Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.03.09. 19:23:34

Hát ez megint hulladék és nem csak azért mert Cou továbbra is reménytelen... nembaj Dembele már elkezdett melegíteni a szünetben jöhet is be a brazil helyére...
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.03.09. 19:18:22

Vidal megint rengeteg labdát szerez.
Vakmacska
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6345
Csatlakozott: 2012.08.26. 23:23:55

2019.03.09. 19:13:21

Mibe akar belehalni a kapus?
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.09. 19:08:27

Milyen pihenésre lehet itt számítani?
Már ezerszer bebizonyosodott hogy nincs a Ligában lebecsülendő csapat.
Mint egy kezimeccs,átlövés nélkül.
Nem véletlenül vannak annyian a stadionban
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.09. 19:07:13

recrea írta: Én sem. Azonnal le kéne faultolni.

A másik pedig, h Pique képes behátrálni az ötösig, de meg nem támadná, rengeteg gólt kapunk emiatt.
Na igen, 35 mérerre fault vagy kifelé szorítani.
Piqué meg befelé és hátrafelé terel, sorozatosan.
Onnan meg egy jobb játékos már bőven veszélyes.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.03.09. 19:04:02

Coutinho hogy a csudában tudott az angol bajnokságban megélni?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.09. 19:03:04

csababarca írta:Sose fogom megérteni ezt a védekezést, amikor hagyjuk 20-30 métert vezetni a labdát a támadó amíg a 16osig nem ér.
Annyiszor megszívjuk ezek miatt, máshol nem látok ilyet védőktől.
Én sem. Azonnal le kéne faultolni.

A másik pedig, h Pique képes behátrálni az ötösig, de meg nem támadná, rengeteg gólt kapunk emiatt.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.09. 18:59:09

Sose fogom megérteni ezt a védekezést, amikor hagyjuk 20-30 métert vezetni a labdát a támadó amíg a 16osig nem ér.
Annyiszor megszívjuk ezek miatt, máshol nem látok ilyet védőktől.

Coutinho meg 8 méterről hazagurít előtte.

Össze kéne kapni magunkat mert ha itt pontokat adunk le az marha nagy égés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.03.09. 18:57:27

Szép... Ennyit a pihenésről
Avatar
hady
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2852
Csatlakozott: 2005.12.06. 12:18:01

2019.03.09. 18:33:57

Hajráááá
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.09. 17:44:08

Így is pihen Lenglet,Roberto,Rakitic,Dembelé szerdára(ők mind kezdeni fognak szerintem). Jó kis kezdő,jó lenne sok gólt lőni :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.09. 17:41:15

Végre otthon játszunk nemtomhány meccs után. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.09. 17:40:15

Lajos meg Busi is pihenhetett volna ma.
remélem úgy játszunk, hogy bátran le lehet őket majd kapni a második félidő elején.

hajrá!!!
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.09. 17:31:19

soadroli írta:Ter Stegen; Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Arthur, Busquets, Vidal; Coutinho, Luis Suárez, Messi
Rakitic pihen =D> =D>

Meg kell lőni a 3-4 gólt minél hamarabb, aztán utána Alba, Piqué, Messi/Lajos le
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.09. 17:13:55

Ter Stegen; Semedo, Piqué, Umtiti, Jordi Alba; Arthur, Busquets, Vidal; Coutinho, Luis Suárez, Messi
Kép
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.03.04. 10:35:05

Nagyot mentünk csapatként szombaton! Volt aki nagyon jó teljesítmény rakott le egyénileg is az asztalra, és különösebben nem lógott ki senki sem! Azért néhány napon belül kétszer nyerni a Madrid ellen nem kis fegyvertény, még akkor sem, ha tényleg nem a legacélosabb Madriddal kellett megküzdenünk...de ugye a classicokon nem feltétlenül szokott számítani az aktuális forma.
EVnek is jár a gratuláció, mert bár szerdán nem játszottunk jól, de szombaton nagyon összeszedettek voltunk! A bajnokságban az Atleticoval szemben maradt a különbség, míg a Real végleg elszállt ezzel a különbséggel. Jó lenne, ha minimum maradna ez a különbség az Atletico elleni meccsig, ahol ha nyerünk, akkor kb el is dől a bajnokság! De sok van még addig, csak meccsről meccsre haladjunk! És természetesen a bl-ben remélem odateszik magukat a srácok! Nekem továbbra is van egy olyan érzésem, hogy nem ért véget az idei classicok sora és a bl-ben is össze fogunk futni!
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.04. 08:17:38

Gauchomester írta:Elképesztő az eredménysor ennek a nagyon húzós időszaknak a végén. Legmerészebb álmainkban sem gondoltuk volna szerintem a Sevilla elleni vereség után, hogy így állunk majd, mire jön a tavasz. Gála az andalúzok ellen a kupában, majd 7 nap leforgása alatt 3 győzelem idegenben, sorrendben Sevilla, Real, Real. Le a kalappal mindenki előtt. Jó volt látni az elszántságot mindenkin. Vidal, Piqué, Rakitic, Lenglet...de inkább nem is sorolom.
A bajnoki címet innen már nem szabad (lehet) bukni. A madridnak annyi, az Atletico pedig 3-nál több meccset zsinórban még nem volt képes nyerni idén a bajnokságban, ráadásul a sorsolásuk is nehezebb, mint a miénk. A kupadöntővel is csak a szezon végén kell foglalkozni....szóval egy hangos kiáltás:
ELŐRE A BL-ÉRT!!! Mikor, ha nem idén, ekkora bajnoki pontelőnnyel?!
Pontosan! Szombaton megmutatták, hogy hogyan kell igazán jól teljesíteni, világklasszis teljesítmény volt ez a srácoktól, amire bátran lehet alapozni a BL-ben. A "nyugger" középpályánk is bebizonyította hogy ha nagyon akar, akkor tud nagy iramú meccset játszani, és győztesen kijönni a helyzetből.
Ironikus, hogy szombaton tényleg a támadóhármasunk volt a csapat leggyengébb része, ha ők is maxon teljesítettek volna, akkor ez kiütés lett volna, de Messi jelenleg formán kívül, és Dembele sem tudta még ott folytatni ahol abbahagyta a sérülése előtt.

Ha összeáll a csapat, és továbbra is ilyen stabil lesz a védelem+kp, és Messiék is feljavulnak, akkor bármi elképzelhető még idén.
BL szempontból nagyon kényelmes ez a 7 pont előny, miközben a Liverpool+City élet-halál harcot hív az első helyért, addig mi pihentethetünk. =D>
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.03. 20:07:06

Szidom EV-t mint a bokrot ahol csak tudom, de ezt a hetet lehozni így, kalapemelés.

Most az a legfontosabb, hogy az otthoni bajnokikat ne szórakozzuk el, illetve élesnek lenni a BL-re.
Ha a Lyon ellen továbbjutunk, akkor onnan kell két extra meccs, akkor döntőzünk.

Nagy lehetőségünk van minimum duplázni, de a BL-ben is villantani kéne valamit mostmár.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.03.03. 19:18:45

Dembelé elsősorban akkor kerül jobboldalra, amikor nincs Suárez vagy Leo. Baloldalon több gólt szerzett és ő maga állítása szerint is jobban fejez be a jobb lábával. Az lenne a legfontosabb, hogy minél előbb visszaszerezze a sérülése előtti formáját, szerintem nagyszerű lehetősége lesz erre a Rayo ellen. Aztán meglátjuk, hogy kezdeni fog-e vagy pihen. Lassan én érzem pofátlannak, hogy közel 200 millió euró értékben vannak brazilok a kispadon. Mondjuk ha valamikor, akkor a következő mérkőzésen lehetne kísérletezni a szezonban. Egyszerűen nem lesz már gyengébb ellenfelünk a szombatinál: öt meccse pontot szerezni képtelen kieső ellen, hazai pályán.

A legnyugodtabb szívvel küldeném fel az Arthur, Rakitic, Coutinho - Malcom, Messi, Dembelé névsort. Messit direkt játszatnám legalább egy 60 percre, különben esélye se lesz még csak minimálisan se összeszoknia Malcomnak vele és a többiekkel. Szegény gyerek többet játszott idén Denis Suárez, Munir, Prince-féle selejtekkel vagy csikó Alenákkal, mint az igazi gálakezdő tagjaival. Amikor normális nevek voltak körülötte és nem a baloson kellett kellett szenvednie egy ennyire egylábas támadónak, rendre jó teljesítményt nyújtott. Ha nem nézzük, hogy kétszer-háromszor kihagyta 1v1-ben

A tegnapi mérkőzésről csak annyit, hogy rendkívül büszke vagyok a csapatra és különösen Valverdére. Hétről-hétre rengeteg hatet kap, bizonyos esetekben okkal, de ezúttal tényleg megmutatta. Őrület, hogy mennyire összeszedi mindenki magát a klasszikusokra. A tegnapi első félidejét szerintem senkinek sem kell magyarázni, közel színtiszta megszokott Barcelona-futballt láthattunk. Jövőre a középpályán +1 de az is elképzelhető, hogy 2 olyan középpályása lesz, akik segítenek visszahozni a megszokott játékot. Kíváncsi leszek, akkor mit láthatunk Valverdétől. Persze ebbe a csúnya, direkt fociba bármelyik csapat beleegyezve a világon ha 101 meccsen 242 gólt ér.

Imádom Vidalt, tegnap amit leművelt az utolsó 20 percben egyszerűen elképesztő volt az egész védelemmel együtt. Egy isten volt a pali, de én annak örülnék legjobban, a mérkőzések utolsó 30 percére állna be. Most, hogy visszatért a brazil Xavi, őrület hogy mennyivel stabilabb lett a középpálya. Ahogy előbb is mondtam, hosszútávon ettől lesz ismét sikeres a csapat, hogy nem a stílusától eltérő játékot kell játszania Paulinhoval, Vidallal, Arda Turannal. Ezért is fogok örülni annyira, ha De Jong csatlakozik a kerethez. Visszatérve Vidalra: tavaly Paulinho is akkor tudott igazán nagy segítség lenni, amikor nem kezdőként számítottak rá, hanem aki egy löketet ad a pályán lévőknek az a meccs utolsó felébe.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.03.03. 16:30:43

Lenglet-nek is nagy pacsi, nem semmi igazolás volt ő is. Piquè, Lenglet, Umtiti. 3 meccsenként simán pihenhetne mindig az egyik ha Umtiti felèpülne teljesen.

Rakitic meg Rakitic :) Mondtam, hogy bármikor mehet, 200 millió euróért, annyit ér minimum.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.03. 16:13:35

drobika írta:A legújabb Ernő fajta vétek.:)
Egy jobboldalon sokkal jobban játszó játékos, ahol még nagyszerű partnere is van, állandóan a bal oldalon játszatni, ráadásul úgy,hogy Alba látható módon sokkal kevesebbet tud terület hiányában nyújtani nem észrevenni... Nem tudom, hogy vétek e.
Én is a jobboson játszhatnám, de ez pont tegnap nem volt indokolt. A múlt meccsekből meg a szerdaiból kiindulva egyértelműen rá kellett segíteni Viniciusra meg a kölyök balhatvédre, kétlem, h erre Dembele alkalmas lett volna. Rakitic nagyon sokszor besegített, aztán Vidal is, SR kb teljesen feladta a támadás lehetőségét, sokszor került a jobbosra Rakitic, a gólt is ezáltal lőtte. Sokkal stabilabbak lettünk így, és még így is a legveszélyesebb emberük volt. Kicsit olyan, mint Dembele, neki sincs fogalma, h merre fog indulni, nemhogy a hátvédnek :D

Egyébként érezhetően kevesebbet vállal a francia a baloson, kevesebb labdát is szór el, de kevesebb a váratlan megoldás. Mondjuk EV sztem ezt így imádja :D

Jól játszottunk tegnap, ez a játék elég a bajnokság megnyerésére, olyat meg úgysem tudsz, h az SB-ben megúszod helyzet nélkül. Nagyon ritkán láttam ezt a csapatot jól védekezni (amikor valóban nincs nálunk a labda) az elmúlt 20 évben, a tegnapi ilyen volt. Mintha beadásoknál is jobbak lennénk hátul, mint valaha :)

Nehéz most EV-be belekötni, bármennyire szeretnék is :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.03. 15:49:14

A legújabb Ernő fajta vétek.:)
Egy jobboldalon sokkal jobban játszó játékos, ahol még nagyszerű partnere is van, állandóan a bal oldalon játszatni, ráadásul úgy,hogy Alba látható módon sokkal kevesebbet tud terület hiányában nyújtani nem észrevenni... Nem tudom, hogy vétek e.
De sokan gondolják úgy,ha olvassuk a hozzászólásokat.
Ráadásul Cou 150 milláert csere egy másik hasonló árú játékosért.
Nos ez biztos hogy Cou fejlődését szolgálja?
Ezek csak kérdések,de hamarosan választ fogunk rá kapni...
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.03. 14:44:09

Léfe írta:Sinya 22 szerint Dembele kilógott. Talán, kicsit. Sokat dolgozott és hátrament. Azt gondolom a befejezéseket elrontotta, mert vagy pontatlanul lött, vagy pontatlanul adott be. Mindig laposan lő, néha emelni, csavarni kellene.
Igen,ezekre gondoltam. Azt is írtam,hogy most olyan a játéka,mint mikor az első meccseit játszotta. Látszik,hogy benne van a váratlan,gyors,de sokszor kapkod,és legtöbbször rossz döntéseket hoz. De azt is láttuk már amúgy mire képes(a sérülése előtt),sajna nagyon rosszkor dőlt ki,de még a szezon végére újra elkaphatja a fonalat,mert amúgy továbbra is tartom,hogy Messi mellett ő lehet az,aki eldönthet egy Bl párharcot. Suarezt is mondanám,de neki meg elég régóta tart már a bl góltalansága,főleg idegenben :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.03. 12:28:36

Ez a "Dembélé miért nem jobb oldalt játszik" az új Ernő-féle vétek? Mi lesz akkor, ha Coutinho-t beépítettük a középpályára, és Dembi-t a jobbosra? Miért nem játszik többet a La Masia? :D

Szerdán sem volt amúgy a legjobb formájában, de kiosztotta azt a két gyilkos passzt, és ez könnyen összejöhetett volna neki tegnap is. A sérülése óta nem tért még vissza igazán, de ami késik, nem múlik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.03. 11:45:46

drobika írta:Nem nagyon értem ezt A Dembi kritikát.Gyenge volt tegnap.
De mit várunk tőle baloldalon Alba nyakán? Azon is el kellene gondolkodni hogy talán Cuo szerepe mi itt.nem kellene középpályán kipróbálni és nem cserelgetni Dembivel?
150 milláert... Nem fog itt maradni az tuti ha ez így megy tovább
Azért az nem varrható más nyakába, hogy állandóan addig forgolódott, amíg vagy belebotlott a labdába vagy a saját lábába. Meg amikor kapott egy remek indítást hátra se nézett csak ment mint a hülye és Modric elcsípte.

Nem kell szépíteni, támadásban nem volt jó (bár mintha jobban megértették volna egymást Alba-val, mint eddig, de amikor egyedül volt, akkor általában nem tudta megoldani) , viszont többet zárt vissza, az egész csapat jól védekezett. Viszont a saját dolgukat nehezítették, hogy nekiálltak passzolgatni a 16-oson belül, amikor ki kellett volna vágni a francba. Jóval több ladát vesztettek, mint kéne.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése