Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 07:00:46

Kőműves Kelement kellene hozni, az beépítene mindenkit...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.20. 05:44:09

Hozzuk ész nélkül a fiatal védőket (és nem játszatjuk őket), ahelyett hogy támadókat és irányító középpályásokat hoznánk. No meg olyan edzőt, akinek kedve és érzéke van fiatalok beépítéséhez.
bingyo24
Barça B
Hozzászólások: 63
Csatlakozott: 2015.03.13. 12:40:22

2019.02.19. 20:42:38

Ezt a sort Suarez,Rakitic,Pique,Busquets en lecserelnem erre a nyaron Mbappe,Rabiot,DeLigt,Mendy es meg is volnank egy darabig! :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.19. 20:16:19

Mendy jöhetne, bár még életemben nem láttam játszani (Benjamint se, őt meg azért nem, mert konstans sérült), de a francia védőkkel általában jól járunk. Ma este pedig megnézhetjük, mit tud.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.19. 16:36:35

[Sport] Elvileg figyeljük a Lyon-i Ferland Mendy-t, a "balhátvédek M'Bappe-ját", kb. 40 misi lehet az ára. Már miatta érdemes lehet figyelni az esti meccset, amúgy nem számítok nagy izgalmakra.

[MD] 2 Palmerias-i gyereket figyelünk : Vitao és Candido. Előbbi egy 19 éves khv, utóbbi egy 18 éves balhátvéd. Ők ketten egy 20asért jöhetnek.

Khv-re szerintem már nincs szükségünk, pláne nem EU-n kívülire, gondolom a B-be hoznák őket. Az egyedüli ilyen játékos, akinek nem zárkóznék el a szerződtetésétől az De Ligt :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.16. 16:47:30

Cestus írta:10 milliós fizuval szerintem nem jön már ide Rabiot semmiképp, az még akkor volt, amikor nem volt még meg Frenkie. Most már a francia nincs annyira alkupozícióban, ha ide akar jönni, neki kell engednie a fizujából meg a játékpercekkel kapcsolatos elvárásaiból.
Mostanság amúgy is ráálltunk a "befektetésekre", nem lennék meglepve ha nem hagynánk ki.
Ha 1 évet itt lenne, akkor is bőven profittal el tudnánk adni, ha meg kifejezetten beválik, akkor maradhat.

Bár engem meglep a hír, 2 napja még arról volt szó, hogy a Barca teljesen elpártolt Rabiottól, mert az ügynöke Vaterázott, és folyton felrúgta a megalkudott összegeket.

Viszont amellett sem szabad elmenni, hogy Rakitic is 31 lesz, így lassan időszerű lesz az ő pótlása is, ha marad ha nem.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.16. 16:00:08

10 milliós fizuval szerintem nem jön már ide Rabiot semmiképp, az még akkor volt, amikor nem volt még meg Frenkie. Most már a francia nincs annyira alkupozícióban, ha ide akar jönni, neki kell engednie a fizujából meg a játékpercekkel kapcsolatos elvárásaiból.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
abreu
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2008.05.19. 20:35:46

2019.02.16. 14:54:23

Stalkyard írta:Ja, ingyen van, de ettől meg kb 10 milliós lesz a fizuja, úgy hogy nem lesz valószínűleg alapember. Full felesleges egy cserenek ennyit adni, mikor amugyis nagy gond van ezzel.
Pl ha úgy van akkor egy év múlva el lehet adni, és lehet rajta pénzt keresni. Ilyen játékost ritkán szerez meg egy csapat ingyen.
Lehet h 10 milliós a fizetése, de ha mondjuk jönne rendes árán (ami mondjuk alsó hangon 50millio), akkor is lenne 6-7 millio a fizetése.
Rakitic-et meg nagyon szeretem, elismerem és baromira sajnálom, de nem mehet minden játékos innen nyugdíjba, nem kívánság műsor. Mindenki megérti az elszántságát a csapat mellett, de az ő esetében már rohamosan csökken az ára.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.16. 13:24:24

Ja, ingyen van, de ettől meg kb 10 milliós lesz a fizuja, úgy hogy nem lesz valószínűleg alapember. Full felesleges egy cserenek ennyit adni, mikor amugyis nagy gond van ezzel.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.16. 13:09:00

Stalkyard írta:Most komolyan Rabiot már minek? Csak hogy megint oda lehessen adni egy 10 millás fizetést egy olyan embernek, akire égető szükség nincs így De Jong leigazolasaval. Amikor védő és csatár posztra is kellene minőségi ember, de majd ott faragunk a fizun inkább biztos, és jó lesz De Ligt helyett Todibo...
Rabiot ingyen van (jó, aláírási pénz), és így el lehet adni Rakitic-et, akivel ha nem hosszabbítunk, akkor nyáron lesz az utolsó esély, hogy a klub pénzt lásson belőle. Emellett ugye fiatalabb is, mint Rakitic.

De ha Rakéta marad, akkor tényleg semmi értelme nincs idehozni, azon túl, hogy ingyen van és hogy ne menjen rivális csapathoz.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.16. 12:57:19

Most komolyan Rabiot már minek? Csak hogy megint oda lehessen adni egy 10 millás fizetést egy olyan embernek, akire égető szükség nincs így De Jong leigazolasaval. Amikor védő és csatár posztra is kellene minőségi ember, de majd ott faragunk a fizun inkább biztos, és jó lesz De Ligt helyett Todibo...
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.16. 12:28:09

Samper írta:akkor radikális fiatalításra lesz szükség új edzővel
Szerintem ez a fiatalítás már elindult, még ha nem is annyira radikális.

TS, Lenglet, Umtiti, Semedo, Todibo(?), Alena, Arthur, De Jong, Dembele hosszú távú megoldásnak tűnnek.
És akkor még erre jöhet De Ligt, meg az "új Alves" gyerek Brazíliából, illetve:

A Mundo szerint minden le van fixálva, és jön Rabiot nyáron.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.02.15. 23:11:17

Samper írta:Úgy látom, hogy ha 30-asainktól a vezetőség még trófeákat remél, akkor nem bocsájtkozhat edzőváltásba. Ha azonban így se lesznek trófeák, akkor radikális fiatalításra lesz szükség új edzővel. Persze a megfiatalított gárdával nem lehet azonnal nagy eredményeket is elvárni. Hogy a jelenlegi keretből ki lehet az új csapatnak is oszlopos tagja, az menet közben derülhet ki.

Szerintem egy az egyben fel kéne hozni az U17-et, nehogy elvigyék őket az angol klubok.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.15. 21:24:10

Úgy látom, hogy ha 30-asainktól a vezetőség még trófeákat remél, akkor nem bocsájtkozhat edzőváltásba. Ha azonban így se lesznek trófeák, akkor radikális fiatalításra lesz szükség új edzővel. Persze a megfiatalított gárdával nem lehet azonnal nagy eredményeket is elvárni. Hogy a jelenlegi keretből ki lehet az új csapatnak is oszlopos tagja, az menet közben derülhet ki.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.12. 15:53:11

Én részben egyetértek Reaktorral, de szerintem az is kicsit a ló másik oldala, mikor csak rövidtávon nézzük a csapatot. Színtisztán az eredményekkel valóban nincs katasztrófa, viszont hosszú távon szerintem egyértelmű, hogy nem fejlődött a csapat, ill. nem látni, hova tartunk. De ezt a szezont leginkább a BL teljesítmény fogja beárazni. Ha ott lesz előrelépés, akkor megbocsájtható talán az, hogy egyelőre hazai porondon egyértelműen visszafejlődtünk csak tavalyhoz képest.

Az egyetlen szalmaszál, amibe lehet kapaszkodni, hogy tényleg alá van rendelve a bajnokság most a BL-nek. De ez is egyre vékonyodik. Tanulságos lesz ez a Lyon elleni párharc.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.12. 15:30:30

csababarca írta:
Cestus írta:Oké, hogy gyengébbek vagyunk idén eredményességben is, de ha mindenki más is az a ligában, akkor nem lehet, hogy a bajnokság is erősödik? A Real és az Atléti is gyengélkedett idén általánosan, de a Valencia, Sociedad, Bilbao, Villarreal sincsenek ott, ahol az tőlük elvárható lenne.
Kik ellen vesztettünk pontot?
Girona 17.hely
Leganes 11.hely
Bilbao kétszer, 13. hely
Valencia kétszer 8. hely
Atletico 3. hely.
Betis 7. hely.

azért nem a veretes ellenfelek ellen történtek ezek.
ha csak a Bilbao-Vale meccseket behúzzuk otthon, már szebb lenne a dolog.

nem tudom hogy erősödött-e a liga, nekem nem ez jut eszembe.
Ha gyengén játszunk akkor nem nyerünk, ez ilyen egyszerű. Viszont nem látunk be az öltözőbe, és nem is kötelessége senkinek se magyarázatot adni, arra, hogy mi miért történik. Pedig nyilván mindennek megvan az oka. Csak úgye ezt nem teregetik ki.
Eddig a bajnoksággal nem volt baj, azért ez a Bilbaoi meccs látványosan gyenge volt, egy-két ilyennek bele kell férnie egy ilyen hosszú bajnokságban, de ha nincs javulás akkor változás kell. És nem biztos, hogy az edzővel kezdeném. Azért eredményesség szempontjából jelenleg nem áll rosszul. Szebb játékra pedig más edzővel sincs garancia.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.12. 14:55:56

Az edző kérdéssel várjunk májusig.
Nekem se tetszik amit csinál, pláne, hogy a 32 éves Suarez szét van hajtva és nekem fáj a lábam meg a hátam a tv előtt ahogy fut és elbotlik saját magában.
Messi-nek meg van engedve a sétálgatás érthető módon, csak pl a Real ellen sem értettem minek állt be. Épp pörgött a csapat, utána le is álltunk. Észre lehetne már venni, hogy Messi nélkül mindenki kettőzött erővel hajt, sokszor a csapat játék is jobban néz ki.
De amíg Leo van és játszik, addig rá van kihegyezve az egész, mindenki őt keresi lasztikkal, ha más jobb helyzetben van akkor is ő kapja mert meg szokta oldani. Játékosok is elhimtették már pár nyilatkozatban, hogy ha Leo pályán van sokkal nyugodtabbak, lazábbak. Kicsit már túlságosan is.
Coutinho az életben nem fog kiteljesedni Leo mellett. Ugyanaz a kötetlen szerepkör kellene neki is, de max 1 ilyen lehet a pályán.
Jovic szerintem jó ötlet, kevés jó ötlet létezik ma, nehéz 9est igazolni, olyat aki nem 30 év körüli. Meg kell próbálni, mert Luis már kifelé megy és az idény fele meccsein használhatatlan.
De Jong érkezésével a Rakitic-Vidal rakkoló munkások közül 1et tutira eladhatunk, különben a holland is csak a padon fog ücsörögni.
Látszik, hogy készülünk a Leo utáni évekre, viszont míg ő itt van, addig vagy ő nyer nekünk BL-t és a többiek alá tudnak dolgozni vagy senki. Hiába a tehetségek, nem fognak, nem is tudnak Messi mellett villogni, mert inkább odaadják a lasztit neki, mert tekintély, imádat, stb...
Nézd meg a Juve-t... Ronci kinyírta az összes többi támadót. Dybala-ék ebben az idényben totál formán kívül vannak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.12. 14:50:45

mint én is írtam anno, a játék aggaszt engem is jobban, nem a pontvesztések.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.12. 14:41:38

Nézzetek rá a tabellára inkább, mint 5-10 éves eredményeket meg állásokat írtok, az a múltban volt, kit érdekel akkor mi történt akkor meg hanyadikok voltunk :D Rohadtul átesnek egyesek a ló túloldalára, akinek ez nem tűnik fel, azzal nem tudok mit kezdeni. A realitás és a tények az, h jelenleg 6 ponttal vezetjük a bajnokságot, sima továbbjutás a BL-ben, elődöntő a kupában, útobbi kettőben címvédők vagyunk, ne gyertek nekem az eredménytelenséggel, mert mindjárt elhiszem :D csak az objektivitás miatt...

Szerintem én voltam az első, aki tavalyelőtt ősszel leírta a véleményét a játékunkról, amikor ugyan minden meccset nyertünk, mégis elaludtam rajta, idén is leírtam párszor, h nem ebbe a csapatba szerettem bele, tudjátok jól, h nálam nem maradna EV, már Roma estéjén repült volna, azt is, h hányingerem van ettől a sétálástól, motiválatlanságtól, de ez nemcsak EV hibája, itt a 10-20 milliót kereső játékosokat is elő lehet venni nyugodtan. Kollektíve mindenkit.

Nyugodtan elmondhatjuk, h eredményesek voltunk Bilbaoban, mert az 1 pont számukra hízelgő. Felhoztam meccs után, h egy bohózat, h egy Barcelonanak nincs csere balhátvédje, télen mindenkit megvettünk, csak a két hiány posztra nem sikerült vásárolni (Boatenget inkább hagyjuk, mint center).
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.12. 13:11:42

Engem az otthon elvesztett pontok bosszantanak,pl Girona. Bilbaoban lehet döntetlent játszani,nekem ott sem az 1 ponttal van bajom,hanem hogy kb 10 percig akartunk nyerni a 2. félidő elején. Pár éve megvertük a nagyokat(Tico,Valencia,Sevilla azt hiszem oda vissza,Real ellen 4 pont) de nem lett meg a bajnokság,mert jött otthon a Malaga x,Alaves vereség,csak hogy pár verhető csapatot mondjak. Saját magunkat hoztuk nehéz helyzetbe,túlzás nélkül kijöhettünk volna 10-12 pont előnnyel az új évre,tekintve hogy lesz még egy klasszikus,egy Atletico meccs,egy Betis idegenben,Sevilla idegenben,kötve hiszem,hogy kijövünk ezekből pontvesztés nélkül,persze az ellenfelek is bukhatnak még,de a saját kezünkben volt a bajnokság,és szorossá sikerült tennünk. Kíváncsi vagyok hogy az egyébként is nagy nyomás alatt hogy fogunk teljesíteni márciusban.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.12. 13:03:29

Cestus írta:Oké, hogy gyengébbek vagyunk idén eredményességben is, de ha mindenki más is az a ligában, akkor nem lehet, hogy a bajnokság is erősödik? A Real és az Atléti is gyengélkedett idén általánosan, de a Valencia, Sociedad, Bilbao, Villarreal sincsenek ott, ahol az tőlük elvárható lenne.
Kik ellen vesztettünk pontot?
Girona 17.hely
Leganes 11.hely
Bilbao kétszer, 13. hely
Valencia kétszer 8. hely
Atletico 3. hely.
Betis 7. hely.

azért nem a veretes ellenfelek ellen történtek ezek.
ha csak a Bilbao-Vale meccseket behúzzuk otthon, már szebb lenne a dolog.

nem tudom hogy erősödött-e a liga, nekem nem ez jut eszembe.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.02.12. 12:55:03

visca el barca írta:miután fél európa ácsingózik érte, gondolom lesz vagy 60 millió euró... cserébe játszik évi 300 percet... #-o

Egyrészt!Másrészt uniós állampolgár?
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.12. 12:46:44

Oké, hogy gyengébbek vagyunk idén eredményességben is, de ha mindenki más is az a ligában, akkor nem lehet, hogy a bajnokság is erősödik? A Real és az Atléti is gyengélkedett idén általánosan, de a Valencia, Sociedad, Bilbao, Villarreal sincsenek ott, ahol az tőlük elvárható lenne.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.02.12. 12:27:46

recrea írta: Hol vannak azok a gyenge eredmények? :D
Szálljunk már le a földre emberek, annyi sületlenséget hordtok össze egy-két topicban. Esetleg fejjel lefelé nézitek a tabellákat?
Az objektivitas miatt:

2018/19: 23 kör utan 51 pont, 60:23-as golkülönbseg.
2016/17: 23 kör utan 51 pont, 63:19-es golkülönbseg - 2. hely a tabellan 4 ponttal a Real mögött.
2011/12: 23 kör utan 51 pont, 67:17-es golkülönbseg - 2. hely a tabellan 10 ponttal a Real mögött.
2007/08: 23 kör utan 48 pont, 42:15-es golkülönbseg - 2. hely a tabellan 8 ponttal a Real mögött.

Egyik alkalommal sem lett bajnoki cim a vege. Feltünö, hogy az elmult 10 evben (is) a gyengebb jatek melle gyengebb eredmenyek is tarsultak. Nem tudom te milyen meccseket nezel, de a jatekunk is pocsek es ez az eredmenyekben, a golkülönbsegben is tükrözödik. Vagy szerinted attol vagyunk jok, hogy a ket rivalis is kiemelkedöen gyenge szezont produkalt eddig?
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.12. 11:16:59

A SPORT szerint nincs megegyezés Jovic-csal, de azért a klub tesz lépéseket a támadóért.
Emellett figyeljük a PSV 16 (ma 17) éves játékosát Mohammed Amine Ihattaren-t. Nem tudok semmit a gyerekről, holland U19-es válogatott, idén debütált a holland bajnokságban és elvileg rajtunk kívül több nagycsapat is felfigyelt rá.
recrea írta: Hol vannak azok a gyenge eredmények? :D
Szálljunk már le a földre emberek, annyi sületlenséget hordtok össze egy-két topicban. Esetleg fejjel lefelé nézitek a tabellákat?
Pár napja írta valaki, hogy a 07/08-as szezon óta nem volt ilyen kevés pontunk a bajnokság ezen szakaszában. Ugye azután a szezon után ha jól emlékszem BL-selejtezőket kellett játszanunk, most egyedül a Madridi csapatoknak köszönhetjük, hogy ilyen gagyi teljesítménnyel is vezetjük a tabellát.

A játék meg mondjuk havi 1 meccs kivételével továbbra is nézhetetlen.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése
cron