Bajnoki Mérkőzések 22-23

Helyt áll-e csapatunk a BL-ben? Megnyerjük-e a Bajnokságot? Mi a helyzet a Király Kupával? Kellenek-e a barátságos mérkőzések? Hol lehet nézni a meccset? - Távkapcsolóval a kézben. Ha mondanivalód van, kerülj beljebb!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.21. 08:44:17

aludtam rá egyet...megértem, hogy az ilyen"elkönyvelt" meccsek nyomasztólag hatnak, megértem, hogy minden meccset le kell játszani és a labda ugye kerek..., de akkor is sokat bosszankodtam a játékunk miatt.
az élőben is leírtam a két szélső páros teljesen idegenül mozgott, Albának csak Messi a partner, Semedó meg be van rezelve Messi mellett, csak azt leste, hogy mikor hogyan adhatja vissza neki...(nehogy le legyen szúrva)
Vidal: hallottam F.Norbit is dícsérte de én úgy láttam a sokpasszos játékban kissé ámokfutóra skeredett a produkciója ezúttal.
Dembélé: továbbra is csak a futógyorsaságát tudom maradéktalanul dicsérni nem elég hatékony és főleg alig jelent tett veszélyt a kapura. a védekezése is halovány, (igyekszik)talán ha két sikeres közbelépése lehetett.
Messi, Suarez : ezuttal mindketten haloványabbak voltak, ezt igazolja a támadó trió góltalansága is.
Alba: azért is örülök a góljának, mert ezt kellene bátrabban csinálni elől: váratlant húzni és kapura törni!!! Rakéta ugyan elszúrta szorongatott helyzetben de az is egy ígéretes helyzet volt.
én is úgy láttam a Baszkok jó napot fogtak ki jobbat mint a helyezésük alapján feltételezni lehetett, úgy hogy a három pontnak nagyon örülök és összességében az eredmény a hibák ellenére jó érzéssel tölt el csak még az a fránya hat pont....
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.21. 07:32:32

Nem volt szép meccs, de lényegtelen is most, ami kicsit aggasztó, h sztem sose látott mélységben van Suarez, jelenleg a váratlant sem érzem benne, viszont mindenki más egész jó formában van.

Nekem még mindig nem tetszik az Alba-Dembele balos, egyáltalán nem érzem hatékonynak őket ilyen formában.

Kedd Alaves, szombaton Levente, lélektanilag jó lenne, ha a Pool elleni meccsre bajnokok lennénk, ebben a Valencia is segithet(ne) nekünk. Az angoloknak két könnyebb meccsük van ma meg pénteken, kiváncsi vagyok Klopp mennyit variál.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.20. 22:46:06

3 pont - viszont egyenlő erők küzdelme volt és a gólokat védők rúgták. Tehát a támadó részleget meg kell erősíteni.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.20. 19:35:40

soadroli írta:Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Vidal, Arthur, Rakitic, Dembele, Messi, Suarez

Hajrá =D>
Húzzuk be erőtakarékosan a mostanit, és a hétközi meccset, aztán a jövő hétvégén a Levante ellen mehet a teljes rotáció =D>
Ha a mostani 2-t hozzuk, akkor az sem baj ha BL előtt-közben kikapunk(bár a Levantét otthon illene), majd az elődöntő után lesz 2 meccsünk bebiztosítani a bajnoki címet.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.04.20. 19:29:01

Ter Stegen, Semedo, Pique, Lenglet, Alba, Vidal, Arthur, Rakitic, Dembele, Messi, Suarez
Kép
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.17. 15:21:03

Tomix354 írta:A hétvégit szerintem behúzzuk otthon és jó lenne aztán a keddi idegenbelit is. Ekkor (23.-a) pont kerek 1 hét marad pihenni. Ez már 6 pont a 9-ből és a bl meccs előtti bajnokira megint mehetne a B vagy C csapat, az otthoni Levante-ra.
Remélhetőleg az ATMA megteszi azt a szívességet, hogy buknak egy meccset, és akkor a két győzelem is elég lehet. Játszanak még a Valenciával meg a Sevillával is, így erre bőven van esély. Akkor az összes hátralévő BL-meccsünk előtti bajnokin kiállhat az Huesca-féle Suicide Squadunk. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2019.04.17. 14:22:03

Április 30-án játszunk a pool ellen, előtte sorban van egy hazai Real Sociedad, egy idegenbeli hétközi Alavés és egy hazai Levante elleni meccs.Egyik csapatról sem mondható el, hogy túl jó formában lennének, talán a Socik elleni lesz a legnehezebb, de az otthon lesz. Az Alavés lufija nagyon úgy néz ki kidurrant, legutóbbi 4 meccsen 3 vereség és egy dönetetlen, a Levante pedig a 16. helyen áll, utolsó 5 meccsen nyeretlenek maradtak.

A hétvégit szerintem behúzzuk otthon és jó lenne aztán a keddi idegenbelit is. Ekkor (23.-a) pont kerek 1 hét marad pihenni. Ez már 6 pont a 9-ből és a bl meccs előtti bajnokira megint mehetne a B vagy C csapat, az otthoni Levante-ra.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.17. 13:51:27

Legalább nem esünk ki egyből a primerából. Az is valami. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.17. 13:49:31

Cestus írta:
MatyiG írta:Nem úgy volt, hogy a VAR bevezetése után visszakerülünk a helyünkre?
Hát úgy lett volna, ha nem vesszük meg előre őket is.
Na majd ha Messi visszavonult küzdünk a BL-helyekért! :mrgreen:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.17. 13:33:26

MatyiG írta:Nem úgy volt, hogy a VAR bevezetése után visszakerülünk a helyünkre?
Hát úgy lett volna, ha nem vesszük meg előre őket is.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.17. 13:18:30

Nem úgy volt, hogy a VAR bevezetése után visszakerülünk a helyünkre? :mrgreen:

Hat bajnoki maradt, kilenc pont kell még. A Celta és a Levante elleni két meccset szerintem elengedjük az elődöntők előtt. A következő két bajnokit be kell húzni, aztán az elődöntő visszavágója után már bajnokok is lehetünk. :)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.15. 13:05:26

Arra céloztam, hogy ahogy Coutinhónál felkészültek erre az ellenfelek, Messinél is szintén. Mondjuk kevesebb is már az ilyen lehetősége, mert egyre inkább a pálya közepén játszik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.15. 12:14:46

MatyiG írta:Messinek is védjegye volt anno, aztán mostanra alig látni tőle ilyen gólt... :)
?

Csak ő lő másfajtából egy raklapnyit.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.15. 12:00:34

Messinek is védjegye volt anno, aztán mostanra alig látni tőle ilyen gólt... :)
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.15. 09:23:18

Tavaly lőtt egy csomó ilyet, gondolom erre jobban odafigyelnek az ellenfelek, mert idén jóval kevesebb lehetősége volt lövőhelyzetet kialakítani.
És az sem segített, hogy amikor végre tudott lőni, akkor rendszerint kirúgta a stadionból a labdát...
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.04.15. 08:49:11

mess2009 írta: nos ez engem is érdekelne....de az még inkább, hogy a srácnak szinte védjegye volt a 16-os környéki jobbos tekerés és mióta itt van talán egy ilyen gólt lőtt!? ehhez mondjuk miért is kellene egy edző? azt persze látom (nyilván) hogy egy másfajta játékot erőltetnek rá de azért a távoli bombákra lenne, lehetne, kellene hogy találjon alkalmat .
Szerintem lőtt legalább 3 ilyet tavaly. Csak tipp, de mivel ellenfél is van, lehet rájöttek, hogy nem kéne engedni. Ebben a szezonban nem is emlékszem olyanra, hogy ott volt a lehetőség, de nem lőtte el. Egyszerűen hamarabb felveszik...
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.15. 08:29:12

drobika írta:,
Egyébként arra is kiváncsi lennék, h valóban Cou felejtett el focizni, vagy van olyan edző, aki tudná hasznosítani?!
[/quote][/quote]
nos ez engem is érdekelne....de az még inkább, hogy a srácnak szinte védjegye volt a 16-os környéki jobbos tekerés és mióta itt van talán egy ilyen gólt lőtt!? ehhez mondjuk miért is kellene egy edző? azt persze látom (nyilván) hogy egy másfajta játékot erőltetnek rá de azért a távoli bombákra lenne, lehetne, kellene hogy találjon alkalmat .
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.04.14. 22:48:34

Akkor volt így, amikor Coutinho is pályán volt, egyébként nem emlékszem olyanra, hogy Messi-Demb-Suárez hármas közül egyik se lett volna a baloson 433-ban.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.14. 19:31:13

drobika írta:Szerintem a másik írásának műhisztizése az nem megfelelő.
Szerintem emiatt ne fájjon a fejed, azért vannak a modik, hogy ezt eldöntsék. Te csak pazarlod az energiádat, amikor ilyenekkel foglalkozol.

Amúgy rendben, meggyőztél. Bár fogalmam sincs így, melyik meccsre gondolsz, de elhiszem, hogy neked kristálytisztán megvan, hogy akkor hogy játszottak együtt (nem irónia).
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.14. 19:20:33

Szerintem a másik írásának műhisztizése az nem megfelelő.
Szerintem.
Messi és Dembele voltak együtt pályán amikor Dembele jobboson volt.
Sokkal jobbak voltak, mint a baloson.
Ez nem feltételezés.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.04.14. 16:36:49

palesz77 írta:...
Ezzel maximálisan egyetértek. Szerintem amikor azt írják páran, hogy a keret gyengült, igazából a kezdőre gondolnak. Az jogos, hogy Neymar helyett Dembélé, Iniesta helyett Arthur, stb., a gálakezdő valamivel gyengébb, de szerintem még így is a legerősebb a mezőnyben. A kispad pedig egyértelműen a legjobb, és LE utolsó évéhez képest ég és föld.

Drobika, amit írtál, oké. Semedoval valóban kiváló köztük a kémia, emiatt én is megnéznék egy olyan szisztémát, amiben többet játszhatnak egy oldalon. Viszont az, hogy Messivel nem oltanák ki egymást, feltételezés, amit nem indokoltál meg, hogy miért érzed jogosnak. Itt bukik az elmélet viszont. Dybalával pl. képtelen együtt játszani Messi a válogatottban. A személyeskedős műhisztit pedig ne erőltesd, egyáltalán nem erről szólt, amit írtam.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.04.14. 16:27:04

Tegnapi meccshez nem nagyon írnék, engem teljesen hidegen hagyott az eredmény, örömmel fogadtam, hogy EV is bekalkulált egy pontvesztést a MU meccs előtt. Riquinek külön örültem, mégjobban annak, hogy ismét nem vallott szégyent. Játszottak a perememberek, kis szerencsével nyerhettünk is volna, nekem belefért, az se zavart, hogy EV kísérletezett. Mikor, ha nem ilyenkor?

Viszont olvasgatom itt a HSZ-eket, és azt egyáltalán nem értem, hogy a keret sokak szerint gyengébb mint pár éve? Személy szerint arra se emlékszem mikor volt ilyen jó és mély keretünk utoljára. Talán 11/12-ben. Kapusposzton világon legmélyebb a keretünk a MAtS-Cillessen duóval, van 3 kezdő szintű KH, melléjük 3 másik akiktől szintén nem ráz a hideg, egy Semedo-SR jobbos, Alba sosem látott magasságokban az elmúlt 2 évben, a középpályán ezer éve nem voltunk ilyen mélyek, Raki a fórumkedvenc, Arthur parádés igazolás volt, Busi gyengébb ugyan, de attól még nem kell magyarázni, Vidal 10/10-es igazolás szintén, melléjük egy feltörekvő Alená, év elején Rafinha is még - ősszel hozzá is tett -, elől Messi szintén kb a legjobb, de vitathatatlanul az egyik legkomplettebb énjével, Lajost szidhatja a fórum fele, attól még szűk elit és nagy meccseken is villan, OD hozott már idén kupát is és számtalan pontot, Malcom Ligue1 felfedezettje volt tavaly, és akkor ott van egy 160 milliós Coutinho még a padon. Azért nehogy már ez ne legyen egy top keret.. LE idejében - 2. évtől - ha Ini vagy Raki nem voltak, Gomes és Denis versenyeztek a posztért pl.. Van foltoznivaló a kereten, nem azt mondom, de edzőt nem tudnék mondani, aki ne tenné össze a két kezét egy ilyen keretért. Ha ez a keret nem elegendő a minőségi focihoz, akkor semmi. Egyedül talán a City kerete jobb papíron, nálunk viszont nem elhanyagolható módon több olyan játékos is van aki a klasszisa mellett mentálisan is ugyanolyan magasságokban van, ami egy ki-ki párharcban döntő is lehet akár.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.04.14. 14:55:27

Grimaldo írta:
drobika írta:Ha az nem érv hogy Dembele jobboson jobb,mert Semedoval való játéka sokkal hatékonyabb,mint Alba oldalán, akkor meghajlok az érvek súlya alatt.
Semedo alapvetően Malcommal és Rakiticcel is jól összejátszik amikor odakerülnek,mert jók az egyéni kvalitásai.
Dembelének meg ,ha megnézed a statjait többet játszott bal oldalon ,de arányaiban ugyanazok a statjai mint két oldalt.
Albának meg kell az oldalára valaki ,mivel az ő erőssége a beindulások és ehhez nem árt ,ha van valaki az oldalán aki kihúz 1-2 védőt ,hogy megteremtse neki a helyet.
Nem, nem ettől lesz helye, hanem attól, ha kiürítik az oldalát, és Messi, Busi vagy Rakitic ad egy keresztpasszt vagy egy mélységit. 3-4 alkalommal Dembele meghúzza a jobbost, garantálom neked, h ötödjére az ötösig szaladhat Alba a baloson, mert eltolódik a védelem. Emellett szól az is, h SR amilyen erős volt támadásban, mára annyira gyenge lett.

Malcom ugyanez, csak gyengébb képességekkel.

Szép dolog a stat, csak a szem egész mást mutat Dembelevel kapcsolatban. Tegnap pl 20 perc után látszott, h az egyetlen veszély, ha a francia mélységből indul a kapu felé, ezután továbbra is 2-3 védő között bóklászott.

Egyébként arra is kiváncsi lennék, h valóban Cou felejtett el focizni, vagy van olyan edző, aki tudná hasznosítani?!
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.04.14. 14:44:37

drobika írta:Ha az nem érv hogy Dembele jobboson jobb,mert Semedoval való játéka sokkal hatékonyabb,mint Alba oldalán, akkor meghajlok az érvek súlya alatt.
Semedo alapvetően Malcommal és Rakiticcel is jól összejátszik amikor odakerülnek,mert jók az egyéni kvalitásai.
Dembelének meg ,ha megnézed a statjait többet játszott bal oldalon ,de arányaiban ugyanazok a statjai mint két oldalt.
Albának meg kell az oldalára valaki ,mivel az ő erőssége a beindulások és ehhez nem árt ,ha van valaki az oldalán aki kihúz 1-2 védőt ,hogy megteremtse neki a helyet.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.04.14. 14:35:49

Ha az nem érv hogy Dembele jobboson jobb,mert Semedoval való játéka sokkal hatékonyabb,mint Alba oldalán, akkor meghajlok az érvek súlya alatt.
Válasz küldése