Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.14. 10:07:10

Irányító középpályás jó lenne, mondjuk De Bruyne, de úgysem jön. Az Ajaxos srác hát nem tudom. (Van de Beek vagy ilyesmi). Én lehet Messit vonnám vissza, és R Puig lehetne, akit beépítünk idővel. A középpályán pedig 3 helyett csak 2 ember védekezne, mondjuk De Jong (Busquets) és Arthur (Vidal, Alena).
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.14. 09:43:18

Érdemes figyelni, hogy a Real mennyit ad Hazardért a Chelseanek, mert könnyen lehet, hogy azt a pénzt kapjuk meg mi is majd Coutinhoért, ha végül nem tiltják el őket.

Közben de Ligttel kapcsolatban elvileg minden el van rendezve a Cat Radio szerint, és hamarosan bejelenthetik.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2019.05.14. 08:50:52

Cseri írta:Vajon előre játékra képes,kreatív középpályást tervezünk igazolni,aki képes kulcs passzokat adni és a kaput is eltalálja?
Igen. Ez lenne a lényeg. Most gyarkolatilag Messi irányít. Meg kellene egy klasszis középcsatár is, de nem Sauerez mellé, hanem Suarez helyett...
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 20:33:34

Cestus írta:
Manapság minden Bosszúállókból, Star Warsból van 500 folytatás, nehogy már pont a La Décisionról ne húzzanak le mégegy rókabőrt. :D
Sőt, már a spinoffot is bejelentették, a Netflix-re jön "The Making of a Legends címmel", és az előző film eseményei után játszódik majd :D
Varatrix írta:
davi10 írta:Én úgy is megutáltam, hogy nem is a mi játékosunk, és ez remélem igy is marad :D
Én nem annyira hiszek ezekben... Nem mondom hogy Te, de azért az átlag szurkoló szemüvegen keresztül nézi a játékosokat. Én néha tudatosan próbálom földön tartani magamat, amikor arról vitatkozom, hogy egy néhány játékosunk milyen a pályán, vagy azon kívül. Sajnos azért nálunk is megfordul néhány hasonló figura... Mondjuk Neymart is mindenki imádta amíg itt volt, pedig hát ő meg Grízes, krumpli, meg burgonya.
Mondjuk nekem Neymar se volt soha a szívem csücske, de értem amit mondasz. Bennem is megvan, hogy a klubom játékosainak több mindent "elnézek", de mondjuk egy Griezmann-Pogba féle bohócot nem hiszem, hogy nagyon megkedvelnék, hiába teljesítenének jól.

Egy Costa-Ramos féle vadállatot talán még bírnék is, bár érezném, hogy sokszor már gáz amit csinálnak, de az ilyen nyikhaj instagram-showmaneket nagyon nem bírom.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.13. 18:33:21

Varatrix írta:Én picit bízom benne hogy lesz... :mrgreen:
Manapság minden Bosszúállókból, Star Warsból van 500 folytatás, nehogy már pont a La Décisionról ne húzzanak le mégegy rókabőrt. :D

Nekem sem túl rokonszenves figura amúgy, ellenben biztos vagyok benne, hogy megkedvelem, ha rúg pár gólt. A szurkolói agy sajnos így működik, ahogy írtad is, és én meg sem próbálom áltatni magam azzal, hogy ez velem nem fog megtörténni.

Viszont félek attól is, hogy ugyanúgy besül Messi mellett, mint Coutinho. Q-nál is azok voltak a főbb pro-érvek, hogy majd leveszi a terhet Messi válláról, ami a szervezést illeti, meg felváltva támadják a kaput, stb... aztán láttuk, mi lett (bár ennek okairól csak találgathatunk).

Emellett a BL-ben nem hiszem, hogy előrébb leszünk vele, mert szerintem most sem minőségbeli gondjaink vannak (amikor egy Spurs döntőzik, akit a csoportkör elején vertünk idegenben, szerintem kijelenthető, hogy nem ez hiányzik).

Ja és ha Ernő marad, borítékolható a Messi-Suárez-Griezmann támadóhármas fixen padozó Dembélével (bár pár sérülés neki úgyis kinéz). :D

Lényeg a lényeg, én jobban örülnék annak, ha egy valódi csatárt hoznánk Suárez örökösének, viszont egyértelműen klasszis játékos most nem érhető el ebben a zsánerben, míg Griezmann klasszis, viszont nem valódi csatár. Nagy dilemma ez.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2019.05.13. 18:26:35

Vajon előre játékra képes,kreatív középpályást tervezünk igazolni,aki képes kulcs passzokat adni és a kaput is eltalálja?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.13. 18:25:28

Véleményem szerint az első és legfontosabb lenne az edző eltávolítása és egy olyan új edző idehozatala, aki valóban a Barca filozofiájának megfelelő játékot preferálja és aki egy ilyen szintű kerettel igyekszik irányítani a meccseket, legyen szó BLről, bajnoki, idegenbeli, vagy hazai meccsekről. Emellett bátor és teljesítmény alapon állítja össze a kezdőt és képes a kulcsembereket is leültetni a padra, ha éppen gyengébben teljesítenek. Én amellett vagyok, hogy a Barcelona essen ki inkább a BLből a saját játékát jatszva támadva, úgy ahogy régen Guardiolával, mint így, hogy a meccsek 70%-a unalmas, mert stabilnak kell maradni, majd a szezon egyik legfontosabb meccsén feltörlik velük a padlót. ( már másodszor)
Szerintem most jött el az ideje, hogy kicsit felkavarják az állóvizet az igazolások terén és 2-3 érinthetetlen kulcsember helyett újak jöjjenek. Én Suareztől megválnék, mert egészen hihetetlen, hogy ő játszhat hónapokig úgy, mintha a Huesca csatára lenne és megkérdőjelezhetetlen a helye. Igen még mindig képes hihetetlen megoldásokra, amit csak ő tud, de szerintem már a meccsek 80%-ban hátráltatja a csapatot. Sokkal nagyobb a bizalom irányába, mint amit a játéka alapján megérdemelne. Ez a Suarez már közel sem az, aki volt évekkel ezelőtt , a támadások jelentős része rajta akad meg és szerintem sokkal de sokkal több tiszta helyzetet ront el, de ami a legrosszabb, hogy akárhogy is játszik egyszerűen nem lehet lehozni. Amíg ennyire nem számít a teljesítmény és ennyire érinthetetlen valaki akárhogy játszik én nem sokat várok. Szerintem a támadósort át kellene alakítani és akár Messit hamis 9esben játszatni, úgy hogy a jobb szélen egy ügyes és gyors támadó játszik, aki képes gólt lőni és akár védekezni is. (Akár lehet Griezmann is)
A másik a középpálya. Én szeretem Busquets és Rakitic játékát is, de egyre inkább az a véleményem, egyiküknek menni kellene, vagy legalábbis meg kellene szünetetni az érinthetetlen státuszukat azért, hogy új, lendületes és motivált játékosok szerephez juthassanak. Szerintem De Jongnak mindenképp helyet kellene csinálni jövőre és , ha Valverde marad, akkor ők egymást cserélgetnék Arthurral, amíg Busquets és Rakitic lejátszik 4500 percet fejenkènt.
Coutinho esetében, ha jönne egy új edző, aki a stabilitás helyett egy támadóbb felfogású focit játszatna, akkor én megtartanám, mert szerintem ő a középpályán játszva klasszis tudna lenni , ahogy volt a Poolban vagy a válogatottban, viszont , ha marad Valverde és marad neki ez a baloldali támadó poszt, ahova egész egyszerűen lassú, akkor szerintem értelmetlen megtartani.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2019.05.13. 19:12:48-kor.
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.13. 16:46:13

Nem szidnám Griezmant, és örülnék, ha jönne. Egy spanyol dobogos csapat-elég régóta- legjobb
játékosa. Mezönyben is él, gólerős. Hasonló a stilusa Messivel, csak alacsonyabb a szint. Hasonló stilusu Messivel, Ő is hátra jár, és odaér a kapu elé. Felváltva mozoghatnának-persze meccsen belül. Tőle el lehetne várni a gólokat, nem huszat, többet. Állitólag Messi is rábólintott.
Nagy erősités lenne, Suareznél jóval mozgékonyabb, jobb játékos. Nem kel lefikázni, mert tavaly nem jött. Egyébként még nincsen meg. Suareztől kellene megválni, de Busi és Rakéta is mehetne. De ez csak 1 vélemény. Plusz egy fiatal középpályás, és még 1 támadó, vagy Malcolm maradjon, de játszon is.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 15:05:18

davi10 írta:Én úgy is megutáltam, hogy nem is a mi játékosunk, és ez remélem igy is marad :D
Én nem annyira hiszek ezekben... Nem mondom hogy Te, de azért az átlag szurkoló szemüvegen keresztül nézi a játékosokat. Én néha tudatosan próbálom földön tartani magamat, amikor arról vitatkozom, hogy egy néhány játékosunk milyen a pályán, vagy azon kívül. Sajnos azért nálunk is megfordul néhány hasonló figura... Mondjuk Neymart is mindenki imádta amíg itt volt, pedig hát ő meg Grízes, krumpli, meg burgonya.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.13. 14:58:16

Varatrix írta: Biztos hogy egy életre megutálnám, ha ezt a mi játékosuk játszaná el.
Én úgy is megutáltam, hogy nem is a mi játékosunk, és ez remélem igy is marad :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 14:52:43

Cestus írta:Lassan bekészítem a popcornt a La Décision 2-höz. #wecolorfootball
Én picit bízom benne hogy lesz... :mrgreen:

Mondjuk nyilván a saját szempontunkból nézzük, de basszus, az Atleti szurkolóknak milyen érzés lehet. Griezmann könnyek közepette, lenyilatkozza egy TV műsorban (amit csak erre építtek fel), hogy nem tudja elhagyni az otthonát, és családját, a szurkolók az utolsó pillanatban is éltetik Godín, és Torres kérésére. Erre egy évre rá bejelenti hogy off....

Biztos hogy egy életre megutálnám, ha ezt a mi játékosuk játszaná el.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.13. 14:26:45

A Cadena SER szerint az Atlétinél elkönyvelték, hogy Grizi jön hozzánk.

Elképesztő, hogy megint el lehet adni az újságokat centire ugyanazokkal a hírekkel, mint egy éve. :D

Lassan bekészítem a popcornt a La Décision 2-höz. #wecolorfootball
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.13. 09:04:21

Azért lesz itt sagázás, nem lesz egyszerű. Véget ért a Bl az Ajaxnak és nekünk. Most már azt írja, a Mundo, De Light-el kapcsolatban, hogy tárgyalások vannak, de egyezség nincsen.

Nem lesz ez itt két hét múlva bejelentve szerintem! :roll:

Aztán meg most megint írtam, majdnem valami pesszimistát ezzel kapcsolatban... Igyekezzünk pozitívak maradni, hátha lesz egy értékelhető csapatunk jövőre.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.12. 21:35:06

Félreértések elkerülése miatt: nem mindenkit azért kéne elküldeni, mert annyira rossz, hogy semmire se lehet használni. Hanem azért, mert Messi sérthetetlensége révén egy klikket alkotnak, amelyik blokkolja, hogy a fiatal játékosok kinőjék magukat. Bárkiről be tudják bizonyítani, hogy nem ide való. Ezért istencsapás az is, ha Valverde marad. És akkor kár jobbnál jobb játékosokat igazolni.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.12. 14:52:19

Cestus írta:
lics írta:Nem lehet rájuk sózni véletlenül Rafinhat 10 millióért? Cillessen Rafinha plusz 70-80 millió és megkapjuk Felixet.
Biztos rájuk tudjuk ennyiért sózni, ha mi fizetjük nekik a 10 milliót, hogy átvegyék tőlünk. :D
Valahogy sejtettem, hogy ez csak egy szép álomba maximum. Mondjuk Cillessen biznisz jó a Benficának, ők majd eladják 1-2év múlva 60 milliórt kb.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.12. 13:53:32

lics írta:Nem lehet rájuk sózni véletlenül Rafinhat 10 millióért? Cillessen Rafinha plusz 70-80 millió és megkapjuk Felixet.
Biztos rájuk tudjuk ennyiért sózni, ha mi fizetjük nekik a 10 milliót, hogy átvegyék tőlünk. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.12. 13:37:36

Cestus írta:Ő 120 millió.
Nem lehet rájuk sózni véletlenül Rafinhat 10 millióért? Cillessen Rafinha plusz 70-80 millió és megkapjuk Felixet. Milyen szép is lenne De Jong, De Light, Joao Felix, Arthur, Semedo, Malcom, Puig, Dembele, Todibo. Meg egy edző aki ért a fiatalok beépítéséhez. Ez komoly névsor lenne a jövőre tekintettel. Plusz még akiket nem is írtam ide.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.12. 13:23:10

2 év múlva lejár a szerződése, most kell még eladni, ha menni akar. TM szerint 18 milliót ér, szóval ez a 25 nem olyan rossz azért. Cserekapust talán sikerül ennél olcsóbban hozni.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.12. 13:12:10

Cestus írta:Cili 25-ért megy a Benficába az O Jogo szerint.
60 M körül volt a kivásárlási ára nem? 35 - 40 M lenne minimum a reális ár érte, gondolom mi majd 40 M-ért hozunk egy kapus ígéretet a padra.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.12. 13:10:26

Ő 120 millió.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.12. 13:03:29

Cestus írta:Cili 25-ért megy a Benficába az O Jogo szerint.
És nem adják helyette Joao Felixet?
Avatar
kluivert1899
Barça C
Hozzászólások: 21
Csatlakozott: 2018.10.21. 08:09:21

2019.05.12. 12:23:51

Cestus írta:Cili 25-ért megy a Benficába az O Jogo szerint.
Ugy latszik, bejott neki a mediterran eghajlat.:) Megerdemli, hogy elso szamu kapus legyen egy komolyabb csapatban, viszont remelem kozben Felix-rol is egyeztetunk a Benfica-val.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.12. 12:15:45

Cili 25-ért megy a Benficába az O Jogo szerint.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
sojal
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2018.03.01. 12:43:20

2019.05.11. 20:28:23

davi10 írta:
sojal írta:Tudtok arról valamit, hogy ha Mino Raiolat eltiltják, akkor az ügyfelei oldalpályára kerülnek, vagy pik-pak ügynököt cserélhetnek?
Gondolom egy kisebb összegért lemond az ügyfeleiről :D

Ha De Ligt miatt kérdezed, akkor ez a felfüggesztés csak Olaszországban érvényes, minket nem érint.
Amúgy a SPORT szerint Raiola pénteken Barcelonában járt.
Hogy De Ligt miatt jött-e, vagy már megint a kis Xavi Simons-t fűzögeti az majd kiderül, reméljük az előbbi.
Igen De Ligt miatt. Ma olvastam az egyik magyar facebookos barca lapon (foglamam sincs, hogy be lehet-e linkelni, ezért inkább nem teszem, ők nem írtak forrást), hogy a FIFA kiterjesztette az eltiltását.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.11. 19:05:41

http://www.fociclub.hu/2019/05/11/ket-j ... -sajtohir/" target="_blank nagyon akarja a Tottenham Malcomot már régóta(elvileg). Nem örülnék ha elmenne, de ha marad Valverde akkor jobban járna. Valami oka csak van tényleg, hogy ennyire irogatják, hogy vinnék, lehet csak Valverde nem látja bennt a potenciált. Ha mennek 100 alatt nem adnám a 2-t, akkor inkább nem adnám el. Illetve Gomes mehet 30-35körül, de kétlem, hogy ennyit adnának érte.
Válasz küldése