Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.23. 19:42:03

Lenglet-val nem akart kockáztatni négy sárgával a Clasico előtt.

Más ötletem nincs.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.23. 19:32:02

Én sem értettem Umtitit,már csak azért sem,mert hiába kapja meg egy játékos az orvosi engedélyt,eddig mindig 15-20 perceket adott a frissen visszatérőknek. Pl Dembelé csak 2 hetet hagyott ki,még sem kezdett rögtön,de szerintem még Messi sem játszott egyből 90 percet ősszel.Ez nagyon fura volt,hogy egy idegenbeli rangadón bedobja az x hónapja offos kh-t.
zknym
Jugador del Barça
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2017.06.13. 15:56:37

2019.02.23. 17:12:51

Amellett, hogy továbbra sem látni az elképzelést a játékban (ha nincsenek egyéni teljesítmények akkor 0 a játékunk) elég komolyan minősíti a hozzáértését, hogy Umtitit (bármennyire is bírom) a kezdőben szerepelteti egy ilyen hosszú kihagyást követően.
Tényleg csak abban tudok reménykedni, hogy az év végéig a pletykákat akart elkerülni a hosszabbítással de nyárra elküldik a ...... :evil:
Rossz belegondolni, hogy régen egész héten a Barca meccseit vártam, de csak a Valverde éra alatt jutottam el odáig, hogy egy néhány mérkőzés második félidejét már nem néztem meg... :cry:
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.02.17. 10:38:29

Én is csak az elejét bírtam nézni. Tavaly végigszenvedtem minden egyes meccset, de eddig bírtam.
Ez a szerződéshosszabbítás kiverte a biztosítékot nálam.

BL-t azért megnézem.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.17. 10:35:40

Én nem is néztem, inkább lementem az ótvar falusi kocsmánkba meginni két Hidegkomlóst. :D Gyanítom ez jövőre is gyakoribb program lesz hétvégén, mint a meccsnézés. Így, hogy hosszabbítottunk Ernővel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.17. 10:29:20

recrea írta:...
csababarca írta:...
Ha lenne +1 gomb... Olyan rettenet volt a tegnapit nézni, hogy még sörözni sem volt kedvem. Csak aludni, minél hamarabb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.17. 10:27:18

Nah igen, a Dembele-Semedo jobboldal jól működött általában, nem is értem miért nem alap.
Roberto meg játszon kp-n, és kész.
A baloldalt megoldja Alba oda-vissza, felesleges a nyakára rakni Dembelét pl, csak zavarják egymást.

Ezért mondom, hogy EV felelőssége is egyértelmű. Nyomja a sablont, kottából cserél, mintha nem látná mi történik a pályán.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.17. 10:14:47

Az egy bűntett, h a totál formán kívüli SR-t játszattja Semedo helyett, képtelen vagyok megérteni, megmagyarázhatatlan.

A tegnapi Boateng-Suarez csere teljesen értelmetlen volt, annyit ért el vele, h sikerült az urut tovább leépíteni. Ráadásul jól is játszott az ember, legalábbis a többiekhez képest. Jól mozgott vissza, megjátszotta a labdát, ami Suareznek nem sikerül mostanában.

Azt is csak a vak nem látja háttal a stadionban, h Dembele sokkal jobban focizik a jobb oldalon, de azért ráteszi balra Albara, aki képes egyedül bejátszani azt az oldalt, ellentétben a másikon SR-rel. Így pluszban Albat se használja ki, zseniális :D Arról igenis EV tehet, h ki játszik és h hol játszik a pályán, és meg arra is van ráhatása, h hogyan játszik. Erre remek példa ez többi Albaval és Dembelevel.

Egészen nevetséges döntések ezek, ostoba, buta, és ezek összes szinonimája, akkora zakót fogunk kapni Poolban vagy Torinóban, h megint fű alatt fogunk hazakullogni.

Röhej az egész, tegnap a meccs végén már fizikai fájdalmaim voltam, majdnem elkezdtem inni, h enyhítsek a dolgon.

És hosszabbítunk...ki lenne jobb helyette?
Bárki!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára recrea 2019.02.17. 10:47:20-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.17. 10:05:08

Én nem vetem el Messi felelősségét, de botorság azt gondolni, hogy ha kivesszük Messit akkor Lajos majd megtanulja lekezelni a labdákat, meg nem minden mozdulata fullad paródiába.
Emiatt én is haragszom Messire mert ő tartja bent a csapatban, és állandóan Suarezzel akart gólt lövetni.

De edzői felelősség is, hogy teljesen inkomptens csapatrészeket alakít ki, hogy még véletlenül se legyen más opció, csak Messi.
Amiket írtál jó példák, ezekre gondolok én is.

Összetett probléma ez, és nem 1-1 személy hibája szerintem.
Plusz arról biztosan nem Messi vagy EV tehet, hogy Busi lassú és körülményes, Lajos béna, Coutinho dettó, stb.
az egyéni hibákról nem tehet EV vagy Messi, max abban felelős az edző, hogy SR-t erőlteti a jobboson ahol azt sem tudja milyen rendezvényen van, vagy, hogy Coutinhot ide oda pakolgatja.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.17. 09:56:12

Eredmény szempontjából nem lesz garantálva semmi, de játék szempontjából tuti. Xavi megpróbálja azt a focit csinálni, amit anno Pep, aztán kérdés, hogy eredményes is lesz e.
Ezt én is így gondolom, kérdés, hogy ezzel a kerettel mennyire tudja megvalósítani. Pl. nincs olyan középpályásunk, aki kreatív lenne az előrejátékban, és nem is hiszem, hogy amíg Valverde itt van, igazolnánk, max. még hoz néhány jómunkásembert, akik kellenek nyilván, csak nem ilyen arányban.
csababarca írta:És ezért ki a felelős?

az a 2015-ös felszabadult játék is csalóka, de persze így is fel lehet fogni. akkor volt egy Neymar, egy Iniesta, egy baromi jó Rakitic, stb.
most ki van? senki. ez a baj, hogy februárra totálisan leépült minden játékos.

de még egyszer, ki a felelős ebben?
nem hiszem, hogy Messi terrorizálja a játékosokat, hogy csak neki passzoljanak, ez így megy.

persze lehet hogy diktátor, és megharap meccs után mindenkit, aki nem neki passzol, simán benne van, sőt valószínű ez történik.
ezért van befeszülve Lajos is, és nem tud átvenni labdákat ziccerben, és röhögteti ki magát. nem azért mert béna, hanem mert fél hogy Messi megharapja.
#-o
Szerintem nem Messi harapja meg őket, de mivel jó barátok Suarezzel, szól neki. Ezért is kell Suareznek mindig játszania, hogy adott esetben már rögtön a pályán el lehessen intézni a dolgot.
Viccet félre téve, itt válaszolok, mert gondolom te is a mesterre gondoltál. Természetesen egyértelmű a felelőssége a dologban. Pl. olyan középpályát épít, amely előrejátékban gyenge. Vagy nem aknázza ki a jobbszélben lévő lehetőségeket. Láttunk már nagyon jó Semedo-Dembelé jobbszélt, de a Real ellen a Semedo-Malcom páros is ígéretes volt.
Ennek ellenére Dembelé baszélső, Semedo alapvetően még mindig 50-50 százalékban játszik vagy nem, ha SR egészséges, Malcom pedig továbbra is kegyvesztett.

Viszont azért hozzá kell tenni, hogy valószínűleg Messi sem egy könnyen kezelhető játékos, Pepnek és Luchonak is meggyűlt vele a baja, a válogatott felől is olyan hírek érkeztek, hogy olyan dolgokba is beleszól, ami nem az ő kompetenciája.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.16. 16:34:11

Alcantara írta:
MatyiG írta:Egyértelműen az a cél szerintem, hogy Xavi jön 2021-ben, addig meg kihúzzuk EV-vel.
Miért ez a cél szerinted?Egy elnökjelölt lenyilatkozza korteskedésként, nosztalgikus gondolatait a jövő Barcájáról?

Xavival garantálva lesz bármi játék és eredmény szempontjából?
Nekem ő volt a világ legjobb játékosa, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy ő lesz a megfelelő edző.
Egy dolog edzőnek készülni, megint másik jó edzőnek lenni. Pep és LE féle aduász nem biztos, hogy állandóan garantálva van mindenkivel.
Eredmény szempontjából nem lesz garantálva semmi, de játék szempontjából tuti. Xavi megpróbálja azt a focit csinálni, amit anno Pep, aztán kérdés, hogy eredményes is lesz e. :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.16. 11:34:50

Nagyon remélem, hogy csak azért hosszabbítottak vele, hogy szezon végéig elhalkuljanak a pletykák, és a csapat a trófeákra tudjon fókuszálni, és ne legyen bizonytalanság.

Viszont ha nem hoz valami extrát BL-ben, akkor nem látom azt hogy miért kéne annyira maradnia.
*Bajnokságot vezetjük, de hogy? 2007 óta a legrosszabb a mérlegünk a bajnokságban, ami minden csak nem dicsérendő.
*Játék 1-2 meccs kivételével Barca szinten nézhetetlen
*Megfelelő szintű rotálást csak hellyel-közzel ismeri, több kulcsjátékost is széthajt, mikor lenne helyettese mert rég nem látott minőségű pad van a kezében.
*Suarez, Busquets és társait nem meri padoztatni a kritikán aluli teljesítményük ellenére sem, miközben Lucho Piquét is hajlandó volt padoztatni pár meccs erejéig(milyen jót is tett vele)
*Cseréi szinte kottából mennek, ritka hogy nem a szokásosat lépi meg, sokszor a legrosszabbul teljesítő játékost fenthagyva
*BL-ben nagyon csúfos kudarc, a betoji taktikájával


Ezt még Tata is talán tudná hozni, ha nem hoz tényleg egy jó BL szezont idén tavasszal, akkor nem látom miért ne kéne inkább kirúgni és mással próbálkozni, mert ezt más is megtudja, cserébe lehet hogy fejlődne is a csapat, ami amúgy tele van fásult fejekkel, és nagyon kellene valaki aki felpörgeti őket, és hogy újból versenyhelyzet legyen a csapaton belül, ne legyenek leosztva már előre a szerepek.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.16. 10:50:20

Xavival garantálva lesz bármi játék és eredmény szempontjából?
Nekem ő volt a világ legjobb játékosa, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy ő lesz a megfelelő edző.
Egy dolog edzőnek készülni, megint másik jó edzőnek lenni. Pep és LE féle aduász nem biztos, hogy állandóan garantálva van mindenkivel.
Ritka mikor egy jó játékosból jó edző lesz. Zidane-t se tudom jó edzőnek tartani, a BL- sorozata az valami fantasztikus, de a csapat játéka egyáltalán nem volt meggyőző, inkább Ronaldo klasszisa nyertek, mint Zidane edzői zsenialitása miatt.

Xavi meg szerintem kapitánynak se volt valami jó, ahogy igazából Iniesta se, túlságosan is nyugodt személyiségűek főleg Ini. És azért edzőként se árt a habitus. Főleg meccs közben. Viszont tény, hogy Xavi elég értelmeseket nyilatkozik jó meglátásokkal. Meg azért Barcelonában nyilván elfogadnának a játékosok is.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.02.16. 10:06:58

Örülök a hosszabbításnak.A stabilitás az fontosabb ,mint a kapkodás.A Liga egyik legjobb trénere, aki intelligens, hozzáértő,kitűnően kezeli az öltözőt,jó szemmel látja meg a jövő útját. Ő sem tévedhetetlen,ám azok számára akik a felszínes ellenszenves nyilatkozatokra, az öntömjénező magamutogatásra-önmenedzselésre ,mások lejáratására játszó kiszólásokra számítanak csalódnak!
Bízom abban hogy a Csapat vezetése tudja mit tesz.Nem bízhatják az egymilliárd eurós költségvetésű Barcelonát annak egyik legfontosabb legmeghatározóbb egységét a labdarúgást olyan személyre aki nem garancia az elvárások teljesítésére!
Nézetem szerint a Xavi-kérdés az kérdés! Tapasztalatok híján biztos nem lesz edző Valvardét követően. Nagyon szép és tetszik ahogyan megpróbálják felépíteni,ám edzői rutin híján a jövő óriási lehetősége-egyelőre.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.16. 08:36:38

Ha már Xaviról beszélünk,én először úgy nézném meg a mi kispadunkon,hogy csak másodedző. Abban biztos vagyok,hogy egyszer leül a padunkra,de azért nem biztos hogy a legjobb alkalom erre pár év EV után rögtön,mikor a legtöbb ember ki lesz éhezve a felszabadult jó focira :D Xavi sem garancia semmire,lehet ő Pep ellentéte lesz,és bekezd egy kupa nélküli szezonnal,és ki lesz kiálltva a legrosszabb edzőnknek.

Mindegy,én sem értem annyira a hosszabbítást,bizzunk benne hogy belejön,bár nem hiszem,de pár játékosnak is bele kellene jönni,nem csak az edzővel van itt baj.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2019.02.16. 06:57:31

MatyiG írta:Egyértelműen az a cél szerintem, hogy Xavi jön 2021-ben, addig meg kihúzzuk EV-vel.
Miért ez a cél szerinted?Egy elnökjelölt lenyilatkozza korteskedésként, nosztalgikus gondolatait a jövő Barcájáról?

Xavival garantálva lesz bármi játék és eredmény szempontjából?
Nekem ő volt a világ legjobb játékosa, de ez nem feltétlen azt jelenti, hogy ő lesz a megfelelő edző.
Egy dolog edzőnek készülni, megint másik jó edzőnek lenni. Pep és LE féle aduász nem biztos, hogy állandóan garantálva van mindenkivel.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.15. 18:20:21

LG írta:
Nem Pep-féle focit várok, de hogy egy Bilbao ellen nincs gólhelyzetünk, ellenünk viszont bérmelyik kiscsapat eljut idén min. ziccerekig, az azért túlzás.
Sajnos a Bilbao elleni meccs az kritikán aluli volt, viszont a Realt meg rendesen elvertük, igaz ott is voltak meleg pillanatok. De a többi csapat se játszik jobb focit.
Az a baj itt más se lenne jobb, mert gyökeres változások kellenek, pl Busquets-nek mindenképpen mennie kell, bármilyen fantasztikus és intelligens játékos, lassítja nagyon a támadásokat. Aztán Messi, mellett szerintem Dembelé se tud érvényesülni, úgy ahogy kellene. Szóval szerintem bárki jön, maradna hasonló a játék, míg ez a keret van.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.15. 17:19:24

Kovbal88 írta:
aszim írta:Üdv mindenkinek! Újonc vagyok itt. 2 kérdésem van, hátha valaki tudja a választ. 1. Valv miért nem köszöni meg a lecserélt játékosnak a harcot? Áll a helyén mint az a lakodalomban. Nagyon visszatetsző!!! 2. Mit lát meccsek óta Suarezben ? Itt van Boateng, ennyit produkálna Lajos meg kipihenhetné a fáradalmait.
Talán neki is vannak főnökei, akik mondjuk beleszólnak a munkájába és nem mindent osztanak meg a szurkolókkal.
Egyébként nem biztos, hogy benne van a hiba, lehet ez a keret már nem alkalmas a Pep-féle játékra, ami amúgy nem csoda és mégis ezt várjuk el tőle.
A tavalyi éve nagyon szép lett volna, ha nem kapunk ki a végén. Idén pedig egy hónap múlva okosabbak leszünk, hogy hova tart a csapat.
Nem Pep-féle focit várok, de hogy egy Bilbao ellen nincs gólhelyzetünk, ellenünk viszont bérmelyik kiscsapat eljut idén min. ziccerekig, az azért túlzás.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.02.15. 14:14:26

[auto_cenzúra], azt hiszem akkor Coutinho csomagolhat. Roberto is örökre jobbhatved marad.
Nem ellenszenves Valverde csak ilyen teljesitmeny mellett mint az idei erdekes a döntes... de a jatekosok nyilvan szeretik, mert hagyja öket lazsalni a meccsen :roll:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.15. 13:59:33

Jó lesz ha még két szezint rontja itt a levegőt.
Neki felesleges De Jongokat hozni.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.02.15. 13:03:39

MatyiG írta:Egyértelműen az a cél szerintem, hogy Xavi jön 2021-ben, addig meg kihúzzuk EV-vel.
Pep szerződése akkor jár le :lol: :lol:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.15. 12:54:58

Egyértelműen az a cél szerintem, hogy Xavi jön 2021-ben, addig meg kihúzzuk EV-vel.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6588
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.15. 12:24:59

MatyiG írta: Nemrég Bartomeu azt nyilatkozta, ha nem nyerünk semmi év végén, akkor is szeretné, ha maradna EV.
Na igen, ez az, ami aggasztó. Ha nem nyerünk semmit év égén, akkor azt kb. csak az Ő nyakába lehetne varrni.

- Szó sincs arról, hogy ne lenne megfelelő a keret
- Szó sincs arról, hogy fiatal lenne a csapat és idő kell az építkezéshez
- És arról se lehetne szó, hogy legalább a játékunk biztató lett volna

Emellett csak akkor lenne úgyahogy elfogadható, hogy nem nyerünk semmit EV-vel, ha az az első idényében lett volna.

Nem tartom tragikusan rossz edzőnek, de nem értem ezt a ragaszkodást felé, amit Bartomeu kommunikál. Nyilván nem mondhatja az újságíróknak, hogy nézhetetlen a játék, kirúgjuk, de hogy egy ilyen felemás szezon közepén bejelenteni, hogy bármi történik is, még egy évet marad...

Ehhez képest pár napja még lehetett olvasgatni okfejtéseket, hogy ki lesz az utód, főleg holland csókákat (Ronald Koeman, de Boer) emlegetnek pl. itt.
Ami vonzó lehetett volna, ha a látványosan feljavuló holland utánpótlás fiataljait célozzuk meg a jövőben.

De van egy olyan érzésem, hogy már csak azért is kihúzzuk Valverde-vel, hogy aztán Xavi lehessen az utód. Kivéve, ha Font nyer 2 év múlva és más pozíciót szán neki.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.15. 12:16:23

PCsabi írta:Közben Coutinho elkezdte nézni a lakásokat Münchenben/Torinoban/Manchesterben/Londonban.
Végső esetben van egy olyan megoldás is, h jobban játszik, mint eddig.

Én sem csapkodom a térdem az örömtől, de bízok benne, h a vezetőség nem hülye és tudják, h miért hosszabbítottak. Mindenesetre a legnagyobb szurkolója vagyok EV-nek, vigyen minket sikerre.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.15. 12:04:22

csababarca írta:Ettől függetlenül nem biztos, hogy kitölti.
ha idén nem nyerünk semmit, akkor repülni fog.
Nemrég Bartomeu azt nyilatkozta, ha nem nyerünk semmi év végén, akkor is szeretné, ha maradna EV.
Válasz küldése