Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.16. 13:46:16

Griezmannt nem tartom jó ötletnek, ha marad Suarez, ugyanis ebben az esetben a 3 tamadóból bal oldalon játszana, ami pont annyira nem posztja Griezmannak, mint Coutinhonak, így megint kiadnának egy játékosért 120 milliót , akit nem a saját posztján játszatnak, ráadásként egy újabb kirobbanthatatlan ember Valverdenek. Dembele semennyit nem fog játszani.
Amiben én bízom , arra sajnos kevés esélyt látok. Kell egy új edző, aki támadóbb focit játszat és ahova befér Coutinho a középpályára. Szerintem újra klasszis lenne egy más felfogású játékban a saját posztján. A támadósor meg, amennyiben Griezmann jön, akkor lehetne Messi hamis 9-es pozícióban, Griezmann a jobboson (ő úgyis tud védekezni is) és Dembele/Malcom a baloson. Esetleg kifizetném Stuani kivásárlási árát és elhoznám cserének és néha, ha úgy adódik át lehetne állni olyan játékra, amikor egy center van fent.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Arthur8 2019.05.16. 13:58:44-kor.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2019.05.16. 12:46:47

https://en.as.com/en/2019/05/15/footbal ... 98307.html" target="_blank

Én se tartom ésszerűnek lecserélni Cout Griezre, semmi garancia, hogy jobb lesz baloson nála. Nem tudom milyen poszton játszott eddig,de meglepődnék ha szélső lett volna, mindensetre az érkezése nálam nem boritékolja Cou távozását. Ha már mindenképp valakinek a helyére jön, akkor az Suarez pozija lesz. Aztán lehet tényleg fel resz idén rakva 4-2-3-1-ben Cou Griez Messi-Suarez, ami elég "greedy" szerintem,de nincs más ötletem :/
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 12:18:29

Ideje megbarátkoznunk a gondolattal hogy Grízes jövőre nálunk fog játszani.

Az hogy hivatalosan bejelentette hogy szezon végén megy, miközben élő szerződése van, így biztos hogy valamelyik klub már lerakta érte a kivásárlási árat, és mivel rajtunk kívül nem sok olyan klub van aki 120 milliót ki tud pengetni, és szükséges Griezmann, így innentől egyértelmű.

Nem lenne rossz, mert az idei Coutinhonál valószínűleg sokkal többet adhat, de ott van Dembele kérdése, meg amit tavaly leművelt.
Lehetett volna nem 2 bites, és nem áll ki hatalmas mellszélességgel hogy ő aztán marad élete klubjánál, ha rögtön le akar lécelni miután nem úgy dübörög a gépezet 1 szezon után mint kellene.
Ha szimplán bejelenti hogy marad, azzal nem lett volna probléma, de így a Camp Nou-val, és a közvéleménnyel is erősen megutáltatta magát, most meg már az Atleti drukkerekkel is :mrgreen:
Ezt nehéz lesz jóvá tennie.

Ha jön, remélem nem Suarez helyén akarunk vele próbálkozni(kivéve ha az Uru nagyon pocsék formában van), hanem balszélsőként.
Kérdés az, hogy megér egy 28 éves elmúlt játékos 120 milliót(aki nem Messi)?
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.16. 12:04:29

http://www.fociclub.hu/2019/05/16/barca ... leteit-is/" target="_blank
Egyre biztosabbnak tűnik.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2019.05.16. 09:24:04

roy69 írta:Formáció: 4-2-3-1
Gála kezdő:
—————Ter Stegen———
Semedo De Ligt Umtiti Alba
———Arthur—De Jong——-
-Dembele Messi Richarlison-
————-Rashford————-

Lehet kicsit hosszú lett, de az évek alatt összegyűltek most kijöttek. Olvassátok felelősséggel, kíváncsian várom véleményeteket.
Ez az a formáció, amit minden évben leír valaki, de amíg világ a világ, mi 4-3-3-al rakjuk le a gálakezdőt, eszerint hozunk játékost, és csak esetenként 4-4-2 ha védekezünk. Ezt vizionálni teljesen felesleges. Továbbá Arthur erre teljesen alkalmatlan, ahogyan Xavi is az volt. Ezt a fajta pozíciós játékost amúgy is felesleges arra használni, hogy a középpályán robotoljon. Erre Hendersonok valók, akikben nincs ennyi technika, és kreativitás arra, hogy csak előre játsszon. Arthurt nem szabad terheli védekezéssel, és ha Ő nem fog, és tud, akkor ki, mert az előtte álló négy ember biztos nem fog. Ez a felállás sokkal gyorsabb tempót kíván, mint azt i szeretnénk. A Barca hagyományos erénye sérülne ezzel, labdabiztos középpálya.

Richarlinson, egy nagyon ígéretes játékos, és az általad leírt formációba működhet is, de azt érzem, hogy vele is meg Rashfordal is összemostál, két stílust, két futball kultúrát. A brazilnak, épp a kombinatív futball a gyengéje, és ha ez már Dembnél is kritika volt, itt különösen áll. Nem fér meg két ilyen játékos egy felállásban, ráadásul a Brazil gyengébb. Plusz Jordi elől is csak elvenné a teret. Ez loholós támadó foci, úgy hogy védekezni is visszafut mindenki. Nem látom magam előtt.

Ehhez amit leírtál, a gyökerekig menően kéne felrúgnunk, azt amit képviselünk, a játékosállományunkat át kéne nevelni.

Elképzelhetetlen az amit írsz: a felállás, és a két Angliából igazolt játékos.

Szerk.

A mundo szerint Griezmann szeretett volna dokumentumfilmet, ahol bejelenti, hogy távozik az Atletitől, de a madridi klub megkérte, hogy ne tegye. Ettől függetlenül nem zárják ki, hogy a klubválasztásról készül film.... :mrgreen:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 08:32:13

Szerintem itt a katalán lapok csak egy újabb Bartomeu-hőstettnek ágyaznak meg a sagáikkal. Eladják nekünk, hogy semmi sem biztos, hogy utána Barto feltűrt ingujjal elutazzon leigazolni a két játékost, és megint ő lehessen a császár. :D

Barto igazi politikus, a Mundo pedig a zsebében van, ezt ne feledjük.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.16. 06:54:21

Eddig jól állunk. De Ligt elgondolkodik a Barcán, Semedo lehet, hogy elmegy, Griezman lehet, hogy jön (megint). Jó nyarunk lesz.... :\
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 06:15:42

Az meg van, hogy Griezmann 28, és eddig 1 db meccset hagyott ki karrierje során sérülés miatt? :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Richi13
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2006.01.08. 12:30:16

2019.05.16. 03:18:10

Azért érdemes abba belegondolni, hogy Messi még két- három évig verseng Ronaldoval és addig a klubnak kötelessége kiadni magából mindent, hogy folyamatosan minden évben elit klub(de lehetőleg a legjobb) legyen, amivel Messi egyéni címeket is nyerhet kupák társaságában! Mostani 2 év blama bl mellett ez igencsak nehéz lesz mivel ezzel morálisan is gyengülünk, illetve nem is leszünk sláger klub az elit játékosok szemében! Szerintem törekedni kell arra, hogy a csapat már meglévő tehetségei megmaradjanak de kiforrott játékosra lenne most leginkább szükségünk! Kicsit a jelenre kell Messi miatt gondolni a jövőhöz képest még úgy is ha a Messi távozása után következő 10 év keserves lesz!
Avatar
roy69
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.05.29. 09:18:58
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2019.05.16. 01:17:42

Sziasztok!
Sokatokkal ellentétben én másképp oldanám meg ezt a cserepados történetet.
Több mint egy klub. Hát legyünk már hűek magunkhoz, és ne csak abban lássuk a megoldást, hogy dobáljuk az euró milliókat. Tudom nem a mi pénzünkről van szó, de akkor is.

Nálam a következőképp festene a jövő évi keret:
Kapusok: Egyértelmű Ter Stegen(27)
Második számúnak ha nem tudunk valami olcsó megoldást találni, akkor a B csapat kapusának(Inaki Pena(20))odaadnám a csökkentett számú CdR meccseket.

Balhátvéd: Jordi Alba(30), Grimaldo(23)
Jordi Alba, ahogy előttem is írták a szezon első felét kíválóan hozta, aztán mivel nem volt cseréje kipukkadt mint egy lufi, lásd Anfield.. annak ellenére a következő szezonban is ő lenne a kezdő balhátvédem. Viszont, lenne mögötte egy fiatal(Masia nevelés), sikeréhes srác, akivel megküzdhetnének,talán ez jót tenne Jordinak, aztán idővel már ő is csak a padról nézné a meccseket, hisz végülis 30 fölött lesz jövőre.

Középhátvéd: Pique(32), De Ligt(19), Umtiti(25), Lenglet(23)/Todibo(19)
Talán ez a pozíció a legnehezebb. Pique klasszisa idén megkérdőjelezhetetlen. Umtiti sajnálatos sérülése, és az utána való forma hanyatlása, utat adott Lengletnek. Ennek ellenére nálam a fekete francia a favorit. A sérülésén túl van már szerintem, ha nagy gáz lenne akkor már mint Suarez megmütette volna magát így az idény végére. De Ligt karakterét nem kell bemutatnom, már mindenki betéve tudja. Lenglet szerepe idén elfogadható volt. Todibo korai elhozatala talán arra volt jó, hogy lássuk tényleg hatalmas potenciál van a srácban. Egy 1 éves kölcsön talán jót tenne neki, addigra lehet Pique is leáldoz.

Jobbhátvéd: Semedo(25), S. Roberto(27)/Wague(20)
Nem tudom ki hogy van vele de én falra mászok ha egy fontosabb meccsen Robertoval kezdődik a névsorunk. Nálam ő csak odakényszerített srác. Saját nevelés, középpalyáján helye nincs, játszania mégiscsak kell, mert Masia, legyen jobbhátvéd. Semedo ha nem is osztálykülönbséggel de a gálakezdő ő lenne! Cseréje Wague, Roberto meg Jolly Joker.

Középpálya öregek: S. Busquets(30), Vidal(31)
Fiatalok: Arthur(22), De Jong(22), Alena(21), O. Busquets(20), R. Puig(19)
Busquets ahogy telik az idő egyre lassabb és fásultabb lesz, de a jelenléte és szerepe még szükséges a csapatnak. Vidal egy gép, döcögösen indult, de aztán le a kalappal amit ez a srác művel. Mindenképp megtartanám, remek példa a fiatalok előtt. Az 5 fiatal közül Arthur és De Jong helye szerintem stabilan a kezdőben van. Alena remek 12. játékos lehet, míg a kis Busi ha tudja hozni a druszája fiatal énjét, amit csak akkor tudunk meg ha lehetőséget kap a jövőbeni edzőtől, nyertünk egy kiváló játékost, nem euró milliókból! R. Puig meg tudjuk mekkora csiszolatlan gyémánt, hozzá is csak egy kiváló edző szükséges, és nem adok neki 1-2 évet, és stabil első keret tag lesz.

Szélsőtámadók: Dembele(22), Malcom(22), Richarlison(22)
Dembele helye nálam fix, benne benne van az a lendület és gyorsaság ami kell és valóban hiányzik a mostani támadó játékból. Malcom kérdőjel. Szimpatikus a srác, mindig tetszett ha játszott, de az a rengeteg fránya hátra passz. Ritkán vállalja fel az 1v1et pedig láthattuk, ha megmeri csinálni nagyobb százalékban nyeri meg őket, mint sem. Richarlison jelenleg az Everton labdarúgója, de úgy emlékszem volt róla már hír itt a fórumon. Tud játszani mindkét oldalon, sőt még középen is, szóval elég univerzál játékos, ez még jól jöhet. Én őt hoznám, akár Malcom kárára is.

Messi: L. Messi(31)
Kár bármit is írni róla, hisz történelem!
Talán annyit érdemes megemlíteni a karakterével szemben, hogy a tehermentesítése talán a legfontosabb. Minden ellenfél felkészül jelenleg belőle és akkor felkészült a Barcelonából. Na ez itt a hiba, kell 2 olyan ember akitől úgy szintén kell a váratlan, és kell a felelősségvállalás mint tőle. Ez nagyon látszott és hiányzott liverpoolba..

Csatárok: Suarez(32), Rashford(21), Abel Ruiz(19)
Suarez helyzete már lerágott csont. Nálam Griezmann teljesen off, tavaly is szisszentettem egy sört, hogy nem jött, idén ha jön fogadásból kopaszra kell nyirnom magam. Tehát idén végképp nem örülnék az érkezésének. Egy évvel öregebb lett, és 20€ millióval drágább. Ennyire nem nézhetnek hülyének minket. Lacazettel már kibékülnék, de ő 28 éves, pár év biztosan van benne, de nem hiszem, hogy annyival olcsóbb lenne, mintha egy kicsit zsebbe nyúlnánk, mondjuk Griezmann ára, és elhoznánk Rashfordot. Gyors, technikás, nem ügyetlen lábbal és fiatal. És talán ő az egyetlen a piacon aki jelen helyzetben, megfelel a Barcelona kitételének, és mozdítható lenne. Abul Ruiz Masia nevelés, abban a 30. percben többet mutatott bajnokin mint Cou a pool elleni meccsen. Ha nem is igazolunk csatárt vagy csak Griez és Laca közül jön valaki, mindenképp szornék ennek a fiatal srácnak perceket.

Edző: név nélkül
Nálam nem a név számít, bár ez is olyan mint a showbusiness, név nélkül nincs hatalmad. Tehát nálam inkább az edző karaktere számít, ide egy olyan edző kell aki képes újra felrázni és egy egységes csapatot kiküldeni a pályára mind a 90 percre. Tudjanak meghalni egymásért és a mezért(lásd Vidal). Legyen tekintélye az edzőnknek, és hallják meg a szavát. Ne mondja senki, hogy Ernőnek még van szava az öltözőben, amit Alba, Busi és a többiek nyilatkoztak, szerintem kam, csak a nyilvánosság felé ezt kell kommunikálni, csak nem tiporjatják teljesen földbe Ernőt, vagy ahogy felénk monják: nesze sánta itt egy púp is!

Formáció: 4-2-3-1
Gála kezdő:
—————Ter Stegen———
Semedo De Ligt Umtiti Alba
———Arthur—De Jong——-
-Dembele Messi Richarlison-
————-Rashford————-

Lehet kicsit hosszú lett, de az évek alatt összegyűltek most kijöttek. Olvassátok felelősséggel, kíváncsian várom véleményeteket.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2019.05.15. 23:04:37

StickyFingaz írta:Azért itt 1-2 embernél durván elszaladt a ló...490M kiadás meg Sane ,Haller meg isten tudja ki :D :D

Alba mögé kell egy stabil ember aki ha be van rakva a kupameccsekre ne [auto_cenzúra] össze vissza hanem hozzon egy viszonylag jó szintet míg Alba pihen.Szerintem De Ligt is totál felesleges ,telítve vagyunk azon a poszton Umtiti ha felépül zsebre teszi Lengletet is meg a hollandot is.Középpályán De Jonggal megvagyunk ha esetleg Rakéta eligazol akkor a helyére kell valaki hasonló típusú ember.Előre meg Lacazette 100x jobb megoldás lenne mint a kreten Griezmann sok Arsenal meccset nézek és egyszóval azt az embert azt isten is ide teremtette nagyon érzi kicsibe is a bugit nem pattog tőle méterekre a labda mint Lajostól ,jól készíti le a labdát a második hullámnak mellesleg a helyzet kihasználása is kiváló.
Umtiti-s résszel nagyon egyet értek, legalábbis Lenglet-nél jobb védőnek tartom, minden tekintetben, pedig Lenglet sem rossz. Szerintem, a Pool ellen a visszavágón pont egy olyan típusú játékos hiányzott a védők közül. Főleg azok a labdakihozatalok, amikor egyszercsak már a félpályánál van labdával, pedig van pressing... De Ligt-el nem vetném össze, ügyes erős határozott a srác, pont mint Umtiti, kiderül , ha ide jön.
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2019.05.15. 22:45:18

Azért itt 1-2 embernél durván elszaladt a ló...490M kiadás meg Sane ,Haller meg isten tudja ki :D :D

Alba mögé kell egy stabil ember aki ha be van rakva a kupameccsekre ne [auto_cenzúra] össze vissza hanem hozzon egy viszonylag jó szintet míg Alba pihen.Szerintem De Ligt is totál felesleges ,telítve vagyunk azon a poszton Umtiti ha felépül zsebre teszi Lengletet is meg a hollandot is.Középpályán De Jonggal megvagyunk ha esetleg Rakéta eligazol akkor a helyére kell valaki hasonló típusú ember.Előre meg Lacazette 100x jobb megoldás lenne mint a kreten Griezmann sok Arsenal meccset nézek és egyszóval azt az embert azt isten is ide teremtette nagyon érzi kicsibe is a bugit nem pattog tőle méterekre a labda mint Lajostól ,jól készíti le a labdát a második hullámnak mellesleg a helyzet kihasználása is kiváló.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.15. 21:49:52

westerngom írta:
Pique TOP 5, klasszis védő, DE! 32 éves, mennyi van még benne? 1 - max 2 év ezen a szinten alap kezdőkét.
Umtiti térde messze nem élt biztosítás, hatalmas a formahanyatlás a tavalyi évhez képest.
Lenglet sem klasszis, azon felül, hogy a szezon második felére szépen összekapta magát és pazar teljesítményt nyújtott Gerard oldalán. DE! ettől függetlenül kíváncsi lennék mennyit dobott a teljesítményén Pique jelenléte és klasszisa.

Én simán egy éven belüli kezdő pozíciót ígérnék neki, folyamatos rotálással.
Mire felveszi a ritmust és megszokja az új közeget az sem két nap lesz.
de ezt mi látjuk így, ő nem fog ezen spekulálni.
ígérni meg bármit lehet.

ő azt látja, hogy van 3 khv, akiből 2 full stabil kezdő volt, a harmadik meg sérülésekkel bajlódott, de előtte meg a legjobb volt.

én is így látom mint te, hoznám, bármi pénzért, mert a gyerek tényleg a következő 10-15 meghatározó védője lehet.
de az ő szemszögéből nézve ez nem ilyen egyértelmű helyzet.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.15. 21:36:14

csababarca írta: Van 3 stabilnak mondható khv a csapatban, szétnéz olyan helyeken ahol tuti a kezdő pozíció.
Pique TOP 5, klasszis védő, DE! 32 éves, mennyi van még benne? 1 - max 2 év ezen a szinten alap kezdőkét.
Umtiti térde messze nem élt biztosítás, hatalmas a formahanyatlás a tavalyi évhez képest.
Lenglet sem klasszis, azon felül, hogy a szezon második felére szépen összekapta magát és pazar teljesítményt nyújtott Gerard oldalán. DE! ettől függetlenül kíváncsi lennék mennyit dobott a teljesítményén Pique jelenléte és klasszisa.

Én simán egy éven belüli kezdő pozíciót ígérnék neki, folyamatos rotálással.
Mire felveszi a ritmust és megszokja az új közeget az sem két nap lesz.
Cruyff8
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.05.15. 20:57:11

2019.05.15. 21:21:21

Üdv!

2010 óta vagyok a csapat szurkolója. A Pep Teambe, annak zseniális passzjátékába, támadó szellemű és kombinatív focijába, elsősorban Xavi és Iniesta stílusába szerettem bele, ezért engem is elszomorít a mostani csapat pragmatikus játéka (és a BL-ben még az eredmény se jön). Túlságosan statikusak vagyunk, miközben a modern foci egyre inkább a gyors, dinamikus játék felé halad. És kezd kiöregedni a keret.

Még egy Xavi vagy Iniesta valószínűleg soha nem lesz, de eljátszottam a gondolattal: hogyan, milyen igazolásokkal és edzővel lehetne mégis újból jó irányba terelni a klubot, a Cruyff-Pep-féle stílus felé. Csak olyan igazolásokat írtam, amiket reálisnak látok: anyagilag is beleférnének, illetve a klub és a játékos is meggyőzhető lenne szerintem. Tudom, hogy ennek ellenére a fele se fog megvalósulni, de azért elmélkedni lehet. :D Kíváncsi vagyok, ti mit gondoltok róla, vagy hogy ti kiket hoznátok, hogyan állítanátok össze a jövő évi keretet.

Nálam így nézne ki:

Kapus: Ter Stegen, Handanovic
A legjobb az lenne, ha Cillessen maradna, de meg tudom érteni, hogy menni akar. Klasszis cserekapusra viszont szükség van. Handanovic talán mozdítható lenne, ha kapna egy ígéretet, hogy a kupa mellett néhány BL-csoportmeccsen (így van esélye BL-győzelemre) és bajnokin is védhet.

Balhátvéd: Alba, Grimaldo
Feltétlenül kell még egy balhátvéd. Én egy olyan fiatalabb játékost hoznék Alba mellé, aki utána akár kezdő is lehet nálunk. Grimaldót ilyennek látom.

Középhátvéd: Pique, De Ligt, Lenglet, Todibo
De Ligt kell, nincs mese. A középhátvédek nem szoktak ilyen fiatalon remekelni. Mivel ő már most ekkora király, pár év múlva valószínűleg a világ legjobbja lesz a posztján. És azért is kell, mert vezértípus. 19 évesen csapatkapitány volt egy BL-elődöntős csapatban! Puyol is vezér volt. Pique is az, ha nem is akkora, mint Puyol. Lenglet nem az, Umtiti sem, ezért ők nem biztos, hogy jó párost alkotnának majd Pique visszavonulása után. Viszont ha jön a holland, a Lenglet-Umtiti kettős egyikét elengedném. Umtiti nagy kérdőjel mostanában, és többet is kapnánk érte, tehát őt. Todibo pedig ígéretesnek tűnik, 4. számú védőnek simán jó lenne, és megfelelő rotációval kaphatna lehetőséget.

Jobbhátvéd: Roberto, Semedo
El lehetne osztani közöttük a játékperceket kb. fele-fele arányban, ellenféltől is függően, mert mindketten másban jók.

Középső középpályás: De Jong, Arthur, Busquets, Vidal
Busquets és Rakitic közül legfeljebb egy lehet a gálakezdőben, de azt is megkockáztatom, hogy már egyiküknek sincs ott a helye. Mindketten túl statikusak (Arthurhoz vagy De Jonghoz képest, akik sokkal többet mozognak, hogy kaphassák a labdát), és egy Poolhoz hasonló csapat ellen két ilyen játékost egyértelműen nem bírunk el. Viszont mindkettőjüket padoztatni se sok értelme van, úgyhogy az egyiküket eladnám. Rakitic lenne az. Egy Vidal-típusú játékosra szükség van, ő maradna, Busquets is, mert mégis csak érti a focinkat, de el kellene fogadnia, hogy már nem egyértelmű kezdő. Nálam De Jong és Arthur lenne az, de itt bőven lenne lehetőség rotálni.

Balszélső: Sane, Brahimi
Sane elég sokat padozik mostanában Pepnél, ha itt kezdő lehetne, lehet, hogy jönne. Nem mondom, hogy jobb játékos, mint Coutinho, de jobb szélső, mert Cou nagyon nem az. Ha annyiért lehetne hozni, amennyiért a brazilt eladni, nem gondolkodnék sokat rajta. Jöhetne még ingyen Brahimi, nem egy világklasszis, de ingyen, cserének bőven megéri.

Támadó középpályás: Messi, Puig
Messi teljes szabadságot kapna, Puig-t pedig el lehetne kezdeni beépíteni, mondjuk 2-3 gólos vezetésnél (ehhez viszont támadó szellemben kell játszani) félidőben/60. percben mindig behoznánk, és így Leo is pihenhetne.

Jobbszélső: Sancho, Malcom
Sancho egy fiatal tehetség, aki a Dortmundban szórja a gólokat… pont, mint Dembele volt, nem? Szerintem azért nem pont ugyanolyanok, én úgy látom, hogy az angolnak nagyobb a játékintelligenciája, és jobban boldogul kis területen, mint Ousmane. Malcomot megtartanám.

Csatár: Haller, Lacazette
Suarez képes zseniális dolgokra, csak hát amikor épp nem, akkor meg rengeteget bénázik. Fiatalabb, gyorsabb se lesz már. Jovic jobban fel van kapva, de Haller-nek simán van annyi szerepe a Frankfurt jó szezonjában, mint a szerbnek. Fizikálisan az egyik legjobb, és az összjátékhoz is van érzéke. Hoznám Lacazette-et is, rotálni is lehetne őket, meg ő biztosabb pont lenne (többet bizonyított már), ha Haller véletlenül nem jön be.

Edző: Erik Ten Hag
Sokat tanult Peptől, gyors, modern, kombinatív focit játszat, nagycsapatok ellen, idegenben se tojja össze magát. De Ligt és De Jong beépítésének is biztos jót tenne, ha ő lenne az edző. Xavit pedig hoznám a B csapathoz, pár év múlva pedig remélhetőleg jöhet a nagyokhoz.

Gálakezdő: Ter Stegen – Alba, Pique, De Ligt, Roberto – De Jong, Arthur – Sane, Messi, Sancho – Haller
Azt hiszem, egy ilyen Barcát újra szívesen néznének a támadófoci szerelmesei.
De amúgy alkalmanként 4-3-3-at is simán lehetne játszani ezzel a kerettel.

Eladnám: Cillessen 30M, Umtiti 60M, Rakitic 50M, Gomes 30M, Alena kölcsön, Rafinha 20M, Coutinho 100M, Dembele 100M, Suarez 60M
Összesen: 450M

Megvenném:
Handanovic 20M, Grimaldo 50M, De Ligt 80M, Sane 100M, Brahimi 0M, Sancho 120M, Haller 50M, Lacazette 70M,
Összesen: 490M

40 milliót, vagy ha még De Jongot is beleszámítjuk, 115-öt kellene elkölteni, viszont jelentőset fiatalítanánk, és a következő szezonokban már elég lenne, mindig 1-2 sztárjátékost igazolni.

Ja, és nem ártana az utánpótlásra is jobban odafigyelni, mert valami nincs rendben ott, hogy ennyire nem jönnek a tehetségek pl. az Ajaxhoz képest, amelynek az akadémiáról az utóbbi pár évben De Ligt-, De Jong- vagy Van de Beek-szintű játékosok kerültek ki.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2019.05.15. 21:11:10

Józan ésszel, miért jönne hozzánk?
Van 3 stabilnak mondható khv a csapatban, szétnéz olyan helyeken ahol tuti a kezdő pozíció.

reméljük, hogy minket választ, de május közepe van, semmivel nem vagyunk elkésve.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.15. 21:06:13

Cestus írta:
westerngom írta:Mundo Deportivo szerint - De Ligt megfordítja a döntését (De Ligt le da vueltas a su decisión) Actualizado a 15-05-2019 15:54

:cry:

Akit érdekel átküldöm a spanyol linkjét...
Csak annyit írnak, hogy fontolóra veszi a PSG, Juventus, Bayern, City ajánlatait is. Szerintem ez normális.
Az MD főoldalán a - De Ligt le da vueltas a su decisión - címmel a hír.
A - google fordítással - végig olvasva nekem az jött le, hogy az előzetesen beharangozott "csak a Barca" álláspontból mára erőteljesen kihátrált és most mérlegeli a többi klub versenyképesebb ajánlatát is.
Nekem már rég nem normális semmi... főleg ilyen mértékű hangulatkeltés után. :?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.15. 20:59:27

az a legrosszabb hír, amit Semédóról hallani...ha igaz.
két jó csere lehetőség volt eddig nálunk, az egyik a Semédo-Sergi R. a másik az Artur-Vidal, még akkor is ha Valverdénél nem egymás cseréi voltak. esetleg a Lenglet-Umtiti még szóba jöhetne de a francia sorsa is elbizonytalanodott a sérülései miatt.
már leírtam, az Artur-Busi párost egyszerre pályán tartani eleve baklövés, ha Busi marad egymást ők is válthatnák. Rakéta megy, helyette jön a holland, ott csere lehet Alena.
azt is tévedésnek tartom ma már, hogy Suarez mögé akarnánk valakit! Suarez lehetne egy új klasszis góllövő váltója! Griezman ?! ő Messit tehermentesítheti, hiszen 10-es, világ életében ott játszott, ha Valverde "átnevelő" műhelyébe teszik Coutinho-II. lesz belőle.
Alba? semmi baja. vétett két hibát? ok. ki nem? azon a meccsen egy gólt kellett volna lőni és az ő hibája szóba sem kerül. ott az un. "csodafegyverrel" van baj, minden épeszű edző kívülről tudja és egy közepes csapat simán ki-védekezi.(Messi-Alba-Messi.) ide bizony egy csereszabatos ember kell, de gyorsan.
ha a vezetőség komolyan gondolja, hogy a csapat Európa élvonalában maradjon, netán előrébb lépjen nem lehet egy Suarez-Coutinho-Dembélé hármast megtartani úgy ahogy eddig. ( Suarez öregszik, lassul,Coutinho képtelen egy klasszis teljesítményre, Dembélé sérült, aztán formába (akar) lendülni, aztán megint sérült..) ez jövőre már a Ligára sem lesz egy elégséges "keverék".
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.15. 20:50:52

westerngom írta:Mundo Deportivo szerint - De Ligt megfordítja a döntését (De Ligt le da vueltas a su decisión) Actualizado a 15-05-2019 15:54

:cry:

Akit érdekel átküldöm a spanyol linkjét...
Csak annyit írnak, hogy fontolóra veszi a PSG, Juventus, Bayern, City ajánlatait is. Szerintem ez normális.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.15. 20:45:04

Mundo Deportivo szerint - De Ligt megfordítja a döntését (De Ligt le da vueltas a su decisión) Actualizado a 15-05-2019 15:54

:cry:

Akit érdekel átküldöm a spanyol linkjét...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.15. 19:46:35

csababarca írta:Nem bánnám ha Griezman a PSG-be menne, de akkor Coutinho a nyakunkon marad.
nagy dilemma... :D

mondjuk még a chelsea elvihetné, de ők ki vannak tiltva most a piacról nem?

na mindegy, meglátjuk, nem lenne baj, ha a gyorsan lezongoráznánk a dolgot, és nem kezdődne el a franciával egy újabb saga.
Griezmann leigazolása, mellett komolyan szól valami ész érv? Annyira már nem is fiatal, nem is olcsó nincs is rá szükség stb.
Coutinho, jobban teszi ha megy, ebből a Barcából szerintem egy ideig már nem lesz nagy csapat, nem abba az irányba megyünk. Messi kiöregszik, de még játszani fog a többiek meg néznek majd hogy mi van. Nem jók a kilátások.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.15. 18:26:30

Értem, nos akkor nem csökkent neki ezek szerint, de eredetileg sem volt túl nagy az összeg.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Melcior Mauri
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2019.03.23. 11:41:57

2019.05.15. 16:19:13

Cestus írta: Stuanit bírnám cserecsatárnak, mivel a Girona kiesik a Primerából, könnyen lehet, hogy kedvezményesen megszerezhető lesz, sokszor van a szerződésekben záradék, amely jelentősen csökkenti a kivásárlási árat kiesés esetén. Emlékeim szerint a normál kivásárlási ára 20-30 millió körül mozgott, így nem elképzelhetetlen, hogy a kiesés miatt ez lecsökken kb. 10 millióra.
Közben olvasgattam Stuani szerződésével kapcsolatban, elvileg februárban írt alá egy újat 2022-ig, miután a Barcelona érdeklődést mutatott felé, hogy leigazolják őt a téli szezonban. Ő azonban maradt a Gironánál, új szerződésében nincsen benne a kiesési záradék, mivel az uruguayi úgy gondolta, hogy biztosan első osztályban maradnak a csapattal. Elvileg továbbra is 15 millió eurós kivásárlási ára van.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.15. 15:36:35

Melcior Mauri írta:...
Jól leírtad, azzal természetesen egyetértek, hogy kell a padra ember, aki tud lendíteni a dolgokon. De ilyenek idén voltak is szerintem, az egyszerűen pech, hogy pont a sorsdöntő anfieldi meccsre sérült le Arthur és Dembélé pl.

Stuanit bírnám cserecsatárnak, mivel a Girona kiesik a Primerából, könnyen lehet, hogy kedvezményesen megszerezhető lesz, sokszor van a szerződésekben záradék, amely jelentősen csökkenti a kivásárlási árat kiesés esetén. Emlékeim szerint a normál kivásárlási ára 20-30 millió körül mozgott, így nem elképzelhetetlen, hogy a kiesés miatt ez lecsökken kb. 10 millióra.
Samper írta:Ha még tartalékkapusban is Unión kívüliben gondolkodunk, akkor el akarjuk küldeni a jelenlegieket. Vidalt aligha. Akkor tehát Cout és Malcomot?
Coutinho portugál állampolgár. Vidal, Malcom, Arthur nem EU-s.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.15. 15:35:04

Ha még tartalékkapusban is Unión kívüliben gondolkodunk, akkor el akarjuk küldeni a jelenlegieket. Vidalt aligha. Akkor tehát Cout és Malcomot?
Válasz küldése