Mozi & Filmek

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.17. 13:17:17

Én imádom a képregény/szuperhős filmeket. Moziba szinte csak ilyenekre ülök be. Ez pedig csakis a látvány miatt van. Hiszen azt jó átélni mondjuk háromDben.
Otthon meg teszegetem be asszonynak a drámákat, kapom is meg a magamét miattuk, hogy állandóan sír :D :D

Tehát statisztikaiéag az jön be, hogy miattam haldoklik a filmipar, holott megnézek én mindent.

Egyébként hétvégén megnéztem az 1995-ös Négy szoba című filmet. Hát az valami zseniális. :D
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.17. 12:25:17

Szerintem nem az a baj, hogy valaki szereti az ilyeneket - bár eléggé egy kaptafára készülnek, hős vs. rossz fiú -, hanem ezek miatt eltörpül a többi jó film népszerűsége, nem kapnak olyan jó marketinget.

A Box Office is általában szuperhősös/horror/animáció/vígjáték filmekből áll.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.17. 12:03:19

Példának felhoznám a Marvel moziverzumot, amely jelenleg 20 összefüggő filmből áll.
Van a 20 film közül olyan, ami nem üti meg a szintet? Persze, hogy van, de állítom, többségben vannak a remek filmek.

Sok ezek közül önálló filmként is megállja a helyét színvonalban. Remek színészek, sok jó sztori látható ezekben a filmekben, de aki eleve úgy ül le megnézni, hogy ez egy mese meg óvodásoknak való, annak hiába minden statisztika, élménybeszámoló meg akármi.

Messze színvonalasabb humorral rendelkeznek (kivéve 1-2 -> Thor: Ragnarok), mint a legtöbb vígjátékként moziba került film.

Sokszor kiszámítható a történet, mert:
1) adaptáció
2) sokszor happyend van, így már az elején tudni lehet nagyjából, hogy mi lesz a vége (elvesz valamit ez a film élvezeti értékéből? NEM!)

Akkor ott van a Nolan-féle Batman trilógia. Meg lehet nézni a kritikákat, akár imdb-n akár máshol. És a nyakamat teszem rá, hogy nem csak képregényrajongók értékeltek.

Én sem vagyok egyébként nagy képregényes, talán egyet sem olvastam el, de a filmeket nagyon várom, és óriási élményt nyújtanak a moziban minden egyes alkalommal. De ettől függetlenül beülök másra is, ami érdekel.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.17. 10:09:28

hajnesz írta:Én sem nézem őket, mert egyszerűen nem tud lekötni a dolog.
Egyetlen bajom van velük, hogy sok ember erre hagyja ott a pénzét a moziban ----> ez arra ösztönzi a gyártókat, hogy erre van igény, ezeket kell gyártani halomszámra. Jó film meg egyre kevesebb.
És azt ki dönti el, hogy mi a jó film? Ha a sokmillió néző, akkor a comicfilmek igenis jók. Nem fognak senkinek fegyvert a fejéhez, hogy nézze meg. Plusz kicsit úgy beszélsz, mintha évente a mozitermésnek kb. 30-40 %-a képregényadaptáció lenne. Valójában sokat mondok, ha ez a szám 3%. (kb. ennyi regényadaptáció is van)
És készülnek bőven olyan blockbusterek, amiknek köze nincs a fikcióhoz vagy éppen nem földtől elrugaszkodott, de valami mégsem stimmel vele.
Például ott a Bohemian Rhapsody. Állítom, ha megkérdeznél 10 rajongót 9 marha csalódott lenne. A képregényfilmeknél például nemcsak a fanok a célközönség, nem csak ők szórakoznak rajta. Sőt van pont ellenpéda. Ott a Venom, ami nemhogy nem fanmade, hanem szembe is köpte a Sony a rajongókat.

A másik rész6 pedig pont a megosztó filmek. Van aki ódákat zeng van aki ki akar menni a moziból. Amiket felsoroltál, azokban bőven vannak, amik nekem ilyen-olyan okokból nem tetszettek, de a Deadpoolnak például minden fillére megérte a mozijegy árát.
Tegnapelőtt néztem az El Royale-t. Valószínűleg azért mert sokkal többet vártam, rossz szájízzel álltam fel és nem fogom, legalábbis a közeljövőben, újra betenni a lejátszóba.
Szóval az, ha vkinek nem tetszenek a comic adaptációk, az szíve joga, de kijelenteni, hogy nem jók nagy hiba. Főleg annyival alátámasztani , hogy mesék meg nincs közük a valósághoz. Kicsit autópályán szembe menni a forgalommal effektus. Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok igazi rajongója ezeknek és bőven van közöttük ami nagyon nem jött be.
Forca Barca!!!!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.17. 08:17:29

hajnesz írta:Ha a Superman 28. rebootjának, vagy a sütiszörnynek nem lenne milliós nézettsége, akkor a gyártók arra lennének kényszerítve, hogy minőségi filmeket gyártsanak. Minek törnék magukat? Könnyebb felhasználni azt, ami már egyszer sikeres volt. Képregényfilmek szintén, kb minden csak a látványról szól. Ha nem ülne be több millió ember ugyanarra a tucat képregényfilmre, akkor lenne esély arra, hogy az írók kihozzák magukból a maximumot, addig kb esélytelen.
de a gyártók piaci alapon működnek.
sok pénzt hoz jelenleg (!!!) a képregényfeldolgozás? akkor maxoljuk ki, és vagyük ki belőle a legtöbbet, amíg lehet.
ők tudják, amit könnyű felfogni és megérteni, hogy majd lecseng ez a dolog. de addig ez van.

nem mondom, hogy jó, de hülyeség azt gondolni, hogy meghalt a filmipar, és mostmár csak ilyen filmek vannak.
a moziba kerülő filmek hányad része képregényfilm? 1-2 %?
tehát nem az van, hogy telenyomják a mozikat képregényfilmekkel, és választást sem adnak.
ott a műsor,lehet választani.
az emberek meg választanak.
majd ha nem őket választják, akkor ennyi volt.
de ha nem lenne mondjuk a Marvel, akkor kevesebb ember menne a mozikba, mert nem jelenti automatikusan azt, hogy mondjuk a Végtelen Háború nézőgözönségének egy része elmegy másra. Nem megy= attól nem lesz jó egy "komolyabb" filmnek, ha nincsen a Marvel.

Egyébként meg, arányaiba is érdemes nézni, egy Room 6 millió dolcsiból készült, hozott 34et ami majdnem hatszoros pénz.
Infinity War készült 350-400 millió dolcsiból, hozott 2 milliárdot. az 5szörös pénz.

Tehát arányaiban melyik a sikeresebb magához képest?

Nem értem a sírás-rívást.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.17. 06:24:39

Pont nem a látvány miatt ülök be a szuperhősös filmekre. Elég jó a háttérsztori,és ahogy Csaba is írta a színészek sem b kategória. És abban is igaza van hogy sokkal jobban lehet szórakozni jó pár jeleneten,mint az erőltetett vígjátékokon.Emellett pedig persze,a jelenetek látványosak,de ezt a karakterek magukkal is hozzák. De mindegy,nem ragozom. :D
A superman meg más kategória,fogalmam nincs azon mi a jó,utoljára a batman vs supermant mentem el moziba,és se nem nevettem,se nem izgultam,volt kb 10 percnyi jó jelenet a 120+-ból. Mondjuk én nem is szeretem ben effleket,de ez már más téma,nem akarom leszólni a dc rajongókat.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.17. 00:32:56

Nem látom, hogy ez mitől vagy-vagy kérdés. Még nem hallottam olyanról, hogy egy ígéretes sztorit bárki elkaszált volna. Olyan pedig pláne nem, hogy a blockbuster filmek felé mutogattak volna, mint ok.

A remek filmek most is ugyanúgy elkészülnek, csak kevésbé tolják az arcunkba a marketingjüket. Másrészről amíg az emberek élvezik a szuperhősös filmeket, addig meglesz a helyük. Mindenkinek mást jelent a minőségi szórakozás, akár átfedéssel is.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.17. 00:26:49

Ha a Superman 28. rebootjának, vagy a sütiszörnynek nem lenne milliós nézettsége, akkor a gyártók arra lennének kényszerítve, hogy minőségi filmeket gyártsanak. Minek törnék magukat? Könnyebb felhasználni azt, ami már egyszer sikeres volt. Képregényfilmek szintén, kb minden csak a látványról szól. Ha nem ülne be több millió ember ugyanarra a tucat képregényfilmre, akkor lenne esély arra, hogy az írók kihozzák magukból a maximumot, addig kb esélytelen.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 23:14:59

mondjuk ezt nem értem, hogy mert valaki 8ast ad egy filmnek vagy többet akkor az jó? Vagy most ezt miért kellett kihangsúlyozni?
Csak azért szedtem össze őket, mert azt írták, hogy alig van jó film manapság.

És igen, ha 8-ast adok rá, az nagyon jó. :mrgreen:
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.01.16. 22:11:01

Én meg úgy vagyok vele, hogy a Toy Story 4-et sokkal jobban várom, mint a Bosszúállók 4-et :D

De az idei csúcsfilm nálam az a Tarantino-s DiCaprio-s Once Upon a Time in Hollywood lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.16. 21:50:50

Ez egy trend, majd véget ér. Régen a western filmek voltak menők, most ez.

Én bírom őket, mert jól meg vannak csinálva többnyire, és ezereszer viccesebbek mint azok a filmek, amik vígjátékoknak vannak kitalálva.
Plusz a színészek is elég jók, nem a B-kategória van jelen, ami jót tesz a filmnek.
Vasember pl sose lett volna olyan népszerű, ha nem RDJ játsza, ezt ki lehet jelenteni.

Mellesleg el is lehet szúrni ezeket, és kisiklatni, lásd a DC kontárkodása. Bár az Aquaman elvileg jó, meg a WW is kellemes volt. Legalábbis Gal Gadot.


nem szeretem akik hülyére ajnározzák őket, de a másik végletet sem, akik valami filmes esztétának és sznobnak képzelgik magukat.
abból a listából kb láttam több mint a felét, de volt benne nem egy, ami abszolút felejthető, és nem nézném meg újra akkor sem ha fizetnének érte.
Más meg a marvel filmekkel vannak így, ízlések és pofonok.

mondjuk ezt nem értem, hogy mert valaki 8ast ad egy filmnek vagy többet akkor az jó? Vagy most ezt miért kellett kihangsúlyozni?

Amúgy meg kereslet-kínálat. Ameddig ilyen bevételeket hoznak, addig gyártják őket, majd lecsengenek, kevesebb lesz a néző, kevesebb a bevétel és lecseng. Ez ilyen egyszerű, nem kell túlgondolni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.16. 21:49:23

Én nagyon szeretem a Marvel filmeket. Van köztük tényleg 1-2 remek alkotás, de a legtöbben a látvány és az akciók viszik el a filmet. Én nagyon sokat járok / jártam moziba, az összes képregényfilmen ott voltam, meg a főbb címekre is elmegyek, én nem teszek különbséget ezek között, mindegyiken jól tudok szórakozni.

És nem mese, de erről úgysem tudlak meggyőzni, és nem is akarlak. :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.16. 21:42:16

MatyiG írta:Tőlem 8-as vagy jobb értékelést kapott filmek 2015-től:

A homok alatt, Emlékezz!, A szoba, A harminchármak, A visszatérő, A dán lány, Érkezés, Contratiempo, Vonat Busanba, Széttörve, Nyers, A számolás joga, Éjszakai ragadozók, Vaksötét, Hurok, A régi város, Oroszlán, Sully, Démonok között 2., Hogyan gondozd felebarátodat, A könyvelő, A fegyvertelen katona, A Viszkis, Wind River, Három óriásplakát, A legsötétebb óra, Elit játszma, Az igazi csoda, Bohém rapszódia, Csillag születik, Zöld könyv, Húzós éjszaka az El Royale-ban, Újraindítás
A Széttörve is szuperhősös. :mrgreen:
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.16. 21:34:04

EZ meg csak azt bizonyítja,hogy mennyire sikeresek ezek a filmek. Az emberek nagy része úgy látszik szereti a mesét,én is ezerszer újranézem a vasembert pl,másért nem is járok moziba. Mondjuk itthon meg nem is filmezek,mert csak a sorozatok pörögnek,ha van időm. Utoljára amit moziba néztem és nem marvel volt,az a karib 4,ha már reboot azt is el kell rontani. De köszi a listát,majd szemezgetek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 21:22:03

Van köze hozzá azért. Általánosságban a szuperhősös filmeknek a legnagyobb a bevétele, erre vevő a nép. Meg lehet nézni, hogy a legtöbb szavazatot kapott filmek közül az IMDb-n mennyi az ilyen film. És az értékelésük is 7-es fölött szinte mindnek.

Tőlem 8-as vagy jobb értékelést kapott filmek 2015-től:

A homok alatt, Emlékezz!, A szoba, A harminchármak, A visszatérő, A dán lány, Érkezés, Contratiempo, Vonat Busanba, Széttörve, Nyers, A számolás joga, Éjszakai ragadozók, Vaksötét, Hurok, A régi város, Oroszlán, Sully, Démonok között 2., Hogyan gondozd felebarátodat, A könyvelő, A fegyvertelen katona, A Viszkis, Wind River, Három óriásplakát, A legsötétebb óra, Elit játszma, Az igazi csoda, Bohém rapszódia, Csillag születik, Zöld könyv, Húzós éjszaka az El Royale-ban, Újraindítás
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.16. 21:00:30

Igen,azért van kevés jó film mert az emberek Marvel filmekre költik a pénzüket. Még csak véletlenül sem azért,mert rég kifogytak az ötletekből és mást se látok csak ez is reboot meg az is reboot. :D A sok közhelyes és cringe vígjáték/horror filmekről meg már nem is beszélek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 20:43:49

Van sok jó film most is szerintem, maximum kevésbé népszerűek. Arányában lehet kevesebb a jó film, mint régen, de most is lehet találni évi 20-25 olyan filmet, amit érdemes megnézni.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.16. 20:38:18

Én sem nézem őket, mert egyszerűen nem tud lekötni a dolog.
Egyetlen bajom van velük, hogy sok ember erre hagyja ott a pénzét a moziban ----> ez arra ösztönzi a gyártókat, hogy erre van igény, ezeket kell gyártani halomszámra. Jó film meg egyre kevesebb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.16. 20:12:33

Hát azért kétlem, hogy mindenki oda lenne a szuperhősös filmekért. :D

Ha mesét akarok nézni, akkor benyomom a Minimaxot, legalábbis én ezeket nem tudom komolyan venni.

Ford v. Ferrari, Gemini Man, ezek is várósak még az elhangzottakon kívül. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.16. 19:48:31

geridoss írta:Ma a Póki rendezője hivatalosan is megerősítette a Far from home idejét a Marvel univerzumban:

A Végjáték UTÁN lesz időben! :shock: :shock:

Pontosan ezért nem tudom komolyan venni ezt az egészet, mondjuk én soha nem is voltam nagy képregény fan
soadroli írta: de a legvárósabb a Joker és Tarantio filmje.
Star Wars fanként nekem is ez a 2 film a legvárósabb + a The Irishman (Scorsese, Al Pacino, de Niro, Joe Pesci).
Valahogy a 9. felvonás hiába nagy finálé, nem tudok már igazán lelkesedni iránta, de ezt már elégszer kitárgyaltuk itt...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.16. 18:03:37

Ma a Póki rendezője hivatalosan is megerősítette a Far from home idejét a Marvel univerzumban:

A Végjáték UTÁN lesz időben! :shock: :shock:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, nagyon jó lesz ez az év, ide venném az SW 9-et is, hiába van a sok hercehurca az új trilógia körül, azért csak a Skywalker-saga lezárása lesz, legyen akármilyen is. :D
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.01.16. 17:13:39

MatyiG írta: Ezek kit érdekelnek? :mrgreen:
Bobon és rajtad kívül mindenkit :mrgreen:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.01.16. 16:02:19

MatyiG írta: Ezek kit érdekelnek? :mrgreen:
minden normális embert :mrgreen: de a legvárósabb a Joker és Tarantio filmje.
Kép
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.01.16. 08:47:03

Take the ball Barca film magyar felirat vagy netán alábeszélős magyar hang miatt kit kellene felkérni szerintetek? Anno sporttv most pedig a spiler napra készen adja le a fél órás La Liga Show heti adásait magyarul alábeszélve. :cry:
Szerk. Ráírtam a Spiler tv mail címére hátha :oops: :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.15. 23:12:13

Sinya22 írta:Jó kis első félév lesz.Captain Marvel, Bosszúállók,Got,Pókember :D
Ezek kit érdekelnek? :mrgreen:

Voltam ma a Végtelen útvesztőn, pozitív csalódás. Persze a film nagy része sablonos, de a vége tetszett, szóval egyszer megéri meglesni, aki szereti az ilyen filmeket. :) 6,5/10
Válasz küldése