Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.21. 15:48:37

De 4231 ben a 3 fo is kozeppalya :)
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.21. 15:29:18

drobika írta:Cou helye egyértelmű hogy a középpályán lenne.
De ez nem EV koncepció
Eddig még 4231-ben a baloldalt volt. :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.21. 15:10:01

Cou helye egyértelmű hogy a középpályán lenne.
De ez nem EV koncepció
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.21. 14:37:23

Coutinho meg jatszhatna kozeppalyan.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.21. 08:56:29

Petr írta:
MatyiG írta:Ha Dembélé kioltja Albát, akkor Semedót miért ne oltaná ki?
Ne mondd, hogy amikor jobb oldalon volt, nem lattad a kulonbseget jatekban. :D Eg es fold.

Szerintem is Dembi a bal oldalon egyértelműen nagy teret vesz el Albától. kvázi kioltja a felfutásait, ami eddig nagyon hasznos volt Messi összjátékával. Ha Dembi jobb oldalon játszana, ahol ő maga is jobb, nem is beszélve Semedoval való jó összhangról a széljátékunk sokkal hatékonyabb lenne,mert igy se a bal, se a jobb nem az igazi.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.20. 22:51:08

Petr írta:
MatyiG írta:Ha Dembélé kioltja Albát, akkor Semedót miért ne oltaná ki?
Ne mondd, hogy amikor jobb oldalon volt, nem lattad a kulonbseget jatekban. :D Eg es fold.
Láttam a különbséget, csak nem értem ezt a kioltja-dolgot Albával kapcsolatban.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.02.20. 22:10:37

MatyiG írta:Ha Dembélé kioltja Albát, akkor Semedót miért ne oltaná ki?
Ne mondd, hogy amikor jobb oldalon volt, nem lattad a kulonbseget jatekban. :D Eg es fold.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.20. 21:58:44

MatyiG írta:Ha Dembélé kioltja Albát, akkor Semedót miért ne oltaná ki?
Mert Alba jobb focista, mint Semedo.
Mert Semedo kb. fele meccseken kezd.
Mert Alba sokkal többet van játékban (főleg Messi miatt), mint Semedo.
Mert láthatóan jobban működik együtt a portugál meg a francia.
Mert Dembelenek jobban megy a jobboson.
Mert Alba lenyilatkozta Neymar távozása után, h jobb neki, ha nincs előtte.
Mert Valverde nem így csinálja és ő köztudottan vak ehhez a játékhoz :mrgreen:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.20. 21:20:08

Ha Dembélé kioltja Albát, akkor Semedót miért ne oltaná ki?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.20. 20:21:40

Az sem lenne azért olyan jó, ha Alba egyedül lenne teljesen a bal szélen. Akkor az ellenfélnek rendre két játékosa küzdene vele azon az oldalon, folyamatosan mögé nyomulhatna az egyikük, és Albán kívül nem lenne más játékos, aki büntetné őket azon a szélen, ha túlzottan fent ragadnak.

Én kipróbálnám a hamis kilences Messit, igaz, hogy szerintem így teljesen kiürítjük az ellenfél tizenhatosát és így fogalmam sincs, ki fog gólt rúgni, de így Suárezzel a pályán sem látom ezt. :D Mellette a széleken lehetne Dembi és Malcom, aztán ha ők mindketten kivennék a védekezésből a részüket, talán úgy elbírná Q-t is a középpálya. Persze mindez nem fog megtörténni, mert Messi és Suárez öribarik, de megnézném. És amúgy én középcsatárpárti vagyok, de Suárez a BL-ben annyival többet árt, mint segít, hogy mégis kipróbálnám ezt. Legalább 1-2 kontrából elmehetnénk így, ennél több a BL-ben nem kellene. Ne hibázzunk védekezésben, és azt a pár kontrát vigyük be az ellenfélnek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.20. 19:48:14

Messi közepén játszik kicsit ott ahol kedve van. Szerintem a Dembi Semedo jobbos annyira egyértelmű, hogy nem kérdés.
Cou pedig a középpályán.
Azt gondolom hogy Alba Messi balos és a jobbosunk nagyon hatékony volna.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 19:03:03

visca el barca írta: mivel lajosnak játszani kell, dembelének máshol nincs helye. a jobboson többnyire messi van, ha még dembelét is odatennénk akkor meg ők oltanák ki egymást.
Messi nincs a jobboldalon nagyon, legalább is nem szélső pozícióban.
Plusz voltak meccsek amikor így nyomtuk, és nem volt rossz.

mindegy, csak agyalok.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 18:58:30

Ki kéne ezt valahogy találni Dembelével. Neymarral sem oltották ki egymást Albával, tény hogy 1 szinttel kisebb fontosságú volt Alba játéka, de remekül összejátszottak, nem hiszem hogy ne lehetne ezt valahogy megoldani.

Például Dembelét nem a vonalhoz kell száműzni, mint ahogy Neymar volt az első évében, hanem beljebb és akkor lenne elég hely. Ha Semedoval gyilkos párost alkotott Dembele, akkor Albával is lehetne keresnivalója.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.02.20. 18:54:47

csababarca írta:Ááá gyerekek, kockázatos a Semedo-Dembelé páros, még a végén veszélyt jelentenénk ott az ellenfelekre
mivel lajosnak játszani kell, dembelének máshol nincs helye. a jobboson többnyire messi van, ha még dembelét is odatennénk akkor meg ők oltanák ki egymást.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.20. 18:07:16

Albát már kioltja Dembele.Hiszen ott teblabol előtte, mellette.
Örülhetnek az ellenfelek,hisz így Alba se játszik és a jobboldal meg pláne.Meghogy Semedo Dembele...Sok lenne a jóból.Plane ha Cou meg középpályán kezdene.
Hát ez nem EV felállás :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 15:40:14

Ááá gyerekek, kockázatos a Semedo-Dembelé páros, még a végén veszélyt jelentenénk ott az ellenfelekre.
kutya se kívánja ezt, passzolgatni kell hátul, meg forgolódni a kp-n, az a tuti. :roll:

engem nagyon bosszant, hogy utálom nézni a meccseinket, mert nincs benne semmi látnivaló, váratlan.
abszolút kikopott a játékunkból erre a szezonra mindenféle kombinatív elem, kivétel mondjuk 3-4 meccs. (Tham idegenben, 5-1es real, Sevilla) ezek amik eszembe jutnak, amikor láttam változatos támadójátékot.
és most ha meggebedek se jut eszembe több.
emiatt kb semmi késztetést nem érzek arra, hogy nézzem a meccseket. ha van időm oké, nézem, de nem szervezem köré a hétvégémet pl.
régen ez elképzelhetetlen volt, de idén egyre több meccset hagyok ki,mert tudom hogy unalmas.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.20. 15:28:53

És mi van az Alba-függőséggel? Ne legyünk hanyagok :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.02.20. 15:20:56

Fecooo írta:
MQuCsabi írta:Dembélé függő a csapat.. :D
Egy leendő aranylabdásról beszélsz, szóval nyilvánvaló... :D (nem poénkodok...)

Én inkább azt mondanám hogy Messi es Dembélé függők lettünk. A fiatal francia nyílván nincs még azon a szinten ahol Leo, ám ő az egyetlen aki nem Messit keresi állandóan (khmmm Roberto..) hanem fel meri vállalni az 1v1-eket, meg mer indulni, mer lőni, vállalkozik, állandó veszélyt jelent ha pályán van. Ha pedig állandóra be tudná(akarná..) építeni Semedoval az “edzőnk” a jobbszélre nem sok csapat tudna megfogni minket.

Amúgy azt tegnap sem értettem miért Messi van a jobb szélen a mágnestáblán. Idejét nem tudom mikor indult onnan, jó 1.5 éve középről indul és balra húz, ott indítja az összjátékot leggyakrabban Albával. Dembélé simán mehetne jobbra, Semedoval brutál párost alkotnak. Nem mellesleg a Clasicon Semedo Malcommal is több mint jól megértette magát, úgy, hogy egy percet nem játszottak együtt előtte.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4960
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.02.20. 13:28:07

csababarca írta:
Saviola írta:Az, hogy a jól mozgó Dembelét kell lecserélni, a full vakon lévő Suarez helyett, az év edzői döntése volt. Istenem.. #-o

Vannak ilyen típusú edzők akik kottából cserèlnek.
Meccsek előtt megálmodja a kezdőket és a majdani cseréket. Aztán teljesen hidegen hagyja, hogyan néz ki a meccs, mi az állás, hogyan játszanak a játékosok. A kitalált cserét végrehajtja, mert azt találta ki.

Ezeket hívják kóklernek.
Akkor kár, hogy csak 1 évet toltunk rá a hosszabbításra. =D>
,,Azt hitted, hogy mi történt."
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.20. 13:13:07

Összességében jó meccs volt, a csapat hozzáállása is rendben volt, csak azért ennyi helyzetből illene gólt/gólokat szerezni. A visszavágó azért veszélyes lesz, mert ha lőtávolon belül marad a Lyon, akkor idegenben szerzett góllal bármikor kiüthet minket a sorozatból.
Egyébként erre írtam a múlt héten a Reál meccsen...ha ők rosszak, akkor is elérnek egy jó eredményt a bl-ben. Ha mi rosszak vagyunk kapunk 3-4 gólt és végeztünk a sorozattal. Tegnap nem voltunk rosszak, de így sem tudtunk nyerni.
Suarezre tényleg nincsenek szavak annyira esetlen a pali. Ezen felül az állandó csapkodása és mutogatása a csapattársak irányába, ha nem jól megy neki a labda, az vérlázító. Már csak azért is mert a többiek csendben tűrik, hogy mindent elcsesszen. Érdekes volt, de mintha Messi is a szokásosnál ingerültebb lett volna tegnap.
EV kapcsán azt nem értem, hogy ha még jogos is lehet, hogy Messi visszalépjen középpályára és onnan lépjen be a támadásba, ezáltal kicsit könnyebb helyzetbe hozza őt, legalább miért nem teszi át Dembit jobb oldalra? Albával kioltják egymást, Messi meg úgyis a pálya közpén lófrál. Tegnap mindenki látta, hogy a széleken lehetne keresni valónk, de nem húztuk szét a pályát, hanem mindent középen erőltettünk. Izgalmas visszavágó lesz!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.02.20. 12:08:29

MQuCsabi írta:Dembélé függő a csapat.. :D
Egy leendő aranylabdásról beszélsz, szóval nyilvánvaló... :D (nem poénkodok...)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.20. 11:10:41

recrea írta:Kimaradt minden, van ilyen meccs, nyilván nem direkt csinálták, majd itthon rúgunk nekik hármat, mindenért sírtok :D nem a taktika része volt, h nem lövünk ma gólt :D

A játék sztem meglepően jó volt, én ennek örülök, kicsit a hajdani idegenbeli Chelsea meccsre hasonlított, csak tegnap nem kaptunk gólt :D

EV meg továbbra is hülye, ezt bárki lehozza aztem, bár a Semedo-SR jobb oldal nem volt rossz ötlet, de nálam Dembele játszana a jobboson.
Nekem is hasonló a véleményem. Megvolt a hajtás, ami régóta hiánycikk a meccseken. Magas fordulatszámon pörögtek a fiúk, senki se lötyögött. Az is pozitívum, hogy egy ilyen iszonyatosan jól kontrázó, szélvészgyors játékosokból álló csapatot így megfogtak. Rengeteg veszély/gól volt már ebből, kevésbé jól kontrázók ellen is.

Ami egyértelmű, hogy Suarezt ki kell rakni a kezdőből, legalábbis egy időre, de ezt sztem mindenki látja, Valverdevel az élen. Akár Boateng is beállhatott volna, olyan hatalmas bravúrok nem kellettek a gólszerzéshez. A ghánai is megfelelt volna arra, hogy a "sima" helyzeteket elrakja és még a támadások sem álltak volna meg, mert átesik a labdán.

Viszont megint látszott, hogy iszonyatosan féloldalas a csapat. A jobbos totál üres, néha Suarez kikóricált oda, de kb. ennyi. Egy Dembélé-Semedo jobbos mindig jól működött, folyamatos gólveszély volt. Jelenleg van 1 ember a baloson, középen meg Lajos örlődik és Messi hozza általában lendületből a labdát, vagy probál Suarezzel ( #-o ) egyérintőzni.

Ezt leszámítva sztem nem lehet panasz a játékra. MAtS a helyén volt annál a két távoli lövésnél, többet nagyon nem kellett nyújtania. Aki meglepően feljavult az utóbbi időhöz képest az Busquets volt. Sok labdát szerzett és azokat többnyire gyorsan és végre előrefelé is megjátszotta, a passzsávokat is remekül zárta. Nyilván nem volt olyan nehéz onnan javulni, de ez már a csúcs-Busquetsre emlékeztetett.
Plusz gólra törő volt végre a játék éss nem csak a meddő fölény meg a körbeadogatás ment.

Összességében a játék teljesen rendben volt, ha a helyzeteink negyedét belőjük már egy Sevilla közeli meccsről beszélnénk.
Sokakat nem értek, akik idáig azt hangoztatták, hogy fontosabb lenne a jó játék, mint az eredmények most ezért vannak kiakadva. Ha olyan semmilyen játékkal meg lefocizva nyertünk volna mint a Real akkor azért lenne leszedve a csapat a 10 körméről.
Nyilván nem megsüvegelendő, hogy ennyi helyzet kimaradt, tipikus agyfelcseszős meccs volt, én is kb mostanra higgadtam le, de nagyon sok pozitívum van, megmutatta a csapat, hogy tudnak még ilyen teljesítményt produkálni, ez pedig a jövőre nézve mindenképp pozitív.
És azért ne úgy beszéljünk már, mintha három gólos hátrányba kerültünk volna. Nem olyan rossz eredmény ez az X, egy 1:0 után sem döntetlenre várnánk őket hazai pályán.

Inkább reméljük, hogy ebből a következő kőkemény 3 meccsből amit tudunk húzzunk be. Most ténylegesen nem fog számítani a mutatott játék. Bízom benne, hogy az utóbbi meccsek puskaporát mostanra tartogattuk és kinyílik a gólzsák.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1240
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.02.20. 11:00:40

Örülök hogy alapvetően azt a mentalitást, stratégiát láttam amit előzetesen vártam....és Valverde meghúzta, nem tökölődtünk, nekik mentünk, letámadtunk, labdát szereztünk, és abból azonnal offenzivba mentünk, igazából jól játszott mindenki...egyértelműen jeleztük a végére hogy melyik a -lényegesen- erősebb csapat.....mondjuk arra azért szerintem senki nem számított, hogy 30 helyzet kell majd 1 gólhoz...:( - kivéve a támadó hármas, ott nagyon sok a pontatlanság!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 09:40:16

Aludva egyet a tegnapira, szerintem jó teljesítményt raktak re idegenben, ami becsülendő, én az utóbbi évekből kiindulva már azt is nagy számnak tekintem, ha nem meccselnek le minket idegenben.
Irányítottuk a meccset, a Lyonnak 2 komolyabb helyzete volt, azon kívül jól lett semlegesítve az amúgy szélvészgyors csapat.
Látszott a srácokon hogy nincsenek formában, egy jobb passzban lévő Barca tegnap minimum 1-et gurított volna, reméljük hogy most februárban letudjuk a hullámvölgyet az egész szezonra.
Tény, hogy folytatódik a sorozat, hogy 2016 februárban játszott Arsenal elleni 0-2-es meccs óta nem tudtunk nyerni egyenes kieséses szakaszban, viszont pont ennyi ideje nem volt olyan, hogy kapott gól nélkül hozzuk le idegenben, ami viszont plusz pont tegnap.

Suarezre meg ráférne minimum 3-4 meccs padozás, gondolja át a dolgait, mert a tegnapi az valami kritikán aluli volt.Valverdét sem értem, le kellene hozni a fenébe, ha meg tényleg azért marad a pályán mert Messi haverja, neki is megmondhatná igazán, hogy akkor döntsön, vagy a BL esély, vagy pedig az hogy 0-24-ben a pályán van Suarez, mert a jelenlegi alapján a 2 kizárja egymást.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 09:34:24

Dembélé függő a csapat.. :D
Kép
Válasz küldése
cron