Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.10.27. 16:45:52

Nekem is elegem van Samu alternatív módszerekkel kezelt "térdproblémájából", de ez egy a régi sérüléstől függetlenül összeszedett zúzódás.

"Umtiti esetében nincs szó a régi sérülés kiújulásáról, hanem csak egy zúzódásról van szó, amit még a pénteki edzésen szedett össze a gall"
https://www.eurobarca.hu/hirek/labdarug ... ra-is-faj/" target="_blank

Ettől függetlenül a szezon második felében, ha nem tud folyamatosan a csapat rendelkezésére állni, meg kell tőle válni. :evil:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.10.27. 14:56:55

Úgy látszik végleg lefőtt a karrierje. Gyönyörű. :D De magának is köszönheti.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
franklin
Barça B
Hozzászólások: 36
Csatlakozott: 2010.09.20. 17:42:49
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

2019.10.22. 16:13:29

davi10 írta:
Fecooo írta:Olyan jó, hogy van Umtiti a csapatban... Vhogy őt nem sikerül megtalálni a folytonos sérülések miatt, ahogy Dembelét szokták...
Kettős mérce rulez!
Nem tudom ez most honnan jött, de ugyanúgy ekézve van Umtiti is, csak ő nem mint "hülyegyerek", hanem a sámános kezelés szokott nála előjönni.
De ha már összehasonlítjuk a 2 játékost, amikor egészséges, Umtiti-n általában kevésbé látszik a kihagyás, és kevesebb olyan hibát véd, ami után fogod a fejed.

De amúgy megint lesérült, vagy mi?
Igen. Edzésen megint a bal térde ment ki.
Prágába már nem utazik, a Mundo szerint.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.10.22. 15:52:07

Fecooo írta:Olyan jó, hogy van Umtiti a csapatban... Vhogy őt nem sikerül megtalálni a folytonos sérülések miatt, ahogy Dembelét szokták...
Kettős mérce rulez!
Nem tudom ez most honnan jött, de ugyanúgy ekézve van Umtiti is, csak ő nem mint "hülyegyerek", hanem a sámános kezelés szokott nála előjönni.
De ha már összehasonlítjuk a 2 játékost, amikor egészséges, Umtiti-n általában kevésbé látszik a kihagyás, és kevesebb olyan hibát véd, ami után fogod a fejed.

De amúgy megint lesérült, vagy mi?
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.10.22. 15:36:14

Vicc kategória mindkettő, nem kérdés. Ha nem történik nagy változás e téren, mindketten menni fognak a nyáron.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.10.22. 15:30:00

Olyan jó, hogy van Umtiti a csapatban... Vhogy őt nem sikerül megtalálni a folytonos sérülések miatt, ahogy Dembelét szokták...
Kettős mérce rulez!
Ráadásul Samu maga döntötte el, hogy elég neki a konzervatív kezelés, szóval az ő felelőssége is tetten érhető... =D>
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.10.11. 11:37:02

Úgy néz ki az Eibar ellen már megkapja az orvosi engedélyt a játékra. Baromi kíváncsi vagyok, hogy Valverde be meri-e vetni vagy marad Todibo.
Forca Barca!!!!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.09.14. 14:47:59

Mondjuk most épp nem arra sérült rá, de tényleg lassan nevetség tárgya lesz Dembélé és Umtiti.
MesQueUnClub
Capitá del Barça
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2017.03.21. 21:13:21

2019.09.14. 14:44:32

Idióta... Istenadta tehetsége van és nagyszerű valódi klasszis védő lehetett volna belőle, csak hát ugye tavaly inkább mászkált el a Saudi táltosemberhez mintsem hogy hagyta volna hogy megműtsék, itt az eredménye a gyakorlatilag kihagyott szezon szépen leépítette a fizikai állapotát. Plusz még ha össze is szedi magát valahogy esetleg, én ahogyan a szezon kezdetén is ugyanúgy félni fogok hogy a térde bármikor szétmehet.
Avatar
fanbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2162
Csatlakozott: 2010.05.15. 09:11:15
Tartózkodási hely: Szatmárnémeti

2019.09.14. 10:15:51

davi10 írta:Ezekkel a feka franciákkal csak a baj van... lehetőséget kaphat Todibo.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Nagyon durva amúgy, ahogy leépült Umtiti. Óriási szerencse, hogy Lenglet ennyire bejött, másképp lehet, hogy még mindig őt próbálgatnánk valahogy öszekötözni. Todibonak én is örülnék.
més que un club
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.09.13. 21:12:22

Ezekkel a feka franciákkal csak a baj van...

El kellett volna passzolni nyáron, így viszont jó lenne minnél hamarabb megszabadulni tőle.

Pozitív, hogy így lehetőséget kaphat Todibo, adott esetben meg, ha Ernő bá rákényszerül, neadjisten kiderül, hogy akad a La Masia-n egy Ansu Fati / Perez kaliberű védő.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.09.13. 21:01:20

5-6 hétre kidőlt ismét. Ha így folytatódik a szezon, nem lepődnék meg ha a francia kontingens 2 emberrel is rövidülne jövő nyáron.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.10. 13:07:55

Ha jön De Ligt, menni fog, szerintem nem kérdés. Ha meg nem jön, maradni fog. Egyszerű. :D
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.05.10. 12:41:59

Az, hogy el kell-e őt adni szerintem inkább orvosi kérdés...
Ha sérülékeny, akkor inkább menjen... Ha 100%ra rendbe jött, akkor maradjon.
Egyébként meg az van, hogy egészségesen a világ egyik legjobb belső védője, az hogy idén nem játszik és nincs formában csak egy apróság a jövőre nézve.
Szóval luxus lenne eladni szerintem,meg persze elcserélni is valakire, aki kitudja, hogy beválik-e.
Én azt gyanítom, hogy nem jött rendbe teljesen, de azért néha játszatják amennyire lehet, hogy az ellenkezőjét mutassák. Ha így van az eladása borítékolható, ha lesz elég gazdag és elég bolond kérő aki "sérülten" megvenné.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.10. 11:20:21

Nagyon okosan figyelmen kívül hagyta a az orvosok tanácsát és a "konzervatív kezelést" választotta, ennek köszönhetően egy max fél éves sztori húzódik kb. szezon eleje óta.
Azóta játszik 1 max 2 meccset, ahol árnyéka a régi önmagának, aztán meccs után jönnek a hírek, hogy megint fájlalta a térdét.

Nagy kockázat van a paliban, illetve én a tavalyi hosszabbításos hisztije óta nem ragaszkodom hozzá. Lehet, hogy a hozzáállása csak rosszul lett lekommunikálva a sajtón keresztül, de már akkor kicsit visszaesett a teljesítménye.

Lenglet nagy meglepetés, Todibo is nagyon jónak tűnik, illetve úgy néz ki, De Ligt is ide tart, aki nagy valószínűséggel be fog válni, azért egy védőnek nem olyan nehéz alkalmazkodni, mint egy középpályásnak vagy egy támadónak.

A 40-50-nel azért szerintem alálőttél, de egy 60-70 millióért én jószívvel elengedném, akár ki lehet hozni 0-ra egy Umtiti-De Ligt cserét.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2019.05.10. 11:05:38

Az utobbi honapokban kicsit lemaradtam Barca ugyileg, ugyhogy egyet mondjatok el nekem. Hogyan lett egy ilyen top3-as teljesitmenyu unnepelt vedobol egy cserejatekos akitol a hirek szerint 40-50 korul megvalna a Barca? Ennyire azert nem lehetett gyenge, vagy ha igen akkor minimum megerdemelne a bizonyitast az eloelete miatt, egy gyengebb szezonja barkinek lehet. Foleg serulesek utan. Lenglet stabil gyerek alairom, de Umtiti maximum teljesitmenye sokkal de sokkal magasabb van.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2019.04.23. 12:47:35

A túlságosan kímélő Barca issza levét az Umtiti esetnek.Hagyni,hogy majd meggyógyul magától ,s fél évig várni a csodára, majd ugyanott vagyunk ahonnan elindultunk!? Óriási a veszteség nemcsak a kidobott pénz,hanem az elhalasztott döntések , elmulasztott lehetőségek miatt is.Ott tartunk, hogy fekszik 50 millió euro ( kb.)nem mobilizálható tőkében, bizonytalan kimenetben mely összeg hiányozhat a csapatépítésből! Ráadásul miket produkált a védelmünk a hátvéd hiányában!!

Ha műttetjük a térdét még lesz esély, visszatérésére.(talán)Hogy teljesen olyan Umtiti lesz-e mint volt? Kérdés!Egy évig csak várunk?

Szerintem a De Ligt opciót kéne fixálni , gyorsítani, A kétséges kimenetelű U. esetből gyorsan kilépni, ha kell veszteség árán is. (másként már úgysem lehet)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.04.23. 12:45:55

Nem vitatva, hogy sérülése előtt mindannyian örültünk, hogy milyen jó védővé nőtte ki magát, engem utólag elgondolkoztat, hogy akkor Piquét szídtuk, mint a bokrot. Most Piquével meg vagyunk elégedve, mert hogy visszanyerte régi formáját. Szerintem arról volt szó, hogy Piqué és Umtiti sohasem olvasták egymás gondolatát. Piqué taktikai hibáit korábban jól korrigálta Mascherano (aki e miatt nem is játszhatta saját fociját), Lengletval meg kiválóan össaze tudnak dolgozni. Ezért én soha nem játszatnám együtt az egészséges Umtitit Piquével. Ezért meg lennék elégedve, ha érkezne De Ligt és jó pénzért eladnánk Umtitit.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Samper 2019.04.23. 12:55:30-kor.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.04.23. 12:44:25

arról van valami infó, hogy ilyen és hasonló hosszú sérülések esetén is ugyanaz a fizetés?
és egyébként a padozás is annyit hoz mint a játék?
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.23. 12:40:09

Alapvetően TOP 3-mas védő, kérdés nélkül.
Az meg már más kérdés, hogy a sérülése előtt is erősen elszállt magától, olyan bolondozásokat, megingásokat, egyéni hibákat lehetett látni tőle, amiket előtte sosem.
A színészkedésekről, pofázásokról nem is beszélve.

Amikor idejött, profin, hidegvérrel tette úgy a dolgát, hogy rögtön kezdőtaggá vált, és nélkülözhetetlen taggá, azonban az elmúlt időben erősen nagy lett az arca, míg a teljesítménye meg fordított arányosságban változott, az egyik legszimpatikusabb, legalázatosabb játékosból lett a fordítottja.
Az is sokat elmond a viselkedéséről, hogy a kihisztizett hosszabbítást és fizuemelést úgy honorálta, hogy a világhírű barcelonai orvosoknak ellentmondva, inkább erősen kérdéses megoldást választott.

Ezért továbbra is nagyon erős kérdőjel, és nagyon erős veszély.
Hatalmas nagy szerencsénk van, hogy Lenglet így bevált, különben nagy csokiban lettünk volna az egész szezon során, van egy olyan érzésem hogy nem 3 trófeáért mennénk jelenleg.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21051
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2019.04.23. 12:04:45

Sergi írta:Sajnálnám ha elmenne,de szerintem nem fogja tűrni a hosszútávú padozást.
Sokszor ő volt a védelem legbiztosabb pontja,felülmúlva Pique-t.
Amennyiben átigazol mérget veszek rá hogy egy éven belül olyan kommenteket fogunk itt olvasni hogy "Nem lett volna szabad elengedni" vagy hogy "Nem lett volna szabad ennyiért elengedni" meg hogy "Ha már Samu a neve akkor muszáj volt el kótya-vetyélni".
Vagy azt, hogy pont jókor adtuk el. Persze szurkolok neki, hogy épüljön fel teljesen a térdsérüléséből, és térjen vissza oda, ahol a korábban volt, akár nálunk teszi ezt meg, akár másik csapatban.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2019.04.23. 08:52:42

Kicsit vicces belegondolni hogy most a (ahogy játszott sérülése előtt) kétségtelenül top3-as védőnk gond nélkül elengednénk olyan mélysége van/lesz a védelemnek és nem is olyan sok évvel ezelőtt a védelmük Vermaelen, Bartra és Mathieu kvalitású védőkkel volt feltöltve szezonokon keresztül :D
Viszont lényegében egyetértek a közvéleménnyel hogy megfelelő ajánlat esetén nálam is a távozók között lenne ami szerintem reálisan >=50m. Rendkívüli kockázatot vállalt a térdével ami nem vall túl intelligens viselkedésre. Mindamellett ki tudja ezután hogy fog visszaszállni a szerintem előbb utóbb elkerülhetetlen műtétje után.
Ha távozik a Pique, De Ligt, Lenglet, Todibo bőőőőőven elég minőségi és (ahogy okosan csinálja a vezetőség a többi poszton is kb Abidal óta) lesz olyan mélység hogy nem kell Dembele és Coutinho féle 150m "pánikigazolásokba" beleszaladni.
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2019.04.23. 04:51:02

Sajnálnám ha elmenne,de szerintem nem fogja tűrni a hosszútávú padozást.
Sokszor ő volt a védelem legbiztosabb pontja,felülmúlva Pique-t.
Amennyiben átigazol mérget veszek rá hogy egy éven belül olyan kommenteket fogunk itt olvasni hogy "Nem lett volna szabad elengedni" vagy hogy "Nem lett volna szabad ennyiért elengedni" meg hogy "Ha már Samu a neve akkor muszáj volt el kótya-vetyélni".
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.04.17. 21:09:42

Mondjuk ez szép és jó,de kérdés ki fog érte 80 millát adni így,hogy nem épül fel teljesen,előbb utóbb úgy is műtét lesz belőle.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.17. 20:47:44

Gratulálok a srácnak, nem kell a profi orvosokra hallgatni.

Tavaly nagyon jó volt, aztán jött a hosszabbításos hiszti, akkor a teljesítménye is leromlott amellett, hogy már nem is volt annyira szimpatikus.

Jelenleg szerintem De Ligt-ben kisebb a kockázat, ha 0-ra ki tudnánk hozni a cserét egy percet se gondolkoznék rajta, látva, hogy Todibo sincs elveszve.
Egyedül az a kérdés, hogy a 2 fiatal közül tud-e valamelyik a "ballábas" poszton játszani, de mivel rengeteg csapat nyomja 2 jobblábas védővel, ez talán nem akkora akadály.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Válasz küldése