Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 14:48:40

A Lyon elleni az nekem pont sörmeccs, a United ellen a védő kotorta be mert nem kapura ment, a Pool ellenit nem lehet tőle elvenni ez tény. 1 fontos gól egy egész BL tavaszon, a Barca 9estől évi 18 v 20 millió euróért.
Közben egész évben esik-kel, vitatkozik, magyaráz, mellette legalább csigalassú és a fellőtt labdákkal sem tud mit kezdeni.
Netto emberhátrány a meccseink nagyobb részében.
33 éves lesz, mit akarunk tőle még?
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 14:42:16

Arthur8 írta:Én tegnap néztem meg harmadszor a take the ball pass the ballt. Zseniális szerintem az a film és nekem pont amiatt Barca a Barca, hogy egyedi, hogy eldöntötték, hogy nekik a fizikális dolgokkal szemben fontosabb a játékosok minősége.
Én szerintem Messinek játszótársak kellenek támadásban, nem pedig az, hogy mindenki robotoljon aztán ő meg eldöntsön mindent. Szerintem nem lehet egy emberre feltenni mindent. Olyan társak kellenek, akik hozzátesznek akkor is a játékhoz, ha éppen Messinek nem megy.
Én nem szeretném, hogy a Barcelona fizikálisan akarja felvenni a küzdelmet pl az angol csapatokkal, mert akkor nem lesz sok esélyük. Egyébként nézzük meg a Pep féle city támadósorát. Ott inkább ügyes, mint fizikális játékosok vannak és nyerik a fizikális pl-t jó játékkal. Szerintem játékban kell felülkerekedni a Barcának a saját filozófiáját játszva, dominálva a meccseket.
Pep csapataiban viszont nincs harminc+ éves, meccsenként 6 km-t sétáló Messi.
lesliejr12 írta:Nem mindegy, hogy sörmeccsen vagdossa a gólokat vagy fontos találkozókon ez igaz... pl BL ahol Suarez pont egy marék szárított lepkét ér évek óta.
Idén a Lyon ellen kiharcolt büntető, majd zseniális gólpassz. MU ellen idegenben fejesgól. Liverpool ellen gól. Mindegyik az első, legfontosabb gól a párharcokban.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 14:38:48

Nem mindegy, hogy sörmeccsen vagdossa a gólokat vagy fontos találkozókon ez igaz... pl BL ahol Suarez pont egy marék szárított lepkét ér évek óta.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 14:37:15

Én tegnap néztem meg harmadszor a take the ball pass the ballt. Zseniális szerintem az a film és nekem pont amiatt Barca a Barca, hogy egyedi, hogy eldöntötték, hogy nekik a fizikális dolgokkal szemben fontosabb a játékosok minősége.
Én szerintem Messinek játszótársak kellenek támadásban, nem pedig az, hogy mindenki robotoljon aztán ő meg eldöntsön mindent. Szerintem nem lehet egy emberre feltenni mindent. Olyan társak kellenek, akik hozzátesznek akkor is a játékhoz, ha éppen Messinek nem megy.
Én nem szeretném, hogy a Barcelona fizikálisan akarja felvenni a küzdelmet pl az angol csapatokkal, mert akkor nem lesz sok esélyük. Egyébként nézzük meg a Pep féle city támadósorát. Ott inkább ügyes, mint fizikális játékosok vannak és nyerik a fizikális pl-t jó játékkal. Szerintem játékban kell felülkerekedni a Barcának a saját filozófiáját játszva, dominálva a meccseket.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 14:32:05

MatyiG írta:De Jong mit keresne a szélen ebben a felállásban? :D
Alba előtt játszana, ahova nem feltétlenül klasszikus szélső kell, hanem egy passzhatékony játékos, aki adott esetben tud a fennragadó Alba helyett védekezni is. Szerintem a sebessége, védekezőkészsége megvan ehhez. Gyakorlatilag ott játszana, ahol Iniesta a tavalyi 4-4-2-ben, ha ez így tisztább, csak mobilisebb lenne. Vagy mint ahol Matuidi van a franciák 4-2-3-1-ében. A másik oldalra meg Semedo elé épphogy egy klasszikus szélső kell, így Dembélét odaraknám.

Szóval összességében Alba bejátssza a balszélt, de van az oldalán, aki kisegíti védekezésben. Dembélé bejátssza a jobbszélt, mögötte pedig van védekezni tudó ember. Emellett van középen csatár is, amire - szerintem - Messi mellé szükség van. Így jött ki ez a szisztéma. :D
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2019.05.23. 14:29:11

De Jong mit keresne a szélen ebben a felállásban? :D
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 13:56:51

davi10 írta:Azért nem ugyanaz a szint. Suarez tényleg arcpirító amiket elbénáz, és mellé szerintem nagyon kevés olyan gól volt ami egyéni villanás volt és nem csak befejeznie kellett (gondolok itt a pár hónappal ezelőtti szólógóljára vagy a Real elleni fejesére).
Nem ugyanaz, de elég hasonló a két eset. Azt meg hajlamosak vagyunk itt rengetegszer elfelejteni, hogy Suárez nem csak a góljaival tud hozzátenni a játékhoz, hanem elöl belemegy a fizikai párharcokba, elviszi a védőt Messi elöl, letámadás esetén hosszú labdát lehet neki felküldeni, az ellenünk ítélt szögleteknél rendre jó helyen van, hogy kifejelje, stb.

Eklatáns példa játékhoz való ilyen jellegű hozzájárulásra Giroud, aki annak ellenére lehet betonkezdő a franciáknál, hogy talán még kaput eltaláló lövése sem volt az egész VB-n. De iszonyat melót beletesz elöl, Grizinek csinálja a helyet, a hosszú labdákkal rendre megtalálható, a beíveléseknél célpont lehet.

Vagy nézzük meg most az Ajax ellen, mit művelt a középszerű Llorrente. Utólag senki nem fogja azt mondani, hogy a Spurs-Ajax párharcban Llorrente ejtette ki az Ajaxot, de a visszavágón fizikailag megette de Ligtet, a felrúgott labdákat megszelídítette, és ezzel az Ajax nem tudott mit kezdeni, ott is ez volt a kulcs szerintem.

És én az alant író Arthur8-cal ellentétben éppen ezért szeretnék továbbra is egy fizikailag erős csatárt előre, mert ők a modern fociban nagyon fontos elemei a játéknak, pláne a sétálgató Messit kiegészítve. A hírek alapján a klub is ilyesmiben gondolkozik, ugyanis az MD szerint Llorrente, Stuani, Maxi Gómez és Ben Yedder (utóbbi kakukktojás) a kiszemeltek cserecsatárnak.
Én szentül hiszem, hogy az öregedő, sétálgató Messi mellé nem játékmesterek kellenek, hanem olyan játékosok, akik kifutják mögötte (védekezésben) és előtte (támadásban) a belüket, és a fizikai párharcokat is hozzák helyette.

Csak hogy ne a levegőbe beszéljek, én szívesen megnéznék egy olyan felállást jövőre, hogy: Semedo, Lenglet, Piqué, Alba - Rodri Hernández, Vidal - Dembélé, Messi, de Jong - Suárez, vagy Lajos helyett egy lószabó magas csatár. :D

Persze ha egy ilyen csapatot összerakunk, az Messifüggő lesz, mivel elsősorban ő lesz a csapatban az ész. Ha meg nem ilyet rakunk össze, azzal nem használjuk ki maximálisan Messit, mert nem vesszük körbe olyan játékosokkal, akik elfedik a gyengeségeit, hogy jobban élhessen. Lehet választani, és ez is mutatja, hogy az öregecske Messi miért jelent nagy dilemmát az edzőknek amellett, hogy rengeteget is ad.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Arthur8
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2019.04.01. 18:47:25

2019.05.23. 13:20:02

Joao Felix szerintem nagyon jó igazolás lenne. Amennyiszer láttam, szerintem óriási tehetség a srác. Én vagy őt vagy Firminot (rá semmi esély) látnám legszívesebben a csapatban. Jobban szeretnék előre egy ügyesebb játékost, aki jobb az összjátékban, mint Suarez.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.23. 12:49:16

Cestus írta:Ugyanez volt a narratíva a Real esetében is, hogy Kroos és Modric labdáiba bárki "belebotlana" úgy, mint CR. Azóta elment, és láthatjuk, mennyire volt ez is igaz.
Azért nem ugyanaz a szint. Suarez tényleg arcpirító amiket elbénáz, és mellé szerintem nagyon kevés olyan gól volt ami egyéni villanás volt és nem csak befejeznie kellett (gondolok itt a pár hónappal ezelőtti szólógóljára vagy a Real elleni fejesére).

Emellett azért Kroos és Modric is jóval gyengébb szezont fut, mint tavaly, míg Messi-re azért még lehet egy pár évig számítani.

Mindenképp kell mögé valaki, de én nem lepődnék meg, ha jövőre már a "rendes" formáját mutatná, elég régóta bajlódott a térdével, reméljük a műtét sokat segít a helyzetén.

Közben a SPORT szerint jelenleg a City és mi vagyunk a legesélyesebbek Joao Felix leigazolására.
Nem tudom mennyire van rá szükség, az utóbbi pár meccset nem néztem, de a felállás alapján ott klasszikus csatár nélkül mehettünk (se Lajos se Boateng), ha ebben látnak valamit az okosok, akkor mehet.
Az Ő kivásárlási ára is 120 millió, és hiába nem mutatott még semmit, én inkább rá voksolnék, mint Griezmann-ra igen, ennyire nem akarom itt látni a franciát.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.23. 12:10:37

Ugyanez volt a narratíva a Real esetében is, hogy Kroos és Modric labdáiba bárki "belebotlana" úgy, mint CR. Azóta elment, és láthatjuk, mennyire volt ez is igaz.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2019.05.23. 11:55:27

Csak gólok között is van különbség ,lehet ,hogy eltennének sokkal többet is,csak nem mindegy ,hogy az egy gála meccsen 5+-ik gól vagy egy kulcsfontosságú találat.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.23. 09:46:06

Lehet, hogy Malcom is eltenne ennyit, ha 60 meccsen 90 perceket kapna és évek óta Messi mellett tolná. Sőt... tuti, hogy bármelyik neves csatár elrak 20-30 gólt ennyi játékperccel.
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2019.05.23. 06:47:59

Nero. írta:
azert elrakott 20+ gol
Ilyen kiszolgalas mellett barmelyik top 20as csatar rugna ennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=0hKJlZZYDTA" target="_blank

nem idei, de tanulsagos.
Jó ez a videó, de tényleg régi. Mostanában ettől sokkal egyértelműbb helyzeteket hagy ki. .
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2019.05.23. 06:42:30

A 20 szerzett gól jónak tünik. De egy technikásabb csatár azokból a helyzetekből a dupláját rugta volna. Mennyit rugott, de mekkora helyzetek sokaságát hagyta ki. Nem nagyon izgat, ki legenda ki nem. Az a lényeg, hogy mit produkál. Busi-Suarez-Malcolm-Coutinhó simán mehetne. De Rakitics és Vidál jóval többször ülhetne a kispadon.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2019.05.23. 06:01:43

Az most már világos, hogy a kupadöntő előtt nem kapunk autentikus információt a befejeződött tárgyalásokról. Kérdés, hogy a kupadöntő után változik-e a helyzet, vagy a "csepegtetés" helyett továbbra is kivárják, hogy sok távozást és érkezést egyszerre jelentsenek be. Az edző-kérdésben egyértelműen a gyors és végleges döntés látszik jónak.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2019.05.22. 21:44:42

azert elrakott 20+ gol
Ilyen kiszolgalas mellett barmelyik top 20as csatar rugna ennyit.

https://www.youtube.com/watch?v=0hKJlZZYDTA" target="_blank

nem idei, de tanulsagos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
ktm
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 452
Csatlakozott: 2012.05.18. 22:59:24

2019.05.22. 20:17:49

Kovbal88 írta:A jelenlegi kezdőből, Busquets és Suarezt simán kilehetne tenni a mostani teljesítményük alapján. Cserének, ilyen magas fizetések mellett, pedig nem alkalmasak. Ha csak észszerűen a játék minőségét és az anyagi oldalt nézzük akkor rájuk nincs szükség.
Suarez kipattintasat ketszer meggondolnam, azert elrakott 20+ golt, szerintem osszetehetjuk a ket kezunket, ha Dembele/Malcom/Boateng jovore egyutt lo 20-at.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2175
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2019.05.22. 19:46:37

A jelenlegi kezdőből, Busquets és Suarezt simán kilehetne tenni a mostani teljesítményük alapján. Cserének, ilyen magas fizetések mellett, pedig nem alkalmasak. Ha csak észszerűen a játék minőségét és az anyagi oldalt nézzük akkor rájuk nincs szükség. Sajnos Rakitic is lassan ide tartozik, korábban az egyik legjobb játékosunk volt, ma már csak egy a sok közül, aki a pályán van.
Semedo, Coutinho, Dembelé, Arthur, még fiatalok, viszont egyikük se győzött meg, hogy pótolhatatlanok lennének. Egyébként megtartanám mindegyiküket. Azaz igazság, hogy ahhoz képest, hogy meglett a bajnokság és BL elődöntő és spanyol kupa döntő, sokan bűn gyenge idényen vannak túl, pedig lement vagy 55-60 mérkőzés és sok játékosnak alig-alig volt igazán jó meccse.

Ha ügyesen lehetne pótolni pár játékost én nem bánnám. Jó lenne már látni egy igazán jó Barcelonát.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2019.05.22. 16:19:32

El Pistolero írta:Az El Chiringuito (akikről többet hallottam az elmúlt három napban mint azt megelőzően összesen) azt állítja, hogy a klub hamarosan túllépi az FFP által megszabott határokat.
Szerintem inkább a fizukkal lehet a gond.

Jovicot én sem hoznám amúgy százért, ahhoz bizonyított játékosnak kellene lennie. Akkor már inkább Maxi Gómez 40-50-ért.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2019.05.22. 16:16:53

Kell a vérfrissítés de ez nem azt jelenti, hogy ki kell pakolni a klub legendáit egyik pillanatról a másikra. Biztos vagyok benne, hogy Busquets és Suárez ha nem is a szezon 50 meccsében, de továbbra is képesek lennének világklasszis teljesítményre egy másik edző alatt.

Az El Chiringuito (akikről többet hallottam az elmúlt három napban mint azt megelőzően összesen) azt állítja, hogy a klub hamarosan túllépi az FFP által megszabott határokat. Egyáltalán nem értem, hogy ez hogy történhetne meg, az elmúlt években mindössze egyszer volt példa arra, hogy az igazolások és a játékos eladások különbözete 130 millió fontnál nagyobb volt és akkor nem számítjuk még a klub többi bevételi forrását, mint a szponzorokat, tv jogokat, mezeladásokat vagy meccsbevételeket. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy már fixnek tekintik De Jong (nyilván), De Ligt és Griezmann leigazolását és azzal számolnak, hogy nem távozik senki.
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2019.05.22. 16:11:42

Nem tudom tiltott-e, de egy másik Barca portálon van egy friss Rakitic interjú. A tartalmát annyira nem kommentálnám, inkább csak az átigazolásra vonatkozó részt emelném ki. Eszerint marad nyáron és nem igazol el. Na most akkor a 3 posztra jelen állás szerint van egy Busi, Rakitic, Vidal rutinos triónk, illetve egy De Jong, Arthur, Alena fiatalabb vonal. Mondanám, hogy ez így pont kellemes, ugyanakkor ismerve EV-t nem tudom, hogy De Jongnak milyen szerepet fog szánni tekintettel arra, hogy Rakiticet és Busit állandóan játszatja. Szvsz. Rakitic is futott már jóval jobb idényt az ideinél, a Pool elleni produktuma neki is kb értékelhetetlen volt, ugyanakkor én jobban aggódom Busi formája miatt. Az ő posztján a felesleges cseleire ha sikerül azt mondjuk, hogy milyen elegáns, ha nem jön össze akkor mennyire könnyelmű hiba. Sajnos mostanság utóbbit egyre gyakrabban tudjuk és kell mondanunk, uh ha nem tudja felszívni magát, akkor remélem EV nem lesz rest a hollandot erőltetni a helyén.

Itt a link:
https://barcanoticias.blog.hu/2019/05/2 ... em_tavozom" target="_blank
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2019.05.22. 16:04:39

vg99 írta:A középcsatár mitől lenne hiányposzt?
Ha Valverde marad, akkor kb. 5 meccsen kezdhet más, és kb. 10x becserélik majd az új embert, egyébként Suarez játszik.
Mondjuk attól hiányposzt, hogy Suareznek nincs helyettese. Nyilván játszhatott volna kesebbet, sőt ha van értelmes cseréje, lehet, hogy többb időt is töltött volna a padon Valverde ida vagy oda. Mert egy csetlő-botló Lajossal is előrébb vagyunk mint Boatenggel. Ráadásul ő is érzi, mondta, hogy egyre jobban érzi a fáradságot, a következő szezonban pedig már 33 éves lesz. Ha jönne egy Jovic, az első évében nem valószínű, hogy kezdő lenne, de biztos kapná a játékperceket, főleg hogy nem egy 10 milliós Munir vagy kölcsön Boateng, mert ez is sokat nyom a latba.
Forca Barca!!!!
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.22. 16:04:03

Sajnos így van. Amíg Valverde az edző addig hozhatunk akárkit, a bérelt helyek megmaradnak. Suarez már 33 fele húz és annyira nem ügyes, hogy a lassúságát, darabosságát ellensúlyozza.
Engem 2 éve idegesít, amit művel a pályán... az energiáját a szövegelésre, fetrengésre használja. Szét trollkodja a legtöbb támadásunkat, rengeteg labda elakad nála.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2019.05.22. 15:52:47

A középcsatár mitől lenne hiányposzt?
Ha Valverde marad, akkor kb. 5 meccsen kezdhet más, és kb. 10x becserélik majd az új embert, egyébként Suarez játszik.

Rakiticet bírom, sokat tett a klubért, ahogy Busi és Suarez is, de be kell látni mindenkinek, hogy néha kell a frissítés, új lendület, és át kell adni a helyet másoknak. Na ezt a fiúk együtt, Valverdével, nem fogják hagyni. Egymást is védik.

Megint megy a fogadkozás, hogy majd jövőre. A gond csak, hogy szerintem most még nagyobb ..ra esés jön majd, ha így marad minden. A csapat egy része udvarisságból védi az aktuális edzőt (merne mást mondani..), vannak viszont jó páran, akik így is gondolják. Na őket más irányba kellene állítani szerintem. Kemény kézzel, de mégis csapatként. Nem könnyű feladat.
lesliejr12
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2009.03.01. 21:53:00

2019.05.22. 15:37:52

Az olyan nagyok, mint a Barca vagy a Real drágán vesznek és olcsón adnak el sajnos.Legtöbbször.
Tudja mindenki, hogy a Madridnak frissítésre van szüksége ezért megkérik az árát, mikor meg eladják a fékeket azokért meg bagót adnak, mert az is kényszer.
A kisebbek ezt ilyenkor kihasználják.

Jovic nekem annyira nem szimpi. Persze Griezz se de ő a stílusa miatt. A szerbet tavasszal sokszor néztem, szeret elöl sétálgatni, sokszor nem veszi ki a részét a csapatmunkából.
Kapu előtt jól mozog, de amúgy semmi extra. Oké, a Frankfurtban eltett egy rakat gólt de se ellenünk se a Real ellen nem játszanak olyan nyíltan mint a Frankfurt ellen.
Kis területen franc tudja milyen lenne. 100 milliós árat hallva nem csodálkozom, hogy Perez kihátrált. Annyit Griezz ér egy szebb világban, Jovicért az 50-60 lenne reális kb.
Válasz küldése