Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.24. 15:22:02

Szegény srácot sajnálom, elég volt megnézni az arcát amikor meccs után megkérdezték hogy tudja-e hogy a Barca érdeklődik utána, az mindent elárult hogy mennyire szeretett volna itt játszani.

Ehhez képest most meg egy labdát nem tud átvenni, átbotlik rajta, kaput se tud találni, szerintem ilyet utoljára 6 éves korában csinálhatott, nagyon nincs rendben fejben.
Lehet a csalódottság van a háttérben, mert azt hitte hogy sokkal könnyebb lesz neki?
Látni a fején meccs közben, hogy semmi felszabadultság van rajta, mintha a fogát húznák.

Én hozzátenném azt is, hogy tavaly legtöbbször amikor játszott, akkor ott volt mellette Iniesta is, akinek hála kevesebbet kellett melóznia, és kevesebb terhe volt, most viszont sajnos már nincs itt a Don, és nem tud megbirkózni a feladattal Coutinho.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.24. 11:23:25

Ehhez szerintem már tényleg szakember kell.

Lőtt gólt (igaz tiziből) - nem vált be
Lerakták padra pihenni - nem vált be
Megkapta a lehetőséget - nem vált be

Kicsit hasonlít a Gomes sztorira, de a portugállal ellentétben azért Coutinho szerintem könnyebben beilleszkedett, Lajossal is nagy spanok.
Egyedül a kölökkel lehet valami gond, pár hónapja született, de nem lehet tudni, hogy ne lenne egészséges vagy valami (bár ez Paulinho-nál is utólag derült ki, de neki mondjuk nem esett vissza a teljesítménye).

Nagy szüksége lenne a csapatnak egy jó Coutinho-ra, főleg Dembele hiányában, tegnap is jól jött volna ha jól száll be. Nem lehet a 2. bekapott gólt teljesen az Ő nyakába varrni, de az tény, hogy az Ő labdavesztéséből született.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.24. 11:14:45

Nem tudom,hogy mi pontosan az oka,de már rég nem arról van szó,hogy EV nem találja a helyét. A sima labdavezetések is alig jönnek össze,jó távoli lövése meg nem is tudom mikor volt utoljára. Én régen elég sok Pool meccset néztem,sajnos fényévekre van attól a sráctól jelenleg,de remélem sikerül összekapnia magát,bármi is történt vele.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.24. 11:13:22

Tivadar6 írta:Szerintetek az elképzelhető, hogy mivel nálunk egy játékosnak, sokkal több időt kell a focira, és azzal járó dolgokra fordítani, mint előtte egy liverpoolban, és ő kifejezetten egy családcentrikus személyiség, ezért ezt nehezen tudja kezelni, ami kihat a pályán mutatott teljesítményére is?
Miért kéne nálunk több időt fordítania a focira? Poolban heti 3 edzés van csak, vagy mit nem tudok? :)
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.01.24. 10:41:04

Szerintetek az elképzelhető, hogy mivel nálunk egy játékosnak, sokkal több időt kell a focira, és azzal járó dolgokra fordítani, mint előtte egy liverpoolban, és ő kifejezetten egy családcentrikus személyiség, ezért ezt nehezen tudja kezelni, ami kihat a pályán mutatott teljesítményére is?
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.01.24. 10:23:54

Szerintem is Coutinho mentálisan van gödörben. Amúgy sem egy oldott, vidám fiú, de annyira látszik az arcán egy-egy elrontott ziccer után is, hogy görcsöl. Régóta nem jönnek be a bal szélről indított, befelé cselezek és jobbal kapura lövök - korábban eredményes - próbálkozásai sem. Persze egy sokszoros brazil válogatott, tapasztalt játékos esetében nem szabadna ilyen feltűnő önbizalom hiánynak folyamatosan előjönni, fennmaradni.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.24. 09:54:52

Kellene a srácnak egy jó pszichológus, valami nagyon eltört nála.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.01.24. 09:19:10

vinszentvega írta:
Zsono írta:Egy nagy helyzetben fel sem nézett, csak belerúgott a labdába egy nagyot.
A mai mérkőzésen egy előre passza volt, az is a 93. percben, a saját 16-os mentén.
Egyetlen párharcot sem nyert meg, mert nem is kezdeményezett.
(A Sevilla balhátvédje a 92. percben 4 Barca játékos mellett és szemben vitte el a labdát a Barca alapvonaláig...)
A labdavesztéséből kaptuk a második gólt.
Ennyit sikerült tennie 30 perc alatt.
Azért mert, valaki elveszti a labdát az ellenfél 16-nál, ne mentsük már fel a 3 védőnket, akik rohangáltak mint bélgőz a búvárnadrágban.... Mi az hogy fel sem nézett? Na és akkor mi van. Már bocsánat, de láttad már Messit, Neymart, Cunát...etccccc lövéskor? Ezek egyike se azt nézi hogy hova lő, hanem a labdát... Ez egy ilyen focisdolog, tudod..lövéskor a labdát kell nézni....
Egyébként meg Malcolm üres kapura helyzete, illetve Suarez bármely meccsen (10/9) kihagyott helyetei sokkal jobban fájt/nak, mint ez a füst, amit fölé eresztett Cou....
Ahogy elvesztette a labdát (1 percen belül másodszor, ismét sarkazással), az vitathatatlan hiba.
Egy másik itteni fórumban Piqué felelősségéről is írtam. Nem mentettem fel egyetlen védőt sem. Az említett játékosokat mind láttam lőni. Közülük Messi néz fel a leggyakrabban egy pillanatra lövés előtt. És az említett játékosok - tudod, ez is olyan focis dolog - sokkal jobban érzik a kaput. Ez az eredményességükön kiválóan látszik.
Tudod, az is focis dolog, hogy pl. Iniesta, Xavi kulcspasszaik előtt szinte sosem nézték, hogy önmaguk előtt hol is a labda.

Azért írtam Cou saját fórumára, mert pont nem akartam csak az ő nyakába varrni a felelősséget, mondjuk a kupás, vagy élő közvetítések fórumban. Mert ott az általad említett hibákat és játékosokat is sorba kellett volna vennem, mint ahogy ezt fórumtársaink már addig is megtették.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.01.24. 08:30:00

Zsono írta:Egy nagy helyzetben fel sem nézett, csak belerúgott a labdába egy nagyot.
A mai mérkőzésen egy előre passza volt, az is a 93. percben, a saját 16-os mentén.
Egyetlen párharcot sem nyert meg, mert nem is kezdeményezett.
(A Sevilla balhátvédje a 92. percben 4 Barca játékos mellett és szemben vitte el a labdát a Barca alapvonaláig...)
A labdavesztéséből kaptuk a második gólt.
Ennyit sikerült tennie 30 perc alatt.
Azért mert, valaki elveszti a labdát az ellenfél 16-nál, ne mentsük már fel a 3 védőnket, akik rohangáltak mint bélgőz a búvárnadrágban.... Mi az hogy fel sem nézett? Na és akkor mi van. Már bocsánat, de láttad már Messit, Neymart, Cunát...etccccc lövéskor? Ezek egyike se azt nézi hogy hova lő, hanem a labdát... Ez egy ilyen focisdolog, tudod..lövéskor a labdát kell nézni....
Egyébként meg Malcolm üres kapura helyzete, illetve Suarez bármely meccsen (10/9) kihagyott helyetei sokkal jobban fájt/nak, mint ez a füst, amit fölé eresztett Cou....
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Zsono
Jugador del Barça
Hozzászólások: 212
Csatlakozott: 2017.12.10. 21:12:36

2019.01.23. 23:37:30

Egy nagy helyzetben fel sem nézett, csak belerúgott a labdába egy nagyot.
A mai mérkőzésen egy előre passza volt, az is a 93. percben, a saját 16-os mentén.
Egyetlen párharcot sem nyert meg, mert nem is kezdeményezett.
(A Sevilla balhátvédje a 92. percben 4 Barca játékos mellett és szemben vitte el a labdát a Barca alapvonaláig...)
A labdavesztéséből kaptuk a második gólt.
Ennyit sikerült tennie 30 perc alatt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 13:42:01

Itt most Dembelére gondolsz?
Szerintem egy általam kívánatos 4,2,3,1 játékrendben nem volna Dembelé a riválisa, és szerintem a jelenlegi legtöbbet igy lehetne kihozni a keretből.
Jó, tudjuk, párszor már leírtad, de EV csak akkor fog így játszani, ha hátrányban vagyunk.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.01.23. 13:09:35

Görcsöl, ő is érzi, hogy nem megy neki. A helyzetét súlyosbítja, hogy a csapaton belül a jelenlegi riválisa meg egyre jobb.[/quote]
Itt most Dembelére gondolsz?
Szerintem egy általam kívánatos 4,2,3,1 játékrendben nem volna Dembelé a riválisa, és szerintem a jelenlegi legtöbbet igy lehetne kihozni a keretből.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.23. 11:21:16

MatyiG írta:EV és Messi miatt van rossz formában? Továbbra is él a kérdés, hogy tavasszal miért játszott akkor jól? Akkor is volt EV és Messi.
Rossz formában kezdte a szezont, aztán jött egy sérülés, és kikerült a kezdőből. Ez, és Dembélé folyamatos szárnyalása miatt totál rágörcsölt, és most szerintem ez a legfőbb baj. Nem hiszem, hogy látja a helyét a kezdőben jelenleg, a támadósorban Dembélé miatt, a középpályán meg Arthur/Vidal miatt. És tény, elég nehéz őt a kezdőbe vizionálni jelenleg, de talán jövőre is...

Más kérdés, hogy egy világsztár státuszba vágyó játékosnak ezt tudni kell kezelni. Most ez neki még nem igazán megy. Süt a teljesítményéről, hogy fejben vannak a gondok, mert még így is csinál alkalmanként bámulatos dolgokat a pályán. De rengeteg rossz döntést hoz, és nincs önbizalma váratlan húzásokhoz.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 10:23:14

Remélem fel tud nőni a feladathoz, hogy ma Messi és Dembele hiányában a csapat vezére legyen, bár ott lesz mellette Lajos.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.21. 19:31:24

EV és Messi miatt van rossz formában? Továbbra is él a kérdés, hogy tavasszal miért játszott akkor jól? Akkor is volt EV és Messi.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.21. 17:20:01

Cestus írta:Kellene tavaszra egy jó Coutinho. Szerintem továbbra is játszatva lesz, pláne, ha a rotálás folytatódik. Remélem, meghálálja a bizalmat előbb-utóbb. Szerintem nem a posztjával van a gond most, ilyen formában bárhova be lehet rakni, ugyanúgy rossz lesz.
Görcsöl, ő is érzi, hogy nem megy neki. A helyzetét súlyosbítja, hogy a csapaton belül a jelenlegi riválisa meg egyre jobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.21. 13:01:45

Annak, hogy nem találja a helyét, minimum van egy Valverde-faktora és egy Messi faktora. Mem hiszem, hogy hármasban le tudnának ülni eredményesen tárgyalni. De ahogy a Dembelé kérdés valahogy megoldódott, talán ez is meg fog. Nem szeretném, ha eligazolna.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.21. 12:39:57

Lehet, hogy a középpályán jobban menne neki, de amíg nem tanul meg újra 2 érintővel játszani, addig szerintem nincs értelme visszább hozni, max csak annyira, mint tegnap a cserék után abba a 4-2-3-1 féleségbe.

Akkor is tutujgatja a labdát meg forgolódik, amikor nem kellene. Nem láttam sok Liverpool meccset, de nekem nem rémlik, hogy ott ha megkapta a labdát akkor 10mp telt el, mire továbbadta volna.

Viszont tényleg nem tudom mit lehetne vele csinálni. Próbálták leültetni a padra, nem vált be. Most próbálják nyomatni, de így se megy...
Én azt vártam, hogy hátha helyet cserélnek Dembelével, és akkor a jobboson talán egy kicsit jobban menne neki, de erre nem került sor.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.01.21. 10:56:27

Grimaldo írta: De a támadó mögött úgyse fog játszani,mert csak Messi elől vennè el a területet,ezzel az a baj.

Igen ez egyértelmű, ketten együtt nehezen lesznek így a pályán, max ha Messi lesz elől Suarez helyett :| esetleg még Dembi sérülése alatt egy 4-1-2-1-2-t lehetne kipróbálni (Valverde nem fog) ahol Cou-t Leoék mögött lehetne használni, hasonló gyémánt középpályán is játszott a Poolban egyszer-egyszer. Viszont ahogy mondtam 4-3-3-ban volt ő eleget balszélen a poolban (még ha a szerepköre talán más is volt egy kicsit) és hát az ott látottak miatt vettük meg szóval működnie kellene ott előbb utóbb :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.21. 10:55:57

Kellene tavaszra egy jó Coutinho. Szerintem továbbra is játszatva lesz, pláne, ha a rotálás folytatódik. Remélem, meghálálja a bizalmat előbb-utóbb. Szerintem nem a posztjával van a gond most, ilyen formában bárhova be lehet rakni, ugyanúgy rossz lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.21. 10:42:37

MesQueUnClub írta:A középpályára nem feltétlen elég a védekezése, egyébként a Poolban is leginkább 4-3-3-ban elől a baloson játszott szóval mondhatjuk azt hogy Ernő mostanában kezdte el az igazi posztján használni :mrgreen: :mrgreen:

Egyébként egy olyasmi szerepkör tenne neki jót mint amit a válogatottban játszott és mint amilyenbe Messi szállt be tegnap csereként, 4-2-3-1-ben a támadó mögött.
De a támadó mögött úgyse fog játszani,mert csak Messi elől vennè el a területet,ezzel az a baj.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.01.21. 08:03:33

A középpályára nem feltétlen elég a védekezése, egyébként a Poolban is leginkább 4-3-3-ban elől a baloson játszott szóval mondhatjuk azt hogy Ernő mostanában kezdte el az igazi posztján használni :mrgreen: :mrgreen:

Egyébként egy olyasmi szerepkör tenne neki jót mint amit a válogatottban játszott és mint amilyenbe Messi szállt be tegnap csereként, 4-2-3-1-ben a támadó mögött.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.21. 07:29:17

Stalkyard írta:Ordas csalódás azért ahhoz képest, ahogy az érkezésekor indult. :( Szerintem mindenki meg volt róla győződve, hogy ő fog idén tükörsimán beépülni a gálacsapatba, és Dembélé fog küszködni. Hát eddig nem igazán ez a szitu.
Coutinho helyzete kb olyan, mint amikor anno Iniestával próbáltak bal oldali támadót játszatni, nem ment, visszakerült a kp-ra, klasszis lett. Coutinho tavaly általában Inivel váltogatta egymást. Jól ment neki? Igen, nagyon. Most is támadót játszott. Nem az ő helye. Lajos tudott szélső támadót játszani? Dembelé tudna kp-n játszani? Jó kérdések...
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.21. 05:45:29

Ugyanúgy nincs a helyén a balszélen, ahogy tavaly Lajos se volt. Lajos megkapta az edzői segítséget, Cou úgy látsdzik nem. Problémájának semmi köze nincs Dembi formájához.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.21. 00:06:22

Ordas csalódás azért ahhoz képest, ahogy az érkezésekor indult. :( Szerintem mindenki meg volt róla győződve, hogy ő fog idén tükörsimán beépülni a gálacsapatba, és Dembélé fog küszködni. Hát eddig nem igazán ez a szitu.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Válasz küldése