Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 17:21:07

geridoss írta:
MatyiG írta: simán elképzelhetőnek tartom a triplázást is akár.
Jó neked, én jelenleg a bajnokságot sem látom tutira ilyen csapatszintű védelemmel.
Hát én sem tutira. :D De a Ligában az Atlético és a Real még mindig mögöttünk, a BL-ben pedig eddig elég jól muzsikáltunk. Nagyjából a City és a Juve az, akiknek nagyjából ugyanannyi esélye van jelenleg a BL-re. Persze sokszor nem az nyeri, aki ősszel jó. De ez már OFF.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.26. 15:43:22

MatyiG írta: simán elképzelhetőnek tartom a triplázást is akár.
Jó neked, én jelenleg a bajnokságot sem látom tutira ilyen csapatszintű védelemmel.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 15:38:43

Vidallal lehetne Paula szerepkörét pótolni, kicsit túlértékelt lett a brazil itt, nem volt akkora kunszt. Volt egy taktikai utasítása amit betartott.
Ja, nem így értettem. Pont erre gondoltam, hogy Paulával csak ezt lehetett játszani eredményesen, ő erre volt jó, másra nem. Most viszont Cou, Demb és Malcom van itt, akik többre lennének hivatottak a stabil játéknál, EV-nek ez meg már nem megy.

Bár én még várnék vele, simán elképzelhetőnek tartom a triplázást is akár.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.26. 15:30:16

MatyiG írta: Mondjuk ha ezt nézzük, nálunk élvezetesebb és eredményesebb focit az utóbbi másfél évben talán csak a City játszott, szóval nem széles a választék.
Vidallal lehetne Paula szerepkörét pótolni, kicsit túlértékelt lett a brazil itt, nem volt akkora kunszt. Volt egy taktikai utasítása amit betartott.
Be tudná más is.

Ez meg tök szubjektív, de pl szerintem nem igaz. Liverpool, Tham is élvezetes focit tolt, nem csak a city.
Bár kinek mi a szép, élvezetes ugye.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 15:24:22

Tavalyi játékkal szerintem idén is simán eredményesek lennénk, csak az meg nem tetszik a többségnek.
Ez az egyik, másik meg az, hogy ez a keret többre hivatott a stabilitásnál, mint amivel tavaly rendelkezett. Tavaly még belefért, mert egyrészt nem volt olyan mély, másrészt olyan erős a keret, mint most.

Paulinhóval lehetett tolni a tavalyi játékot, Coutinhóval, Dembélével és Malcommal viszont az nem megy már, én itt látom a problémát.
Ha ma látnád először ezt a csapatot mi olyat látnál ami miatt megtudnád kedvelni ezt a brigádot Messi zsenialitásán kívül?
Mondjuk ha ezt nézzük, nálunk élvezetesebb és eredményesebb focit az utóbbi másfél évben talán csak a City játszott, szóval nem széles a választék.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.26. 15:19:14

Azért fogalmazzunk úgy, hogy amit tavaly kihagytak a csapatok ellenünk, azt most berúgják.
Mindkettő verzió torz képet tud adni a játékunkról.

Tavaly sem éreztem meggyőzőnek a játékunkat, lásd fentebb.

Nehéz kérdés, szezon közben nem biztos érdemes kirakni, de lehet megpróbálnám, ha az lenne a trend, mint esdig ebben a szezonban, hogy 2-3 meccs után szenvedünk egy arcpirító vereséget.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.11.26. 15:17:32

MatyiG írta:Bőven túlzás a 300 perc, csak nem abba az irányba.

Annyira mégsem ült bele a jóba, előző szezonban sem a Liga, sem a BL nem lett meg, illetve Neymar elment, miután számolt vele, ehhez képest 3 vereséget szenvedtünk tavaly.

Kicsit azt érzem, lassan minden szennyest EV-re dobunk. Ha kezd X és Y, az a baj, hülye Ernő. Ha nem kezd X és Y, miért nem kezdenek, hülye Ernő.

Persze nem azt mondom, hogy milyen jó edző, de bőven túlzás már az, hogy mindenért ő hibás, és olyat is az ő nyakába varrunk, ami nem is létezik.
Persze tudom én is , hogy túlzás amit írtam. De ha belegondolsz azt hiszem a Barcának van a legértékesebb kerete illetve a fizura is itt megy a legtöbb(mondjuk erről Valverde nyilván nem tehet). Ehhez képest a játék mióta itt van élvezhetetlen. Te is tudod , hogy tavaly is rém unalmas meccseink voltak 90%ban, de az eredmények jöttek az igaz. Idén a játék képe ugyan az , csak kevésbé vagyunk szerencsések mint tavaly. A regisztrációd dátumából ítélve te is akkor szeretted meg a csapatot amikor a játék volt elképesztő, de a tripla még a kanyarban sem volt. Lehet, hogy már előtte is szeretted ezt nem tudhatom, de a lényeg , hogy a mutatott játék szeretteti meg az emberrel a csapatot, nem feltétlen az eredmények. Ha ma látnád először ezt a csapatot mi olyat látnál ami miatt megtudnád kedvelni ezt a brigádot Messi zsenialitásán kívül?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dinnyesz 2018.11.26. 15:20:01-kor.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.26. 15:14:16

csababarca írta:Nincs játékunk Matyi, ez a probléma.
A többi dolog ebből adódik.

Itt van másfél éve de nincs fazonja a csapatának. Nem értem mit akar játszatni, mi az elképzelése.
Persze nem értek hozzá, de a többi edzőnél aki egy évnél tovább volt itt láttam.
Nála nem.
Csapatösszerakása is tök random, nincs összefüggésben a meccseken leadott teljesítményekkel.

De mondom, a legfőbb baj az identitás (legyen az tiki taka, kontra, stabil játék, ívelgetés, beadások) teljesen hiányzik, nem alakult ki.

És megunt a nyelv kérdése:D úristen, nyilván nem hozunk olyan edzőt aki nem beszéli a nyelvet, ennyire nem hülyes Barto sem. De itt meg nagy megfejtésként, bölcseletként érveltek vele, meghalok :D
Nagyjából egyetértek mindennel, meg őszintén már én is kiadnám az útját neki.
Viszont tavaly volt fazonja a csapatnak, a stabilitás, de az meg nem tetszett senkinek sem. Úgy érzem azért ilyen semmilyen a játékunk,mert bele akarjuk kényszeríteni, hogy egy látványos focit játszó csapat legyünk, amire meg ő nem a megfelelő edző. Tavalyi játékkal szerintem idén is simán eredményesek lennénk, csak az meg nem tetszik a többségnek. Ez van.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.26. 15:08:41

Nincs játékunk Matyi, ez a probléma.
A többi dolog ebből adódik.

Itt van másfél éve de nincs fazonja a csapatának. Nem értem mit akar játszatni, mi az elképzelése.
Persze nem értek hozzá, de a többi edzőnél aki egy évnél tovább volt itt láttam.
Nála nem.
Csapatösszerakása is tök random, nincs összefüggésben a meccseken leadott teljesítményekkel.

De mondom, a legfőbb baj az identitás (legyen az tiki taka, kontra, stabil játék, ívelgetés, beadások) teljesen hiányzik, nem alakult ki.

És megint a nyelv kérdése:D úristen, nyilván nem hozunk olyan edzőt aki nem beszéli a nyelvet, ennyire nem hülye Barto sem. De itt meg nagy megfejtésként, bölcseletként érveltek vele, meghalok :D pláne hogy tévesen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:58:39

Bőven túlzás a 300 perc, csak nem abba az irányba.

Annyira mégsem ült bele a jóba, előző szezonban sem a Liga, sem a BL nem lett meg, illetve Neymar elment, miután számolt vele, ehhez képest 3 vereséget szenvedtünk tavaly.

Kicsit azt érzem, lassan minden szennyest EV-re dobunk. Ha kezd X és Y, az a baj, hülye Ernő. Ha nem kezd X és Y, miért nem kezdenek, hülye Ernő.

Persze nem azt mondom, hogy milyen jó edző, de bőven túlzás már az, hogy mindenért ő hibás, és olyat is az ő nyakába varrunk, ami nem is létezik.
dinnyesz
Jugador del Barça
Hozzászólások: 173
Csatlakozott: 2017.12.26. 17:46:41

2018.11.26. 14:50:50

Na az egyetlen dolog ami igazolja a "munkáját", hogy egyre több a sérült :D Suarez is kidőlt szépen. Azért az is szépen látszik, hogy leginkább azok dőlnek akiket nem képes letenni a padra. Csak majd ilyenkor jön az, hogy akik játszanak helyettük nem tudják azt a szintet hozni amit kell mert a cserepadnak van összesen 300 perc a lábában, de lehet az már túlzás is. És jön majd a kritika a játékosok irányába , hogy nem Barca szint stb. Aki innen nem Barca szint az Valverde. Ha belegondolok , hogy az elmúlt 1,5 évben amióta itt van mit addot ő nekünk arra jutok, hogy leginkább semmit. Igaz, hogy volt 1 duplája, de ha valaki azt mondja Pepre , hogy beleült a jóba akkor Ernőre mit mond??:D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:50:12

folyékonyan beszél franciául, elzászi nyelven, németül és angolul, valamint egy kevéssé beszél olaszul, spanyolul és japánul.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.26. 14:49:48

Fecooo írta:
visca el barca írta:na jó, leírom.

wengerre gondoltam.
szép focit tolt világ életében, és ez itt ugye alapkövetelmény. játékosanyag is lenne hozzá, nem kis rutinja van és jelenleg nincs csapata sem. valverdénél biztos nem lenne rosszabb... télen csont nélkül hoznám, bár sztem nem lesz itt edzőváltás, nincs is napirenden a kérdés, sőt hosszabbítani akarnak ernővel...
Elkéstél, bőrtangásnak áll :D
Pech, h németül is beszél :D

Én is jó edzőnek tartom, hülye volt, h beleszürkült az Arsenalba, amikor látta, h esélytelen anyagilag felvenni a versenyt többiekkel.

Mondjuk tényleg szó nincs semmiféle edzőváltásról, ha hosszabbítananak EV- vel, akkor nem a jövő év lesz, amikor leszokom az alkoholról.

Szerk: olasz - onnan tudom, h sokat nézegettem, h kik beszélnek legtöbb nyelven foci világában, asszem Mhitarjan a csúcs, 7 v 8 nyelven beszél.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.26. 14:47:33

geridoss írta:A jelenlegi választékból messze ő lenne a legalkalmasabb edző. Én is ott tartok már, hogy mindegy ki, csak ne EV. Ha tényleg hosszabbítanak vele, én kiugrom az ablakon.

Szerk.: Francia, angol, német, spanyol, és mi az ötödik?


Szerintem a magyar :mrgreen:
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.26. 14:44:22

visca el barca írta:na jó, leírom.

wengerre gondoltam.
szép focit tolt világ életében, és ez itt ugye alapkövetelmény. játékosanyag is lenne hozzá, nem kis rutinja van és jelenleg nincs csapata sem. valverdénél biztos nem lenne rosszabb... télen csont nélkül hoznám, bár sztem nem lesz itt edzőváltás, nincs is napirenden a kérdés, sőt hosszabbítani akarnak ernővel...
Elkéstél, bőrtangásnak áll :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2018.11.26. 14:44:13

A jelenlegi választékból messze ő lenne a legalkalmasabb edző. Én is ott tartok már, hogy mindegy ki, csak ne EV. Ha tényleg hosszabbítanak vele, én kiugrom az ablakon.

Szerk.: Francia, angol, német, spanyol, és mi az ötödik?

Kis gugli mindig segít :D
-olasz.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára geridoss 2018.11.26. 14:54:12-kor.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:40:44

recrea írta:
MatyiG írta:Szerintem ez ott megbukik, hogy nem fognak olyan edzőt hozni, aki nem beszél spanyolul, bár lehet, hogy Wenger tud spanyolul, de nem hinném. :D
Tud, 5 nyelven beszél az ember.
Akkor jöhet. :mrgreen:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.11.26. 14:38:47

MatyiG írta:Szerintem ez ott megbukik, hogy nem fognak olyan edzőt hozni, aki nem beszél spanyolul, bár lehet, hogy Wenger tud spanyolul, de nem hinném. :D
Tud, 5 nyelven beszél az ember.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:35:36

Szerintem ez ott megbukik, hogy nem fognak olyan edzőt hozni, aki nem beszél spanyolul, bár lehet, hogy Wenger tud spanyolul, de nem hinném. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.11.26. 14:31:44

na jó, leírom.

wengerre gondoltam.
szép focit tolt világ életében, és ez itt ugye alapkövetelmény. játékosanyag is lenne hozzá, nem kis rutinja van és jelenleg nincs csapata sem. valverdénél biztos nem lenne rosszabb... télen csont nélkül hoznám, bár sztem nem lesz itt edzőváltás, nincs is napirenden a kérdés, sőt hosszabbítani akarnak ernővel...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.11.26. 14:21:12

MatyiG írta:Klopp szvsz a legtúlértékeltebb edző jelenleg, de ne kövezzetek meg! :D
Szurkolói túlértékeltségben igen, abszolút, túl lett misztifikálva a pali. Viszont szerintem a jelenlegi klubmodellek testhezállóak neki, ez a BVB, Liverpool vonal neki való, és jól csinálja a mit csinál.

Egy Barca, Real padon szerintem nagyot hasalna...

Mehet majd a Celticbe levezetni, csak hogy soha ne sétáljon egyedül!

Szakvezetői döntésként viszont Mou a legtúlértékeltebb, már... A korábbi eredményeit nem veszi el senki, de a pali nem haladt a korral, így viszont nincs helye az elitben, elit fizetéssel. :roll:
Petr írta:Lopetegui? :D Nem ér bedobni és nem leírni.
Egyetértek! Követelem azt a nevet!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.26. 14:19:25

azért mert ennyi idős létére van 3 éve az élvonalban, előtte noname 20ad osztályú csapatoknál volt.
Pont letojom, hogy mit csinált előtte, az elmúlt 3 éve alapján adnék neki egy esélyt. :)
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.11.26. 14:17:40

visca el barca írta:nem, nem mourinhora gondoltam. annyira nem hülyültem meg :D :mrgreen:
Lopetegui? :D Nem ér bedobni és nem leírni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.26. 14:17:05

Setien jó focit tol, de nincs rajta nyomás, úgy könnyebb. azért itt ezzel is meg kellene küzdenie.
másrészt jó focit tol, de ez miben nyilvánul meg?

13 meccsen 13 gólt lőttek, abból 4et nekünk,magyarul 12 meccsen 9et, ami nagyon gyenge teljesítmény.
tényleg csinál jó dolgokat, de EV-ről is azt hittük, hogy húú de jó edző, aztán ez a közeg már sok neki. Setient is ilyennek gondolom.

persze egy próbát megér, bár annyira undorító "focit" tolunk, hogy tőlem már Pinyő is lehetne esküszöm.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.11.26. 14:12:10

MatyiG írta:Miért számít, hogy 60 éves?
azért mert ennyi idős létére van 3 éve az élvonalban, előtte noname 20ad osztályú csapatoknál volt.

LG,

nem, nem mourinhora gondoltam. annyira nem hülyültem meg :D :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése