Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.27. 15:08:16

A szezon egyik legfontosabb meccsévé avanzsált ez a mai nálam (leginkább a presztízs miatt), jó lenne továbbmenni. Messiékkel a fedélzeten a két gólt szerintem meg fogjuk tudni lőni, csak ne kapjunk többet. :D Umtiti játszatása hátul például nem tudom, mennyire lenne jó ötlet. Kezdjen inkább még Lenglet most, aztán szombaton meg mehet a másik francia clásicozni, ha bírja.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.27. 15:00:51

etooka9 írta:Jó lenne nyerni ma, illetve hétvégén végleg elvenni a kedvüket a ligától.

Ezen felül a hab a tortán már csak az lenne, ha a BL elődöntőbe rajtuk keresztül juthatnánk be. :mrgreen:
Én már azzal is megelégednék, ha csak simán BL elődöntőbe jutnánk már, 4 év után :? :lol: :lol:
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2019.02.27. 14:30:27

Jó lenne nyerni ma, illetve hétvégén végleg elvenni a kedvüket a ligától.

Ezen felül a hab a tortán már csak az lenne, ha a BL elődöntőbe rajtuk keresztül juthatnánk be. :mrgreen:
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.27. 13:12:28

A Real is pont olyan sz.r, mint mi, szebben fogalmazva hasonlóan hektikus :D
Full háromesélyes a meccs, kb az is benne van, h agyonvernek és fordítva is :D a gól-gól az elég tutinak tűnik 1,44-ért :)
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2019.02.27. 13:05:25

Samper írta:Nekem a bajnoki a fontosabb Classico.
Alapesetben nyilvánvaló, de 9 pont a difi jelenleg a két csapat között. Egy hétvégi madridi siker egyelőre "csak" szorossá tenné a bajnoki versenyfutást. Nálam ott egy x bőven elfér.
És persze ma is, ha az éppen 2-2.....
A lényeg, hogy hiába nyert a csapat 4 kupát az elmúlt években, az idei sorozatot el lehetett volna engedni korábban már, de így, hogy a madridon keresztül vezet az út, már a presztízs miatt sem szabad. Pláne mert az elmúlt években a kupapárharcokból ők jöttek ki jobban. :|
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.27. 13:01:04

Én a mai meccsen szeretnék egy győzelmet, hétvégén lehet X is felőlem! :-) Bár akár ma is kiegyeznék egy 2-2-vel akár.

Alapból szerintem 2 kérdés van a kezdőnket illetően:
- Semedo vagy SR legyen a jobbhátvéd: bízom benne, hogy EV nem SR-t rakja be a gyors madridi szélső ellen
- Vidal, SR vagy Alena lesz a 3. középpályás: Arthurral ma még nem számol nyilatkozatai alapján, szóval ebből a trióból kezdhet vki. Én SR-re tippelek, de nem bánnám ha Alena kezdene.

Aminek örülnék, bár úgy sem fogja meghúzni az edzőnk, ha Dembi jobb oldalon kezdene, nem baloson. Így a gyakran felfutó Marcelo/Regulion valamelyikére ráengedhetnénk Dembit, aki alapból képes lefutni őket, de ha fennt ragadnak, akkor nincs előtte akadály. A másik oldalon így Alba felfutásai jelenthetik a veszélyt.
Ha helyzet van, és kell a gól, akkor meg jöhet Coutinho, de nem Demb helyére, hanem mellé valamelyik középpályás rovására.

Alapból én a kupán engedném el legkönnyebben, de ha már egy karnyújtásnyira vagyunk csak, akkor jó lenne döntőbe jutni, pláne a Mardridon keresztül :-)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.27. 10:35:37

Nekem a bajnoki a fontosabb Classico.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.27. 10:06:14

csababarca írta:Kicsit félek a mai meccstől, azt hittem 0-0 lett az odavágó, 1-1 azért már nem olyan jó.

Ha megint arra alapozunk, hogy majd Messi megoldja, az bajos lehet.
Idáig eljutottunk, akkor tovább kellene menni, főleg mert a Real az ellenfél. Nagy pofon lenne ellenük kiesni pont, pedig benne van a pakliban.
Tudom sokaknak nem fontos már a kupa, mert nyertük elégszer, de itt inkább a barca-real presztízs ami fontos, és emiatt kellene jól kijönni a maiból.

nehéz lesz, de megcsinálhatjuk, csak nagyon ott kell lenni fejben, és egy percre sem kiengedni.
0-0 az a BL meccs volt. Tudom, nehéz kiigazodni a sok döntetlenünkön


Ez tényleg egy előrehozott döntő, nem lenézve a Betist és a Valenciát, de a továbbjutónak szinte kötelező feladat felülmúlni őket a döntőben.

Izgulok, szerencsére már lesz Messi és Dembele is, ez sokat segíthet, mekkora királyság lenne már az urak stadionjában továbbjutni :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.27. 09:33:40

Kicsit félek a mai meccstől, azt hittem 0-0 lett az odavágó, 1-1 azért már nem olyan jó.

Ha megint arra alapozunk, hogy majd Messi megoldja, az bajos lehet.
Idáig eljutottunk, akkor tovább kellene menni, főleg mert a Real az ellenfél. Nagy pofon lenne ellenük kiesni pont, pedig benne van a pakliban.
Tudom sokaknak nem fontos már a kupa, mert nyertük elégszer, de itt inkább a barca-real presztízs ami fontos, és emiatt kellene jól kijönni a maiból.

nehéz lesz, de megcsinálhatjuk, csak nagyon ott kell lenni fejben, és egy percre sem kiengedni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.02.08. 20:33:59

MatyiG írta:Pont ezért a vendég csapat a visszavágónál hosszabbítás esetén 30 perces előnyben van, ha gólt lő. Hazai oldalon az előny a visszavágó ténye, hogy otthon vannak, plusz a 30 percben a hazai környezet.

De ez már off. :D
Kérlek tedd át Matyi a megfelelő topikba. Telóról írok és így eléggé bénázni szoktam. :D

Továbbra is az a lényeg nálam, hogy az előny mértéke nem egyenlő. Messze nem ad annyit a hazai pályán játszott plusz 30 perc, mint hogy minden gól 2-t ér, amit csak rövid ideig kell őrizni. Remélem így már érthető, hogy mire gondolok.

szerk.: visszaolvasva sikerült ugyanazt leírnom. :D
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.08. 12:14:28

Pont ezért a vendég csapat a visszavágónál hosszabbítás esetén 30 perces előnyben van, ha gólt lő. Hazai oldalon az előny a visszavágó ténye, hogy otthon vannak, plusz a 30 percben a hazai környezet.

De ez már off. :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.02.08. 06:56:57

MatyiG írta:
Viszont, ha hosszabításra van szükség a 2 meccs alapján, ott már nem kéne számítania, mert nem egyenlőek a feltételek.
Akkor meg a hazai csapat lenne előnyben, mert otthon játszanak 30 percig. :)
Az messze nem akkora előny, mint hogy a vendégnek elég 1 gól és 2-vel kell válaszolni szűk játékidő alatt, illetve elég a továbbiakban bármilyen gólmennyiségű döntetlen, miközben a két meccs alapján teljes egál a párharc.

Amiről te beszélsz, az egy sorsolás által kreált, kalkulált előny, de a mértéke jóval kisebb. A sorsolás miatt meg valamilyen szinten mindig előnyben lesz az egyik csapat. (otthon játszott visszavágó)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.07. 19:47:48

Viszont, ha hosszabításra van szükség a 2 meccs alapján, ott már nem kéne számítania, mert nem egyenlőek a feltételek.
Akkor meg a hazai csapat lenne előnyben, mert otthon játszanak 30 percig. :)
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.02.07. 19:04:46

A visszavágó nem jövőhéten lesz.

Idegenben rúgott gól: szerintem ezt nem kéne megszüntetni. Viszont, ha hosszabításra van szükség a 2 meccs alapján, ott már nem kéne számítania, mert nem egyenlőek a feltételek.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.02.07. 18:05:31

Cestus írta:Jónak nem jó az eredmény, de nem is mondanám rossznak. Nyílt maradt a párharc szinte teljesen. Én amiatt vagyok bizakodó, hogy Dembélé és Messi visszatérésével nagyobb esélyt látok arra, hogy mi jobbá váljunk (a támadójátékunkat nagyrészt ez a két ember határozza meg), míg a Realnál annyira nem látom, hova tudnák még ezt fokozni.

A Camp Nouban meg általában amúgy is ilyen színtelen-szagtalan döntetleneket játszunk velük. :D
Szerintem is tök más lesz Messiékkel ,mert tegnap lényegében egyedül Malcom jelentett veszélyt a csatársorunkból és mégis lőhettünk volna 2-3 gólt.Náluk se olyan jó a védelem ,remélem Marcelot erőlteti jövőhéten is. :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.07. 17:42:18

Jónak nem jó az eredmény, de nem is mondanám rossznak. Nyílt maradt a párharc szinte teljesen. Én amiatt vagyok bizakodó, hogy Dembélé és Messi visszatérésével nagyobb esélyt látok arra, hogy mi jobbá váljunk (a támadójátékunkat nagyrészt ez a két ember határozza meg), míg a Realnál annyira nem látom, hova tudnák még ezt fokozni.

A Camp Nouban meg általában amúgy is ilyen színtelen-szagtalan döntetleneket játszunk velük. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.02.07. 17:36:19

Feast4 írta:Nem tudom lehet hogy én vagyok az elégedetlen, de arra alapozni hogy a Bernabeuban majd rúgúnk kettőt minden gond nélkül az nekem sánta.Eleve nekünk kell menni az idegenben lőtt gól miatt.Ők meg lesznek annyira “okosak” hogy nem fognak semmit csinálni csak védekezni és várni a kontrát.Ramosék pedig fel tudják szívni annyira magukat, hogy minden arrajárót megnyomorítsanak csakhogy őrizzék az eredményt.És azért tegyük hozzá ha fejben egyben vannak ki tudnak minket bekkelni.

Főleg ha megint kifogunk valami jó napot.

Legalább az idegenben lőtt gól ne lenne...
Egyetértek LG-vel. Az 1-1 csak akkor jó a Realnak, ha 0-0-ra lehozzák otthon. Nincs kedvem most keresgélni, de egyáltalán nem is emlékszem gól nélkül végződő Clásico-ra. Onnantól, hogy rúgunk 1-et idegenben mi is, már előnyben leszünk, hiszen bármilyen nem 0-0 döntetlen esetén jobb helyzetben vagyunk. Ők már nem fognak több idegenbeli gólt rúgni, viszont támadniuk kell, ha nem akarnak kiesni, vagy büntetőkre bízni, az adok-kapok pedig valószínűleg nekünk kedvez inkább, ha Dembélé és Messi is jó formában a pályán van.

Nem volt kifejezetten jó meccs a tegnapi, de hozzátenném, hogy ha nem találják az elején azt az egy gólt, akkor teljesen más lenne most a szájízünk, mert azon kívül inkább mi domináltunk és nem is tudtak volna ennyire beállni védekezni, ha nincs meg a gyors idegenbeli góljuk. Ez az 1-1 igazából olyan semmilyen eredmény, nekik is megfelelő és nekünk is. Én abban bízom, hogy a Bernabéuban általában jobban megy ellenük, mint a Camp Nouban. :D (Manitákat leszámítva.)
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.07. 17:08:01

Feast4 írta:Nem tudom lehet hogy én vagyok az elégedetlen, de arra alapozni hogy a Bernabeuban majd rúgúnk kettőt minden gond nélkül az nekem sánta.Eleve nekünk kell menni az idegenben lőtt gól miatt.Ők meg lesznek annyira “okosak” hogy nem fognak semmit csinálni csak védekezni és várni a kontrát.Ramosék pedig fel tudják szívni annyira magukat, hogy minden arrajárót megnyomorítsanak csakhogy őrizzék az eredményt.És azért tegyük hozzá ha fejben egyben vannak ki tudnak minket bekkelni.

Főleg ha megint kifogunk valami jó napot.

Legalább az idegenben lőtt gól ne lenne...
Szerintem meg öngyilkos taktika lenne tőlük védekezni beállni, és engedni játszani minket. Az Ac Milan és a PSG erről már tudna mesélni, hogy nem biztos, hogy ez okos taktika. Eleve Messivel és Dembelével szinte biztos, hogy lövünk min. egyet. Inkább támadniuk kéne, mert a védekezésünk gyenge, szóval nekik is jó esélyük van a gólokat szerezni.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.02.07. 16:50:00

Nem tudom lehet hogy én vagyok az elégedetlen, de arra alapozni hogy a Bernabeuban majd rúgúnk kettőt minden gond nélkül az nekem sánta.Eleve nekünk kell menni az idegenben lőtt gól miatt.Ők meg lesznek annyira “okosak” hogy nem fognak semmit csinálni csak védekezni és várni a kontrát.Ramosék pedig fel tudják szívni annyira magukat, hogy minden arrajárót megnyomorítsanak csakhogy őrizzék az eredményt.És azért tegyük hozzá ha fejben egyben vannak ki tudnak minket bekkelni.

Főleg ha megint kifogunk valami jó napot.

Legalább az idegenben lőtt gól ne lenne...
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.07. 12:05:52

Szerintem nem volt vészes a tegnapi meccs 2 legjobbunk hiányában. Nyitott maradt a párharc. Az elején nyomott a Madrid, nem találtuk a ritmust. Utána inkább mi domináltunk. Szerintem igazságos az x. Tetszett tegnap hátul Piqué és Semedo, elől Malcom. Utóbbi nem volt extra, de bőven hasznosan és bátran játszott. Kicsit több időt érdemelne, hogy lássuk van-e még több benne. Suarez ismét az egyik leggyengébbünk volt. Tény, hogy ő akkor jó, ha tömik labdával, de azért nem kellene elesni a labdában, és illene azt átvenni. Cou nagyon szürke volt, pedig most lehetett volna karmester Messi hiányában. EV szerintem jol cserélt, mert Cou gyenge volt, le kelkett kapni, Rakiticet így kellene gyakrabban lekapni, hogy kicsit kevesebb km legyen benne, Vidal pedig agilisan szállt be. Malcom megsérült és nem SRt hozta fel helyette, ami önmagában is pozitív
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.07. 12:05:35

markionni írta:Off kicsit, de ugye az alap logika a szabaly mogott, hogy ne vegzodjon minden masodik parharc hosszabbitasra.
Ja persze, csak valahogy így is meg vannak a hátrányai a dolognak. Az UEFA mostanság tervezgette, hogy eltörli, ezért is írtam. Hogy a legjobb megoldás mi lenne, azt nem tudom, nem gondolkoztam még rajta. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.02.07. 12:02:43

Cestus írta:Most, hogy a Real áll továbbjutásra megjegyzem, hogy az idegenbeli gól-szabályt tényleg célszerű lenne eltörölni. :lol:
Szerintem őszintébb meccseket játszanának a csapatok, ha csak az tudna egyértelműen továbbmenni, aki többet rúg.
Off kicsit, de ugye az alap logika a szabaly mogott, hogy ne vegzodjon minden masodik parharc hosszabbitasra.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.07. 11:34:08

Mennyit változik minden egy hét alatt egyesekben, érdekes.
Szerintem semmi vállalhatatlan nem volt a tegnapiban. Játszottunk egy x-et a Madriddal a két legjobbunk nélkül (jó Messi pályán volt vmennyit...) és másik két kulcsemberünk is gyakorlatilag nem volt pályán (Cou, Suarez). Mégis bőven jó esélyünk van a döntőbe jutásra egy olyan sorozatban, ahol 4-szeres címvédők vagyunk. Ellenfél is volt a pályán, aki nyerni akart (egy félideig legalábbis), nem csak rajtunk múlik, hogy mi történik. EV-val kapcsolatban az is baj már, ha van rajta sapka az is ha nem... ennél erősebb kezdőt nem tudott volna felrakni. Az hogy valakinek nincs jó meccse mindig benne van a pakliban.
Mindenesetre Madridban ennél több kell, de ez a Real most nem (most sem) verhetetlen. Messivel és Dembelével jobb lesz ez és Messi úgyis szereti a bernabeut :mrgreen: .
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.07. 11:09:17

pr13 írta:Asszem tegnap az élőben is felvetette valaki ezt a kínai feliratot a mezen. Elvileg a szövetség tiltotta meg a klubnak, hogy ilyen mezt viseljen. A Valencia-nak akkor miért engedték a hétvégén? Nem mintha bármit is befolyásolna, de érdekes döntés :)
Nem ugyanaz a felügyelő szerve a 2 sorozatnak, gondolom ebből adódhat a különbség, ha tényleg így volt.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.02.07. 11:07:43

Asszem tegnap az élőben is felvetette valaki ezt a kínai feliratot a mezen. Elvileg a szövetség tiltotta meg a klubnak, hogy ilyen mezt viseljen. A Valencia-nak akkor miért engedték a hétvégén? Nem mintha bármit is befolyásolna, de érdekes döntés :)
Válasz küldése