Barça a Bajnokok Ligájában

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.02.20. 12:08:29

MQuCsabi írta:Dembélé függő a csapat.. :D
Egy leendő aranylabdásról beszélsz, szóval nyilvánvaló... :D (nem poénkodok...)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.20. 11:10:41

recrea írta:Kimaradt minden, van ilyen meccs, nyilván nem direkt csinálták, majd itthon rúgunk nekik hármat, mindenért sírtok :D nem a taktika része volt, h nem lövünk ma gólt :D

A játék sztem meglepően jó volt, én ennek örülök, kicsit a hajdani idegenbeli Chelsea meccsre hasonlított, csak tegnap nem kaptunk gólt :D

EV meg továbbra is hülye, ezt bárki lehozza aztem, bár a Semedo-SR jobb oldal nem volt rossz ötlet, de nálam Dembele játszana a jobboson.
Nekem is hasonló a véleményem. Megvolt a hajtás, ami régóta hiánycikk a meccseken. Magas fordulatszámon pörögtek a fiúk, senki se lötyögött. Az is pozitívum, hogy egy ilyen iszonyatosan jól kontrázó, szélvészgyors játékosokból álló csapatot így megfogtak. Rengeteg veszély/gól volt már ebből, kevésbé jól kontrázók ellen is.

Ami egyértelmű, hogy Suarezt ki kell rakni a kezdőből, legalábbis egy időre, de ezt sztem mindenki látja, Valverdevel az élen. Akár Boateng is beállhatott volna, olyan hatalmas bravúrok nem kellettek a gólszerzéshez. A ghánai is megfelelt volna arra, hogy a "sima" helyzeteket elrakja és még a támadások sem álltak volna meg, mert átesik a labdán.

Viszont megint látszott, hogy iszonyatosan féloldalas a csapat. A jobbos totál üres, néha Suarez kikóricált oda, de kb. ennyi. Egy Dembélé-Semedo jobbos mindig jól működött, folyamatos gólveszély volt. Jelenleg van 1 ember a baloson, középen meg Lajos örlődik és Messi hozza általában lendületből a labdát, vagy probál Suarezzel ( #-o ) egyérintőzni.

Ezt leszámítva sztem nem lehet panasz a játékra. MAtS a helyén volt annál a két távoli lövésnél, többet nagyon nem kellett nyújtania. Aki meglepően feljavult az utóbbi időhöz képest az Busquets volt. Sok labdát szerzett és azokat többnyire gyorsan és végre előrefelé is megjátszotta, a passzsávokat is remekül zárta. Nyilván nem volt olyan nehéz onnan javulni, de ez már a csúcs-Busquetsre emlékeztetett.
Plusz gólra törő volt végre a játék éss nem csak a meddő fölény meg a körbeadogatás ment.

Összességében a játék teljesen rendben volt, ha a helyzeteink negyedét belőjük már egy Sevilla közeli meccsről beszélnénk.
Sokakat nem értek, akik idáig azt hangoztatták, hogy fontosabb lenne a jó játék, mint az eredmények most ezért vannak kiakadva. Ha olyan semmilyen játékkal meg lefocizva nyertünk volna mint a Real akkor azért lenne leszedve a csapat a 10 körméről.
Nyilván nem megsüvegelendő, hogy ennyi helyzet kimaradt, tipikus agyfelcseszős meccs volt, én is kb mostanra higgadtam le, de nagyon sok pozitívum van, megmutatta a csapat, hogy tudnak még ilyen teljesítményt produkálni, ez pedig a jövőre nézve mindenképp pozitív.
És azért ne úgy beszéljünk már, mintha három gólos hátrányba kerültünk volna. Nem olyan rossz eredmény ez az X, egy 1:0 után sem döntetlenre várnánk őket hazai pályán.

Inkább reméljük, hogy ebből a következő kőkemény 3 meccsből amit tudunk húzzunk be. Most ténylegesen nem fog számítani a mutatott játék. Bízom benne, hogy az utóbbi meccsek puskaporát mostanra tartogattuk és kinyílik a gólzsák.
Forca Barca!!!!
Avatar
baas11
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1239
Csatlakozott: 2007.08.02. 11:19:13
Tartózkodási hely: Közép-pálya

2019.02.20. 11:00:40

Örülök hogy alapvetően azt a mentalitást, stratégiát láttam amit előzetesen vártam....és Valverde meghúzta, nem tökölődtünk, nekik mentünk, letámadtunk, labdát szereztünk, és abból azonnal offenzivba mentünk, igazából jól játszott mindenki...egyértelműen jeleztük a végére hogy melyik a -lényegesen- erősebb csapat.....mondjuk arra azért szerintem senki nem számított, hogy 30 helyzet kell majd 1 gólhoz...:( - kivéve a támadó hármas, ott nagyon sok a pontatlanság!
"a nagyobbnak mindig igaza van, még akkor is ha téved..." Lefty ; Fedőneve: Donnie Brasco
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 09:40:16

Aludva egyet a tegnapira, szerintem jó teljesítményt raktak re idegenben, ami becsülendő, én az utóbbi évekből kiindulva már azt is nagy számnak tekintem, ha nem meccselnek le minket idegenben.
Irányítottuk a meccset, a Lyonnak 2 komolyabb helyzete volt, azon kívül jól lett semlegesítve az amúgy szélvészgyors csapat.
Látszott a srácokon hogy nincsenek formában, egy jobb passzban lévő Barca tegnap minimum 1-et gurított volna, reméljük hogy most februárban letudjuk a hullámvölgyet az egész szezonra.
Tény, hogy folytatódik a sorozat, hogy 2016 februárban játszott Arsenal elleni 0-2-es meccs óta nem tudtunk nyerni egyenes kieséses szakaszban, viszont pont ennyi ideje nem volt olyan, hogy kapott gól nélkül hozzuk le idegenben, ami viszont plusz pont tegnap.

Suarezre meg ráférne minimum 3-4 meccs padozás, gondolja át a dolgait, mert a tegnapi az valami kritikán aluli volt.Valverdét sem értem, le kellene hozni a fenébe, ha meg tényleg azért marad a pályán mert Messi haverja, neki is megmondhatná igazán, hogy akkor döntsön, vagy a BL esély, vagy pedig az hogy 0-24-ben a pályán van Suarez, mert a jelenlegi alapján a 2 kizárja egymást.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.20. 09:34:24

Dembélé függő a csapat.. :D
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.20. 09:09:55

csababarca írta:
recrea írta:Kimaradt minden, van ilyen meccs, nyilván nem direkt csinálták, majd itthon rúgunk nekik hármat, mindenért sírtok :D nem a taktika része volt, h nem lövünk ma gólt :D
Nyilván, de ez most sorozatban négy gyenge meccs volt kevés góllal, persze hogy ki vagyunk erre hegyezve.

Semedo-Dembele jobboldal kell, ez is látszik.
De legalább rengeteg focira emlékeztető dolog volt, ami valahogy februárban eddig kimaradt :D

Nagyon látszik a francia jelenléte a pályán, ami egyfelől jó, másfelől aggasztó is.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.02.20. 08:58:11

az én kulcspontjaim:
- Suarez, akit a góllövésért játszat alkalmatlanná vált.
- Dembélé - akitől szintén a gólokat várjuk- hiányán van a játékintelligenciának, a játéka esetleges. (akár a cseleit, akár a labda vesztés/szerzés módját, akár a lövéseit nézem)
- nincs meg a csapatban a kellő sebesség. majdnem jó de ez ennyire elég.
- Messi sem képes már mindent eldönteni.
amúgy pedig a szokásos foci-képlet: van úgy hogy minden becsorog, vagy nem... :( ha valakinek kétsége van a másik tegnapi meccs valahogy szintén erre "hajaz".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 08:57:09

recrea írta:Kimaradt minden, van ilyen meccs, nyilván nem direkt csinálták, majd itthon rúgunk nekik hármat, mindenért sírtok :D nem a taktika része volt, h nem lövünk ma gólt :D
Nyilván, de ez most sorozatban négy gyenge meccs volt kevés góllal, persze hogy ki vagyunk erre hegyezve.

Semedo-Dembele jobboldal kell, ez is látszik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.20. 08:49:21

Kimaradt minden, van ilyen meccs, nyilván nem direkt csinálták, majd itthon rúgunk nekik hármat, mindenért sírtok :D nem a taktika része volt, h nem lövünk ma gólt :D

A játék sztem meglepően jó volt, én ennek örülök, kicsit a hajdani idegenbeli Chelsea meccsre hasonlított, csak tegnap nem kaptunk gólt :D

EV meg továbbra is hülye, ezt bárki lehozza aztem, bár a Semedo-SR jobb oldal nem volt rossz ötlet, de nálam Dembele játszana a jobboson.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.02.20. 08:20:59

visca el barca írta:semleges szurkolóként biztos élveztem volna a meccset, de azért 24 kapuralövésből 0 gólt lőni az már teljesítmény.... nem voltunk rosszak amugy, mentünk mint a gép, csak a gól nem jött össze...EV amugy is megmondta "a jatek a lényeg" =D> remélem otthon kiesünk egy 1-1-gyel, nem nekünk való ez a BL.
A tegnapi játék már nyomokban futballt tartalmazott. De nagyon lassúak, gyengék, és tanácstalanok vagyunk.
Suarez hát lehet én se merném lecserélni a neve miatt, de hogy egy labdát nem tud átenni az már nagyon gáz.
Coutinhonak nincs meg a helye a csapatban, amúgy annnyira rosszul nem is játszott tegnap. Ennyi pénzért luxus a kispadra.
Mindent középen erőltettünk Messivel, pedig széleken annyi hely volt. Sajnos már Rakiticben és Sergi Robertoban is csalódnom kellett.
Amúgy tegnap volt, hogy a Lyon jobban játszott, mint mi. Szerencsére ők se voltak valami pontosak. Ők el tudták dugni a labdát.
Ezzel a játékkal nem leszünk ott megint a legjobb négy között! [-X
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.20. 08:18:03

Saviola írta:Az, hogy a jól mozgó Dembelét kell lecserélni, a full vakon lévő Suarez helyett, az év edzői döntése volt. Istenem.. #-o

Vannak ilyen típusú edzők akik kottából cserèlnek.
Meccsek előtt megálmodja a kezdőket és a majdani cseréket. Aztán teljesen hidegen hagyja, hogyan néz ki a meccs, mi az állás, hogyan játszanak a játékosok. A kitalált cserét végrehajtja, mert azt találta ki.

Ezeket hívják kóklernek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3540
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.02.20. 08:02:25

Engem leginkább az zavar, hogy közel 300 perce nem volt akciógól.Voltak mindig ilyenn január februári hullámvölgyek, de ilyenre nem emlékszem max. vagy 15 évvel ezelőttről.
Kép
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4953
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2019.02.20. 07:49:49

Az, hogy a jól mozgó Dembelét kell lecserélni, a full vakon lévő Suarez helyett, az év edzői döntése volt. Istenem.. #-o
,,Azt hitted, hogy mi történt."
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.20. 06:22:23

Bestbarca írta:Játék meg volt,máskor ennyi helyzetből 4-5gólt rúgunk.
Elől nem voltunk élesek,ennyi. Azért Dembele és Messi formája sem 100%os még a sérülése után.
Arthur nincs, Alba szintén sérülés után. Coutinho is. Suarez épp rossz paszban. És igen épp mert volt hogy szórta idén is. Kicsit visszalendülnek a sérültek,jó lesz ez, csak el kéne kapni a fonalat mihamarabb...
Suarez épp...Suarez már 2 éve ilyen, nem lehet rá számítani ilyen helyzetekben, BL-ben idegenben 3 éve nem talált be. Épp...a legnagyobb fék a csapatban és csak Messi miatt van ilyen kiváltságos helyzetben. Hetekig, hónapokig nem szerez gólt, elesik a saját lábában és kövér is már. Ezzel megkopott a sebessége, minden védő lefutja.
Lehet őt mentegetni csak nincs értelme. Vicc, hogy ő a 9esünk és amíg így van, addig szerintem ne is álmodjunk a BL-ről. Azt gólra játsszák, az uruguayinak meg pont az a gyengéje...meg a labdavezetés, cselezés és a futás is. Se fejelni nem tud. Viszont jó sokat fizetünk neki és Messi nagy spanja... szupi.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2019.02.20. 06:09:56

semleges szurkolóként biztos élveztem volna a meccset, de azért 24 kapuralövésből 0 gólt lőni az már teljesítmény.... nem voltunk rosszak amugy, mentünk mint a gép, csak a gól nem jött össze...EV amugy is megmondta "a jatek a lényeg" =D> remélem otthon kiesünk egy 1-1-gyel, nem nekünk való ez a BL.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.20. 01:44:11

Alba és Coutinho mikor volt sérült?
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2019.02.19. 23:28:52

Játék meg volt,máskor ennyi helyzetből 4-5gólt rúgunk.
Elől nem voltunk élesek,ennyi. Azért Dembele és Messi formája sem 100%os még a sérülése után.
Arthur nincs, Alba szintén sérülés után. Coutinho is. Suarez épp rossz paszban. És igen épp mert volt hogy szórta idén is. Kicsit visszalendülnek a sérültek,jó lesz ez, csak el kéne kapni a fonalat mihamarabb...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.19. 23:18:50

Kedves Dantes!
Dehogy lenne ördögtől való Cou középpályán!
Persze akkor nem lehetne Dembi cseréje...Bűn lenne nem?
A lényeg hogy így Dembi a bal oldalon Alba nyakán, Semedo meg nem tud olyan jól játszani egyedül.
Így aztán Suarezzel végig a pályán ennyire jól megy va játék.
És ezzel a vezetés nagyon elégedett.
Mascherano14
Capitá del Barça
Hozzászólások: 648
Csatlakozott: 2018.01.04. 00:19:27

2019.02.19. 23:11:52

Busi két kapuralövés! Sajnos mások Messi és Suarez mellett nem mertek lőni, ez kezd bosszantó lenni.
ablak
Barça C
Hozzászólások: 11
Csatlakozott: 2019.02.14. 10:29:37

2019.02.19. 23:09:58

amúgy ha a klasszik 9esekből nincs utánpótlás, szerintem egy ilyen Suarezzel nem kéne ezt a posztot erőltetni, Messi amúgy is középen játszik, lehetne valaki a jobb szélen is, az a gyémánt középpálya amúgy is izgi dolgokat tud rejtegetni. ez a meccs is igazolta, hogy a 2 kreatív középpályáson múlnak a dolgok, még csak a létszámfölény kialakításához sem mozdultak meg az R-betűsök... azt gondolom nem lenne egy pillanatig sem probléma Rabiot-t is hozni a nyáron, ezzel lenne 3 olyan középpályás a csapatban, akik másodmagukkal szűrőnek is elmennek, illetve kreatív feladatra is alkalmasak (lehetnek). nekem hétvégén Alena is egészen tetszett, persze van hová fejlődni, de a hozzáállás, és a labdával való kapcsolat rendben van.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.19. 23:08:57

A taktikával nem volt semmi baj, nem a döntetlenre játszottunk, csak öt ziccerből egyet illene belőni.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.19. 23:07:09

Nagy teljesítmény volt megint.
Lehet akkor a real meccsek környékén izzadni, okos taktika.

Semmi sem változik, lehet itt tovább csorgunk. De ez baromi kevés.

Lajos meg instant eladás, amíg lehet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.19. 23:05:35

Most már értem amúgy, miért lötyögtünk eddig rendre idegenben. Ha odatesszük magunkat, valahogy úgy is ugyanaz a fos eredmény születik. :lol:

Otthon megoldjuk majd, addigra remélhetőleg formába jön a csapat, ez kezdetnek rendben volt egy gyenge időszak után.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.02.19. 23:05:28

Semmi köze nem volt a Lyonnak a meccshez, de nem vagyunk képesek nyerni.

270 perce akciógól nélkül. =D>
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10098
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.19. 23:03:44

Kár a meccsért, a végén már eléggé elfáradt a Lyon, meg kellett volna lőni azt az 1 fontos idegenbeli gólt.

Ami pozitívum, hogy végre hozzáállásban nem volt probléma, és nem csak lötyögni mentek ki.
Az viszont látszik hogy nagyon formán kívül van a csapat, egy pontosabb Barcával ez a meccs simán 2-3 gólos győzelem lett volna.

Nem rossz eredmény, főleg egy olyan Lyon ellen amelyik a PSG-t és a Cityt is mattolta, de otthon a visszavágón sokkal élesebben kell játszani, és vigyázni nehogy berámoljon 1 gólt a Lyon, mert akkor kemény menet lesz.
Válasz küldése