Bajnokok Ligája & Európa Liga

Foci a Barçán kívül
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.02.17. 22:50:55

20tek írta:Gólöröm? Az, hogy bemutat a szurkolóknak? Ilyen alapon a gatyáját is letolhatja, azt is h ívhatod úgy, hogy "gólöröm".
Az igazság az, hogy szándékosan hergelte a közösséget, ahogy teszi ott több patkány játékos is már évek óta.
Még jó, hogy más csapatnál ilyen sosem fordult még elő. Nálunk sem. :^o
20tek
Jugador del Barça
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2008.08.13. 14:52:03

2019.02.15. 16:45:41

Nero. írta:
Nem értem mi a gond ezzel, ahogy az is vicc hogy Balet meccsekre akarjak eltiltani a gólöröme miatt.

Egyik se egy agysebész, de túl vannak lihegve ezek a dolgok.
Gólöröm? Az, hogy bemutat a szurkolóknak? Ilyen alapon a gatyáját is letolhatja, azt is h ívhatod úgy, hogy "gólöröm".
Az igazság az, hogy szándékosan hergelte a közösséget, ahogy teszi ott több patkány játékos is már évek óta.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.15. 15:51:22

Nem értem mi a gond ezzel, ahogy az is vicc hogy Balet meccsekre akarjak eltiltani a gólöröme miatt.

Egyik se egy agysebész, de túl vannak lihegve ezek a dolgok.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.02.15. 14:53:09

ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2019.02.15. 14:45:04

csababarca írta:maradjunk annyiban, hogy ha az Ajax kapujánál van ez, és annulálják a gólt, ki lennétek akadva, és szidnátok a VAR-t habzó szájjal.
Habzo szajjal ugyan nem, de talan nem tetszene, valoban. Viszont ti pedig teljes mellszelesseggel vedenetek a biro VAR alapjan torteno helyes donteset. Szoval ez szubjektiv. Az objektiv az, ami a szabalykonyvben van, azt pedig az UEFA szinte azonnal tisztazta.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.15. 13:43:02

Ramost sem az eszéért szeretik odaát. Konkrétan lenyilatkozza, hogy direktbe gyűjtötte be a sárga lapot, mikor pont a csapattársát meszelték el emiatt korábban. Elvileg van vmi felvétel is, hogy a 2. góljuk után egyeztet sárga lap ügyben a kispaddal. Kíváncsi vagyok dupla meccses eltiltást kape?! Szerintem igen, mert a meg nem adott gól után sok lenne msr egyben. Így legalább mossa kezét mindenki, mobdván ha a Madridot tolnák, akkor nem tiltanák el.
Ami miatt pedig ez az oldal és soksn mások sem szeretik Ramost, az a teljesen egyértelmű, sárgát érő szabálytalansága utáni jelenet, smikor egyből ment leüvölteni a felrúgott játékost :-)
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.02.15. 07:59:27

Naigen.Lesgól az Atleti ellen, Bayern ellen 2 is, tavaly a Juvenek utolsó percben meg nem adott egyértelmű tizi..Mind-mind olyanok, amik amikből ha csak 1 bírói hiba nem történik meg, akkor most nem lehetne zsinórban 3 BL-ről beszélni.
Minket meg 2010-ben csúnyán elintéztek az oda és visszavágón is a bírói hibák, ehhez képest azóta is megy az UEFALONÁ-zás :roll:

Összeesküvés elmélet?
Van az a pénz.......
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.14. 23:22:25

LG írta:
csababarca írta: egyébként a továbbjutásotok meg nem ezen múlik, de nekünk rosszul esik hogy mindenből ti jöttök ki jól, aztán meg még meg akarjátok magyarázni, hogy titeket a VAR nélküli uefa mennyire súlytott az elmúlt 3-4 évben.
Pontosan. Én ami nagyon bosszantó, hogy 3 éve nem egy ilyen meccsetek volt, miközben az ellenkezője egyszer sem történt meg ebben az időszakban. A mi esetünkben meg uefalonázás ment 2009-ben, de pl. 2010-ben meg mi szívtunk. A többi top csapatnál ugyanúgy volt + és - is, de a Realnál? #-o Ők mikor szívtak a bírók miatt utoljára? :roll:
Naigen.Lesgól az Atleti ellen, Bayern ellen 2 is, tavaly a Juvenek utolsó percben meg nem adott egyértelmű tizi..Mind-mind olyanok, amik amikből ha csak 1 bírói hiba nem történik meg, akkor most nem lehetne zsinórban 3 BL-ről beszélni.
Minket meg 2010-ben csúnyán elintéztek az oda és visszavágón is a bírói hibák, ehhez képest azóta is megy az UEFALONÁ-zás :roll:
corol írta:
Elnézve a BL kiesési szakasz eddigi mérkőzéseit számomra feltűnő volt, hogy mindegyiken sokkal gyorsabb volt a tempó, mint amit a Barca az utóbbi időben produkál. Az Ajax is hihetetlen sebességgel focizott tegnap, ha egy kicsit jobban koncentrálnak simán nyerhettek volna. Nem tudom, hogy mi a jelenlegi "togyogós" játékunkkal mire megyünk, akár már a Lyon ellen.
Megint a Tottenham elleni meccset tudnám felhozni, ott szép iram volt, pedig Dembele akkor nem is játszott, ráadásul idegenben, szóval tudnak a srácok hajtani ha akarnak, ezért is lenne jó ha mindent beleadnának már kedden is.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.14. 21:40:54

Nekem a tegnapi gól, amit nem adtak meg teljesen szabályos volt. Viszont, ami nagyon durva, hogy úgy nyert megint a Madrid hogy köze nem volt a meccshez. Mint tavaly a PSG ellen. És ez mindig bejön nekik. Pedig nem játszanak jól.
Gondolom hazai pályán meg simán továbbjutnak, viszont a Roma-Porto pároson kívül már nem igazán van gyenge ellenfél. Számomra mégis hihetetlen, hogy ilyen teljesítménnyel BL-eket lehet nyerni.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2019.02.14. 20:20:01

A szabálykönyv alkalmazása minden esetben jogos? Igen! Csak nem mindíg lehet alkalmazni ugyanarra az esetre ugyanazt a paragrafust. Próbálom érthetőbben: Megy a támadás, a kapu előterében pattog a labda. Valahol a tizenhatos sarkánál az egyik védő felborít egy támadót. Nincs abban a helyzetben, hogy a labdába bele tudna érni. Mit ír a szabálykönyv? Büntető? Kurtoa sem volt abban a helyzetben, hogy esetleg védeni tudjon. Na, de a szabály az szabály. Annak alkalmazása a bíró jogköre!!
De Jong-gal való fenntartásaim tovább erősödtek. Nagyon hiányosak nekünk, kommentelőknek az ismereteink a játékáról, tudásáról. A tegnapi teljesítménye a saját csapatán belül sem tűnt kimagaslónak. Számtalan jó képességű gyerekről bizonyosodott be - Coutinho -, hogy adott csapatban nem lehet rá építeni. Úgy idehozni, hogy előtte túladni egy stabil játékoson, HAZÁRDÍROZÁS!! Vagy?! Ez az egész nem a sportról, a fociról szól.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.14. 18:35:33

csababarca írta: egyébként a továbbjutásotok meg nem ezen múlik, de nekünk rosszul esik hogy mindenből ti jöttök ki jól, aztán meg még meg akarjátok magyarázni, hogy titeket a VAR nélküli uefa mennyire súlytott az elmúlt 3-4 évben.
Pontosan. Én ami nagyon bosszantó, hogy 3 éve nem egy ilyen meccsetek volt, miközben az ellenkezője egyszer sem történt meg ebben az időszakban. A mi esetünkben meg uefalonázás ment 2009-ben, de pl. 2010-ben meg mi szívtunk. A többi top csapatnál ugyanúgy volt + és - is, de a Realnál? #-o Ők mikor szívtak a bírók miatt utoljára? :roll:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.14. 18:00:32

Rivaldo11 írta:Az csúnya dolog volt, lefogták Valdést (nem carvalho volt? ), ezen múlott minden. Persze egy év múlva lehetett habzó szájjal szídni Frisket, mert kiszórta drogbát...na mindegy, rég volt.
De, javitottam :D

Nekem az volt az "elso" kiesesem, hu de szomoru voltam pedig amugy minden idok egyik legjobb meccse volt, nalam az a Dinho gol a No.1

Drogba az odavagon ment le, 2006ban Del Horno miatt volt balhe :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.14. 17:58:32

Az csúnya dolog volt, lefogták Valdést (nem carvalho volt? ), ezen múlott minden. Persze egy év múlva lehetett habzó szájjal szídni Frisket, mert kiszórta drogbát...na mindegy, rég volt.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.14. 17:54:52

John Terry
Victor Valdes
Ricardo Carvalho

Ez a 3 nev jutott eszembe a tegnapi meg nem adott Ajax-gol kapcsan
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.14. 17:30:51

ericco írta:
Volt mar olyan, hogy egy jatekos csupan zavarta a kapust a kilatasban, siman befujtak lesnek.

meg 100 másik eset amikor nem.
itt még a leshelyzet is határeset.

maradjunk annyiban, hogy ha az Ajax kapujánál van ez, és annulálják a gólt, ki lennétek akadva, és szidnátok a VAR-t habzó szájjal.

a térfélen befújt lesre, ami két okból sem volt les is van magyarázat? afelett mindenki átsiklik, pedig súlyosabb hiba volt.

egyébként a továbbjutásotok meg nem ezen múlik, de nekünk rosszul esik hogy mindenből ti jöttök ki jól, aztán meg még meg akarjátok magyarázni, hogy titeket a VAR nélküli uefa mennyire súlytott az elmúlt 3-4 évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.14. 16:34:33

Éles volt amúgy a Madrid tegnap, még ha az első félidőben a 20 éves hollandok energiája sok is volt. Én aláírnám, hogy így játsszunk "rosszul" idegenben. Az a baj, hogy sokszor nálunk már az első két passznál lehet látni az ilyen meccseinken, hogy csak túl akarunk lenni már az egészen végre.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.14. 16:19:54

Nem kell feltétlenül jól játszani a győzelemhez, ráadásul a madridnak épp ez a specialitása. Hány meccset nyertek meg az elmúlt öt évben, amikor az ellen jobb volt? Nagyon sokat. Most sincs vita, jobb volt az ajax, sokra nem mentek vele. Ennek ellenére, ha a visszavágón a hollandok szereznének vezetést, még meleg is lehetne a pite akár...
A másik meccs óriási csalódás, sokat vártam a Borussiától, erre kiüti őket egy Alli és Kane nélküli Tottenham.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2019.02.14. 16:01:26

Indul a kupatavasz számomra is 8)
"And my heart will leave you never."
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.14. 14:10:34

MatyiG írta:Ha hibázott előtte, ha nem, ha tényleg zavarták a gólnál, szerintem mindenki egyből reklamált volna a bírónál a helyében. Az meg már más kérdés, hogy Tadic nélkül is esélytelen lett volna a védésre.
Látszik, hogy megváltozik a támadó mozgása és útban van. Akár elérte volna a belga, akár nem, szerintem szabálytalan volt.

Nem számít, hogy nem reklamált vagy esélytelen volt. Az viszont már egy más kérdés, hogy még a leshelyzet előtt Ramos taszajtott Tagliaficón egy szépet, ami akár fújható is lenne. Legalábbis részemről pont ilyen véleményes, bármennyire a fejes után történt pillanatokkal.

Vagy a második gól előtt De Jongon a fault. Mondjuk úgy, hogy a korrekt döntések inkább csak az egyik oldal fele történtek meg.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.14. 14:02:12

Szerintem meg nagyjából a félidőben tudta meg, hogy miért is vették el a gólt.

Ha hibázott előtte, ha nem, ha tényleg zavarták a gólnál, szerintem mindenki egyből reklamált volna a bírónál a helyében. Az meg már más kérdés, hogy Tadic nélkül is esélytelen lett volna a védésre.
ericco
Barça B
Hozzászólások: 74
Csatlakozott: 2008.04.29. 23:53:33

2019.02.14. 13:50:34

MatyiG írta:Tehát nem zavarta a kapust a játékos.
Volt mar olyan, hogy egy jatekos csupan zavarta a kapust a kilatasban, siman befujtak lesnek. Senki sem haborgott, mert nem centiken mulott, mint tegnap. Courtois pedig nem reklamalt, mert elotte lepkezett egy jo nagyot, szerintem siman az elso gondolata az volt, hogy sajat magat hibaztatta.
Az emberek szeretnek erzelmek alapjan donteni, tegnap az Ajax jol jatszott, jobban, mint a Real, jobb eredmenyt erdemelt volna, de a gol nem volt szabalyos.

A Realnak is voltak igeretes helyzetei. Pl. Vinicius lovese az elso felidoen, amit a kapus bravurral vedett. Vagy Asensioe a masodikban, amely centikkel kerulte el a kapufat.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.14. 13:26:05

coutinho10 írta:Szerintem fölösleges ezt túlragozni. Eddig mindenki kérte a VAR-t a BL-be. Itt volt egy eset. Egyértelműen levan írva a szabálykönyvben. Nem reklamáltak? Igen, ők sem érzékelték ezt egyből. Egy szabálytalanság nem attól az, ha a játékosok reklamálnak. Ha pedig nem lett volna befújva minek a VAR és minek a szabálykönyv? Első BL VAR eset és jól döntött és mindenki háborog. Igen sajnálatos hogy pont a Madrid javára de ez van. Néha félrekéne tenni a Madrid gyűlöletet és a realitás talaján maradni. Forca Barca
A bíróságon is csak olyannal foglalkozhat a bíró, amilyen váddal elékerült az ügy. A VAR csak akkor lesz életképes, ha előre meg kell mondani, hogy a les, a kezezés , a vonalon innen vagy túl, vagy a fault a vita tárgya és a visszajátszásnál kizárólag ennek az eldöntésével foglalkoznak. Különben parttalanná válik a dolog és a meccs nem a pályán dől el.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.14. 13:10:15

Erről az egész esetről az jut eszembe mikor Puhl meg Zombori taktikus vitázik egy tizenegyes szituról,és a zombori akkor is azt mondja,hogy tizenegyes mikor 42x visszajátsszák neki :D

Tényleg túl van ragozva,ott a felvétel.Az hogy mi a valóság,meg ki mit lát bele az két külön dolog.Gondoltam hogy lesz aki elsiklik az olyan apró momentumok fölött,hogy egyértelmű a felvétel alapján az eset,de azért szabálykönyvvel jön.A vita lezárására az is jó szokott még lenni,hogy mi csak fikázni tudunk,meg irigyek vagyunk.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.14. 13:03:38

Az Ajax nagyon szimpatikus csapat benyomását keltette tegnap. Helyzeteik alapján meg kellett volna nyerniük kb 4-2re a meccset, de ugye a helyzeteket be kell lőni.
De Jong nem volt rossz, Busi helyén feldülés lenne a játéka, mert jóval pörgősebb az emberünknél. Viszont előre játékban ő sem villogott (legalábbis tegnap), így ha Rakitic helyén kapna szerepet, akkor nem lennénk sokkal előrébb a támadásokat segítő középpályásokat tekintve. De Ligt érett játékos, tetszett amit láttam tőle. A kérdés az, hogy mennyit ér ez meg nekünk?
Összességében elmondható, hogy a Realnak valahogy a bl-ben mindig jól alakulnak a dolgai. Nem azt mondom, hogy csalnak nekik, vagy segítik a bírók, de tény, hogy sokszor jobban jönnek ki a bírói ítéletekből. Szerintem az Ajax gólja adható volt, de most nyilván minden szakértő próbálja megmagyarázni a döntés helyességét, mert ha VARral sem tévedhetetlen a bíráskodás, akkor maguknak lőnek egy gólt. De a lényeg, hogy mi vagy bármely nagy csapat néhány percnyi (anno Inter ellen), egy rossz félidő, de egy gyengébb meccs után lemondhat a továbbjutásról szövögetett álmairól. Nem tudom miért, de a gyenge meccseiből valahogy mindig jól jön ki a Madrid a bl-ben. A tegnapi meccs is már félidőben lehetett volna 2-0 vagy 3-0. A MAdrid kb az első valamirevaló helyzetét belőtte, sőt a másodikat is.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.14. 12:56:24

MatyiG írta:Köszönjük az építő jellegű érveket.
Ott a kacsintos fej, hat azzal le lehet zarni minden vitat.
Válasz küldése