Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.12.03. 16:49:03

hajnesz írta:Igen, csak Busquets, vagy Piqué sajnos-nem sajnos 70%-osan jobban teljesit, mint bármelyik olyan játékos, aki nem játszik. Tudom, nem lehet így mérni a dolgokat, de itt volt az esély a cseréknek, hogy bemutassák mire képesek, kb Cilessen volt az, akire azt azt mondom, hogy sajnálom, hogy ilyen keveset játszik. Vagy mondok mást: 3meccsen próbált meg Valverde rotálni, mindhárom pontvesztés lett. Nagyon nehéz ez, nem szabad egyszerre 1-2 játékosnál többet rotálni, mert az az eredmények kárára megy, viszont az se lehet, hogy a kezdő 11 sose játszik együtt, mert folyamatosan megy a rotálás.
Amit mondjuk Busquets vagy Rakitic lehoz mostanában Azt pl. SR is bőven lehozná. De ott van Vidal, aki vagy 10 percet kap vagy őt szedik le először, mikor mondjuk Rakitic már vállalhatatlan, amit csinál. Lenglet, Semedo, Vidal, Dembélé szintén megmutatták, hogy bőven lehet rájuk számítani. Sőt Arthur is félig-meddig csereként került oda. A többiek pedig olyan kevés játékpercet kaptak, hogy annyi idő alatt csoda lenne, ha valamit tudnának mutatni. Arthur is kezdetben pados volt, aztán mikor elkezdte kapni a perceket beverekedte magát a kezdőbe. Vidallal is hasonlóan volt, kivéve, hogy ő játszhat bárhogy nem fog 90 percet kapni. Lenglet is kb. 10 perccel állna, ha nem jön a sérülés és elég korrekt szintet hoz le, őt is simán be lehet venni a rotálásba. Semedo is kényszerből kapott több játékidőt, ha SR felépül megy vissza ő a kezdőbe. A többiek meg rohadt nagy kérdőjelek.
Csak ez a kezdő tizenegy folyamatosan együtt játszik és a 75. perc után kezd Valverde cserélni. Az meg hogy mondjuk legyen egy kis kreativitás nem meri betenni Cout a kp-ra, holtt szezon elején elég jól ment neki ott. Inkább a Busquets-Rakitic-Arthur trió agyba-főbe, mikor a vak is látja, hogy előre totál impotensek és stabilitást sem adnak.

De, hogy ON is legyen. Nagyon kíváncsi leszek, hány fiatalt mer majd játszatni. Chumit, Mirandát, Riquit mindenképp megnézném, de tudnék örülni egy Busquets-Vidal-Alena kp-nak is, hátha felteszi Denist majd szélsőnek.
Viszont jó lenne már belátni, hogy Malcomot a jobboson kell játszatni, mert amúgy használhatatlan.
Forca Barca!!!!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.12.03. 13:42:23

Visszavágó, itthon. Én is megnéznék valami yolo kezdőt :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.03. 13:35:26

Szerdán valami ilyesmit megnéznék:

Cillessen/MAtS - Semedo, Chumi, Verma/Lenglet, Miranda - Vidal, Alená, Denis - Malcom, Munir, Dembélé
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.02. 13:46:52

Kovbal88 írta:
Én most csak azokra a játékokra gondoltam, akik képesek jó teljesítményre és mégse játszanak,
Vermaelen, Dembele, Vidal, Munír, vagy pl Legnet is játszana, ha Umtiti egészséges lenne és azért 5-10 perceknél több járna nekik. A többiek akik még ennyit se kapnak, azok se azért vannak a csapatban, hogy meglegyen a létszám a kispadon.
Régen az első félidőben eldöntöttük meccseket és lehetett cserélni, most meg tartjuk az egynullt jobb esettben
Ez szerintem nem az edző hibája, hogy csak az 1-0-t tartjuk. Nincs megtiltva a csapatnak, hogy döntsék el a meccset az első félidőben, ha meg még nyílt a meccs, akkor ne várjuk el az edzőtől, hogy kockáztasson egy esetleges pontvesztést egy rossz cserével.

Itt úgy érzem fernek, ha hozzáteszem, hogy nem vagyok biztos benne, hogy Valverde cserélne a félidőben, ha esetleg vezetnénk 4-0-ra. Nála a változtatás az a 70. perc környékén jön :lol:
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.02. 09:16:34

hajnesz írta:Igen, csak Busquets, vagy Piqué sajnos-nem sajnos 70%-osan jobban teljesit, mint bármelyik olyan játékos, aki nem játszik. Tudom, nem lehet így mérni a dolgokat, de itt volt az esély a cseréknek, hogy bemutassák mire képesek, kb Cilessen volt az, akire azt azt mondom, hogy sajnálom, hogy ilyen keveset játszik. Vagy mondok mást: 3meccsen próbált meg Valverde rotálni, mindhárom pontvesztés lett. Nagyon nehéz ez, nem szabad egyszerre 1-2 játékosnál többet rotálni, mert az az eredmények kárára megy, viszont az se lehet, hogy a kezdő 11 sose játszik együtt, mert folyamatosan megy a rotálás.
Én most csak azokra a játékokra gondoltam, akik képesek jó teljesítményre és mégse játszanak,
Vermaelen, Dembele, Vidal, Munír, vagy pl Legnet is játszana, ha Umtiti egészséges lenne és azért 5-10 perceknél több járna nekik. A többiek akik még ennyit se kapnak, azok se azért vannak a csapatban, hogy meglegyen a létszám a kispadon.
Régen az első félidőben eldöntöttük meccseket és lehetett cserélni, most meg tartjuk az egynullt jobb esettben
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.01. 22:08:10

Igen, csak Busquets, vagy Piqué sajnos-nem sajnos 70%-osan jobban teljesit, mint bármelyik olyan játékos, aki nem játszik. Tudom, nem lehet így mérni a dolgokat, de itt volt az esély a cseréknek, hogy bemutassák mire képesek, kb Cilessen volt az, akire azt azt mondom, hogy sajnálom, hogy ilyen keveset játszik. Vagy mondok mást: 3meccsen próbált meg Valverde rotálni, mindhárom pontvesztés lett. Nagyon nehéz ez, nem szabad egyszerre 1-2 játékosnál többet rotálni, mert az az eredmények kárára megy, viszont az se lehet, hogy a kezdő 11 sose játszik együtt, mert folyamatosan megy a rotálás.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.01. 19:25:02

barlacy írta:Nyögvenyelősen húztuk be a meccset.Az összeszokottság teljes hiánya , a rengeteg rossz passz a lehetőségek elpuskázása ez volt a jellemző. Nem értem Munírral mit akarunk?Ez a Malcom nagyon akart, de nem mindig sikerültek a dolgai...Denisen látszott a meccshiány,a partnernélküliség.Elégedett voltam Vidallal, Alenyával a kettő belső védőnkkel,Langelettel.
Jó, hogy sérülés nélkül megúsztuk a 3.osztályos kirándulást...
Nem láttam a meccset, de meg tudom érteni, hogy miért nem megy a játék. Pl Valverdénél csapatba kerülni, ha nem vagy a kezdő 11 tagja szinte lehetetlen.
Megszakadhatsz az edzésen akkor sincs semmi esély, pedig nem hiszem el, hogy egy Busquets, Pique akkora edzésmunkát végezne, vagy ne lenne egy-egy olyan meccsük, amire azt lehetne mondani, hogy srácok ide ennél több kell, és mégis ott vannak, a csapatban minden egyes alkalomkor. Suarez szintúgy.
Azért nem lehet jó érzés elmész edzeni kiteszed a lelked, aztán látod hogy megint Suarez, Pique, Busquets kezd, pedig mondom rólunk nehéz elképzelni, hogy meghalnak edzésen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.01. 13:55:15

Rinku írta:Csak a szokásos round 32 idegenbeli kupameccsünk, a fél ifi és a teljes tarcsi full összeszokatlanul, fejetlen csirkeként keresik egymást a meccsen, )
Igen, kb. ennyi a lényeg. Nem akarok felmenteni senkit de ordított, hogy nem találják egymást a pályán, többek között ennek tudható be a sok labdaeladás. Denis még stadiont nem látott idén, mondjuk ennek ellenére nem kellett volna az egyik leggyengébbnek lennie.
Aki még meglepő volt az Miranda, de sajnos negatív értelemben. Az előszonban és a B-ben is jó teljesítményt rakott le, most meg katasztrófa volt. Szinte látszott, hogy remeg a lába, nemhogy a támadásokat nem segítette, a védelemben is folyamatosan megetették és a legalapabb labdakezelések sem jöttek be neki. Nem véletlen, hogy Dembélén és Malcomon folyamatosan 3 ember csücsült. Azt hittem Lenglet az ő helyére fog bejönni.
Malcomra visszatérve, nyilván nem ebből a meccsből kell kiindulni, de annak az embernek úgy tűnik égeti a jobb lábát a labda. Ez pedig nem a meccshiány. Még Messi is többet használja a jobbosát. Muszáj valamit kezdeni vele, mert így baromi kiszámítható és annyit pepecsel amíg átteszi a bal lábára, hogy 5 védő is odaér.

Ami pozitívum volt, az Vidal teljesítménye. Mindenhol ott volt, szerelt, jól játszotta meg a labdákat és egyedüliként felvállalta az ütközéseket. Az elején megijedtem, hogy fejberúgja a gyereket aki utánarúgott, szerencsére sikeerült kicsit fékeznie magát.
Alena szintén nagyon jól szállt be. Jól mozgatta a csapatot, benne volt talán egyedül fantázia. Mondjuk volt egy csúnya labaeladása amiből könnyen gólt kaphattunk volna.
Lenglet nekem is egyre jobban tetszik, kikupálódott e gyerek bátran lehet rá számítani. A Monchu-Cuenca páros szintén komoly pozitívum volt.

Kicsit féltem, hogy felvesszük a kesztyűt és mi is elkezdünk csontot darálni. Nem tudom, hogy a taktikához tartozott, de nagyon suttyók voltak. A bíró is kicsit gyámoltalan volt. Nem lehet büntetlenül ennyi és ilyen rúgdosást engedni.

A visszavágóra kíváncsi leszek, milyen csapattal állunk fel. Én valami hasonlóra számítok, de a padon ott lesznek a kezdők, ha valami esetleg rosszul jönne ki.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.01. 12:25:26

soadroli írta:nem úgy volt hogy ez 1 meccses lesz? le vagyok maradva :D
A 2019-20-as szezontól lesz egymeccses egy bizonyos szakaszig(negyeddöntő talán?), idén még nem, mert már rég eladták a közvetítési jogokat, és az időpontokat.
(ami szerintem jót is fog tenni a sorozatnak, izgalmasabb lesz,és a csapatoknak is, mert nem mindegy nekünk sem hogy december-január-februárban 4 összesen 6 vagy 3 meccset kell vívni)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.01. 12:19:12

soadroli írta:nem úgy volt hogy ez 1 meccses lesz? le vagyok maradva :D
Összekevered a szuperkupával,az valóban 1 meccs volt idén :D
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.11.01. 12:12:03

nem úgy volt hogy ez 1 meccses lesz? le vagyok maradva :D
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.11.01. 10:28:53

Csak a szokásos round 32 idegenbeli kupameccsünk, a fél ifi és a teljes tarcsi full összeszokatlanul, fejetlen csirkeként keresik egymást a meccsen, 1-3 gólos győzelem, vagy pár éve a Villanovense ellen egy 0:0, otthon meg átlag 5-8 gól beverünk és csók. Egy esetleges vereségtől is csak lentebb megy az ember vérnyomása, nem értem mit hergelik itt magukat páran, vagy miért vonnak le bármiből is következtetéseket. :)
Football, bloody hell. /SAF/
Geri777
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2016.09.22. 00:27:42

2018.11.01. 09:44:00

Ugyanezt a csapatot küldeném pályára a visszavágón is! (természetesen Samper helyett Alena)
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2018.11.01. 09:07:07

Nyögvenyelősen húztuk be a meccset.Az összeszokottság teljes hiánya , a rengeteg rossz passz a lehetőségek elpuskázása ez volt a jellemző. Nem értem Munírral mit akarunk?Ez a Malcom nagyon akart, de nem mindig sikerültek a dolgai...Denisen látszott a meccshiány,a partnernélküliség.Elégedett voltam Vidallal, Alenyával a kettő belső védőnkkel,Langelettel.
Jó, hogy sérülés nélkül megúsztuk a 3.osztályos kirándulást...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.10.31. 23:46:17

Elég gyász volt ez a meccs, de az EC és az októberi győzelmek után én úgy voltam vele, hogy belefér. Legalább a végén behúztuk.

Denis Suárezt meg már így szeretem, hogy az összes létező ajtó-ablak helyzetet kihagyja. A házat rá kellett volna tenni. :D
geridoss írta:Lenglet a mi Ramosunk!
Amúgy tényleg, hasonlítanak pár dologban. Én megkedveltem a gyereket, tökös védőnek tűnik, aki oda mer lépni, durvulni, ha kell. Ebből persze volt már gondunk is. A leigazolásakor valamiért egy átlag tejfölösszájúnak tűnt nekem, de azóta abszolút jó vételnek bizonyult. Lábbal eszméletlen jó, és a levegőben is komoly veszély.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2018.10.31. 23:34:37

Gondolkodtam ezen a Valverde Malcom barátságon.
Valverde előkészíti a Malcom Kluivert cserét. :twisted:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.31. 23:29:52

Pozitívum:
-nyertünk
-az alap csapat tudott pihenni
-Cilessen
-Vidal

Negatívum:
-Samper sérülése
-borzasztó játék
-Valverde elérte, hogy az utóbbi évek legrosszabb cseresora díjat behúzzuk, néhány játékos teljesen kioltásával

Denis kb. a 75. percig ismerkedett a labdával, Malcom szerintem EV lányát döngetheti, vagy nem tudom mi ez az óriási ellenszenv iránta. Nem játszott jól, na de ez ma nem csak rá vonatkozott.

Alena viszont nekem tetszett, voltak egészen szép megmozdulásai is. Lenglet a mi Ramosunk!
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Driftwood
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2017.12.24. 13:19:29

2018.10.31. 22:55:39

Egy csörgőlabda meccsen nem adnak el ennyi labdát mint ma a srácok ,élen Dembelével. :x
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.10.31. 22:22:47

Valverde azért nem szereti a 3 csatáros játékot, mert nem tud hozzá középpályát felépíteni. Most is 35 percig rémes volt, amit középen csináltak.
waazzee
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.02.16. 23:41:42

2018.10.31. 21:03:25

Ha itthon semelyik sportcsatorna nem közvetíti akkor miért van a Digisport feltüntetve a KÖVETKEZŐ MÉRKŐZÉS menüpontban?
Miért nem lehet lálykolni :) a hozzászólásokat?
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.10.31. 20:47:27

Neten marad ez is, ahogy a liga is.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.10.31. 18:54:35

Javítson ki valaki, de nekem rémlik olyasmi, hogy tavaly sem volt közvetítve az első forduló sehol, csak utána. Ez most jutott eszembe. Nagyon így rémlik.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2018.10.31. 17:17:33

Jogos. Sokat bosszankodtam, hogy a kupameccsek miért nem a Sport TV-n mennek. Most meg örülnék, ha csak a kupameccseket kellene online néznem.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.10.31. 17:13:06

Hogyne közvetítette volna,hát itt szidtuk Egri Viktort,mennyire bealudt a saját közvetítésén :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.10.31. 17:10:30

Tévedsz, a Digisport közvetítette tavalyig.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése