Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.03.19. 07:36:29

szbsz írta: Megérdemelte persze, de azért rendesen aládolgoztak Modrictol kezdve Krooson át Benzema mindenki. Amúgy nem mondtam hogy a Juve kerete gyenge lenne sőt(!) kimondottan erős, de azért a Pjanic, Matuidi, Can(ha jól tudom ez a gálájuk most) hármastól nem kap olyan labdákat mint amilyeneket megszokott. Arra akarok ezzel kijukadni, hogy idén nem lesz elég amit eddig csinált(várta a labdát a kapu előtt)- várhatja de nem fog jönni, legalábbis nem olyan pontosan és nem olyan gyakorisággal. Egy szó mint száz a klasszikus 9-est elfelejtheti, ha bl-t akar nyerni, kérdés eltudja-e...
Off:
Az atleti ellen egész jó beadásokból fejelt kettőt. Amúgy a Juve az utóbbi években kétszer is döntőzött. Lehet, hogy egy Ronaldo kaliberrel, már rántottak volna legalább 1 BL-t az elmúlt pár évben.

On:
Messi 3. góljánál nekem az volt a hihetetlen, hogy egyáltalán eszébe jutott a másodperc töredéke alatt, hogy egy ilyen megoldást válasszon.
Technikailag is nagyon nehéz a kivitelezés, de ott abban a pillanatban hogy jutott eszébe, hogy átemel egy olyan kapust, aki igazán kint se állt...
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.19. 00:24:49

recrea írta:
szbsz írta:
szbsz írta:Azért nem lett volna rossz, ha kiesik a Juve a BL-ből. Így azért még, ha a Juve behúzza vele, akkor tuti megint megkapja.
Ha a Juve nyeri idén a bl-t akkor azért meg is fogja érdemelni. Ezzel a Juveval azért jóval nehezebb dolga lenne mint az elmúlt 3 évben a Reállal. Most nincsenek mögötte Marcelok, Modricok, Kroosok akiktől menetrendszerűen jöttek a patent labdák és neki csak be kellett fejelni/passzolni. Csak úgy nyerhetnek szerintem ha a következő összes meccsen klasszist nyűjt, ami azért az utóbbi 1-2 évben már nem jellemző rá.
1. Eddig is megérdemelte.
2. Igen, Roncinak csak be kellett passzolnia azt a cirka 60 gólt a kieséses szakaszban...lábon rúgták #-o
3. Ez a Juve játékban (de a kezdőt tekintve játékosok tekintetében) sem gyengébb, mint az utóbbi évek Realja, úgy írsz róluk, mintha kutyaütő focisták lennének.

Nem akarok személyeskedni, de néha azt érzem, h itt egyesek háttal ülnek a TV-nek, amikor focit néznek vagy kizárólag érzelemből írnak. Aztán ezzel elkezdjük húzni, stuffolni egymást és nagy egyetértésben lefekszünk azzal a tudattal aludni, h Roncinak micsoda szerencséje van, hiszen mindig ott van a labda, ahol ő és még be is pattan róla...véletlenül :roll:
Megérdemelte persze, de azért rendesen aládolgoztak Modrictol kezdve Krooson át Benzema mindenki. Amúgy nem mondtam hogy a Juve kerete gyenge lenne sőt(!) kimondottan erős, de azért a Pjanic, Matuidi, Can(ha jól tudom ez a gálájuk most) hármastól nem kap olyan labdákat mint amilyeneket megszokott. Arra akarok ezzel kijukadni, hogy idén nem lesz elég amit eddig csinált(várta a labdát a kapu előtt)- várhatja de nem fog jönni, legalábbis nem olyan pontosan és nem olyan gyakorisággal. Egy szó mint száz a klasszikus 9-est elfelejtheti, ha bl-t akar nyerni, kérdés eltudja-e...
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.18. 23:04:04

waazzee írta:Vajon hány mesterhármasa van Messinek? És hol tarthatja a labdákat amiket haza visz utána?
34 van neki asszem, eggyel van előtte CR. Hát ha hazaviszi, akkor otthon tartja őket. :mrgreen:
waazzee
Barça C
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2015.02.16. 23:41:42

2019.03.18. 22:41:31

Vajon hány mesterhármasa van Messinek? És hol tarthatja a labdákat amiket haza visz utána?
Miért nem lehet lálykolni :) a hozzászólásokat?
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.18. 22:24:11

szbsz írta:
szbsz írta:Azért nem lett volna rossz, ha kiesik a Juve a BL-ből. Így azért még, ha a Juve behúzza vele, akkor tuti megint megkapja.
Ha a Juve nyeri idén a bl-t akkor azért meg is fogja érdemelni. Ezzel a Juveval azért jóval nehezebb dolga lenne mint az elmúlt 3 évben a Reállal. Most nincsenek mögötte Marcelok, Modricok, Kroosok akiktől menetrendszerűen jöttek a patent labdák és neki csak be kellett fejelni/passzolni. Csak úgy nyerhetnek szerintem ha a következő összes meccsen klasszist nyűjt, ami azért az utóbbi 1-2 évben már nem jellemző rá.
1. Eddig is megérdemelte.
2. Igen, Roncinak csak be kellett passzolnia azt a cirka 60 gólt a kieséses szakaszban...lábon rúgták #-o
3. Ez a Juve játékban (de a kezdőt tekintve játékosok tekintetében) sem gyengébb, mint az utóbbi évek Realja, úgy írsz róluk, mintha kutyaütő focisták lennének.

Nem akarok személyeskedni, de néha azt érzem, h itt egyesek háttal ülnek a TV-nek, amikor focit néznek vagy kizárólag érzelemből írnak. Aztán ezzel elkezdjük húzni, stuffolni egymást és nagy egyetértésben lefekszünk azzal a tudattal aludni, h Roncinak micsoda szerencséje van, hiszen mindig ott van a labda, ahol ő és még be is pattan róla...véletlenül :roll:
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.18. 21:33:32

szbsz írta:Azért nem lett volna rossz, ha kiesik a Juve a BL-ből. Így azért még, ha a Juve behúzza vele, akkor tuti megint megkapja.
Ha a Juve nyeri idén a bl-t akkor azért meg is fogja érdemelni. Ezzel a Juveval azért jóval nehezebb dolga lenne mint az elmúlt 3 évben a Reállal. Most nincsenek mögötte Marcelok, Modricok, Kroosok akiktől menetrendszerűen jöttek a patent labdák és neki csak be kellett fejelni/passzolni. Csak úgy nyerhetnek szerintem ha a következő összes meccsen klasszist nyűjt, ami azért az utóbbi 1-2 évben már nem jellemző rá.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.03.18. 21:30:56

Ha a Juve nyeri idén a bl-t akkor azért meg is fogja érdemelni. Ezzel a Juveval azért jóval nehezebb dolga lenne mint az elmúlt 3 évben a Reállal. Most nincsenek mögötte Marcelok, Modricok, Kroosok akiktől menetrendszerűen jöttek a patent labdák és neki csak be kellett fejelni/passzolni. Csak úgy nyerhetnek szerintem ha a következő összes meccsen klasszist nyűjt, ami azért az utóbbi 1-2 évben már nem jellemző rá.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.18. 20:26:26

2023-ig akarnak vele hosszabbítani, addig még simán jó lehet.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.18. 19:50:48

Legutóbbi 8 szezonban.:

Real Madrid - 24 szabadrúgás gól
Messi - 25 szabadrúgás gól

Minden idők egyik legjobb szabadrúgáslövője amúgy, csak annyi minden másban is elit hogy ezt már meg se említik.

Idén 37 meccsen van 40 gólja és 21 aszisztja.
Én egyenlőre semmi jelét nem látom annak hogy kopna, mostanában nagy divat lett Messi utáni korszakról beszélni, de ha odafigyel magára még simán benne van egy 4-5 szezon.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2171
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.03.18. 19:06:54

Nem lenézve Cr-t, de a Bl-ben igazából a legutóbbi volt az egyetlen kiemelkedő meccse. Madridban például a nevét sem lehetett hallani,
Azért nem lett volna rossz, ha kiesik a Juve a BL-ből. Így azért még, ha a Juve behúzza vele, akkor tuti megint megkapja.
Aranylabdának meg nincs annyira jó szezonja, hogy ismételjen.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.03.18. 12:44:18

Sinya22 írta:Egyébként ha jól láttam,már a 2. Messi gólnál is voltak Betis szurkolók a kapu mögött,akik tapsoltak. Aztán lehet pár vendég drukker volt álcában. Utoljára hasonló reakciót csapattársaktól a Bilbao ellen láttam pár éve,ott Fabregas és Thiago fogta a fejét,meg a kommentátor üvöltött mint az állat :D
Henrytól meg Eto'o-tól emlékszem még ilyen fejfogásra. Ami igazán zseniális volt ebben a gólban hogy a tizenhatos jobboldali sarkáról lőtte ballal. Viszont ez nem volt fontos gól, úgyhogy Cr-nek kell majd adni a Puskás-díjat. Ez mindenki számára egyértelmű.

Amúgy mostanában nagyon feltűnő, hogy mennyit sprintel vissza labdátszerezni, nagyon akarja ezt az idei "szezont". Nem lenézve Cr-t, de a Bl-ben igazából a legutóbbi volt az egyetlen kiemelkedő meccse. Madridban például a nevét sem lehetett hallani, azon kívül, hogy segített Godinnak gólt rúgni. A Bl-ben azért Messi idáig is hozta magát, ha nem is játszott fenomenálisan, de vastagon benne volt a győzelmekben. Biztos, hogy nagyon akarja azt a bogyót is, bármit is mond. Ez pedig a csapatnak is jót jelent. A MU ellen is jó lenne, ha felszívná magát. Kiesett mellőle Dembélé, Suarez ki tudja milyen formában érkezik vissza,m nagyon kelleni fog a zsenije.
Forca Barca!!!!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.03.18. 10:28:31

Cestus írta:
Messias2 írta:Beigérte a BL-t szezon elején, és el is hozza nekünk, figyeljétek meg.
Valamiért nagyon bízom benne idén.
De flop lesz. :cry: :mrgreen:
Mindig flop. :(
Alibizik mindig.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.18. 10:21:29

Messias2 írta:Beigérte a BL-t szezon elején, és el is hozza nekünk, figyeljétek meg.
Valamiért nagyon bízom benne idén.
De flop lesz. :cry: :mrgreen:
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.18. 10:07:44

Messias2 írta: Beigérte a BL-t szezon elején, és el is hozza nekünk, figyeljétek meg.
Valamiért nagyon bízom benne idén.
Úgy legyen [-o<

Jelenleg nagyon jól haladnak efelé. Ha marad a 10 pontos előny, és továbbjutunk a MU-n, akkor az elődöntő odavágóját már úgy kezdhetjük hogy zsebben a bajnokság, és maximálisan a BL-re koncentrálhatunk.
Míg a Liverpool addig kőkemény harcot vív a Pl elsőségért a Cityvel, ami sok energiát kivehet belőlük, főleg hogy nem valami combos a padjuk.

Így nincs más dolguk Messiéknek, mint fél energiával hozni a bajnokikat, és a Bl-re friss maradva odacsaphatnak bárkinek.
Így is nagyon nehéz lesz, de ritka nagy alkalom arra, hogy végre behúzzák a srácok újból a BL-t!
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2860
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2019.03.18. 09:57:50

Petr írta:
Nero. írta:Ami meg a goloknal is jobban tetszett, az az volt amikor az elso felidoben visszasprintelt szerelni egyet.
Lyon ellen is csinálta, nem is hittem a szememnek. Nagyon kapar.
Beigérte a BL-t szezon elején, és el is hozza nekünk, figyeljétek meg.
Valamiért nagyon bízom benne idén.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.18. 09:32:45

Nero. írta:Ami meg a goloknal is jobban tetszett, az az volt amikor az elso felidoben visszasprintelt szerelni egyet.
Lyon ellen is csinálta, nem is hittem a szememnek. Nagyon kapar.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.18. 09:31:54

Ami meg a goloknal is jobban tetszett, az az volt amikor az elso felidoben visszasprintelt szerelni egyet.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1033
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.03.18. 08:00:56

Neymarnak volt egy hasonlóan egyből, a kapus fölött átpörgetett gólja, de az sokkal közelebb volt a kapuhoz.
Nekem a második gól is hihetetlen, hogy ennyire gyors és robbanékony tud lenni. Amikor Suárez megkapja a labdát, 5 Betis-játékos jut kettejükre, mindannyian Messi előtt helyezkednek el, de amikor jön a passz, már mindenkit megelőzött. Hárman is próbálják tartani vele a lépést, de csak káosz lesz belőle, belefutnak a kapusba.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15415
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.03.18. 07:35:10

drobika írta:Azt megszoktuk, hogy lő egy bombagólt szabiból. Azt is hogy 3 ember mellől rúg egy okos gólt, de a harmadik gólja, az szerintem sporttörténeti gól. Nem is csak azért, mert káprázatos volt a mozdulat, a gól, ahogy az a kapuba jutott.
Ugyan, éppen csak becsorgott a kapufáról :D más rúgott ennél ívesebbet már ami emiatt szebb is volt sokkal.

Visítok. :D
Mindig meg kell magyarázni, hihetetlen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.18. 07:32:12

Egyébként ha jól láttam,már a 2. Messi gólnál is voltak Betis szurkolók a kapu mögött,akik tapsoltak. Aztán lehet pár vendég drukker volt álcában. Utoljára hasonló reakciót csapattársaktól a Bilbao ellen láttam pár éve,ott Fabregas és Thiago fogta a fejét,meg a kommentátor üvöltött mint az állat :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.03.18. 07:15:38

Azt megszoktuk, hogy lő egy bombagólt szabiból. Azt is hogy 3 ember mellől rúg egy okos gólt, de a harmadik gólja, az szerintem sporttörténeti gól. Nem is csak azért, mert káprázatos volt a mozdulat, a gól, ahogy az a kapuba jutott. Az a reakció, ami a csapattársaktól, a Betis játékosaitól érkezett. Maga volt a döbbenet. Nem hitték el, amit láttak. Beszédes képeket lehetett az arcokon látni.
A közönség külön bekezdést érdemel. az, hogy feláll 50 ezer ember és megtapsolja a vendégek játékosát...Felemelő érzés volt,Messinek gondolom különösen, aminek hangot is adott.
Külön meg kell még említeni a Betis játékosok meccshez való hozzáállását.Nem durvultak, nem rúgtak szét senkit. Így kell sportszerűen játszani.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.03.17. 23:10:51

LG írta:
Sinya22 írta:Ha Mbappé esetleg behúzza az aranycipőt,mi meg nem nyerünk bl-t simán odaadják a franciának. Én már az 5.hely után bármit elképzelek.
Nem hiszem. Ha világ legerősebb bajnoksága nem ért semmit a BL ellen az elmúlt években, akkor nem hinném, hogy pont a bántóan egycsapatos francia érne. Vagy ha igen, akkor onnan végleg komolytalan lenne a díj.
Pláne hogy a kisgyerek vastagon benne volt a kiesésbe, a 11es előtt teljesen el izgulta az 1v1et.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.17. 23:05:54

Sinya22 írta:Ha Mbappé esetleg behúzza az aranycipőt,mi meg nem nyerünk bl-t simán odaadják a franciának. Én már az 5.hely után bármit elképzelek.
Nem hiszem. Ha világ legerősebb bajnoksága nem ért semmit a BL ellen az elmúlt években, akkor nem hinném, hogy pont a bántóan egycsapatos francia érne. Vagy ha igen, akkor onnan végleg komolytalan lenne a díj.
bojankrkic27
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 262
Csatlakozott: 2008.03.01. 14:28:23

2019.03.17. 22:58:00

Nemrég olvastam egy tök jó hozzászóláast a Messi vs Ronaldo témához, ami elég jól összefoglalja a `tényeket.

If you watch Ronaldo, you say 'wow!', if you watch Messi you say 'how?'
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3244
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.03.17. 22:52:49

Ha Mbappé esetleg behúzza az aranycipőt,mi meg nem nyerünk bl-t simán odaadják a franciának. Én már az 5.hely után bármit elképzelek.
Válasz küldése