Offtopic

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.

Fogyasztasz valamilyen dohányterméket? :D

- Nem, soha nem próbáltam.
10
22%
- Próbáltam, de nem szoktam rá.
17
38%
- Füstölök, mint a gyárkémény
11
24%
- Alkalmanként rágyújtok
7
16%
 
Szavazatok száma: 45
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.02. 17:31:13

LG írta: Akkor tartsunk mindenhol jó kávéfőző embereket és jó kávépartnereket. Lehet, hogy a Barca is ezért igazolta le anno Douglast, most meg Malcom a kávésember. Na az abszurd, hogy ilyenekre van pénz, és kutatást is csinálnak rá, gondolom szintén nem kevés pénzből.
Biztos emlékszel még Pinto-ra aki egy totál alsó középszer kapus volt, képességei alapján egy ilyen kaliberű csapathoz köze sem lehetett volna, mégis itt töltött 6 évet, többek között azért is mert mindenki imádta.

Nem arról van szó hogy van egy ember aki csak ül mosolyog és ha valaki kávézni akar akkor ugrik, hanem arról, hogy bár gyengébb minőségű munkát végez mint a társai, és lehetséges hogy képességei alapján nem lenne abban a közösségben helye, mégis a csapatra gyakorolt hatása( jó kávét főz, ő szervezi a céges bulikat, mindenki megdumálhatja vele minden nyűgét, mindig beindítja a mosogatógépet és ezért nincs belőle vita ) bőven ellensúlyoza ezt. Ebből egy kívülállónak simán az jön le hogy "Mit keres ott a Feri ennyi pénzért? Hát semmit nem csinál he.", aztán könnyen lehet hogy ő tartja össze az egókat akik elvégzik a munkát.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.02. 17:16:29

Az informatikában több kutatást is csináltak arról, hogy milyen összetételű fejlesztő csapatok a legproduktívabbak, és az lett az eredménye hogy a vegyes összetételűek jobban működnek mint azok ahol a legjobb, legokosabbak voltak. Azokban a csapatokban az egyik ember pl olyan volt aki mindamellett hogy fejlesztett, de gyengébb képességű volt mint a többiek, ellenben nagyon jó kávét főzött, és ha valaki ki akart menni vele kávézni megbeszélni a dolgokat, akkor ő mindig szívesen ment. Ez jelentősen javította a hangulatot, és a többiek jobban dolgoztak tőle.
Akkor tartsunk mindenhol jó kávéfőző embereket és jó kávépartnereket. Lehet, hogy a Barca is ezért igazolta le anno Douglast, most meg Malcom a kávésember. Na az abszurd, hogy ilyenekre van pénz, és kutatást is csinálnak rá, gondolom szintén nem kevés pénzből.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.02. 17:13:17

optimus írta: Az informatikában több kutatást is csináltak arról, hogy milyen összetételű fejlesztő csapatok a legproduktívabbak, és az lett az eredménye hogy a vegyes összetételűek jobban működnek mint azok ahol a legjobb, legokosabbak voltak. Azokban a csapatokban az egyik ember pl olyan volt aki mindamellett hogy fejlesztett, de gyengébb képességű volt mint a többiek, ellenben nagyon jó kávét főzött, és ha valaki ki akart menni vele kávézni megbeszélni a dolgokat, akkor ő mindig szívesen ment. Ez jelentősen javította a hangulatot, és a többiek jobban dolgoztak tőle.

Nyilván nem biztos hogy ez történt, csupán abba is bele kell gondolni, hogy nem véletlen van ő ott ahol. Lehet hogy apu pénzeli és rakta be oda ahol épp van, na bumm mindig voltak ilyenek és mindig lesznek is, de ilyenek miatt nem érdemes idegesnek lenni, nekem is van ilyen ismerősöm, nem annyira móka mint amilyennek tűnik>
Nem idegesít fel, engem abszolút hideg hagy. Ezt csak arra írtam, hogy egy tanár azért ennél lényegesen több és felelősségteljesebb, ráadásul hasznosabb munkát végez jóval kevesebb fizetésért. Nem a 200 ezer Ft sok itt a történetben, hanem a 140 brutálisan kevés.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.02. 17:04:53

nyaron van 3 honap fizetett piheno.
Inkább oszd el kettővel... :)
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.02. 16:46:25

csababarca írta: Ha szerinted ennyi a tanár munkája akkor sajnálom, ez a társadalmi beidegződés is “segíti” hogy teljesen le van nézve ez a hivatás. De amúgy létezik a jelenség, de ez is a bérezésve vezethető vissza,mire legyen motivált a tanár? Pluszpénzek nincsenek, túlóra rengeteg van de túlórapénz nincs.

Mint mondtam inkább dolgozok ennyiért és csinálom amit szeretek mint üljek egy irodában és segget nyaljak.
De ettől még elvárhatom hogy javuljon a helyzet, vagy legalább is reménykedjek.

Elte meg pázmányról vannak, bár nem értem ez miért számít.
Nyilván nem ennyi egy tanár munkája, oda is írtam hogy az egy nagyon erős sarkítás, mindenki munkáját le lehet butítani így, az informatikus pl "csak ül a gép előtt és nyomkodja a gombokat".

A diploma honnan van-t meg azért kérdeztem meg mert hozzá tetted hogy 3 diplomával ennyi az annyi, a diplomák száma meg nem jelent semmit. Főleg manapság amikor az ótvar főiskolák és a büfészakok virágzanak, és tényleg mindenki 3as átlag felett már elmegy főiskolára.
geridoss írta: Ezt szerintem gondold át.. Ismerek olyat, aki irodában dolgozik, konkrétan semmit nem csinál, havi 200ért. A semmi alatt értsd azt, hogy semmit. A kávéfőzésen és a passziánszon kívül. És ez nem az ő hibája. Egyszerűen ez a "munkaköre".
Az informatikában több kutatást is csináltak arról, hogy milyen összetételű fejlesztő csapatok a legproduktívabbak, és az lett az eredménye hogy a vegyes összetételűek jobban működnek mint azok ahol a legjobb, legokosabbak voltak. Azokban a csapatokban az egyik ember pl olyan volt aki mindamellett hogy fejlesztett, de gyengébb képességű volt mint a többiek, ellenben nagyon jó kávét főzött, és ha valaki ki akart menni vele kávézni megbeszélni a dolgokat, akkor ő mindig szívesen ment. Ez jelentősen javította a hangulatot, és a többiek jobban dolgoztak tőle.

Nyilván nem biztos hogy ez történt, csupán abba is bele kell gondolni, hogy nem véletlen van ő ott ahol. Lehet hogy apu pénzeli és rakta be oda ahol épp van, na bumm mindig voltak ilyenek és mindig lesznek is, de ilyenek miatt nem érdemes idegesnek lenni, nekem is van ilyen ismerősöm, nem annyira móka mint amilyennek tűnik>
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.11.02. 16:27:49

Rengeteg olyan barátom és ismerősöm van, aki nem illik a 8 általánosos illetve a nyugdíjas bözsinéni utalványos kategóriába sem. A 80 százaléka a Fideszre szavazott. Különböző okok miatt, de mégis Orbánékat tartják a legjobb választásnak, ahogy a családom és Én is. Pedig egyik sem haverja senkinek.

Továbbá szerintem részben igaza van Nero-nak. Ha az ember mindent megtesz azért, hogy legyen egy jobb munkája, akkor kevés esetben van olyan, hogy nem tudja megvalósítani a céját. Van ismerősöm, aki 23 éves korára havi nettó 1 milliót visz haza, olyan is aki 24 évesen 5-600 ezreket úgy, hogy azt csinálja amit szeret és nincs semmi kötöttsége, de 20 éves ismerősöm is van aki 400 nettót hazavisz egyetemi végzettség nélkül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 16:23:18

Nero akkora sületlenséget írtál a tanári állásról, hogy érdemben nem is reagálok rá, mert nem érdemes.
5 perc az a 15, nem mintha máshol nem lennének ilyenek...:D másfél órás ebéd meg kávészümetwk, “meetingek”....

Nem muszáj hozzászólni olyanhoz amiről halvány gőzöd nincs.

Én meg azt tartom abszurdnak hogy egy gány munkát végző “szakember” triplaannyit keres. Aki elvégzi tisztességgel, nem átverve a megrendelőt azzal semmi bajom nincs. Ez 10ből 1.

Amúgy jah, ne keressünk annyit, de akkor lehessen gimibe tanítani 2 év ingyenes okjval, ne 5és féléves egyetemi képzéssel, ahol gyakorlatodnál példátlan módon pénzt nem kereshetsz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.02. 16:19:37

En nem akartam egyik partot se bevedeni, en csak azt mondtam hogy itt kelet-Europaba, a balkanon korrupt politika van, esigazaboll teljesen mindgey melyik part volt van vagy lesz hatalmon, igazabol az en eletemet nem befolyasolja.

Nem Magyarorszag a vilag legjobb helye, de messze nem is olyan rossz. Van sok lehetoseg otthon, es a magyar utlevel szinte barmelyik nyugati orszagba jo munkat vallalni.

A tanari 140 ezerhez annyit, hogy en 140 ezerbol szoszerint ehen halnek otthon, de azert tegyuk hozza hogy egy olyan munkarol beszelgetunk ahol 45 percenkent van 15 perc szunet (mar az a tanar aki becsengetesre bent van a terembe), nem egy irtozatosan nehez melo, es nyaron van 3 honap fizetett piheno.
Elobb a rendorok, tuzoltok meg a mentosok fizeteset kell megemelni, aztan utana johetnek a pedagogusok.

En abszurdnak tartanam ha egy tanar annyit keresne mint egy komuves, burkolo, festo, villanyszerelo, gipszkartonos stb.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2018.11.02. 16:23:20-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.02. 16:05:21

Nem akarok elkezdeni személyeskedni, de sajnos látszik a Csabának adott reakciókon is az intelligencia...
Annyira jellemző az az érvelés, hogy "loptak amazok is!"
Loptak, de nem építették le a jogrendszert, nem raktak mindenhova csókos kádert, nem csinálták ki a fékeket, ellensúlyokat, nem tettek tönkre TUDATOSAN szektorokat, hogy azokat is a haverok kezére játsszák, nem csinálták ki az kritikus médiát, nem radikalizálták a "butákat", nem építették le tudatosan az oktatást ("a szakma számít!"), nem lázították az embereket olyan ellen, amit végül saját ízlésük szerint rosszabb formában vezettek be (vizitdíj, tandíj...), nem csináltak olyat, hogy a nagyvezír lánya egyetemen órát tarthatott, vmint elmehetett a hátszél miatt egy nemzetközi eseményre (az a divatbemutatós hülyeség...). Miattuk nem kellett 330 forintot adni egy euróért, nem lopták el emberek tízezreinek megtakarítását, nem tették TUDATOSAN tönkre az egészségügyet, hogy aztán minden csak a saját "szuperkórházaikban" legyen elérhető ( most ugye pont az a cél, hogy a fizetős szolgáltatások csak magánkórházakban legyenek...). Abban az időben nem kaptunk ennyi EU-S támogatást, amivel fel lehetett volna készülni a következő válságra, ha azt úgy költötték volna el, amire szánta az EU. Olyan sem volt, hogy a nagyvezír sógora benyúlja a LED-esítést az országban, aztán, ahol ELIOS lámpák vannak, az annyira sötét, hogy látni se lehet... Nagybátyám lámpái ezerszer hatékonyabbak voltak, de esélye sem volt az ELIOS ellen az egyik városban (direkt nem mondom, melyikben...), pedig mérések tucatjai bizonyították, hogy mennyivel jobb lámpákat gyártott... Soha nem utált minket ennyire a "nyugat", az EU soha nem indított így támadást egy kormányzópárt ellen, mint most teszik, de biztos ők a hibásak, meg megvette őket Soros...
Soroljam még?
Ennyire korrupt nem volt az ország, mióta én élek...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 15:38:14

optimus írta: Azért na, amikor elmentél pedagógusnak pontosan tudtad milyen fizetésre számíthatsz, ezek után azért sírni hogy egy másik állásban többet keresnek elég erős. Pláne hogy nemtudom mi alapján lesz egy irodai munkás "iq negatív", de ha már lebutítjuk a másik munkáját, akkor szerintem "a hatodikos törikönyvet felolvasni" sem a világ legnehezebb munkáinak egyike.

Arra viszont tényleg nagyon kíváncsi lennék hogy, az a 3 diploma milyen diploma melyik intézményekből. Mert egy ZsigmondKirály vagy GáborDénes-en elvégzett szociológia szakos diploma esetében szerintem ha egy A4-es lapra felírod filctollal hogy "okso wok" többre mész.
Tudtam, és?
Attól még ezt akarom csinálni. De nem biztos hogy éhbérért, mert közben minden ár az egekben lassan, nyugati áraink vannak, vagy magasabbak, fizuk meg a béka feneke alatt.

Jah amúgy félreértettél, én nem sajnálom az aldi pénztárostól sem a 200ezret,de nem tartom fairnek, hogy egy pedagógus a legrosszabbul kereső a munkanélküli után.
Ez egy vicc.

Ha szerinted ennyi a tanár munkája akkor sajnálom, ez a társadalmi beidegződés is “segíti” hogy teljesen le van nézve ez a hivatás. De amúgy létezik a jelenség, de ez is a bérezésve vezethető vissza,mire legyen motivált a tanár? Pluszpénzek nincsenek, túlóra rengeteg van de túlórapénz nincs.

Mint mondtam inkább dolgozok ennyiért és csinálom amit szeretek mint üljek egy irodában és segget nyaljak.
De ettől még elvárhatom hogy javuljon a helyzet, vagy legalább is reménykedjek.

Elte meg pázmányról vannak, bár nem értem ez miért számít.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.02. 15:23:04

optimus írta: Azért na, amikor elmentél pedagógusnak pontosan tudtad milyen fizetésre számíthatsz, ezek után azért sírni hogy egy másik állásban többet keresnek elég erős. Pláne hogy nemtudom mi alapján lesz egy irodai munkás "iq negatív", de ha már lebutítjuk a másik munkáját, akkor szerintem "a hatodikos törikönyvet felolvasni" sem a világ legnehezebb munkáinak egyike.
Ezt szerintem gondold át.. Ismerek olyat, aki irodában dolgozik, konkrétan semmit nem csinál, havi 200ért. A semmi alatt értsd azt, hogy semmit. A kávéfőzésen és a passziánszon kívül. És ez nem az ő hibája. Egyszerűen ez a "munkaköre".

Egy tanár munkája meg úgy gondolom nem abból áll, hogy felolvas egy törikönyvet. És ha senki se menne tanárnak, mert kevés a pénz, akkor ki fogja tanítani a gyerekeidet, az unokáidat?

Más. Itt Svájcban hallottam a minap egy érdekes történetet. Apum Zürich mellett dolgozik egy építőipari cégnél. Elég jó hírű cég, sok munkájuk van, sok alkalmazottal egész országszerte. Apum lakhelyén egy nagy beruházás valósul meg épp, 3 nagy háztömbből áll a lakópark, és azt újítják fel kívül belül. Ez a cég székhelyétől 10 perc séta kb, adná magát a szitu, hogy ez a cég megpályázza, megnyerje a tendert.

Mi történt valójában? A cég vezetője, ahol apa dolgozik, az építésvezető sógora. Ezért a vállalkozás meg sem pályázta a melót. Hogy miért? Összeférhetetlenség. Mivel ismerik egymást, nem nyerhetik meg a pályázatot, hiába az övéké lenne a legjobb, legolcsóbb, leggyorsabb. Egyszerűen az összeférhetetlenség miatt be sem adták. És nem svájciak. Mind a kettő albán. Magyarországon hol van ilyen? Ott inkább feltétel az, hogy sógor, koma, szomszéd legyen az illető, máskülönben szóba sem állnak veled. Mikor érjük mi el ezt a szintet....
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21115
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.02. 15:16:59

Én pl. írtam is, hogy nem minden a fideszek hibája, sőt, ők csak kihasználják a rendszer gyengeségeit. Mélyebb problémák vannak itt, túlmutatnak a politikán, az egész magyar közgondolkodás úgy rohad, ahogy van, a Fidesz, Gyurcsányék, stb. csak ennek a termékei. De külföldön sem hinném, hogy sokkal jobb lenne a helyzet, annyi, hogy magasabb az életszínvonal, és az emberek nyugodtabbak. Még. De van baj ott is. Nézzük csak meg az európai politikai elitet. Vagy az amerikait. Normális társadalomban ilyenek nem lehetnének vezetők.

De visszatérve Magyarországra, itt egy kormányváltás kevés volna, vmi hatalmas, megrázó dolognak kéne történnie, ami alapjában rengeti meg az egész rendszert. Utána pedig legalább egy rövid ideig olyan vezetés, amely megalkuvás nélkül, ha kell tűzzel-vassal, de rendet rak az országban és az emberek fejében. Mert mondom, itt ez emberek mentalitással, gondolkozásával vannak hatalmas bajok. Ebben az országban gyakorlatilag elfogadott a korrupció, a bűnözés, a pénzügyi visszaélések, és ez bizony nem varázsütésre fog megváltozni, és nem is szép szóval, hanem drasztikus eszközökkel. :?
A témához részben kapcsolódik: Ki harcolna az országért? Nem mintha bármi is indokolná a qurmány háborús narratíváját,Vitya démonjai ellen meg gyógyszerrel kellene harcolni Ez a behívhatósági korhatár emelése kapcsán jutott eszembe. Én speciel nem
Attól függ. Ha tényleges veszély fenyegetné az országot, akkor gondolkodás nélkül jelentkeznék honvédnek. Ha valami tisztességtelen szándékú háborút indítana az ország vki ellen, abban nem vennék részt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára LG 2018.11.02. 15:26:40-kor.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2018.11.02. 15:13:11

csababarca írta: Ahol egy kezdő pedagógus 140ezret keres, mikor egy iq negatív irodista a dupláját, akkor had ne tapsoljak már. De majd olvasgatom a 10 parancsolatot, az úgy is megoldás erre is.
Azért na, amikor elmentél pedagógusnak pontosan tudtad milyen fizetésre számíthatsz, ezek után azért sírni hogy egy másik állásban többet keresnek elég erős. Pláne hogy nemtudom mi alapján lesz egy irodai munkás "iq negatív", de ha már lebutítjuk a másik munkáját, akkor szerintem "a hatodikos törikönyvet felolvasni" sem a világ legnehezebb munkáinak egyike.

Arra viszont tényleg nagyon kíváncsi lennék hogy, az a 3 diploma milyen diploma melyik intézményekből. Mert egy ZsigmondKirály vagy GáborDénes-en elvégzett szociológia szakos diploma esetében szerintem ha egy A4-es lapra felírod filctollal hogy "okso wok" többre mész.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1796
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.02. 15:09:39

A témához részben kapcsolódik: Ki harcolna az országért? Nem mintha bármi is indokolná a qurmány háborús narratíváját,Vitya démonjai ellen meg gyógyszerrel kellene harcolni :D Ez a behívhatósági korhatár emelése kapcsán jutott eszembe. Én speciel nem :)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.02. 14:56:48

Nero. írta:elsősorban saját magunkon múlik hogy mire visszük az életben. A politikával túl sokat nem érdemes foglalkozni mert csak negativ hangulatot kelt és ugyse tudjuk megváltoztatni.
1. Hiába van egy jó ötleted, ha ellehetetlenítenek, mert nem vagy a "család" tagja. Erre szerintem elég sokunk tud példát mondani a saját környezetéből.

2. Persze élheted úgy az életed, hogy magasról teszel az egészre, aztán majd ha elüt egy busz és nem lesz ki összevarrjon, akkor majd máshogy fogsz gondolkodni.

Vagy éppen pár nappal valamelyik hozzátartozód műtéte előtt kirúgják az orvost, aki az ország legjobb szívsebésze, csak hogy aktuális példát mondjak.
Stalkyard írta:.
1. Na jó, akkor nem lehet egy rossz szavunk se az utolsó munkanélküli naplopóra, mert csak más a véleménye meg az életfelfogása?
Nézd meg a videókat amiket mostanában meg a választásokkor belinkeltek.

2. Szerinted ki a felelős azért, hogy az elmebeteg Gyurcsány még szabadlábon van és mondhatja a baromságait a parlamentben? Melyik pár volt az, amelyik ontotta, hogy na mostaztán elszámoltatunk mindenkit, aztán viszik ezt tovább? Ennyivel több az Orbán, hogy van annyi esze, hogy nem löveti ki a népe szemét.
Korrupció persze mindig lesz, de ilyen pofátlanul, hogy a miniszterelnök szomszédja gyorsabban gazdagodik, mint a Zuckerberg még a Gyurcsányék se csinálták.

3. Tényleg a szoci rezsim a mérce?

4. Csak az nem talál munkát, aki nem akar? Persze lehet munkát találni, csak az emberek nagyrésze annyi pénzt nem keres meg, hogy egy albérletet ki tudjon venni. Ez a bőven nem rossz pénz? Hogy az emberek nem tudnak félretenni? Illetve aki mégis megpróbálná, az is kapja be, ki is nyírják a fundamenta-támogatást.

5. Ez a jó mentalitás. Nyeljünk le mindent, úgyse fogunk nyugati színvonalon élni...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 14:36:32

Az nem mentség a fidesznek hogy az mszp idején sem volt jobb a helyzet. Ez mi?
Ez nem érv.
Nem minden esetben saját magadon múlik. Vagy de és akkor meghasonulsz magaddal, és nem azt csinálod amit szeretnél, amiért tanultál hanem mást.

Ez a célja a fidesznek pont, úgyhogy azért sem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.11.02. 14:27:28

Az viszont tény, hogy az MSZP és Gyurcsány idején se voltak jobbak a viszonyok. 2006ban ennél durvább politikai botrányok és tüntetések voltak.
Legyünk őszinték, itt soha nem volt és soha nem is lesz Nyugati színvonal, mert ez egy kelet-európai ország.

A Fidesz minden kritikát megérdemel, egytől egyig bűnözők, de az ellenzék sem jobb semmivel, és senkinek nem duplázódott volna meg a fizetése Gyurcsánnyal vagy Vonával.

Az én hitvallásom: A körülmények olyanok amilyenek, lehetne jobb de lehetne sokkal rosszabb is, elsősorban saját magunkon múlik hogy mire visszük az életben. A politikával túl sokat nem érdemes foglalkozni mert csak negativ hangulatot kelt és ugyse tudjuk megváltoztatni.
Persze lehet hogy nekem innen a UKböl az anyagi biztonságba könnyen nagy a pofám, aztán ha otthon kéne élet-halál harcot vívni akkor más lenne a véleményem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.11.02. 13:23:43

Szerintem a fidesznyikes őrület a szégyenteljes tanácsköztársaság méltó utódja, csak ezek a neokonok sokkal hosszabb és mélyebb sebet ejtenek a magyar nemzet testén.
Egyébként a fideszre akár a szekta szót is lehetne alkalmazni, minden jellemzője igaz rá.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.02. 12:47:27

Az enyémet nem köthetnéd be...

Mert tépőzáras :D

Azért nem csoda, hogy annyi munkahely van. Az ált sulis, gimis és egyetemista osztálytársaim több, mint a fele már külföldön dolgozik, a fidesz rejtett erőforrásai pedig nem akarnak és nem is fognak, így sok-sok munkahely van.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 11:43:35

Mutass kettőt ;)

Hiába véded őket, az az ország ahol az egészségügyre és az oktatásra nem költenek eleget az halálra van ítélve. Lassan elrohad.
Ahol egy kezdő pedagógus 140ezret keres, mikor egy iq negatív irodista a dupláját, akkor had ne tapsoljak már. De majd olvasgatom a 10 parancsolatot, az úgy is megoldás erre is.

Egyébként meg van az a mondás, hogy akinek nem inge...
De választásokon is kibukott az a tény, hogy a fideszesek tömegbázisa a bözsiutalványos max 8 általánosos emberek, meg a nyuggerek, akiket beetettek hogy jön Ahmed és elrabolja őket és csak Viktor tudja megàllítani őket.

Amúgy a személyeskedést meg mellőzd, egy rossz szót nem mondtam rád, te meg itt csabikázol.
De várom az embereket akiknek a cipőjét nem köthetném be.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.02. 11:32:25

Felőlem mehet tovább a vita, de a személyeskedést inkább mellőzzük...
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.02. 11:20:24

Aha. Mert aki ellentétes véleményem van, es ellentétes politikai beállítottságú, mint ti, az suttyo. Es ti nevezitek magatokat értelmiségnek. A ti kezetekben lenne jo helyen az ország sorsa. Mindig is irigyeltem ezt a magabiztosságot, amivel képesek vagytok előadni, hogy mindenki idióta, es csak nektek lehet igazatok. En pl. sosem tudnék leidiotazni valakit, csak mert nem az a véleménye, mint a sajatom.

Gyurcsányék alatt biztos jobb volt élni. Ott is a pszichopata Orbán volt az, aki a tüntető tömeget lövette, es o mondta az oszodi beszédet is. Érdekes, ezek a dolgok akkor nem zavartak az EU-t, akit most hogy hogy nem iszonyúan érdekel szegény Magyarország es az itt elő emberek sorsa. Akkor nem volt terror es diktatúra itthon. :D :D

De hagyjuk Gyurcsányt, a választáson ota ill. mar az előtte levő egy-másfél évben ezerszer meghasonlott Simicska báb jobbik biztos ideális lenne egy országot vezetni. Egy olyan part, akiről lassan azt is nehéz eldönteni, hogy milyen politikai beállítottságú, es ahol az alapító tagok fele lelépett/ki lett túrva.

Es távolról sem azt mondom, hogy nem korrupt a Fidesz, es hogy nincsenek hibaik. De annyira senki nem lehet naiv, hogy volt sz elmúlt 15 évben, illetve lesz a következő 15 évben olyan kormány itthon, aki nem lesz az. A másik meg az, hogy aki szerint nem élünk minden szinten jobban, mint a korábbi szoci rezsim alatt, az nem mond igazat. Jelenleg itthon az nem talál munkát, aki nem akar, es bőven nem rossz pénzekért. Ja, hogy nem élünk nyugati színvonalon? Hat soha nem is fogunk, lehet itt bárki hatalmon, azt a ket világháború meg az itt sokak által agyonnyalt EU (trianon) elintézte nekünk egy örökkévalóságra.

De inkább nem folytatom, ezerszer megfogadtam hogy nem megyek bele politikai vitába itt. Azon gondolkozzal el csabika, hogy kiket is illetsz te bármilyen platformon suttyo jelzővel, mert elárulom, vannak köztük bőven olyanok is, akiknek a cipőjét is alig fuzhetnéd be.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 09:52:28

Nem is a következőre gondoltam, habem majd egyszer.
Azért csak felnyílnak a szemek egyszer. Lehet 30 év múlva mikor megpatkol, de valamikor el jön ez az idő.

Számomra az a szomorú, és ordítani tudnék, hogy a szüleim leéltek 30-35 évet a kommunizmusban, éltek kb 20 évet szabadon most meg a maradék idejüket ebben a mocsokban kell leélniük, abszurdisztánban. Csak mert a suttyókat meg nyuggereket 10ezerért meg egy csupor mézért megvásárolják.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.02. 09:38:16

Az a baj csababarca, hogy eléggé valószínűtlen, hogy ne nyerjenek választást. Azon sem csodálkozom ami idén történt, hogy csak fideszesek voltak a számláló résznél, hogy órákra leállt az egész, hogy a dagadt Németh Szilárd már az eredmény előtt élő adásban köszönte meg, hogy ismét rájuk szavaztak. 4 év múlva még több bidámbidám szavazó lesz, azon sem csodálkoznék ha nem csak kétharmad, hanem háromnegyedről beszélnénk.
Emellett a nyomorék, idióta, szánalmas ellenzék miatt sem lesz bukás. Ezzel nem azt mondom, hogy rosszabbul vezetnék az országot, mert nem, csak annyit, hogy mindegyiknek elég a mandátum és a semmire kapni a sok pénzt. Ugye teljesen elég lenne egy bal oldali párt.
Ultra Jobbikosként ebben a pillanatban a kutyákra szavaznék, mert az elmúlt négy évben ők tették a legtöbbet ellenzéki oldalon a repedezett beton befestésével, ami ugye gáz (mármint hogy ez a max). Voot Jobbikos emberek is kilépnek és csinálnak még egy pártot, mint annó a pszichopata Gyurcsány, ez is a kormánynak jó, minél több párt, annál jobban szétszóródik a szavazat.

Ez a lelövés meg ott van a videóban: ha Viktor parancsot ad, lelövi Sorost. Meg választás előtt hányan mondták fidesz oldalról, hogy Vonát kell lelőni. Vona és Volner kiválása óta nálam már nem létezik Jobbik, a DK Gyurcsán miatt ehy vicc, az mszp önmagában egy hatalmas vicc, a fidesz a korrupció mekkája, szégyen sajnos Magyarország.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.02. 09:19:00

Lógni fognak ezek, csak győzzük kivárni.
Orbán annyira mániákus hatalomvágyó, hogy ha teszem azt elbukna egy választást, akkor nem fogadná el, hanem fogná a rendőrséget, katonaságot, és bevenné magát a várba, prlanentbe, mert az az övé.
Utópisztikus de ezt simán kinézem.
Az emberen látszik hogy nincs tudatánál és egy felépített narnia világban él. Figyelni kell a gesztusait a beszédrinél, ahogy feláll a 160centijével a kissámlira amit odaraknak elé, majd két kézzel mereven kapszkodik a mikrofon állványba. Szánalmas fickó.


Ezek a tízparancsolatozó idióták meg a legalja, na náluk látszik hogy mennyibe nézik a magyarokat, a népüket. Semmibe. Totális agysejtpusztítás amit csinálnak.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése