Testépítés, edzésprogramok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2019.01.25. 12:08:15

Egy cikk, ha van kedved olvasd el:
http://mafigyelo.mafihe.hu/?p=723" target="_blank

"Egy jelentés szerint már napi 3 doboz energiaital taurinmennyisége képes neurológiai tüneteket okozni, ám ezek a tünetek enyhék, gyorsan eltűnnek. Főleg vesebetegek számára lehet veszélyforrás ilyen mennyiség.

Összességében az energiaitalok felborítják a szervezet belső folyadékháztartását, illetve hátráltatják a természetes méregtelenítő folyamatokat, súlyosabb esetben veseelégtelenséget okozhatnak. A túlzott energiaital-fogyasztás során felhalmozódott (felesleges) vitaminok, ásványi anyagok és gyógynövények hatalmas mennyiségét még a dialízis sem távolítja el teljesen."

Az már önmagában is elég, hogy olyan mint a kóla :) De azon felül az utolsó mondatra hívnám fel a figyelmet az idézetből, ami nem a koffeinre és a cukorra vonatkozik. Nem mindet tud kipisilni az ember. Legalább taurin nincs benne nálunk :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.25. 11:42:09

Köszi Nero!

Elhiszem, hogy az energiaital káros. Sokat iszom, függő vagyok. Mint az emberiség nagy része, csak a kávétòl.
Az energiaitalban ugye van koffein meg cukor. Ezek miatt káros, főleg a cukor miatt persze. Nem tudok róla, hogy más is lenne benne ami méreg. Ha van is, akkor mindenféle kòlában és gyümölcs italban is van. A taurint ne írjátok, MO-on nincs taurin bennük.

Szóval tényleg káros a cukor miatt, de nem rosszabb, mint egy kóla vagy egy csésze kávé 3 kockacukorral. De ha ez nen így van érdekelne más véleménye is.
Hogy sok benne a koffein? Egy 0,25-ös alap italban annyi van, mint egy csésze presszòkávèban.
Szeretnék leszokni róla,mindent eltudtam hagyni, csoki chips minden, ezt sajnos még mindig nem.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.25. 11:36:18

gamerpapa írta:
Nero. írta: Inni csak vizet, cukormentes kóla vagy energiaital belefér.
Az energiaital úgy ahogy, van méreg. A környezetemben is mindenkit csesztetek vele. Nagyon sok tanulmány van róla, csak hogy egy neten is könnyen elérhető forrásút említsek a WHO is publikált egy kutatást.

Röviden: négyszer olyan gyorsan roncsolja a májat mint az alkohol, cukorbetegség kialakulását okozhatja már heti(!) 2-3 dl elfogyasztása. Koffeinmérgezést okozhat, fiatalkorúaknak egyenesen gátolja egyes fejlődési mechanizmusait. Természetesen aki fiatal kora ellenére gyakran fogyasztja, ott szinte garantált a cukorbetegség a későbbiekben.

Ne igyátok. De tényleg.
Tudom,hogy így is rettentő rossz,de a kolléga biztosan a cukormentes verzióra gondolt,lévén hogy nem ehet ch-t.

Nero,akkor ha te pukizol a ketogén diáta alatt,ott minden kidöglik a környezetedben,nem? Nekem a 200-250g fehérje,180g ch-s diétámban sem sokan köszönik meg a szellentést,gondolom ezen a zsír sem dob sokat :D
gamerpapa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2007.09.05. 14:44:16

2019.01.25. 09:41:25

Nero. írta: Inni csak vizet, cukormentes kóla vagy energiaital belefér.
Az energiaital úgy ahogy, van méreg. A környezetemben is mindenkit csesztetek vele. Nagyon sok tanulmány van róla, csak hogy egy neten is könnyen elérhető forrásút említsek a WHO is publikált egy kutatást.

Röviden: négyszer olyan gyorsan roncsolja a májat mint az alkohol, cukorbetegség kialakulását okozhatja már heti(!) 2-3 dl elfogyasztása. Koffeinmérgezést okozhat, fiatalkorúaknak egyenesen gátolja egyes fejlődési mechanizmusait. Természetesen aki fiatal kora ellenére gyakran fogyasztja, ott szinte garantált a cukorbetegség a későbbiekben.

Ne igyátok. De tényleg.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.01.24. 21:23:58

zola8787 írta:Ketogènesek leírnák ide, hogy miket is lehet enni? Október 1. óta sikerült leadnom 20 kilòt, még lenne 15 és szívesen kipróbálnèk mást. Nem számolgattam kalóriát, szimplán normálisan ettem, meg edzettem, mint egy állat, de kezdek gyengülni, mármint a kaját illetően.

Tudom millió oldal van ketogèn dietarol is, de jobb saját tapasztalatot olvasni. Vágom, hogy szinte semmi szénhidrát és sok zsír, de érdekelne, hogy hogy sikerül, mivel sikerül bevinni azt a sok zsírt.
Tojás, Csirkeszárny, csirkecomb, Teljes grillcsirke (igazából mindegy, csak ne csirkemell legyen mert abban nincs zsír és szerintem amúgy is száraz), kolbász, oldalas, tarja, halak, az összes felvágott, az összes sajt, yoghurt, tejszín

Zöldség: Avokádó, brokkoli, spárga, stb. Az édeseket mint pl. a paradicsom, paprika kerülni kell.

Inni csak vizet, cukormentes kóla vagy energiaital belefér.

Gyümölcs természetesen nem fér bele.

Fehérje 1.5 g/tskg max. Visszakell venni a fehérjét, turmix max egy adag edzés után.
Zsír annyi amennyi a húsokból sajtból bejön, külön nem kell kanállal enni a zsírt.

8-10 hetet simán kilehet bírni ezekkel, szerintem sokkal emberibb mint a klasszikus testépítő diéta. Én abból végigcsináltam 10 hetet és élni se volt kedvem.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.17. 11:06:46

zola8787 írta:Illetve milyen arányban toljátok a zsír és fehérje arányt? Szénhidrátot zöldségekből viszitek be?
Én nem értek hozzá, csak úgy elolvastam:

"Az eredeti terápiás diéta csak annyi fehérjét engedélyez a gyermekek számára, amely a szervezet egészséges fejlődéséhez feltétlenül szükséges, illetve a kornak és a testsúlynak megfelelő energiabevitelt állapít meg. A klasszikus ketogén diéta 4:1 arányban állapítja meg az étkezési zsírok, illetve a fehérjék+szénhidrátok arányát a táplálkozásban. Ezt elsősorban az összes, magas szénhidrát-tartalmú élelmiszer, mint a gyümölcsök, keményítőt tartalmazó zöldségek, tésztafélék, kenyerek, cukor és más édesítőszerek kizárásával éri el. A megfelelő zsírbevitelt tej, tejszín, vaj fogyasztásával biztosítják"

Mondjuk ez epilepsziásoknak való diéta....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.17. 10:53:14

daffy írta:
zola8787 írta: Tudom millió oldal van ketogèn dietarol is, de jobb saját tapasztalatot olvasni. Vágom, hogy szinte semmi szénhidrát és sok zsír, de érdekelne, hogy hogy sikerül, mivel sikerül bevinni azt a sok zsírt.
pl: zsíros sajt,szalonna,olajos magvak
Egy picit bővebb listát tudnál írni?

Sajt, vaj, kókuszzsír, szalonna, tojás, avokádó, magvak, zsírosabb húsok, halak, bacon, kolbász.

Valahogy ez nagyon kevés termék, persze oké diéta, de érted.

Illetve milyen arányban toljátok a zsír és fehérje arányt? Szénhidrátot zöldségekből viszitek be?
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.16. 18:54:44

zola8787 írta: Tudom millió oldal van ketogèn dietarol is, de jobb saját tapasztalatot olvasni. Vágom, hogy szinte semmi szénhidrát és sok zsír, de érdekelne, hogy hogy sikerül, mivel sikerül bevinni azt a sok zsírt.
pl: zsíros sajt,szalonna,olajos magvak
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.16. 16:42:20

Ketogènesek leírnák ide, hogy miket is lehet enni? Október 1. óta sikerült leadnom 20 kilòt, még lenne 15 és szívesen kipróbálnèk mást. Nem számolgattam kalóriát, szimplán normálisan ettem, meg edzettem, mint egy állat, de kezdek gyengülni, mármint a kaját illetően.

Tudom millió oldal van ketogèn dietarol is, de jobb saját tapasztalatot olvasni. Vágom, hogy szinte semmi szénhidrát és sok zsír, de érdekelne, hogy hogy sikerül, mivel sikerül bevinni azt a sok zsírt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.10. 17:12:58

LG írta: Azért csak nem mindegy, hogy mennyi kalóriát éget el valaki. Pl. a tavalyi touron említették Froome étrendjét, nem emlékszem az egészre, de arra igen, hogy nem kevés rizst evett a szakaszok előtt és után is, illetve a szakasz után feltöltésnek pl. gumicukrot is. :) Mégsem hízott el a Tour alatt attól a fránya szénhidráttól. Mondhatod, hogy sarkított példa, de ugyanúgy a te zöldséges-hamburegesed is az volt.
Csak sporttal nem lehet lefogyni,csak kajával meg igen. Ez ilyen egyszerű. A kalória mennyisége határozza meg,hogy hízol vagy fogysz. Ha kevesebbet használsz,mint a bevitt,akkor hízol. Szörnyen ritka az,aki épp a határon mozog és pont 3-4-5kg-t kell leadnia(amúgy nekik elég a sport beiktatása).
Én fogytam edzéssel és kajával. Fogytam csak kajával. És csináltam otthoni koszt mellett az edzést is,fogyás nélkül.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.10. 17:01:11

daffy írta:
LG írta: Nekem voltak olyan időszakaim, mikor sérülés miatt hosszabb ideig nem tudtam sportolni, illetve csak nagyon korlátozottan tudtam mozogni, és ilyenkor jöttek a plusz kilók, aztán amikor úgy-ahogy felépültem és tudtam edzeni, ezek a plusz kilóg lementek. Pedig mikor sérült voltam, jobban odafigyeltem, hogy mit eszek és mennyit, aztán mégis.
A hízás és fogyás kizárólag az étrendtől függ. Hogy hogyan fogsz festeni fogyás után,na az múlik a sporton.
Ez logikailag is rendben van,hisz mitől híznál,ha nem attól,amit megeszel. Egyél mindig zöldséget,fogyni fogsz. Egyél mindig hamburgert,mindegy mennyit sportolsz,hízol.
Azért csak nem mindegy, hogy mennyi kalóriát éget el valaki. Pl. a tavalyi touron említették Froome étrendjét, nem emlékszem az egészre, de arra igen, hogy nem kevés rizst evett a szakaszok előtt és után is, illetve a szakasz után feltöltésnek pl. gumicukrot is. :) Mégsem hízott el a Tour alatt attól a fránya szénhidráttól. Mondhatod, hogy sarkított példa, de ugyanúgy a te zöldséges-hamburegesed is az volt.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.06. 08:33:45

LG írta: Nekem voltak olyan időszakaim, mikor sérülés miatt hosszabb ideig nem tudtam sportolni, illetve csak nagyon korlátozottan tudtam mozogni, és ilyenkor jöttek a plusz kilók, aztán amikor úgy-ahogy felépültem és tudtam edzeni, ezek a plusz kilóg lementek. Pedig mikor sérült voltam, jobban odafigyeltem, hogy mit eszek és mennyit, aztán mégis.
A hízás és fogyás kizárólag az étrendtől függ. Hogy hogyan fogsz festeni fogyás után,na az múlik a sporton.
Ez logikailag is rendben van,hisz mitől híznál,ha nem attól,amit megeszel. Egyél mindig zöldséget,fogyni fogsz. Egyél mindig hamburgert,mindegy mennyit sportolsz,hízol.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.05. 23:31:47

Grimaldo írta:
LG írta: Nem az okozza, hanem a mozgásszegény életmód. A sportos emberek között azért nincs túl sok túlsúlyos, azok között sem, akik az átlag ember étrendjén élnek.
Ez nem igaz,nagyrészt a kaja a döntő ,én világéletemben aktívan sportoltam ,jó pár éve egyszerre kondizok és kardiózók is ,mégis ha nem figyelek mellette oda a kajára ami alatt azt értem ,hogy kb átlagos magyar szinten eszek akkor elkezdek keményen hízni.
Nekem voltak olyan időszakaim, mikor sérülés miatt hosszabb ideig nem tudtam sportolni, illetve csak nagyon korlátozottan tudtam mozogni, és ilyenkor jöttek a plusz kilók, aztán amikor úgy-ahogy felépültem és tudtam edzeni, ezek a plusz kilóg lementek. Pedig mikor sérült voltam, jobban odafigyeltem, hogy mit eszek és mennyit, aztán mégis.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.05. 22:22:55

LG írta: Nem az okozza, hanem a mozgásszegény életmód. A sportos emberek között azért nincs túl sok túlsúlyos, azok között sem, akik az átlag ember étrendjén élnek.
Ez nem igaz,nagyrészt a kaja a döntő ,én világéletemben aktívan sportoltam ,jó pár éve egyszerre kondizok és kardiózók is ,mégis ha nem figyelek mellette oda a kajára ami alatt azt értem ,hogy kb átlagos magyar szinten eszek akkor elkezdek keményen hízni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.05. 20:00:20

LG írta:
Csak ugye a testmozgás ingyen van, amiből nem lehet bizniszt csinálni,
és most megjelent egy apró mosoly minden magát személyi edzőnek mondott személy száján.
óriási bizniszt lehet csinálni a testmozgásból is. hidd el, vagymenj le egy edzőterembe, ahol kb már több a személyi edző mint a "páciens".
és igen, aztán ők erőltetik rá az ilyen olyan csodaszereket az emberekre. meg állítanak össze pénzért edzéstervet/étrendet, amit amúgy letöltesz a netről.

amúgy aki tényleg jó személyi edző, arra megéri áldozni, legalábbis a kezdetekkor, hogy legalább megmutassa a gyakorlatok helyes elvégzését.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.05. 19:36:33

A kenyérhez csak annyit hogy az átkozott liszt és cukor okozza a legnagyobb betegséget, az elhízást.
Nem az okozza, hanem a mozgásszegény életmód. A sportos emberek között azért nincs túl sok túlsúlyos, azok között sem, akik az átlag ember étrendjén élnek.

Csak ugye a testmozgás ingyen van, amiből nem lehet bizniszt csinálni, a különböző "egészségesnek" kikiáltott ételekből, kiegészítőkből viszont igen. Pl. együnk csirkemellet, mert az egészséges. Alapvetően talán ez így is van, de a többség szerintem nem háztáji gazdálkodásban tenyésztett csirkét eszik, hanem nagyüzemi tenyésztésűeket, melyeket tápokon hizlalnak és antibiotikummokkal tömmnek, nem beszélve a horror körülmények között élnek. Nem gondolnám, hogy ez a csirke túlságosan egészséges lenne, de igaz ez a többi nagyüzemi tenéysztésű állatra és a tojásra, tejre, egyéb termékekre is. Vagy ott van a hal, amit szintén egészségesnek tartunk, de ugye a vizeket nem kicsit szennyezzük pl. különböző nehézfémekkel, ami a halak szervezetébe is bejut, aztán miénkbe. Szóval azért ez az egészséges életmód eléggé önáltatás szvsz, de néhányan jól meggazdagodnak belőle.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.05. 19:34:09

Nero. írta:Akik a ketogén diétát károsnak tartják azoknak kiváncsi lennék az étrendjükre.
ketogén nélkül, ch-val is letudod ua. a mennyiséget fogyni. legalábbis elvileg. én pl ezért tartom feslegesnek. pont ua. fogytam vele, mint a napi 100-120 ch-val
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.05. 17:31:39

Túlzott fehérjefogyasztástól max csak gyakrabban jár majd az ember mosdóba ,más káros hatása nincs.A ketogén diétához hozzászólva meg szerintem nagyon jó és talán a legeredményesebb is ,de hosszútávon nem szabad csinálni ,mert nyilván szűksége van a szervezetnek a (jó) minőségű szénhidrátra is.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.05. 17:09:42

Nero. írta:
Daffy: Napi 330 g fehérje korrekt löket a vesének. Mennyi megy el kajára naponta?
nem károsítja a vesét. semmiféle kutatás nem támasztja alá,míg az ellenkezőjét több is.
sosem iszok alkoholt,nem dohányzok,nem iszok energiaitalt,sört,csokit,semmit. szóval,ha mégis ártalmas az egészséges kaja,akkor inkább ez okozzon töredék kárt,mint az átlag étrend.
a pénzügyi résszel nehezet kérdezel.
2500-3000ft/nap körülre tippelem.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.01.05. 16:08:24

Étrendem:

Reggeli: 3 tojásból rántotta, 3 szelet bacon, kis sajt, 1 avokádó

Edzés után: 30 gramm izolátum
Edzés utáni kaja: 3-4 csirkecomb/szárny/steak/lazac (mikor mi, az a lényeg hogy jó zsíros legyen) mellé brokkoli, spárga, karfiol

Rá 3 órára ugyanez

Este 7/8 fele: Egy doboz naturál joghurt egy adag fehérjével

Napközben csak vizet iszok, néha 1-2 cukormentes energiaital lecsúszik.

Multivitamin, C-Vitamin, Magnézium, Potazium megy kiegészítőnek, illetve olajak.

Akik a ketogén diétát károsnak tartják azoknak kiváncsi lennék az étrendjükre. Nem arra amit jónak tartanak, hanem amit valójában esznek, isznak. Lássuk mennyivel egészségesebb.

Nekem nem romlott le a teljesítményem, a zsírok abszolút ellátnak krafttal. Heti 5 súlyos edzés + ugyanennyi karrdió úgy hogy mellette heti 60 órát dolgozok.


Daffy: Napi 330 g fehérje korrekt löket a vesének. Mennyi megy el kajára naponta?

A kenyérhez csak annyit hogy az átkozott liszt és cukor okozza a legnagyobb betegséget, az elhízást.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.05. 15:57:18

Nero. írta:Ketogén diétát csinált már vagy csinálja valaki? Én 3 hete kezdtem, egészségügyi/edzés szempontból életem legjobb döntése volt.

Teljesen kiírtam a szénhidrátot és egyáltalán nem hiányzik. 2 hét alatt jobban leszálkásodtam mint a klasszikus 8 hetes szárazcsirkemell+barnarizs+brokkoli diétával

Radikálisnak hangzik hogy telibe elveszed az összes szénhidrátot, de én fittebb vagyok így ráadásul a közérzetem is sokkal jobb.

Rántotta, bacon, szalámi, csirkecomb, lazac, sajt mehet minden. És elvileg a szószok is beleférnek.
Maga a ketogén, az tényleg egy megszorított étrend és betegeknek való, a hosszú távú alkalmazása hiányállapotokat okozhat. Mert mi is a ketogén étrend? Én úgy tudom, kizárólag fehérje és zsír. Semmi szénhidrát. Rákos betegeknél van létjogosultsága... De a gyümölcsök és zöldségek szerintem szükségesek a mindennapi táplálkozásban. Csak ők lassú felszívódású szénhidrátok, amik energiát adnak és nem ellenségek! Amikor barátkoztam a paleo étrenddel és információt gyűjtöttem, nekem is az volt a kérdésem, honnan lesz nekem energiám, ha a szénhidrátok nagy részéről le kell mondanom? A válasz,.. zsírból és fehérjéből a szervezet 2-2,5 x több energiát állít elő, mint a népszerű szénhidrátokból...Ráadásul a gyorsan felszívódó szénhidrátok miatt vagyunk túlsúlyosak, cukorbetegek stb,,,stb..
Szendi Gábor könyveit elolvasva (a pasi nekem teljesen hiteles) nagyjából a fentebb említettek az általános információk kicsit kisarkítva...
Tehát Nero joggal érezheti frissebbnek magát, mert így is van, de gyümülcsöt meg zöldséget nyugodtan ehetne..annyi megjegyzéssel, hogy este lefekvés előtt én gyümölcsöt nem ennék a benne lévő gyümölcscukor miatt...az már lerakódik.. :D
LG! Na Jézus testét azt hagyjuk! A legnagyobb kártevő!
Van egy kollégám, cukorbeteg...háromszor, négyszer eszik napjában. Mindig szendvicset, természetesen kenyérrel vagy zsömlével! És utána beszúrja magának az inzulint! Ő kettes tipusú cukorbeteg, simán meggyógyulhatna! De nem vagyok orvos és nem kezdem el agitálni, mert legtöbbször semmi értelme, amúgy meg mindenki azt csinál, amit akar. Azt hiszi, a 8-as 10-es vércukorszint már jó...pedig nem... a cukor az érhálózatot teljesen tönkreteszi, a beszúrós inzulint meg hagyjuk. Nincs kedvem többet írni, lusta vagyok hozzá, biztos lesz, aki nem ért egyet velem, de egy ORVOS kezében szépen lassan elhagyhatná az inzulint és meggyógyulhatna. A paleolit táplálkozás, személyre szabva egy ajándék, de nagyon sok ismerősöm a kenyér szóra majdnem elájul!!!! Azt nem tudom elhagyni!!!!!
Édesanyám 70 éves, 56 kg, majdnem a huszonéves súlya ez és van, hogy naponta 8-10 km-t gyalogol, olyan, mint egy duracell nyuszi.. :D
12 kg-ot fogyott, pedig sosem volt az a kövér, zabálós típus! Elmúltak az izületi fájdalmai és energikus, de szinte az összes barátnője a 80-90 kg-ot veri...
Nem akarok itt téríteni, de a mindent kell enni szlogen már régen nem aktuális!
Vannak érzékenyebb emberek és kevésbé érzékenyek, ezért van, aki több mindent megehet. De van olyan barátom, aki simán eljön referenciának, ha valaki kételkedik abban, hogy a paleo étrendet valaki divatnak nevezi a mai csodadiéták világában. Egy kolléganőm 40 kg-ot fogyott úgy, hogy már szinte mindent végigpróbált, de csak ez segített...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2019.01.05. 14:02:27

én most is diétázom.30g zsír,180g ch és 330g fehérje megy le 1 nap.
pontos kaját is szívesen írok,ha kell valakinek.
heti 4 súlyzós edzéssel és 3 hiit edzéssel heti 1kg zsír megy le.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.05. 13:36:39

recrea írta:
LG írta:Lehet, hogy így fittebnek érzed magad, de nem vagy az.
Ezt hogyan? :)
Ennek a fiziológiai/biológiai kifejtése érdekel.
Csak úgy, hogy hosszabb távú, intenzív testmozgásnál érezni fogja az ember, hogy hiányzik az az energia, amit szénhidrátok alapesetben megadnak. Pl. ha le akarsz tekerni egy százast, 50 km után már érezni fogod, hogy baj van, egyszerűen eléhezel.
Ha valaki nincs komolyabb fizikai vagy szellemi terhelésnek kitéve, az nem fogja érezni ezeket a hatásokat, ezért el tudom képzelni, hogy akár fittebnek érzi magát, de egy komolyabb erőnléti próbánál kijön, hogy mégsem. Eredetileg beteg embernek találták ki ezt a diétát, nem testépítésre, ez azért sokatmondó. Illetve nem a szénhidrátok teljes elhagyásáról van szó, csak jelentős csökkentéséről a zsírok kárára. Ugye azt is tudjuk, hogy túl zsíros étrend sem éppen egészséges.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.05. 12:58:18

LG írta:Lehet, hogy így fittebnek érzed magad, de nem vagy az.
Ezt hogyan? :)
Ennek a fiziológiai/biológiai kifejtése érdekel.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.05. 12:14:42

LG írta:
A mindennapi kenyér még a Mi atyánkban is benne van, illetve az szimbolizálta Jézus testét az utolsó vacsorán, szóval én nem becsülném le :!:
Ki vagy te, Kásler? :D

nem rossz amúgy, de a legjobb, ha kevered a diétákat, és magadra hangolod.
én vettem át elemeket anno a ketogénból, paleóból, fehérje diétából, mixeltem őket és működött.
úgy fogytam, súlyban, hogy szemmel láthatóan izmosodtam. Pedig eleve nem vagyok egy vastag gyerek, 190cm-hez most vagyok 89 kiló, úgy hogy elmúlt hónapokban elhagytam magam. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése