Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.12.18. 22:16:59

nagyatyesz írta:Értem én, hogy sokan vagyunk a középpályán, de azt mondani, hogy felesleges igazolás lenne (plána ingyen vagy olcsón) butaság.
Attól, mert "ingyen" jön, még nem biztos hogy olcsó lenne. Eleve ilyenkor megugrik az aláírási pénz, hogy volt oly szíves és minket választott az érdeklődők közül, emellett nem hivatalosan a mostani elnökség biztos megtámogatná fű alatt feketén is és egy korrekt 10-12 millás fizetéssel el is indulhat nálunk, az amúgy olcsó, ingyen forma, akire viszont szükségünk sincs.

Természetesen, ha leigazoljuk én megszavazom neki is a bizalmat, mint mindenkinek, de sok értelmét jelenleg nem látom az idehozatalának. Sem most, sem nyáron.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.12.18. 11:37:06

Értem én, hogy sokan vagyunk a középpályán, de azt mondani, hogy felesleges igazolás lenne (plána ingyen vagy olcsón) butaság. Szerintem idén középső védő és középpályás igazolás a prioritás. Középen van egy 30 feletti Raktic, Busi, Vidal trio, amelyből legkésőbb 2020 nyarán utóbbi kettő szinte biztosan dobbant. Rafinha sérült, nyáron tuti megy, Denis reméljük már télen. Akik az első keret tagjai még az Arthur és Alena, valamjnt SR, aki főállásbsn már inkább jobbhátvéd. Cou meg inkább támadó EV-nél, uh bár ránézésre sokan vagyunk, de szerintem elférne. A fiatalok, akiknek a neveit dobáljuk még nem készek az első csapathoz, de a 3 idősödő középpályásunk miatt szépen beérhetnek, mikorra ők távoznak.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.18. 11:22:40

Manapság elég nehéz top csapatból kezdő játékost igazolni, úgyhogy ha éppen van ilyen lehetőség, én örülök, hogy rástartolunk. Vidal elérhetővé vált, leigazoltuk. A Real meg leigazolta Courtoist, mert éppen le lehetett. Szerintem az ilyen lehetőségeket nem szabad elszalasztani, mert ki tudja, mikor jön a következő alkalom.

Rakiticnél rövid távon nem hiszem, hogy jobb lenne a francia, de a horvát is már 30, örökké nem lesz már itt. Emellett Busquets mellé egy futógép kellene most már egyre inkább, hogy elbírjuk a jelenlétét. A horvátot bírom és a csapat fontos elemének tartom, de ha most lehetőség van súrlódásmentesen elbúcsúzni tőle, én eladnám.
A fiatalok között csak Riquiben látom, hogy kezdő lehet, de ő nem éppen ugyanaz a profil, mint Rabiot. Alenában csereszintet látok, Oriol Busquetsből meg még semmit sem láttunk, hogy érdemben számoljunk vele. Rafinha folyamatosan menekülne innen, Denisnél most telt be a pohár, Samper létezéséről meg szerintem még Valverde sem tud. Ők hárman mennek jövő nyáron.

Eriksen meg Coutinho posztja, nálunk meg már a brazilnak sincs fix helye. Nem lenne okos döntés idehozni szerintem, ő inkább a Realban fog kikötni Hazard-ral együtt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.18. 10:39:42

Rabiot feldobta a labdát, innen a PSG felé nincs visszatáncolás. Komolyabb érdeklődőről nem tudni, úgyhogy nálunk a labda.

Ugyanakkor még Rakitic esetleges távozásával sem biztos, hogy kell nekünk. KP-ra vagyunk még mindig 60-an, még úgy is, hogy Denis és Rafinha úgy néz ki jövőre már nem lesznek itt.

Busquets pont abban a korban van, hogy még lenne egy 2-3 éve "betanítani" az utódját, szóval én igyekeznék házon belül megoldani a szitut, talán pont a kis Busival. Ha Valverde marad az edző jövőre is, akkor tökmindegy hogy Rabiot vagy O.Busi csatlakozik az az első kerethez, ugyanúgy nem fog játszani egyik sem.

Lentebb említették Eriksent, akit szintén el lehetne hozni még olcsóért, nagy üzlet lehetne, de inkább a kp-kipótlását is fiatalokkal oldanám meg. Szerintem jól kiegészítenék egymást az igazolt, tapasztaltabb játékosok (Vidal, Coutinho, még talán Dembele is idesorolható mert 3 ország élvonalában is helytállt) és a saját nevelésű srácok, akik gyerekkoruk óta tanulják a szakmát.

Pont a KP-n kívül minden posztra kéne nézelődni, Lajos már megy kifelé, Cilessen is lépni fog, illetve a védelmet ismerjük, igaz Alba helyére talán befuthat a Cucu-Miranda duó egyik tagja.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2018.12.18. 08:04:21

Rabiot jatszhatna a BL-ben is, ezt a szabalyt modositottak. Amugy a kozeppalya most tenyleg megvan, bar szerintem Denis, Rafinha es a nyaron Rakitic is tavozni fog. A fiataloknak minel tobb lehetoseget kell adni, mint Alena, Puig, O. Busquets. En max Eriksent hoznam, 2020-ban lejar a szerzodese, a nyaron van esely megszerezni. Elol is megvagyun, nem kell eroltetni senkit. A vedelem viszont annal inkabb rancfelvarrasra szorul: kell egy belso vedo (de Ligt), egy bal bekk Alba moge (felolem lehet Cucu vagy Miranda, a lenyeg, hogy Valverde be merje rakni ha kell) es rendezni kell a jobb bekk poziciot is, mert Roberto nem hatved, Semedoban meg hatalmas a potencial, de meg mindig nem jott ki belole, ennel sokkal tobbre kepes. Vagy moge kell valaki, vagy ele. Illetve Cillessen is lepni fog a nyaron, remelem idoben korulnezunk kit hozzunk a helyere.
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2018.12.18. 07:41:21

Bár nem tudom, hogy minek ide egy 20. középpályás, de ha el hoznánk Rabiot-t, akkor miért nem játszhatna a BL-ben? (Iván írta a főoldali cikkben) Ez a szabály elvileg megváltozott nem?

Maga Rabiot és a leigazolása hidegen hagy, de az érdekelne, hogy pontosan hogy is módosították az erre vonatkozó szabályt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.12.18. 05:56:26

MatyiG írta:
Samper írta:Ha most eladsják Malcont, akkor fel lehet hozni az uru Ronald Araújot és nem kell feltétlenül télen véglegesre igazolni kh.-t. Nyáron jöhet a kiszemelt De Light.
Mi köze van Malcomnak a téli középhátvéd kérdéshez?

Chumi fog feljönni amúgy maximum, más esélytelen.
Állítólag az uruguayi Ronald Araujo a nagy szám a B-ben, akinek 2023-ig szerződése van a Barcaval.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.18. 00:19:24

Télen vennénk középhátvédet, Ivanovic (szerb, Zenit Szentpétervár) és Skrtel (szlovák, Fenerbahce) a célpontok, kölcsönbe hoznánk őket. Mindketten 34 évesek (RAC1).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.12.17. 22:04:38

Verma szokásosnak mondható sérülése feladja a leckét a vezetőségnek. Umtiti szerintem nem fogja megúszni a műtétet, míg Verma egy-két meccsre sem jelent megoldást sérülékenysége miatt. Szóval vagy bízunk valakiben a B-ből, vagy hozunk vkit. A gond az, hogy hosszú távú megoldást nem fogunk tudni venni télen. Én attól tartok, hogy idehozunk vkit, aki 2-3 évre aláír, nyilván nem apró pénzért. A kölcsön nem lenne rossz, de tartok tőle, hogy ismerve a védő problémánkat betartanak nekünk, és csak eladni lesznek hajlandóak...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.17. 21:57:34

Gery0704 írta:A Besiktas szerződést bontott Pepevel így szabadon igazolható :o
Mondjuk őt akár csak megkörnyékezni főben járó bűn lenne :D

Közben Rabiot-ról azt nyilatkozta a PSG sportigazgatója, hogy a tudomására hozta, hogy nem írja alá a hosszabbítást, nyáron ingyen távozik. A PSG cserébe határozatlan időre a padra száműzi.

Overmars (Ajax sportigazgató) pedig azt nyilatkozta, hogy a Barcában látná szívesen de Ligtet és de Jongot, ha eligazolnak tőlük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Gery0704
Jugador del Barça
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2010.04.12. 14:55:06

2018.12.17. 21:40:59

A Besiktas szerződést bontott Pepevel így szabadon igazolható :o
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.12.17. 19:46:23

Szerintem sok olyan védő van akit kölcsön tudnánk venni, mert mondjuk nem kap elég lehetőséget vagy ilyesmi. Az ilyenek jönnének talán fél évre is.
Aztán nyáron újra lehetne gondolni a helyzetet, de ez tényleg nem állapot, később ez címekbe kerülhet hogy 2 védőnk van egész szezonban.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.17. 18:05:14

Kényes a helyzet, mert ha most veszünk valami tapasztalt középhátvédet (ahogy Valverde szeretné), és odadobnánk neki egy öt éves szerződést, azzal erősen romlana az esélye, hogy a jövő nyáron behúzzuk de Ligtet, mert Umtiti, Lenglet, Piqué sem mennek sehova. Ha meg elhappolja előlünk a hollandot a Real, City vagy más top csapat, bottal üthetjük a nyomát.
MatyiG írta:
Samper írta:Ha most eladsják Malcont, akkor fel lehet hozni az uru Ronald Araújot és nem kell feltétlenül télen véglegesre igazolni kh.-t. Nyáron jöhet a kiszemelt De Light.
Mi köze van Malcomnak a téli középhátvéd kérdéshez?.
Szerintem a nem EU-s helyek problémája miatt írja ezt.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6629
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.17. 18:04:56

de Ligt kapta idén a Golden Boy-díjat.

Adja az ég, hogy el tudjuk hozni! [-o<
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.17. 17:33:24

Samper írta:Ha most eladsják Malcont, akkor fel lehet hozni az uru Ronald Araújot és nem kell feltétlenül télen véglegesre igazolni kh.-t. Nyáron jöhet a kiszemelt De Light.
Mi köze van Malcomnak a téli középhátvéd kérdéshez?

Chumi fog feljönni amúgy maximum, más esélytelen.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.12.17. 16:55:28

Ha most eladsják Malcont, akkor fel lehet hozni az uru Ronald Araújot és nem kell feltétlenül télen véglegesre igazolni kh.-t. Nyáron jöhet a kiszemelt De Light.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.17. 16:44:12

65 milla az 65 milla.
gondolkodás nélkül.
Egy Denisért jó ha kapunk 20at, vagy ki tudunk csikarni egy kölcsönt.

Ez a legnagyobb hülyeség, hogy azért játszik, hogy el lehessen adni. Ezzel a teljesítménnyel? :D ne röhögtessetek.
Ha olyan teljesítményt hozna, amire felfigyelnének, akkor meg nem kell eladni, mert jól játszik.

De Ligtre rá kell menni, nagyon fontos lenne, remélem nem szúrjuk el.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.12.17. 16:18:18

MatyiG írta:
MQuCsabi írta:DS most azért játszik csak, hogy eladható legyen. Tavasszal megjön Malcom helye és ideje, nem fogják eladni. Vagy őt is azért hozták el, mint Paulinhot, hogy megforgassák a pénzt.
Plusz tegnap amúgy sem volt a keretben Malcom sérülés miatt.

Mondjuk 65 millióért én is eladnám.
Ha ez összejön, akkor a kínai vonalat melegen kell tartani, bár tuti valami okosság van a háttérben.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.17. 15:51:17

MQuCsabi írta:DS most azért játszik csak, hogy eladható legyen. Tavasszal megjön Malcom helye és ideje, nem fogják eladni. Vagy őt is azért hozták el, mint Paulinhot, hogy megforgassák a pénzt.
Plusz tegnap amúgy sem volt a keretben Malcom sérülés miatt.

Mondjuk 65 millióért én is eladnám.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2018.12.17. 15:35:47

DS most azért játszik csak, hogy eladható legyen. Tavasszal megjön Malcom helye és ideje, nem fogják eladni. Vagy őt is azért hozták el, mint Paulinhot, hogy megforgassák a pénzt.
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.17. 15:07:52

Télen kötelező lesz hozni azt a középhátvédet, Umtitiről azt sem tudjuk, él-e még, Vermára meg egyszerűen nem lehet számítani.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.12.17. 15:00:14

Ha igaz Malcomért ez a 65 milla simán postáznám Kínába.
Láthatóan létszám feletti, egy vak Denis előbb játszik, így ennyi pénz ajándék érte.

feléből lehetne kukázni hasonlót a franciáktól.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.12.14. 00:09:35

ktm írta:Bayern elleni meccsen nem gyozott meg egyik ajaxos csodagyerek se. Az meg kerdes, hogy a gyenge holland csapatok elleni "paradezasuk" mit er.
Arthurról is ilyen vélemények voltak, aztán megmutatta, hogy tudja hozni azt a teljesítményt itt is... :)
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 450
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2018.12.13. 23:49:18

Bayern elleni meccsen nem gyozott meg egyik ajaxos csodagyerek se. Az meg kerdes, hogy a gyenge holland csapatok elleni "paradezasuk" mit er.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.12.13. 20:40:46

Én is de Ligtet hoznám mindenképp. A két holland közül szerintem csak őt fogjuk tudni végül behúzni, de Jongért nem hiszem, hogy ki fogunk adni 70-80 milliót úgy, hogy igazából nálunk nem égetően fontos a középpályás igazolás már. Más csapatoknak viszont (pl. PSG, Real, City) fontos lehet, így szerintem könnyen ránk licitálnak majd, és magasabb fizut is adnak majd de Jongnak. Meg Rabiot-nak már udvarolunk egy ideje, a hírek szerint többé-kevésbé úton van már ide, szerintem most már őt végigvisszük, pláne, hogy Abidal szerelmes a francia játékosokba. :D

Alba mögé én Filipe Luíst szervezném be, neki a nyáron lejár a szerződése a Ticoval. Elég vén már, de szerintem még mindig elég jó játékos (és nagy Messi-imádó is), kaphatna egy rövid szerződést, mint Vidal, és arra a pár szezonra pont jó lesz, amíg Cucurella vagy Miranda beérik, vagy esetleg felbukkan valami új piaci lehetőség.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése