Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.11. 15:49:45

Érdekes módon a Coutinhohoz hasonló játékosok szinte mindenhol szenvednek, ritkán van bérelt helyük a kezdőben. Isco a Realban, James a Bayernben, Dybala a Juventusban, stb... ők folyamatosan ki-kikerülnek a csapatból, pedig önmagukban jó spílerek.

A mostani játékában kevés pozitívum van, az viszont örömteli, hogy Bartoék nem pirítanak rá Ernőre, hogy bárkit beerőltessen a kezdőbe csak az árcédulája miatt.

A felállásokba túl sokat belegondolni amúgy szerintem sem érdemes, attól még nem fognak a játékosok egyéni kvalitásai változni, hogy máshogy pakoljuk fel őket a mágnestáblán. A felállásnál érdekesebb, hogy kik a társak.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.11. 12:17:11

Meddig írjátok még ezt a 4-2-3-1-et? Mintha nem látnátok hogy EV nem változtat azon,ami minimálisan is beválik. Tavaly bejött a 4-4-2,változtatott rajta? Nem. Most bejött neki ez a Vidal-Busi-Rakitic középpálya,fog változtatni rajta? :D Elméleti síkon tök jó ezekről beszélgetni hogy Busi helyett egy rombóló kp meg 4 támadóval elől,gyakorlatilag meg amíg ő az edző hiába várjátok,hogy majd tesztelget más felállásokat. Múltkor játszottunk 3 védővel,és az is azért volt mert Semedo megsérült a meccs előtt. Tegnap pl nem volt csatárunk,de még hamis 9-es sem,még is felálltunk 4-3-3-ban. Cou meg hiába volt drága,tegnap is max azt bizonyította hogy nem éri meg feladni miatta az alap 11-et meg felállást. Amíg vezetjük a bajnokságot,meg ott vagyunk a bl-ben sem az edzőhöz,sem a kezdőkhöz nem fog nyúlni senki, attól mert mi szeretnénk ha a padról is játszana mindenki. Én is szívesebben nézném Arthur-t vagy Puig-et a kezdőben/padon,álmodozni lehet. Dembelé meg elég régóta kezdő,konkurenciája sincs,lövi a gólokat. Ennél beljebb nem tudom hova kéne építeni.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.11. 11:20:08

Szerintem 4-2-3-1 ben volna helye Counak a középpályán, a helyén, ahol mindig is játszott a Poolban is. Fent lehetne Messi , Dembi és Lajos.
Ezt kellene megpróbálni.
Cou szerintem jó játékos, csak éppen az ő esete detto ugyanaz, mint Dembeléé, akinek hol itt hol ott a helye a széleken, vagy sehol és Cou-nak sincs kitalált játéka. Ez pedig egyértelműen az edző hibája. Dembelé,Coutinjo több száz millió Euró, és ennyi idő tán sincsenek beépítve a csapatba? Emberek!!!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.11. 10:00:33

hau30 írta:
Arthurban nagyságrendekkel nagyobb alázat van jelenleg, mint Coutinhoban+nem lehet a gyerektől elvenni a labdát szabályosan bármilyen szituban is legyen. Megbízhatóbb vele a kp-nk.Át kell állni 4-2-3-1-re ahhoz, hogy az emberünknek legyen helye. Ezt viszont EV soha nem fogja megtenni. Tudjuk miért!
Ha úgy nézzük, tavaly valamiféle 4-2-3-1 volt, ami védekezésben 4-4-2-re alakult át.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.01.11. 09:19:18

Az nem igaz, hogy elfelejtette a focit. Nagyon örültem amikor ide hoztuk. De nem szélső-sokszor
láttama Poolban-bal oldali középpályán. Nem ugyanaz. Szélen be van szoriva, kicsi a helye és annyira nem gyors.Sokkal többet kellene játszatni -rotálva a többi kp.-al együtt.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 839
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.10. 23:30:38

Tomix354 írta:Arthur sem tett le még olyan teljesítményt, hogy kezdőként gondoljak rá. Bőven vannak/voltak olyan meccsek, ahol lehetett volna középen valahol használni.
Arthurban nagyságrendekkel nagyobb alázat van jelenleg, mint Coutinhoban+nem lehet a gyerektől elvenni a labdát szabályosan bármilyen szituban is legyen. Megbízhatóbb vele a kp-nk.Át kell állni 4-2-3-1-re ahhoz, hogy az emberünknek legyen helye. Ezt viszont EV soha nem fogja megtenni. Tudjuk miért!
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2019.01.10. 22:17:20

Szerintem hatalmas alibi amit Coutinho játszik egy jó ideje már.
Szívesen megnéznék egy statisztikát, hány labdát veszt el meccsenként.
A néhai jó megmozdulását csak annak tudom be, hogy alapjában egy képzett játékos,
de hozzáállásban nulla, és az akarást sem látom.

És az se mentség erre, hogy nem a posztján játszik, hogy várhatja bárki is hogy ilyen gyenge teljesítmények után, egy közép középpályán játsszon.
Az Iniestval való összehasonlítást meg el lehetne felejteni végre, Iniesta labdabiztos volt, játékára a megbízhatóság volt jellemző, Coutinho-ra egyiket sem tudom mondani.

Nem csak a mai meccs alapján írom ezt, és nem őt hibáztatom a gyenge meccsek miatt, de amennyibe került, ahhoz képest nevetséges amit művel.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 21:33:35

Tomix354 írta:Arthur sem tett le még olyan teljesítményt, hogy kezdőként gondoljak rá. Bőven vannak/voltak olyan meccsek, ahol lehetett volna középen valahol használni.
Az edző lehet másképp gondolja.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.01.10. 21:13:15

Arthur sem tett le még olyan teljesítményt, hogy kezdőként gondoljak rá. Bőven vannak/voltak olyan meccsek, ahol lehetett volna középen valahol használni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.10. 20:56:29

Samper írta:Ha tavaly Ininek fix helye volt Valverdenél, akkor most az utódánál miért jön rá egyszerre, hogy ilyen típusú játékos neki nem kell? Ami meg az elkedvetlenedést és a rossz formát illeti, azt nem válthatta ki Valverde?
Mindenért Valverde a hibás.
Középpályán nincs helye, Arthur, Busquets, Ratitic és Vidal bőven elegek oda, balszélről meg Dembélé kiszorította a szezon során a jó teljesítményével.
Nem kell elfelejteni, hogy tavaly 4-4-2 volt Iniestával, ahol a maestro baloldali kpként szerepelt. Eddig azért ment a sírás, hogy 4-3-3 legyen, most meg álljunk vissza megint 4-4-2-re? Bár az idén nem müködne, mert nincs már itt az öreg bajszos, hogy bebikázza, amikor meleg a pite :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.10. 20:46:25

Ha tavaly Ininek fix helye volt Valverdenél, akkor most az utódánál miért jön rá egyszerre, hogy ilyen típusú játékos neki nem kell? Ami meg az elkedvetlenedést és a rossz formát illeti, azt nem válthatta ki Valverde?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.10. 19:42:38

Már többször is írtam,hogy szerintem ebben a szezonban már nem lesz helye a kezdőben,EV megtalálta az alap 11-t(nagyon max még Semedo küzd Robertoval) és ha nem jön hosszabb sérülés nem fogja a szezon felénél átalakítani a kp-t,csak hogy Cou beférjen. A támadósorba meg megint nem lesz helye,meg szerintem nem is szélsőnek való. Nagyon sajnálom,nekem nagy kedvencem,de volt jó pár meccse,amikor Dembelé jegelve volt,és nem sokat tudott mutatni. És itt most lehet vitatkozni,hogy nem szélső,de az egész játéka görcsösnek tűnt ősszel,a sima labdavezetéseknél is ezt éreztem. Jövőre lehet hogy lesz azért jó pár csere a kezdőben,lehet a mostani alap kp-ból csal Busi marad,de küzdelmes lesz mert Arthur is meg Rabiot is küzdeni fog,meg Alena is ott van még. Meg ki tudja mi lesz még,ha De Jong nem jön megint rácsúszunk valakire,ahogy Vidal-ra :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.10. 19:24:47

Coutinho is disappointed with the club and his agents have called Barça to ask for explanations about his situation.

In the club there are people who do not understand what Valverde does with him.

[Cadena COPE]


Az van, hogy szánalmasan gyenge amit idén mutatsz... Teljesen jogosan került ki a kezdőből. Az viszont tény, hogy nem igazán tud mit kezdeni vele EV látszólag...
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.09. 11:30:33

Kreatív középpályával lehetne használni, középpályán szeret játszani és inkább a bal oldalt preferálja, azaz tipikusan Iniesta posztja az övé, a középpályán játszva, balról (de nem a vonaltól) behúzódva lőtte pl. tavaly azokat a védjegyévé vált gólokat. Valverdével ebben a 4-3-3-ban nem nagyon van helye a kp-n, mert gyakorlatilag 3 védekezőbb stílusú játékos játszik ott: Busquets, Vidal, Rakitic, ezért került ki bal szélső támadóba, de az meg soha nem volt az ő posztja, elég csak megnézni a válogatottat...
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 21:37:43

Subinho írta:Sztem tavaly megmutatta, hogy tud ő játszani, nem is akárhogy! Mindenki odáig volt tőle meg vissza, most meg azonnal mindenki kövezi! Kíváncsi vagyok hogy játszana az említett Vidal bal oldali támadót, vagy Dembele középső középpályást. Bizonyított, majd kikerült más posztra, majd ki csapatból. Azért két oldala van ennek!
Coutinhonak nem fő posztja sem a bal szélső támadó, sem a bal oldali nyolcas egy 4-3-3-ban. Ő egy tízes. Ezt lehetett tudni előre már a leigazolása előtt, és ennek az oldalnak a cikkírói is megállapították, amikor tavaly januárban megvettük, és Iniestával összevetették statok alapján. Coutinho-ból a maxot úgy lehetne kihozni, ha kötetlen szerepkört kapna. De ez Messié, és az övé lesz, amíg innen vissza nem vonul. Ezt tudta a brazil, amikor ideigazolt. Tudta, hogy beleszokni egy idegen szerepkörbe verejtékes meló lesz a számára. Szóval ne kedvtelenedjen el.

Mindamellett viszont, hogy nehéz integrálni a kezdőbe, leginkább csak pocsék formában van. Tavaly bal szélsőként is hozott nem egy jó meccset (és azon az oldalon nem is tipikus vonalszélsőt kell játszania ráadásul, hála Albának). A Tottenham ellen rúgott két gólunkban is vastagon benne volt idén pl., ott is támadóként játszott.

Tavaly egyébként vagy bal szélsőt játszott, vagy 4-4-2-ben a jobb szélső középpályás poszton. Csak nagyon kevés meccset játszott 4-3-3-ban Iniesta pozijában, így hirtelen példát sem tudnék mondani. Talán idén az Huesca elleni meccsen.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.08. 21:25:19

Sztem tavaly megmutatta, hogy tud ő játszani, nem is akárhogy! Mindenki odáig volt tőle meg vissza, most meg azonnal mindenki kövezi! Kíváncsi vagyok hogy játszana az említett Vidal bal oldali támadót, vagy Dembele középső középpályást. Bizonyított, majd kikerült más posztra, majd ki csapatból. Azért két oldala van ennek!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.08. 20:39:37

Subinho írta:Nem csodálom ha elmegy a kedve
Évi 14 millió eurós fizuért, klubrekord igazolásként azért ne menjen el a kedve. Lehet neki bizonyítani és bejátszani magát a kezdőbe, még ennél a csakatutit Ernő bánál is. Dembélé és Vidal megmutatták neki ennek a módját.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.08. 20:11:17

Kloppnál a támadó trió alap volt, ahogy most is, a kp baloldala volt az ő helye, ahogy a válogatottban is, ami nálunk Iniesta helye volt. Tavaly amikor Ini helyén játszott nagyon jó volt, nem véletlen nem maradt Ini még egy évet, nem akart sztem Xavi sorsára jutni, aki Rakitic cseréje volt utolsó évében. Ehhez képest idén nem tudom mi történt, de gondolom nem tetszik Counak a bal támadó posztja, ez nem az ő helye, soha nem volt, de EV nem fogja a 3 kp-t lecserélni kreatívra, neki stabilitás kell, Busi-Rakéta-Vidal hármassal. Cou játszhatna, de nem a helyén és még versenyeznie is kell egy tinivel, Dembelével. Nem csodálom ha elmegy a kedve... Nagyon sajnálom, mert Cou hatalmas tehetség, de EV alkalmatlan arra, hogy kihozza belole a legjobbat!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.07. 11:29:22

Stalkyard írta:Kloppnál a Liverpoolban egyébként mit játszott? Én úgy emlékszem baloldali kp-s volt 4-3-3-ban, de javítson ki valaki, ha tévedek. Gondolom ezért is hoztuk el Iniedta utódának. Hat eddig nagy pofára esés a projekt. Aggasztó a helyzete, pocsék az egyéni formája és a rendszer se neki kedvez, amely kettő nyilván összefügg.

Jó lenne megoldást találni, mert luxus egy ilyen játékost a padon tartani, megvan benne az, hogy kezdő lehessen itt, ezt tavaly bizonyította. Jól mozgott a kp-n, jöttek a gólok, gólpasszok is, labdavezetésnél meg néha azt hittem Messi az...
Játszottak azért ők rengeteg más formációban is, ahol inkább tkp volt. Vagy bal szélső. Kicsit már az első róla szóló pletykák megjelenésekor lutrinak éreztem a dolgot, hogy vagy sikerül nyolcassá konvertálni, vagy nem. Ehhez Pep ért nagyon (pl. Silva vagy de Bruyne esete), de nem ő van itt, EV pedig egyszerűbb focit játszat, szerintem túl nagy falat ez neki.

Coutinho tavaly király volt, csak kicsit még idegentest. Idén elég letargikus passzban van, és valahogy nem látszik rajta, hogy megküzdene a helyéért. Én remélem, hogy csak valami múló búbánat ez nála, és visszajön a jó formája.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.07. 09:43:27

Kloppnál a Liverpoolban egyébként mit játszott? Én úgy emlékszem baloldali kp-s volt 4-3-3-ban, de javítson ki valaki, ha tévedek. Gondolom ezért is hoztuk el Iniedta utódának. Hat eddig nagy pofára esés a projekt. Aggasztó a helyzete, pocsék az egyéni formája és a rendszer se neki kedvez, amely kettő nyilván összefügg.

Jó lenne megoldást találni, mert luxus egy ilyen játékost a padon tartani, megvan benne az, hogy kezdő lehessen itt, ezt tavaly bizonyította. Jól mozgott a kp-n, jöttek a gólok, gólpasszok is, labdavezetésnél meg néha azt hittem Messi az...

Ezért is örülnék olyan edzőnek, akinek a rendszerében elbír a csapat egy db kreatív támadó középpályást.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.06. 22:48:52

EV-nél nem fér el egymás mellett a baloson Dembélé és Coutinho védekezésben, nem olyan bonyolult. 4231-ben lenne helyük a pályán egyszerre, más esetben esélytelen.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.06. 22:48:02

Tomix354 írta:Mit csinálhat szerencsétlen edzésen, hogy a 82. percben állhat csak be? Az tiszta, hogy volt egy gyenge periódusa, de jó lenne látni már egy meccsen (nem 10-15 percre), elég régóta padozik már.

Az is érdekelne, hogy ti mit szóltak hozzá, hogy folyamat a szélen van erőltetve a srác, akit egyébként anno Iniesta helyére szántak. Tavaly mikor ott kapott szerepet elég bíztató volt a játéka. Nem értem miért nem játszhat középpályán, idei álmom az, hogy lássak egy Cou-Vidal-Rakéta/Busi/Arthur kezdőt
Láthatóan nem ízlik neki ez a szerep, érthető is. Ő lendületből, másodvonalban szeret problémákat okozni az ellenfélnek, nem pedig úgy, hogy ott van egyedül a balszélen és neki kell átmennie 4 védőn...De ezzel Valverde nem tud megküzdeni, ezért marad szegény 150 milliós időhúzó cserének.

Egyenlőre örüljünk hogy Dembelét meri már játszatni, és úgy necces Coutinho helye.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.06. 22:46:04

Tomix354 írta:Mit csinálhat szerencsétlen edzésen, hogy a 82. percben állhat csak be? Az tiszta, hogy volt egy gyenge periódusa, de jó lenne látni már egy meccsen (nem 10-15 percre), elég régóta padozik már.

Az is érdekelne, hogy ti mit szóltak hozzá, hogy folyamat a szélen van erőltetve a srác, akit egyébként anno Iniesta helyére szántak. Tavaly mikor ott kapott szerepet elég bíztató volt a játéka. Nem értem miért nem játszhat középpályán, idei álmom az, hogy lássak egy Cou-Vidal-Rakéta/Busi/Arthur kezdőt
Igazából jelenleg nincs helye. Elől Suarez Messi fix,Dembelé jól játszik az utóbbi időben. Középpályán megint van 2 hely fix,Vidal meg kell,mert nélküle még gyengébb a védekezésünk. Szóval ahhoz hogy ő játsszon változtatni kellene a kp-n,amit EV nem fog ebben a szezonban már,a 3. helyre meg nem csak Cou pályázik még a padról,hanem Arthur is.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.01.06. 22:41:39

Mit csinálhat szerencsétlen edzésen, hogy a 82. percben állhat csak be? Az tiszta, hogy volt egy gyenge periódusa, de jó lenne látni már egy meccsen (nem 10-15 percre), elég régóta padozik már.

Az is érdekelne, hogy ti mit szóltak hozzá, hogy folyamat a szélen van erőltetve a srác, akit egyébként anno Iniesta helyére szántak. Tavaly mikor ott kapott szerepet elég bíztató volt a játéka. Nem értem miért nem játszhat középpályán, idei álmom az, hogy lássak egy Cou-Vidal-Rakéta/Busi/Arthur kezdőt
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.01.01. 00:42:02

Az jutott eszembe, hogy elcserélni Neymarra, valamennyi ráfizetéssel, jó lehetne.
Válasz küldése