legjobb 8. Játszatni kell a fiatalokat is,lehessen látni,hogy van-e értelme időt szánni rájuk.
A tavaly egy adott évközi percben egy Realos haveremmel sorba vettük a ki-mit tud játékban a két csapat játékosait, és akkor a Ramos, Marcelo, Asencio, Modric, Kroos, Kovacic, Isco, Bale, és ebben a strúktúrában Ronaldo magasra tette a lécet. Mostanra ebből csak a lélek esett ki.
Szerintem ez nem az edző, és nem is csak Ronci, hanem az a mód, ahogy lapátra lehet tenni valakit, legyen az Iker, Cunci, Zidane, érzik ezt ők is, a "jóllakottak", hogy csak addig értékek, amíg pénzszaguk van.
Megvásárolhatóak ők, csak immá' nem mindenáron. Nem minden bokorban terem egy Jürgen Klopp, ki tudja még helyrepofozni a fiúkat, azt nem látom a piacon.
A célodat meg abszolút teljesíthetőnek látom, BL 8, Liga 3, ennél több lesz, sajnos.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.10.28. 20:03:49

Na szep volt,latom Benzema alkotott megint nalunk.
658. felvonast lehozta.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Válasz küldése