Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2019.01.23. 12:37:25

Busquets-nél sokkal gyorsabb, előrejátékban(megindulások,cselek) sokkal jobb/többet vállal, gólerősebb, viszont mire Busi kikerül a kezdőből...arra azért várhatna pár évet és nem Busi teljesítménye miatt, hanem mert ő is szent tehén lett, akár csak SR pl..
ügyes gyerek elférne itt bőven, ha a Rakitic-Busquets közül valamelyik helyét át tudná venni, az jó lenne szerintem, viszont ha Valverde marad, akkor Coutinho-t elengedném, pedig imádom a játékát, de ebbe a rendszerbe szélsőnek lassú, kp-n nincs igazán posztja..
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 12:16:17

Chino írta:Akiből jöhet cash az szerintem a Rakitic-Gomes duó. Ha elmegy ez a 4 játékos, abból kijöhet De Jong ára, esetleg egy kis plusz. A másik kérdés, hogy nyárobn a center és balhátvéd kérdéssel mi lesz.
Szerintem balszélső hátvédet továbbra sem akarunk majd hozni, inkább erőltetjük ott SR-t, Mirandát vagy felállást váltunk, ha Alba nincs. Én legalábbis semmi nyomát nem láttam annak, hogy tervbe lenne ez véve.

A center meg nem hiszem, hogy nagy név lesz, mert olyan most nem elérhető. Az eddig szóba került emberek alapján (Werner, Jovic, Maxi Gómez) a csatár szerintem max ilyen 50-60 milliós biznisz lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.23. 12:03:35

Cestus írta:Az eladások is pörögni fognak nyáron megint szerintem, akár 1-2 nagyobb nevet is elboltolunk majd. De nekem is elég WTF, hogy ez a 75-90 millió meg a szokásos gigafizu honnan jött most. Lehet, hogy pár játékosunk áron felül megy majd Paulinho klubjába. :D
Itt nem igazán a 90 millióval van gond, hanem a kiemelt résszel. Ha jön Rabiot ő is kapásból kap egy 10 millás fizut (+aláírási díj), De Jong sem hiszem, hogy a két szép szemünkért választott minket, biztos zsíros szerződés lett neki beígérve, ha hirtelen elpártolt a PSG-től meg a többi top klubtól. És akkor Alba is biztos kap emelést, nem engedheti meg a klub hogy ő váltson. Rakitic szerintem is lépni fog nyáron, az ő fizuja felszabadulhat, de hogy a De Jong-Rabiot duóét nem fedezi az biztos. A franciára így már nem biztos, hogy szükség lenne, de szerintem már le van zsírozva.
A holland minden szempontból jó igazolás lehet. Labdaügyes, nem idegen tőle a játékstílusunk Rakitic és Busquets helyén is bevethető, sőt Verma helyett 4. számú védőként is megállja a helyét. KH pozícióban ugyan nem láttam, de hallomásból ott is nagyon otthonosan mozog.
Bajnokin csak összefoglalóban láttam, teljes meccsen inkább a Bl-ben, mondjuk többnyire nem azt a tipikus vkp-t játsza, mint általában 4-3-3-ban, az Ajax játékrendszere kicsit eltérő, ahogy a válogatotté is. Pont ez "kényszeríti" rá, hogy ne vagdossa a labdákat, hanem próbálja azokat megjátszani. Kicsit olyan Busis a stílusa, így könnyen beilleszkedhet szerintem.
Plusz nem véletlenül állnak érte sorba Európa top klubjai és 21 évesen stabil tagja a válogatottnak.
Szóval én szinte biztosra veszem, hogy tökéletes igazolás lenne méghozzá hosszútávra és a mai árak mellett ez a 80-90 millió kb. korrekt érte, nem egy zsákbamacska a gyerek.

A távozókból olyan sok pénzt nem hiszem hogy látnánk. Verma ingyen megy, ha Denist viszi is az Arsenal nem valószínű hogy 5-6 milliónál többet adnának és Rafinha se az a 30-40 milliós transzfer.
Akiből jöhet cash az szerintem a Rakitic-Gomes duó. Ha elmegy ez a 4 játékos, abból kijöhet De Jong ára, esetleg egy kis plusz. A másik kérdés, hogy nyárobn a center és balhátvéd kérdéssel mi lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 11:38:52

Cestus írta:
MessiNeymarSuarez írta:...
Gomesért is borítékolható, hogy kapunk majd 30-40 között, mert az Evertonban nagyon bevált. Gyakorlatilag közönség kedvenc ott, és nem ironizálok. :D

Érzésem szerint Rakitics lesz a nyári távozó, és Coutinho eladása is terítéken lehet (ahogy valaki lejjebb már utalt rá). Bár korai lenne pár hónap rossz játék miatt elboltolni, de biztosra veszem, hogy mivel Hazard és Eriksen is váltanak hamarosan, a vezetőségünk fejében megfordult, hogy a brazilt most lehetne továbbadni az ő pótlásukra, ha nem jön be neki a katalán kaland. Én örülnék, ha maradna, de hosszabb távon luxus lenne egy 160 milliós játékost a padon tartani.

Rabiot-ra én is kíváncsi leszek, szerintem ő most megszívja, hogy nem írt alá hozzánk ahogy lehetett, és próbálták húzni az időt és több pénzt kifacsarni a klubból. Könnyen lehet, hogy most kihátrálunk a dologból.

Azért az nagy oltás lenne, de egyben tanulságos is, ha az utolsó pillanatban még több pénzt akaró Rabiotnak beintünk, és végül mást hozunk helyette.
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.23. 11:33:55

Ha jön a holland srác szerintem Rabiot az offos.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.23. 11:06:55

Szerintem ha jön De Jong, Rakitic megy. Logikus lépés lenne, hiszen hasonló típusú a két játékos, és Rakitic is 30 felett, talán ez a nyár az, amikor még komolyabb pénzt kaphatunk érte. Sajnálnám kicsit, mert nagyon kedvelem a horvátot, de mindenképpen logikus váltás lenne szerintem.

Malcomot is nagyon valószínűnek tartom, hogy eladjuk a nyáron, érte is kaphatunk 50 körül Kínából vagy Angliából talán.

Emellett én még Denis és Rafinha, távozását tudom csak elképzelni, de ők gombokért vagy ingyen mennek úgyis. Esetleg még Cilessen, de érte se hiszem, hogy 25-nél többet kapunk.

Akárhogy is, ez még azért nem lesz olyan hű de nagy bevétel, tényleg érdekes ez az egész.

Emellett még, ha tényleg jön De Jong, akkor remélem Alena a rotáció során berobban kicsit, és meggyőzi Valverdét is, és így Rabiot már nem jön.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 10:57:20

MessiNeymarSuarez írta:...
Gomesért is borítékolható, hogy kapunk majd 30-40 között, mert az Evertonban nagyon bevált. Gyakorlatilag közönség kedvenc ott, és nem ironizálok. :D

Érzésem szerint Rakitics lesz a nyári távozó, és Coutinho eladása is terítéken lehet (ahogy valaki lejjebb már utalt rá). Bár korai lenne pár hónap rossz játék miatt elboltolni, de biztosra veszem, hogy mivel Hazard és Eriksen is váltanak hamarosan, a vezetőségünk fejében megfordult, hogy a brazilt most lehetne továbbadni az ő pótlásukra, ha nem jön be neki a katalán kaland. Én örülnék, ha maradna, de hosszabb távon luxus lenne egy 160 milliós játékost a padon tartani.

Rabiot-ra én is kíváncsi leszek, szerintem ő most megszívja, hogy nem írt alá hozzánk ahogy lehetett, és próbálták húzni az időt és több pénzt kifacsarni a klubból. Könnyen lehet, hogy most kihátrálunk a dologból.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.23. 10:55:51

MessiNeymarSuarez írta:Azt ne felejtsük el hogy Paulát 50-ért, Pacot meg 25-ért eladtuk, arról nem is beszélve hogy az előző átigazolási szezont kb 5 millió eurós plusszal zártuk végül, és valahonnan a Grizi pénzt is előteremtették volna, ha a drámakirálynő úgy döntött volna hogy végül jön.

Amikor Dembi és Coutinho jött, abban az átigazolási szezonban(17/18 ) volt végül -120 milliós mérle, ami egyáltalán nem tekinthető túlságosan vészesnek, mivel amúgy is 90 millió+eladások körül szokott lenni a félretett pénz.

Azt se felejtsük el, hogy nemrég(talán 1 éve?) jelentősen emelkedett a mezszponzori bevétel a Rakuten(és Piqué :mrgreen: ) által, és a Nike-tól is sokkal többet, évi 120 millió EU körül kapunk, ami nem kis fejlődés az előző 30-40 millió körüli díjhoz képest.
Plusz elvileg Gomest megakarja venni az Everton ,na meg DS is úgy tűnik megy az Arsenalba az is kb + 40-50 millió lesz összesen.
Arról nem is beszélve ,hogy ha megszabadulunk a DS ,Samper,Rafinha triumvirátustól meg Vermalentől azzal kb meg is van a fizetése De Jongnak.
Mondjuk a padra még hozni kell majd egy balhátvédet és egy csatárt na meg a 4. számú védő is még kérdéses ,hogy ki lesz ,de ezeket már potom pénzből kilehet hozni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 10:49:00

Azt ne felejtsük el hogy Paulát 50-ért, Pacot meg 25-ért eladtuk, arról nem is beszélve hogy az előző átigazolási szezont kb 5 millió eurós plusszal zártuk végül, és valahonnan a Grizi pénzt is előteremtették volna, ha a drámakirálynő úgy döntött volna hogy végül jön.

Amikor Dembi és Coutinho jött, abban az átigazolási szezonban(17/18 ) volt végül -120 milliós mérle, ami egyáltalán nem tekinthető túlságosan vészesnek, mivel amúgy is 90 millió+eladások körül szokott lenni a félretett pénz.

Azt se felejtsük el, hogy nemrég(talán 1 éve?) jelentősen emelkedett a mezszponzori bevétel a Rakuten(és Piqué :mrgreen: ) által, és a Nike-tól is sokkal többet, évi 120 millió EU körül kapunk, ami nem kis fejlődés az előző 30-40 millió körüli díjhoz képest.



Amúgy a Rabiot gyerekkel mi van? Elhalkultak a pletykák, lehet hogy akkor le is tettünk róla ha sikerül bezsákolni De Jongot? Vagy az állítólagos kitétele nem tetszett a klubnak, hogy ő nem akar Busi helyén játszani?
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3304
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.01.23. 10:38:41

Egy percet nem láttam játszani,szóval nekem egyelőre kérdéses,hogy ér-e ennyit. Az esélyt biztos meg fogja kapni,ennyiért nem szokás a padra igazolni,szóval az is benne van hogy vagy Busquets is lép,vagy már EV úgy tervez,hogy jövőre már csak csere lesz. Kíváncsian várom jövőre mi lesz a kezdő kp.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 10:33:15

Az eladások is pörögni fognak nyáron megint szerintem, akár 1-2 nagyobb nevet is elboltolunk majd. De nekem is elég WTF, hogy ez a 75-90 millió meg a szokásos gigafizu honnan jött most. Lehet, hogy pár játékosunk áron felül megy majd Paulinho klubjába. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.23. 10:26:56

Grimaldo írta:
recrea írta:Honnan a túróból van itt ennyi pénz, h megint elpattintunk 90-et?
Egy milliárdos éves bevétel után csak fèlreraknak valamit. :)
Igazából mindegy az árbevétel, a nyereség számít, az meg tudtommal 40 millió körül volt.
És még fizetni fogjuk az opciókat Demb meg Cou után is.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.01.23. 10:22:41

Neymar pótlására ment el komoly pénz, azóta viszonylag normálisan igazoltunk. Ez a 90 soknak tűnik így hirtelen, de mondjatok a piacon egy 20 év körüli tehetséges játékost aki még illik is a keretünkbe. Sajnos a piacon ennyi az ára egy ilyen játékosnak, pláne ha azt nézzük, hogy hasonló pénzt adnak ki már védőkre is. Ami valóban probléma az a fizetések, legújabb hír, hogy Alba elutasította az új szerződést, mert ugyan annyi lenne a fizuja mint eddig. Szerintem ez a helyzet csak Messi távozásával fog javulni, akkor igen komoly pénz fog felszabadulni. Félreértés ne essék, nem várom a távozását.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.01.23. 10:08:59

recrea írta:Honnan a túróból van itt ennyi pénz, h megint elpattintunk 90-et?
Egy milliárdos éves bevétel után csak fèlreraknak valamit. :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6659
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 10:07:50

Komolyan nyomják mostanában Barto-ék, de nekem rossz előérzetem van.
Ez már rég nem a Neymar-pénz, nem tudom honnan szerzi ezt a sok dellát az elnök úr, amikor a fizetések az egekben, a stadion meg szökőévente telik meg.

Nem látok bele az üzleti folyamatokba, de az elmúlt években kb. többet költöttünk, mint a City vagy a PSG, pláne, ha összejön a De Jong biznisz is.

Mondom ezt úgy, hogy az utóbbi igazolások tényleg okosak voltak, és nagyrészben be is jöttek.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.23. 10:04:54

Honnan a túróból van itt ennyi pénz, h megint elpattintunk 90-et?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 09:14:00

Barto tényleg elmegy ma Hollandiába, azt írják most is. Ha már letennénk a nagy lóvét, illő lenne az Ajax-szal írásban fixálni, hogy nyáron akkor hozzánk jön, és remélhetőleg a napokban hivatalos is lesz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 08:45:41

Cestus írta:Az olasz, belga és holland sajtóból is visszajön már a hír, hogy minket választott. Állítólag elég nagy pénzt fizetünk érte (80-90 millió), és a fizetése is nagy lesz. Érdekes, hogy ennyire szükségesnek tartottuk leigazolni, bár valóban illik a játékunkba, és Arthurral ketten remek duót is alkotnának hosszabb távon.

Mindenesetre azért álljon itt egy Bartos kép. :D Múltkor az ingfeltűrőset már ellőttem, úgy hogy most legyen ez.
Pedig az az ingfeltűrős az megunhatatlan! 8) :mrgreen: :mrgreen:

Kíváncsi leszek erre, aztán lehet hogy holnap meg már az a hír jön hogy a PSG vezet.

Ha megvesszük a PSG orra elől, mindegy az ára, lényeg hogy a szám 61-re végződjön 8) :lol:
Kubla9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 553
Csatlakozott: 2014.07.12. 12:26:19

2019.01.23. 07:35:30

https://www.mundodeportivo.com/futbol/f ... erdam.html" target="_blank Ma utaznak Amszterdamba hogy lezárják az átigazolást. =D> =D> =D> =D> =D> =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15448
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.23. 07:09:24

Remélem csak nyártól jön, ha jön

Valamit nagyon tudhat ha ennyit kapar érte a vezetőség, megmondom őszíntén, De Ligt jobban meggyőzött amikor láttam mint ő.

Ha tényleg nagyon penge, akkor átveheti Busquets helyét lassan, ha ez megtörténik akkor tökéletes igazolás lesz a szememben.
Rabiot így már totál felesleges, akkor lenne értelme ha Sergi meg Rakitic is fixen lelépne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.23. 06:45:27

Az olasz, belga és holland sajtóból is visszajön már a hír, hogy minket választott. Állítólag elég nagy pénzt fizetünk érte (80-90 millió), és a fizetése is nagy lesz. Érdekes, hogy ennyire szükségesnek tartottuk leigazolni, bár valóban illik a játékunkba, és Arthurral ketten remek duót is alkotnának hosszabb távon.

Mindenesetre azért álljon itt egy Bartos kép. :D Múltkor az ingfeltűrőset már ellőttem, úgy hogy most legyen ez.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.23. 01:09:55

Nagyon úgy tűnik, hogy tényleg jön. Én örülnék neki. Rabiot akkor már nem is kellene szerintem. :)
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.01.23. 00:59:03

Nem hinném, hogy Coutinhoba került volna ez a transzfer. Amennyire nehéz volt elhozni Liverpoolból és amilyen félszezont leművelt tavaly, nem fognak neki ajtót mutatni egy év után. Elvileg két kezdő közeli játékos eladását ígérte a vezetőség. Az egyik azért valószínűleg Rakitic lesz, a második már kérdéses szerintem, ezt elintézik Rafinha eladásával. Viszont szerintem opció még Vidal lelépése is, valami előre ledumált kínai üzletként. Utóbbira még esély is lenne, Boateng pedig felváltva lenne a pályán az Ő helyén vagy Suárezén. Remélem persze, hogy ez nem fog bekövetkezni, nagyon megkedveltem a chileit.

De Jong - tudtommal - inkább védekező középpályás. Lehet, hogy Rakiticet áldozzuk be érte, de hosszútávon Busquets helyét fogja átvenni.

SZERK: A Telegraaf szerint 75 helyett 90 millióért érkezik.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.23. 00:00:52

18Barca99 írta: Mondjuk ha ez igaz, akkor Coutinho csomagolhat. :(
Nem gondolom, hogy az ő helyzetének köze lenne ehhez a transzferhez, Coutinhot elől használja EV. Persze ez csak akkor érv ha marad jövőre is Valverde.
Inkább Rakitic távozása valószínűsíthető, amit igen sajnálnék, elég stabil a csávó, még akkor is ha tudom, hogy a korábbi években még jobb volt.
Amúgy csodálkoztam, hogy a januári Rabiot hírek közepette egyik firkász újság se hozta le, hogy Rakitic az ünnepeket Párizsban töltötte (instagram). Pedig ebből igazán kattintás vadász cikkek lehettek volna.
Avatar
18Barca99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 928
Csatlakozott: 2009.12.08. 19:36:08
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.22. 23:41:30

Cestus írta:De Jong a Barcát választotta, amit közölt a PSG-vel és a Cityvel is. Bartomeuék holnap ismét Amszterdamba utaznak lezárni az ügyet (Cat Radio).

Remontada újratöltve. :D
Mondjuk ha ez igaz, akkor Coutinho csomagolhat. :(
Ha el kell törnöm valamimet a pályán, akkor eltöröm, és nem panaszkodom, ha ez segít az edzői stábnak és a csapatomnak. Ez a fajta elkötelezettség a legfontosabb, hogy meglegyen mindenkiben. - Ivan Rakitic
Válasz küldése