Philippe Coutinho

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Eladnád már télen (pl. a Newcastlenek)?

Simán
45
85%
Inkább nem
0
0 szavazat
Majd nyáron
6
11%
Egyáltalán nem.
2
4%
 
Szavazatok száma: 53
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.04.19. 09:56:09

Fölöslegesen bántónak érzem a cikket*, de semmi meglepő nincs benne, a portál már korábban eldöntötte, hogy nem való a Barcába. „Señor Coutinho, itt nem te vagy a főnök” – mintha bármikor is meg akarta volna játszani a nagyfőnököt. Pont ellenkezőleg, talán túlságosan is visszahúzódó alkat, és mindig elfogadta a Messi-központú akaratot.
Sajnos benne van a pakliban, hogy Dembélé, akármennyire jól játszott is a sérülése előtt, már nem fogja visszanyerni az akkori formáját, ezért szerintem Coutinhónak továbbra is ott kell lennie a kezdőben.
Tegnap visszanéztem a meccset, és továbbra is állítom, hogy a mezőny egyik legjobbja volt, a gólján kívül is sokat tett a győzelemért.

*Sajnos a sztárok gyakran üzengetnek egymásnak meggondolatlanul, a sajtó meg persze, hogy felkapja mint „hírt”.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.19. 08:24:23

sajnos nekem egyértelmű volt, hogy kinek szólt és miért! pontosan abban az összefüggésben ahogy Iván a cikkben írta. alapvetően egyet is értek a mondandójával(már mint Ivánéval) de azért van itt egy bökkenő: az ára és az elvárások vele szemben.
mi van ha ez egyszerűen egy rossz üzlet volt?! aztán az a 25 gól? ilyen volt Coutinho valahol valaha?! nem lehet ,hogy olyasmit várunk el amit nem is tud és nem is (így!) tudott soha?
ez sajna a jövő titka. eddig mindenesetre nem ezt hozta az tény és az is annak látszik, hogy nem befogni kellene a fülét, hanem talán jobban kinyitni :shock:
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.19. 08:05:27

Nero. írta:Ezt a Coutinhos cikket nem nagyon értem. Szerintem egyértelmű hogy az angolokat kussoltatta el.

Most nem venném ki a kezdobol amúgy.
Nekem nem volt egyértelmű kinek is szólt?! Lehet hogy én látom rosszul, de nekem elsőre inkább az jött le, nem hallja meg a kritikát...
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.19. 02:09:10

Ezt a Coutinhos cikket nem nagyon értem. Szerintem egyértelmű hogy az angolokat kussoltatta el.

Most nem venném ki a kezdobol amúgy.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ikajli
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 448
Csatlakozott: 2019.03.30. 20:40:04
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.18. 19:10:41

Elvitathatatlan, hogy nagy gólt lőtt, de szerintem ezen kívül megint nem sokat mutatott. Sajnos.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.18. 16:43:23

Coutinhonak jól megy az angol csapatok ellen. Vagy azért, mert jól érti - érzi azok gyengéi, vagy pedig ellenük nagyobb ambicióval játszik. A Liverpool elleni meccs számára extra pikáns lesz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.17. 19:48:36

Subinho írta:Cou tegnap nagyon jó meccset játszott, konkrétan Messi után a legjobb volt, Busival egy szintre tenni, aki sztem Lajossal a két leggyengébb volt. Érdekes és nem igazságos!
:D

Az első félidőben konkrétan labdatemető volt. A második játékrészre már feljavult, volt pár szép csele és passza, illetve lőtt egy bombagólt. Ettől még messze volt a második legjobb helyezéstől. :)

Első félidő 5,5. Második félidő 8,5.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.17. 19:04:03

Cou tegnap nagyon jó meccset játszott, konkrétan Messi után a legjobb volt, Busival egy szintre tenni, aki sztem Lajossal a két leggyengébb volt. Érdekes és nem igazságos!
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2019.04.17. 18:47:26

https://www.eurobarca.hu/hirek/ertekelo ... -pogbanak/" target="_blank

Szerintem Coutinho tegnap esti teljesítménye bőven megérdemelte volna a 8-ast, aktív volt, jó volt az összjátékban, védekezett is, a csapat egyik legjobbja volt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.04. 16:12:12

Szívesen cserélek vele lakást, ha ezen múlik. :D
MatyiG írta:Eriksen nem irányító középpályás, hanem támadó középpályás. Ugyanúgy nem lenne posztja a csapatban, mint Coutinhónak.
Plusz egy.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.04. 13:52:58

Feast4 írta:Nah... Itt a válasz mindenre:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2692847
Jó a cikk! Hangulatos...:) Ha jól belegondolok, akkor lehet ám ez frusztráló.Brazil játékos.Más lakhelyet neki azonnal!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2019.04.04. 13:34:43

Nah... Itt a válasz mindenre:

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... ak-2692847" target="_blank

:mrgreen:

Amúgy viccen kívül én szeretem a srácot, de amióta fonalat vesztett, Messivel, Messi nélkül, Messi helyén, Dembivel, Dembi nélkül, Dembi helyén középpályán, bal szélen mindegy hol volt kipróbálva nem ment neki sehol.

A másik baj az, hogy senki ellen sem megy. Tök mindegy hogy a Tico vagy a Huesca ugyanannyi a játéka. Menekül ki szélre aztán pontatlan beadás keresztbe vagy értelmetlen lövés keresztbe. Kb. minden eltűnt abból amit a Poolban tudott, vagy a amit idekerülésekor mutatott. Nem érzi az összjátékot, nem nyer párharcot, takarásban mozog, szerintem már van egy gát is nála. Sokszor Arda jut eszembe, vagy Alexis első éve. Fonalat vesztett aztán alibizte a meccseket, holott az előző csapata pillére volt. Amúgy egy Pool fan haverom az első egy-két gólja körül mondta, (Ő ugye rengeteget látta) hogy ez a labdatartós, kis területről beviszem a labdát még kisebbre ott megverem a védőt ez neki nem fog menni. Ő ebbe a gyors Kloppanós rávezetem lendületből a védőre a labdát, ha gáz van egyből teszem a másik oldalra, három védő közt felső ficakra verem 30-ról játékba való. Egyre jobban félek tőle, hogy igaza lesz...Igazság az hogy szerintem amióta ezt a 4-4-2t nem erőltetjük nem is nagyon tud magával mihez kezdeni.

Szerencsétlen Malcolm a 83 percével értelmesebben száll be egy-egy meccsbe kutya legyek.

Amúgy a mi játékunk sok játékosnak nem való. Fàbregas, bár sokan azt mondják igen, de nem volt jó, Alexis ő még hagyján volt, de amit vártunk volna tőle ahhoz sose nőtt fel, Ibrahimović ide túl statikus volt, Ardának volt 3 jó meccse aztán annyi, Gomes, Denis hát ott azért nehéz szavakat találni, Paco sem illet be.

Most már egyre jobban úgy látom Ő lesz a következő... :roll:
Kép
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.04. 13:14:24

Messiguru írta:Kihagyott egy tiszta ziccert amivel lezárhatta volna a meccset és nyugodtan elpasszolgathattunk volna és a többiek is pihenhettek volna meccs közben ehelyett fullra széthajtottuk magunkat,persze ez nem csak miatta van de a lábában volt a lezárás.
Kimaradt helyzet. De ez puszta balszerencse volt,mert szépen eltette a kapus mellett,csak hát kapufa lett. Nehogy már ezért vegyük elő! Persze, ha bemegy, akkor isten király! Arról kell beszélni, hogy kaptunk utána egy sima négyest.
Függetlenül ettől nem hozza azt amit tud.Ezt gondolom én is.Sokkal többet kellene adnia, de amiről nem tehet, azért ne vonjuk már felelősségre.
Az eladásáról pedig azt gondolom, hogy egy szezont kellene még neki adni. Nem csak azért mert hatalmas anyagi veszteséggel lehetne eladni csak, hanem mert megérdemli. Mindenkinek lehet gyenge szezonja.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.04. 12:30:00

Eriksen nem irányító középpályás, hanem támadó középpályás. Ugyanúgy nem lenne posztja a csapatban, mint Coutinhónak.
Messiguru
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.25. 16:19:38

2019.04.04. 11:15:08

MichaaBee írta:
Messiguru írta:Én eriksent hoznám helyette bár tudom kicsi az esély rá mert nincs elég lové de egy
de jong arthur eriksen középpálya visszahozná a régi busquets xavi iniesta szuper hármast.
Az meg már csak álom h harry kane legyen jővő nyáron suarez utódja
Gyakorlatilag végig egyetértettem veled, hogy el kell adni, de ezzel az utolsó mondattal nem. :) Itt van egy 160 milliós játékos, akinek nincs helye a kezdőben, minek hoznánk a helyére egy 160 milliós Eriksent, akinek ugyanúgy nincs helye a csapatban? El kell adni addig Coutinho-t, amíg 100 fölött adna érte valaki, venni Suárez mögé valakit (Jovic) és így az 5 támadónkat rotálgatni (Messi, Suárez, Dembélé, Malcom, Jovic). Nincs helye itt hatodik helyre egy klasszisnak, akár Griezmann, akár Eriksen, akár Kane. Ha nem lennénk ennyire tele klasszisokkal, akkor még egy szezont lehetne próbálgatni, de így felesleges, főleg hogy egész szezonban a leghalványabb reménysugarát sem csillantotta meg annak, hogy hasznos tudna lenni nálunk. 6 hónap után szerzett gólt a bajnokságban, az is egy Inzaghi-féle tap-in volt. :D
Mivel jővőre lejár a szerződése így nem kerülne 160 misibe 100 körül ellehetne hozni.(egy cikk arról szólt h az ügynöke szerint már 80 misiért is vihető lenne, az más kérdés h mennyi a valóságtartalma a cikknek :D )
Eriksen nem a mostani coutinho posztra jönne hanem írányító középpályásnak.
De jong lenne busi útodja,arthur rakiticé míg a mostani arthur helyére jönne eriksen írányítani.
Arthur is és eriksen is visszazár védekezni. Arthur sztem látta már mindenki h ő az elsők között van aki hátraszalad,eriksent meg aki látott már pár tottenham meccset láthatta h nemegyszer volt h a védők helyett mentett kontránál.
igen Jovic is alkalmas jelölt lehetne de kérdés h ő jönne e 1 évre padozni vagy maradna még egy évet frankfurtba és megvárja míg suarez kiöregszik végleg.Amennyiben kívár egy évet nem 60 misi lesz az ára(már most is 80-ra datálják csak mi akarunk érte 60-at adni) hanem 100 körül ami már sok lesz.
Griezmanért butaság lenne kiadni 120 misit egyrészt mert szívatott minket másrészt már 28 éves és a posztja se a klasszikus csatár.
Jővőre kane szerződése is utolsó előtti évben lesz mint most eriksené 150-ért jöhetne egy addigra 26 éves suarez klón :^o

Coutinhon nem is láttam h buzogna benne az elszántság h megmutassa h tud ennél többet,malcom ebből a szempontból is sokkal szimpatikusabb a gólpasszának úgy örült mintha ő rúgta volna a Bl döntő győztes gólját :D
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2019.04.04. 10:57:42

Messiguru írta:Én eriksent hoznám helyette bár tudom kicsi az esély rá mert nincs elég lové de egy
de jong arthur eriksen középpálya visszahozná a régi busquets xavi iniesta szuper hármast.
Az meg már csak álom h harry kane legyen jővő nyáron suarez utódja
Gyakorlatilag végig egyetértettem veled, hogy el kell adni, de ezzel az utolsó mondattal nem. :) Itt van egy 160 milliós játékos, akinek nincs helye a kezdőben, minek hoznánk a helyére egy 160 milliós Eriksent, akinek ugyanúgy nincs helye a csapatban? El kell adni addig Coutinho-t, amíg 100 fölött adna érte valaki, venni Suárez mögé valakit (Jovic) és így az 5 támadónkat rotálgatni (Messi, Suárez, Dembélé, Malcom, Jovic). Nincs helye itt hatodik helyre egy klasszisnak, akár Griezmann, akár Eriksen, akár Kane. Ha nem lennénk ennyire tele klasszisokkal, akkor még egy szezont lehetne próbálgatni, de így felesleges, főleg hogy egész szezonban a leghalványabb reménysugarát sem csillantotta meg annak, hogy hasznos tudna lenni nálunk. 6 hónap után szerzett gólt a bajnokságban, az is egy Inzaghi-féle tap-in volt. :D
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Messiguru
Barça C
Hozzászólások: 15
Csatlakozott: 2018.08.25. 16:19:38

2019.04.04. 10:43:16

Subinho írta:Tegnap nem volt rossz, hozott egy átlagos teljesítményt,csak az a baj, hogy az ára miatt kb azt várja el mindenki, hogy ő legyen az új Rivaldo, vagy Ronaldinho. Ha nem is ez,de legalább egy Deco szint jó lenne tőle, azonban jelenleg ettől is messze van sajnos.
Mit takar az h nem volt rossz? :shock:

Rúgott egy gólt amit te és én is berúgtunk volna :D
Kihagyott egy tiszta ziccert amivel lezárhatta volna a meccset és nyugodtan elpasszolgathattunk volna és a többiek is pihenhettek volna meccs közben ehelyett fullra széthajtottuk magunkat,persze ez nem csak miatta van de a lábában volt a lezárás.

Ezen kívül én nem láttam tőle túl sok értelmes megoldást,szokásosan tologatta a labdát visszapasz és ennyi.Nem volt messi most kellett volna megmutatni h igenis tud ő jól játszani ehelyett az ultra gyenge helyett annyi javulást tud hozni h azt mondjuk rá ultra gáz helyett h annyira nem volt rossz :|
Akaratlanul is neymaral tudom összehasonlítani h amikor messi nem volt akkor ő előlépett "vezérré" rugdosta a gólokat behúzott középre balról ahogy most messi csinálja jobbról és gól vagy helyzet volt belőle.Na már most ezt coutinho is próbálta de lassú és körülményes így nem tud klasszis teljesítményt hozni.
Középpályán elkell felejteni nem szokott védekezni szétfutnák a csapatot még jobban mint most a villareal pedig itt nem is ő volt a kp-n ( Busi és arthur nagyon gyengék voltak).
80misiért mehet nyugodtan.100-at nem hiszem h adna bárki érte talán ha neymar szól a sejknek h jó haverom hozzátok ide.
Én eriksent hoznám helyette bár tudom kicsi az esély rá mert nincs elég lové de egy
de jong arthur eriksen középpálya visszahozná a régi busquets xavi iniesta szuper hármast.
Az meg már csak álom h harry kane legyen jővő nyáron suarez utódja
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2019.04.03. 07:39:09

Kerdes nelkül eladnam a nyaron. A jatekrendszer nem fog valtozni, Valverde marad, semmi esely a javulasara. Most pedig ott tartunk hogy a 0 km-es Malcom is jobb nala. Ha erkezik meg egy csatar Coutinho feleslegesse valik.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.03. 07:17:52

Tegnap nem volt rossz, hozott egy átlagos teljesítményt,csak az a baj, hogy az ára miatt kb azt várja el mindenki, hogy ő legyen az új Rivaldo, vagy Ronaldinho. Ha nem is ez,de legalább egy Deco szint jó lenne tőle, azonban jelenleg ettől is messze van sajnos.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.03. 00:02:56

Én azt látom a csávón,hogy teljesen feladta,megcsinálja a nagyon minimumot,de semmi extra. Malcom nagyon feljövőben van,nem tudom mi lesz vele jövőre,ha marad.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.04.03. 00:01:31

MatyiG írta:
Most nehogy már mindenről ő tehessen. Kapufa lett, ez van, nem volt rosszabb senkinél mezőnyben.
Elég gyenge volt mezőnyben szerintem. Ennél sokkal többet várunk még mindig a rekordigazolásunktól.
Én is többet várok tőle, de a csapat háromnegyedétől többet várok kb. Nem feltétlen igazságos ez után a meccs után is őt elővenni. Ha rekord igazolás ha nem.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.02. 23:48:18

Most nehogy már mindenről ő tehessen. Kapufa lett, ez van, nem volt rosszabb senkinél mezőnyben.
Elég gyenge volt mezőnyben szerintem. Ennél sokkal többet várunk még mindig a rekordigazolásunktól.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.04.02. 23:29:52

Nero. írta:0-2nél kihagyott egy olyat amit még egy Szalainak is illik belőni. Mezőnyben sem hozott extrát.

Nálam a mai volt a pont az in. A United a PSG és a City is akarja, valamelyik csak letesz egy százast. Nem érdekel hogy jól érzi magát Barcelonában, menjen innen.

Ebben csak az a vicces hogy Malcom alig jàtszik és így is felszántja a pályát.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2019.04.02. 23:27:53

Nero. írta:0-2nél kihagyott egy olyat amit még egy Szalainak is illik belőni. Mezőnyben sem hozott extrát.

Nálam a mai volt a pont az in. A United a PSG és a City is akarja, valamelyik csak letesz egy százast. Nem érdekel hogy jól érzi magát Barcelonában, menjen innen.
Most nehogy már mindenről ő tehessen. Kapufa lett, ez van, nem volt rosszabb senkinél mezőnyben.
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.04.02. 23:14:51

0-2nél kihagyott egy olyat amit még egy Szalainak is illik belőni. Mezőnyben sem hozott extrát.

Nálam a mai volt a pont az in. A United a PSG és a City is akarja, valamelyik csak letesz egy százast. Nem érdekel hogy jól érzi magát Barcelonában, menjen innen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Válasz küldése