Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.07. 19:39:24

Amíg nem vezetünk, addig semmi baj nincs a játékunkkal szerintem. Csak utána, hogyha már a kezünkben a meccs, túlságosan is kockázatmentesen játszunk, mint a Tico. Utána megy a szenvedés általában.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.07. 19:17:19

MatyiG írta:Kontrafocit itt huzamosabb ideig nem fogunk látni. A tilitoli pedig nem is elöl kell, hanem középen és hátul, ha nálunk a labda.
az a baj, hogy jelenleg egyiket se játsszuk, se kontra, se tilitoli, semmi, színtelen szagtalan az egész, de nekem még nézhető :D tata alatt a játékosok legalább még játszották a begyakorolt dolgokat, de most semmi. ha valami newbienak el kellene magyaráznom a jelenlegi taktikánkat, bajban lennék :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.07. 18:52:03

Kontrafocit itt huzamosabb ideig nem fogunk látni. A tilitoli pedig nem is elöl kell, hanem középen és hátul, ha nálunk a labda.

Coutinhót és Malcomot amúgy kivenném ebből a négy emberből, előbbit mindenképp, ő azért már megmutatta, hogy a rövid passzos játékban is jól érzi magát, nem csak akkor, ha nagy területe van. Dembélének viszont inkább kell a terület. Hozzáteszem, hogy az utóbbi időben egyre inkább letisztultabb a játéka, aminek örülök.

Meg lehet nézni, Dortmundban mit csinált, de azért sok hibával is játszott. Emlékszem a Real ellen csomó helyzetet alakított ki magának, amikből egyet sem tudott értékesíteni. Ebben javult itt szerencsére.

Egyébként is nehéz úgy gyorsan/kontrát játszani, ha az ellenfél buszozik, ami ellenünk nem ritkán van.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.07. 18:51:25

Következő meccseink:
*január 10 CDR: Levante-Barca
*január 13 Bajnoki: Barcelona- Eibar
*január 17 CDR: Barca-Levante
*január 20 Bajnoki: Barcelona- Leganes
*január 23-24 CDR: Negyeddöntő odavágó(amennyiben tovább jutunk)
*január 27 Bajnoki: Girona-Barca
*január 30-31 CDR: Negyeddöntő visszavágó


Kemény lesz a január, de ügyes menedzsmenttel bőven megoldható még úgy is, hogy rotálva legyen a keret, és pihenjenek a srácok, Girona elleni bajnokin kívül nem lesz nagyon nehéz bajnoki meccsünk.Ilyen kerettel kényelmesen lehet variálni ezeken a meccseken.

Kupában én meg felküldeném a teljes cserecsapatot, maximum idegenben 1-2 kezdőjátékossal(aki nem Rakitic vagy Busi), egy Levante ellen illene hozni a párharcot, ha meg nem, akkor ez van, 6 éve estünk ki utoljára a kupából, sokkal fontosabb hogy a keret friss maradjon , és ne legyen kifacsarva.

Úgy gondolom, hogy ha ezt az időszakot Valverde ügyesen kezeli, és nem vérezteti ki a kezdőnket, akkor szép tavasz elé nézhetünk, és a BL-t is az egyik főesélyesként várhatjuk, de ehhez pihent keret kell(ene).
Ha viszont azt látjuk mint eddig, hogy 0-24-ben nyomatja Rakiticéket, akkor nagyon mérges leszek, mert azzal el is felejthetjük a BL-t, ami elvileg idén kiemelt fontosságú.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MessiNeymarSuarez 2019.01.07. 18:57:26-kor.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 18:43:58

Lassan már szenvedés nézni.
Vak is látja hogy a játékosok mást akarnak játszani.Más menne a csapatnak.
Dembi, Messi tempója,Cou szervezôképessége, nem a hátrafelé tili toli stabilitás.
És akkor megint ott van a jobbhátvéd kérdése.
Semedo.Minek,ha nem játszhat?
Tudjuk hogy Roberto nem jó azon a poszton.Mégis ott játszik rendszeresen.
Nincs itt túltolva a bicikli,de ez a csapat szenved ettől a játékrendtől.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.01.07. 17:41:25

:D

recrea, még mindig a roma elleni sokkot próbálod kiheverni? :D

szerintem itt néhányan túltolják a biciklit, azért annyira nem szenvedés barca meccset nézni....(jó, mondjuk élvezni én se élvezem)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 16:21:30

Pontosan ez a hatalmas baj.
Hátul magunkra húzzuk az ellenfelet, aztán sorba jönnek belőle a problémák.
Nagyszerű megoldások voltak ebből tegnap is, amikor egy góllal megyünk.
Most komolyan,ez a normális?
Mert akkor Cou,Dembi,Malcolm,Vidal eladó,mert ezt a játékot nem fogják csinálni...
Meg kell nézni Cout a Liverpoolban, vagy Dembit a Dortmundban.
Ezért nem tudnak beilleszkedni..
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.07. 15:40:31

Nem igaz, hogy ezt játszuk, lehet itt terelgetni, de ezt a fajta óvatos, stabil játékot ilyen formában nem játszottuk.

Nem véletlen mondta Xavi is hogy nincs identitása a csapatnak.
Ne vitázhatunk ezen, előtte kapcsolj be egy random Rijkaard, Pep, Lucho féle meccset, meg egy EVt, köszönőviszonyban sem lesznek egymással.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.07. 15:32:56

14 éve, sírok :D
Sírhatsz, attól még évtizedek óta ez megy a csapatnál, ahogy már az akadémián is erre tanítják a fiatalokat, hogy nem rúgd a labdát és fuss, hanem rövid passzos játékkal hozd ki azt, próbáld magadra húzni a buszozós ellenfelet, hogy utána több területed legyen, nem mellesleg fáraszd őket.

LE-nél is ugyanúgy mentek a passzok hátra a kapusnak, ha kellett, hiába kontráztunk sokkal többet a mostaninál.

Mondjuk azt nem értem, miért kell ebbe is belekeverni a "kedvencemet", senki nem beszélt róla.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.07. 14:06:42

drobika írta:Hát erre az a válaszom,kedves Cestus, hogy a BL-ben nem a Getafe vagy a többi ,,kis,, spanyol csapat játszik, de ezt tudjuk mindannyian.
Ilyesmit, a BL-ben amit rendszeresen hátul művelünk, nem fogják büntetlenül hagyni, ha letámadnak, márpedig egyre több csapat látja,mert a vak is látja, hogy ebben van bőven lehetőség. Tekereg körbe körbe, aztán passz hátra, kapus oldalra, vissza,,,Mire való ez?


Egy City , Bayern, Liverpool ellen ezeket nagyon sürgősen el kell felejteni.Márpedig,kérdéses, hogy sikerül -e a stabilitás helyett inkább áttérni a támadó focira és ezt háromszor aláhúznám mint Barca szurkoló, hogy támadó foci!!!! Nem egy nézhetetlen,pusztán eredménycentrikus antifoci.
A BL teljesen más kávéház. Az ottani teljesítményre sem játékban, sem eredményben nem lehet komoly panasz. Talán csak az eindhoveni meccs miatt húzhatjuk a szánkat, pedig Messi is csak a meccsek kb. felén játszott. Ahogy a Bayern is szenved a Bundesligában, a csoportot pedig lazán húzták, a Pool éppen hogy bebotorkált az egyenes kiesésbe, a City is kapott pofonokat hulla gyenge csapatoktól a talán legkönnyebb csoportban. Talán mi vagyunk azok, akik az összes fronton legstabilabbak vagyunk, a legerősebb bajnokságban és egy kemény Bl-csoportban.

A Getafe ellen idegenben mindig nagyon megszenvedtünk, az ilyen körülmények, amikhez a bíró asszisztált pedig a legkevésbé fekszenek nekünk, a pálya állapotát pedig hagyjuk is, ilyen nem lesz a BL-ben. Arról ne is beszéljünk, hogy csupán az ATMA kapott kevesebb gólt, mint a madridiak a tegnapi meccsig. (mindössze 1 gól volt a különbség) Szóval lehetett számítani, hogy nem valami látványos űrfoci lesz. A gond szerintem megint ott volt, hogy egy korrekt első félidő után megint visszaestünk. Hogy ez Valverde utasításaiból adódik-e azt nem tudni, de rendszeresen visszatérő probléma és ezen kellene inkább változtatni, mint egyénenként keresni a hibákat.
Forca Barca!!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 13:56:04

Ez a fórum, azért van,gondolom naívan én, hogy mi szurkolók megvitassuk, hogyan látjuk az aktuális fórumtémát.:)
Van aki régóta ezt a mostani játékot látja, szereti, mert eredményes.
Én azt mondom, hogy eredményes lehetne egy másik játék is, ami a mi keretünkhöz jobban is passzolna. Nem ülne 200 milla a padon, nem kellene a meccseken cidrizni és a szurkokók is jobban szórakoznának.
Persze ehhez más edző kell szerintem.
A mostani eredményességünk nagyrészt szerencse is...
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.07. 13:38:54

MatyiG írta: Ez a kérdés komoly? Ha igen, megkérdezném, hogy mióta vagy Barça-szurkoló, mert mióta én igen (14. éve), ezt látom meccsről meccsre, és eléggé bevált.

Mennyivel jobb lenne, ha előreívelgetnénk a labdát. :roll:
Most ezt komolyan beírtad hogy 14 éve ez a játékunk?
14 éve?
2009 végéig nem ez volt a játékunk, utána alakult ezzé, majd LEnél első évben, de utána se ez volt, csak harmadik évre.
Attól hogy a kedvenced ezt focizza, mèg nem igaz a csapatra.

Meg mondjuk tilo-toli focik között is van különbség.

14 éve, sírok :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 13:13:33

Bocsánat,még Arthur elővétele.
Nem vettem elő.Szerintem lehet ezt a srácot úgy is programozni, hogy ha megtartja a labdát, amihez van tehetsége, akkor 10-ből 9X hátra passzoljon, hanem előre játszva keresse a társakat.
Viszont a stabilitás a lényeg, megvan a labda, irány oldalra, hátra, oldalra, kapus, megint oldal... végelláthatatlan..Sem Dembi, sem Cou, de meg merem kockáztatni, hogy Malcom sem érti ezt a játékot.
Szóval kérdés, hogy ez e a Barca jövője...
Nem azt kértem,hogy vágja előre a labdát...:)
A jelenlegi keretünk sokkal jobban támadó felfogású lehetne. Ez nem kérdés szerintem.
Hogy mióta vagyok Barca szurkoló ? 22 éve...Régebben 2-3 gólos vezetésnél csináltuk ezt, amit most 1-nél, teljesen egyetértek ezzel a korábbi hozzászólással.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.07. 13:06:51

Tekereg körbe körbe, aztán passz hátra, kapus oldalra, vissza,,,Mire való ez?
Ez a kérdés komoly? Ha igen, megkérdezném, hogy mióta vagy Barça-szurkoló, mert mióta én igen (14. éve), ezt látom meccsről meccsre, és eléggé bevált.

Mennyivel jobb lenne, ha előreívelgetnénk a labdát. :roll:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.07. 13:03:54

drobika írta:Hát erre az a válaszom,kedves Cestus, hogy a BL-ben nem a Getafe vagy a többi ,,kis,, spanyol csapat játszik, de ezt tudjuk mindannyian.
Bocs de ha ez a válaszod, a kérdést nem igazán értetted meg/olvastad el, vagy nem is akartad.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 13:01:57

Hát erre az a válaszom,kedves Cestus, hogy a BL-ben nem a Getafe vagy a többi ,,kis,, spanyol csapat játszik, de ezt tudjuk mindannyian.
Ilyesmit, a BL-ben amit rendszeresen hátul művelünk, nem fogják büntetlenül hagyni, ha letámadnak, márpedig egyre több csapat látja,mert a vak is látja, hogy ebben van bőven lehetőség. Tekereg körbe körbe, aztán passz hátra, kapus oldalra, vissza,,,Mire való ez?


Egy City , Bayern, Liverpool ellen ezeket nagyon sürgősen el kell felejteni.Márpedig,kérdéses, hogy sikerül -e a stabilitás helyett inkább áttérni a támadó focira és ezt háromszor aláhúznám mint Barca szurkoló, hogy támadó foci!!!! Nem egy nézhetetlen,pusztán eredménycentrikus antifoci.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.07. 12:58:05

Mondjuk érdekes pont a tegnapi után Arthurt elővenni, hogy alibi. Legjobbunk volt Messi után szerintem. Persze az igaz, hogy látványosabb, ha Dembélé fut el két védő mellett, vagy Vidal szerel két méterről.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.07. 12:48:09

drobika írta:Továbbra is azt mondom, 4 2 3 1 és akkor Dembi,Cuo,Messi, és Lajos...
akkor lehet BL-t nyerni, de így??????
Ezt megnézném én is. Viszont akkor válaszolj már te is: miért 1-2 Leganés, Getafe elleni idegenbeli bajnoki alapján döntitek el, hogy idén milyenek leszün a BL-ben*? Amikor ott vannak referenciának az idei csoportkör-meccseink, amelyeken a legjobb ellenfelek ellen odatettük magunkat és zúztunk.

A csoportkört behúzzuk minden évben garantáltan, igen. De tavaly pl. elalibiztük az egészet, és öngólokkal mentünk kb. tovább. Tavasszal jött a blama. Idén viszont eddig teljesen más volt a helyzet. Még így is lehet bármi tavasszal, de ha eddigi BL-meccsekből indulok ki, jelenleg inkább arra lehet következtetni, hogy Európában jók leszünk az idén.

*Ehhez kapcsolódó másik kérdés: a Realt miért ugyanilyen bajnokik alapján írjuk le a másik topikban, amikor az elmúlt 3 évben is elsősorban a BL-ben alkottak, a bajnokijaikon pedig hulladékok voltak?
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.07. 12:30:25

Szerintem sincs arra nagy esély,hogy idén BL-t nyerjünk, de ne legyen természetesen igazam.
Az edzőnk mellett kiálltak most a játékosok... Ezt igazán nem értem.Persze piár, meg minden...
De Pique komolyan gondolhatja azt, hogy ez a stabilitás-foci a Barca jövője?
Dembelé,Vidal,Messi felfogást kellene erősíteni, nem Artur jobbra balra, aztán hátra focit,és sorolhatnám Busi,Rakéta,tili toliját, ami sokszor csak a szerencse miatt nem kapott gól.
Cou,Malcom nincs a pályán, szerintem ez nonszensz.Továbbra is azt mondom, 4 2 3 1 és akkor Dembi,Cuo,Messi, és Lajos...
akkor lehet BL-t nyerni, de így??????
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.07. 12:08:51

recrea írta:
Léfe írta:Lehet, de az alant felsorolt csapatokat mi elkalapáljuk. Nem az nagy csucsidőszakhoz kellene hasonlitani a mostani csapatot.
Jaja, ahogy tavaly pl a Romát.
Meg a PSG elleni 0-4, a Juve elleni 0-3... Nem vagyunk tényezők Európában az elmúlt 2 évben. Ha nem produkálnánk ilyen arcpirító eredményeket, más lenne a közhangulat.

A jelent tekintve meg... Az a kép, ahogy Ernő a magasba emeli a BL trófeát meg az egyik legabszurdabb dolog amit a focival kapcsolatban el tudok képzelni jelenleg. Térdepelve fogok elnézést kérni itt, és beszámolok szóban és írásban is, ha mégis megtörténik, de nagyon nem tudok hinni ebben.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.07. 11:22:46

MessiNeymarSuarez írta:Az meg hogy a stáb mit gondol, láthatjuk Umtiti esetében, hogy nem sokat nyom a latba. Mindenféle voodoo baromságokkal próbálnak egy profi labdarúgó térdét megjavítani, amivel már 1 éve szívás van..Ennél már csak az lenne a szebb, ha teleshopos térdsimogatóval próbálnák meg helyre hozni :lol:
Umtiti nem akarta, hogy megműtsék (és nem akarja továbbra sem), a stáb meg szeretné a műtétet. De mégsem kötözhetik oda a műtőasztalra akarata ellenére. Az más kérdés, hogy kinek van igaza.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.01.07. 11:14:47

Pep idejében is volt unalmas tili-toli játék, de csak már 3-0-nál, és akkor nem arról szólt, hogy beállunk bekkelni, jaj, csak ne kapjunk gólt.
Eddig volt a játékosoknak önbizalma, most meg mintha folyton csak azt hallanák, hogy "jaj, csak ne kapjunk gólt". Mintha EV a saját besz@riságát beleplántálná a játékosokba.
EV-nek van egy olyan taktikája, a stabilitás. Tavaly ez meg volt nála. Igaz, hogy nem toltunk űrfocit, de hoztuk a meccseket, a ligában csak egyszer kaptunk ki, a BL-t meg most inkább hagyjuk.
Most próbálja a támadófocit tolni, de látszik, hogy lövése sincs hozzá, ezért van ez a káosz a pályán. Legalábbis én így látom. Az meg a másik, hogy semmi motivációt nem látni a játékosokon.

Én személy szerint jobban örülnék, ha inkább maradt volna a tavalyi kályhánál. Nem volt látványos, de legalább nem téptem a hajamat azon, hogy hátul mit művelnek.

Jobban járnánk, ha EV inkább távozna, és egy olyan edző jönne, aki alkalmasabb arra, hogy kihozza ebből a keretből azt, amit lehet. Egy olyan edzőt, aki a támadó focit preferálja, és tudja motiválni a játékosokat.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.07. 11:14:09

Léfe írta:Lehet, de az alant felsorolt csapatokat mi elkalapáljuk. Nem az nagy csucsidőszakhoz kellene hasonlitani a mostani csapatot.
Jaja, ahogy tavaly pl a Romát.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.01.07. 09:31:23

DE mások hogyan legyenek fontos láncszemek, ha nem játszanak. Álmomban sem hittem, hogy Coutinhó csereként is csak ritkán jön szóba. Malcolmról semmit sem tudni, végére az idősebb kp. sor ki fog fujni. Arthur sem kápráztat el, se lendület, se kreativitás, Xavira csak annyira hajaz, hogy alacsony.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.07. 08:46:30

optimus írta:
Vágom hogy gondolkodni nehéz, sokkal egyszerűbb a mindenki által tolt idióta közhelyeket nyomni 0-24, de akár megtehetnénk azt is hogy megnézzük mi az amit csak Rakéta/ Busi tud megadni jelenleg a csapatnak. Miért kell valamelyiknek mindig játszania. Szerinted a vkp posztot úgy ahogy ők játszák ki tudná jelenleg eljátszani ezen a szinten? : ) Na ki? : ) Ki az aki simán eljátszaná ugyanezen a szinten egy nehéz idegenbeli meccsen? : ) Úgy hogy ez a csapat játékában az egyik legfontosabb poszt, a mozgások csomó gyakorlást igényelnek, összhangban kell lennie a két kh-val is, kinek kellett volna ma ezt eljátszania? : ) Kérlek ha ezt végig gondoltad válaszolj rá. : )
Pont ezért kellene pihentetni őket, mert fontos láncszemei a csapatnak, és nagyon fontos lenne hogy tavasszal élesek legyenek.Nem azt mondom hogy mostantól vitrinben kellene tartani őket, de azért illene nem 0-24-ben tolni őket, és legalább 1-1 könnyebb otthoni bajnokin/kupameccsen kihagyni őket, vagy lekapni őket ha már az 50-edik percben 4-0-ra vezetünk.
Busquets is kérdés nélkül a legjobb a posztján a mi stílusunkban, de erősen maga alatt teljesít. Jobb már mint a szezon első részében, de tegnap is majdnem gólt kaptunk róla, múltkor meg pont miatta szívtunk. És egy olyan játékosról beszélünk, aki ha jó formában van, akkor álmában sem veszik el a labdát.
Az meg hogy a stáb mit gondol, láthatjuk Umtiti esetében, hogy nem sokat nyom a latba. Mindenféle voodoo baromságokkal próbálnak egy profi labdarúgó térdét megjavítani, amivel már 1 éve szívás van..Ennél már csak az lenne a szebb, ha teleshopos térdsimogatóval próbálnák meg helyre hozni :lol:

drobika írta:

Dembelé, szintén kezd kinőni Valverde filozófiája alól. Egyszerűen benne van a vérében, hogy támadjon. Vidal is detto, neki sem ízlik az alibizés.
A nagy kérdés az lesz, hogy ha megint a BL fontos szakaszához érünk, és Valverde újból betoji taktikát tol, ami a játékosoknak nem ízlik, akkor mit fognak lépni?
Tényleg elég megnézni a Roma elleni égés félidejét...Amikor egy Iniesta beszél neked hogy" mester, ezt itt nem így kellene", ott bizony alapvető koncepcionális és felfogásbeli problémák vannak..Meg is lett az eredménye, soha nem látott szégyen formájában.
Bőven Valverde, aki vissza fogja ezt a keretet néha a betojiságával, többre is képesek lehetnének, de nehéz olyan edzőt találni.
Nagyon remélem hogy tanult a tavalyiból, és nem Bilbaoban érzi magát, ahol jó ha 5 kapott gól alatt megáll.

És igen, amíg Messi itt lesz addig a BL lesz az elvárás, főleg ilyen erős kerettel, de minimum a tisztes helytállás, mert ez a keret a TOP 5-ben benne van, de inkább a TOP 3-ban, Messit beleszámítva meg főleg.
Ehhez képest az egyik sem volt meg már 4 éve, csak a folyamatos égések.
Nyilván fontos a bajnokság, hogyne lenne az? Ehhez képest a nemzetközi megítélésbe 0...Igen 0 jelentősége van, mintha valami NB1-es csapatokat előztél volna meg a tabellán, nem pedig egy Real-Atleti-Barca hármasból lennél a győztes, így ha azt akarja az ember hogy a Barca a "csúcsra kerüljön", akkor a BL a cél.



Aztán ha majd Messi szögre akasztja a cipőt, és visszaesik a csapat(annyira talán nem fog), akkor majd szurkolunk együtt a 4-edik helyért, de akkor az lesz az elvárás, akkor majd azért fogunk káromkodni ha nem érjük el, és 8-adikok leszünk.
Válasz küldése