Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.28. 00:33:04

recrea írta:Tavalyi szezonban se lőtt 50 gólt, max edzésen.

Előtte volt 5-6 szezonja, amikor megcsapta, de se idén, se avagy nem lőtt egy szezonban összesen 50-et.

Igen, ha meg a Tico belövi az összes tizit, akkor nekik van 2 bl...ha, ha.
Igen, a tavalyit kevertem össze az ideivel. Tavaly sem lőtte meg, de közel járt hozzá. Vhol 49-et olvastam, itt 44-et írnak: http://messivsronaldo.net/" target="_blank
44 meccsen, azért az sem rossz, annak tükrében, hogy már elég sokat pihentették a BL-re.
Komoly érvágás az ő hiánya, főleg, hogy még részben sem tudták pótolni.
Amúgy van azért még ebben a Realban, de egy új gólvágó nélkülözhetetlen lesz nekik, ha kupákért akarnak harcolni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.28. 00:27:02

Tavalyi szezonban se lőtt 50 gólt, max edzésen.

Előtte volt 5-6 szezonja, amikor megcsapta, de se idén, se tavaly nem lőtt egy szezonban összesen 50-et.

Igen, ha meg a Tico belövi az összes tizit, akkor nekik van 2 bl...ha, ha.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.28. 00:23:41

CRnek megvolt átlagba az 50 gól szezononként a Realba. 11-12be 60at lőtt. Gólpasszokról nincs stat de biztos hogy megvolt a 15.

De szerintem a Real még mindig veszélyes lenne (most is az amúgy) ha Zidanet megtartják, CR helyére pedig hozni kellett volna Neymart, Mbappet vagy Hazardot.

Jó lenne ha a BLből is mi ejtenénk ki őket, aztán hivatalosan is vége lenne ennek a CR 11ese tartó rémálmomnak.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.28. 00:14:19

recrea írta:
LG írta:Pl. az ideiben 49-et lőtt, az előtt hosszú évekig 50 fölött termelt. A gólpasszokat fejből nem tudom, de 15 körülre saccolnám. Pl. 15-ben csak bajnokságban lőtt 48 gólt és adott 16 gólpasszt :!:
Az idei szezonban? Mutasd már meg kérlek.
Vagyis a tavalyiban, bocsánat, még nem szoktam meg az új évet/szezont.

Idén eddig 21 gólja, 10 gólpassza van. Azért ez sem rossz ennyi idősen.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.28. 00:13:10

LG írta:Pl. az ideiben 49-et lőtt, az előtt hosszú évekig 50 fölött termelt. A gólpasszokat fejből nem tudom, de 15 körülre saccolnám. Pl. 15-ben csak bajnokságban lőtt 48 gólt és adott 16 gólpasszt :!:
Az idei szezonban? Mutasd már meg kérlek.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.28. 00:00:23

Pl. az ideiben 49-et lőtt, az előtt hosszú évekig 50 fölött termelt. A gólpasszokat fejből nem tudom, de 15 körülre saccolnám. Pl. 15-ben csak bajnokságban lőtt 48 gólt és adott 16 gólpasszt :!:
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.27. 23:57:32

LG írta: Na, azért ez a Real kevesebb egy Ronaldoval, szezononként 50 góllal és kb. 15 gólpasszal. Tehát ez annak a Reálnak a kiherélt változata.
Jobban megérzik a portugál hiányát, mint érezzük, vagy inkább éreznénk Messiét. Azért, mert ott a többi támadó ahhoz értett, hogy Ronaldo alá dolgozzanak, a góllövéshez alig-alig. Bale kivéltel, de ő sem az igazi. Nálunk meg azért ha kell, Suarez, Dembelé átveszik a stafétát.
Ezzel nem értek egyet, a Barca sajnos rettenetesen megérezné Messi hiányát, sőt, talán soha olyan Messi-függő nem volt a csapat mint manapság. Ezt a jelen helyzetre értem, nem tudom mi lesz 2-3 év múlva.
Egyébként ez természetes is, mint ahogy a Realnál is természetes volt Ronaldo távozása után hogy voltak gondok. Nem akárkikről beszélünk hanem korszakos egyéniségekről, nem is csak önmagában a góljaik, a gólpasszaik hanem a jelenlétük a pályán, a tudat a többiekben hogy ott vannak vagy éppen hogy nincsenek ott mellettük rengeteget jelent.
Próbál tenni persze a Barca is ez ellen, próbálják építeni a Messi utáni korszakot, de ezt nehéz lesz megúszni majd krízis nélkül így is véleményem szerint. Hacsak addig elő nem kerül valahonnan egy újabb zseni :wink:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.27. 23:54:58

LG írta:
Lehet erről a Real Madridról sok mindent mondani, de a legutóbbi 3 BL szezon győzteséről beszélünk.
Na, azért ez a Real kevesebb egy Ronaldoval, szezononként 50 góllal és kb. 15 gólpasszal. Tehát ez annak a Reálnak a kiherélt változata.
Jobban megérzik a portugál hiányát, mint érezzük, vagy inkább éreznénk Messiét. Azért, mert ott a többi támadó ahhoz értett, hogy Ronaldo alá dolgozzanak, a góllövéshez alig-alig. Bale kivéltel, de ő sem az igazi. Nálunk meg azért ha kell, Suarez, Dembelé átveszik a stafétát.
Melyik szezonban rúgott Ronaldo 50 gólt meg adott 15 gólpasszt? :D
Az meg, h Messi hiányát mennyire fogjuk érezni, majd akkor dől el, ha nem lesz.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.27. 23:51:10

csababarca írta:mi lett volna ma ha Vini belő egyet, vagy Benzema a kihagyhatatlant?
akkor mindjárt más az egész szitu.
Akkor nem 0-3 lett volna. Meg akkor sem ha mondjuk arra a véleményes esetre tizit kap a Real, de hát ilyen a foci.
A Barca tökéletesen élt a lehetőségeivel a Real meg nem, ja, meg kellett egy Ter Stegen akiről sokszor nem is esik szó pedig nélküle sem 0-3 lett volna a vége ma.
Vinihez visszatérve, hála az égnek hogy a játékintelligenciája meg sem közelíti a gyorsaságát és cselezőkészségét különben nekünk annyi lett volna ma is meg az odavágón is. Több embertől hallottam már, hogy szimplán "buta" játékos, háááát...néha tényleg annak tűnik.
Nagy pozitívum volt ma Suárez természetesen, a panenkázása durva volt 8) :lol: , na meg Dembele aki nekem továbbra is nagyon tetszik.
Az se rossz, hogy volt végre egy meccs amit nem Messinek kellett lehozni.
Két egyforma meccs nincs, szóval a hétvégi clasico teljesen más lesz, azért remélem Vini nem fog addig megokosodni :lol:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.27. 23:45:08

Lehet erről a Real Madridról sok mindent mondani, de a legutóbbi 3 BL szezon győzteséről beszélünk.
Na, azért ez a Real kevesebb egy Ronaldoval, szezononként 50 góllal és kb. 15 gólpasszal. Tehát ez annak a Reálnak a kiherélt változata.
Jobban megérzik a portugál hiányát, mint érezzük, vagy inkább éreznénk Messiét. Azért, mert ott a többi támadó ahhoz értett, hogy Ronaldo alá dolgozzanak, a góllövéshez alig-alig. Bale kivéltel, de ő sem az igazi. Nálunk meg azért ha kell, Suarez, Dembelé átveszik a stafétát.
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.02.27. 23:36:14

Nero. írta:Lehet hogy most valami hatalmas baromságot mondok, de nekem egyre inkább úgy tűnik hogy a meccseink nagyrészében az a taktika hogy az első 50-60 percben csak fárasztjuk az ellenfelet és az utolsó fél órát huzzuk meg.

Van valakinek erről valami statisztikája? Én majdnem biztosra veszem hogy a góljaink nagyrésze a 60. perctől jön és ez nem lehet véletlen.
Úgy emlékszem, hogy még Enrique idejében volt olyan statisztika, hogy a góljaink nagy része a 70-80. perc körül szokott jönni, ami nyilván abból adódhatott, hogy a labdajáratással addigra kifárasztottuk az ellenfeleket, főleg a kisebb csapatokat.
Ez, mármint a labdajáratás és a kifárasztás, ma nemigen sikerült annyira, elég bénán mozogtunk mi is.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.27. 23:32:13

Úgy nem lehet elmenni úszni, hogy közben nem leszel vizes.

Lehet erről a Real Madridról sok mindent mondani, de a legutóbbi 3 BL szezon győzteséről beszélünk. Nem lepett meg és nem is tartom tragédiának hogy nekik is voltak helyzeteik. Ha abszolút lelettünk volna focizva akkor az baj lenne, de nem ez történt.

BLben majd nyilván erősebben kell kezdeni, de valószínűleg továbbra se fogunk kapkodni az odavágókon, és ameddig nem vagyunk hátrányba addig nincs rá okunk hogy feladjuk a biztonsági játékot.

Valverde sokat van kritizálva, de ha nem nézem a római szégyent (én mondjuk mindig is fogom), akkor az eredmények őt igazolják mert eddig bejön.

A játékunk sokszor színtelen, de nincs már Alves, Neymar, Iniesta.

Pont ma emlegettünk 1-2 korszakot amikor tényleg csak egykapuztunk bárki is volt az ellenfél, de ennek már vége.

A BLre már most sokan hegyezik magukat (én is), de leírtam már hogy miért nem lehet elvárás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Nero. 2019.02.27. 23:36:30-kor.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.27. 23:22:25

Nero. írta:Lehet hogy most valami hatalmas baromságot mondok, de nekem egyre inkább úgy tűnik hogy a meccseink nagyrészében az a taktika hogy az első 50-60 percben csak fárasztjuk az ellenfelet és az utolsó fél órát huzzuk meg.

Van valakinek erről valami statisztikája? Én majdnem biztosra veszem hogy a góljaink nagyrésze a 60. perctől jön és ez nem lehet véletlen.

0-1nél nem örültem a Real helyzeteknek de szinte biztos voltam benne hogy gyorsan megfizetnek amiért ennyire kitámadnak.

Egyébként olyan egetrengető Real helyzetek nem voltak, egyszer-kétszer Ter Stegennrek nyújtózkodnia kellett, de ez a munkája.
Csak akkor belekalkulálja azt is a mester, hogy az ellenfél kihagyja a helyzeteket? Mert ma is, de az egész szezonban hatalmas megúszásaink vannak hátul. Lehet ez a taktika, de addig fog működni, amíg nem jön az első ellenfél, aki belövi a helyzeteit, mint tavaly a Róma a visszavágón. Amúgy azt sem mondanám, hogy ma annyira meghúztuk volna a végét. Az első két gólunk a semmiből jött kontra volt, a második után pedig már megzuhantak, de addig sok közünk nem volt a meccshez.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.27. 23:15:08

Nero. írta:Lehet hogy most valami hatalmas baromságot mondok, de nekem egyre inkább úgy tűnik hogy a meccseink nagyrészében az a taktika hogy az első 50-60 percben csak fárasztjuk az ellenfelet és az utolsó fél órát huzzuk meg.

Van valakinek erről valami statisztikája? Én majdnem biztosra veszem hogy a góljaink nagyrésze a 60. perctől jön és ez nem lehet véletlen.

0-1nél nem örültem a Real helyzeteknek de szinte biztos voltam benne hogy gyorsan megfizetnek amiért ennyire kitámadnak.
szemre így van, statot majd hoznak mások.

viszont ezzel az a baj, hogy az ellenfélre alapozunk. mi lett volna ma ha Vini belő egyet, vagy Benzema a kihagyhatatlant?
akkor mindjárt más az egész szitu.

szóval úgy gondolom, ez lehet egy tudatos taktika, de a gyenge játék, meg a lustaság, védelmi bohózatok azok nem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.02.27. 23:12:07

Lehet hogy most valami hatalmas baromságot mondok, de nekem egyre inkább úgy tűnik hogy a meccseink nagyrészében az a taktika hogy az első 50-60 percben csak fárasztjuk az ellenfelet és az utolsó fél órát huzzuk meg.

Van valakinek erről valami statisztikája? Én majdnem biztosra veszem hogy a góljaink nagyrésze a 60. perctől jön és ez nem lehet véletlen.

0-1nél nem örültem a Real helyzeteknek de szinte biztos voltam benne hogy gyorsan megfizetnek amiért ennyire kitámadnak.

Egyébként olyan egetrengető Real helyzetek nem voltak, egyszer-kétszer Ter Stegennrek nyújtózkodnia kellett, de ez a munkája.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.27. 23:11:48

Erőkímélő focival húztuk ezt be, meg némi szerencsével. Mondjuk épp a realnál nem szólhatnak egy szót sem, elég sok hasonló meccset nyertek meg az elmúlt években. Többen elég gyatra teljesítményt nyújtottak, de ma ez is belefért.
Ahhoz képest, hogy könnytől áztatott volt a fórum a sok sírástól, eddig 7-2 es összesítéssel hozzuk le a pizjuant, meg a bernabeut.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rivaldo11 2019.02.27. 23:13:20-kor.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.27. 23:07:59

Messit kivették ma, vagy magát vette ki, mindegy is, most nélküle is megoldották a többiek, meg Vinicius.
A játék gyatra volt, sajnos nem sajnos, de ez az igazság, viszont így is tudjuk hozni a meccseket, ami viszont fontos.

Itt a szezon nagy kérdésre, hogy ez a BL-ben mire lesz elég. Ott vannak élesebb csapatok, ott a real is 1-2 szinttel magabiztosabban játszik, úgyhogy nem biztos, hogy erre kellene alapozni a továbbiakban.

Grat a srácoknak, kiejteni a realt bármilyen mikiegér kupában is, nagy tett, ráadásul végül magabiztosan tettük, és még megszakadni se kellett.
Bajnoki meccs is hasonló lehet, két verziót látok, egyik, hogy totál szétestek a maitól, és egy lötyögős meccset lehoz mindkét csapat, ilyen 1-2 góllal max. A másik, hogy nekünk jönnenk, és kialakul egy adok kapok. Azokból meg azért mostanában jól jövünk ki.

A mai után nem fogok a kardomba dőlni, ha hétvégén kikapunk. Persze szidok majd akit csak lehet. :mrgreen:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3261
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.02.27. 22:57:41

Legfurább klasszikus amit valaha láttam.Első félidőben ment a szokásos semmi,Stegen meg Vinicius azért tartotta az x-et. Másodikban se volt őrült tempó,se kijöttünk aztán pár helyzetből 3.

Helyén kell kezelni ezt is,a szerencse forgandó,nem mindig fog összejönni ez az álmos kezdésből győzelem.De megvan a döntő,ha már folyton fordítani kellett :D Messi szerintem végigsétálta az egészet,de lőttünk hármat,Lajosnak meg pacsi,innentől akkor felfelé.
Dantes
Jugador del Barça
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2008.10.10. 13:04:30

2019.02.27. 22:55:15

A madridnak még úgy sem ment, hogy Valverdét is becserélték hozzájuk.... kemény.
Suárez: a 11-es után neked is meg kellett volna fogni a micsodádat...
D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15422
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.02.27. 20:58:40

Sport 1.

Remélem továbbmegyünk, bár real meccsek előtt sosincs jó érzésem.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.02.27. 20:55:03

Hol adják?
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.02.27. 20:53:54

Sok negatív kommentet látok most, amiért SR a középpályán van, de
1) amikor jobbhátvéd, akkor mindenki a középpályára követeli,
2) ha Vidal-Rakitic-Busquest középpályával kezdenénk akkor mindenki ki lenne akadva. :D

Aleñá kevés még egy clásicón a kezdőbe, Coutinho egyértelműen nem fog a középpályán kezdeni, Arthur pedig sérült. Innentől fogva szerintem is SR a legjobb megoldás most, ráadásul Semedo kell Viníciusra.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Tivadar6
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2017.06.07. 17:29:11

2019.02.27. 20:52:14

Szerintem, ma 2 főszereplő lesz. Dembelé és Vinicius Jr. Hajrá!
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.27. 20:47:04

Chino írta:Csak VAR ne legyen, abból ők jönnek ki jól. Bár nekünk vissza se szokták nézni.
Erről jut eszembe. Nem Lahoz lesz a videoteremben?
Mi is általában jól jövünk ki belőle, az első videóbírós clásicon is mi kaptunk tizit VARane-nak köszönhetően. :D Most fújtak nekik két (szigorúan nézve egy) kétes tizit, de azért nem kell démonizálni sem a bírókat emiatt. Aztán nehogy tévedjek.

Ha továbbmegyünk ma, felőlem kikaphatunk amúgy szombaton.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.27. 20:44:01

nagyatyesz írta:Egy szoros győzelem is megfelelő!
Tetszik a kezdő, de biztos vagyok benne, hogy Semedot lekapja EV a 60 perc körül és SR megy vissza a helyére.
Ha meg ne adj Isten tizihez jut a Real és Ramos rúgja, a fejemet rá, hogy panenkázni akar majd, szoval csak nem kell elugrani.
Én egy szűkös győzelmet, X-et érzek. SR valahol érthető, gondolom neki kell kihúzódni ha Semedo nem ér vissza Viniciussal. Jobban örültem volna Marcelonak, de remélem Regnek túl nagy falat lesz még a Klasszikus.
Ha mindkét csapat azt a játékot hozza amit az utóbbi meccseiken, jó végeredmény lehet, de félek ez nem így lesz.
Majd Lajos összakapja magát és dob egy mesterhármast, legalábbis nagyon stílusos lenne. :D

Csak VAR ne legyen, abból ők jönnek ki jól. Bár nekünk vissza se szokták nézni.
Erről jut eszembe. Nem Lahoz lesz a videoteremben?
Forca Barca!!!!
Válasz küldése