Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10089
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.29. 18:09:47

Cestus írta:
mess2009 írta:mert szerintem Rabiot egyelőre jobb mint DeJong nálunk lehetett volna olcsóbban, most majd megkapjuk szembe...(bár ne legyen igazam)
az meg hogy mit kínlódtak az anyjával?! ...nos ez lenne maga az üzlet! (jól kéne csinálni
)


Rabiot jó játékos, én is őmellette voltam még ősszel de Jonggal szemben. Azóta viszont de Jong bizonyított a nagy színpadon is, Real kiejtése a BL-ből, stabil válogatott tagság, stb. Már nem csak arról szól a srác sportolói tevékenysége, hogy a sehol nem jegyzett Erdevisieben bohóckodik.

Rabiot ezzel szemben ha igazán ide akart volna jönni, már hivatalos lenne, hogy nyáron jön. Január 1-től aláfirkanthatta volna a velünk kötött előszerződést, de ez valamiért elmaradt, annak ellenére, hogy be lett neki ígérve a 10 milliós fizetés, és egy hasonló összeg aláírási bónusznak. Ennél többet nem hiszem, hogy érdemes neki adni. Mégis inkább folytatták az időhúzást, és kilincseltek több klubnál, hátha tudnak még emelni a fizun. Nyilván hideg fejjel megközelítve a dolgot ezt kell csinálniuk a helyzetükben, de azért legyen már egy határ. :D A 10 milliós fizu is brutális egy olyan játékosnak, aki ígéretes ugyan, de még nem világsztár.

Plusz nem egy pletyka van róla, ami azt sugallja, hogy problémás a gyerek. Deschamps-mal a hiszti, nem akar vkp.-t játszani a PSG-ben, az anyja tartja a markát minden klubnak, fikázza a klubját meccs utáni interjúban, stb. Egy-egy ilyen pletykát ha hallasz, még legyintesz rá, de amikor csőstül jönnek az ilyen sztorik, azért gyanús, hogy tényleg van valami mögöttük. Az meg aztán nem hiányzik, hogy az ő és az édesanyja rikácsolásától legyen hangos a sajtó, ha épp Valverde nem kezdeti, vagy vkp.-ként akarja használni.



Pontosan. Nem szép dolog rábólintani egy bizonyos összegre, aztán utána rá pár nappal/héttel benyögni hogy amúgy XY 2 csirkével többet ad, ezért mégsem áll az üzlet.
A hírekből hasonló jött ki, aztán szerintem az tette le a pontot az i-re, hogy nem akar VKP-ként játszani.Nem is kötelező, de a Barcában játszani sem az, ha neki az a baja hogy VKP-ként játszana főként.

Plusz jött De Jong sikeres leigazolása az utolsó pillanatban, ezért Rabiot lemaradt erről a vonatról. Pech, addig kellett volna aláírni, amíg a toll a kezében volt.
Ennek ellenére én azért hoznám, hogy utána jövőre tovább adjuk jó pénzért, amire mostanában volt példa.(na meg azért ,hogy a RM ne erősödjön vele :twisted: )
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.29. 17:32:08

mess2009 írta:mert szerintem Rabiot egyelőre jobb mint DeJong nálunk lehetett volna olcsóbban, most majd megkapjuk szembe...(bár ne legyen igazam)
az meg hogy mit kínlódtak az anyjával?! ...nos ez lenne maga az üzlet! (jól kéne csinálni
)
Rabiot jó játékos, én is őmellette voltam még ősszel de Jonggal szemben. Azóta viszont de Jong bizonyított a nagy színpadon is, Real kiejtése a BL-ből, stabil válogatott tagság, stb. Már nem csak arról szól a srác sportolói tevékenysége, hogy a sehol nem jegyzett Erdevisieben bohóckodik.

Rabiot ezzel szemben ha igazán ide akart volna jönni, már hivatalos lenne, hogy nyáron jön. Január 1-től aláfirkanthatta volna a velünk kötött előszerződést, de ez valamiért elmaradt, annak ellenére, hogy be lett neki ígérve a 10 milliós fizetés, és egy hasonló összeg aláírási bónusznak. Ennél többet nem hiszem, hogy érdemes neki adni. Mégis inkább folytatták az időhúzást, és kilincseltek több klubnál, hátha tudnak még emelni a fizun. Nyilván hideg fejjel megközelítve a dolgot ezt kell csinálniuk a helyzetükben, de azért legyen már egy határ. :D A 10 milliós fizu is brutális egy olyan játékosnak, aki ígéretes ugyan, de még nem világsztár.

Plusz nem egy pletyka van róla, ami azt sugallja, hogy problémás a gyerek. Deschamps-mal a hiszti, nem akar vkp.-t játszani a PSG-ben, az anyja tartja a markát minden klubnak, fikázza a klubját meccs utáni interjúban, stb. Egy-egy ilyen pletykát ha hallasz, még legyintesz rá, de amikor csőstül jönnek az ilyen sztorik, azért gyanús, hogy tényleg van valami mögöttük. Az meg aztán nem hiányzik, hogy az ő és az édesanyja rikácsolásától legyen hangos a sajtó, ha épp Valverde nem kezdeti, vagy vkp.-ként akarja használni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.29. 16:43:43

Miért lenne most jobb Rabiot, mint De Jong? Előbbi nem játszik semmit, utóbbi folyamatosan a pályán van a bajnokságban, BL-ben, válogatottban.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.29. 16:39:42

Cestus írta:[ .
Miért? De Jongot választottuk még úgy is, hogy 80 milliónkba fáj. Megunhattuk a játszmákat a sráccal meg az édesanyjával, ami a fizetést és az aláírási bónuszt illeti. Ha ennyire nehéz velük az élet, akkor fussa le ezeket a köröket a Real helyettünk.[/quote]

...mert szerintem Rabiot egyelőre jobb mint DeJong nálunk lehetett volna olcsóbban, most majd megkapjuk szembe...(bár ne legyen igazam)
az meg hogy mit kínlódtak az anyjával?! ...nos ez lenne maga az üzlet! (jól kéne csinálni
)
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6721
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.03.29. 14:08:21

Ezen Neymarnal elég sokat vitáztunk, de én is látok abban rációt, h Messi mellett nehéz kiteljesedni, ahogy anno is írtam, és ebből az is látszik, h milyen klasszis volt Neymar, aki Messi mellett/helyett is tudta vinni sokszor a csapatot, Cou-nak erre esélye sincs. Olyan magasan van Messi, annyira el tud egyedül vinni egy csapatot, elnyomni másik 11 embert, h ilyet talán csak Ronaldo tudott nálunk 97-ben. Egyébként ez is volt az egyik oka, h viszonylag könnyen szabadult tőle Nunez.

Neymar visszafejlődött Párizsban, ez egyértelmű, nem a Guingamp meg a Nice ellen jön ki a klasszis, hanem a Real-Juve-City, stb...csapatok ellen, mivel nincs erre hetente rákényszerítve, nem is tud teljesíteni. Az ember mindig akkor hoz klasszist (a maga szintjén is), ha a határait feszegeti, idén neki kb. 3 csoportmeccsen volt erre szüksége. Itt amúgy rohadtul meg akarta mutatni Neymar, h felér Messihez és bizony voltak olyan meccsek, amikor ez sikerült, a hozzáállása is megvolt. Egy lapon emlegetni őket felesleges, nem lehet. Szvsz összességében ő jobban járt volna, ha anno a Realt választja, sztem most előrébb tartana.

Nem lesz jobb Cou, kár erről álmodozni, Messi végén be kell nyúlni a pénztárcába és megvenni a legnagyobb középpályás klasszist és csapatot építeni, amire amúgy jelenleg vastagon megvan az alap meg a törekvés is, ahogy nézem. Azt meg el kell fogadni, h pénzből lehet pénzt csinálni, nincs más választásunk, mint előre menekülni, költeni-nyerni-költeni, nagy pénz, nagy foci :) Szép volt az utánpótlás időszak, de egy nyereséges céget kell működtetni, aminek megvan az ára.

Jómagam így látom :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.29. 12:58:22

mess2009 írta:nálam a Coutinho igazolás egy óriási bukta, az ár-érték arány miatt és most ahogy olvasom mellé jöhet még egy :ingyen Rabiot megy a Realba. ez akkor is blama, ha az ingyen az nem szó szerint értendő.
Miért? De Jongot választottuk még úgy is, hogy 80 milliónkba fáj. Megunhattuk a játszmákat a sráccal meg az édesanyjával, ami a fizetést és az aláírási bónuszt illeti. Ha ennyire nehéz velük az élet, akkor fussa le ezeket a köröket a Real helyettünk.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.03.29. 11:56:17

nálam a Coutinho igazolás egy óriási bukta, az ár-érték arány miatt és most ahogy olvasom mellé jöhet még egy :ingyen Rabiot megy a Realba. ez akkor is blama, ha az ingyen az nem szó szerint értendő.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.29. 11:13:40

pr13 írta:
brownieheaven írta:Ha már ez fel lett hozva, Jovic EU-n kívülinek számitana, amennyiben leigazolnánk?
Nem. Szerb játékosok EU-snak vannak számolva.

"The Cotonou Agreement plus these countries count as 'EU':
Montenegro, FYR Macedonia, Serbia, Turkey, Ukraine, Algeria, Armenia, Bosnia and Herzegovina, Georgia, Russia, Morocco, Tunisia, Moldova and Albania."
Na ez király, köszi, hogy beírtad ezt. Ezen gondolkoztam, hogy mi volt ennek az egyezménynek a neve.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.03.29. 11:08:33

brownieheaven írta:Ha már ez fel lett hozva, Jovic EU-n kívülinek számitana, amennyiben leigazolnánk?
Nem. Szerb játékosok EU-snak vannak számolva.

"The Cotonou Agreement plus these countries count as 'EU':
Montenegro, FYR Macedonia, Serbia, Turkey, Ukraine, Algeria, Armenia, Bosnia and Herzegovina, Georgia, Russia, Morocco, Tunisia, Moldova and Albania."
Avatar
brownieheaven
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2014.08.04. 14:08:04
Tartózkodási hely: München

2019.03.29. 10:36:18

Samper írta:A keretünk egyik érzékeny pontja, hogy nincs benne hely EU-n kívüli játékos igazolására. Erre is figyelemmel kell lenni a nyári fazonszabászat során.
Ha már ez fel lett hozva, Jovic EU-n kívülinek számitana, amennyiben leigazolnánk?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.29. 08:22:11

MichaaBee írta:
Petr írta:
LG írta:Már voltak hírek, hogy menne a kevés lehetőség miatt. :roll:
Honnan voltak hírek? Egy megbízható helyen sem láttam.
Top hír ma a Sport-on. :D
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... se-7379452

szerk.: azt írják benne, hogy a brazil társaknak mondta, hogy a váltáson gondolkodik, mivel az lenne a legjobb a karrierjének, ha egy európai topklubban lehetne ő a No.1, de Messi mellett itt sosem fog kiteljesedni. Valahol hallottam már ezt. :D Csak Neymar legalább teljesített is, amellett hogy vezér akart lenni.
Ha a valogatott szunet utan is ezt irjak, elhiszem. :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5723
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.03.29. 08:18:12

Petr írta:
LG írta:Már voltak hírek, hogy menne a kevés lehetőség miatt. :roll:
Honnan voltak hírek? Egy megbízható helyen sem láttam.
Top hír ma a Sport-on. :D
https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... se-7379452

szerk.: azt írják benne, hogy a brazil társaknak mondta, hogy a váltáson gondolkodik, mivel az lenne a legjobb a karrierjének, ha egy európai topklubban lehetne ő a No.1, de Messi mellett itt sosem fog kiteljesedni. Valahol hallottam már ezt. :D Csak Neymar legalább teljesített is, amellett hogy vezér akart lenni.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.03.28. 23:33:37

LG írta:
MatyiG írta:Mikor sírt, hogy eligazol?
Már voltak hírek, hogy menne a kevés lehetőség miatt. :roll:
Honnan voltak hírek? Egy megbízható helyen sem láttam.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.28. 23:11:58

MatyiG írta:Mikor sírt, hogy eligazol?
Már voltak hírek, hogy menne a kevés lehetőség miatt. :roll:
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.03.28. 22:37:00

Mikor sírt, hogy eligazol?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.03.28. 22:33:55

. Mert emberileg zongorázni lehet a különbséget köztük.
Nem tudom. Coutinho itt a fórumon jó fiúnak lett elkönyvelve, de pl. a Liverpoollal szemben a kamusérüléseivel eléggé ribanc volt. Aztán nálunk is az első nehézségeknél már sírt, hogy eligazol, ahelyett, hogy küzdött volna a helyéért. Nekem inkább egy tipikus brazil ribanc játékosnak tűnik. Nálam nagyon komolyát kellene játszania szezon végéig, hogy maradhasson.
Griezmanntól viszont egyenesen a hideg ráz ki. Még jó, hogy Ramos Madridban van, ezért nem lesz nálunk a mai labdarúgás összes nagy gyökere. [-X
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.03.28. 21:52:45

A keretünk egyik érzékeny pontja, hogy nincs benne hely EU-n kívüli játékos igazolására. Erre is figyelemmel kell lenni a nyári fazonszabászat során.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6627
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.03.28. 20:00:15

soadroli írta:Arsenal have reportedly made contact with Barça over the possibility of signing Samuel Umtiti this summer. [La Gazzetta dello Sport]
:D

Nincs azoknak annyi pénzük :D
Viszont Denis-t egész nyugodtan vihetik nyáron.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.03.28. 19:31:35

Cestus írta:
barca0417 írta:Mondjuk pont a legutóbbi meccsén jól játszott Cou, ha már itt van adjuk meg neki még a bizalmat. Kicsit azért el van tulozva negatív irányba a brazil teljesítménye. Csak drága volt es ezért vár tőle mindenki csodát. De az áráról nem ő tehet.
Mostanában tényleg okésabb volt, a mélyponton már túl van, amikor a megmozdulásai csak arra voltak jók, hogy megkontrázzanak minket a labdavesztéseiből. De itt nem csak az árról van szó, tudjuk, milyen kaliberű játékos (top 10-nek mondanám), a VB-n is láttuk, mit tud, ezért joggal várnánk többet. Nameg ha az áráról nem is tehet, a sztárgázsit azért csak elkérte, úgyhogy illik is ahhoz mérten teljesíteni, és többet hozzátenni, mint egy Alena.
én sem vagyok elégedett vele, félreértés ne essék, csak nagyon sajnálnám ha nyáron már kiadnánk az útját. Pláne nem egy Griezmann miatt. Mert emberileg zongorázni lehet a különbséget köztük. Tudásra sincs lemaradva a brazil, csak a formája rosszabb jelenleg.
Kép
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5156
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.03.28. 19:28:00

Arsenal have reportedly made contact with Barça over the possibility of signing Samuel Umtiti this summer. [La Gazzetta dello Sport]
Kép
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2019.03.28. 19:15:59

Griezmann a tavalyi hercehurcával, ezzel az utolsó pillanatig kivárással szerintem el kellett volna hogy játssza az esélyét hogy valaha is Barca mezben játszhasson, erre megint jönnek a hírek hogy érkezni fog. :( Bár Bartotól minden kitelik, még az is hogy elhozzon egy játékost, aki már egyszer szembeköpte a klubot... Szép példát állítana mindenki elé, nyugodtan legyél egy féreg velünk, de ha esetleg meggondolod magad tárt karokkal várunk :(
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.03.28. 18:56:17

barca0417 írta:Mondjuk pont a legutóbbi meccsén jól játszott Cou, ha már itt van adjuk meg neki még a bizalmat. Kicsit azért el van tulozva negatív irányba a brazil teljesítménye. Csak drága volt es ezért vár tőle mindenki csodát. De az áráról nem ő tehet.
Mostanában tényleg okésabb volt, a mélyponton már túl van, amikor a megmozdulásai csak arra voltak jók, hogy megkontrázzanak minket a labdavesztéseiből. De itt nem csak az árról van szó, tudjuk, milyen kaliberű játékos (top 10-nek mondanám), a VB-n is láttuk, mit tud, ezért joggal várnánk többet. Nameg ha az áráról nem is tehet, a sztárgázsit azért csak elkérte, úgyhogy illik is ahhoz mérten teljesíteni, és többet hozzátenni, mint egy Alena.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.28. 18:54:15

barca0417 írta:Mondjuk pont a legutóbbi meccsén jól játszott Cou, ha már itt van adjuk meg neki még a bizalmat. Kicsit azért el van tulozva negatív irányba a brazil teljesítménye. Csak drága volt es ezért vár tőle mindenki csodát. De az áráról nem ő tehet.
Klasszist vettünk, jelenleg egy jó kiegészítő ember, ha mindenki egészséges. Ennél azért bőven többet várunk tőle.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.03.28. 18:51:37

Mondjuk pont a legutóbbi meccsén jól játszott Cou, ha már itt van adjuk meg neki még a bizalmat. Kicsit azért el van tulozva negatív irányba a brazil teljesítménye. Csak drága volt es ezért vár tőle mindenki csodát. De az áráról nem ő tehet.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.03.28. 18:19:58

Igazából az edző hibája, hogy Messit nem teszi ki a szélre, és nem játszik az egész csapat Coutinho alá.
Válasz küldése