Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zsolti
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6153
Csatlakozott: 2004.10.12. 13:34:54
Tartózkodási hely: ,,!,.
Kapcsolat:

2019.05.08. 11:57:42

Nyugi sracok! Csak a spanyol kupa dontore pihentetunk! Az a minoseg merceje!!!:D:D
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.08. 11:52:53

EV távozása után én szívesen megnéznék egy Wengert, segítőnek mellette egy Xavit. Utóbbi tanulna, míg előbbi talán egy-két fiatalhoz hozzá merne nyúlni...
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.05.08. 11:48:53

palesz77 írta:Annyi lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ebben vajon az edzőnek nincs szerepe, hogy ennyi a támadójátékunk?
Lehet tévedek, de emlékeim szerint annak idején még pont Pep nyilatkozta, hogy az edző szakmai hozzájárulása az ellenfél védekező harmadáig tart. Odáig fel lehet építeni a játékot megkomponált sémák alapján, de utána már a játékosok egyéni képességein és halyzetfelismerésén múlik, hogy mi történik. Talán nem véletlen, hogy még Pep idejében is rendszeresek voltak az impotens körbepasszolgatások az ellenfél tizenhatosa előtt, meg a szokásos homály Dani Alves beadások.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.08. 11:42:32

vinszentvega írta:Szóval, ahogy valaki itt megírta, nem az edzővel, hanem a mentalitással van gond. Majd Messi megrázza magát és megoldja.. Hát tegnap ez nem jött és pofára is estünk...
Annyi lenne a kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ebben vajon az edzőnek nincs szerepe, hogy ennyi a támadójátékunk?
hau30 írta:Huuuu mit fogok most kapni! Tűz kell a csapatba most! Olyan ember, aki rendet tud rakni és jó pszichológiai érzéke van. Aki hibázott, de van esze hozzá,hogy rájöjjön. Akinek újból fel kell építenie magát, mert kicsit kiesett az elitből!Aki azért ismeri is a klubbot. Szóval Mou! Max 2 évre.
Hát mondjuk ilyen felvezetés után pont nem Joséra számítottam.. :D Követted az elmúlt években a munkásságát? Mert pont nem ezek igazak már rá egyáltalán.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2019.05.08. 11:29:18

dkveszta87 írta:A kiesés után sejtettem, hogy ebbe a topicba ömlenek elsődlegesen a vélemények, nem vagyok meglepve. Csupán annyit fűznék hozzá, hogy nem értem, most hova tűnt a sok Valverdét magasztaló ember??
Ha már meg lettem szólítva: egy hete az ellentábor sem nagyon tolakodott itt, sőt inkább dícsérő hangok voltak, hogy Ernő bá mekkora taktikus volt. Nem fogom megvédeni a tegnapi után, mert nincs miért. Az első gondolatom nekem is az volt, hogy mennie kell, mert a tavalyit még lehetett egyszeri kisiklásnak venni, de ezt nem. Viszont ez a sztori azért nem teljesen fekete-fehér. Ugye, megint oda kanyarodunk vissza, hogy ha mennie kell, akkor ki jöjjön a helyére. Láthattuk az elődöket, a Pep utáni periódusban csak LE-nek van BL-je, viszont nagyon kérdéses, hogy ebben valójában mekkora az ő érdeme. A játék képe az, ami láthatóan a legtöbbeknél kiveri a biztosítékot és ebben már közvetlenül Pep után is volt változás. Az a mindent elsöprő dominancia, ami főleg a kulcsmeccseken jellemző volt Pep első 3 évében, az egyre kevésbé volt tetten érhető a játékunkban. A tegnapi meccs képe számomra nem volt meglepetés, mert nem először látok ilyet. Már Pep idejében is be-becsúszott 1-2 gyengébb félidő, ahol az ellenfél dominálni tudott minket, viszont többnyire mindig volt válaszunk. Az első olyan meccs, ahol érzésem szerint végig egyértelműen dominálták a csapatot, az egy Milan elleni BL-nyolcaddöntő volt még Tito idejében, ahol a milánói első meccsen gyakorlatilag le lettünk gyalulva a pályáról, olyan szinten szétfociztak minket, hogy a 2-0-ás hátrány még nekünk volt hízelgő. Aztán jött a Bayern elleni totális szétesés, ahol mindkét meccsen hasonló volt a játék képe. Majd jöttek szép sorban a hasonló meccsek: a PSG elleni 0-4 vagy a Juve elleni 0-3. A tavalyi római dráma csak annyiban lóg ki a sorból, hogy 3 gólos előnyt adtunk le, viszont a játék képe teljesen illeszkedik a korábbiakhoz. A tegnapi vereség pedig azért különleges, mert a 3 gólos előnyünk ellenére már az első meccsen is domináltak minket, a párharc során a teljes 180 percből talán ha 50-60-ban voltunk mi a jobbak. A lényeg tehát annyi: egy egyre dominánsabb minta rajzolódik ki, ami egyáltalán nem Valverde-nél kezdődött, csak nála kezd igazán kicsúcsosodni. Viszont azt is látni kell, hogy a Pep csapat meghatározó játékosai szép lassan lemorzsolódtak, az érkezők pedig láthatóan nem hozzák ugyanazt a szintet, amit az elődök. Több kulcsposztra továbbra sincs megfelelő pótlásunk (Alba, Suarez, Busquets, rendes 8-asunk pedig nincs is), így tavaszra már megint több ember is kiégni látszik. Nem elsősorban fizikálisan, hanem mentálisan. Itt persze nagy kérdés, hogy ki a valódi felelős az igazolásokért és azok beépítéséért. Nem ismerjük a háttérben zajló dolgokat, de nem vennék rá mérget, hogy Valverde mindenben szabad kezet kap. Én úgy érzem, hogy a keret még mindig egy kicsit a 2 évvel ezelőtti káosz hatásai alatt van. Neymar távozásával a vezetőségnek villantania kellett valamit, Coutinho és Dembele pedig szinte biztosan nem Valverde kifejezett kérésére érkezett, mint ahogy valószínűleg Malcom sem. Láthatóan nem is illeszkednek rendesen a gépezetbe, hol sérültek, hol formán kívül vannak. A tegnap este a padunkon egyetlen nyerőemberünk sem volt, miközben Klopp droidhadserege óramű pontossággal működött még a cserékkel együtt is. Ami nagyon meglepő volt számomra, hogy a Pool játékosai fizikálisan mennyire a toppon vannak. Akárcsak az Ajax, gyakorlatilag 90 percen keresztül képesek nyomás alatt tartani az ellenfelet mindkét meccsen, ez pedig korábban nem volt jellemző egyetlen csapatra sem. A Pool a kiélezett bajnoki hajrá ellenére is sokkal frisebbnek tűnt, mint a mi "pihentetett" kulcsjátékosaink, ez viszont komoly kérdéseket vet fel a csapat fizikális felkészítésével és a formaidőzítéssel kapcsolatban. Ez pedig mindenképpen az edző felelőssége. Tehát a lényeg: semmiképpen nem akarom védeni Valverde-t, de nem vagyok biztos benne, hogy a csapat problémáit az ő leváltása oldaná meg. Annál itt szvsz mélyebb problémák vannak (vezetőségi gondok, igazoláspolitika, generációváltás). A kérdés pedig továbbra is adott: ki lenne a jó megoldás helyette? Mert csodát az elődjei sem csináltak.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2019.05.08. 11:26:39

Samper írta:
vinszentvega írta:Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?

)
A személy komplikált dolog, de azt tisztázni lehet, hogy melyik focikultúrából keressük és milyen feladattal. Én hollandot vagy belgát keresnék új csapat felépítésére és hatáskört adnék neki a la Masia ügyeiben is.
Bartomeu -ék nem kizárt hogy rámennek Erik Ten Hag -ra. Ezt nem olvastam sehol, csak egy tipp.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.08. 11:14:34

Nem az ő hibája, hogy kiestünk. Mivel valószínűleg kirakatedző. Ki van adva, hogy kiket kell játszatnia, és ő max ezeket tudja variálni. Ennyire egy ember ezen a szinten nem lehet ostoba...

Nem is küldeném el, mert nincs értelme a következő edző se lenne jobb, az eredményei meg neki is megvannak. Sajnos nálunk nincs idő csapatépítésre, az eredménykényszer miatt.
optimus
Jugador del Barça
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2017.01.09. 16:04:31

2019.05.08. 11:01:08

MessiNeymarSuarez írta:
De erre várhatunk, majd jön még egy szezonra Valverde, aztán tippelgethetünk hogy melyik csapat ellen esünk ki 6-0-ról.
Nekem ez az egyetlen bajom a csávóval. Ez a meccs előtt olyan szépnek tűnt minden, tripla (döntőt fixen húztuk volna), jövőre ZZ a real padján, ahogy Bob szokta mondani, mindig a harmadik bajnokság egyhuzamban a legnehezebb, de ZZ ellen Valverde stabilitásával szerintem behúztuk volna. De ezután muszáj elküldeni. Pont ez, hogy akármi lenne jövőre, egyszerűen se a szurkolók se a jáékosok nem hinnék el 3-0, 4-0, 5-0 után se, egyszerűen bárhonnan ki tudunk esni. Annyira mélyre került fejben a csapat hogy ezt ő innen nem tudja kihozni, senki nem tudná (mmint senki aki 2x egymás után ezt lehozza, új edző, új impulzusok innen kitudják húzni a csapatot).

Ötletem nincs ki lenne jó helyettese, mert taktikalag tényleg nagyon rendben van, a játékosok szeretik, de egyszerűen annyira nincs karaktere, hülyén fogalmazva nem tud farkat villantani amikor nagyon kéne. Inverz Zidane a csávó taktikailag top, de ZZ amikor kellett simán elővette, ő meg úgy tűnik ezt nem tudja megtenni. Lucho akármekkora kókler volt, ehhez értett ( az első 2 szezonban, a harmadikra elfogyott sajna), nem ijedt meg senkitől, ott nem volt small team mentality, nem tudom ki tudná ezt hozni jelenleg, elérhető / nem elérhető edzők közül.

Azt meg csak zárójelben tenném hozzá hogyha a 15. percben Alba, Messi a kapuval szemben nem szerencsétlenkedi el hanem 5 méterről szemben a kapuval belövi, akkor kezet fognak a játékosok és lepörgetik a maradék 70 percet 1-1, 2-1el és mindenki örömmel megy haza. Volt a meccsen 4 olyan tiszta ziccerünk amiből 3at min bekellett volna lőni, ebből sikerült 0-t, ezért őt nem lehet elővenni.
Avatar
Tibi1982
Capitá del Barça
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2006.03.07. 19:07:51
Tartózkodási hely: Hajdúnánás
Kapcsolat:

2019.05.08. 11:00:30

Dárdai Pali. Dárdai Pali.
Ő kell ide :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 10:59:08

vinszentvega írta:Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?

)
A személy komplikált dolog, de azt tisztázni lehet, hogy melyik focikultúrából keressük és milyen feladattal. Én hollandot vagy belgát keresnék új csapat felépítésére és hatáskört adnék neki a la Masia ügyeiben is.
hau30
Capitá del Barça
Hozzászólások: 844
Csatlakozott: 2008.05.19. 19:31:35
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 10:57:32

drobika írta:Hogy kit hoznék edzőnek? Bárkit! Akárkit! Aki fel tudja dobni a csapatot, aki tudja őket motiválni, aki nem ragaszkodik a dogmatikus felfogásához, aki képes időben felismerni, hogy valaki alkalmatlan a játékra, képes változtatni, aki ki tudja találni, hogy ne a 150 millás játékosok váltsák egymást,aki nem gugol a partvonal mellett, aki a játékosokkal kezet fog, amikor lejönnek a pályáról.Biztos kihagytam valamit...sajnálom.
Huuuu mit fogok most kapni! Tűz kell a csapatba most! Olyan ember, aki rendet tud rakni és jó pszichológiai érzéke van. Aki hibázott, de van esze hozzá,hogy rájöjjön. Akinek újból fel kell építenie magát, mert kicsit kiesett az elitből!Aki azért ismeri is a klubbot. Szóval Mou! Max 2 évre. Utána pedig jön a Senor Xavi!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.08. 10:52:55

vinszentvega írta:Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?

Xavi? Bármekkora Buddha szívű ember, (én neki örűlnék a legjobban) azért hidegvíz lenne számára, a gyepről a cserepad elé lépés( de tisztelnék a játékosok az tuti)...De egy Puyol-val az oldalán? Talán mélyvízbe jó úszógumi lenne Puyi mellette...
Pochettino? Számomra ő is jó megoldás lehetne, valamiért, úgy érzem az Ő stílusa feküdne nekünk( az más kérdés, hogy lehet az Espanol drukkerek kitűznék a fejét a Placa De Catalunya egyik zászlórúdjára :D )
Bárkit, aki a múltban nem esett ki 3 gólról.

Pochettino utál minket, megmondta, h előbb adja el az anyját, minthogy nálunk legyen edző.

Ennyit meg Xavi is hozna 0 rutinnal amúgy, legalább respektje lenne.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.08. 10:48:20

Varatrix írta:
vinszentvega írta:Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?
Kapásból nekem ten Hag lenne a jelöltem, de sokat nem tudok a szerződéséről, és az egyéb olyan okokról, amit nálam okosabbak biztos perceken belül leírnak. Jó kis 3in1 koffein lenne Frenkievel, és De Light-el...

Különben meg ezért tartunk sportigazgatót, és elnököt, hogy az Ő fejük fájjon emiatt...

Jó szurkolóhoz méltóan, sokkal jobb ötletem nincs, de azt tudom, hogy ezt nem szeretném tovább nézni!

Adnám. Mi kell még bizonyítéknak? Barca testvércsapat, sőt BARCÁSABB focit játszat a csapattal mint ahogy most játszik a Barcelona Valverdével..

ÉS a legfontosabb ! Eredményes csapatot tudott összerakni, ráadásul saját nevelésekből, az itt is pozitívum lehetne.

De erre várhatunk, majd jön még egy szezonra Valverde, aztán tippelgethetünk hogy melyik csapat ellen esünk ki 6-0-ról.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 10:32:25

Hogy kit hoznék edzőnek? Bárkit! Akárkit! Aki fel tudja dobni a csapatot, aki tudja őket motiválni, aki nem ragaszkodik a dogmatikus felfogásához, aki képes időben felismerni, hogy valaki alkalmatlan a játékra, képes változtatni, aki ki tudja találni, hogy ne a 150 millás játékosok váltsák egymást,aki nem gugol a partvonal mellett, aki a játékosokkal kezet fog, amikor lejönnek a pályáról.Biztos kihagytam valamit...sajnálom.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.08. 10:20:58

vinszentvega írta:Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?
Kapásból nekem ten Hag lenne a jelöltem, de sokat nem tudok a szerződéséről, és az egyéb olyan okokról, amit nálam okosabbak biztos perceken belül leírnak. Jó kis 3in1 koffein lenne Frenkievel, és De Light-el...

Különben meg ezért tartunk sportigazgatót, és elnököt, hogy az Ő fejük fájjon emiatt...

Jó szurkolóhoz méltóan, sokkal jobb ötletem nincs, de azt tudom, hogy ezt nem szeretném tovább nézni!
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.08. 10:12:59

Akkor tegyük most a szívünkre a kezünket, kit hoznátok edzőnek?

Xavi? Bármekkora Buddha szívű ember, (én neki örűlnék a legjobban) azért hidegvíz lenne számára, a gyepről a cserepad elé lépés( de tisztelnék a játékosok az tuti)...De egy Puyol-val az oldalán? Talán mélyvízbe jó úszógumi lenne Puyi mellette...
Pochettino? Számomra ő is jó megoldás lehetne, valamiért, úgy érzem az Ő stílusa feküdne nekünk( az más kérdés, hogy lehet az Espanol drukkerek kitűznék a fejét a Placa De Catalunya egyik zászlórúdjára :D )
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 09:51:40

dkveszta87 írta:A kiesés után sejtettem, hogy ebbe a topicba ömlenek elsődlegesen a vélemények, nem vagyok meglepve. Csupán annyit fűznék hozzá, hogy nem értem, most hova tűnt a sok Valverdét magasztaló ember?? Kiemelném, hogy a csapat legalább annyira ludas a dologban, mint az edző ez tény és való, mert nagyon sokan (főleg magukhoz képest) szinten alul teljesítettek. Tök szép, hogy itt pontokba szedve le van írva, hogy mit rontottak el a játékosok, de basszus, én is már 'pár' éve játszom megyei szinten, de olyan gólt mint az a szöglet, még nálunk is ritkán látok...ergo, hogyan lett a csapat taktikailag és fejben felkészítve? Ha szó volt arról korábban, hogy amióta Valverde van, legalábbis nekem nem tetszik a játékunk (és most nem is erről lenne szó), akkor most azt mondanám, hogy a 'célfoci' amit EV-nél sokan dícsérnek, hogy nem szép de eredményes + taktikailag is felkészült, akkor MEGINT egy 3 gólos előnyről, hogy tudunk kiesni egy 4-essel??
Valóban fejétől bűzlik a hal, Barto éra óta valami nagyon nem működik. 2 év és elnökválasztás, ő(k) szerintem tutira mennek, de Valverdének sem hagynám, hogy kitöltse az 1+1 szerződését.
EV-t védő emberek eltűntek, illetve most a legjobban azok szidják.Persze nem egymás ellen kel forduljunk, csak épp ez a topik is bizonyítja, hogy akármennyire is véleménynyilvánítási szabadság van a realitást kell néznünk,és nem egymást szidni.
Minden egyes szavaddal egyetértek, amit a csapat játékáról írtál.
Számomra a 4.kapott gól körüli körülmények, amik mindent megmagyaráznak. Természetes,hogy ezen röhög Európa, de számomra szomorú,hogy mi mindent lehet ebből a gólból kiolvasni.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2019.05.08. 09:45:18

Mint régi Barca szurkoló mélységesen szégyellem magam a tegnap esti minősíthetetlen produktum után.
1. Az első meccset jó játékkal jelentős különbséggel nyerjük.
2. Hétvégén az egész csapat pihen, a "B" szenved Vigoban.
3. A Pool ugyanakkor kemény meccset vív a bajnokságban.
4. Nem játszhat sérülés miatt a két legjobb csatáruk.
5. Egyetlen gól kellene a BL döntőhöz.
6. Mi togyorgunk, bénázunk, ők mennek mint a megszállottak, hisznek a szinte lehetetlenben.
7. Valverde bénán ácsorog az oldalvonal mellett (ahogy egyébként szokott) - nem reagálja le edzőként a történteket.

És akkor megkapjuk a 4. gólt, amilyet utoljára talán a BLSZ II-III-IV-ben láthattunk.

A felelősség közös, edző, játékosok - kivétel nélkül mind. Milliók Barca iránti szeretetét, hitét tették tönkre szűk két óra alatt. Nem csodálkoznék, ha ezek után szétesne ez a gárda és Messi is azt mondaná elég volt. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.08. 09:36:22

Lehet védeni Valverdet és elmondani, hogy nem mindenről ő tehet. De ő lévén az edző, a többiek hibáiért is ő felel, ő készíti fel őket, ő állítja össze a csapatot, ő cserél, vagy nem cserél, szünetben ő van együtt a csapattal, az oldalvonal mellől bekiabálhat, bemutogathat stb. A tények makacsak: Róma után a tegnap: kétszer ugyanaz. Mindegy, hogy ő miatta-e, vagy nem tudott az ismétlés ellen tenni: egyértelmű a bizalomvesztés. Ezt vállalni csak egyféleképpen lehet.
dkveszta87
Barça C
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2019.04.11. 09:01:20

2019.05.08. 09:30:51

A kiesés után sejtettem, hogy ebbe a topicba ömlenek elsődlegesen a vélemények, nem vagyok meglepve. Csupán annyit fűznék hozzá, hogy nem értem, most hova tűnt a sok Valverdét magasztaló ember?? Kiemelném, hogy a csapat legalább annyira ludas a dologban, mint az edző ez tény és való, mert nagyon sokan (főleg magukhoz képest) szinten alul teljesítettek. Tök szép, hogy itt pontokba szedve le van írva, hogy mit rontottak el a játékosok, de basszus, én is már 'pár' éve játszom megyei szinten, de olyan gólt mint az a szöglet, még nálunk is ritkán látok...ergo, hogyan lett a csapat taktikailag és fejben felkészítve? Ha szó volt arról korábban, hogy amióta Valverde van, legalábbis nekem nem tetszik a játékunk (és most nem is erről lenne szó), akkor most azt mondanám, hogy a 'célfoci' amit EV-nél sokan dícsérnek, hogy nem szép de eredményes + taktikailag is felkészült, akkor MEGINT egy 3 gólos előnyről, hogy tudunk kiesni egy 4-essel??
Valóban fejétől bűzlik a hal, Barto éra óta valami nagyon nem működik. 2 év és elnökválasztás, ő(k) szerintem tutira mennek, de Valverdének sem hagynám, hogy kitöltse az 1+1 szerződését.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2019.05.08. 09:22:56

Nemhogy egyértelmű volt, hanem ordított a Cou csere a szünetben az arcába, és bammeg felviszi a pályára a kókler.
Meccs előtt is láttuk jó páran és le írtuk, h teljesen felesleges lesz a kezdőben és sokkal inkább Arthur vagy SR kell a középpályára, h labda is legyen nálunk, mivel azt is jól tudtuk, h nehezen fogunk labdákat szerezni, és azokat meg kéne tartani.

Régebben milliószor leírtam (és nem érdekel a Barca identitás), h oda kell menni hátul és egy nagyot bele kell rúgni a labdába, amerre állunk. Ezt sokkal nagyobb játékosok is így csinálták a történelemben és senki nem haragudott meg érte. Abból nincs gól, de a hokizásból, amit sokszor művelünk, van gól.

Az, h 10 éve csúcson levő focisták megye 1-es hibákat követnek el és elizgulnak elődöntőt 3-0-ról, teljesen minősíthetetlen, a szöglet miatt meg ismét rajtunk röhög Európa, teljesen jogosan :D

Érthetetlen (már a római után is az volt), h miért nem azzal kezdte meccs után, h beadja a felmondást.

És megadom a választ azokra a kérdésekre, h melyik edző lenne jobb a helyére. Tegnap azt írtam, h bárki, de ez nem igaz, felindulásból írtam. Egy NYERTES típusú edző kell, nem érdekelnek a kvalitásai, legyen nyertes típus, pontosan emiatt nyert 3 BL-t a Real, meg a hasonló típusú játékosai miatt, amik nálunk nincsenek úgy tűnik.
Avatar
pezZy
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 292
Csatlakozott: 2010.09.29. 18:34:43
Tartózkodási hely: Békéscsaba
Kapcsolat:

2019.05.08. 09:16:07

vinszentvega írta:Ernőbá kapja a hideget, meleget a tegnapi eredményért, de azért megszeretnék itt néhány dolgot említeni:
1, Ez a csapat ugyan az volt amelyik 6 napja 3-0 ra verte meg e Pool-t(lehetett volna 4, de ugye Dembe....
Lehetett volna 3-3 is, nem rajtunk múlott, hogy nem lett..
Kép
"El fogom feledtetni velük a vereség ízét, ám jól az eszükbe vésem, hogy mindig küzdeniük kell. Én vagyok a vezető, ők követnek engem, együtt pedig sikeresek leszünk…”

Culé per sempre!!
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1798
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.08. 09:02:03

Én védtem EV-t,de kétszer ugyanaz nem fér bele,érdemei elismerése mellett mennie kell! Nekem is fáj a tegnapi,mintha megcsaltak volna,de ráébresztett,hogy vannak fontosabb dolgok is,mintsem,hogy agyvérzést kapjak egy meccsen. :) Talán idén a kupadöntőt még megnézem... Kedves fórumtársak azért az emberi mivoltunkat ne vetkőzzük le,néhányan minősíthetetlen stílusban írnak az edzőnkről. pl. nyomorult.
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2019.05.08. 09:00:36

Ezzel a kerettel nem is azt a focit kéne játszani, amit anno Xavival vagy Iniestával lehetett. Ellenük azért nem működött a letámadás (vagy csak jóval ritkábban és messze nem annyira hatékonyan), mert olyan labdabiztosak, technikásak voltunk akkor, hogy az az ellenfélnek csak felőrölte az erejét, de egy testcsel, egy tűpontos kényszerítő és megvolt a helyzeti előny, amiből aztán jött egy megindulás vagy ütempassz. Busquets érti ezt, de nem mindegy, hogy Xavi/Ini mögött harmadikként kell ezt csinálnia ereje teljében, vagy 30+os játékosként elsőszámú középpályásként.

És az igenis Valverde hibája, hogy ezeket nem látta be, pedig kevés egyértelműbb, fixen várhatóbb dolog volt, mint hogy a Pool ezt fogja játszani, EV meg önként és dalolva szaladt bele a késbe. És hiába bitang jó ez a Pool, azt nem tudom elfogadni, hogy ha letámadnak, akkor vagdaljuk előre a labdákat, meg olyan labdavesztéseket produkálunk (amikből aztán nyeltük is a gólokat), mintha osztálykülönbség lenne a csapatok között... Ugyanígy lehetett előre tudni, hogy mindkét félidő elejét meg fogják nyomni, de valahogy az istennek nem sikerül élesen kimenni a pályára, ami részben a játékosok, de nagy részben EV hibája,

Nézzünk végig a tegnapi Poolon, egy olyan játékos nincs, aki erősítés lenne a kezdőnkbe, de 20-25 fős csapatként sokkal jobbak, mint mi egyénileg. Ha ott kiesik valaki, akkor aki a helyére lép az mind fizikálisan, mind mentálisan, mind taktikailag topon van. Ezt nem lehet anélkül úgy kivitelezni, ha a szent teheneid csinálhatnak akármit úgyis a kezdőben vannak. Ha nem tartod tűzben a játékosaid, ha nem hiteles, hogy ők is értékes tagjai a csapatnak, akkor amikor beállnak messze nem fognak úgy teljesíteni.

Vegyük példának Alcacert, aki nálunk szinte csak alibi meccseken lépett pályára, vagy csereként, amikor a csapat már csak le akarta tudni a meccset, vagy kezdőként, amikor annyira szétrotálta a csapatot (úh ettől is tép az ideg, hogy Valverde is csak úgy tud pihentetni, hogy kiveszi a fél kezdőt, amitől értelemszerűen megzuhan a játékunk színvonala, abban aztán szenvednek a kiegészítő emberek, akik persze eleve nincsenek játékban, így azokon a meccseken, amiken már a kezdőből látszik, hogy csak le akarjuk tudni, nyilván se nem játszanak jól, se nem szereznek önbizalmat, el is kedvetlenednek, mentálisan le is ülnek).

A Dortmundban 18-at vágott (nyilván kicsit körte meg alma, de Dembeléért egy 6 gólos szezon után fizettünk 100+M-t) többnyire csereként beállva. Nyilván az a Bundesliga, ezt is értem, de itt csak arra akarok hinni, hogy nálunk az alapcsapat mögötti sor pontosan tudja, hogy epizodista szerepre van kárhoztatva, hogy hiába játszik jó formában a kezdőbe elsősorban nem teljesítmény alapon, hanem megszokásból, névből, múltból kerülnek be az emberek, ahogy azt is tudja mindenki, hogy a nem standard kezdők közül elég egy rossz meccs azonnal megnyomjuk a pánikgombot, vissza rakjuk a csapatot 'alapállapotba', és jönnek a default emberek.

Mondjuk idén ez is új szintre lépett, hogy Suareznek vagy Albának már csak a látszanak adva sincs cseréje, de őszintén, amíg a gálakezdő mindentől függetlenül be van betonozva (és Valverdével ez nem is fog változni), addig mondjuk tényleg minek...
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.08. 08:58:28

vinszentvega írta:Ernőbá kapja a hideget, meleget a tegnapi eredményért, de azért megszeretnék itt néhány dolgot említeni...
Gyönyörű meg minden, de mint a vállalati struktúra feje, vállalnia kell a felelősséget!

1. Valverde az az edző, aki nem tud 3 gólos előnyt megtartatni a csapatával, egy oda-vissza vágós rendszerben.

2. Valverde, aki nem tudja fenntartani a motivációt a játékosokban, hogy legalább azt lássa az ember, hogy akarják azt a döntőt.

3. Valverde az aki nem hívja a tűzoltót, amikor ég a ház. (Nem cserél időben!)

4. Valverde aki taktikus edző hírében áll, de mégis letolt gatyával áll a kispad mellett, amikor dominál egy csapat, és semmilyen válaszreakcióra nem képes.

5. Valverde az aki elérte, hogy nem kevés szurkoló kiábránduljon a mutatott játék miatt.

6. Valverde az aki, az összes pontoddal kapcsolatban, nem tett intézkedéseket. Az érveid nagy része orvosolható lenne, ha beszélő viszonyban állna a negyedik játékvezetővel a 70. perc előtt!

Mentségére szóljon, hogy fejétől bűzlik a hal: Bartomeu dimite hoy!

Üdvözlettel,
Továbbra is hű, Eibar szurkoló barátotok
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Válasz küldése