Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.02. 19:42:10

LG írta:
visca el barca írta:xavi ugyan mitől alkalmas?
Pep és LE eléggé bevált, ez nem garancia, hogy ő is folytatná a sort, de én azért előlegeznék neki bizalmat.
LEnek azért már volt edzői tapasztalata mielőtt idejött. xavi meg a nulláról indulna, az nem ugyanaz.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.02. 18:00:01

visca el barca írta:xavi ugyan mitől alkalmas?
Pep és LE eléggé bevált, ez nem garancia, hogy ő is folytatná a sort, de én azért előlegeznék neki bizalmat.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.02. 17:47:21

xavi ugyan mitől alkalmas?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6590
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.02. 14:07:15

MessiNeymarSuarez írta:
És igen, Valverdével továbbra is az a baj, hogy 100%-ban kiszámítható, felrakja a kezdőt 0-24-ben, csapágyasra járatva a kezdőt, és behozza az épp favorit cserét ha baj van, de ennyi.
Ez pontosan így van, kb. percre pontosan meg lehet mondani, hogy mikor jön mostanában a Coutinho-Dembele meg a Vidal-Arthur csere.
MessiNeymarSuarez írta: Sokszor elmondtam már, de egy olyan meccs után mint a Roma elleni égés, ahol Iniestáék kifejezték neki hogy nem így kéne, és így kiestünk, nem hiszem hogy sok tekintélye lenne már az öltözőbe.
Régóta figyelem, lecserélt játékosokkal nemhogy pacsi lenne, 0 "szép volt kölyök", 0 szemkontaktus.
Olyanra sem emlékszem, hogy egy gólt együtt ünnepelt volna a csapattal.

Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy Pep alatt Dembele is összeszedte volna magát az első késés után.

Mostmár én sem vagyok a feltétlen híve, hogy maradjon, de sajnos nincs jobb opció. Szerintem ki kéne bekkelni vele, amíg valaki alkalmas elérhető nem lesz (Klopp, Sarri esetleg Xavi), mert más név egyelőre nem ugrik be, akit el tudnék nálunk képzelni, és mozdítható lenne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.02. 13:32:37

LG írta: Az elvárások? A világ jelenlegi magasan legerősebb keretének, amelynek tagja minden idők egyik legjobb játékosa is, miért ne lehetne elvárás a BL győzelem? Főleg úgy, hogy a címvédő, az elmúlt 3 kiírás bajnoka, aki egyben a bajnokságban is a legnagyobb ellenfelünk, nyáron jelentősen meggyengült? A Real megmutatta, hogy egy gyengébb kerettel is lehet 5 év alatt 4 BL-t nyerni, akkor pedig igenis gáz, hogy mi már 3 éve nem bírunk egyet sem behúzni. Persze régen mások voltak az elvárások, de mások voltak a körülmények, a lehetőségek is.
Igazából nem csak az a gáz, hogy nem nyertünk, az sokkal nagyobb gáz ahogyan kiestünk..
Csont nélkül kihullottunk az évek alatt, ráadásul nem a legerősebb ellenfelek ellen. Egy ki-ki meccsen egy Bayern-Real-City ellen ha kiesnek a srácok, akkor lehet mondani hogy ez ilyen, de amit az elmúlt években nyújtottunk az valami siralmas.

És igen, Valverdével továbbra is az a baj, hogy 100%-ban kiszámítható, felrakja a kezdőt 0-24-ben, csapágyasra járatva a kezdőt, és behozza az épp favorit cserét ha baj van, de ennyi.
Egy mostani keretből sokkal jobb játékot ki kéne hozni(bár szerencsére már javuló tendenciát mutat), de tavaly sajnos nagyon kijött Valverde véleménye, és a csapat felfogásának különbsége, és Valverde kishitűsége a Roma elleni meccsen. Ez az ember mit csinálna egy BL elődöntőben vagy döntőben? Remegne hogy"jajj csak ússzuk meg 4 bekapott gól alatt"?

Egy Bilbaoban remek munkát végzett, azt meg különösen jól felismerte, hogy hogyan fogható meg a 2015-ös Barcelona(sajnos), de érződik hogy ide már kevés, vagy nincs elképzelése, vagy nem meri meglépni.
Sokszor elmondtam már, de egy olyan meccs után mint a Roma elleni égés, ahol Iniestáék kifejezték neki hogy nem így kéne, és így kiestünk, nem hiszem hogy sok tekintélye lenne már az öltözőbe.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.02. 12:48:05

LG írta: Nálam a BL elvárás már. Csak azzal tudná nála ellensúlyozni a többnyire élvezhetetlen játékot.
Minden bizonnyal a katalán Barca-szurkolóknak hosszabb az emlékezete, mint a magyar társaiké, akik javarészt csak a sikerek óta szurkolnak a klubnak, ebből is fakadhat, hogy ott reálisabbak az emberek elvárásai.
Én sokszor mondtam már, hogy az ezredforduló környéki csapat hiába nem volt sikeres, sokkal szerethetőbb volt számomra mint a mostani.
Hát azért ezt nem feltétlenül mondanám. Két - három évig, ha valaki ránézett volna a kezdőnkre azt hihette a holland bajnokságot nézi. Most se olyan sokkal haladják meg a spanyolok, de akkor nem volt feltétlenül indokolt. És nem is a rengeteg idegenlégiós volt a lényeg, de csak elvétve látszott a tűz a csapaton. Most nem a mostanival akarom összehasonlítani, mert nem ez az etalon, csak csupán annyi a lényeg, hogy inkább az idő szépíti meg. Lehet állítani, hogy Messi meg egy-két játékos villanásaiból "elünk" (mondjuk szerintem nem feltétlenül van így), akkor is inkább Kluivert vagy Rivaldo klasszisa volt a siker kulcsa és nem a penge játék.
LG írta:Az elvárások? A világ jelenlegi magasan legerősebb keretének, amelynek tagja minden idők egyik legjobb játékosa is, miért ne lehetne elvárás a BL győzelem? Főleg úgy, hogy a címvédő, az elmúlt 3 kiírás bajnoka, aki egyben a bajnokságban is a legnagyobb ellenfelünk, nyáron jelentősen meggyengült? A Real megmutatta, hogy egy gyengébb kerettel is lehet 5 év alatt 4 BL-t nyerni, akkor pedig igenis gáz, hogy mi már 3 éve nem bírunk egyet sem behúzni. Persze régen mások voltak az elvárások, de mások voltak a körülmények, a lehetőségek is.
Lehet, hogy közhely, de szerintem a BL senkinek sem lehet elvárás, és nem is feltétlenül a kereten múlik. Ott a City aminél bivalyabb keretet nem nagyon találni. Olyan játékosok padoznak, akik két-három klubtól eltekintve a a világ összes csapatában stabil kezdők lennének. Valahogy mégsem akar üsszeállni évek óta, pedig nem egy fogalmatlan edző vezeti őket. A bajnokságban egy szerényebb Liverpool szinte megnyerte féltávnál előttük a bajnokságot, sőt a Spursöt is csak kergetik.
Ezzel csak annyit akarok mondani, hogy a játékosállomány csak részben a siker kulcsa. Gyakorlatilag te magad támasztottad alá. Azt tudni kell kezelni is, kiaknázni a lehetőségeket. Valverde pedig erre sajnos képtelen. Nálam ezért nem elvárás a BL, főleg, hogy a saját bőrünkön tapasztaltuk, hogy elég egy meccs ahhoz, hogy az egész elússzon. Ezzel nem azt mondom, hogy nem lennék nagyon csalódott ha nem nyernénk meg, mert szinte mindenki ellen esélyesként vagy egyenlőként lépünk (legalábbis kellene) pályára.
És itt jön a képbe Valverde. Nem elég, hogy csak feldobálom a játékosokat, aztán oldják meg. (Max. Messinek, mert ő akkor a legjobb, ha szabadon játszhat.) Mentálisan és taktikailag is fel kell készíteni a csapatot, hiába a sok klasszis, ha azt se tudják milyen rendezvényen vannak. Az ellenfél meg pontról pontra tudni fogja, mit fog csinálni Valverde. A legnagyobb húzása az volt kb., hogy elkezdte játszatni Vidalt, de az is kényszerből volt.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.02. 11:31:02

Nero. írta:Ha megvan a bajnokság + a BL akkor nem kérdés. Ha bajnoki cím + a BLben egy szoros kiesés valamelyik top csapat ellen akkor nálam szintén maradna
Nálam a BL elvárás már. Csak azzal tudná nála ellensúlyozni a többnyire élvezhetetlen játékot.
Minden bizonnyal a katalán Barca-szurkolóknak hosszabb az emlékezete, mint a magyar társaiké, akik javarészt csak a sikerek óta szurkolnak a klubnak, ebből is fakadhat, hogy ott reálisabbak az emberek elvárásai.
Én sokszor mondtam már, hogy az ezredforduló környéki csapat hiába nem volt sikeres, sokkal szerethetőbb volt számomra mint a mostani.

Az elvárások? A világ jelenlegi magasan legerősebb keretének, amelynek tagja minden idők egyik legjobb játékosa is, miért ne lehetne elvárás a BL győzelem? Főleg úgy, hogy a címvédő, az elmúlt 3 kiírás bajnoka, aki egyben a bajnokságban is a legnagyobb ellenfelünk, nyáron jelentősen meggyengült? A Real megmutatta, hogy egy gyengébb kerettel is lehet 5 év alatt 4 BL-t nyerni, akkor pedig igenis gáz, hogy mi már 3 éve nem bírunk egyet sem behúzni. Persze régen mások voltak az elvárások, de mások voltak a körülmények, a lehetőségek is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.02. 10:59:50

ktm írta:Engem annyira nem lep meg, hogy nem akarjak kirakni Valverdet. Sima csoportkor elsoseg a BL-ben, elso hely a bajnoksagban. Kozel 3-as golatlag, egyedul a kapott golok szama magas relative(bar amiota Vidal tobbet jatszik egy fokkal jobb a helyzet).
A Bl-csoportkör szerintem nem sokat nyom a latba, azzal sosem volt gond, de a bajnokságot azért nem venném olyan pozitívnak. Nagy köszönetet mondhatunk a többi csapat bénázásának, mert "normál" esetben ilyen eredményekkel jó, ha a tabella harmadik helyén álldogálnánk. Arról nem is beszélve, hogy ha a hazai meccseket nézzük már nem is olyan fényes a helyzet.
4 X-el és 2 vereséggel állni nem igazán megsüvegelendő teljesítmény. Ami pozitívum, hogy az utóbbi meccseken úgy néz ki rátaláltunk a helyes útra, ami azért nagyban köszönhető Dembélé formajavulásának. Az eredményekből inkább akkor kéne kiindulni, ha tavasszal ott vagyunk már a BL elődöntőben és vezetjük a tabellát.

Engem inkább az zavar hogy nem látok Valverdénél semmi koncepciót. Vagyis semmi olyat ami arr engedne következtetni, hogy képes változtatni, idomulni a mérkőzésekhez. Ha vezetést szerzünk visszaállunk, ha pedig a végén futni kell az eredmény után vakon feldobja az összes támadó szellemű játékost minden taktika, stratégia nélkül.
Gyakorlatilag ugyanazt a kezdőt facsarja, ugyanakkor, ugyanazokat a játékosokat cseréli le, aminek a következményét még egy félvak koldus is előre látja.

A játék képével én nem vagyok olyan elégedetlen, ezzel a játékosállománnyal nem lehet olyan űrfocit tolni, mint mondjuk Pep alatt vagy Ronaldinho fénykorában, habár egy kicsit bevállalósabb taktikával lehetne csiszolni, Coutinhonak megtalálni a helyét pl.

Én nagyon sokáig mellette álltam és védtem, hogy majd észreveszi ezeket a dolgokat és változtat, esetleg próbál fiatalokat beépíteni, de valahogy olyan érzésem van, hogy nem tud elszakadni a Bilbaos felfogásától, ahol egy dologra volt alkalmas a csapat, korlátozott játékosállománnyal. Itt ellenben a világ egyik legmélyebb és legjobb keretével dolgozhat, de képtelen kihasználni.
Engem személy szerint kevésbé érdekelne, hogy nem nyerünk folyamatosan bajnokságot, inkább látnám azt, hogy van valami koncepció, meri használni a keretet, fiatalokat egy kicsit több fantázia lenne.
Viszont, ha jönnek az eredmények nem mernék sokat tenni arra, hogy lelépjen. Habár nem nagyon tudnék mondani olyat aki tekintélyben és fejben is igazi telitalálat lenne. Nem biztos, hogy olyan jól járnánk, ha egy Gabrit vagy hasonló kalibert ültetnénk a padra.
Talán két-három év múlva Xavi. (Puyollal segédedzőként :) )
Forca Barca!!!!
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2019.01.02. 10:23:11

Minden bizonnyal a katalán Barca-szurkolóknak hosszabb az emlékezete, mint a magyar társaiké, akik javarészt csak a sikerek óta szurkolnak a klubnak, ebből is fakadhat, hogy ott reálisabbak az emberek elvárásai.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.02. 08:15:02

Nero. írta:Ha megvan a bajnokság + a BL akkor nem kérdés. Ha bajnoki cím + a BLben egy szoros kiesés valamelyik top csapat ellen akkor nálam szintén maradna

Viszont ha a BLben megint lesimáznak minket, vagy a 2 fontos trófea közül egyik sem jön akkor mennie kell vita nélkül.
Na igen, csakhogy a vezetőség februárra vár döntést Valverdetől, amikor az idei trófeák sorsa még nem dőlt el.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.01.02. 05:32:21

Ha megvan a bajnokság + a BL akkor nem kérdés. Ha bajnoki cím + a BLben egy szoros kiesés valamelyik top csapat ellen akkor nálam szintén maradna

Viszont ha a BLben megint lesimáznak minket, vagy a 2 fontos trófea közül egyik sem jön akkor mennie kell vita nélkül.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 449
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.01.02. 01:16:25

Engem annyira nem lep meg, hogy nem akarjak kirakni Valverdet. Sima csoportkor elsoseg a BL-ben, elso hely a bajnoksagban. Kozel 3-as golatlag, egyedul a kapott golok szama magas relative(bar amiota Vidal tobbet jatszik egy fokkal jobb a helyzet).
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.01. 21:57:14

Noha a csapatnak az igazolásoknál sokkal fontosabb kérdése, hogy EV marad-e, vagy sem, mind a sociok, mind a vezetőség átengedte a döntést magának az edzőnek. Ez annak a jele, hogy ha netán ő a távozás mellett döntene, nincs meg az akarat egy ígéretes, de magának komoly hatáskört is igénylő edző szerződtetésére. Ezért aztán a megújulásnak szorító magyar szurkolónak nincs miért izgulnia. Régi törzstag focistáinknak visszavonulásukig bérelt helyük van a csapatban. Ez akár még nagyobb leégés esetén se válik kétségessé.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.29. 11:25:50

Stalkyard írta:80% of Barça's socis think that Valverde must be renewed. [Mundo Deportivo]

Taps. Mondjuk a socik szerint a Rosell-Bartomeu rezsim is totál rendben van, úgyhogy annyira nem lepődom meg. Barcelonában úgy látszik tényleg csak a bajnokság és a kupa számít, a BL meg le van ejtve. Mondjuk, hogy a mutatott játék sem osztja meg a szurkolókat, az elkeserítő.
Legalább nem kell télen/nyáron bevásárolni. Elég Rabiot,és akkor vannak bőven időhúzó cseréink. Amúgy a mutatott játék szerintem az ottani szurkolók többségének sem tetszik az EV éra alatt,nem tudom volt-e már valami szavazás.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.29. 11:14:12

80% of Barça's socis think that Valverde must be renewed. [Mundo Deportivo]

Taps. Mondjuk a socik szerint a Rosell-Bartomeu rezsim is totál rendben van, úgyhogy annyira nem lepődom meg. Barcelonában úgy látszik tényleg csak a bajnokság és a kupa számít, a BL meg le van ejtve. Mondjuk, hogy a mutatott játék sem osztja meg a szurkolókat, az elkeserítő.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.11.29. 12:38:23

Zsono írta:....A csapatnak nagyon kellene egy olyan edző, aki a fejekben képes rendet tenni (a világ legmagasabb, így kényelmes fizetései mellett/ellenére).

Amit az elnökségnek tehát látni kellene, Valverde nem ez az edző, és nem is fejlődik ilyen irányba.
Teljesen egyetértek. Maradjunk a tegnapi mérkőzésnél. Végig látványosan szenvedett a Busi/Raki kettős, mégis fenn hagyja őket és lehozza azt Dembélét (akit hülyeségei miatt nem igazán kedvelek) de tegnap végre kapott időt és jól is teljesített. Becseréli azt a Denist, aki egy labdát nem volt képes megjátszani. Nem húzza meg a harmadik lehetséges cserét, akár időnyerés céljából is, pedig az utolsó percekben mindent egy lapra tett fel a PSV.
A stílusa emberileg is kifogásolható. Egy lehívott játékos nem érdemel egy kézfogást, pacsit, vállveregetést, néhány köszönő szót? Tudom kezdettől nem ezt csinálja, de látva más edzők magatartását nagyon feltűnő.
Nem elvárható mindenkitől, hogy Simeone, vagy Klopp mintájára tuningolja a csapatot (bár nem ártana), de ez a faarc, amivel végig kíséri a történéseket, számomra döbbenet.
És ugye nem tudjuk mi van az öltözőben, mi van az edzéseken, miként ítélik meg a játékosok a helyzetet, bár nem túl biztató jelenetek, azért arra utalnak, hogy nincs minden rendben.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.27. 13:55:37

crixus írta:
zola8787 írta:Szidhatjátok szegényt, de abba nem gondoltok bele, hogy egy csapat sem bírná el egy nagy sztár távozását. Ott a Real, CR nélkül gyengék.
Ez szerintem nem teljesen igaz. Tőlünk a legutóbbi példa amikor Gaymar ment el és mégis egy eredményesebb szezont produkáltunk utána. Pont Valverde-vel. De előtte távozott már Ibra, R10, Eto'o, Xavi stb.
Csak vicceltem :P
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2018.11.27. 13:53:40

Pusztán csak a véleményem írom, mint sem cáfolhatatlan kinyilatkoztatásnak szánom.

Kétféle Barcelonát látok. Az egyikben Messi játszik.

Vitathatatlan zsenije napjainkra lett a legmeghatározóbb a csapat szempontjából. Bár a többi labdarúgó sztárhoz képest nagyságrendekkel kevesebb a "hisztis" megnyilvánulása, vagy a nyilvánosan látható "megmondó" szerepvállalása, nyilván a legtöbb edző rá, illetve játékára formálja a csapatot, a taktikát. Messi - bár minden játékos társa szerint - csapatember, a csapat vezére a pályán, és azon kívül is. Egyfajta alá-fölé rendeltség van jelen közte és a csapat (benne a mostani edzővel) között, ha játszik. Ezzel nem él vissza, sőt, tudja, hogy olykor csak ő tudja hozni a meccseket. Meg is teszi.
Nincsenek már mellette azok a társak, játékosok és edzők, akik az ő játékát is irányították a maguk játékával (Iniesta, Xavi, a régi Busi), vagy taktikájával. (Bizonyos passzok csak ezektől ez emberektől jöttek az előre játékban, abban, amikor még jóval közelebb játszott a kapuhoz Messi.)
Valverde nincs azon edzői és emberi képességek birtokában, mint Guardiola. Ezt látni - még a kinevezés előtt - az elnökség feladata és felelőssége.

Van a másic Barca, amikor Messi sérült. (ezt sosem kívánom, sőt)
Még Neymár ittlétekor egy őszi sérülésnél látszott, nélküle is eredményes volt a csapat. Az elmúlt hetekben ugyanez történt, igaz, már szürkébb játékkal. A pályán lévőknek így már nem Messinek, vagy a rá formált játéknak kellett megfelelni. Van, aki ilyenkor egyénieskedik (még Coutinho is), mert hogy itt az ideje megmutatni, miért is van a Barcában. Van, aki csapatember marad (pl. Rakitic). Valverde ilyenkor kicsit jobban tudja érvényesíteni elképzeléseit, már amennyi van. Nem kevés az, csak ne feltétlenül Barca kompatibis, a keret, és a játék tradíciók szempontjából. Igaz, ekkor sem hoz idejében meghozott, az eredmény jelentősen befolyásoló döntéseket. (Guardiola van, hogy 3 formációt játszat egy mérkőzésen belül, ha azt kívánja meg a helyzet. Mert reagál, kezdeményez, irányít.)

Messi szerintem elfogadna egy olyan edzőt, aki irányítja őt, szakmai felkészültsége, emberi tulajdonságai alapján. A csapatnak nagyon kellene egy olyan edző, aki a fejekben képes rendet tenni (a világ legmagasabb, így kényelmes fizetései mellett/ellenére).

Amit az elnökségnek tehát látni kellene, Valverde nem ez az edző, és nem is fejlődik ilyen irányba.

A korábbi Barcelona egyfajta feddhetetlenségben élt. Mindennek volt következménye, mert a közösség, és a klub emberi, sportemberi szempontból is nagyon erős volt. Kihágások, szabályszegések nélkül éltek, és tudtak a játékra koncentrálni. Szerették játszani, amit tudnak.
Mára jogosítvány nélkül vezető, bíróság elé állított védőnk a következő meccsen is játszani fog (játsszon is persze), az elnökség hibái miatt átigazolási időszakokból vagyunk kizárva. Igazolunk nagy szakmai és gazdasági deficittel, és egyes játékosok, amint kiszabadulnak ebből a kettősségből, megtáltosodnak. Mások végleg eltűnnek. Megváltozott a Barca, és ráadásul most két arcú. Sok jó játékossal, de számomra igen kérdéses, bizonytalan jövővel. Pár éve pl. egy Las Palmas - Barcelona meccs futballünnep volt, mer mindkét csapat játszott, tisztelte egymást, és szórakoztatta a közönséget. Emlékeim szerint talán egy szabálytalanság volt (les nem számít ide...). És a végén mindenki mosolygott. Még a vesztes is.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsono 2018.11.27. 13:57:23-kor.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.11.27. 13:23:04

zola8787 írta:Szidhatjátok szegényt, de abba nem gondoltok bele, hogy egy csapat sem bírná el egy nagy sztár távozását. Ott a Real, CR nélkül gyengék.
Ez szerintem nem teljesen igaz. Tőlünk a legutóbbi példa amikor Gaymar ment el és mégis egy eredményesebb szezont produkáltunk utána. Pont Valverde-vel. De előtte távozott már Ibra, R10, Eto'o, Xavi stb.
Nyilván gond hogy a játék képe nem az igazi, sőt unalmas sokszor de az igazi probléma az, hogy a csapat már fejben sem erős. Iniesta távozása nem lehet ürügy az olyan meccsekre, pontvesztésekre, mint a Girona, Leganés, Bilbao, Betis elleni. 10 pontot buktunk ezeken a meccseken, 4-et hazai pályán.
Valverde-vel pedig a csapat a tavalyihoz képest kifejezetten visszalépett. Ez pedig ezzel a kerettel elfogadhatatlan. Nálam egyértelműen távozna a szezon végén, ha nem lesz 180, de legalább 90 fokos fordulat ezen a téren.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.11.27. 11:19:58

Szidhatjátok szegényt, de abba nem gondoltok bele, hogy egy csapat sem bírná el egy nagy sztár távozását. Ott a Real, CR nélkül gyengék.
Hiányzol Paulinho.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.11.27. 10:07:06

Sinya22 írta:Imádom,hogy valaki mindig mártírnak állítja be. :D A problémák nagy része az ő sara,ha tavaly annyira dicsérve volt,mert szűk kerettel hozta a meccseket,idén meg jobb kerettel is gázul játszunk,akkor a csúnya rossz szurkolóknak semmi nem jó. Verhetetlen érvek. Remélem tényleg hosszabbítanak vele,legalább heti másfél órám felszabadulna. Bízni lehet,hogy majd a 3. szezonjában nem szenvedés lesz,csak nem érdemes.
Áthoztam...

Egyetértek! Aki már tavaly kritikával élt vele szemben, az félreállt azon érvek mentén, hogy majd jövőre nézzük meg mi lesz, ha igazolhat olyanokat akiket Ő akar. Itt vagyunk látjuk, nem tetszik! Nem tragikusak az eredményeink, de ez önmagában nekem rettenetesen kevés.

Amióta Ernesto az edző nem szakadok szét, hogy megnézzem a meccseket: ha későn van a meccs, és fáradt vagyok vagyok, inkább alszom, ha van más program, lehet azt választom inkább.

Sok kritika érte Luchot, jogosak is persze, de akkor még egy Mise szentségével ért fel a egy meccs... :roll:

Borzasztó néha nézni ezt a játékot, és a frusztráció egyre érezhetőbb a játékosokon is. Ezek olyan dolgok, amiket nehéz észérvekkel alátámasztani, viszont ezáltal cáfolni sem lehet ugyanígy.

Valverde azt mondja hiányzik a szikra, hát szerintem is.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.27. 07:43:40

Lucho első évében volt legalább koncepció. Valverde még azt sem képes eldönteni másfél év után sem, hogy 4-4-2-ben játsszunk vagy 4-3-3-ban, látványosan nem találja idén Messi helyét sem, mióta visszatért.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.27. 07:21:36

Sztem meg max a kupára van sanszunk jelenleg. De tavasszal meglátjuk. Lásd Lucho első éve.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.11.26. 22:52:25

geridoss írta:
MatyiG írta: simán elképzelhetőnek tartom a triplázást is akár.
Jó neked, én jelenleg a bajnokságot sem látom tutira ilyen csapatszintű védelemmel.
A BL-re semmi esélyt nem látok jelenleg. Nincsenek nagyon jó meccseink, viszont van sok rossz és egy BL-ben elég egy rossz mérkőzés. Plusz idegenben valahogy nem megy igazán a csapatnak évek óta. Szerintem amit itt látunk az oda kevés lesz.

Kupa idén több a hiba, mint tavaly úgyhogy itt is lehetnek bőven gondok, plusz ugye januárban vannak a főleg kupafordulók, az akkori teljesítményen sok fog múlni.

Bajnokság, itt lehet keresnivalónk, egy jó Dembelével főleg, és azért a padon is van egy-két olyan játékos, aki még tud újat mutatni, ha szükség van rá.
Egyébként én pl Xaviban nem látom azt, hogy ő lenne a Barca számára a tökéletes edző a közeljövőben.Valahogy túl nyugodt személyiség, ő ehhez a poszthoz.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.26. 18:06:26

Én nem hiszem,hogy innen fölfelé vezetne az út,inkább lefelé. Tavaly legalább tényleg működött a védekezés(igaz sokszor szerencsénk volt,ami most meg nincs),idén ez sem. És nem a szép foci hiánya a legnagyobb baj,hanem az hogy novemberre már van 3 olyan pontvesztésünk(Girona,Bilbao,Betis) ami egyáltalán nem fér bele,akármennyire is veszítik a pontokat az ellenfelek. Pár éve pont ezért buktuk el a bajnokságot,mert otthon jöttek a pontvesztések az Alaves,Malaga stb csapatoktól. Aztán sokat értünk vele,hogy a Tico megvolt oda vissza,vagy a Real ellen 4 pont.
Ezeket a pontvesztéseket én nem formaingadozásnak tudom be,hanem hogy tényleg nincs semmilyen játékunk,ahogy Csaba is írta. Csak fel van pakolva folyamat ugyanaz a 9-10 ember,és majd lesz valami alapon játsszunk. Ez a keret (szerintem) bőven top3, és ez megy.
Nem mondom hogy semmit nem nyerünk idén,mert a bl-ben bármi történhet,de ha tippelnem kellene akkor nem leszünk bajnokok idén,mert a stabil teljesítmény nincs meg,a bl meccsekre akár oda is tehetik magukat,ahogy tették a spurs ellen. De ott amúgy is 1000 féle képpen alakulhat egy párharc.
Most azt hogy rotálhatna többet azt már kifejtettem párszor,most kihullott pár emberünk,kénytelen lesz. Várom a "Semedo/Malcom/Dembelé/Munir nem barca szintű " kommenteket a meccsek alatt,mert esetleg hirtelen nem tudnak majd top formát hozni :D Bár Dembelé 10 percekkel is többet ér pár kirobbanthatatlan játékosunknál,szóval lassan megint új indokot kell keresni,miért is nem kezdő még mindig az egyik legveszélyesebb emberünk.
Válasz küldése