Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.04. 09:33:50

Igen, nyilván Kassai intézte el egy rossz meccsel, mikor Cakir meg Lahoz meg a többiek hosszú évek óta tartó ámokfutása az rendben van. Undorító ez a Kassai lejárató kampány, az meg külön rátesz egy lapáttal, hogy magyarként csináljátok.

A 2010-es VB után is egy komolyabb nemzetközi hiba után - ahol ráadásul annyi hibája volt, hogy hitt a partjelzőjének - eltemették évekre. Miközben sok más, nemzetközileg magasra helyezett (vagy most mondjam azt, hogy felsz.pott) bíró folyamatosan tol ugyanolyan arcpirító hibákat, de ott nincs komolyabb következmény, mert nem magyarok. Sok magyar meg ehhez asszisztál is. Hát hagy gratuláljak.

Övrebö után biztos nem volt indokolt mondjuk videóbíróról beszélni, ugye? Csak, hogy közeli példát hozzak. :roll:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2018.12.04. 08:15:20

Kassai ezt is elintézte :lol: (erről asszem szintén az index írt korábban)


MessiNeymarSuarez írta:https://index.hu/sport/futball/2018/12/ ... videobiro/


El sem hiszem, VÉÉGRE! =D>

Nem is tudom mit szívtak pár hónapja, hogy szerintük idén még nem kell úgy hogy már VB-n is volt.
Egy ilyen sorozatban, ahol 1-1 bírói döntéseken múlhat 1-1 továbbjutás, nagyon fontos.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.03. 20:40:21

https://index.hu/sport/futball/2018/12/ ... videobiro/" target="_blank


El sem hiszem, VÉÉGRE! =D>

Nem is tudom mit szívtak pár hónapja, hogy szerintük idén még nem kell úgy hogy már VB-n is volt.
Egy ilyen sorozatban, ahol 1-1 bírói döntéseken múlhat 1-1 továbbjutás, nagyon fontos.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.29. 15:56:18

Támadásban megint nem hoztunk semmi extrát,Messi villant,Dembelé próbálkozott,Cou meg nekem kicsit csalódás. Védekezésben viszont egyenesen pocsékak voltunk,Busi legalább 2 tiszta lövőhelyzetet csinált az eladott labdájával,de úgy alapból kaphattunk volna 5 gólt,és akkor egy szavunk sem lehet. Jókor jött Messi gólja,biztos vagyok benne hogy nem húztuk volna ki 0-0-al a meccset. Máskor azt mondanám,hogy megvan a továbbjutás,a február meg még odébb van,és fejlődhetünk,de én semmi fejlődést nem látok egy ideje,max vissza.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.11.29. 13:25:34

MQuCsabi írta:Kettő nullnál megint belealudtunk a meccsbe.
most néztem meg melóban a meccset, szerintem az egész 90 percet átaludtuk... a második félidőben volt 10 perc mikor akartunk focizni, lőttünk gyorsan kettőt és kb ennyi volt a történet.

ilyen játékkal megint a legjobb 8 lesz a vége, egy kicsit szervezettebb (juve, atleti), vagy agressziv támadó focit játszó csapat (pool, city, psg) simán kicsap minket.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2018.11.29. 12:06:52

A legfontosabb, hogy megvan a csoport elsőség, némi szerencsével sikerült ezt idegenben bebiztosítani.
Viszont - én ennyi egyéni hibát, látványosan eladott labdát régen láttam a Barcánál. Szerintem is a legnagyobb probléma a középpályások látványos visszaesése, korábban is feltűnt a Busi/Raki kettős lassúsága, de tegnap ez katasztrófális volt. Középen egyedül a viking (Vidal) nyújtott jó teljesítményt, elől hátul robotolt, egy kis szerencsével két gólt is lőhetett volna. Nem tudtuk kihozni a labdákat, sorra lemaradtunk a PSV játékosairól, nem szűrtek, nem kaptak támogatást a támadók sem. És Ernő bá' természetesen nem őket cserélte le. Sajnos Coutinho sem tud megmentő lenni adott esetben középen, mert ő sem tud párharcokat nyerni, azt nem értem, hogy a Liverpoolban miként tudott meghatározó lenni.
Messi ismét megmentett bennünket, most Dembélé is odatette magát, jól játszott, ostobaság volt több szempontból is pont őt lehozni. Denis becserélését meg nem is értem, mikor ott volt Alena, vagy Puig.
Összességében egyetértek mindazokkal, akik hiányolják a korábban megszokott ötletes, látványos barca focit, ezek a Valverde féle meccsek - az eredményektől függetlenül - valóban nehezen emészthetők.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.29. 10:34:49

Kettő nullnál megint belealudtunk a meccsbe.

Egyébként a C csoport hatalmas halál. Utolsó fordulóban parázs csata lesz.
Kép
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.29. 10:07:23

Azért akárhogy is nézzük, nem volt semmi meccs. Izgalmas kis adok-kapok volt.
A PSV az életéért küzdött, hogy legalább az EL meglegyen. A második gólnál az egyikük el is sírta magát.
Egy igazi, nyílt sisakos meccs volt ez. Mindenki a támadással volt leginkább elfoglalva, mutatja ezt a kapura lövések száma is (22-21). Nem is emlékszem, hogy volt-e valaha ellenfélnek ennyi próbálkozsa ellenünk.
Sajnos a kp tényleg harmatos volt így, Rakitic nagyon szürke volt, Busi meg nagyon sok lasztit adott el, amikből sajnos majdnem gólok lettek.
Coutinho ezen a bal támadó poszton nem igazán érezte jól magát.
Azt figyeltem, hogy ha Messi visszalépett a kp-ra labdákért, Vidal lépett fel a helyére. A 2. félidőben pedig Cou és Dembi húzódtak be, 4-4-2 felállásba.
Én is Rakiticet vagy Busit hoztam volna le, Malcom be, És Cou vissza kp-ra.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.11.29. 07:24:37

Mondja nekem meg valaki kérem,mert hülyén halok meg!
Dembelét miért cserélte le?????
Mit akart helyette Denissel? Dembelének nem lehet 90 perce?
Hihetetlen!
Egyébként nem kis szerencsével hoztuk a meccset...
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2018.11.29. 03:20:59

Senkit nem akarok a pályán látni az utolsó csoportmeccsen a gálacsapatból. Mindenki pihenjen, játsszanak a cserék, tavaszig felejtsük el a BL - t.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.11.28. 23:11:23

Az a baj, hogy Coutinho is gyér, Robi sincs jó passzban, nehéz jó opciót írni a kpra.
De én megnézném:
Busi-Vidal-Cou
Rakitic-Vidal-Cou
Sorokat.

Vagy, ha Cou előre kell (Dembele baloson ellenne amúgy), akkor a Rakitic, Vidal, Roberto hármast is.

Busi, Rakitic együtt nagyon gyenge, kihozzák egymás gyengeségeit elég rendesen.


Jó volt ez, nem ma kellett megszakadni, csoportelsőség zsebben, ez a lényeg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.11.28. 23:09:05

Egy embert tudok a csapatból kiemelni, a Harcost. =D>
A többiek csak a mezt vitték fel a pályára, fáradt, enervált kp. (Busi - Raki).

Valverde nem értem mit akart Denis-el, mikor végre lendületben volt a Dembele - Messi - Malcom támadó sor szétrobbantotta! :evil:

Alena 30 percen keresztül melegített, mikor simán jöhetett volna Busi, vagy Raki helyett a 60.pertől.

Megvan a 3 pont, ezáltal a csoport elsőség, de ennél több pozitívumot nem tudok leírni.
Valverde OUT!
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2018.11.28. 23:04:22

Én a középpályában látom a bajokat. Ez a Busi-Rakéta páros egy ideje vakon van. Nem tudom, hogy fáradtak vagy csak ez a párosítás nem jó. Megpróbálnék egy Cou Vidal és Busi/Rakéta sort oda
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.28. 23:03:42

Fecooo írta:Busi és Rakitic együtt kontraproduktívak jó ideje... Stabilitást nem adnak, cserébe a támadásokat se tudják segíteni... És mégis Cout és Oszmánt szedi le a pályáról, nehogy 3 támadó lehessen egyszerre a pályán... Iszonyat dühítő, amit Valverde csinál... #-o :evil:
Sajnos egyet kell hogy értsek. Valverde nem akar/mer, vagy nem tudja hogy kéne valamit csinálni ezzel?
Tavaly pont az volt a stabilitás kulcsa, hogy Rakéta helyét megtalálta, és jól összedolgoztak Busquetssel, Busi is újjászületett, ehhez képest most mintha egymás ellen dolgoznának, és kész a káosz.
Nem értem hogy miért annyira érinthetetlenek, ha rosszul játszanak nekik is a padon kellene hogy találják magukat, rájuk férne, néha olyan gyenge meccset hoznak le, hogy egy "labdatemető" játékossal is előrébb lennénk helyettük.
Nagyon alul teljesítenek magukhoz képest, ideje lenne pihentetni őket.

Örülni kell a győzelemnek, és a csoportelsőségnek, a lényeg megvan, de ezen változtatni kell a tavaszra, ha komolyan gondolják a trófeát.

Utolsó meccs már lényegtelen, viszont egy feltüzelt, továbbjutásért küzdő Tottenham ellen kemény lesz.
Érdekesség: Ha az Inter is hozza a meccset, és a Tottenham is győz ellenünk, akkor kemény hogy a Tottenham csak azért fog tovább jutni, mert több idegenbeli gólt rúgott az Inter ellen, mint fordítva.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2018.11.28. 23:07:19-kor.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2018.11.28. 22:54:39

A PSV jobban akarta a győzelmet. Mi meg lehoztuk szerencsével.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2018.11.28. 22:39:39

Busi és Rakitic együtt kontraproduktívak jó ideje... Stabilitást nem adnak, cserébe a támadásokat se tudják segíteni... És mégis Cout és Oszmánt szedi le a pályáról, nehogy 3 támadó lehessen egyszerre a pályán... Iszonyat dühítő, amit Valverde csinál... #-o :evil:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.28. 19:54:49

soadroli írta:kajak nem adja a tv a meccset? ó hogy a hátuk legyen elől :evil:
Megértem őket azért,a PSG-Pool az inkább rangadó,több nézőt hoz :D
Lenglet meglepő,vagy Umtiti még nem bír 2 meccset így egymás után.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.11.28. 19:47:40

Barca XI: Ter Stegen; Semedo, Pique, Lenglet, Alba; Busquets, Rakitic, Vidal; Coutinho, Messi, Dembélé
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.28. 19:26:55

Sinya22 írta:A bl-ben nincs gond,én a szezonra értettem,hogy a nagy meccseken általában összeszedjük magunkat,és az eredményesség mellett még szép dolgok is vannak. Talán pont a Tico elleni a kivétel,de a R.Madrid vagy a Spurs ellen is voltak jó teljesítmények,még ha mindkét meccsen volt olyan időszak,amikor simán kicsúszhatott volna a meccs a kezünkből. Szóval szerintem jobban járunk egy erős ellenféllel,egyrészt közhely,de úgy is mindenkit meg kell verni,másrészt egy Pool-t biztos hogy komolyan vesznek már a meccs előtt,és még véletlenül sem fordul elő olyan,mint tavaly. Igaz,ott a 4-1 is kényelmessé tette őket,de az a visszavágó akkor is botrányos volt,előny ide vagy oda.
Ez igaz, bár a mostani védekezéssel lehet hogy egy 5-össel jönnénk haza az Anfield-ről :lol:

Viszont az tény, hogy BL-ben idegenben rég voltunk ilyen erősek, a Spurs és az Inter elleni teljesítmény is kifejezetten tetszetős volt, nagyon rég volt erre példa már.
Inter ellen is sokkal inkább benne volt a 2 gólos Barca győzelem, mint a döntetlen, Tottenham ellen sem volt max 15-20 percig kérdés a Barca győzelem.

Hazai pályán eddig sem volt probléma, utoljára 2013-ban a Bayern ellen értünk el olyan eredményt amivel kiestünk volna csak a hazai meccs alapján, a többi párharc sorra az idegenbeli teljesítményen ment el.
Tavaly a Chelsea ellen inkább nézett ki 3-0-nak a meccs képe, mint 1-1-nek, a Roma ellen pályán sem voltunk.
Előtte lévő szezonban szintén labdába sem rúghattunk a PSG ellen, Juve ellen szintén súlytalanok voltunk, szóval arra sem lehet fogni hogy mindent kihagytunk, ezek után az ideig idegenbeli teljesítmény hatalmas fejlődés, ami kulcsfontosságú ebben a sorozatban.

Ha szerencsénk lesz a sérülésekkel, és Valverde is nekiállna rotálni, és nem kinyírni a srácokat fizikálisan-mentálisan, akkor bőven ott vagyunk a legnagyobb esélyesek között.
Pep Cityje is bukdácsol, Bayern szintén, RM-nak is vannak bőven problémái, Liverpool meg vagy nagyon győz, vagy hatalmasakat bukik(Red Star elleni 2-0), PSG örül ha továbbjut.Talán a Juventus aki rajtunk kívül hozza az elvártat.
Meglepetés a Dortmund lehet, esetleg az Atleti, sokminden változhat még tavaszra, de máshol sem rózsásabb a helyzet jelenleg.

Kíváncsian várom decemberben hogy bejelentik-e végre hogy tavasszal már lesz-e videóbíró, vagy sem.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5164
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.11.28. 19:17:50

kajak nem adja a tv a meccset? ó hogy a hátuk legyen elől :evil:
Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.28. 18:53:21

A bl-ben nincs gond,én a szezonra értettem,hogy a nagy meccseken általában összeszedjük magunkat,és az eredményesség mellett még szép dolgok is vannak. Talán pont a Tico elleni a kivétel,de a R.Madrid vagy a Spurs ellen is voltak jó teljesítmények,még ha mindkét meccsen volt olyan időszak,amikor simán kicsúszhatott volna a meccs a kezünkből. Szóval szerintem jobban járunk egy erős ellenféllel,egyrészt közhely,de úgy is mindenkit meg kell verni,másrészt egy Pool-t biztos hogy komolyan vesznek már a meccs előtt,és még véletlenül sem fordul elő olyan,mint tavaly. Igaz,ott a 4-1 is kényelmessé tette őket,de az a visszavágó akkor is botrányos volt,előny ide vagy oda.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.11.28. 18:15:30

Stalkyard írta:
Sinya22 írta:Én meg remélem hogy pl a poolt kapjuk.Eddig csak az erősebbek ellen nem szenvedtünk annyira,ha kapunk egy közepes csapatot ki is ejthetnek simán,mert két meccsbe is belealszunk :D
Pont a Pool-t, ami a leghatékonyabb csapat a labdatartós foci ellen? :D

Negyeddöntőnél tovább idén sem jutunk egyébként, szóval amúgy igen, akkor már inkább egy Pool ejtsen ki mint egy Napoli.
Mondjuk szerintem a Bl-el idén pont nincs semmi gond. Az egyik legnehezebb csoportban is hajszál híján 4 meccs után bebiztosítottuk az első helyet. A játékkal pedig nem is volt gond. Szinte mindegyik meccset magabiztos, jó játékkal hoztuk. Az X-nél sem volt akkora baj, nem adtunk nekik sok esélyt, csak mi mindent elpuskáztunk, ők meg az utolsó percben gyakorlatilag az első komoly helyzetükből gólt lőttek.

Én személy szerint bízom a Bl-ben, a többi "esélyes" csapat sem túl meggyőző. De ez majd inkább tavasszal dől el.
A hollandokat viszont nem kéne fél vállról venni, egyáltalán nem gyengék. Jobb lenne, ha a Spurs ellen már tét nélkül lehetne játszani, főleg, hogy valószínűleg ők akkor az életükért mennek majd.
Forca Barca!!!!
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3276
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.11.28. 18:11:17

Stalkyard írta: Pont a Pool-t, ami a leghatékonyabb csapat a labdatartós foci ellen? :D

Negyeddöntőnél tovább idén sem jutunk egyébként, szóval amúgy igen, akkor már inkább egy Pool ejtsen ki mint egy Napoli.
Hát a felsorolt csapatokból erősen ők emelkednek ki,az MU-t valahogy nem tudom komolyan venni,legalább is erős ellenfélnek.
Ha esetleg el bukjuk a csoport elsőséget(nem hiszem) akkor jöhet a City :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.11.28. 17:26:49

Sinya22 írta:Én meg remélem hogy pl a poolt kapjuk.Eddig csak az erősebbek ellen nem szenvedtünk annyira,ha kapunk egy közepes csapatot ki is ejthetnek simán,mert két meccsbe is belealszunk :D
Pont a Pool-t, ami a leghatékonyabb csapat a labdatartós foci ellen? :D

Negyeddöntőnél tovább idén sem jutunk egyébként, szóval amúgy igen, akkor már inkább egy Pool ejtsen ki mint egy Napoli.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.11.28. 17:21:45

Sinya22 írta:Én meg remélem hogy pl a poolt kapjuk.Eddig csak az erősebbek ellen nem szenvedtünk annyira,ha kapunk egy közepes csapatot ki is ejthetnek simán,mert két meccsbe is belealszunk :D
Az is igaz :mrgreen:
Bár azt nagyon remélem, hogy BL szereplésekkor már eszükbe jut az a folyamatos leégés amit produkáltak az elmúlt 3 szezonban, és nem alszanak bele, hanem sikeréhesek lesznek, amire megvan az esély az eddigiek alapján, de ehhez Valverdének is frissen kéne tartania a keretet tavaszra.
Válasz küldése