Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.24. 19:44:28

Akkor ez 4-4-2 lesz. Nem is baj, EV úgyse tud mással eredményes lenni. Az más kérdés, hogy ez mennyire elfogadható egy Barcelonánál...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
csabimo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 946
Csatlakozott: 2006.01.13. 02:09:37
Tartózkodási hely: bonyhád

2018.11.24. 19:40:29

XI: Ter Stegen,Semedo, Pique, Umtiti, Alba, Arthur, Busi, Roberto, Messi, Suarez, Vidal..
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.24. 14:24:20

davi10 írta:
Alcantara írta:Én örülök, hogy a keretben van, remélem játszik is, mert felemelő a Spíleren hallgatni Méhes Krisztiánt, amikor "Malcolmozik". A Vajna csatornánál még nem volt egy ember, aki szólt volna neki.
Nem kötözködésből, nincs Spíler 2-m de nem Méhes Gáborra, vagy Matuz Krisztiánra gondolsz? :D
Inkább az utóbbura tippelnék, Méhes azért elég profi...

És az Inter ellen az M4-en is a csávó Malcolmozta folyamatosan.

Igazad van, összeraktam a két nevet! :lol: Méhes Gábor volt az, aki közvetített. Végig csapatta a Malcolmot.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.24. 13:49:25

Alcantara írta:Én örülök, hogy a keretben van, remélem játszik is, mert felemelő a Spíleren hallgatni Méhes Krisztiánt, amikor "Malcolmozik". A Vajna csatornánál még nem volt egy ember, aki szólt volna neki.
Nem kötözködésből, nincs Spíler 2-m de nem Méhes Gáborra, vagy Matuz Krisztiánra gondolsz? :D
Inkább az utóbbura tippelnék, Méhes azért elég profi...

És az Inter ellen az M4-en is a csávó Malcolmozta folyamatosan.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.24. 13:05:58

Én örülök, hogy a keretben van, remélem játszik is, mert felemelő a Spíleren hallgatni Méhes Krisztiánt, amikor "Malcolmozik". A Vajna csatornánál még nem volt egy ember, aki szólt volna neki.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.24. 11:22:56

Barca_10 írta:Malcom benne van a keretben vagy ez a szerencsetlen megint kihagyta?
Körülbelül 5 másodperc és 3 kattintás utána nézni, és akkor ezzel a minősíthetetlen stílusú beböfögéssel se kell emelned a fórum színvonalát.

http://lmgtfy.com/?q=barcelona+match+sq ... t+atletico" target="_blank

Szívesen.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.11.24. 10:42:28

Malcom benne van a keretben vagy ez a szerencsetlen megint kihagyta?
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.24. 09:56:36

vargazoli írta:Lehet, hogy már mindenki tudja, de ha nem: kegyet gyakorolt a Spíler 2 tv, és a mai Athletiko elleni meccset a Spíler 1 is fogja közvetíteni
=D>
Hogy oda ne rohanjak. Eddig meg le volt sz..va,hogy kb a lakosság egy negyede tudja nézni. Micsoda kegy.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
vargazoli
Jugador del Barça
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2010.09.28. 13:57:02

2018.11.24. 09:10:34

Lehet, hogy már mindenki tudja, de ha nem: kegyet gyakorolt a Spíler 2 tv, és a mai Athletiko elleni meccset a Spíler 1 is fogja közvetíteni
=D>
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.11.24. 08:10:59

A mai kezdőt elnézve, úgy látom csak a fórumon látják rosszul, hogy Sergi Roberto nem jobbhátvéd és sorra kapjuk róla a gólokat. Hány meccs fog még úgy eltelni, hogy valaki rájöjjön, nem ez a posztja ennek a gyereknek ellentétben a Semedo nevezetű játékosunkkal, aki ma megint nagyot fog alakítani a kispadon. Az egyik legstabilabb emberünk ott, abban a pozícióban.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.15. 17:27:57

drobika írta:Annyi kritikát fogalmazott meg itt mindenki Valverdével szemben,teljesen jogosan, hogy nehéz hozzátenni bármit is. Azt gondolom, hogy meneszteni kellene. Ez a csapat nem motivált vele. Nincs tűz,nincs vidámság ezekben a srácokban. Viszont van dűh (Vidal) sértődöttség ( Dembelé,Malcom), ami semmi jóra nem vezet. Az egész csapat játéka egyszerűen nincs kitalálva.
Ad-hoc meccsről meccsre. Rotáció nincs,érinthetetlenek vannak.200 millió ül a padon játék nélkül. Valverde nem tudja kezelni ezt a keretet.Addig kell elküldeni, amíg lehet.

Kérdés ki jöjjön helyette.Egy nagy motivátor! Aki képes versenyhelyzetet teremteni,nem fél a Messi spanok padoztatásától,és beépíti az új embereket. Felismeri,hogy Roberto nem jobbhátvéd,és ott Semedot játszatja.Felismeri,hogy Vidal alternatíva egy tök fáradt Busi és Rakéta mellett. Le meri cserélni Lajost ha teljesen formán kívül van. Másként nem fog menni:)
Vezetjük a tabellát, elsőként jutottunk tovább a BL-ből, 5-1 a Madrid ellen, ilyen eredményekkel, miért küldenének el?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.15. 08:27:40

Annyi kritikát fogalmazott meg itt mindenki Valverdével szemben,teljesen jogosan, hogy nehéz hozzátenni bármit is. Azt gondolom, hogy meneszteni kellene. Ez a csapat nem motivált vele. Nincs tűz,nincs vidámság ezekben a srácokban. Viszont van dűh (Vidal) sértődöttség ( Dembelé,Malcom), ami semmi jóra nem vezet. Az egész csapat játéka egyszerűen nincs kitalálva.
Ad-hoc meccsről meccsre. Rotáció nincs,érinthetetlenek vannak.200 millió ül a padon játék nélkül. Valverde nem tudja kezelni ezt a keretet.Addig kell elküldeni, amíg lehet.

Kérdés ki jöjjön helyette.Egy nagy motivátor! Aki képes versenyhelyzetet teremteni,nem fél a Messi spanok padoztatásától,és beépíti az új embereket. Felismeri,hogy Roberto nem jobbhátvéd,és ott Semedot játszatja.Felismeri,hogy Vidal alternatíva egy tök fáradt Busi és Rakéta mellett. Le meri cserélni Lajost ha teljesen formán kívül van. Másként nem fog menni:)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.11.14. 14:20:26

Én is leírtam már, hogy az edző és edzői stáb hibája ezekben a vereségekben, a formaingadozásban elvitethetetlen. EV nem az motivátor típus, pedig ide inkább az kellene nem egy taktikai "zseni". De mivel őt választották, ő meg ilyen, erről nem ő tehet.
Arról már sokkal inkább, hogy nem rotál, nem pihentet, hanem ugyanazokat játszatja. Ez két élő dolog...egyrészt akik mindig játszanak totál elkényelmesednek, hiszen teljesen mindegy milyen teljestményt tesznek le az asztalra, akkor is játszanak. Nyilván mint minden játékos, mindig játszani akar. De az edzői stábnak kell figyelnie, hogy ki fáradt, ki van kizsigerelve, kinek nem megy a játék, ki az aki nem kellőképpen motivált...Sajnos ők nézik, de nem látják. Másrészt a padon ülők is azt érezhetik, hogy ha megdöglik is az edzésen, vagy beugróként jó teljesítményt tesz le az asztalra, akkor sem kerül kezdőbe, még úgy sem, hogy nyilván ők is azt látják, hogy egy-két ember magához képest nagyon gyenge, és a nem túl acélos gépezetünkből is lefelé lóg ki.
Piquét sokan bántják. Jogosan, mert sok a hibája. De az hogy ő fent kalandozik csatárként ugyancsak edzői döntés, hiszen ha jól emlékszem már erről múltkor is beszélt EV. egy nyilatkozatában. Ráadásul ő és Lenglet van 2 hónapja, mert mindenki más sérült. Viszont Semedo és Vidal mellőzését nem igazán értem, és azt gondolom, hogy Malcom és Demb is több lehetőséget érdemelne.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.14. 13:47:44

Valverde legnagyobb problémája, hogy nem tudja kezelni a fáradt/jóllakott játékosokat, nem tudja feltüzelni őket.
Ilyen fejeket felesleges is kiküldeni egy ilyen bajnokira, mert lehet többet tennének le az asztalra a lelkes pados játékosok.
Szerintem meg az a legnagyobb hibája, hogy nem épít csapatot, játszik a tavalyi kezdő és kész, Dembele és a nyáron érkezők csak akkor kapnak lehetőséget, amikor nincs más. Sérülés eltiltás. Legnet is állítom egy meccsnél többet még nem játszott volna, ha nem sérült Umtiti.

Fiatal játékosaink meg nincsenek és hát ez lehet nem csak az edző hibája hanem a vezetésé, amit már annyit szidtam mióta ők vannak, hogy most nem szándékozom.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.14. 13:29:05

Ronal.10 írta:Érdemes megnézni az arcokat meccs előtt, sehol egy mosoly kb, mindenki kedvtelen legyünk túl rajta fejet vág, esetleg sértődött. Összes érthetetlen kikapásunk előtt ezeket az arcokat látni pedig most otthon voltunk. Soha nem felejtem Roma (3-0) ellen sípszó előtti arcokat.

Persze lehet hülyeség de nem volt itt rendbe valami hétvégén már a meccs előtt az 100

Igen, a fél csapat mentálisan/fizikailag teljesen ki van facsarva.
Kezdve azzal hogy a rekordmennyiségű percet eltöltött, VB-n döntőig játszó, 2-3 hosszabbítást végignyomó Rakiticet végkimerülésig nyomatja, mikor ott van a sikerre éhes, pihent Vidal, aki kiválóan pótolhatná a meccsek nagy részében.
Busi is nagyon messze van a csúcsformájától, mégsem képes padra tenni.
Valverde legnagyobb problémája, hogy nem tudja kezelni a fáradt/jóllakott játékosokat, nem tudja feltüzelni őket.
Ilyen fejeket felesleges is kiküldeni egy ilyen bajnokira, mert lehet többet tennének le az asztalra a lelkes pados játékosok.
Bl-ben még fel-fel pörögnek jelenleg, mert azt nem nyertek sorra az elmúlt években, cserébe hatalmas beégések után talán már bizonyítani akarnak.
Kérdés hogy ebből mi jut tavaszra, ha a fél csapat le van százalékolva, akkor még BL-ben sem várhatunk sok jót, mert fizikálisan és mentálisan 0 lesz a csapat, szóval Valverde így folytatja, hogy 0-24-ben a kezdőt nyomatja, akkor jó úton fog haladni afelé, hogy BL-t idén se nyerjenek.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2018.11.14. 13:11:42

Érdemes megnézni az arcokat meccs előtt, sehol egy mosoly kb, mindenki kedvtelen legyünk túl rajta fejet vág, esetleg sértődött. Összes érthetetlen kikapásunk előtt ezeket az arcokat látni pedig most otthon voltunk. Soha nem felejtem Roma (3-0) ellen sípszó előtti arcokat.

Persze lehet hülyeség de nem volt itt rendbe valami hétvégén már a meccs előtt az 100
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.13. 21:55:52

Szerintem kár beszélni más csapatkapitányokról, esélytelen, hogy mostaniaktól elveszik a szalagot. Egyébként én ebben nem látok problémát, Messinek a respektje maximálisan meg van hozzá, a társak irányítása, mozgatása viszont tényleg maradjon ter Stegenre. Egyébként ennek a kettőnek amúgy sem kell szerintem feltétlenül ugyanannak a személynek lennie.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.13. 10:47:24

Ha már Piqué:
http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ek-2668911" target="_blank
Jó pár játékosra ráférne a pihenés. Sajnos most egy olyan időszak volt, hogy kidőlt két KHV is. Remélem Umtiti Piquét fogja váltani. De EV-t ismerve Lenglet fog padozni.
Sajnos Pont ez a legnagyobb hiba EV-vel: Dembelével mer keménykedni, Piquével meg nem. Az meg egyenesen érthetetlen, hogy Busit és Rakétát miért nem pihenteti. Azért azt nem észre venni, hogy totál szét vannak már esve...
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 203
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2018.11.13. 09:46:06

Pár nappal a 3-4 után visszagondolva a történtekre olyan kép rajzolódott ki bennem(utólag)
hogy találkoztunk a Barca játékával Betis színekben.Úgy viselkedett csapatunk az ellennel szemben, mint velünk szoktak a csapatok...
A középpályás játék abszolút hiánya, Rakitic eltűnése,Busi észrevehetetlensége,Arthur halvány teljesítménye, Coutinho feltűnő hiánya -rányomta bélyegét a meccsre.Tetézte gondjainkat, hogy Pique elkalandozott, elfelejtett visszajönni,csakúgy mint a kp.tagjai . A gyors ellentámadások létszámfölényes helyzetet okoztak számos alkalommal T'Stegen kapujánál!
Lehet gyengén játszani egy csapatnak, lehet minden csapat életében helyzet, hogy nem sikerülnek a dolgok .DE. A dögfáradt Rakéta, a kimerült Busi,a gyengélkedő Arthur teljesítményét láthatta bárki.Mi nem vagyunk döntési helyzetben, hogy változtassunk,ám van ilyen szakember, aki tehetné.V.E.nagyon jó edző, ám lassan dönt.És gyakran későn.
Mi nem látjuk edzésen nap mint nap kedvenceinket,így csak a készet kapjuk a pályán. Látni kellene a frissesség hiányát,vagy a motiválatlanságot,a lehetséges belső ellentmondásokat. Valaki azt mondta, hogy a belső védők hiánya pótolható lenne a 2-ből. Lehet, hogy nem érnének föl egy jó formában levő Pique-vel de biztos jobban teljesítettek volna az enervált kedvetlen volt válogatott ikonunknál!
Kapusunk számlájára egy gól-írható. A 4 az a pályán levők sara.És most a tréner sem védhető!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.13. 07:41:51

Egyetértek azzal a véleménnyel,hogy Busi,Pique,Suarez Messi spanjai. Érinthetetlenek. Messi a földtörténet legjobb játékosa.Áldom az istent,hogy ha tv-n is de láthatom őt játszani. Amikor azt hiszem,hogy ennél nincs magasabb foci,még rátesz egy lapáttal. Persze most a törés miatti félelem mit vesz el majd belőle kérdés. De Messi nem csapatkapitány alkat szerintem sem. Stegennek kellene adni. Kapus,hűvös német,mint volt aki itt írta :) Ő jó volna csk-nak.
Atalanta
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2012.04.03. 23:00:27

2018.11.12. 20:54:42

Én is azt gondolom, hogy eljött annak az ideje, hogy Pique egy kicsit pihenjen. Elég gyenge a formája.
Busquets meg érinthetetlen, meg van 150 tilitoli passza ami 100%-os pontos, csak éppen mindenki lefutja, leütközi, ráadásul szarik az egészbe. Az egyik legfőbb gondnak őt látom.
A BL-t elfelejthetjük, egy PSG vagy Juventus előtt nem állunk meg, de az Atletico egy nagy értékmérő lesz. Ott eldől, hogy ez az idétlen edző rendezni tudja-e a sorokat.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21125
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.12. 17:24:07

Azért azt is hozzá kell tenni, hogy ha letámadást akarunk játszani, oda bőven kellene, hogy legyen munkabírása a középpályánknak. Mindig csak úton voltunk, sose értünk oda időben, hogy elvegyük tőlük a labdát. Az se segített túlságosan, hogy Messi újfent nem nagyon kapcsolódott be a letámadásban, ha meg nála volt a labda, rendesen lassította a játékot.
Busi Rakitic páros jelen helyzetben nem képes arra, hogy befussák az egész pályát.
Tavaly jobb helyzetben voltunk, mert visszaálltunk és átadtuk a teret sok esetben az ellenfélnek, ez a lötyögés meg megfelelt a középpályánknak,de a mostani játék, ahol párharcokat kellene nyerni, ez nem ízlik sem nekik, sem Robertonak, sem a védelem többi részének, mert folyamatosan lendületből hozzák ránk a labdát.
Tegnap átkapcsoltam a Cityre, olyan fura érzésem volt... Mintha ifi meccs után következett volna az első csapat meccse. Volt lendület, Fernandinho meg egy állat volt egész meccsen, felszántotta a pályát. Na, nekünk egy ilyen ember hiányzik. Vagy kettő. Náluk könnyen játszhat a 2 Silva középpályást, mikor tudják, hogy ott van mögöttük egy terminátor. Azt meg már csak plussz, hogy náluk a letámadás 11 emberrel zajlik, és mindenki kiveszi a részét a labdaszerzésből.
Amilyen játékost hiányolsz, Vidal pont olyan volt a Juveban és a Bayernban. A Cityvel meg csak óvatosan példálóznék, egyrészt a PL gyengébb, mint a La Liga, másrészt várjuk meg, mit csinálnak az első komolyabb ellenféllel...
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2018.11.12. 15:14:19

hajnesz írta:
Chino írta:
Az nem hiszem, hogy népharagot váltana ki, ha a hulla Rakitic helyett olykor Vidalt kezdeti vagy Robit néha parkolópályára teszi Semedo kárára. De még Busi minimális pihentetése miatt se harapnák le a fejét szerintem, nem egy nagy kockázat és nem is kell 5 kezdőt a padra vágni egyszerre, lehet folyamatosan forgatni a csapatot, de ebből sem látszik semmi.
Én arra gondolok, ha mondjuk 3 meccsre padra rakná a Busi,Rakitic, Roberto hármast, biztos nem lenne az öltöző kedvence a mester.

Alapbol ott a baj hogy az emlitett trio kiegeszulve Piquevel es Suarezzel valoszinuleg Messi nagy haverjai, igy az edzo nem teszi le oket a kispadra. Amiota Puyol es Xavi elmentek nalunk jatekosuralom van, persze nem latunk bele, mindez sajat velemeny.

A masik problema hogy nincs a csapatnak igazi kapitanya. Messi nem az az alkat, Pique es Busquets meg annyira sem. En TS-nek adnam oda, igazi huvos nemet aki le is tudja orditani a fejuket es elnezve a tarsak biztatasat a tegnapi hibaja utan valoszinuleg hallgatnanak is ra.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.12. 15:05:23

Chino írta:
Az nem hiszem, hogy népharagot váltana ki, ha a hulla Rakitic helyett olykor Vidalt kezdeti vagy Robit néha parkolópályára teszi Semedo kárára. De még Busi minimális pihentetése miatt se harapnák le a fejét szerintem, nem egy nagy kockázat és nem is kell 5 kezdőt a padra vágni egyszerre, lehet folyamatosan forgatni a csapatot, de ebből sem látszik semmi.
Én arra gondolok, ha mondjuk 3 meccsre padra rakná a Busi,Rakitic, Roberto hármast, biztos nem lenne az öltöző kedvence a mester.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.12. 15:01:10

hajnesz írta: Igen, ezzel egyetértek. Szerintem a legnagyobb bajunk jelenleg az, hogy nem merünk kockáztatni azzal, hogy pár régi őskövületet parkolópályára tegyünk. Hiába jönnek drágábbnál drágább játékosok, ha a régi sikerek kovácsait nem lehet padoztatni, esetleg elküldeni. S az a baj, hogy egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez csak az edző sara, edző legyen a talpán aki itt meg meri mozgatni az állóvizet, rögtön lenne lázadás...
Az nem hiszem, hogy népharagot váltana ki, ha a hulla Rakitic helyett olykor Vidalt kezdeti vagy Robit néha parkolópályára teszi Semedo kárára. De még Busi minimális pihentetése miatt se harapnák le a fejét szerintem, nem egy nagy kockázat és nem is kell 5 kezdőt a padra vágni egyszerre, lehet folyamatosan forgatni a csapatot, de ebből sem látszik semmi.
Forca Barca!!!!
Válasz küldése