Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.13. 22:06:31

palesz77 írta:

Amúgy Jon mitől is szeretett ki belőle 3 másodperc alatt? A nagynénis dolog zavarja, vagy valami más
?
got

sok lenne nekem ha az NK után Danyt is Arya nyírná ki, pedig ennek most megalapoztak Arya indokolatlan sok screentime-jával, és plot armor tekerő maximalizálásával. ugye 15ször rászakad egy épület, agyontapossák, mindig pont csak mellette van tűzokádás, stb...nevetséges.

Hát elvileg a nagynénis dolog lehet itt, más nem.

vagy az írók kedvenc válasza ezekre: "He kind of forgot he is in love with Dany" #-o :lol:
én elengedtem, megy a polcra a Lost mellé, mint alltime kedvenc, de amit sose fogok tudni elővenni újra.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.13. 21:56:23

GOT S8E5

Kong a topic, mi történt? :D Még mindig nem ocsúdtatok fel, vagy már inkább fel is adtátok a háborgást? :D

A Jamie szál végtelenül szr volt szerintem, azon kívül nagyjából bejött. Bár nyilván olyanok, hogy az Arany kompánia 2 másodperc alatt megsemmisül, a hajóhad ami 1 hete elűzte Danyt most megsemmisül tőle, mert most a nap felől támad 3 másodpercen keresztül, hogy az egész város "skorpiói" vagy mijei megvárják míg felgyújtja őket, stbstb. megvoltak most is. De Dany bekattanása bejött, Tyrion összezuhant legalább kicsit, megérdemli Varys kicsinálásáért, Jon harcol majd a trónért így, Arya megölhet még egy elmebeteg nőt ugyanúgy.. Lesz itt még tennivaló.

Cersei halála amúgy külön bejött, semmitmondó tucathalál. Még sírt is, hogy ne így haljon már meg, az jó volt szerintem. Kár, hogy Jamie is ott volt mondjuk..

Amúgy így írás közben agyalva, úgy mondanám, hogy Dany szála jött be a részben, meg aminek ahhoz volt közvetlenül köze. Szegény nagyon el van veszve most magányában, ki is tört elég egyedi módon.

Amúgy Jon mitől is szeretett ki belőle 3 másodperc alatt? A nagynénis dolog zavarja, vagy valami más?
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.05.07. 18:01:09

Nálam a Drót és a Maffiózók is a BB előtt áll, bár tény, nem sokkal :)

Nagyon jó még mindig a GoT, de inkább annak köszönhető, hogy amíg Martin írásait követték 99%-ban,az olyan magas színvonalat állított fel, amit nélküle nem tudnak megközelíteni az írók, ami amúgy szerintem érthető, nem hiába lett világhírű Martin írása, ha olyan könnyű lenne nélküle, akkor mindenki író lenne. :D

Magához képest gyengébb ez, meg már az előző évad is, de ha külön kezeljük ezeket az évadokat a többitől, számomra még mindig rendkívül élvezetes.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.05.07. 16:45:11

Basszus ne is említsétek, azóta sem találtam még egy ugyanolyan sorozatot, mint a BrBa. :(
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.05.07. 10:47:11

Rinku írta: Aha, best series ever. Biztos, nyilván
nyilván nem, az a Breaking Bad :D amúgy én is látom a hibáit, fogom is néha a fejem, de attól még tetszik.
Kép
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.05.07. 06:45:06

dallas

A világvége, elkeseredett visszavonulások, hősies halálok, zongora-cselló zenei betétek, és King's Landing alatt a Golden Company és lojalista erők + északi maradék + Night King and the dudes hármas/kettes epikus küzdelme helyett most megnézhettem, hogy Samnek lesz egy gyereke, Briennt megkenték, az elvileg megmaradó 50 emberből Winterfellben pedig vagy 15 hazatér és búcsúzás. Na nem mintha a teljes 2. rész nem a búcsúzkodásról szólt volna. De aztán a semmiből megint van egy ostromló sereg, tényleg, tök reális, intelligens. Ekkora banális sorozatot ritkán látni, pedig nagyon törekedtem, hogy ne rühelljem zsigerből az egészet. :) Aha, best series ever. Biztos, nyilván :wink:
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2019.05.07. 00:39:30

GoT

Két éve olvastam egy kiszivárgott forgatókönyvet, na már most amennyire emlékszem a végée, ezzel a mai résszel meg is bukott a teória. :lol: Érdekes ez az évad, nekem egy kicsit nyers és nagyon leegyszerűsödtünk a címre hagyatkozva "trónok harca". Eddig nagyon sok volt a varázs és "bonyodalom" most pedig a nyers öldöklést kapjuk. Kékszemű szálat én sokkal nagyobb durranásnak gondoltam, Bran szála is bebukott, erre kaptunk egy rész töménytelen vérontás és csatát. Nekem pl. sokkal nagyobb frenetikus érzés volt az a csata amikor Havas a vadakat mentette és megjelent az éjkirály. Sansából csináltak egy pestiesen szólva kielégítetlen kis pattanást, akinek semmi semmi sem jó, neki nincsenek ötletei, de mindenki bakka meg. =D> Vadak is miért húznak el? Nekem kicsit zavaros az egész, na. Elveszett a varázs, de hozzá teszem tetszik a sorozat, és valahogy erre számítottam, de a hosszabb részekkel nem kapunk igazi tartalmat, de valahogy mégis kitöltik. Eddig volt mindig spekulálni való amit a nézőre bíznak, mehetett a teória gyártás, most viszont semmi ilyen. Az idevezető út az nagyon pazar és top, de ez a befejező évad amolyan: na ez a vége, most már tudjátok érzetet sugall. Minden esetre kíváncsi vagyok ki marad a végén, gondolom utolsó rész fog nagyot szólni. U: Az ott felejtett műanyag kávés csésze pedig irtó gáz volt.... Még a végén kiderül, hogy van egy DeLorean valahol elbújtatva és Brawn doki ide is eljutott a vadnyugaton túl. #-o :lol:
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.06. 20:56:05

davi10 írta:

Amúgy a korábbi évadokba nem mutatták meg pl. Jamie-nek a sárákányölődárdavetőt?

de, de nem is ez a lényeges, hanem hogy Dany is tudta, hiszen Drogont is megsebezték már vele a hetedik évadban, miközben rajta ült. :roll:
tipikus lazy writing. szikla mögött bájkálnak, és onnan lőnek. mi a tököm, hőkövetős nyilak voltak vagy mi?

Missandei halála csak görgeti tovább Danyt a MadQueen felé.
Végén nem Cersei hanem ő lesz a főgonosz.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nervo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 536
Csatlakozott: 2014.03.07. 14:50:11
Tartózkodási hely: Home, Workplace.

2019.05.06. 18:46:59

Yellowstoneról vélemény?? :roll:
FCB: Stegen, Semedo, Piqué, Eric Garcia, Gaya, Riqui Puig, De Jong, Coutinho, Messi, Depay, Fati.
Oranje: Cillessen, Dumfries, De Ligt, Dijk, Aké, Van de Beek, De Jong, Wijnaldum, Depay, Malen, Bergwijn.
Kép
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.06. 13:11:23

johdepp írta:GOT

Komolyan, ez a sorozat akkora egy rakat ürülék lett, hogy arra szavak nincsenek. Mindenféle logikát teljesen mellőzve csapong a büdös nagy semmibe. Régen azért toszta fel az agyam, mert egy odaverős fordulat volt benne, vagy valami érdekes, brutális, de mégis életszerű és logikus, ésszerű magyarázatokkal alátámasztva. Most minden ésszerű ki van hajítva az ablakon, aztán hadd szóljon a "durva nagy ledöbbentés, mer' mi a benioffék vagyunk, aztán megmutatjuk a tutit". Ekkora egy rakás 'mit is' ?, komolyan, egészen elképesztő és hihetetlen, hova tudott süllyedni az egész sorozat.
+1

Amúgy nem értem ezt a 75-90 perces agymenést, szerintem semmivel nem nyújt többet a sorozat hosszabb epizódokkal, sőt...

Feltűnően sok már a logikai bukfenc. Azt már megszokhattuk az utóbbi pár évben, hogy az idő itt valóban relatív, mert össsze-vissza ugrálnak. De ilyenek, hogy megfeledkeznek a Greyjoy-flottáról, és hajóblokádot akarnak vonni az egész köré... Aztán odasétálnak tárgyalni. Egy rossz szavuk nem lehetett volna, ha ott lenyilaztatja mindet Cersei a francba.
Missandei halálának se hiszem, hogy túl sok jelentősége lenne majd, eggyel kevesebb karakter, akivel jól láthatólag semmit nem tudtak kezdeni azon kívül, hogy 2x megcsókolta a szürke férget. Nekem ez a Sansa - féle cicaharc se jön át.

Amúgy a korábbi évadokba nem mutatták meg pl. Jamie-nek a sárákányölődárdavetőt?

Történetileg nekem eléggé félrement a sorozat, lehet, hogy csak beleképzelem, de a mostani részben nekem a CGI is egy fokkal gyengébbnek tűnt. A starbucks-pohár "easter egg" pedig csak hab a tortán...
Még 2 rész, legyen már vége, az utána jövő 60db spinoffot szerintem hagyom majd a francba.

+ Nem tudom kihagyni, a két fő "agy" David Benioff és D.B. Weiss jelenleg is egy Star Wars-projekten (trilógián?) dolgozik. Az elején lelkes voltam, mostmár inkább félek tőle, hozzám a SW univerzum még mindig közelebb áll, bár az is lejtmenetben van.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.05.06. 12:19:04

GOT

Komolyan, ez a sorozat akkora egy rakat ürülék lett, hogy arra szavak nincsenek. Mindenféle logikát teljesen mellőzve csapong a büdös nagy semmibe. Régen azért toszta fel az agyam, mert egy odaverős fordulat volt benne, vagy valami érdekes, brutális, de mégis életszerű és logikus, ésszerű magyarázatokkal alátámasztva. Most minden ésszerű ki van hajítva az ablakon, aztán hadd szóljon a "durva nagy ledöbbentés, mer' mi a benioffék vagyunk, aztán megmutatjuk a tutit". Ekkora egy rakás 'mit is' ?, komolyan, egészen elképesztő és hihetetlen, hova tudott süllyedni az egész sorozat.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.30. 13:31:34

Varatrix írta:GOT

1. Game of Thrones nem pedig White walkers a sorozat címe! Számomra teljesen logikus volt hogy korán elhullik, mert végső soron az a kérdés, hogy ki kerül, vagy marad a vastrónon/ra. Az egész NG szálat teljesen másodlagosnak, és érdektelennek láttam eddig is.

2. Ha viszont már benne van, nem értem miért nem elég epikus a film/ sorozattörténet legnagyobb csatajelenete? (Leszámítva, hogy nem halt meg senki "fontos". Mondjuk az is fura, hogy GoT fanokat, lassan csak ez érdekli.) Mindig is fura volt, hogy mondjuk adott egy dögunalmas rész, aminek az utolsó 10 perében elhull valaki akire nem számítottunk, akkor az a rész jó. #-o

1. lásd lejjebb. plusz az egész sorozatot is ez lengte be, csomó évad végződött velük, illetve a sorozat is velük indult.
illetve az egész 7. évad már arra épült, hogy most egyáltalán nem érdekes a trón, mert Nigh King is coming.
Észak egész léte a Winter is coming jelmondaton alapult, a Fal is ott volt.
Szóval ez nem igaz, hogy mellékszál. Mellékszál Dorne, vagy a Vas-szigetek.
2.Nema halál a lényeges, én pl nem bánom hogy nem halt meg senki általában. Ami lényeges, hogy itt halálkozeli szitukat éltek túl mindannyian többször is a Plot Armor miatt. Ha már ebbe a szituba belekényszerítették az írók a karaktereket, illetve így húzták fel a csatát hogy semmi esély, csak 1, akkor lehet 1-2 halál belefért volna. Mert megvoltak a helyzetek, nem random haltak volna meg.
Tehát láttuk hogy hömpölyögnek a zombik, pár ezer lovas dothrakit fél perc alatt lenyomnak, majd amikor jött a roham, akkor az első sorban álló Brienne, Jaime, Sam, Gendry stb karakterek vígan kardoznak 1v1ben pár zombival, majd a várban meg 1v 15/20ban is talpon maradnak.


Tehát én mind fanatikus mániákus sorozat és könyvimádó úgy látom, hogy a készítők/írók feláldozták a logikát annak oltárán, hogy a reménytelenséget minél erősebben érzékeltessék, és a vége jobban üssön, hogy pont akkor haljon meg a NK amikor 2-3 mp-n múlik a főszereplők élete.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2019.04.30. 13:06:06

Varatrix írta:GOT

Főbb karakterek hullását én is vártam, ez valóban csalódás, de:

1. Game of Thrones nem pedig White walkers a sorozat címe! Számomra teljesen logikus volt hogy korán elhullik, mert végső soron az a kérdés, hogy ki kerül, vagy marad a vastrónon/ra. Az egész NG szálat teljesen másodlagosnak, és érdektelennek láttam eddig is.

2. Ha viszont már benne van, nem értem miért nem elég epikus a film/ sorozattörténet legnagyobb csatajelenete? (Leszámítva, hogy nem halt meg senki "fontos". Mondjuk az is fura, hogy GoT fanokat, lassan csak ez érdekli.) Mindig is fura volt, hogy mondjuk adott egy dögunalmas rész, aminek az utolsó 10 perében elhull valaki akire nem számítottunk, akkor az a rész jó. #-o

3. Motiválatlan NK? Valaki tényleg arra számított, hogy elkezd ventillálni Brannek az életéről, és a nehéz gyerekkoráról? Persze valóban motiválatlan, ahogy akármelyik mese elemi gonosza, és Bran fontosságának megmagyarázása is ordas nagy baromság. Az egész szál egy baromság, ez inkább zavar, mint a konkrét rész.

Szerintem az egész szál kihagyható lett volna, de ha már berakták akkor nehezen tudok sokkal jobb lezárást ennek, és húzni sem lett volna érdemes.

Mondom ezt úgy, hogy távolról sem nevezném magamat fannak.

1. Ezzel csak annyi a baj, hogy a könyvsorozat címe, ami alapján a sorozat is készült, nem Game of Thrones, hanem Song of Ice and Fire. Game of Thrones-nak csak az első könyvet hívták, amit nyilván a sorozat átvett konstans címként, mert hangzatosabb. Úgyhogy ez alapján finoman szólva eléggé nem egyértelmű, hogy ez az egész történet a halandók közötti harcokra lenne kihegyezve... Főleg, hogy az első könyv epilógusa is már egyből a másokkal indít... :D

2. Ez megint szubjektív. Bőven vannak bajok ezzel az egész csatával, de most nincs kedvem belemenni, leírták már sok helyen helyettem.
Mondjuk én inkább a könyveket szeretem, mint a sorozatot. Nagyon gyenge ez az egész show így nekem, mióta elszakadt a könyvektől, meg főleg.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.04.30. 09:17:33

GOT

Főbb karakterek hullását én is vártam, ez valóban csalódás, de:

1. Game of Thrones nem pedig White walkers a sorozat címe! Számomra teljesen logikus volt hogy korán elhullik, mert végső soron az a kérdés, hogy ki kerül, vagy marad a vastrónon/ra. Az egész NG szálat teljesen másodlagosnak, és érdektelennek láttam eddig is.

2. Ha viszont már benne van, nem értem miért nem elég epikus a film/ sorozattörténet legnagyobb csatajelenete? (Leszámítva, hogy nem halt meg senki "fontos". Mondjuk az is fura, hogy GoT fanokat, lassan csak ez érdekli.) Mindig is fura volt, hogy mondjuk adott egy dögunalmas rész, aminek az utolsó 10 perében elhull valaki akire nem számítottunk, akkor az a rész jó. #-o

3. Motiválatlan NK? Valaki tényleg arra számított, hogy elkezd ventillálni Brannek az életéről, és a nehéz gyerekkoráról? Persze valóban motiválatlan, ahogy akármelyik mese elemi gonosza, és Bran fontosságának megmagyarázása is ordas nagy baromság. Az egész szál egy baromság, ez inkább zavar, mint a konkrét rész.

Szerintem az egész szál kihagyható lett volna, de ha már berakták akkor nehezen tudok sokkal jobb lezárást ennek, és húzni sem lett volna érdemes.

Mondom ezt úgy, hogy távolról sem nevezném magamat fannak.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.04.29. 23:26:09

GOT

Én is csalódott vagyok, nagyon sok fő karakternek meg kellett volna ott halnia, hogy nálam előjöjjön a katarzis. Már leírtátok sokan, nem ismétlem, kb mindegyik negatívummal egyetértek. Amikor vége lett a résznek, akkor még a hatása alatt voltam, de folyamatosan szállt el a rózsaszín köd, és már most "tiszta" fejjel inkább csalódás volt ez a rész számomra.
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2019.04.29. 23:05:02


Ki nem birom állni a szuperhősös filmeket,erre kaptam egy ilyet maszlagot a kedvenc sorozatomban. Nevetséges.
n évadon keresztül építették az NK karakterét, aztán meg motiváció nélkül megölik. Volt pár párbeszéd, ami tényleg jó volt, de a csata... Egy látványfilm lett a GOT-ból. Nekem nagy csalódás. Legszívesebben kitörölném a fejemből ezt az utolsó évadot.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.04.29. 21:38:26

palesz77 írta:
Sanama írta:
palesz77 írta:GoT S8E3

Annyira látszik, hogy ez már nem Martin írása, hanem egy Hollywood és Disney keverék, aminek semmi célja, csak a pénz és a nézői igényeknek való megfelelés.
Simán hullani kellett volna minimum 1-2 fő karakternek.

Mondjuk ez vagy 3(?) evad ota 1-2 resz kivetelevel mindegyiken latszott igazabol. Szerintem jobb ha beletorodtok, hogy a vegen is fog..

Ajanlom hogy csinaljatok amit en, kezeljetek ezt mar egy kulon dologkent, es remenykedjetek, hogy Martin papo valaha befejezi a konyveit. Lenyegesen elvezhetobb ugy az egesz sorozat.. :D

Persze, ebben egyetértünk. Igazából ugye azt mondták hogy Martin a fő irányokat elmondta az HBO-nak, ezért gondoltam folyamatosan, hogy azért értelmes lesz, de szerintem kb. annyit mondott, hogy mi lesz a vége és ki öli meg az Éjkirályt. (Ezt a behind the scenes videóban el is mondják, hogy kb. 3éve tudják hogy Arya fogja kiiktatni)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.04.29. 21:35:24

Sanama írta:
palesz77 írta:GoT S8E3

Annyira látszik, hogy ez már nem Martin írása, hanem egy Hollywood és Disney keverék, aminek semmi célja, csak a pénz és a nézői igényeknek való megfelelés.
Simán hullani kellett volna minimum 1-2 fő karakternek.

Mondjuk ez vagy 3(?) evad ota 1-2 resz kivetelevel mindegyiken latszott igazabol. Szerintem jobb ha beletorodtok, hogy a vegen is fog..

Ajanlom hogy csinaljatok amit en, kezeljetek ezt mar egy kulon dologkent, es remenykedjetek, hogy Martin papo valaha befejezi a konyveit. Lenyegesen elvezhetobb ugy az egesz sorozat.. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.04.29. 21:22:54

palesz77 írta:GoT S8E3

Sehol senki??

Most vegeztem, nem irok sokat. Parades volt szerintem. A vege meg, amikortol Theon harca alatt elkezdett szolni a zongoraszo, es onnantol vegig zenevel ment a hatterben.. Zsenialis volt.

Innentol nem tudom hova tovabb mondjuk, a tronert valo harc kicsit jelentoseget vesztette.. De ezt a reszt meg ujrazni fogom parszor az fix.

Szerintem meg borzalmasan gagyi volt, már bocsánat. Annyira látszik, hogy ez már nem Martin írása, hanem egy Hollywood és Disney keverék, aminek semmi célja, csak a pénz és a nézői igényeknek való megfelelés.
Simán hullani kellett volna minimum 1-2 fő karakternek.
Simán brutális csapást kellett volna mérnie a Másoknak az emberiségre (legalább visszaszorítani őket délre, vagy valami, menekülésre kényszeríteni, akármi), könyörgöm 8 éve hallgatjuk, hogy ilyet még a világ nem látott és ha ezek eljönnek vége mindennek... Erre a világ legnagyobb gonosza és ellensége úgy hal meg, hogy mindenféle taktika nélkül lesből leszúrják. Ne már.
Egyszerűen nem akarom elhinni, hogy 8évig építenek egy misztikus karaktert, és így zárják le, hogy konkrétan semmit nem tudunk (kis túlzással)
Nekem tök olyan érzésem van, mint az előző évadban, amikor mindenki agyalt, hogy majd hogy jönnek át a Mások a falon, ilyen mágia olyan kürt, akármi, erre bemákoltak egy sárkányt. :)


Illetve én nem tudtam annyira izgulni az egész rész alatt, mert ha az évad felénél van ez a csata, akkor biztos vagyok benne, hogy nem azzal ér véget, hogy mindenki meghal és az Éjkirály nyer.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.04.29. 21:21:17

Got

Sajnos, nem sajnos, valahogy le kellett zárniuk. Hálátlan feladat ez.
Nekem is csalódás picit pár dolog miatt:
-nem vártam csillaghullást, de egy két karakter meghalhatott volna, a fontosabbak közül.
-a Mások, nem a zombik lényegében ugyanolyan droidok így mint a zombik, semmi jelentőségük nem volt, még csak nem is csatáztak senkivel. Itt lehetett volna a hősök vs Más vezérek között azért 1-2 1v1 fight. Így csak lógtak a levegőben jelentőség nélkül. Az Éjkirály is vihart támaszt, tud mindent, mindig okosan cselekedett, tudatosan, most meg ő is mint egy nyeretlen kétéves taktikázott. Igenis el kellett volna pusztítania mindenkit, és csak akkor menni Branhez, mikor abszolút biztosítva van. Persze ez nem játszhatott, mert akkor nincs folytatás lényegében, és nem is szerettem volna ezt. Viszont ahogy alakult a csata, ez lett volna a tőle megszokott tudatos, türelmes lépés.
-az írók magukat szorították sarokba, és nekem nagy meglepetést nem okozott a vége, kivéve, hogy Arya tette meg, de az is egy ponton nyilvánvalóvá vált. szóval azzal, hogy ennyire kidomorodott hogy mennyire sansztalanok az emberek (amit zseniálisan érzékeltettek is, az elejétől kezdve), így látszott hogy két opció van: vagy bejön a terv, és megölik az éjkirályt, vagy mindenki meghal. (ezt senki sem gondolta komolyan hogy megtörténhet).
- és ebből következik a másik probléma, hogy itt ezek az előre tervezések sose úgy sültek el, ahogy azt gondolták, itt meg lényegében Bran elspoilerezte az egészet az előző részben. "csali vagyok, idejön, megöli valaki, vége".
- innentől most Cersei a főboss? meg Euron? nevetséges. Komolyan vehetetlenek. És nekem baromi hiteltelen lesz, hogy egy zombitömeg elleni harcban a hősök nem hullanak, de majd a Lannister sereg, meg Euron serege ellen meg elhullanának? Remélem nem, mert az full lenullázná a Mások által sugallt 8 és fél évados fenyegetést.

nyilván vannak pozitívumok, mert emellett szépen megkomponált volt a vége a zenével, illetve az egész csata ábrázolása, hogy mennyire kilátástalan a helyzet zseniális volt, szorongtam végig.
illetve ekézik Danyt mert csak a trón érdekli, lényegében egy számára semleges háborúban feláldozta a serege 90%át, Joraht, a sárkányait is veszélynek tette ki, illetve a saját életét is, mert nem bújkált, hanem odaállt.
De tényleg, csak a trón érdekli :lol:
bezzeg Sansa...oh wait.
na most lényegében ennyi, majd ha valami eszembe jut még jövök. :D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.04.29. 20:55:23

GoT


Jól volt megcsinálva meg minden, de azért ezzel is volt problémám.
Most nem térek ki olyanokra, hogy a "haditervnek" semmi értelme nem volt, meg miért nem várta meg az Éjkirály amíg kinyírnak mindenkit, mi a francért nem voltak képesek egy dobókést vagy valamit adni Bran vagy Jon kezébe, amikor pontosan tudták, hogy hova fog menni az Éjkirály és még egy csomó ilyen apróságra, mert azért élvezhető rész volt

Viszont így még inkább nem volt értelme az előző (nekem) időhúzó résznek, mert Theon-on és Jora-n kívül senki fontosabb karakter nem halt meg. És pont ez a legnagyobb bajom, hogy annyira szembe ment már az eredeti felfogásával, amit Martin is akart, hogy félj lapozni a következő oldalra, mert nem tudod, hogy ki éli túl. Erre Jon és Dany 60.000 más között elevickél, Brienne, Jamie, Sam és a többiek ugyanúgy full vert helyzetben vannak, de akkor hirtelen a semmiből az egyikük megmenti a másikat.

Kezdek sajnos belenyugodni, hogy itt már nagyobb és tökösebb fordulatokra nem érdemes számítani, gondolom a következő rész azzal fog eltelni, hogy 75 percig beszélnek a csatáról, meg hogy mekkora veszteségeket szenvedtek és most mi lesz és hogy győzik le Cerseit, aztán az utolsó 5 percben elindulnak.

Nem szeretem az örök panaszkodókat, de itt most igazat adok azoknak, akik szerint egyértelműen látszik a "törés", hogy hol hagyták le a könyveket.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.04.29. 20:34:17

GoT S8E3

Sehol senki??

Most vegeztem, nem irok sokat. Parades volt szerintem. A vege meg, amikortol Theon harca alatt elkezdett szolni a zongoraszo, es onnantol vegig zenevel ment a hatterben.. Zsenialis volt.

Innentol nem tudom hova tovabb mondjuk, a tronert valo harc kicsit jelentoseget vesztette.. De ezt a reszt meg ujrazni fogom parszor az fix.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.04.22. 16:26:58

Palesz:

Eszakiak, tuti, hogy hamvasztottak. :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.04.22. 16:15:07

GOT S8E2

Petr-el vagyok

nekem is bejövős volt. Ez a rész egy felvezető volt sok karakter halálhoz véleményem szerint, lezárták sokak "karakterfejlődését" most. Szürke Féreg pl kimaxolta a benne rejlő potenciált, gondolom jön a drámai halál. Briennen se lepődnék meg, ha ennyi pozitívum után sajnos eljönne számára a vég, lovagias formában. Theon is lehet feláldozza majd magát valamelyik Starkért, hogy keretes legyen a története, stbstb. Teljesen jó rész volt szerintem.

Nem beszélve arról, amire valaki felhívta a figyelmem, hogy mennyiszer kiemelték, hogy lent a kriptákban milyen biztonság van. 2 opciót tudok elképzelni, vagy a halottak bekaparnak a föld alól oda, vagy a Night King ahogy megjön, a lenti csontvázakból feléleszt párat, elvégre halottak ők is ott lent.. :D (Ha nem hamvasztottak.) Az elég beteg lenne mondjuk, elkezdenének kimászni a kriptákból. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2019.04.22. 15:51:22

davi10 írta:
Sanama írta:GOT
Ugyanígy gondolom kb...

Nekem még az is tetszett, hogy Bran elmondta mi a Night King célja, így legalább már tudjuk azt is.
Viszont a tempó nekem is baromi lassú volt, és értem, hogy egy helyre kellett hozni a fontos karaktereket, illetve kicsit vissza is tekinteni a 7évadra, de szerintem is bőven elment volna ha a két részből csinálnak egy 70perceset, és csókolom.

Én így kicsit attól tartok,- hogy a következő rész nyilván a csata-, utána marad 3 rész arra, hogy minden le legyen zárva. A mások, a vastrón, Jon-Dany szál, minden... Szerintem erre nem lesz elég az a 3x60-70perc. Legalábbis minőségi formában. Mert nyilván le lehet darálni egy szálat, és akkor vége, de én nagyon tartok ettől, hogy parasztvakítós hollywoodi cucc lesz. De ne legyen igazam.

Igen, a Bran-os részbe én is ezt beleértem a Night King-es háttérsztorit.

Úgy tudom, az utolsó 3 rész már ilyen 80 perc körüli lesz, ez reméljük elég lesz. Valahol olvastam viszont, hogy egy 90 perces csatát terveztek, amit akkor gondolom nem 1 rész alatt zavarnak le.
Viszont még ha a másokkal vége is a sztorinak, nem hiszem, hogy a Daenerys - Cersei ellentét csak beszélgetéssel lesz lerendezve.

Na de mostmár nem lehet kifogás, nem engedhetik meg maguknak, hogy még egy rész elmenjen a semmiről való beszélgetéssel.
Innentől azt hiszem mindegyik rész 80 perces lesz.
Válasz küldése