Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.11. 19:55:05

Stalkyard írta:Rakitic. Kész. Vége. Nem tudok erre mit mondani. :D
https://pbs.twimg.com/media/DtrYP_DWsAEH79Q.jpg" target="_blank

Szerintem jó ez a felállás amúgy, ideális mix.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2018.12.11. 19:57:04-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.11. 19:50:13

Rakitic. Kész. Vége. Nem tudok erre mit mondani. :D
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.12.11. 19:47:32

Barca XI: Cillessen; Semedo, Lenglet, Vermaelen, Miranda; Rakitic, Coutinho, Arthur; Alena, Munir, Dembélé
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára soadroli 2018.12.11. 19:51:44-kor.
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.12.11. 17:20:55

Igen igazatok van! :D Én néztem el,valamiért azt hittem az Internek 8 pontja van.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.11. 16:34:02

Grimaldo írta:
LG írta:Remélem tovább segítjük az Intert egy győzelemmel. Tudom, a szempontunkból nem létkérdés, de én szeretem az Intert, a Tottenhamet viszont nem, meg amúgy is jó lenne egyet a besztlígbe belerúgni.
Igazából az Interen több múlik,mert ,ha megverik PSV-t úgyis továbbjutnak.
Ha jól tudom, akkor pontegyenlőség esetén a Tottenham van előnyben, mert van 1 idegenbeli gólja az Inter ellen, míg az Internek nincsen a Tottenham ellen, szóval ha ma nyernének a Camp Nou-ban akkor akármit csinálhat az Inter, a Tottenham megy tovább.

Persze ehhez lesz 1-2 szava a BL-ben otthon utoljára 5 és fél éve kikapó Barcelonának is.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.11. 16:29:39

Grimaldo írta:
LG írta:Remélem tovább segítjük az Intert egy győzelemmel. Tudom, a szempontunkból nem létkérdés, de én szeretem az Intert, a Tottenhamet viszont nem, meg amúgy is jó lenne egyet a besztlígbe belerúgni.
Igazából az Interen több múlik,mert ,ha megverik PSV-t úgyis továbbjutnak.
Ez nem igaz, a Spursnek a kezében van a sorsa, ha nem szereznek kevesebb pontot, mint az Inter, ők jutnak tovább. Az Inter otthon 2-1-re nyert ellenük, a Spurs meg 1-0-ra, szóval az egymás ellenije az angoloknak a jobb.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.12.11. 16:18:18

LG írta:Remélem tovább segítjük az Intert egy győzelemmel. Tudom, a szempontunkból nem létkérdés, de én szeretem az Intert, a Tottenhamet viszont nem, meg amúgy is jó lenne egyet a besztlígbe belerúgni.
Igazából az Interen több múlik,mert ,ha megverik PSV-t úgyis továbbjutnak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21120
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.12.11. 16:01:38

Remélem tovább segítjük az Intert egy győzelemmel. Tudom, a szempontunkból nem létkérdés, de én szeretem az Intert, a Tottenhamet viszont nem, meg amúgy is jó lenne egyet a besztlígbe belerúgni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.11. 15:24:39

Sinya22 írta:Suareznek még a térdével van gond,ami miatt kihagyott 2 hetet,vagy a kézsérülése komolyabb? Már ha valaki hallott bármi konkrétat.
Térde, de hétvégén megint kezdeni fog valószínűleg.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.12.11. 14:16:51

Suareznek még a térdével van gond,ami miatt kihagyott 2 hetet,vagy a kézsérülése komolyabb? Már ha valaki hallott bármi konkrétat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.11. 12:17:42

Puig a keretben sincs...
Vasárnap még a B-csapatban kezdett, szóval ilyen szempontból nem meglepő.
Azt nyilatkozta EV, hogy Suareznek pihenőt ad, bár nem értem, akkor miért kell egyáltalán keretbe tenni?
19 fős egyelőre a keret, szóval abból egy ember még a lelátóra kerül, valószínűleg Suárez lesz az.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.12.11. 12:05:33

Én ma minél több embert pihentetnék. Azt nyilatkozta EV, hogy Suareznek pihenőt ad, bár nem értem, akkor miért kell egyáltalán keretbe tenni? Alba, Piqué, Rakitic mindenképpen pihenjen, és Busira is ráférne a pad. Demb a késése miatt szerintem csere lesz. Messi tuti kezdeni fog, de általában ilyenkor ő végig sétálja a meccset, kb nem csinál semmit, és lő vagy 2 gólt :-)

Én valami ilyesmit néznék meg: Cil - Semedo, Lenglet, Verma, Miranda - Alena, Arthur, Vidal - Coutinho, Munir, Messi

Viszont EV-t ismerve Alba és a Rakitic/busi páros valamelyike tuti kezdő lesz...
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2018.12.11. 11:24:08

Cestus írta:Feleslegesen agyaltok ezen, Ernő bá nem volt tétlen, már megtalálta az ideális középpályát* holnap estére.

*Ha valaki nem ismerné fel őket, álljon itt írásban is a felállás:

Stabilizátor - Egynullminátor - Pragmatics.

Barca szurkoló vagyok amióta az eszemet tudom. Voltak régebben is gyengébb éveink,ha nem is az eredményekben, de valahogy úgy érzem, most az öltözőben baj van. A játékosok elégedetlenek a saját sorsukkal a csapaton belül,és ez már sokakat frusztrál, akik nem érintettek azokat is. Elég Messi reakciójára gondolni az Atletico meccs szünetében. A játékosok kiszólnak a csapatból, nyilvánosan elégedetlenek, a klub a játékosok problémáit nagy dobra veri.
Vezetői válság van.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.11. 10:51:19

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:Szerintetek melyik lenne a jobb?A veszélyes Tottenhamet továbbengedni, és így kiejteni az Intert, vagy pedig az Inter menjen tovább, és esetleg mi ejtsük ki őket(csak ne forditva legyen), bosszúként a 2010-ért?
Én inkább a Spurs továbbjutásának örülnék. Az ilyen Inter, Atlético, Chelsea, Juve-szerű csapatoktól az ég óvjon minket a BL-ben, mindig ezek ejtenek ki. Ezerszer inkább játszanék PSG-vel, Cityvel, Münchennel, még ha névre erősebbek is ezek.
Jogos, és ha tovább is mennénk, az Internek egy negyeddöntőben a Barca ellen kihullani nem lenne nekik szégyen, viszont csoportkörből tovább nem jutni az már azért kicsit csalódás. :D
Viszont ehhez ki kell kapnunk, amire 5 és fél év óta nem volt példa BL-ben, mert nagy az esély rá hogy otthon azért az Inter behúzza a PSV ellen.

Egyedül azt sajnálom hogy Messi lesérült az Inter elleni meccsekre,a Chelsea kiütése után talán az egyetlen ellenfél amit még nem pipált ki, pedig érett a bosszú.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.11. 10:23:16

MessiNeymarSuarez írta:Szerintetek melyik lenne a jobb?A veszélyes Tottenhamet továbbengedni, és így kiejteni az Intert, vagy pedig az Inter menjen tovább, és esetleg mi ejtsük ki őket(csak ne forditva legyen), bosszúként a 2010-ért?
Én inkább a Spurs továbbjutásának örülnék. Az ilyen Inter, Atlético, Chelsea, Juve-szerű csapatoktól az ég óvjon minket a BL-ben, mindig ezek ejtenek ki. Ezerszer inkább játszanék PSG-vel, Cityvel, Münchennel, még ha névre erősebbek is ezek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.11. 10:07:45

Stalkyard írta:Puig a keretben sincs...

Nem baj, tét nélküli meccsre is mehet majd Rakitic meg Busi.

Gondolom Alba is végigjátssza, elvégre kockázatos lenne betenni Mirandát.
Pidgeotto-t simán felraktam volna a mai meccsre, teljesen tétnélküli a számunkra, régebben pont az ilyen meccsek voltak tökéletesek a fiatalok bemutatkozására, de gondolom Valverde majd most is nyomatja a Busi-Rakitic középpályát [-X #-o

Albából sem tudom hogy mennyi marad majd a tavaszra úgy, hogy minden meccset végig tol, és fel-alá rohangászik, alternatívája meg egyenesen 0, nem is tudom hogy gondolták ezt nyáron.

Szerintetek melyik lenne a jobb?A veszélyes Tottenhamet továbbengedni, és így kiejteni az Intert, vagy pedig az Inter menjen tovább, és esetleg mi ejtsük ki őket(csak ne forditva legyen), bosszúként a 2010-ért?
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.12.11. 08:55:37

Puig a keretben sincs...

Nem baj, tét nélküli meccsre is mehet majd Rakitic meg Busi.

Gondolom Alba is végigjátssza, elvégre kockázatos lenne betenni Mirandát.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.10. 19:50:49

hajnesz írta:
Olcha írta:
Teljesen egyetértek!! Kell a rotálás, mint egy falat kenyér!!! Nagyon fél variálni az edző úr, pedig muszáj. Ráadásul most van bútor is, rendesen!
Van bútor, csak a legtöbbnek épp most ment tönkre a lába. Pont, mikor tétnélküli bl meccs jön.
De az is az ő hibája, mert nem jól pihentet. [-X
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.10. 17:42:15

Feleslegesen agyaltok ezen, Ernő bá nem volt tétlen, már megtalálta az ideális középpályát* holnap estére.

*Ha valaki nem ismerné fel őket, álljon itt írásban is a felállás:

Stabilizátor - Egynullminátor - Pragmatics.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.12.10. 17:18:54

Olcha írta:
Teljesen egyetértek!! Kell a rotálás, mint egy falat kenyér!!! Nagyon fél variálni az edző úr, pedig muszáj. Ráadásul most van bútor is, rendesen!
Van bútor, csak a legtöbbnek épp most ment tönkre a lába. Pont, mikor tétnélküli bl meccs jön.
Avatar
Olcha
Jugador del Barça
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2018.06.28. 19:31:15

2018.12.10. 17:13:56

MessiNeymarSuarez írta:.
... ezért is haragszom nagyon Valverdére amiért kifacsarja a csapatot, mert ha így folytatja, akkor szerintem még a 2009-es vagy 2011-es csapattal sem nyerne BL-t.
Bajnokságban el lehet döcögni gyenge meccsekkel középcsapatok ellen, a BL-ben viszont kell az a hatalmas szellemi-fizikai frissesség, amitől a helyzetek bemennek, nem pedig kimaradnak.
Teljesen egyetértek!! Kell a rotálás, mint egy falat kenyér!!! Nagyon fél variálni az edző úr, pedig muszáj. Ráadásul most van bútor is, rendesen!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.12.10. 16:36:44

Remélem a 30-asaink most nem lesznek a keretben.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.08. 13:23:37

Áthoztam inkább az igazolásos topicból, mert nagyon off lett:

Másik meg a nemzetközi eredmény...Nemzetközi szinten az látszik, hogy a "nagy Barcelona" egy öntelt, idejétmúlt csapat benyomását kelti(mégha nem is feltétlen így van), akik még mindig azt hiszik hogy 2009 van, és ők a legjobbak, 50%-os teljesítménnyel mindenkit agyon vernek, aztán az első komolyabb ellenfél ellen indul a Benny Hill show, és dagadtra verik őket.
A játék képe sokszor tényleg olyan, mintha 50 évesek próbálnák azt játszani mint huszonévesen, de a vége inkább kínos, mint komoly, mert a játékot a régi gyors tempó helyett gyök2-vel tolják, és azt gondolják hogy még mindig nagy királyok.

Ez nyilván túlzás, de valami ilyesminek képzelem el a nemzetközi véleményt, főleg ha azt nézzük hogy az elmúlt években a Juventus,Atleti, City, Liverpool, sőt még a Roma, Monaco is közelebb állt a BL serleghez mint mi, miközben kabaré teljesítményt nyújtottunk, ami elég sokat elmond.
Nem is tudok olyan csapatot(a PSG-n kívül de ők mindig belenyúlnak), akik akkora nagy csalódások lennének a BL-ben az elvárthoz képest, mint mi.

Nagyon remélem hogy idén jobbak lesznek, az eddigiek alapján kifejezetten biztató, látni rajtuk hogy idén nagyon akarják, csak Ernő ne nyírja ki a fél csapatot tavaszra és jók lehetünk.
Nagyon bízom benne, hogy idén rendesen odacsapnak a srácok a BL-ben, otthon eddig sem volt baj, idegenben voltunk súlytalanok, de ott nagyon.
Épp ezért üdítő a Tottenham és Inter elleni idegenbeli játék képe, nem is tudom mikor voltak utoljára ennyire biztatóak idegenben.
Ráadásul a többi csapat nem túl meggyőző, PSG örül ha továbbjut, City is Lyonok ellen bukdácsol.Rengeteg minden változhat még tavaszig, de ugyanúgy mi is javulhatunk még addig.

Én nagyon bízom benne hogy idén odaérhetnek a srácok, megmutatni hogy lesajnáltan, még mindig ott vannak a szeren(mint 2015-ben), ezért is haragszom nagyon Valverdére amiért kifacsarja a csapatot, mert ha így folytatja, akkor szerintem még a 2009-es vagy 2011-es csapattal sem nyerne BL-t.
Bajnokságban el lehet döcögni gyenge meccsekkel középcsapatok ellen, a BL-ben viszont kell az a hatalmas szellemi-fizikai frissesség, amitől a helyzetek bemennek, nem pedig kimaradnak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.04. 22:03:18

Alfaesomega írta:Leo Messi az 5. helyet szerezte meg a "Vicc"-labda szavazáson. Ez az egész már régóta nem a sportról, a pályán elért eredményről szól. Jó magam már akkor elvesztettem a hitemet ebben az Aranylabdának nevezett bohózatban, amikor 2010-ben nem Andrés Iniesta kapta meg. Így Lionel Messi sikerének se tudtam felhőtlenül örülni.

De ami idén történt, az minden korábbi viccet, kabarét felülmúlt. Adott egy kedves, szerethető szürke "egér", egy pozitív figura, aki egész jól bánik a labdával, egészen elképesztő meccsei is voltak ebben az évben, a Reallal BL-t nyert - sokat nem tett hozzá, de akkoris -, majd a VB-n is volt egy-két jobb meccse, de ősszel aztán erősen visszaesett, eltűnt, nem látta senki, még a RM-szurkolók sem. A legutóbbi "klasszikuson", ha nem lövi a kapufát, nem is tudtam volna, hogy a pályán volt, mert még a nevét se hallotta senki. Luka Modric kiváló labdarúgó, egész jó kis középpályás, de semmi több. Nem klasszis, főleg nem extraklasszis. Nem rajta fordult meg egyetlen meccs sem, egyetlen bajnoki sem, ősszel biztosan nem.
És nem, nem a Reallal kapcsolatos antipátiám íratja ezt, hanem a valóság. Luka Modric az első, Leo Messi az 5., CR a 2.? Hofi géza-féle kabaréban a legjobb poénok egyike lenne. Csak ez a valóság. Már akit érdekel, engem annyira nem, a gálát se lesem évek óta. De véleményem, azért van. Lehet vele vitatkozni.

Gratulálunk Leo Messi!
Te vagy a világ legjobbja!
Ja, és valami del Bosque olyasmit mondott, hogy ahol a legjobb háromban nincs Messi, az a díj elvesztette értelmét és komolyságát! A VB-aranyat nyerő trénernek nagyon igaza van! VamosLeo

PS: ennél még CR is ezerszer inkább megérdemelte volna. Zárójelben.
Egy az, hogy ez itt off, másrészt ha már máshonnan "lopsz" el egy posztot, odaírhatnád a forrást. :wink:
Alfaesomega
Barça C
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2017.04.08. 23:29:31

2018.12.04. 21:51:54

Leo Messi az 5. helyet szerezte meg a "Vicc"-labda szavazáson. Ez az egész már régóta nem a sportról, a pályán elért eredményről szól. Jó magam már akkor elvesztettem a hitemet ebben az Aranylabdának nevezett bohózatban, amikor 2010-ben nem Andrés Iniesta kapta meg. Így Lionel Messi sikerének se tudtam felhőtlenül örülni.

De ami idén történt, az minden korábbi viccet, kabarét felülmúlt. Adott egy kedves, szerethető szürke "egér", egy pozitív figura, aki egész jól bánik a labdával, egészen elképesztő meccsei is voltak ebben az évben, a Reallal BL-t nyert - sokat nem tett hozzá, de akkoris -, majd a VB-n is volt egy-két jobb meccse, de ősszel aztán erősen visszaesett, eltűnt, nem látta senki, még a RM-szurkolók sem. A legutóbbi "klasszikuson", ha nem lövi a kapufát, nem is tudtam volna, hogy a pályán volt, mert még a nevét se hallotta senki. Luka Modric kiváló labdarúgó, egész jó kis középpályás, de semmi több. Nem klasszis, főleg nem extraklasszis. Nem rajta fordult meg egyetlen meccs sem, egyetlen bajnoki sem, ősszel biztosan nem.
És nem, nem a Reallal kapcsolatos antipátiám íratja ezt, hanem a valóság. Luka Modric az első, Leo Messi az 5., CR a 2.? Hofi géza-féle kabaréban a legjobb poénok egyike lenne. Csak ez a valóság. Már akit érdekel, engem annyira nem, a gálát se lesem évek óta. De véleményem, azért van. Lehet vele vitatkozni.

Gratulálunk Leo Messi!
Te vagy a világ legjobbja!
Ja, és valami del Bosque olyasmit mondott, hogy ahol a legjobb háromban nincs Messi, az a díj elvesztette értelmét és komolyságát! A VB-aranyat nyerő trénernek nagyon igaza van! VamosLeo

PS: ennél még CR is ezerszer inkább megérdemelte volna. Zárójelben.
Válasz küldése