Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
8
9%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
29%
Más
32
37%
Nem hoznék senkit
16
19%
 
Szavazatok száma: 86
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2019.05.17. 14:10:30

Valverde miatt nagyon el vagyok keseredve, nem tartom magam divatszurkolónak, de amíg ő az edző nem szívesen nézek Barca meccset. Szerintem sokkal jobb lenne olyan játékosokat hozni, akik nem drágák, viszont fiatalok és sikerre éhesek. Nekem kezd elegem lenni a "sztárigazolásokból".

Egy küzdős csapatot szeretnék látni a pályán, akik motiváltak, büszkén viselik a Barca címerét és élvezik a futballt. Engem az sem érdekelne, ha jövőre nem nyernénk semmit, viszont még a rivális szurkolók is azt mondanák, hogy ez igen a Barca szép focit tol, mint pl. idén az Ajax.

Ha most lennék gyerek és idén választottam volna kedvenc csapatot, akkor biztos, hogy Ajax szurkoló lennék. Anno pont egy olyan évben lettem Barca szurkoló, amikor semmit sem nyert a csapat, viszont szépen játszottak.

Hogy ne legyek off:

Remélem jó pár játékostól megszabadulunk a nyáron, remélem Coutinho sem marad. Sokáig bíztam benne, de mostanra elengedtem a dolgot. Vidalt mindenképp megtartanám, hatalmas amit a pályán művel. =D>

Griezmann nekem teljesen közömbös, viszont drága. Ha mindenképp jön akkor viszont remélem extra teljesítményt mutat.

Umtitit nagyon bírtam, viszont azért ő is szereti néha eljátszani a nagyhalált, ez a sérülés mizéria pedig sajnálatos, de jobb, ha megy abban az esetben ha jön De Ligt (remélem jön).

Lengletet nem tudtam hova tenni szezon elején, olyan színtelen-szagtalan volt a játéka, mostanra viszont bizonyított.

Sokaknak biztos nem fog tetszeni, de Busquets-et vagy eladnám, vagy csak csereként játszatnám már megnyert sima meccseken. Úgy érzem eljárt felette az idő és csak lassítja a csapatot, olyan mintha az ő rossz teljesítménye meccs közben átragadna a többiekre is.

Dembelének adnék még 1 évet, de ha esetleg eladnánk sem dőlnék a kardomba, viszont ha jövőre is ilyen sérülékeny lesz el kell passzolni.

Szerintem nem sztárokat kellene igazolni. Láthattuk, hogy full középszer játékosok is mire képesek kiélezett helyzetben egy jó edzővel, aki fel tudja őket tüzelni. Origit sosem tartottam nagy játékosnak, de a visszavágó előtti Newcastle elleni bajnokin is pont ő szerezte a Liverpool győztes gólját csereként beállva. Mentálisan nagyon erős játékos lehet és ez meg is mutatkozott.

Emélkszem anno mennyire szerettem Keita játékát a Barcában, pedig ő csak egy vízhordó volt a csapatban mégis örömmel töltött el, amikor becserélték a meccseken. 8)

Azért is jó lenne fiatalítani és nem sztárokra gondolok, mert ha jön De Ligt, akkor ő egy jó motivátor lesz a védelemben, viszont ő nem fogja a nagy "sztárokat" leordítani. Viszont ha fiatal "nyeretlenekkel" lesz együtt a pályán azoknak bátrabban oda fog szólni, ha valami nem okés.

Szerk.: Malcomot mindenképp megtartanám és megadnám neki a lehetőséget a bizonyításra, mert nagyon jó kis játékos. :!:
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.17. 13:43:05

Szerintem benne volt a levegőben, hogy behúzzák, ott most egy ilyen gólgép minden pénzt megér, míg nálunk azért van már kettő. Nekik ezerszer fontosabb egy ilyen embert igazolniuk, mint mondjuk Hazard-t vagy védőt/kp-st odavinni. Na persze be is kell válnia a gyereknek.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.17. 12:44:57

Mocskosul szomorú vagyok, hogy mi 120 milliókat költünk Griezmannra, míg Jovicot hagyjuk elúszni a legnagyobb riválishoz 60 millió körüli euróért #-o

Ha meg Suarez utódjaként akarják Griezmannt, akkor meg pláne dupla balfékek, hogy nem Jovic mellett tették le a voksot, palesz anno kifejtette, hogy miért lenne ígéretes Suarez utódjaként.
Avatar
pr13
Jugador del Barça
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2017.07.23. 10:53:34

2019.05.17. 12:21:49

davi10 írta: Nem tudom mi lesz így a csatárkérdéssel, nem terveztem, de ha Abel Ruiz a keretben lesz, akkor lehet megnézem az utolsó fordulót. Nem nagyon láttam még a srácot játszani, de ha mindenkit elhappolnak előlünk akit Lajos mögé hoznánk, akkor kicsit nyugodtabb lennék, ha valaki olyan maradna a keretben, aki egy kicsit is jobb Boateng-nél (az meg, hogy a B-ből érkezne csak hab a tortán).
Getafe ellen 20 perc alatt többet mutatott, mint Coutinho előtte 70 percig.

Griezmannt ha tényleg elhozzuk akkor azért kíváncsi leszek hogyan fogunk felállni elől, meg kik maradnak még itt. Dembelenek amúgy jó mentor lehetne, tudtommal nagyon jóban vannak, talán kicsit jobban koncentrálna a focira.

Középpályára amúgy az Ajaxból lehetne még igazolni, van de Beek elég jól tolta a BL-ben meg a ligában is, 17 gól + 13 gólpassz. Örülnék, ha 1 évet maradna még ott, jövő nyártól meg beférne ide.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.17. 11:50:37

barca_bome írta:
mess2009 írta:de ül még ott (gyakorta) Chamberlain,Sturridge,Keita,Sterling.....
Nem akarok beleszólni, de Sterling már nehezen... :)
csak nyugodtan - jogos! (hogy megy az idő :shock: )
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.17. 11:26:11

Stuani-ra visszatérve:
Cestus írta:Értem, nos akkor nem csökkent neki ezek szerint, de eredetileg sem volt túl nagy az összeg.
A SPORT szerint van benne kiesési záradék, a felére esik a kivásárlási ára, ők 7 misi körüli összeget írnak.

Szintén ők írják a Sky Germany-ra hivatkozva, hogy jövő héten bejelentik Jovic-ot a Real-nál, 60 millióért.

Nem tudom mi lesz így a csatárkérdéssel, nem terveztem, de ha Abel Ruiz a keretben lesz, akkor lehet megnézem az utolsó fordulót. Nem nagyon láttam még a srácot játszani, de ha mindenkit elhappolnak előlünk akit Lajos mögé hoznánk, akkor kicsit nyugodtabb lennék, ha valaki olyan maradna a keretben, aki egy kicsit is jobb Boateng-nél (az meg, hogy a B-ből érkezne csak hab a tortán).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2019.05.17. 09:48:46

mess2009 írta:de ül még ott (gyakorta) Chamberlain,Sturridge,Keita,Sterling.....
Nem akarok beleszólni, de Sterling már nehezen... :)
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.17. 09:46:58

De nem azért nyert a Pool, mert Origi meg Wijnaldum extraklasszisok, akikért most 100 milliókat kellene fizetnünk, hanem mert a csapatunk rendre összeomlik a nagy nyomás alatt, náluk meg volt egy edző, aki ezt felismerte, elhitette velük, hogy nyerhetnek, ha leradíroznak minket a pályáról, meg nem mellékesen centire kielemezte a taktikánkat, gyengeségeinket. Sterling meg nem a Poolban játszik. :D

Emmanuel Boateng is mesterhármast vágott nekünk tavaly a bajnokságban, azóta meg nem hallottuk a nevét se.

Mondom, ennél jobb keretünk már sosem lesz.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.05.17. 09:49:08-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.17. 09:01:31

Cestus írta:
mess2009 írta:a Liverpool elveszti a legjobbját és aztán még egyet és behoznak két olyat a helyükre akik alkalmasint megnyerik a meccset. ( és még nem merült le a padjuk!!).
Szerintem nagyon téves ez a következtetés, nem ezért nyert a Pool. Shaqiri, Origi középszerű játékosok.

Az ideinél mélyebb keretünk meg már nem nagyon lesz szerintem soha, idén egy random meccsen megnézted a kispadot, és ilyen emberek ültek ott, hogy Cillessen, Umtiti, Semedo, Dembélé, Malcom, Vidal, Vermaelen.
lehet...de szerintem meg a tiéd a téves, a meccset konkrétan Origi és Wijnaldum nyerte meg mindkettő a kispadról, de ül még ott (gyakorta) Chamberlain,Sturridge,Keita,Sterling.....
ami a mieinket illeti: Semedót külön kiemeltem mint alkalmast, Umtiti,Dembélé,Vermalen, a gyakori, vagy elhúzódó sérülések miatt kérdőjeles elsősorban,Malkcom nos ő valóban középszerű, Vidal többnyire kezdő de ha nem ő is alkalmas kategória.
amúgy pedig egy random meccsen, ahogy írtam ha kettőnél több embert hozott be a padról már durván esett a játék színvonala.
még azt tenném hozzá, hogy itt speciel a BL. kiesési szakaszáról indult ez a polémia ahol szinte egy adott pillanatra szűkül az igény egy alkalmas cserére és arra szemléletre céloztam, hogy olyan embereket hoznak -ez a fő szempont- aki úgymond el ücsörög a padon, holott a lehetőség és az ésszerűség határain belül arra kellene törekedni, hogy a különbség minél kissebb legyen.(pad és gála között)
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.17. 06:40:18

Ha Griezmant idehozzuk, akkor bejelentkezhetünk nyugodtan Neymarért is, meg akkor persze még Ramos, vagy Costa is jöhetne. Ehhh.... szééép... :\
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.17. 01:21:35

Messithebest írta:
Gaillard írta:Coutinho + 120 és már jöhetne Mbappe
Szerintem nincs az a pénz amiért a sejkek eladnák azt a palit. Perezt is elhajtották a francba tavaly..
A pénzzel nem lehet versenyezni ellenük, az idővel viszont igen.
2022-2023-ig van szerződése a PSG-vel, ha sikerülne vele megegyezni hogy ne hosszabbítson, onnantól kezdve a PSG kényszerhelyzetben lenne, és dönthetne hogy vagy eladja és elég szép pénzt lát belőle, vagy megvárja amíg lejár a szerződése, és ingyen távozik.
Az előbbi verzió már csak a Fair Play miatt is jobb lenne nekik, ha eladják, legalább be tudnak vásárolni abból az összegből.

Az meg már más kérdés, hogy ha így halad a srác, akkor simán benne van hogy addigra teljesen leereszt.
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2019.05.16. 23:29:56

Gaillard írta:Coutinho + 120 és már jöhetne Mbappe
Szerintem nincs az a pénz amiért a sejkek eladnák azt a palit. Perezt is elhajtották a francba tavaly..
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2019.05.16. 22:50:44

Erre a De Ligt-re talán nagyobb szüksége van a csapatnak, mint a védőre:

https://www.eurobarca.hu/rovidhir/de-li ... -karakter/" target="_blank

Barto elnök úr, akkor most tűrje fel azt az ingujjat és hozza el a gyereket gyorsan.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2019.05.16. 20:58:39

johdepp írta:
zola8787 írta:Griezman jó játékos, kizárt, hogy lenne olyan aki nem örülne neki, mégha jönne itt az álszent dumával, hogy nem kell ő ide.
Én nem örülnék neki. És szerintem nem is kell a csapatba. És nem gondolom, hogy álszent lennék ezzel a dumával.
Ettől függetlenül jó játékos, persze, de nekem annyira ellenszenves, hogy jelenleg talán még CR-nél is ellenszenvesebb. Én nem akarom Barca-mezben látni soha, felőlem lehetne a legjobb játékos is a világon, akkor sem.
http://www.fociclub.hu/2019/05/16/ujabb ... -sajtohir/" target="_blank
Még a végén lehet, hogy nem is jön. A helyébe egyértelműen a Bayernt választanám, ott lehetne valaki, másrészt legalább nem itt van. Ha jön nem dőlök a kardomba, azt is alá írom, hogy jó játékos, de itt szerintem nem sokra mennénk vele.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 19:47:34

Dybala lassú, gyenge az erőnléte, védekezni nem tud, és Messivel bizonyítottan nem élnek meg egymás mellett, míg Griezmannal csak valószínű, hogy nem fognak tudni. :D Én nem erőltetném ezt a vonalat.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2019.05.16. 19:30:33

Dybala 3 évvel fiatalabb, Griezmann esetleg lesérül és hirtelen 30 :)
Coutinho + 120 és már jöhetne Mbappe, így Dembélével jó 5 - 10 évre megoldanák a sebességet, mert Xavi, majd Iniesta és végül Messi nélkül a tiki-taka sem lesz már hatásos csúcs szinten.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.16. 19:11:33

Ha jól olvastam Vidal a legeredményesebb középpályásunk a maga 3 góljával, és csatárunk se sok van Messi és Suarez. Nagyon gyenge lenne ez a csapat Messi nélkül. És ezt illene felismerni, majd cselekedni. De nem lesz itt semmi, jön De Jong, akit, majd ugyanúgy nem fogok tudni használni, mint idén Coutinho-t. Lesznek itt még bajok jövőre, azt javaslom élvezzük ki a bajnoki címet, mert nem biztos, hogy összejön majd megint.
Griezman jó játékos, kizárt, hogy lenne olyan aki nem örülne neki, mégha jönne itt az álszent dumával, hogy nem kell ő ide.
Persze, hogy jó játékos, de nem kell.
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2019.05.16. 19:09:06

zola8787 írta:Griezman jó játékos, kizárt, hogy lenne olyan aki nem örülne neki, mégha jönne itt az álszent dumával, hogy nem kell ő ide.
Én nem örülnék neki. És szerintem nem is kell a csapatba. És nem gondolom, hogy álszent lennék ezzel a dumával.
Ettől függetlenül jó játékos, persze, de nekem annyira ellenszenves, hogy jelenleg talán még CR-nél is ellenszenvesebb. Én nem akarom Barca-mezben látni soha, felőlem lehetne a legjobb játékos is a világon, akkor sem.
Avatar
vinszentvega
Capitá del Barça
Hozzászólások: 831
Csatlakozott: 2016.09.13. 10:17:08

2019.05.16. 17:04:01

Ha már játékost akarnak hozni, már megint egy Messi posztra, akkor 120-ért hozzák inkább ide Dybalát...
It's the little differences. I mean, they got the same shit over there that we got here, but it's just...it's just, there it's a little different
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 15:58:06

Azért ha Messi, Suárez és Griezmann is ontani fogják itt a gólokat jövőre, akik a La Ligás góllövő listán mind előkelő helyen állnak, akkor a bajnokságban szerintem jövőre is kizárt, hogy bárki előzzön. A BL meg más terep.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2019.05.16. 15:44:33

Nekem speciel feláll a hátamon a szőr ha elképzelem Grizmannt a mezünkben, többször leírtam már miért. Felesleges igazolás, farokmérgetés Bartoek részéről, nem tud a csapatnak adni extrát, vagy olyat ami nincs meg a jelenlegi keretben. Dembeleben kéne bízni, mert nincs bizalom az irányában sem a vezetőség sem a csapat részéről függetlenül a sérüléseitől.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2019.05.16. 15:40:53

Coutinho óta teljesen feleslegessè vált az "illene a csapatba" kifejezés. Griezman jó játékos, kizárt, hogy lenne olyan aki nem örülne neki, mégha jönne itt az álszent dumával, hogy nem kell ő ide. Aztán ha jön, meglátjuk jó döntés volt-e. Coutinho-èrt meg max egy PSG merne sokat adni, a pali lehozott idén egy menő Hleb, Song, Krkic szintet 1 milliárd euróért, bráfò neki.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 15:38:27

mess2009 írta:a Liverpool elveszti a legjobbját és aztán még egyet és behoznak két olyat a helyükre akik alkalmasint megnyerik a meccset. ( és még nem merült le a padjuk!!).
Szerintem nagyon téves ez a következtetés, nem ezért nyert a Pool. Shaqiri, Origi középszerű játékosok.

Az ideinél mélyebb keretünk meg már nem nagyon lesz szerintem soha, idén egy random meccsen megnézted a kispadot, és ilyen emberek ültek ott, hogy Cillessen, Umtiti, Semedo, Dembélé, Malcom, Vidal, Vermaelen.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Cestus 2019.05.16. 15:41:24-kor.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2019.05.16. 15:25:53

leszögezem: én nem kedvelem Griezmant, de abban biztos vagyok, hogy Messinek lassan muszáj többet pihennie. márpedig a francia képes arra, hogy drasztikus "értékcsökkenés" nélkül beálljon a 10-es szerepkörbe. (nem Messi de gyors és gólerős)
és ezzel még egy szerintem fontos szemlélet váltásra mutatnék rá,amit a BL.-fiaskó kapcsán tapasztaltam: a kispad szerepe. nálunk ma egy eklatáns példa: Suarez - Boateng
egy (ma még) európai klasszis mögé idehoznak egy nullát! túl nagy a kontraszt! a Liverpool elveszti a legjobbját és aztán még egyet és behoznak két olyat a helyükre akik alkalmasint megnyerik a meccset. ( és még nem merült le a padjuk!!)
a Barca a Ligában is rendre beleszaladt ebbe! ha kettőnél többet cserélt Valverde már drámai teljesítmény csökkenés jött.
lentebb már írtam rá néhány példát nálunk is, valami ilyesmit kellene létrehozni minél több poszton.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.16. 14:09:01

A német Bild és a francia L'équipe és Paris United szerint is hozzánk tart Grízember, emellett ugye Madridból és Barcelonából is ilyen hírek özönlenek, így kb. tutinak lehet venni.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Válasz küldése