Sorozatok & TV-műsorok

Ami egyik témához sem kapcsolódik, avagy itt nyugodtan írhatsz mindenről kötetlenül.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7851
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2019.06.08. 20:16:06

PCsabi írta:
Amúgy mikor jön a második évad? :mrgreen:
Akkor, amikor a Titanic reloaded :D
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2019.06.08. 18:43:21

A női karakter a több tucat szovjet fizikust jelképezi, akik a rendszerrel szemben állva próbálták kideríteni az igazságot és segíteni, hogy többet ne fordulhasson elő ilyen. Szerintem jobb volt így, mintha mondjuk 15 különböző embert kísértünk volna nyomon, az elég zsúfolt lett volna.

Nálam is 10/10
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.06.08. 18:19:10

1 negatívat tudok felhozni: úgy tudom, hogy a női karakter kitaláció. Ha ez igaz, nélküle is simán elképesztő lett volna ez a sorozat így, hogy igaz történet.

Minden más tökéletes, Breaking bad mellett a másik 10/10-es sorozat (igaz így talán könnyebb volt, hogy minisorozat és, hogy igaz sztori).
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.06.08. 13:35:48

5 részes. Én tegnap néztem végig, tőlem csak egy gyenge 9-est kapott. :oops: :D
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2019.06.08. 13:14:38

PCsabi írta:Csernobil: ezt látni kell, 10/10.

Amúgy mikor jön a második évad? :mrgreen:
Én még nem kezdtem el, így nem értem, ha ironizálsz, de nem csak 1 évados az egész?
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2019.06.08. 13:06:15

Csernobil: ezt látni kell, 10/10.

Amúgy mikor jön a második évad? :mrgreen:
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2019.05.26. 01:01:58

GoT

Mit mondjak, kicsit halovány volt ez a befejező évad és túl sok volt a filmes trükk, háború, mészárlás.. de úgy igazából az utolsó évadra már nem maradt misztikum és rejtély, szövevényes szál, hanem a válaszok. Ezt megadta a sorozat. Elvileg több befejezés volt megírva, ebből párat olvastam is, franc se tudja.. Bran nekem nagyon fura volt és az a tanácskozást kicsit fricskának is éreztem.. de valahogy nekem "átjött" a vége, a zárás. Lényegében maradtak az emberi sorsok, az pedig pazar, a fantasy ellenére. Lost nálam top1 és talán a Gomorra a második, de a GoT ott van a dobogón, az a rengeteg feszültség és váratlan húzás amit adott, hosszasan lehetett egyetemi évek alatt is vitatni, vajon mi lesz a következő évadban vagy épp részben, és valahogy ettől volt különleges az egész sorozat, hogy egyfajta feszültséget hagyott a nézőn a rész után. Bár voltam "lazább" évadok, a végére valahogy mindig "raktak" egy óriásit és úgy vártuk a következőt mint a messiás. Hát, most várhatjuk... nagy élmény volt, befejezés ide vagy oda és a vegyes szájíz, happy end teret nyert, de ennyi csak kijárt, nem?! :)
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.20. 15:32:10

palesz77 írta:GOT Finálé

Viszont 2 kérdés:

1) Kik voltak a nemes urak a végén? Edmund és Sam között pl, meg az a 16 éves csávó. Dornból jött valaki, az stimm, A Völgy ura gondolom már az öreg volt, de a többi új arc?

2) A Night Watchnak mi értelme innentől? Azért voltak ők, hogy a délre portyázó és menekülő vadakat feltartsák, meg a White Walker legendák ellen. Na most a vadak inkább visszamentek északra, mert délen nem szerettek. Ha jön a tél, majd meggondolják magukat, és jönnek le kajáért újra? Vagy mi egyéb okuk lehet rá? White Walkerek kiiktatva, Vadak spanok.. Nem értem nagyon. Meg arra is kíváncsi lennék én még, hogy azt a böszme lyukat a falon hogy tömik majd be. :D

1) Robin Arryn volt a feketehajú gyerek, ő a Völgy ura.
A többiek nem nevesített karakterek, egyszerű főurak innen onnan.
Davos,Sam,Yara,Dorni herceg, Brienn, Gendry, Robin, Royce, Edmure a nevesítettek.

2) Semmi, kvázi egy börtön, büntetőtábor innentől.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2019.05.20. 15:14:45

GOT Finálé

Hagyom is a részt, szokásos 8. évad, jó dolgok mellé agyatlan dolgok, nem volt vészes.

Viszont 2 kérdés:

1) Kik voltak a nemes urak a végén? Edmund és Sam között pl, meg az a 16 éves csávó. Dornból jött valaki, az stimm, A Völgy ura gondolom már az öreg volt, de a többi új arc?

2) A Night Watchnak mi értelme innentől? Azért voltak ők, hogy a délre portyázó és menekülő vadakat feltartsák, meg a White Walker legendák ellen. Na most a vadak inkább visszamentek északra, mert délen nem szerettek. Ha jön a tél, majd meggondolják magukat, és jönnek le kajáért újra? Vagy mi egyéb okuk lehet rá? White Walkerek kiiktatva, Vadak spanok.. Nem értem nagyon. Meg arra is kíváncsi lennék én még, hogy azt a böszme lyukat a falon hogy tömik majd be. :D
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.20. 12:22:11

Túloldalt is már leírtam, úgyhogy itt csak röviden:
lezárásnak az előző részek függvényében megfelelő volt.
mást nem lehetett csinálni nagyon.

Problémáim:

-Jon származásának semmi jelentősége nem volt így, csak annyi hogy akkor ez legyen egy gyújtópont közte, és Dany között, meg hogy Danytől elpártoljon Varys, Tyrion. kevés. egyik legjobban felépített dolog volt Jon származása, és végülis semmi jelentősége nincsen.
-Bran képességeit nem aknázták ki, biodíszlet volt ebben az évadban, majd király lett.
-Sansa tipik idegesítő elem, majdnem lehánytam a monitort, mikor Bran megválasztásánál (aki a testvére, család, erről papolt az előző részekben, hogy ez mennyire számít..mondjuk Jont hátba szúrta 2 perc után lényegében az árulással, de jah.) elkezd ágaskodni Bran ellen. Majd vágja az önelégült fejét. ritka irritáló egy nő.
Másik ide tartozó, hogy egy iilyen lépés hosszútávon egy királyság végét jelenti, mert pár év, évtized múlva megerősödik Dorne, vagy a Vas-szigetek, és akkor kikövetelhetik teljesen jogosan, hogy akkor ők is külön királyság innentől.
Mondjuk Sansa annyira korlátolt, hogy ilyenek nem jutnak eszébe.
-Jont büntetni kell, Tyrion aki apagyilkos, többszörös áruló meg a Segítő lesz, mert neki ez a bntetése. nonszensz, hogy ezt hagyta Szürke Féreg. le kellett volna csapnia a fejét, ott a tanács előtt.
kedvelem Tyrion karakterét, de teljesen lebutult a végére, csak rossz tanácsai voltak, amik ide vezettek, hogy Dany ezt csinálta.
-Kistanács poénkodása a végén...

pozitív:
-zene
-Drogon
-Jon ölte meg Danyt nem a túlhypolt Arya. Mondjuk vártam, hogy Drogonra ráugrik és megöli, olyan abszurd dolgokat csináltattak vele az írók ebben az évadban.
-Bran mint király, ezzel nincs bajom, mondjuk ha nem hangoztatta volna ennyire 2 évadon keresztül hogy ő már nem Bran, nem Stark, stb, akkor hitelesebb lett volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6587
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.20. 10:29:02

GOT

Olvasom (főleg a túloldalt, ott jobban pörögnek a hétfők), hogy a többségnek nem jött be a finálé.
Én is abba a táborba tartozom, akik az elmúlt kb. 3 évadot már nem bírták annyira, meg én nem is vagyok annyira jártas, mint pl. csababarca (a könyveket nem olvastam, a sorozatot meg 1x láttam), de szerintem okés volt ez a lezárás.
Az előző 5 rész ámokfutását nem feledteti, meg itt is volt 1-2 gagyi jelenet, de az előző részek alapján sokkal rosszabbra számítottam.

Nekem az lett volna a gagyi megoldás, ha Jon ült volna a trónra a végén, amikor ezt magyarázza állandóan, hogy nem akarja, meg szerintem töketlen is lenne hozzá. Az ő szálát szerintem jól megcsinálták. Mondjuk ha Jamie, mint királyölő szabadon bóklászhatott, akkor simán elengedhették volna Őt is.
Dany kinyírását azt hittem kicsit még tolják, de pont gondoltam, hogy nincs ott senki, a "régi" GOT-ban ez lenne a tökéletes alkalom, én adtam, hogy nem Arya tette meg, hanem Jon-nak kellett belátni, hogy ezt kell tenni.
Az a sárkányos rész szerintem megint egy olcsóbb húzás volt, amikor megpróbálták elhitetni, hogy Jon-fogja felégetni, de az utolsó pillanatban mégse.
A másik, ami nem jött be az Sansa hisztije, pont most lehetne megmutatni az északiaknak, hogy lehet a hét királyságba tartozni rendesen, amikor egy Stark a király.

Amúgy a rész eleje nekem bejött, ahogy bemutatják mennyire bekattant Dany és milyen az új "birodalom".

Azt nem vágom, hogy mi a terv a sárkánnyal, még ha Bran vissza is hozza, mit fognak vele csinálni, talán visszahozzák Jon-t, hogy idomítsa? :D
Nekem inkább pozitív volt ez a rész, de lehet, hogy csak amiatt, mert már annyira alacsonyan volt a léc.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.15. 12:56:34

Sinya22 írta:
MatyiG írta: Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.
Van még egy film,meg ugye az 5. évad ami 2018-ban jött ki nem is tudom hány év után. Ha tetszik akkor érdemes azokat is,az első évadtól messze van,de úgy teljes.
Meglestem, jó volt.

1, 4, 3, 2, csökkenő sorrendben az évadok minősége.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.05.15. 12:13:55

Kép
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2019.05.14. 21:55:23

MatyiG írta: Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.
Van még egy film,meg ugye az 5. évad ami 2018-ban jött ki nem is tudom hány év után. Ha tetszik akkor érdemes azokat is,az első évadtól messze van,de úgy teljes.
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.14. 19:42:23

Ezt muszáj linkelnem, ha esetleg van még aki nem találkozott vele..
If westeros had facebook

Aki még nem látta az 5. részt annak inkább nem ajánlom.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.14. 19:10:16

soadroli írta:nézzétek a Csernobilt, nagyon kemény.
Én majd hogyha kijött az összes rész.

Múltkor kérdeztem itt a sorozatokról, azóta meglestem a Hannibált, nagyon bejött, ilyesmiket imádok. :) Most meg a Szökést lesem, 4. évad vége felé járok. Az első évad nagyon jó volt, a többi se rossz, de azért nem az a szint már sajnos. Viszont már ledarálom a végét, nincs sok hátra.

Ezeket meg elmentettem az említetteken kívül: Luther, Elit alakulat, Csernobil, A híd, 11.22.63, Éles tárgyak, Aznap éjjel, Atypical, A tett, La casa de papel, Sex Education, Altered Carbon, Gyilkosság, Nyolcadik érzék, Bates Motel, Lost, A rejtély, Dexter, Breaking Bad, Travelers, Mr. Robot, Mindhunter, Dark, The Haunting of Hill House, Black Mirror, True Detective, Sherlock

Kár, hogy tanulnom kéne. :mrgreen:
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5143
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2019.05.14. 17:01:46

nézzétek a Csernobilt, nagyon kemény.
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.14. 13:27:07

Varatrix írta:
Jajj, hogy mindig Én nem értek egyet itt soha... :roll: :mrgreen:

Na de inkább spoilerbe:
akkor én is leírom mit gondolok erről.

1. Igen, végig benne volt, de mellette érdekelte a nép is. azért maradt Mereenben mert jót akart tenni, a rabszolgaságot felszámolni stb.
Igen, kegyetlen volt, mint minden valamire való uralkodó a középkorban. Ezzel kell jól egyensúlyozni, amit sokáig meg is tett.

2. Mondjuk nem tudom ez előtt,hogy lehetett összevetni Cersei-el, aki konkrétan egy vallási intézményt robbantott rá Királyvárra, megölve többezer ártatlant, köztük nemesi családokat. Mellékesen, ő generálta az egész szitut az ostobaságával.
És ez csak egy eset.

3. Mereenben azokat végeztette ki, akik előtte a rabszolgákat végeztették ki. Volt ártatlan is köztük igen, ez igaz.
Kivégzéseken általában nulla esélyt adnak, ezért kivégzés. nem párbaj általi ítéletek voltak, és akkor a sárkánnyal ledarálta az embereket.
Ez hülyeség.
Ned Starknak se adtak esélyt, vagy ő sem adott a dezertőrnek az első évadban.

4. Azt is nézzük meg, hogy a politikai nagyágyú tanácsadói milyen tanácsokat adtak, és azok milyen következményekkel jártak. Tyrion konkrétan kétszer árulta el Cerseinek, mert idióta lett a karaktere (köszi írók). Varys is hülyeségeket beszélt neki.
Ha Westerosra érkezésekor ledarálja Királyvárat, már rég uralkodhatna, és egy erős várból várhatná a Mások esetleges érkezését.
Ő ezt félredobta, és inkább segíteni ment, még ha úgy is volt vele, hogy haszon származhat belőle.
Tényleg egy vérengző diktátor.

Elment megmenteni a Falon túliakat, első szóra, hogy a segítségkérés megérkezett, kockáztatva ezzel a gyermekeit, meg is lett az ára.

Árnyaltabban kell kezelni a képet, mert igen, hajlamos volt erre, de ez most ilyen derült égből villámcsapás dolog volt azért.
Legalábbis egyik évadról a másikra.

Ez amit tett teljes mértékig elítélendő, és totálisan hülyeség volt, és egy 1.-6. évadbeli Dany sose tette volna meg.
Ide vezettek az események, hogy így ítélte meg ez a legjobb.
Nyilván hülységet csinált, mert ha csak a Vörös erődöt lenyomja, akkor elfoglaja a várost, a nép akkor is félte volna, szóval még előrébb is lenne.

De itt az írók úgy döntöttek, hogy most őrültté tesszük, meg hülyén nézne ki az utolsó részben, ha egy könyörületes, épeszű Danyt kell kinyírni.


Nekem nem volt ez megalapozott, ahogy a Jon-Dany konfliktus sem. Erre kellett volna időt hagyniuk, kifejteni, stb. Össze van csapva, ezért csak nézek ki a fejemből, hogy 7 évados karakterutat lenulláznak ezzel.

De említhetném Arya útját is, akiből meg totál skizofrént csináltak, aki egyszer Arya a tinilány, aki összecsinálja magát bármilyen helyzetben, máskor meg terminátor. ????? közben rajta van a legnagyobb plot armor, mert 15 épület rászakad, de kutya baja. nyííííílvnááán. és megint 15 percet azzal kellett tölteni, hogy nézzük ahogy menekül. mint a Deres ostrománál. marha kreatív.


Na mindegy, nehéz ez, nekem nem tetszett hogy erre fut ki, de főleg nem tetszik, hogy így futott ki erre a végkifejletre.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.14. 12:52:12

csababarca írta:kb ez jellemzi az egész évadot.
kitalálták, hogy mi legyen a vége, meg a karakterek sorsa, és teljesen logikátlan, karakteridegen dolgokat erőltetik a karakterekre.
Jajj, hogy mindig Én nem értek egyet itt soha... :roll: :mrgreen:

Na de inkább spoilerbe:

A legtöbbet elfogadom, de Denny karakterében végig benne volt. Nekem egy akkor Önigazolás volt ez, mert a sorozat közepe óta azt pofáztam az ismerőseimnek, hogy ez a csaj hülye, és alkalmatlan politikai vezető, de legalábbis egy diktátor.

Szeretném, ha most csak erre a vitára szorítkoznánk, mert elfogadom ha azt mondjatok, hogy vannak problémáitok az évaddal, és a könyvről sem tudok vitatkozni.

Viszont Denny elég sokszor hozott meg, számomra kétes erkölcsi döntéseket, olyan rezignáltan, hogy az félelmetes. És ha párhuzamot állítasz Cercei és közte, akkor már az utolsó évad előtt, sem Dennyt választottam volna ellenségemnek, mert könyörtelen volt.

A saját bátyja kivégzését, fanatikus vigyorral nézte végig. Meerenben, mindenkit kivégeztetett, aki csak ferde szemmel nézett arra amit csinált (és az egész nem egy-két hullát jelent). A kivégzésein nulla esélyt adott, a számára ellenséges embernek. Törvényhozó, ügyész, bíró és “hóhér” volt egy személyben. Nem tárgyalt, hanem lecsapott, végig!

Ő a hős szerelmes csaj, gyorsabban cserélte a partnereit, mint Cercei a ruháit. Aki játszott Jorah érzelmeivel, aki kihasználta Dariot, akiről a sorozatban elég nehéz elhinni, hogy akár tized annyira szereti Johnt, mint a vastrónt.

Tényleg nem értem, hogy tudta bárki kedvelni ezt a karaktert, és nagyon rülök, hogy elbánnak vel.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2019.05.14. 10:19:43

Basszus, már annyira sem érdekel az egész, hogy rinyáljak, pedig lenne mit mondanom. :D Annyira azért vagyok mazochista, hogy 1 órával korábban keljek reggelente.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.14. 10:03:37

https://www.reddit.com/r/freefolk/comme ... interview/" target="_blank

kb ez jellemzi az egész évadot.
kitalálták, hogy mi legyen a vége, meg a karakterek sorsa, és teljesen logikátlan, karakteridegen dolgokat erőltetik a karakterekre.

Rinku, igen amiket mondasz jogos.

Királyvár úgy hullott, mint ha gipszkartonból lett volna. Elfelejtették, hogy ez díszlet, nem pedig a történetben egy valós város.
Erre jó példa, ahogy Sandor és Hegy kivetődtek az elvileg tömör kőfalon...

Ott volt Harrenhal, láthattuk hogy pusztítanak a sárkányok, ott se volt porrátéve a vár, "csak" megolvadt és megrongált tornyok.
itt tényleg a látvánnyal akartak operálni, és lett belőle egy asylumos paródia.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2019.05.14. 08:50:40


Imádom, hogy mennyire olcsó kivitelezést lehet kihozni mennyi temérdek pénzből. Ostoba, kevés, gyenge. Folyamatosan ezt éreztem, apró kivételekkel.
1. Nyilván egy sárkánynak, még ha csak egy képzeletbeli lényről is van szó, van egy 8 millió m3 tüdeje, gyújtófolyadékja, és olyan napalmot fúj, ami száztonnás köveket borít össze, mint óvodás a nápolyitornyot. Persze, a teljes flottát fel tudja gyújtani vele, és egy akkora várost is, mint King's Landing. Kb. olyan viszonylat, mintha egy kobra képes lenne teleköpködni egy töltéssel egy kosárpályát. Gratulálok.
2. A Golden Company Euronnal együtt rettentő hasznos módon lett felhasználva. Csakúgy, mint az ostromfegyverek, taktika, sereglétszámok (továbbra is Winterfell csarnokában elfért az összes túlélő, itt viszont már újra több ezren vannak, egymás sggéből másztak elő a katonák), meg egyéb, további személyes passziók. Ehhez gratulálok a legjobban.
3. Arya pálfordulása. Kellett, tényleg így egy atyai szótól visszavedlik Ms. Killingmachine-ből egy ijedt kislánnyá. Braavosban felsír egy hang, hogy mennyire szr diák is volt. :) Gratulálok ehhez is.
4. Hound-Mountain. Halfthór urat kicsit megmaszkolták, kaptak egy bő két percet, aztán egy Dugovics Titusz. Nehogy már esetleg kikeveredjenek az utcára, és ott is menjen kicsit a bugi a többiek között. Olyan volumenűnek éreztem, mint a Night King szerepelését. Nem volt volumene.
5. Daenerys. Ki nem látta előre? Csak azt remélem, hogy Jon, egy eltévedt nyíl, vagy egy csúnya hasmenés megöli végre. A leghaszontalabb fs karakter az egész sorozatban, tőle még Euron is többet nyújtott a képernyőn, mint ez a tehetségtelen, egyarcú, mélyközépszer.

Ennyi olcsó szrt ilyen drágán ritkán gyártanak egy rakásra. Csak kicsit kellett volna megerőltetniük magukat, csak egy kicsikét, és már lehetettt volna egy értelmes lezárás. Bár a lényeg úgyis, hogy az ostoba barmoknak van téma twitteren, facebookon, ennyi, az HBO máris nyert. Népek ópiuma.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4461
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2019.05.14. 01:05:50

GoT

Jön hát az utolsó rész, elképesztő hogy repül az idő, de a szokásos utolsó előtti rész, ami mindig meghozta a wtf effektust. Nektek nem volt az az érzésetek az egész évadban eddig, mintha 2 hét alatt forgatták volna le? Pedig volt 2 év rá. Ebben a részben is dőlő házakat látunk és hogy Arya túlél mindent, a tömeg pedig haldoklik. A szálak külön külön tetszenek, bár annyi minden felett száguld el a film hogy elképesztő.... Dany főgonosz lett, amit nem gondoltam volna, abban azért bízok nem Arya lesz ismét a terminátor a semmiből ugorva. Furcsa nekem ez az utolsó évad, egyszerre baromira tetszik mert azt kapom amit részben sejtettem, másfelől viszont annyira ék egyszerűen adják át... Egyébiránt Dany jóslata eddig helytálló, amikor a lerombolt vastrón környékén sétálgat, amikor anno elrabolta a mágus a sárkányait. Maga a sorozat nekem nagyon top, kevés van ami ennyire adta, talán lost, amiben volt egy kis misztifikácia, illetve teória amit a nézőre bíztak, de ez a befejezés kicsit langyos nekem. NK is letudva 2 rész alatt, most pedig Westeros 1 rész alatt, és bődület filmesen az egész... hát ez van. Kevesebb néha több, csak valahogy eddig nem ez volt a "trend".
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.13. 22:38:18

Tim írta:
Hmm..Azor Ahai próféciára emlékszel még?

A prófécia szerint ez a valaki Targaryen leszármazott, aki egy vörös hullócsillag felbukkanása idején születik újjá (ezt a korábbi évadokban mutatták is), van egy lángoló fegyvere (egyesek szerint sárkány is lehet „lángoló fegyver”), a győzelem érdekében pedig el kell veszítenie a számára legkedvesebb dolgot (ahogy annak idején Azor Ahai is megölte a szerelmét, hogy legyőzhesse az Éjkirályt). Elképzelhetőnek tartom hogy Jon számol le az új királynővel.

nyilván meg van a prófécia persze, de szerintem már nem fogják ezt így megemlíteni.
meg ez a prófécia ugye a Mások elleni csatára volt kihegyezve.
de amúgy szerintem 90% hogy Jon öli meg Danyt.
10%ot mehagyok Aryának.

Jon megöli, és uralkodik.
így értelmét nyerné a származásának rejtélye, és nem csak arra lett volna felhasználva, hogy összevesszen Danyvel.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Tim
Mezei fórumozó
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2007.06.15. 21:52:33

2019.05.13. 22:30:02

csababarca írta: got

sok lenne nekem ha az NK után Danyt is Arya nyírná ki, pedig ennek most megalapoztak Arya indokolatlan sok screentime-jával, és plot armor tekerő maximalizálásával. ugye 15ször rászakad egy épület, agyontapossák, mindig pont csak mellette van tűzokádás, stb...nevetséges.

Hát elvileg a nagynénis dolog lehet itt, más nem.

vagy az írók kedvenc válasza ezekre: "He kind of forgot he is in love with Dany" #-o :lol:
én elengedtem, megy a polcra a Lost mellé, mint alltime kedvenc, de amit sose fogok tudni elővenni újra.
Hmm..Azor Ahai próféciára emlékszel még?

A prófécia szerint ez a valaki Targaryen leszármazott, aki egy vörös hullócsillag felbukkanása idején születik újjá (ezt a korábbi évadokban mutatták is), van egy lángoló fegyvere (egyesek szerint sárkány is lehet „lángoló fegyver”), a győzelem érdekében pedig el kell veszítenie a számára legkedvesebb dolgot (ahogy annak idején Azor Ahai is megölte a szerelmét, hogy legyőzhesse az Éjkirályt). Elképzelhetőnek tartom hogy Jon számol le az új királynővel.
Egyébként egyre többen mondják hogy az öreg Martin mutyiban befejezte a könyveket.. :D
Mondjuk ideje volt rá.
Kép
Válasz küldése