Aranylabda - FIFA év játékosa

Foci a Barçán kívül
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.12.04. 11:17:20

miro. írta:De ez hogy Grezmann bekerült a top 3-ba komolyan nem értem..
Az EL felhúzta,pedig pont hogy kiestek a BL-ből már ősszel. Vicc.
Ez nálam is nagyobb kérdőjel, mint bármi más ebben a sorrendben...

Ráadásul a csávó full elhiszi, hogy neki kellett volna nyernie.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2018.12.04. 10:56:48

De ez hogy Grezmann bekerült a top 3-ba komolyan nem értem..
Az EL felhúzta,pedig pont hogy kiestek a BL-ből már ősszel. Vicc.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2018.12.04. 10:53:06

LG írta:Bennem hasonló érzések vannak, mint Sevcsenkonál, rá lehet húzni a népi hős meséjét, egy olyan népét, amelyet a nyugati világ amúgy is kedvel. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de ha ő nem horvát, hanem szerb, akkor kizártnak tartom, hogy Aranylabdát kapjon, mint ahogy Sevcsenko sem kapott volna, ha nem ukrán, hanem orosz.

Nekem már a VB Aranylabdája is borzasztóan erőltetett volt, közel sem lógott ki annyira felfelé a horvát válogatottból, sőt, én Rakiticet elé helyeztem volna.
Na igen. Erre jár a plusz egy.
Kb ez a Madrid bosszúja Ronci felé amugy, ha nem ment volna el, ez most az övé...
Pedig lentebb el is magyarázták, hogy miért jogos és indokolt, és miért normális , meg mennyire más volt anno, amikor még Xaviék játszottak...
ultrasur
Madridista
Hozzászólások: 1061
Csatlakozott: 2007.08.17. 08:53:26
Tartózkodási hely: Bp

2018.12.04. 10:40:26

Azt gondolom tegnap az kapta, akinek kapnia kellett. A generációjának legintelligensebb játékosa, varázslója, aki mellesleg halál szimpatikus szembe a Griz/Ney/Bappé vonulattal.

Egy korszak véget ért, de milyen korszak... :) azt gondolom idén még utoljára futnak egy kört a Nagyok. Ha Messi BL-t nyer, akkor övé a bógyó, ha Ronaldo Olaszba hoz mindent és legalább top 4 a BL-ben és Messi nem nyer, akkor az övé. Ezt a PSG BL címe boríthatná, akkor valamelyik insta-bohóc nyerné Párizsból.

Mondjuk ha véletlen mi nyernék, akkor nem tudom mi van, akkor aztán tényleg a jövő őszi forma döntene..

Én természetesen szurkolok a CR 6., de az lenne a baráti ha a két Legenda 5-5-tel menne nyugdíjba. Mi meg csak öregszünk, emlékszem mennyire ki voltam akadva, hogy nem Zizou kapta 2006-ban a bogyót, hanem Cannaváró.

Ja és felkészül, a foci következő pár éve nem sok jóval fog kecsegtetni. Az aranykorszaknak a két nagy visszavonulásával vége lesz.

A tegnapi nap az igazi foci ünnepnapja volt.
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.12.04. 10:38:56

Másrészt szerintem jót is tett a díj renoméjának, hogy végre nem támadó kapta meg.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.04. 10:31:15

Modric megérdemli, nincs mit szépíteni.
BL arany ami klubszinten mindent überel, VB ezüst mellé, ez így elég.
Ráadásul vezér volt.

Cé ha marad, akkor szerintem is megkapta volna, a Realban játszani jelenleg dob egy 10%ot minimum a megítélésben.

Más meg nem jöhetett szóba komolyan véve, Messi esetleg, de tényleg elszabta a vb-t, mondjuk tegyük hozzá minden idők leggázabb argentín csapatában kellett volna vitézkednie, a későbbi győztes franciák verték ki őket. "leégés".

na mindegy, Modric megérdemelte,hozta a szintet az elmúlt 3-4 évben bőven, gyengébb az ősz de ez lényegében már senkit nem érdekel sosem.

franciáktól meg nem lehetett kinek adni, védőnek nem adják (Varane), GR7 meg hagyjuk már kategória, MBappé meg fiatal, és a PSG-vel a BL-ben beégtek.

Más opció meg nincs, amíg ilyen a díj ez lesz.

BL-t kell nyerni és akkor megkapja Messi, ha nem akkor nem. Felesleges sírni, csapatot kell rakni köré. Cé is azért nyerhetett részben, mert baromi erős csapat volt mögötte, pl Modric vezette kp, vagy Ramos-Marcelo védelem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.12.04. 10:24:23

Stalkyard írta:Tudom, hogy ez a trend, ettől függetlenül nem értek vele egyet.
Felesleges is, hiszen ezt a díjat is csak emberek szavazzák meg, hiába újságírók, a véleményük ugyan olyan szubjektív csak nincsenek bratyiban a játékosokkal.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.04. 10:20:42

Tudom, hogy ez a trend, ettől függetlenül nem értek vele egyet.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.12.04. 10:16:55

Stalkyard írta: Én hajlamos vagyok azért megnézni, kinek mennyi egyéni érdeme volt benne, egy EGYÉNI díjnál. Modric oké, bár Rakitic nem sokkal hozott rosszabb szintet. Griezmann meg lőtte a tiziket. Vagy akkor a másik 10 játékos a világbajnok kezdőjéből merre van? Top 11-et kéne csinálni, és beletenni mindet, csak mert világbajnokok? :D

De igaz, Világbajnokok, ez mindent üt manapság a totál klubfoci orientált futballvilágban.
Igen a VB az mindig is a jolly volt, főleg ha társult mellé a hype. Messi és CR előtt is, ez volt az egyik legfontosabb mérce, ezért lett Cannavaro is aranylabdás.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.04. 10:13:33

TripleH írta:
Stalkyard írta: Lehet itt magyarázni, de ez totál komolytalan így. És a GRÍZMAN előrébb végzett, mint ők.

Azért remek humorforrás olyan véleményeket olvasni, hogy Messit az 5. helyre is "be kellett tuszkolni". :mrgreen:

Mindegy, elengedtem.
Ha már a címeket soroltad előbbi 2-nél, említsd már meg, hogy világbajnok.
Én hajlamos vagyok azért megnézni, kinek mennyi egyéni érdeme volt benne, egy EGYÉNI díjnál. Modric oké, bár Rakitic nem sokkal hozott rosszabb szintet. Griezmann meg lőtte a tiziket. Vagy akkor a másik 10 játékos a világbajnok kezdőjéből merre van? Top 11-et kéne csinálni, és beletenni mindet, csak mert világbajnokok? :D

De igaz, Világbajnok, ez mindent üt manapság a totál klubfoci orientált futballvilágban.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2018.12.04. 10:10:36

Stalkyard írta: Lehet itt magyarázni, de ez totál komolytalan így. És a GRÍZMAN előrébb végzett, mint ők.

Azért remek humorforrás olyan véleményeket olvasni, hogy Messit az 5. helyre is "be kellett tuszkolni". :mrgreen:

Mindegy, elengedtem.
Ha már a címeket soroltad előbbi 2-nél, említsd már meg, hogy világbajnok.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.04. 10:06:52

Messi:

- Spanyol bajnoki cím, Király kupa győzelem, mindkettőben a hátán vitt egy Neymar távozása után gyengülő Barcát.

- spanyol gólkirály

- európai aranycipős

Nem volt erős egyéni éve.

Salah:

- Szélsőként gólrekorddal PL gólkirály
- Döntőbe vezetett egy Liverpoolt a BL-ben

Nem volt erős egyéni éve.

Lehet itt magyarázni, de ez totál komolytalan így. És a GRÍZMAN előrébb végzett, mint ők.

Azért remek humorforrás olyan véleményeket olvasni, hogy Messit az 5. helyre is "be kellett tuszkolni". :mrgreen:

Mindegy, elengedtem.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2018.12.04. 09:42:19

Messi 5. ... :mrgreen: =D>

Vicente Del Bosque, a Real Madrid történetének egyik legnagyobb edzője, kétszeres BL-győztes, kétszeres bajnok ősmadridista reagált a hírekre, melyek szerint Lionel Messit zsinórban 11 év után idén nem jelölik az Aranylabda-szavazás három legjobbja közé.

Nagyon meglep, hogy Messi nincs ott. Szerintem a díj semmit sem ér, ha nem ő vezeti a világ legjobb játékosait. Kissé furcsa, hogy finoman fogalmazzak

- nyilatkozta a Marcának.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2018.12.04. 09:22:43

A Világbajnokság évében az a torna a mérvadó. Ott ő volt a legjobb, innen egyértelmű, plusz a BL is nyomos érv volt mellette. Az viszont, hogy Messi csak az ötödik... #-o
"And my heart will leave you never."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.12.04. 08:51:48

Gratula a kis horvátnak!
divadka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2006.02.24. 10:45:39

2018.12.04. 08:26:42

Azt kell eldönteni, hogy mit jelent az aranylabda? Ha azt mondjuk, hogy az aranylabdás a világ legjobb játékosa, akkor ez egy baromság. Meg is mondom miért: Kélpzeld el, hogy meccset játszunk egymás ellen, és csapatot vélasztunk mint a grundon. Bárki bárkit választhat. Aki azt mondja, hogy előbb választaná a csapatába Modricot, Griezmannt, Mpabbét, Szalait mint Messit vagy CR-t, az egész egyszerűen dilettáns, vagy magának is hazudik. Ha viszont azt mondjuk, hogy az aranylabda egy szimpátia a szavazás, akkor minden rendben, mivel nekem is szimpatikus ez a Modric gyerek. Szimpatikus volt a zeniten lévő Xavi, Totti, Del Piero, Henry, Iniesta, és Pirlo is ők mégsem kaptak arany lasztit.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.04. 07:19:42

ferninho írta:Örülök Modricnak, embertelen, amit a Realban lehoz évek óta, megérdemelte, de amit máshol is írtam és nekem cseszi a szememet, hogy ha nem igazol el CR a Realból simán megkapta volna és Modricból csak VB gyözelemmel lehetett volna rendes rivális CRnek, de még azzal is lehet CR húzta volna be.

Messi és CRrel egy csapatban nem volt esélye senki másnak Aranylasztit nyerni csinálhatott bármit, mert annyira a két nagyágyú volt reflektorfényben. Neymar pl ezt unta meg, de ott azért voltak teljesítménnyel gondok.
CRhez feltudtak sokan nőni teljesítményben rengetegszer, de le se tojták őket, bármi volt CR volt a reflektorfényben, vagy a teljesítményével vagy mikor kellett bedobtak egy más csontot a népnek.

CR eligazolt, Modricra meg szépen felépítették ezt az Aranylabda imidzset, mert kellett valaki.

De ha CR marad a Realban, ebből tükör sima CR Aranylabda lett volna, mert a hype meg média meg minden CRt tolta volna és a horvátot le se tojták volna.

Modric se emelkedett ki annyira, hogy most egyértelműen neki járt volna.

Juventusba igazolással bukott egy Aranylabdát CR, ennyit számít, hogy valaki egy Juvéban vagy egy Barca & Real játszik.
Én ezt így látom, nem kell velem egyetérteni, de emiatt zavar kicsit a dolog, amellett, hogy nagyon örülök Lukának és hogy talán végre a helyén fogják kezelni az emberek, de konzekvensen gondolkozva, az elmúlt pár évet nézve ezt is CRnek kellett volna adniuk.
Most nem érte dolgozott a hypevonat, mint eddig, hanem Modricért, meg is lett az eredménye.
Én az ég világon semmi összefüggést nem látok CR eligazolása és Modric Aranylabdája között, már bőven elkezdték a horvátot felsz.pni, mikor még szó sem volt a sajtóban a Juvéról, VB óta lehet tudni, h ő kapja. CR-nek meg volt egy bukott VB-je, Messivel karöltve.

Kiemelkedő focista, eszméletlenül lát a pályán és jól mozgatta a Realt, komoly érdemei vannak a 3 BL-ben, azon ritka középpályások egyike, aki el tudja dönteni a meccseket és nem a góljaival, kevés ilyen van mostanság sajnos :( ha mindenképp bele akarok kötni, akkor azt mondanám, h nagyon egylábas, de nem lehet mindenki Zidane, Figo vagy Dembele :D

Mondjuk az érdekes, h sztem a tavaly élete szezonját futó, VB-n semmivel sem gyengébb Rakitic a 19. lett, csak azért, mert lófütty sajtót kapott, ha valami “bánt”, akkor az ez.

Ha meg a világ legjobb játékosa kapná minden évben, akkor Messinek 10 lenne, 97-től meg Zidane és Ronaldo kapta volna felváltva. Még mindig nem erről szól az Aranylabda, és szerencsére vissza is került az újságírók kezébe, a világ baromsága volt megváltoztatni, elveszítette a respektjét a díj.

Lehet ütni Modricot, de tegyétek a szivetekre a kezetek, sokkal jobb, mintha Ronci fiú nyerte volna. Messinek meg semmi esélye nem volt, nem is értem mit pampogtok mellette, sajnos még mindig várat magára egyetlen jó meccs VB kieséses szakaszban, mert eddig még nem sikerült neki.

Mivel nekünk semmi esélyünk BL-t nyerni jövőre, kezdjetek el imádkozni, h ne a Juve nyerje, mert jövő ilyenkor be lehet majd csukni a fórumot :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.12.04. 01:34:51

Komolytalan
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
ferninho
Madridista
Hozzászólások: 2345
Csatlakozott: 2009.03.01. 00:01:06

2018.12.04. 00:36:36

Örülök Modricnak, embertelen, amit a Realban lehoz évek óta, megérdemelte, de amit máshol is írtam és nekem cseszi a szememet, hogy ha nem igazol el CR a Realból simán megkapta volna és Modricból csak VB gyözelemmel lehetett volna rendes rivális CRnek, de még azzal is lehet CR húzta volna be.

Messi és CRrel egy csapatban nem volt esélye senki másnak Aranylasztit nyerni csinálhatott bármit, mert annyira a két nagyágyú volt reflektorfényben. Neymar pl ezt unta meg, de ott azért voltak teljesítménnyel gondok.
CRhez feltudtak sokan nőni teljesítményben rengetegszer, de le se tojták őket, bármi volt CR volt a reflektorfényben, vagy a teljesítményével vagy mikor kellett bedobtak egy más csontot a népnek.

CR eligazolt, Modricra meg szépen felépítették ezt az Aranylabda imidzset, mert kellett valaki.

De ha CR marad a Realban, ebből tükör sima CR Aranylabda lett volna, mert a hype meg média meg minden CRt tolta volna és a horvátot le se tojták volna.

Modric se emelkedett ki annyira, hogy most egyértelműen neki járt volna.

Juventusba igazolással bukott egy Aranylabdát CR, ennyit számít, hogy valaki egy Juvéban vagy egy Barca & Real játszik.
Én ezt így látom, nem kell velem egyetérteni, de emiatt zavar kicsit a dolog, amellett, hogy nagyon örülök Lukának és hogy talán végre a helyén fogják kezelni az emberek, de konzekvensen gondolkozva, az elmúlt pár évet nézve ezt is CRnek kellett volna adniuk.
Most nem érte dolgozott a hypevonat, mint eddig, hanem Modricért, meg is lett az eredménye.
madridista
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.12.03. 23:54:52

Gratulálok Modric-nak, ügyes srác, megérdemelte.

Senkinek sem fura az, hogy a tavalyi szezon 17-dik legjobb játékosa Benzema lett? :lol: Nekem ez szúrja legjobban a szemem. Jobb volt Rakitic-nél, Godin-nál, Navas-nál? A girona-i Stuani is jobb szezont futott nála. Lanzafame is többet tett a Honvédban, mint ez az ember :lol:

Felesleg amúgy Xavi-t meg Ini-t felhozni, Oscar-nál sem mindig a legjobb filmek kapják a díjat, hanem az ABBAN AZ ÉVBEN LEGJOBB. Itt szezont nézünk, így meg örülhetünk, hogy nem előzte meg CR Messi-t a bogyók számában. Értem én, hogy spanyol bajnokság, gólkirály meg spanyol kupa, de sajna a bl és a vb ennyit számít, hendivel indulnak ezek a sorozatok, ott pedig "leszerepelt". Persze az ötödik hely nevetséges. Abban most biztos vagyok ha nyerjük a bl-t és a la liga-t, Messi-é a bogyó, teljesen mindegy milyen szezont is zár.
Majd jövőre.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.03. 23:27:06

Varatrix írta:Én viszont szeretném kiemelni, hogy egy nagyon szimpatikus ember nyert! Mosolyt csalt az arcomra, hogy láttam a kezébe a bogyót. Szerény alázatos, dolgos, szürke eminenciás. Megérdemli! Gratula Luka!

Azé Rakitic akkor is az igazi... :twisted:
Meg logikus is volt őt választani, amolyan salamoni döntés volt ez.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.12.03. 23:14:03

Én viszont szeretném kiemelni, hogy egy nagyon szimpatikus ember nyert! Mosolyt csalt az arcomra, hogy láttam a kezébe a bogyót. Szerény alázatos, dolgos, szürke eminenciás. Megérdemli! Gratula Luka!

Azé Rakitic akkor is az igazi... :twisted:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.03. 23:13:28

Bennem hasonló érzések vannak, mint Sevcsenkonál, rá lehet húzni a népi hős meséjét, egy olyan népét, amelyet a nyugati világ amúgy is kedvel. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de ha ő nem horvát, hanem szerb, akkor kizártnak tartom, hogy Aranylabdát kapjon, mint ahogy Sevcsenko sem kapott volna, ha nem ukrán, hanem orosz.

Nekem már a VB Aranylabdája is borzasztóan erőltetett volt, közel sem lógott ki annyira felfelé a horvát válogatottból, sőt, én Rakiticet elé helyeztem volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.03. 23:06:51

recrea írta:
csababarca írta: 2010 vitatható, de az már FIFA-Aranylabda néven futott, tehát nem csak újságírók szavaztak,mint előtte, meg most.
szóval különítsük el a dolgokat, mert így össze vissza beszélünk, két különböző díjról.
Engedd el, 100-szor leírtam már, de nem értik, csak szajkózzák, ha Modric igen, akkor Iniesta miért nem :D Ezért, amit leírsz, de nem értik, nem akarják.

tudom, de hátha.


egyébként ez nem így megy, hogy ha Modric kapott, akkor xy miért nem?
Azért nem mert mindig volt xynál jobb. el kell fogadni.
reális esélye se Xavinak se Iniestának nem volt.
és nem azért mert rosszabb játékosok mint Modric, de olyankor fociztak amikor Cé és Messi is eszement tempóban futballozott.

De tényleg, ez ne legyen már érv Modric bogyója ellen, hogy Xavi meg Iniesta sem kapott. #-o

Cannavarot a világ legjobb bekkjének tartjátok, vagy mondjuk az utóbbi 20 év legjobb bekkjének? Szerintem kb senki, de kapott aranylabdát, mert akkor abban az évben odaadták neki.
Volt egy Nesta, Maldini, Terry, Carvalho, Puyol, Ferdinand a 2000es években, valószínűleg lehozták azt a teljesítmény 1-1 de inkább több évben mint Cannavaro, de szóba se kerülhettek.
De ez nem jelenti azt, hogy ha Cannavaro kapott akkor visszamenőleg adjuk Nestának, meg Maldininek is.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.03. 22:56:44

csababarca írta: 2010 vitatható, de az már FIFA-Aranylabda néven futott, tehát nem csak újságírók szavaztak,mint előtte, meg most.
szóval különítsük el a dolgokat, mert így össze vissza beszélünk, két különböző díjról.
Engedd el, 100-szor leírtam már, de nem értik, csak szajkózzák, ha Modric igen, akkor Iniesta miért nem :D Ezért, amit leírsz, de nem értik, nem akarják.
Válasz küldése