La Masia - Barça fiatalok

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.10. 15:21:10

Szerintetek minden nagyon szép, minden nagyon jó, de csodálkozni és dühöngeni fogtok, ha idén év végén a rivális nagycsapatok meg fogják találni a mi U-nkból, akiket ők akarnak hamarosan a felnőtt csapatukba.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.10. 11:12:25

palesz77 írta:Vagy te kiket dobnál ki így szezon közepén, és kik lennének azok, akiket az U19-ből felhoznál?
Várj egy kicsit, gyorsan lecsekkolja az utánpótláscsapatokat, hogy random bedobjon pár nevet.

Egyébként tényleg korrektül játszanak, nincs velük semmi baj. Ha tudnának gólt lőni, már rég feljutást érő helyen lennének.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.02.10. 11:01:17

Nézed is a meccseket, vagy megállsz összefoglalóknál? 19 éves a csapat java, és lőtávon belül van a promóciót érő hely, mi a probléma ezzel? Ami nekik hiányzik az konkrétan 2 dolog szerintem, az egyik egy normális 9-es - még szerencse, hogy az új igazolás nem játszhat még jódarabig -, és megtanulni pontrúgást védekezni. Azon kívül nem kell reformálni ezt a csapatot, fiatal csikókból áll a csapat, nyilván nem fognak 40 meccsen át gálázni..

Vagy te kiket dobnál ki így szezon közepén, és kik lennének azok, akiket az U19-ből felhoznál?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.10. 04:30:36

A B nem villog a harmadosztályban. Nem lenne itt az ideje megválni azoktól, akik nem erősségek és helyettük felhozni tehetségeket az U 19-ből?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.01. 21:09:43

Grimaldo írta:
Nagyon túl van spilázva ez a nem tesz jót a barca játékosoknak a kölcsönadás .Nem hiszem ,hogy Tello vagy épp a nem rég távozott Munir azért nem lett top játékos,mert kölcsönadtuk.Amúgy sok ellenpélda van ,igaz őket nem kölcsön adtuk ,de ők is távoztak és valahogy csak meghatározó focisták lettek mint pl Alba ,Pique.
Most terjedőben van a kölcsönnél sokkal jobb forma. Eladni pl. 5 éves, 20-30 milliós visszavásárlási opcióval. Ha igazi, Barcaba való klasszis lett belőlük, akkor megéri a visszavásárlás. Különben meg el kell engedni azt, aki nem akar a B-ben aszalódni, feljebb meg nem tud lépni. Ez persze fokozná a szakvezetés felelősségét a kiválasztásban.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.01. 18:35:56

Samper írta:A Barca-nevelteknek - ha tényleg számítunk rájuk - nem tesz jót a kölcsönadás, mert ott más a foci. A kölcsönnek akkor van értelme, ha bizonytalanok vagyunk, hogy kell-e nekünk és lehetőséget akarunk adni, hogy bizonyítson, mielőtt végleg elengednénk. Persze ha marad a bizonytalanság, akkor visszahozzuk, de akkor már az A csapatba - és lessük, hogy fizet-e érte valaki nagyobb pénzt. Az ilyen manőverekhez viszont túl jó a csapatunk - nagyobb a gond, mint a haszon. (l. Munir, DS)
Nagyon túl van spilázva ez a nem tesz jót a barca játékosoknak a kölcsönadás .Nem hiszem ,hogy Tello vagy épp a nem rég távozott Munir azért nem lett top játékos,mert kölcsönadtuk.Amúgy sok ellenpélda van ,igaz őket nem kölcsön adtuk ,de ők is távoztak és valahogy csak meghatározó focisták lettek mint pl Alba ,Pique.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.01. 18:04:40

A Barca-nevelteknek - ha tényleg számítunk rájuk - nem tesz jót a kölcsönadás, mert ott más a foci. A kölcsönnek akkor van értelme, ha bizonytalanok vagyunk, hogy kell-e nekünk és lehetőséget akarunk adni, hogy bizonyítson, mielőtt végleg elengednénk. Persze ha marad a bizonytalanság, akkor visszahozzuk, de akkor már az A csapatba - és lessük, hogy fizet-e érte valaki nagyobb pénzt. Az ilyen manőverekhez viszont túl jó a csapatunk - nagyobb a gond, mint a haszon. (l. Munir, DS)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.31. 23:13:17

Samper írta:
Petr írta: Mégis milyen neveltnek nem lesz helye egyáltalán jövőre, aki meg is érdemli a lehetőséget?
Nem tudom, hogy milyen focista lesz belőle, de ha Puigot nyáron nem hozzák föl - óriási lesz a felzúdulás. A többiek miatt talán nem. Bár sok tőlünk elkerült játékost máig felhánytorgatnak.
Csak akkor van értelme felhozni, ha kap legalább 1500 percet a szezonban, egyébként többet fejlődne a B-ben, vagy egy másik csapatnál kölcsönben.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.31. 21:59:19

Petr írta: Mégis milyen neveltnek nem lesz helye egyáltalán jövőre, aki meg is érdemli a lehetőséget?
Nem tudom, hogy milyen focista lesz belőle, de ha Puigot nyáron nem hozzák föl - óriási lesz a felzúdulás. A többiek miatt talán nem. Bár sok tőlünk elkerült játékost máig felhánytorgatnak.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.31. 21:51:04

Petr írta:
Samper írta:Örvendetes, hogy megtanultunk igazolni, de ez az utánpótlásunknak nem akkora öröm. Várom már a nyári balhét, amikor kinyúlnak az idegen kezek a mi neveltjeinkért.
Mégis milyen neveltnek nem lesz helye egyáltalán jövőre, aki meg is érdemli a lehetőséget?
Az összesnek sem.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.31. 21:44:10

Samper írta:Örvendetes, hogy megtanultunk igazolni, de ez az utánpótlásunknak nem akkora öröm. Várom már a nyári balhét, amikor kinyúlnak az idegen kezek a mi neveltjeinkért.
Mégis milyen neveltnek nem lesz helye egyáltalán jövőre, aki meg is érdemli a lehetőséget?
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.31. 21:41:24

Örvendetes, hogy megtanultunk igazolni, de ez az utánpótlásunknak nem akkora öröm. Várom már a nyári balhét, amikor kinyúlnak az idegen kezek a mi neveltjeinkért.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.01.25. 09:38:03

Figyelembe véve, hogy egyes játékosok előbb lépdelnek szintet - most Ilaix és Nico pl -, és hogy tavaly is egyesek szerződésénél - Riqui pl - Bartoval történt a hosszabbítás, másoknál már nem - Collado pl -, van egy olyan sanda gyanúm, hogy a klub utánpótlásrendszerén belül, ami nem véletlen a világ egyik legjobbja, van egy jól kialakított rendszer a hasonló ügyek kezelésére.. De nyilván távozók mindig lesznek, mindig voltak is, még a csúcsidőkben is - Piqué, Cesc, Icarda, Bellerín, Alba, csak hogy pár példát hozzak.

De a fociban 1-3 év bitang sok idő amúgy is. Példának okáért, 3 éve Mbappé ilyen tájban épphogy elkezdett ismertté válni, Frenkieről meg még csak hallani se hallottunk.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.25. 05:37:39

Nem az elnevezés a lényeg, hanem az, hogy aki tárgyal játékosok ideigazolásáról, mindig tudja pontosan, hogy van-e házon belül arra a posztra valaki, aki 1-3 éven belül komoly jelölt lehetne az A csapatba.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.01.24. 11:59:43

Simán. A legnagyobb fekete tehetségeinket pedig csúcsniggernek fogjuk nevezni, és ha valaki netán meg akarja őket venni, akkor majd nagyon dühbe gurulunk, és egy koponyával kezdjük el ijesztgetni a potenciális vevőket a közös üzleti vacsorán.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.01.24. 11:42:55

Oké, de a legdurvább az lenne, aki hirtelen Super Saiyan-né változik.

Azt még Bartoék sem tudnák megfizetni sajnos. Így biztosan elhappolná tőlünk a sok arabus..... vagy Zseniális Teknős.
Kép
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.01.24. 11:02:37

Nincs annyi röhögő emote, amennyit erre reagálnék.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.24. 11:00:34

A Barca utánpótlásában elvben csak tehetségek vannak. Szükséges lenne azonban bevezetni egy új kategóriát, a szupertehetséget. Minden U edzőnek nyilatkoznia kéne, hogy a sajátjai közül kiket tart annak és ezt a Club szakemberei kellene, hogy jóváhagyják. Az ilyenekkel, szerződéseikkel, előléptetésükkel a szakvezetésnek folyamatosan foglalkoznia kéne, hogy még véletlenül se vihesse el őket más csapat, Aki viszont nem szupertehetség, annál ne fusson össze a fél vezetőség, ha valaki vinné. A státus persze folyamatosan változna: ki is lehetne kerülni a szupertehetségek közül, meg be is lehetne oda kerülni, ha valaki váratlanul sokat fejlődik. Ha ez megvalósul, reálisabb alapra kerülnének azok a vélemények, amik a La Masiát állandó aranybányának tartják, illetve amik differenciálatlanul elmarasztalják.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.11. 10:15:49

Samper írta:Valószínű, hogy Chumi tegnap eljátszotta annak a lehetőségét, hogy valaha is az A csapat tagja legyen. De ez nem ok arra, hogy kevésbé fontos mérkőzéseken a többi "jelölt" ne kapja meg a lehetőséget. Aztán vagy tud bizonyítani, vagy nem.
Nem feltétlenül. Egyelőre csak azt bizonyította, hogy jelenleg kevés az első csapathoz. Ez idővel változhat, lesz esélye fejlődni a B-ben. Engem ami nagyon aggasztott, az Miranda förtelmesen rossz játéka. Coutinho mellett ő volt a legrosszabb az első félidőben, pedig nem volt nagy a konkurencia :lol: Na, ő viszont szerintem kijátszotta magát a Barcelonából, 100000%, hogy ezután Alba helyett inkább fog Roberto játszani, mintsem Miranda. Jövőre remélem kicseréljük Cucurellára, és meglátjuk, hogy a kis hajas mire lesz képes itt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.01.11. 09:56:42

Valószínű, hogy Chumi tegnap eljátszotta annak a lehetőségét, hogy valaha is az A csapat tagja legyen. De ez nem ok arra, hogy kevésbé fontos mérkőzéseken a többi "jelölt" ne kapja meg a lehetőséget. Aztán vagy tud bizonyítani, vagy nem.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.01.09. 15:27:24

Suárez pótlása jó kérdés. Vagy hozunk egy Icardi-féle csatárt 100+ millióért, vagy kukázunk egy fiatalt valahonnan, hátha alapon.

Amúgy valamelyik korosztályos csapatban van egy nagy fekete gyerekünk, róla jókat olvastam.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.01.09. 15:15:09

geridoss írta:
Talán az is lehet az utóbbi években az oka, hogy az egydimenziós játékosok kora kezd elmúlni, már lassan elvárás az egy játékostól, hogy több poszton is bevethető legyen (Mbappe pl középen és szélen is képes kimagaslóan játszani, ha már meg volt említve).

((Icardi, tényleg, talán ő az egyetlen, aki befutott))
Igen, teljesen átalakult a foci ebből a szempontból. Az ilyen Ibra, Suarez, Lewandowski, Dzeko, Mandzukic stb. stílusú játékosok már nem véletlen, hogy 30 fölött vannak és "utánpótlásuk" sincs. Talán Kane és Icardi az egyedüliek, akiket ide lehetne venni. Ezért is leszek kíváncsi, hogy Suarez pótlása nálunk hogyan fog majd kinézni. Megpróbáljuk majd egy másodvonalas játékossal egy az egyben helyettesíteni vagy egy labdaügyesebb szélső/centert hozni, esetleg alaposan megreformálják a taktikát. Mondjuk ha Valverde hosszútávon marad én az elsőre tippelek.

geridoss írta:Chino: Emlékszem Santi Buenora. Amikor leigazoltuk, úgy volt beharangozva, hogy az új Godin. Nagyon bizakodó voltam vele kapcsolatban én is, aztán most meg halvány fogalmam sincs, hogy hol van (kölcsön?).
Igazából nem csak úgy volt beharangozva, hanem tényleg adott okot a bizakodásra, már pofátlanul fiatalon iszonyatosan érett volt. Én speciel azt gondoltam, hogy komolyan gondolják, ha már ilyen úton-módon igazolták le. Nem hiszem, hogy edzéseken annyira béna lett volna, hogy egész szezonban még a padra sem nagyon ültetik le. Nem tudom mi volt a háttérben, de nagyon kíváncsi lennék. Most ugyanabban a csoportban van mint a mieink (végig is játszotta a közös meccset, gólt sem kaptak) a Girona B csapatában és rendszeresen kezdő. Sajnos a meccseit nem nagyon láttam, de ha egy 0 perces szezon után, alig 20 évesen kölcsönjátékosként stabilan kap 90 perces meccseket csak nem egy kutyaütő.
Mondjuk Gerardnak amúgyis voltak érdekes döntései, lehet, hogy ez is oda tartozik.
Forca Barca!!!!
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.01.09. 14:04:48

Érdekesnek tartom egyébként, mert állítom, 10 random megkérdezett gyerekből az utcán 7 csatár lenne legszívesebben, gólszerző. Érdekesnek tartom, hogy világszinten tényleg nincs annyi kiemelkedő 9-es, mint kb 10-15 éve.

Persze tudom jól, az még magában kevés, hogy valaki támadó akar lenni, de akkor is furának tartom ezt a jelenséget. Nem csak nálunk.

Talán az is lehet az utóbbi években az oka, hogy az egydimenziós játékosok kora kezd elmúlni, már lassan elvárás az egy játékostól, hogy több poszton is bevethető legyen (Mbappe pl középen és szélen is képes kimagaslóan játszani, ha már meg volt említve).

((Icardi, tényleg, talán ő az egyetlen, aki befutott))

Szerk:

Chino: Emlékszem Santi Buenora. Amikor leigazoltuk, úgy volt beharangozva, hogy az új Godin. Nagyon bizakodó voltam vele kapcsolatban én is, aztán most meg halvány fogalmam sincs, hogy hol van (kölcsön?).
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.01.09. 13:58:27

Viszont szerintem a futball is afelé tendál, hogy inkább szélsőktől várható el a 30 gólos szezon. Átalakult szerintem egy középcsatár szerepe. Lásd: Messi, Ronaldo, Mbappé, Neymar, Salah, Hazard, Griezmann és bőven lehetne még sorolni.

Mind szélső típusú játékos, mindenesetre szerintem vitathatatlan, hogy nem klasszikus 9-es egyik sem.

Ilyen játékosból, meg azért lehet találni a piacon.

Richarlison karrierje engem pl nagyon érdekel, remélem a Gomes, Digne, Minával megalapoztuk egy jó kapcsolatot, ha esetleg tartja a formáját a brazil srác.

Középen: Icardi, Luka Jovic, Timo Werner, Milik, és amúgy Álcácer, akit szemmel tarthatnak.

Től sok elit meg amúgy sem lehet egyszerre, mert akkor nem lenne elit. :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.01.09. 13:38:55

Chino írta:Klasszisokból, de úgy en block átlag feletti képességű csatárokból nagyon nagy ínség van a jelenlegi vagy az utóbbi évek futballvilágában. Ha megnézeda 24-25 éves korosztályig minimális azoknak a játékosoknak a száma, akikre tényleeg azt lehet mondani, hogy megütik a szintet. Nem véletlen, hogy a Real is szenved és csak ilyen Piatek meg Mariano féléket tudnak vinni. Van egy szem Mbappé, esetleg Kane, Icardi, Gabriel Jesus, akik így hirtelen beugranak 25 éves korig. Szóval csoda lenne, ha sikerülne valakit kitermelni, főleg, hogy az utóbbi, legalább 10 évben mindig ez volt a csapat Achilles-sarka. Amikor mondjuk Adama és Munir összeállt nem volt igazán gond, vagy mikor Cardona itt volt (de neki is csak egy jó szezonja volt). Évekig ment Dongou erőltetése stb.
Bojanból lehetett volna vki, számomra nagy rejtély, hogy mi is történt ilyen hirtelen.
Abel Ruizban volt egy kis bizodalmam, de ő is megrekedt egy szinten, sőt vissza is esett.
Adama, Bojan, Munir, egyik sem az a fajta center, aki nálunk játszhatna Messi mellett. Nekünk egy igazi gólvágó kell, igaz, abból a piacon is nagyon kevés van.
Válasz küldése