Spanyol Kupa & Szuperkupa

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.01. 07:53:41

drobika írta:Az nem tűnt fel senkinek sem, hogy EV pacsizott a lejövő játékosokkal. :D
Én csak Dembele-vel láttam, de azt hittem hallucinálok :D

Egyetértek MNS-sel, a Betis ellen még rizikósabb lett volna, de a Valencia ellen kötelező. Mondjuk ők tavaly féltávnál fulladtak ki, idén pont mostanra szedték össze magukat, reméljük a döntőre megint elfáradnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.01. 07:42:17

Rinku írta:Már pedig óriási meccs lett volna egy hazai pályán játszó Betisszel. Olyan, hogy magasról tettem volna arra is, ha kikapunk, ha pl. a Betis lefociz minket. Bármikor aláírom, mert a jó focit üdvözlöm. Nagyon sajnálom, hogy a Valenciával meccselünk, ez egy óriási fájdalom lehet nekik most. Rettentően unom a köcs.ög valenciaiakat, elvégre valami katalán vállfajok, mégis, suttyó gyökér majdnem az összes.
Kárpótlásul az edzőjüket hozhatnánk, talán lenne jó foci :P
De ezt majd Bartoék eldöntik a nyáron, és remélem hogy a lehető legjobb döntést hozzák meg.

Kemény lett volna hazai pályán a Betissel, tippem alapján sokgólos adok-kapok, de a Valencia semleges terepen kis túlzással szinte kötelező feladat már a Real-Barca továbbjutójának, vagyis nekünk. :D

Azért ha meg lesz zsinórban 5-ször, az nem lesz piskóta, kicsit kár hogy addigra jó eséllyel már nem mi leszünk az elsők, mert a PSG is behúzza 5-ödjére.
Amúgy idén mintha kulturáltabb lett volna, mert az elődöntő 2 meccse között volt 3 hét különbség.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.01. 07:24:03

Az nem tűnt fel senkinek sem, hogy EV pacsizott a lejövő játékosokkal. :D
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.03.01. 07:22:38

Már pedig óriási meccs lett volna egy hazai pályán játszó Betisszel. Olyan, hogy magasról tettem volna arra is, ha kikapunk, ha pl. a Betis lefociz minket. Bármikor aláírom, mert a jó focit üdvözlöm. Nagyon sajnálom, hogy a Valenciával meccselünk, ez egy óriási fájdalom lehet nekik most. Rettentően unom a köcs.ög valenciaiakat, elvégre valami katalán vállfajok, mégis, suttyó gyökér majdnem az összes.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
pitta19
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 327
Csatlakozott: 2006.08.25. 09:59:59
Tartózkodási hely: Acélváros

2019.03.01. 00:24:05

Valenciával döntőzünk. Azért a Betis hazai pályán nem lett volna egyszerű, így azért valamivel "könnyebb" lesz.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.02.28. 16:26:44

Azt azért ne felejtsük el, hogy úgy nyertünk 3:0-ra, hogy Messi gyakorlatilag semmit nem csinált az egész mérkőzésen. :D
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.28. 15:51:57

Tegyük azt is hozzá, hogy a Real Ronci után most már 11 emberrel támad le, nálunk Messi ebből nem veszi ki a részét, így sokkal könnyebben jutnak át az első vonalakon, könnyebben esik szét a rendszerünk.
Mielőtt valaki nekem esik, érthető, hogy Messi erejét nem pazaroljuk el ilyesmikre... m
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.02.28. 14:05:44

Szerintem a Benzema-Suárez ellentét volt a döntő. Nekik van egy labdaügyesesebb, összjátékban top középcsatáruk, aki visszalép szervezni, cserébe a kapu előtt mulya. Nekünk épp ennek az ellentéte, van egy középcsatárunk, aki megbotlik a saját lábában, cserébe a tizenhatoson belül előjön belőle a gyilkos ösztön (néha :mrgreen: ).

A Realnál emiatt fluidabb volt a labdajáratás, mert sokat jelent az a +1 ember náluk, aki elölről vissza tud lépni és érdemben besegíteni a támadásépítésben. Nálunk Suárez ezt nem tudja, ha visszalép, általában kinyírja az akciót, cserébe elöl beveri azt, amit Benz nem tud.

Elnézve itt néhány kommentet amúgy olyan, mintha vesztettünk volna. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.28. 13:14:43

Ha mentségeket akarunk keresni esetleg, akkor írhatjuk azt is, hogy a jelenlegi Real-ban ennél több nincs mit amit tegnap mutattak, mi meg az év egyik legrosszabb első félidejét toltuk. Húzóembereink, Messi v Dembi lassan és álmosan tolták. Tőlük sokkal többet láttunk idén.
A fos középpályánkon csak Arthur segíthet, vele viszont óriásit javulunk majd.
Avatar
miro.
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1402
Csatlakozott: 2017.03.08. 17:57:31

2019.02.28. 12:42:20

Kíváncsi vagyok a Betis-Valenciára.
Drukkolok a sevillai csapatnak,láttam őket élőben,nagyon szimpatikus szép focit játszó csapat.
" Ha valaki három órát áldoz arra az életéből hogy megnézzen a tv-ben,akkor kötelességem a legjobbat nyújtani. Mindvégig a legjobbat. " - Michael Jordan


rmcf
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.02.28. 11:57:20

Van annak azért egy utánozhatatlan bája, hogy éppen a real ellen kell(ene) valakinek magyararázkodni a mutatott játék miatt egy győzelem után. :D :D

Ennek ellenére nekem sem tetszett a produkció, és hogy ők egy Vinicius-Regnum húsüzem párossal széttámadják a balszélt, mi meg egy Dembélé, Alba, Semedo pakkal is alig tudtunk valami értelmeset alkotni.

Arthur kell ebbe a csapatba nagyon, remélem a hétvégén már kezdeni tud. Vagy most már akkor tényleg próbáljuk meg Coutinhot betuszkolni valahogy/valahova, mert ezzel a favágó középpályával nem várható jobb játék.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.02.28. 11:36:02

A játék képe alapján csoda, hogy ezt a meccset 0-3ra tudtuk hozni. A Madrid jobban játszott, voltak helyzetei, de nem lőtte be azokat. Átnéztem a Madrid fórumra, és meglepő, hogy mennyire sokan ekézik Viniciust. Tény, hogy a srácnak sok helyzete volt, de kb egyedül ő jelentett veszélyt a kapunkra. Összességében szerintem jóval többet mutat, mint amit vártak tőle. Semedonak is meggyűlt vele a baja rendesen.
Ami minket illet...Suarezt sokszor szidom, de most a 2 (és fél) gólja után dícsérnem kell. Habár játékban ma is 0 volt, de ha ilyen eredményes mellette, akkor egye fene. Dembi baloson játszatása továbbra is érthetetlen számomra. Látványosan nem érzik egymást Albával, talán zavarják is egymást. A jobboson jobb lehetne, mert Messi úgyis középen játszik, míg a bal oldalt Alba is be tudja játszani egyedül. A 2 gólpasszán kívül amúgy nem sokat mutatott, míg Messi is elég indiszponált volt. Akik nekem tetszettek az Ter Stegen, Rakitic és Suarez a góljai miatt.
Kupadöntő megvan. Az ellenfél ma kiderül, de a döntőre remélem azért jobban fel tudunk pörögni.
A Bl-ben viszont ennél többre lesz szükségünk, már a Lyon ellen is. Nekem egyébként van egy olyan sejtésem, hogy idén túladagolják nekünk a classicokat, és a bl-ben is össze fogunk futni.
A hétvégi meccsen biztos mindent egy lapra fog feltenni a Madrid. Én ott egy gólgazdag meccset várok, és egy döntetlennel is ki tudnék egyezni!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.02.28. 10:48:13

terrer írta: De nem sokára már mindenki csak arra emlékszik, hogy 3-0ra vertük a Realt a bernabeuban.
Már holnap sem fogok erre emlékezni, csak, hogy megint megvertük őket :lol:

Egyszer lövünk kapura és így is kapnak hármat, mit akarnak még, hogy csatárok nélkül álljunk fel? :lol:
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.28. 09:51:49

Hát úgy nyertünk, ahogy a Real behúzott 3 BL-t egymás után. Szerencsénk volt és hatékonyak voltunk. Lehet mondjuk így is nézni.
7végén választ kapunk, mert ha megint ezt a semmit visszük fel akkor azért nem lehetünk nagy mellénnyel a továbbiakban.
Valverde meg tényleg mintha a 2.felidőre lépne csak. Felrakja a szokásost, utána igazít, csak akkor van gond, ha az első félidőben lelépnek minket.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 09:43:43

Tegnap a Realt saját bl fegyverével vertük meg a saját pályáján. Rosszabb játék, de kíméletlenség a kapu előtt. Az első félidőt nem volt kellemes végignézni, nagyon nem volt ritmusa a csapatnak. De nem sokára már mindenki csak arra emlékszik, hogy 3-0ra vertük a Realt a bernabeuban.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.02.28. 09:37:19

Örülök a győzelemnek.
Két teljesen más arcát mutatta a csapat.
Az első félidőben simán lekontráztak minket.
A másodikban inkább visszaálltunk, és tulajdonképpen a fejesen kívűl nem is volt veszélyes helyzetük. Illetve volt még egy lövés, oldalról, amit TS simán fogott.
Aztán mi meg tulajdonképpen rúgtunk három kontragólt.
Messi tegnap nettó emberhátrány volt, nem csinált semmit. Nem csak magához képest volt szürke.

Hadd bírózzak egy kicsit. A real tizigyanús eseténél -Puhl szerint nem volt az, szerintem igen, de mindegy,- a kontránknál szabálytalankodtak. Akkór rászóltak a bíró fülére. Lehet azt, hogy tizi volt, ki tudja. Én úgy vettem észre, hogy onnantól fogva kompenzált a realnak: szöglet a kint sem lévő labdára, kirúgás nekik, mikor szöglet lett volna, több sárgát nem osztott ki. Aztán jött Ramos Rakétára taposása, ami szerintem megint tizi (puhlnál nem), és úgy érezte, hogy így már kvitt a két csapat. Utána már röpködtek simán a sárgák, simán befújta a jogos tizit. Én így láttam.

A csapat:
ez a kp nem működött. Három alapvetően védekező játékos volt fent. SR-t most nem bántanám, nem érzi Semedot, és Messi pajti is el volt tűnve. Nem volt, aki szervezze a játékot, osztogassa a labdákat, még Messi sem vállalta ezt fel, pedig szokta. A legdurvább a tizinél volt, mikor olyan komor fejet vágott, miközben mindenki más örült. Nem tudom mi volt vele. Mintha nem a meccsen lett volna agyban. Tegnap megmutatkozott, hogy Arthurra nagy szüksége van a csapatnak.
A védelem nagyjából rendben volt szerintem.
Ez a Vinicius gyerek meg... csodagyerek. Csoda, hogy szétszivatta az egész védelmünket simán, aztán csoda volt, hogy mindent kihagyott. Ha a hétvégén sikerül semlegesíteni, akkor nulla lesz a Real játéka.

EV meg... sokszor olyan érzésem van, mintha nem készülne fel rendesen az ellenfélből, és a szünetben reagálna csak a játékra. És ez, hogy nem veszi észre, hogy Dembi-Semedo mekkora kettős... nem értem az embert...

Szerintem hétvégén Arthur-Busi-Rakéta kp lesz, és Semedo helyett meg SR lesz jhv. Bár talán észreveszi, hogy inkább Semedo kell oda. Elől meg Cou-Messi-Dembi.
Avatar
diagonal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 408
Csatlakozott: 2013.03.21. 14:10:36
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.02.28. 09:12:39

mess2009 írta: TerStegen: én kissé eltúlzottnak tartom a szerepére utaló jelzőket, de tegnap fogta amit kellett, mondjuk a Sevilla elleni kettőnél meg nem. mellé kell tenni és a madridi sok helyzet mellé is hogy a kapunk támadása mindig szorongatott helyzetben történt, még Benzema lövését is ilyennek tartom, a kiszedett fejes pedig elég lassú volt ahhoz, hogy fogható legyen( természetesen egy kiváló klasszis kapus által!!)
amúgy én ezúttal egyetértek Valverde értékelésével különösen a Lyon elleni példa igazolja őt,
örüljünk, győztünk ott ahol ez mindennél többet ér.
Ez a kapus szerep nagyon nehéz ügy a Barcelonánál ahol senki nem a kapussal foglalkozik általában, sem az újságírók sem a szurkolók, hanem a többiekkel. Amúgy az utóbbi évek egyik legjobb igazolása volt Ter Stegen szerintem, ezen lehet sokat vitatkozni nyilván, mindenki máshogy látja, egy Barcánál soha nem a kapus lesz a fontos az emberek szemében ez biztos, de meg kell fordítani, tegnap az a fejes 10-ből 8 kapusnál biztosan bemegy, ha bemegy hogy is alakult volna ez a meccs vajon? Persze nincs ha a fociban, de azért mégis gyakran felteszi az ember ezt a kérdést.
Valverdével én is teljesen egyetértek, egyébként jellemző hogy nincs még egy klub a világon ahol egy 3-0-ás győzelmet a Bernabeuban meg kellene magyarázni, itt mégis meg kell:-) Miért játszottunk így meg úgy, itt is vissza lehet olvasni meg más Barca fórumokon is, hogy de ilyen rosszul játszottunk, meg amolyan első félidei játék, mekkora szerencse stb. Mindezt egy 3-0-ás győzelem után egy clasicón idegenben.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.02.28. 09:09:01

A győzelmet sosem kell magyarázni, ettől függetlenül nézhetetlen volt amit csináltunk. A hatulról vaktában kivagdosott labdákra meg nem is tudok mit mondani. Szörnyű!
Ahhoz képest, hogy Messi harcba indult a nyilatkozatával, Busquets-től csak 3x vették el hatulról, miközben bambult és megállt.
Továbbra sem tetszik a Rakitic-Busi-Roberto közép. Vidal-lal sem jobb. Arthur beállt, utána kb csak nálunk volt a labda.
Ha 7végén kezdhet a kis brazil, egészen más meccset tolhatunk.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.02.28. 08:49:34

gyötrelmes meccsen, hihetetlen győzelem. a várható gyötrelmeket éreztük, a remény pedig ezúttal valóra vált.
néhány gondolat:
ha egy csapat támadólag lép fel a másiknak védekeznie kell. a Real otthon játszott, egy góllal eldönthették volna a meccset, tehát a taktika indokolt volt, mint ahogy a Barca (kikényszerített!) védekezőbb felfogása is.
Vinicius-Dembélé: előbbi látványosabban és agilisebben focizik az tény, tehetséges és kiváló focista. Dembi sebességben még veri is, a támadó ösztöne hibátlan, nekem az agilitása még nem igazán ok. néha könnyen szerelhető, vagy (látszólag) eszetlenül rohan bele a védőkbe, a védekezésben nagyon óvatos,ezért aztán nem túl hatékony.
Semédo tegnap többször veszített mint az első meccsen, de egy ilyen kaliberű csatárral szemben én nagyon becsülöm a helytállását.
TerStegen: én kissé eltúlzottnak tartom a szerepére utaló jelzőket, de tegnap fogta amit kellett, mondjuk a Sevilla elleni kettőnél meg nem. mellé kell tenni és a madridi sok helyzet mellé is hogy a kapunk támadása mindig szorongatott helyzetben történt, még Benzema lövését is ilyennek tartom, a kiszedett fejes pedig elég lassú volt ahhoz, hogy fogható legyen( természetesen egy kiváló klasszis kapus által!!)
amúgy én ezúttal egyetértek Valverde értékelésével különösen a Lyon elleni példa igazolja őt,
örüljünk, győztünk ott ahol ez mindennél többet ér.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.02.28. 07:57:04

A győztesnek nem kell magyarázkodnia!A Lyon ellen 24 kapura lövésünk volt : eredmény O:O!
Van úgy, hogy Fortuna istenasszony is Barcás...-És nekünk van Ter Stegenünk!!
Hajrá Barca!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2019.02.28. 06:18:27

Samper, azert kapcsolgass szombaton is a csatornak kozott, mert maskulonben lekesed a meccset.
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.02.28. 05:51:41

Azt gondolom hogy ezt a meccset semmiképp nem szabad túlértékelni.
Nem játszottunk jól,a helytelen felállás miatt egyik szél sem működött.
Dembi a bal oldalon téves út,Sr.Semedo a jobboson szintén.
A fociban nincs ha, gólra jatszak,de ez a játék amit játszunk addig lesz eredményes, ameddig valaki kegyetlen módon megbünteti ezt a játékot.
Talán a spanyol bajnokság nem ilyen,de a BL így nem nyerhető.
Az első félidő tragédia volt.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.02.28. 04:55:40

Nagy gógyi és más összeállítás kell a vasárnapi Classicora.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.02.28. 00:33:04

recrea írta:Tavalyi szezonban se lőtt 50 gólt, max edzésen.

Előtte volt 5-6 szezonja, amikor megcsapta, de se idén, se avagy nem lőtt egy szezonban összesen 50-et.

Igen, ha meg a Tico belövi az összes tizit, akkor nekik van 2 bl...ha, ha.
Igen, a tavalyit kevertem össze az ideivel. Tavaly sem lőtte meg, de közel járt hozzá. Vhol 49-et olvastam, itt 44-et írnak: http://messivsronaldo.net/" target="_blank
44 meccsen, azért az sem rossz, annak tükrében, hogy már elég sokat pihentették a BL-re.
Komoly érvágás az ő hiánya, főleg, hogy még részben sem tudták pótolni.
Amúgy van azért még ebben a Realban, de egy új gólvágó nélkülözhetetlen lesz nekik, ha kupákért akarnak harcolni.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.02.28. 00:27:02

Tavalyi szezonban se lőtt 50 gólt, max edzésen.

Előtte volt 5-6 szezonja, amikor megcsapta, de se idén, se tavaly nem lőtt egy szezonban összesen 50-et.

Igen, ha meg a Tico belövi az összes tizit, akkor nekik van 2 bl...ha, ha.
Válasz küldése