Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.01.30. 07:47:13

Szerintem nagyon nem lenne szabad elengedni.Egyrészt mondom ezt azért mert nagy kedvencem.Másrészt pedig ameddig nem tudjuk ki hogy vállik be, hogy illeszkedik be öngyilkosság lenne...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.01.29. 16:41:12

recrea írta:A főoldali cikkíró hogy szűrte le ebből a Rakitic nyilatkozatból, h közte, EV és a vezetőség között kirajzolódóban van egyfajta ellentét? :)
Nekem az jött le, hogy (megint) Valverde és a vezetőség között nem teljes az összhang. Nem a nyilatkozatból, hanem a kialakult helyzetből, gondolom a cikkíró is inkább erre reflektált.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.01.29. 15:39:41

recrea írta:A főoldali cikkíró hogy szűrte le ebből a Rakitic nyilatkozatból, h közte, EV és a vezetőség között kirajzolódóban van egyfajta ellentét? :)
Nincs véletlenül egy videófelvétel a VilágSajtóban, amelyen egy légtérben tartózkodik EV-vel, és legyint is egyet? :twisted:
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.29. 14:35:58

A főoldali cikkíró hogy szűrte le ebből a Rakitic nyilatkozatból, h közte, EV és a vezetőség között kirajzolódóban van egyfajta ellentét? :)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.01.29. 13:32:20

csababarca írta:Őt adnám el utoljára a kp-ről, bármelyik poszton hozza a szintet a kp-n, baromi nehéz ilyen kp-st találni.
Remélem meg sem fordul a fejekben eladni.
Épp ezért sem hoznám Rabiot, felesleges, és félő rajta csattanna ez.

Busi ( :roll: ) kirobbanthatatlan, Arthur beválni látszik, Rakitic, de Jong, Vidal elegendő.
(most csak a komolyan vehetőeket említettem).
Alena meg majd meglátjuk, most nem játszik rosszul, de totál középszerűen tolja, nyilván úgy van vele,hogy csak ne hibázzon, ami érthető.
Roberto meg ugye már elvétve játszik belső kp-t.

Denis, Rafinha mehetnek, totál feleslegesek.
Varatrix írta:
Samper írta: És mi van, ha nem szeretne? Mi van, ha van olyan játékos, aki elég intelligens, és érti, hogy a futball csapatjáték, és nem akar eligazolni a világ legjobb csapatainak egyikéből?

Legalábbis szerintem, lépten nyomon erre tesz utalást. Igazi Culé, remélem innen vonul vissza! =D>
Szinte az összes hozzászólóval osztom a véleményem. Szerintem is mindig hozza minimum a kötelezőt. Így kívülről egy szerény, "botrányos hírektől" mentes fiúnak látszik. (Talán ez is a baj néha) A csapat, a szurkolók elleni merénylet lenne az eladása.
Van amikor az üzletet háttérbe kell szorítani!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.29. 11:35:19

Samper írta:Teljesen érthető, hogy Rakitic a VB és Modric aranylabdája után végre villogni szeretne. De ahogy a Barca eddig nem adott lehetőséget neki erre, alighanem ezután sem fog. Itt hasznos játékosaként van bevezetve, ahogy az is volt. Máshol talán még lehetne vezéregyéniség.
És mi van, ha nem szeretne? Mi van, ha van olyan játékos, aki elég intelligens, és érti, hogy a futball csapatjáték, és nem akar eligazolni a világ legjobb csapatainak egyikéből?

Legalábbis szerintem, lépten nyomon erre tesz utalást. Igazi Culé, remélem innen vonul vissza! =D>
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.29. 11:23:05

Teljesen érthető, hogy Rakitic a VB és Modric aranylabdája után végre villogni szeretne. De ahogy a Barca eddig nem adott lehetőséget neki erre, alighanem ezután sem fog. Itt hasznos játékosaként van bevezetve, ahogy az is volt. Máshol talán még lehetne vezéregyéniség.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.29. 10:40:50

csababarca írta:Őt adnám el utoljára a kp-ről, bármelyik poszton hozza a szintet a kp-n, baromi nehéz ilyen kp-st találni.
Remélem meg sem fordul a fejekben eladni.
Épp ezért sem hoznám Rabiot, felesleges, és félő rajta csattanna ez.

Busi ( :roll: ) kirobbanthatatlan, Arthur beválni látszik, Rakitic, de Jong, Vidal elegendő.
(most csak a komolyan vehetőeket említettem).
Alena meg majd meglátjuk, most nem játszik rosszul, de totál középszerűen tolja, nyilván úgy van vele,hogy csak ne hibázzon, ami érthető.
Roberto meg ugye már elvétve játszik belső kp-t.

Denis, Rafinha mehetnek, totál feleslegesek.
Én is így látom, ahogy Casablanca, ég világon semmi logikát nem látok Rakitic eladásában, egy gyengébb időszakot kivéve klasszis szinten teljesít a srác évek óta, én sem fáradtnak, sem motiválatlannak nem látom, közben sztem az utóbbi 3 évben ő játszotta a legtöbb meccset, nem nálunk, az összes focistát figyelembe véve.

Ha a nettó teljesítményt nézzük (és minden mástól függetlenítem magam), hamarabb adnám el Busit, pénzben kb. ugyanaz a kategória. Én nagyon szeretem a spanyolt, 8 edzőnél full kezdő volt, teljesen jogosan, világklasszis, de sokszor már a neve tartja bent a kezdőben.

Alena viszont nekem színfolt volt, én nem úgy láttam, h csak a tutit nyomatja.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.29. 10:37:18

csababarca írta:Őt adnám el utoljára a kp-ről, bármelyik poszton hozza a szintet a kp-n, baromi nehéz ilyen kp-st találni.
Remélem meg sem fordul a fejekben eladni.
Épp ezért sem hoznám Rabiot, felesleges, és félő rajta csattanna ez.

Busi ( :roll: ) kirobbanthatatlan, Arthur beválni látszik, Rakitic, de Jong, Vidal elegendő.
(most csak a komolyan vehetőeket említettem).
Alena meg majd meglátjuk, most nem játszik rosszul, de totál középszerűen tolja, nyilván úgy van vele,hogy csak ne hibázzon, ami érthető.
Roberto meg ugye már elvétve játszik belső kp-t.

Denis, Rafinha mehetnek, totál feleslegesek.
Egyetértek, az általad felsorolt ötös alapnak jó, közülük szinte az összes játékos berakható bárhova a középpályás hármason belül, ami előnyös. Roberto beugrósnak megfelelő, Alená valamire jó lehet.
Rabiot-t első megközelítésben ingyen kihagyhatatlannak gondolnám, de elég rinyálós anyuci kedvencének tűnik, míg Rakitic teszi a dolgát csöndben, nehéz a kettejük hozzáállása között párhuzamot vonni. Meg most nekünk sokkal fontosabb lenne Alba szerződését meghosszabbítani ahelyett, hogy minden nyeretlen tízévesnek gigafizetést adjunk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.01.29. 10:00:55

Őt adnám el utoljára a kp-ről, bármelyik poszton hozza a szintet a kp-n, baromi nehéz ilyen kp-st találni.
Remélem meg sem fordul a fejekben eladni.
Épp ezért sem hoznám Rabiot, felesleges, és félő rajta csattanna ez.

Busi ( :roll: ) kirobbanthatatlan, Arthur beválni látszik, Rakitic, de Jong, Vidal elegendő.
(most csak a komolyan vehetőeket említettem).
Alena meg majd meglátjuk, most nem játszik rosszul, de totál középszerűen tolja, nyilván úgy van vele,hogy csak ne hibázzon, ami érthető.
Roberto meg ugye már elvétve játszik belső kp-t.

Denis, Rafinha mehetnek, totál feleslegesek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.29. 09:56:30

Szerintem csak engem triggerel, hogy ennyiszer hivatkozik Bartomeura, de meg nem tudom mondani, miert. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.29. 09:38:59

Rakitic (Sport):

"If I am here [at Barcelona], it's to play. If anything has to change, we will speak. I have a lot of confidence. I know what I can give. I know who I am,"

"I want to be here and, if I can renew, to be here for even more years. I am really happy here, everyone knows it, above all the 'Presi'. I have nothing else to say."

Asked directly if De Jong's arrival could force him out, he added:
"That's a good question for the 'Mister' or the 'Presi.' I am 30 and I am in the best moment of my career. I want to enjoy football and enjoy Barça."


Azért nehéz nem kedvelni ezt a srácot. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.07. 11:05:22

Rakitic a VB-n az aranylabdás Modric párja volt és játékszervező támadóként kiválót nyújtott. Messi mellett ugyanez persze nem jön szóba. De ez nem ok arra, hogy Busquets és Piqué hibáit javítgató védekező legyen. Most, hogy a védelemben új emberek vannak (lesznek) át kell formálni a csapatot. El kell dönteni, hogy Busi vagy Raki játszik-e, mert a kettő egymás mellett luxus. Váltogathatják is egymást, de a csapatnak kicsit mást kell játszania az egyikkel, mint a másikkal.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.07. 09:37:21

Nekem a posztja tetszett a legjobban, legalábbis amíg Busi nem volt a pályán. Nyomott egy Koemant, ez a libero féle szerepkör sokkal jobban áll neki mint a középső középpályás szerintem. Anno még 2016-ban a Granada ellen játszatta el kb ezt egyszer Lucho vele egy szenvedős meccsen, talán a kedvenc meccsem tőle a mi színeinkben a 14/15-ös szezon óta, írtam is arról a meccsről anno egy litániát ide a fórumra. :D

Kár, hogy nem sűrűn fog ebben a szerepkörben játszani, bár már másodszor húz meg ilyesmit EV mostanában, szóval talán van remény - mondjuk most papíron nem az volt, de gyakorlatba meg igen.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.07. 00:43:08

Nem is most fog kijönni az a fene nagy fáradtság, hanem majd tavasszal, amikor a legjobban szükség lenne egy penge Rakétára.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.01.06. 23:50:00

Sztem ahhoz képest, h ennyi meccset játszik az ember, semmi probléma nincs a játékával.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.06. 23:06:46

MessiNeymarSuarez írta:Csak akkor pihenhetne pár napot, ha szerveznénk egy akciót, és elrabolnánk, de ha Valverdén múlik akkor rúghat 3 öngólt is, tüdeje is kieshet, akkor sem képes pihentetni. :roll: :roll: #-o
Szerintem jól tolta ma, nem egy jó indítása és labdaszerzése volt. De a kupameccseken pihennie kellene, meg nyilván több bajnokin is.
Én nem látom azt a fene nagy fáradtságot rajta, amiről írtok, de tény, hogy túl sokat van a pályán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.06. 22:51:14

Mondjuk nem hiszem, hogy a karácsonyi szünet alatt elfáradt. :D Ma kezdenie kellett így, hogy Busi nem volt 100%-os. Mondjuk lehozhatta volna a 75. perc körül.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.06. 22:13:07

Csak akkor pihenhetne pár napot, ha szerveznénk egy akciót, és elrabolnánk, de ha Valverdén múlik akkor rúghat 3 öngólt is, tüdeje is kieshet, akkor sem képes pihentetni. :roll: :roll: #-o
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.18. 22:59:02

LG írta: Persze, mert az összes többi játékossal minden rendben, igaz? Azokat nem kéne kirakni a keretből, akik már meccsek óta lófüttyöt nyújtanak a pályán? Dembelé a legutolsó két bajnokin, mikor becserélték, mindkétszer kivette részét a győzelemből. A Betis ellen kirakta a nagy taktikus, és lám, mi történt? Vereséget szenvedtünk.

De egyébként a hsz-em nem Dembeléről szólt, hanem arról, hogy Valverde ritkán csinálja azt, ami a legkézenfekvőbbnek tűnne, mindig vmi váratlant akar húzni, és ezekből általában nem szokott jó kisülni. Én egyátalán nem vagyok benne biztos, hogy Vidal fog kezdeni a köv. bajnokin Rakéta helyét...
Én arról beszéltem, hogy aki nem tesz meg mindent edzésen és meccsen, azt jogosan jegelik 1 meccsre. Azért rakta ki a keretből, hogy tanuljon belőle, szerintem tök jogosan. Nem lett volna fer, ha ezek után még kezdett volna.
Azzal egyezek, hogy páran a nevük miatt lehetnek kezdők szinte minden meccsen, de ezt már elengedtem, itt max Mourinho, vagy valami hasonló szintü elmeháborodott merné kirakni a Busi-Rakitic párost a kezdőből, szóval meg kell várni, mig újra formába jönnek. Vannak érinthetetlen játékosok, meg vannak Dembiék, akiknek akkor terem majd babér, ha tepernek érte(akkor sem 90 perc, hanem annyi amennyi idő alatt lehet bizonyítani).
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.18. 22:48:03

hajnesz írta:
LG írta:Most adná magát, hogy Vidal játsszon a helyén. Bár Valverde lehet, majd megint rafinált akar lenni, vagy esetleg most a chileit akarja megfegyelmezni. :lol:
Én megmondom őszintén, nem értelek. Tök normális, ha valaki nem teszi oda magát, akkor az edző kirakja a keretből. Mindenhol így van, pláne ha egy olyan játékosról van szó, aki nem is stabil kezdő. Hogy lehet máshogy fegyelmezni valakit? Elfenekeli edzés után? Elveszi a ps-ét?
Itt szerintem nem az edzőnek kell változnia, hanem a játékos hozzáállásának. Ha megdöglik minden edzésen, kihasználja az összes 3-4-5percet, amit kap, akkor majd elkezdem sajnálni a játékost is.
Persze, mert az összes többi játékossal minden rendben, igaz? Azokat nem kéne kirakni a keretből, akik már meccsek óta lófüttyöt nyújtanak a pályán? Dembelé a legutolsó két bajnokin, mikor becserélték, mindkétszer kivette részét a győzelemből. A Betis ellen kirakta a nagy taktikus, és lám, mi történt? Vereséget szenvedtünk.

De egyébként a hsz-em nem Dembeléről szólt, hanem arról, hogy Valverde ritkán csinálja azt, ami a legkézenfekvőbbnek tűnne, mindig vmi váratlant akar húzni, és ezekből általában nem szokott jó kisülni. Én egyátalán nem vagyok benne biztos, hogy Vidal fog kezdeni a köv. bajnokin Rakéta helyét...
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2018.11.18. 13:07:19

LG írta:Most adná magát, hogy Vidal játsszon a helyén. Bár Valverde lehet, majd megint rafinált akar lenni, vagy esetleg most a chileit akarja megfegyelmezni. :lol:
Én megmondom őszintén, nem értelek. Tök normális, ha valaki nem teszi oda magát, akkor az edző kirakja a keretből. Mindenhol így van, pláne ha egy olyan játékosról van szó, aki nem is stabil kezdő. Hogy lehet máshogy fegyelmezni valakit? Elfenekeli edzés után? Elveszi a ps-ét?
Itt szerintem nem az edzőnek kell változnia, hanem a játékos hozzáállásának. Ha megdöglik minden edzésen, kihasználja az összes 3-4-5percet, amit kap, akkor majd elkezdem sajnálni a játékost is.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.11.18. 11:52:51

Na Valverde helyett az élet rotál. Végre pihen egy kicsit, és játszhat Vidal.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.11.17. 19:02:26

Most adná magát, hogy Vidal játsszon a helyén. Bár Valverde lehet, majd megint rafinált akar lenni, vagy esetleg most a chileit akarja megfegyelmezni. :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.11.17. 17:12:40

Tomix354 írta:Hírek szerint 2-3 hétre kidőlt. Várható volt...
Nem is olyan nagy baj, kell egy kis pihenő neki is. :)
Válasz küldése